The Murray Valley Kennel Club Inc (SA)

Date of Show : 23-Sep-2018 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Chris McGreevy (QLD)

Best in Show & Aust Bred in Show: Rottweiler
Aust Gr Ch Schwartzhund Taylors Top Gun (AI) (N K Hann)
Runner Up in Show & Open in Show: Lhasa Apso
Aust Ch Amesen Once Were Warriors (Amesen Kennels)
Minor in Show: Norwegian Elkhound
Kyxen Remus Lupin (Jasmine Lawton)
Puppy in Show: British Bulldog
Preciousbull UK Pomie Jack (Cherie Terry)
Junior in Show: Lhasa Apso
Aust Ch Amesen Cocaine Cassie (Amesen Kennels)
Intermediate in Show: Bullmastiff
Aust Ch Bullmighty Flick O The Finger (Ms B Dawson & Miss B Brook)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Schnauzer
Aust Gr & Neut Gr Ch Treuliebe Takit T Thlmit (J Chapman)
Runner Up Neuter in Show: Staffordshire Bull Terrier
Aust & Neut Ch Rangemaster Spot On For Style (Kyra Ricketts)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Zachary Tan (WA)

Best in Group & Aust Bred in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Sup Ch Voncronan Diamond Thief (Kylie Tilley / Tina Sunman / J & A Gunn)
Runner Up in Group & Junior in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Voncronan Dirty Diamond @ Skyeway (Kylie Tilley / Tina Sunman / J & A Gunn)
Baby in Group: Griffon Bruxellois
Badiza Just Devine (Roxbud Kennels)
Puppy in Group: Pug
Tanyette May I Call U Jiggly (T & A Beavis)
Intermediate in Group: Papillon
Afilar Madam Butterfly (S P Foster)
Open in Group: Bichon Frise
Quissmar Marquise (Imp UK) (Mr J R & Mrs C Kellow)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Papillon
Aust Neut Ch Jayjess Rolling High (S J Baillie)
Runner Up Neuter in Group: Pug
Aust & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)

Bichon Frise
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Quissmar Marquise (Imp UK) (Mr J R & Mrs C Kellow)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Voncronan Diamond Thief (Kylie Tilley / Tina Sunman / J & A Gunn)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Voncronan Dirty Diamond @ Skyeway (Kylie Tilley / Tina Sunman / J & A Gunn)

Griffon Bruxellois
Baby of Breed: Badiza Just Devine (Roxbud Kennels)
Baby (Bitch) of Breed: Badiza Chynna Doll (Roxbud Kennels)

Havanese
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Carnwath Painted Lady (S J Baillie)

Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shiralea Love Knot (Lynne Johnston)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Shiralea Silva Bullet (Mrs Lynne Johnston)
Dog CC & Minor of Breed: Shiralea Top Gun (Mrs Lynne Johnston)

Papillon
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Afilar Madam Butterfly (S P Foster)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Afilar Moonlight Sonata (Ms S P Foster)
Baby of Breed: Afilar Monty Cristo (Sue Foster)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Jayjess Rolling High (S J Baillie)

Pekingese
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Waaini Fancy Britches (P Wilson/C Pitman)

Pug
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Tanyette May I Call U Jiggly (T & A Beavis)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)

Yorkshire Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Affinage Top Score (G J & P A Harrison)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Imayorkie Picture Perfect (Mr G J & Mrs P A Harrison)
Res Bitch CC: Imayorkie touch of elegance (Mr G J & P A Harrison)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Ms Jeneene Ford (NSW)

Runner Up in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Clanach Foxtrot at Boarbadger (M & P Merchant / E Parker & N Gouzos)
Baby in Group: Cairn Terrier
Wilmavohnne Magic Of Mopar (Yvonne Halfpenny)
Minor in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Manfreds Queen Of The Night (J Watson)
Puppy in Group: Tenterfield Terrier
Aust Ch Gumhaven Sweet Destiny (Maureen Schutt)
Junior in Group: Tenterfield Terrier
Aust Ch Skalawag Oh Wow Its Mr Brown (Maureen Schutt)
Aust Bred in Group: Staffordshire Bull Terrier
Lynneve Red Red Wine (Ms Lyndall Hopgood)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust & Neut Ch Rangemaster Spot On For Style (Kyra Ricketts)
Runner Up Neuter in Group: Tenterfield Terrier
Aust Neut Ch Gumhaven Im A Believer (L D Goulding)

