Australian Cattle Dog Club of SA Inc ALL BREEDS (AM Show) (SA)

Date of Show : 13-Jun-2021 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Lynn Harrison (SA)   (Total Entry : 358)

Best in Show & Open in Show: Clumber Spaniel
Aust Sup Ch Tykerna Boiling Point (Kerryn O'Brien)
Runner Up in Show: Fox Terrier (Smooth)
Aust Sup Ch Clanach Foxtrot at Boarbadger (M & P Merchant / E Parker / N Gouzos)
Baby in Show: Australian Shepherd
Ellagant Rockin Your World at Inddara (Sarah McInerney)
Minor in Show: French Bulldog
Aust Ch Mambilou She Loves To Party (Mambilou Kennels)
Puppy in Show: Schnauzer (Miniature)
Asyut A Littlebit Of Wonderful (Asyut Kennels)
Junior in Show: Basset Hound
Aust Ch Beauchasseur Jack Be Nimble (Chris Lawrence)
Intermediate in Show: Papillon
Aust Sup Ch Inter Win Destined To Shine (Imp USA) (Kristy Lewis)
Aust Bred in Show: Bullmastiff
Aust Gr Ch Mymooch An Affair To Remember (Mrs D M Cavaiuolo)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Collie (Rough)
Aust & Neut Ch Joshwyn Tri Being Wicked (Sharyn Ely & Val Wilson)
Runner Up Neuter in Show: Australian Shepherd
Aust Gr & Neut Gr Ch Sutter So Bedazzled JC (Imp NZ) (K Davis)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Margaret Courtney-Reid (SA)  (Group Entry : 58)

Best in Group & Intermediate in Group: Papillon
Aust Sup Ch Inter Win Destined To Shine (Imp USA) (Kristy Lewis)
Junior in Group: Papillon
Aust Ch Sailoz Destined To Dream (Kristy Lewis)
Intermediate in Group: Pug
Aust Ch Codamber Xena (D Daff & S Mooar)
Open in Group: Chihuahua (Long Coat)
Aust Gr Ch Staplechi Proud Mary (M Fisher)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Pug
Aust & Neut Ch Tanyette May I Call U Jiggly (T & A Beavis)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Japatina Wearing My Rolex (Mrs G Smith & Japatina Kennels)

Bolognese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Little White Wonder Vittorio Hero (Imp NL) (Mrs L McArthur)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Staplechi Proud Mary (M Fisher)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Tibchi Smoke N Mirrors (Robyn Stapleton & Jenifer Nichols)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Sherabill Snap Dragon (Julia Brown)

Maltese
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Bellatese Scrumptious Me (Mrs Edna Simmons)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Yourjana Elwin Fletcher Jnr (Fran Rose)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Gemnova Carbon Copy (Lynette Walker)

Papillon
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Inter Win Destined To Shine (Imp USA) (Kristy Lewis)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Sailoz Destined To Dream (Kristy Lewis)
Bitch CC & Puppy of Breed: Sailoz Destined For Fame (Kristy Lewis)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sailoz Maid In The Mist (Kristy Lewis)

Pug
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kirrbuff Always And Forever (Mrs T & Ms A Beavis)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Codamber Xena (D Daff & S Mooar)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Tanyette May I Call U Jiggly (T & A Beavis)

Russian Toy (Long Haired)
Dog CC & Puppy of Breed: Torza Letthe Devil Drive (T Kennard)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Lynn Harrison (SA)  (Group Entry : 50)

Best in Group & Open in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Sup Ch Clanach Foxtrot at Boarbadger (M & P Merchant / E Parker / N Gouzos)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
Minor in Group: Cairn Terrier
Natuska Money Talks (Kerryn Pearson)
Puppy in Group: Australian Terrier
Tainquest Dream Chaser (AI) (C Gower)
Junior in Group: Australian Terrier
Aust Ch Tainquest Hearts On Fire (AI) (C Gower)
Aust Bred in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup Ch Anvilhart Pray For The Wicked (Anvilhart Staffords)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Tenterfield Terrier
Aust Gr Ch Gumhaven Sand Piper (Maureen Schutt)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Manfreds Queen Of The Night (J Watson)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Manfreds Tabels Have Turned (J Watson)

Australian Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tainquest Hearts On Fire (AI) (C Gower)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tainquest Dream Chaser (AI) (C Gower)
Baby of Breed: Roughnuts Jorja At Tainquest (AI) (Cerrie Gower)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Natuska Catcher In The Rye (Kerryn Pearson)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Natuska Dirty Sexy Money (Kerryn Pearson)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Natuska Money For Nothing (Kerryn Pearson)
Minor of Breed: Natuska Money Talks (Kerryn Pearson)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Clanach Foxtrot at Boarbadger (M & P Merchant / E Parker / N Gouzos)

Jack Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Winterbourne Irish Intrigue (Mrs Annette Scott)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Winterbourne Irish Challenger (Mrs Annette Scott)

