Burnett Kennel Club (QLD)

Date of Show : 21-Jan-2017 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Lynn Butler (NSW)   (Total Entry : 322)

Best in Show & Open in Show: German Shepherd Dog
Aust Sup Ch Indio di Casa Nobili HIT (Imp ITA) (Karham German Shepherds)
Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Pomeranian
Aust Sup Ch Pomquest Neverending Story (Amesen Kennels / B & S Abraham)
Baby in Show: German Shepherd Dog
Aust Ch Karham Know It All HT (Karham German Shepherds)
Minor in Show: Jack Russell Terrier
Aust, Ch Belljacks Maggie May (S & K Whyatt)
Puppy in Show: French Bulldog
Aust Ch Mcboxa Quarter Mile I Own U (Liza Mclaughlin)
Junior in Show: Poodle (Standard)
Aust Ch Negresca Silken Ebony (Anne Scott)

Baby SweepStakes - 1st Place: German Shepherd Dog
Aust Ch Karham Know It All HT (Karham German Shepherds)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Boxer
Mcboxa Tough Gal (Billee-Lee Mclaughlin & Liza Mclaughlin)

Puppy SweepStakes - 1st Place: English Setter
Waratah easter hoping mad (Jasinta Chapman)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Japanese Spitz
Aust Ch Hawkesmill Rio Going For Gold (Barbara Winch)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Hungarian Vizsla
Aust Ch Gamecall Rhythm Of The Waves RN (Ms K Kettleton)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Lynn Butler (NSW)  (Group Entry : 51)

Minor in Group: Pug
Kabova Zeus Warrior of Light (AI) (Mrs J M Williams)
Puppy in Group: Pug
Tranabby Cieanna Joy (Mrs Tracy Ohl)
Aust Bred in Group: Pomeranian
Aust Sup Ch Pomquest Neverending Story (Amesen Kennels / B & S Abraham)
Open in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Gr Ch Morganlea Starman (Mrs C Ross)

Australian Silky Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Chamshep Just A Princess (Kerry McNamara / Aleesha Clarke)
Baby of Breed: Chamshep Lil Pocket Rocket (Miss A Clarke)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Morganlea Starman (Mrs C Ross)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Morganlea English Rose (Mrs C Ross)

Chihuahua (Long Coat)
Intermediate of Breed: Supakadu Magic Marvin (Mrs C A Anderson)
Aust Bred of Breed: Supakadu Costa Bundle (Mrs C A Anderson)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Supakadu Lulu Chic (Mrs C A Anderson)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Supakadu Cheza Lady (Mrs C A Anderson)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Antrimlodge Leilani (Rachel Whiteman)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Antrimlodge Diamond Jim (Rachel Whiteman)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Pomquest Neverending Story (Amesen Kennels / B & S Abraham)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Pomquest Fierce N Fabulous (Mrs M Norton / B & S Abraham)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Pomquest Xanadu (Mrs S Wilkinson)

Pug
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pickapug Dark Warrior (Mrs T Ohl & Mrs B Sorensen)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Tranabby Cieanna Joy (Mrs Tracy Ohl)
Res Dog CC & Minor of Breed: Kabova Zeus Warrior of Light (AI) (Mrs J M Williams)
Baby of Breed: Aust Ch Burjoise Betty Boo (Mrs M D & Ms W M Burgess)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Daryl Brookes (QLD)  (Group Entry : 47)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Australian Terrier
Aust Gr Ch Wanora La Walkin On Sunshine (Lauren Lobegeiger)
Baby in Group: Bull Terrier (Miniature)
Aelfhere Dare Devil (Mrs K Burgess & Mrs S Roberts)
Minor in Group: Jack Russell Terrier
Aust, Ch Belljacks Maggie May (S & K Whyatt)
Puppy in Group: Bull Terrier (Miniature)
Aust Ch Witchend Wee Quest Amore (Mrs S Roberts)
Open in Group: Bull Terrier
Aust Sup Ch Satori Magic Mike (ROM) (T Matsen & R Balsillie)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amseraphs Live Your Dreams (AI) (Fiona Skews)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Starsdelight Born Ruler (AI) (Fiona Skews)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Wanora La Walkin On Sunshine (Lauren Lobegeiger)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Cliftop Blue Denim (Wanora Kennels)
Baby of Breed: Aust Ch Wanora La Im Callin Dibs (Lauren Lobegeiger)

Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Satori Magic Mike (ROM) (T Matsen & R Balsillie)
Bitch CC & Puppy of Breed: Rohmahn Chevelle (AI) (T Matsen & R Balsillie)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Audacia La La Lakota (K & D Shelley)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Witchend Wee Link (Mrs S Roberts)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Witchend Wee Quest Amore (Mrs S Roberts)
Baby of Breed: Aelfhere Dare Devil (Mrs K Burgess & Mrs S Roberts)

Jack Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust, Ch Belljacks Maggie May (S & K Whyatt)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Jacknthebox Masterpiece (S & K Whyatt)
Res Dog CC: Aust Ch Mustangjax Pandamonium (D & K Fitzgerald)
Res Bitch CC: Aust Ch Mustangjax Showgirl (D & K Fitzgerald)
Aust Bred of Breed: Mustangjax Cool Runnings (D & K Fitzgerald)
Open of Breed: Aust Ch Belljacks Lou Lou (K Whyatt)

West Highland White Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Maceltic Meara Born In Samhain (Larissa Clifford/ K Maguire/ R Waxman)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tarrilli Split Decision (Miss K Maguire)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Daryl Brookes (QLD)  (Group Entry : 50)

Best in Group & Open in Group: Golden Retriever
Am/Can & Aust Ch Edgecombe's Wysiwyg Chaos Bound For Botany Bay (Imp USA) (A Adamopoulos/D McAllister)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Brittany
Aust Gr Ch Wameika Nvee Dark Shadows (AI) (Ward)
Baby in Group: Weimaraner (Long-haired)
Aust Ch Feldjaeger Unchain My Heart (LH) (Judy Glover)
Minor in Group: Labrador Retriever
Wintoppi Hunkof Hollywood (AI) (Mrs G Reilly)
Puppy in Group: Brittany
Aust Ch Wameika Rogue Nation (Ward)
Junior in Group: Golden Retriever
Aust Ch Nautilus Great Barrier [email protected] (Imp USA) (A Adamopoulos/S Selander)
Intermediate in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Ozdezign Dancez With Glitz (Debbie Adamson)

Brittany
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Wameika Nvee Dark Shadows (AI) (Ward)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wameika Rogue Nation (Ward)

Cocker Spaniel
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cobalt Pretty Pretzel (Holly Rey)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Sheldarich Midnight Mystique (Holly Rey)
Dog CC & Puppy of Breed: Sheldarich Spirit of Raven (Holly Rey)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cobalt Andy Pandy (Holly Rey)

English Setter
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Waratah Gunners Mate (Jasinta Chapman)
Bitch CC & Puppy of Breed: Waratah easter hoping mad (Jasinta Chapman)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ozdezign Dancez With Glitz (Debbie Adamson)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ozdezign Simply Karma (Debbie Adamson)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am/Can & Aust Ch Edgecombe's Wysiwyg Chaos Bound For Botany Bay (Imp USA) (A Adamopoulos/D McAllister)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Nautilus Great Barrier [email protected] (Imp USA) (A Adamopoulos/S Selander)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wysiwyg The Golden Snitch (A Adamopoulos)
Minor of Breed: Aust Ch Wysiwyg Kaotic Story (T Waters)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Gamecall Rhythm Of The Waves RN (Ms K Kettleton)

Irish Water Spaniel
BOB, Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Waterboys Leroy brown (Penni Smith)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Wintoppi Paris Jewel (Mrs G Reilly)
Dog CC & Minor of Breed: Wintoppi Hunkof Hollywood (AI) (Mrs G Reilly)

Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tamard BusterOnth Ute (Mrs S McGrath)

Weimaraner (Long-haired)
Baby of Breed: Aust Ch Feldjaeger Unchain My Heart (LH) (Judy Glover)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ricochez Gerwyn Saffir (AI) (Trenzalore Spaniels)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Carolyn Butler (NSW) (Group Entry : 39)

Runner Up in Group & Puppy in Group: Beagle
Orobay Desperado (R Telfer)
Baby in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Almarjo Laura Von Schnitzel (Mark & Jo Yardley)
Minor in Group: Basenji
Aust Ch Remwin Wildaboutharry (Robyn Thompson)
Junior in Group: Borzoi
Aust Ch Sashayaway Valentine Del Rose (S Bennett & B Green)
Aust Bred in Group: Basenji
Aust Ch Kanibaru Glowing Ember (Robyn Thompson)
Open in Group: Azawakh
Aust Ch / sFCH Grantulla Taziri JC (C Parratt)

Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Taejon all About The Dress (Mr S Bennett & Mr B Green)

Azawakh
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Grantulla Tende (Sandy Adsett & Chantal Parratt)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch / sFCH Grantulla Taziri JC (C Parratt)

Basenji
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kanibaru Glowing Ember (Robyn Thompson)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Remwin Wildaboutharry (Robyn Thompson)

Beagle
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Orobay Desperado (R Telfer)
Baby of Breed: Johgra Full of Charm (R Telfer)

Borzoi
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sashayaway Valentine Del Rose (S Bennett & B Green)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Meldham Don't stop Me Now (Mr S Bennett & Mr B Green)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Kajmytt Miss Rahni (Cheryl Farley)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kajmytt Sir Wreginald (Ms J V Thomas)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Kimscott Blak Majik (C Farley)
Puppy of Breed: Miniscule Magic Lady Pollyanna (V Thomas)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Solana Miss Zoe (Mark & Jo Yardley)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark & Joanne Yardley)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Delamaine Grande Henri (Sue Caldwell)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sonree Sheza Sweet Desert Rose (Sue Caldwell)
Baby of Breed: Almarjo Laura Von Schnitzel (Mark & Jo Yardley)
Minor of Breed: Aust Ch Neimor Red Maserati (Mrs S Caldwell)
Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Synjaz Dream of the Sioux (R Gallaway & L McMaster)

Foxhound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Foxhunt Epitome (Mrs N O'Neill/ Mrs C/Miss B & Mr J Bryson)

Peruvian Hairless Dog (Large)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Moche Huatuntupaq (Imp USA) (Mrs J C Lanham)

Rhodesian Ridgeback
Baby of Breed: Thandeka Izula (Maxine Nott)
Minor of Breed: Aust Ch Seablueridge Babylon (T Mankowski)

Whippet
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Shalique Ive Got You Babe (Mrs N A O'Neill)
Dog CC & Puppy of Breed: Alarves Bring Your Huney Home (J Mckernan)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Carolyn Butler (NSW)  (Group Entry : 57)

Best in Group & Open in Group: German Shepherd Dog
Aust Sup Ch Indio di Casa Nobili HIT (Imp ITA) (Karham German Shepherds)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Finnish Lapphund
Aust Sup Ch Theldaroy Anyone Dare To Diffa ET (L C & R A Seare)
Baby in Group: German Shepherd Dog
Aust Ch Karham Know It All HT (Karham German Shepherds)
Minor in Group: German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Kaygarr Bend It Like Beckham (Judith & Irene Hayton)
Puppy in Group: Finnish Lapphund
Aust Ch Theldaroy High Acclaim To Fame (L C & R A Seare)
Junior in Group: Australian Kelpie
Aust Ch Kinjarra Rahne As Lace (S & K Whyatt)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Morview Blue Denim (M D & W M Burgess / Mrs J Connolly)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kinjarra Rusty Joe Of Fire (S & K Whyatt)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kinjarra Rahne As Lace (S & K Whyatt)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Sup Ch Ochaye I Am Prime (Tim Thomas & Belinda West)

Bearded Collie
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Edinglen Little Miss Sunshine (AI) (Michele Lincoln)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Edinglen Starry Starry Night (AI) (Michele Lincoln & Julie Lyons)

Border Collie
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Neecabe Just One Look (Mrs Catherine Bull)
Baby of Breed: Ionaborda Adream Within Adream (AI) (Mrs Catherine Bull)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Theldaroy Anyone Dare To Diffa ET (L C & R A Seare)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Theldaroy High Acclaim To Fame (L C & R A Seare)

German Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Indio di Casa Nobili HIT (Imp ITA) (Karham German Shepherds)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch LaGuardia Waltzing Matilda (Judith & Irene Hayton)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Wolfonyx Montana S Miracle (Richard Clarke)
Baby of Breed: Aust Ch Karham Know It All HT (Karham German Shepherds)
Junior of Breed: Wolfonyx Xavierra (Richard Clarke)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Avahlee Girls Keep Secrets CCD ET RN (Judith & Irene Hayton / Danni Mayne)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kaygarr Bend It Like Beckham (Judith & Irene Hayton)

Maremma Sheepdog
Baby of Breed: Izalab Haleys Comet (Mrs Leigh Hinricks)