American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Manfreds Queen Of The Night (J Watson)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Manfreds Doubleblastfromthepast (J Watson)

Cairn Terrier
Baby of Breed: Wilmavohnne Magic Of Mopar (Yvonne Halfpenny)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Clanach Foxtrot at Boarbadger (M & P Merchant / E Parker & N Gouzos)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Broomsquires Earlana (G & S P Swalling)

Staffordshire Bull Terrier
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Lynneve Red Red Wine (Ms Lyndall Hopgood)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lynneve Little White Lies (Lyndall Hopgood)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Rangemaster Spot On For Style (Kyra Ricketts)

Tenterfield Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Gumhaven Sweet Destiny (Maureen Schutt)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Gumhaven Walk The line (Maureen Schutt)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Skalawag Oh Wow Its Mr Brown (Maureen Schutt)
Minor of Breed: Gumhaven Electric Dream (Maureen Schutt)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Gumhaven Im A Believer (L D Goulding)

West Highland White Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Ravenswood Bet Ya Sweet Bippy (J L & A H Griffin)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Milan Curk (NSW)

Runner Up in Group: Cocker Spaniel
Aust Ch Kebarlea Kabaret Royale (Geoff Love/Kerry Hutt)
Minor in Group: German Shorthaired Pointer
Sevoier A Walk In The Clouds (AI) (Sevoier Kennels)
Puppy in Group: German Shorthaired Pointer
Sevoier Dangerous Attraction (Sevoier Kennels)
Junior in Group: Pointer
Zensu Play With Fire At Rosenfeld (B & K Marion/ B & H Clarke/ C Fisher/ C Lowe)
Intermediate in Group: Hungarian Vizsla
Aust Ch Graebrook Duke of Hazard (AI) (Daphne Sheekey)
Aust Bred in Group: Weimaraner
Aust Gr Ch Waldwiese In A League Ofmy Own (AI) (Waldwiese Kennels)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Sussex Spaniel
Aust & Neut Ch Sunfire Hannah Montana (P Stevens & M McCaffery)
Runner Up Neuter in Group: Hungarian Vizsla
Aust Ch Graebrook Grand Wizard (Daphne Sheekey)

Cocker Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Kebarlea Kabaret Royale (Geoff Love/Kerry Hutt)
Dog CC & Intermediate of Breed: Elswood Emblem (Mr R J Turner)

Curly Coated Retriever
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Curltriever Say No More (AI) (Ms A & Ms T Hinks / Curltriever Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Curlesque Object Of Desire (Anne & Teegan Hinks)
Puppy of Breed: Curlesque Paragon of Beauty (Curlesque Kennels)

Flat Coated Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sherepoint Peppermint Crisp (R J & J M Bryant)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Sevoier Dangerous Attraction (Sevoier Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sevoier Fanning The Flames (Sevoier Kennels)
Res Dog CC & Minor of Breed: Sevoier A Walk In The Clouds (AI) (Sevoier Kennels)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sevoier Rock Punk Glam (Sevoier Kennels)

German Wirehaired Pointer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ostoja Key Largo (Ostoja Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Ostoja Joyride (Ostoja Kennels)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Fallowpoint Grand Cru (Ostoja Kennel)

Golden Retriever
R/UP BOB & Res Bitch CC: Aust Ch Baradav A Reason To Smile (AI) (Mr D M & Mrs B A Joseph)
Dog CC & Minor of Breed: Baradav Crime Does Not Pay (ai (D M & B A Joseph)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch / Neut Ch Baradav Noble Affair (AI) (Barb & David Joseph)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Graebrook Duke of Hazard (AI) (Daphne Sheekey)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Graebrook Grand Wizard (Daphne Sheekey)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kirkdell Watch and See (B Jones)

Large Munsterlander
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Mistypoint Wish Upon A Star (Ms T L Edwards)

Pointer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Zensu Play With Fire At Rosenfeld (B & K Marion/ B & H Clarke/ C Fisher/ C Lowe)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Zensu Imagination (B & H Clarke/ C Fisher)