Old English Sheepdog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Perfu Sun Dancer (Tracey & Wayne Weight)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Perfu Inca Traveller (Tracey & Wayne Weight / Mrs Sue Moore)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Rayora Stylish Oak (Helen Gordon)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Maliddie Tri A Tiara (Helen Gordon)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tesskatel My Lady Anna Belle (Ms K J Lutzow)
Baby of Breed: Maliddie Kaseeno Royale (Helen Gordon)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Cuuchin Charlottes Web (Mrs Leigh Hinricks)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch EternalNike Amando (IMP NZ) (Richard Clarke)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Sandiswiss White Ice Alaska (AI) (J Peiters / K Mackenzie)
Baby of Breed: Wolfonyx A Great White (Richard Clarke)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Carolyn Butler (NSW)  (Group Entry : 44)

Best in Group & Aust Bred in Group: Boxer
Redbush Indigo Skye (Ashlee Mahoney)
Runner Up in Group: Siberian Husky
Aust Ch Desaran Lite Up The Ring ET (Mr Ronald S Riseley)
Minor in Group: Schnauzer (Miniature)
Trustin HiFalutin (Imp NZ) (P Bowers)
Junior in Group: Boxer
Jaksamlee Blackops Psychosis (John & Maree Mahoney)
Intermediate in Group: Samoyed
Aust Gr Ch Kalaska Gold N Class Girl (Joan Webb)
Open in Group: Rottweiler
Aust Ch Coalfire Unique Roc Kit CCD RN ET (Mr Ronald S Riseley)

Boxer
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Redbush Indigo Skye (Ashlee Mahoney)
Junior of Breed: Jaksamlee Blackops Psychosis (John & Maree Mahoney)
Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Kudirka Turks Lilmis Rouge (Miss Liza McLaughlin)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Coalfire Unique Roc Kit CCD RN ET (Mr Ronald S Riseley)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Rottgems Yasrah Epic (Elizabeth Keating)
Baby of Breed: Darklotos Emerging in Style (Ms K E Jehu-Miletic)

Samoyed
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Snowbrook Lucky Star of Henry (Lynda Campbell)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Kalaska Gold N Class Girl (Joan Webb)

Schnauzer (Giant)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Hun Jr & Aust Ch Silver Senator Kaoma Night (Imp HUNG) (Yvonne Hopf)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nellabah Pat Cash (P Bowers)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Trustin HiFalutin (Imp NZ) (P Bowers)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Nellabah Ava Gardner (J Roosen)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Desaran Lite Up The Ring ET (Mr Ronald S Riseley)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Carolyn Butler (NSW)  (Group Entry : 34)

Best in Group & Puppy in Group: French Bulldog
Aust Ch Mcboxa Quarter Mile I Own U (Liza Mclaughlin)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Boston Terrier
Aust Ch Havfun Black Onyx (Mrs B Sorensen & Mrs K McConnell)
Baby in Group: French Bulldog
Tranabby Lululemon (Mrs Tracy Ohl)
Minor in Group: Japanese Spitz
Aust Ch Hawkesmill Rio Going For Gold (Barbara Winch)
Junior in Group: Poodle (Standard)
Aust Ch Negresca Silken Ebony (Anne Scott)
Intermediate in Group: Dalmatian
Aust Sup Ch Varewell Crystal Bloom JC (Julie Beeby)

Boston Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Havfun Black Onyx (Mrs B Sorensen & Mrs K McConnell)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Varewell Crystal Bloom JC (Julie Beeby)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Mcboxa Quarter Mile I Own U (Liza Mclaughlin)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Tranabby Watch The Ranger (Mrs Tracy Ohl)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Keesway Wee Lilmis At Mcboxa (Imp NZ) (Liza Mclaughlin)
Baby of Breed: Tranabby Lululemon (Mrs Tracy Ohl)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Hawkesmill Rio Going For Gold (Barbara Winch)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hawkesmill I See Diamonds (Barbara Winch)

Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Zaland Enchanted Eden (Jan Stringer)

Poodle (Miniature)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Loana Scandalous Capone (Michelle Russo)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Jeabo Licorice Twist (D Hodgetts)
Baby of Breed: Bienaime Lil Silver Arrow (S & L Darling)

Poodle (Standard)
Junior of Breed: Aust Ch Negresca Silken Ebony (Anne Scott)