Sussex Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Marquell Yachtsman (Imp UK) (M McCaffery)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Sunfire Hannah Montana (P Stevens & M McCaffery)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Waldwiese In A League Ofmy Own (AI) (Waldwiese Kennels)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Esther Benson (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Harrier
Aust Sup Ch Fellhunters On The Scent (P & F Danaher)
Minor in Group: Norwegian Elkhound
Kyxen Remus Lupin (Jasmine Lawton)
Puppy in Group: Petit Basset Griffon Vendeen
Mistypoint Let It Go (T L Edwards)
Junior in Group: Borzoi
Mistraka Zachary Smith (Mr P Cottrell & Mr R Moag)
Intermediate in Group: Petit Basset Griffon Vendeen
Aust Ch Mistypoint Glitz N Glamour (T L Edwards)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dachshund (Long Haired)
Aust Ch & Neut Ch Frieden Dressed In Red Satin (Mrs C A Tonkin)

Basenji
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Tamsala Plymouth Roadrunner (AI) (Heather A Budd)

Borzoi
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Mistraka Zachary Smith (Mr P Cottrell & Mr R Moag)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Hydawayhills Snowprincess (Phillip Cottrell & Rodney Moag)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Frieden Divine Madness (Mrs C A Tonkin)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch & Neut Ch Frieden Dressed In Red Satin (Mrs C A Tonkin)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Stardayne mission Accomplished (V Tapp)
R/UP BOB & Bitch CC: Stardayne starlight serenade (V I Tapp)
Minor of Breed: Stardayne music maestro please (Mrs V Tapp)

Harrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Fellhunters On The Scent (P & F Danaher)

Norwegian Elkhound
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kyxen Remus Lupin (Jasmine Lawton)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Rokeena St Louis Blues (T Edwards/ R Wallis & S Marshall)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Mistypoint Let It Go (T L Edwards)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mistypoint Glitz N Glamour (T L Edwards)
Junior of Breed: Mistypoint Love Isan Open Door (T L Edwards)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Shakuru Beat It (Rebecca Lamb)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Dr Bruce Robertson (NSW)

Best in Group & Junior in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Ellagant Most Wanted (Sarah McInerney/Ana Richardson)
Runner Up in Group: German Shepherd Dog
Sheprose Refund Required (Ms J Wilkinson)
Baby in Group: Australian Shepherd
Thistledust Black Velvet (Karen Davis)
Minor in Group: Briard
Narbrisse Onyx Pearl (Miss E Bennett)
Puppy in Group: Briard
Narbrisse Opium Poppi (Ms E Bennett)
Aust Bred in Group: Border Collie
Aust Ch Nahrof Storm Front (M Fisher)
Open in Group: Briard
UK Ch & Aust Sup Ch Fostebrie Divine Edition JW ShCM (Imp UK) (Ms E Bennett)
Runner Up Neuter in Group: Old English Sheepdog
Aust Neut Ch Hartwyn Pageants Prince On Ice (AI) (Ian & Wendy Hage)

Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kalan Southern Skye (Miriam Schiller)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ellagant Most Wanted (Sarah McInerney/Ana Richardson)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Sayly Big Island Sunset (AI) (Mrs D & Dr L Smith)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Silvaghost Cake By The Ocean (AI) (Silvaghost Kennels)
Baby of Breed: Thistledust Black Velvet (Karen Davis)

Border Collie
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nahrof Storm Front (M Fisher)

Briard
BOB, Dog CC & Open of Breed: UK Ch & Aust Sup Ch Fostebrie Divine Edition JW ShCM (Imp UK) (Ms E Bennett)
Bitch CC & Puppy of Breed: Narbrisse Opium Poppi (Ms E Bennett)
Minor of Breed: Narbrisse Onyx Pearl (Miss E Bennett)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tasgall Son Of A Rich Man (M / J & D Ryan)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Derloch Pleasure Seeker (M / J & D Ryan)

German Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Sheprose Refund Required (Ms J Wilkinson)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hartwyn Pageants Royal Encore (AI) (W Hage & P A Hartwell)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Hartwyn Pageants Prince On Ice (AI) (Ian & Wendy Hage)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Maxeen Hobson (QLD)

Best in Group & Aust Bred in Group: Rottweiler
Aust Gr Ch Schwartzhund Taylors Top Gun (AI) (N K Hann)
Runner Up in Group: Newfoundland
Aust Ch Amblebrook The Main Event (A & L Buitenhuis)
Puppy in Group: Dobermann
Walamara Always-In My Heart (Imp NZ) (Samantha Jackson)
Junior in Group: Siberian Husky
Aust Ch Asryn Forever Devine (A Wittenberg & K Bryant)
Intermediate in Group: Bullmastiff
Aust Ch Bullmighty Flick O The Finger (Ms B Dawson & Miss B Brook)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Schnauzer
Aust Gr & Neut Gr Ch Treuliebe Takit T Thlmit (J Chapman)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kaviqsaaq From Russia With Luv (AI) (Kaviqsaaq Knls)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Tuvaaqan Ilua Kamani (Don & Moyra Battersby)

Boxer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Boxberry Buy Me a Boat (AI) (Roxbud Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Angelpark Anastasia (Roxbud Kennels)

Bullmastiff
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bullmighty Flick O The Finger (Ms B Dawson & Miss B Brook)

Cane Corso
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Itacor Porsche Dream (Susan Combe)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Walamara Always-In My Heart (Imp NZ) (Samantha Jackson)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Engelhuette Raise Your Glass (Imp NZ) (Samantha Jackson)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Preshusflick Killer Queen (Mrs D Heinze)
Aust Bred of Breed: Preshusflick Indigo Skye (Mrs D Heinze)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amblebrook The Main Event (A & L Buitenhuis)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Amblebrook All About Sunshine (AI) (A & L Buitenhuis)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Schwartzhund Taylors Top Gun (AI) (N K Hann)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Blakesims Kanyemba Brooklyn (AI) RN PT TD (Narelle Medlicott)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Alchemy China Cat Sunflower (Alchemy Kennels)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual CH (T) Blakesims Stop Me CCD RA TSD (N Medlicott)

Samoyed
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kalaska Monkey Madness (Mrs K O'Riley & Miss C Gatehouse)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kalaska Jazz Pizazz (Mrs D Klaaysen / Mr J Beard / Mrs K O'Riley)

Schnauzer
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Gr Ch Treuliebe Takit T Thlmit (J Chapman)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Taejaan Poison Ivy (N J Rule-Steele / A & T Wittenberg)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Asryn Forever Devine (A Wittenberg & K Bryant)
Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Asryn Technical Knockout (A Wittenberg & K Bryant)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Chris McGreevy (QLD)

Best in Group & Open in Group: Lhasa Apso
Aust Ch Amesen Once Were Warriors (Amesen Kennels)
Minor in Group: Chow Chow
Aust Ch Touchofchow Street Of Dreamz (Touchofchow Knls)
Puppy in Group: British Bulldog
Preciousbull UK Pomie Jack (Cherie Terry)
Junior in Group: Lhasa Apso
Aust Ch Amesen Cocaine Cassie (Amesen Kennels)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Preciousbull UK Pomie Lad (Cherie Terry)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Leobull Queen Victoria (Tony Linardis)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Mattbridge Sjaak Majestueux (AI) (Imp NZ) (Tony Linardis)
Baby of Breed: Glenarvey She Got The Look (Cherie Terry)
Puppy of Breed: Preciousbull UK Pomie Jack (Cherie Terry)

Chow Chow
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Chowleigh Touch of Class (Janette Mouroufas-Ursida)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Touchofchow Street Of Dreamz (Touchofchow Knls)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Instride The Hot Favourite (Kerryn Harvey)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Paceaway Casino Royale (Kerryn Harvey & Kyra Ricketts)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Paceaway Skys The Limit (Ms Kerryn Harvey)
Res Bitch CC: Aust Ch Beachspots Renaissance RN (Sharon Gahan)
Baby of Breed: Instride Im Addicted to Love (Ms Kerryn Harvey)

French Bulldog
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Beautaureau Embrasse Mon Toosh (Cherie Terry)

Great Dane
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Olympasdanes Hear The Thunder (Miss Shontelle Davies)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Underane Fairest of Them All (Ms R Harvey)
Baby of Breed: Danemedows Fawn istha new blk (Kylie Paine)

Japanese Spitz
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Fantasyfarm Akiyo Gina Amaya (Sharon E O'Reilly)
Minor of Breed: Fantasyfarm Akiyo Izumi Akiko (Sharon E O'Reilly)
Puppy of Breed: Fantasyfarm Akiyo Izumi Hana (Sharon E O'Reilly)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Amesen Once Were Warriors (Amesen Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Amesen Cocaine Cassie (Amesen Kennels)

Shar Pei
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Sharboop Ice Magic (Bettina Kearns)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Sharboop The Lilac Prince (W & J Walloscheck)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Amorenekid Toloache (Toula Cameron)