Skye Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Grawen The Enforcer (Mrs Helen Hill)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Anvilhart Pray For The Wicked (Anvilhart Staffords)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rubybrae Ollie (Maureen Schutt)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Wingrove Enchantress (Nickola Ramsey)
Res Dog CC & Minor of Breed: Gumhaven Fire Burst (Maureen Schutt)
Baby (Bitch) of Breed: Gumhaven Looking Stellar (Maureen Schutt)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Gumhaven Sand Piper (Maureen Schutt)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs June Ashton (SA)  (Group Entry : 54)

Best in Group & Open in Group: Clumber Spaniel
Aust Sup Ch Tykerna Boiling Point (Kerryn O'Brien)
Runner Up in Group: Flat Coated Retriever
Aust Ch Skyehaven Man On Fire (Tina Corbell)
Minor in Group: Pointer
Zensu Masquerade (AI) (B & H Clarke)
Puppy in Group: German Shorthaired Pointer
Sevoier Adore Me (Sevoier Kennels)
Intermediate in Group: Pointer
Zensu Truth N Lies (AI) (Mr B & Mrs H Clarke)
Aust Bred in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Woodwych Cadbury (AI) (S/ R & L Schwerdt)
Open Neuter in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Gr & Neut Ch Sevoier The Lightening Thief (Sevoier Kennels)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Tykerna Boiling Point (Kerryn O'Brien)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tykerna Michelin Star (AI) (Kerryn O’Brien)

Curly Coated Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Dizzyki AC Vintage Cheddar (AI) (Dizzyki Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Dizzyki GC Aint No Sunshine (Dizzyki Kennels)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Dizzyki CJ Hard Cheese (Dizzyki Kennels)

English Setter
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Hung Jnr Ch Expensive Stone Ametyst At Zensu (Imp HUN) (Mr B & Mrs H Clarke)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Orwin Rex Luther (Mr J & Mrs S Nickholds/Miss E Todd)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kinsheran Monkey Business (J Rasche/ R Hartnett/ V McPhee)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Anvilhart And The Beat Goes On (Anvilhart kennels)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Glenkinchie Royal Choice (R Hartnett)

Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Skyehaven Man On Fire (Tina Corbell)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Sevoier Adore Me (Sevoier Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Woodwych Cadbury (AI) (S/ R & L Schwerdt)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Sevoier Take Me To The Clouds (AI) (Sevoier Kennels)
Baby of Breed: Sevoier Tell Me Lies (Sevoier Kennels)
Intermediate of Breed: Aust Ch Sevoier Kat Amonst Th Pigeons (Sevoier Kennels)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Sevoier The Lightening Thief (Sevoier Kennels)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chaleur U Had Me At Hello (Mrs Ruth Thompson)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Graebrook Duke of Hazard (AI) (Daphne Sheekey)

Irish Setter
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Martinridge Light Up The Sky (Bernie Martin)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Martinridge Walk on Water (B Martin)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Amhurst Undercover Of Darkness (Mr P S & M Squire / Mrs M Thomas-Rhodes)

Pointer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Zensu Truth N Lies (AI) (Mr B & Mrs H Clarke)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Aspyre Cat Got UR Tongue (Miss J Manser / Mr J & Mrs A Lumsden)
Minor of Breed: Zensu Masquerade (AI) (B & H Clarke)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Waldwiese Please Be Sirius (AI) (Waldwiese knls)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ghostwind Angel Eyes (AI) (M Hartnett & Ghostwind Knls)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Featherdale Celtic Monarch (AI) (Ms Susan Arwen)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Ms Tracie Edwards (SA) (Group Entry : 34)

Best in Group & Open in Group: Saluki
Aust Sup Ch Pazada Reflections (G & P Russell / A Jones & B Glen)
Runner Up in Group: Whippet
Aust Sup Ch Chakrata Tart With The Cart (Mrs A E E Curran)
Baby in Group: Rhodesian Ridgeback
Shakuru Best Of Both Worlds (Amanda Oakes)
Puppy in Group: Dachshund (Miniature Wire Haired)
Aust Ch Wattswires I'm A Keeper (Linda Robinson)
Junior in Group: Basset Hound
Aust Ch Beauchasseur Jack Be Nimble (Chris Lawrence)
Intermediate in Group: Irish Wolfhound
Aust Ch Tirowen Octavian (Dr F J McEvoy & Mrs A T McEvoy)
Aust Bred in Group: Saluki
Aust Sup Ch Pazada Watabout Last Night (Gary & Patricia Russell)

Basset Hound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Beauchasseur Jack Be Nimble (Chris Lawrence)

Beagle
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hounsley Hooked On A Feeling (Ingrid Matschke)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Ch Stardayne Its A Richmans World (Gail Wood)

Dachshund (Miniature Wire Haired)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wattswires I'm A Keeper (Linda Robinson)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Wattswires The Old Tin Hat (Linda Robinson)

Dachshund (Wire Haired)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cayugaridge Carlisle (Gail Wood)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Cayugaridge Valentino (Ms Paula Melville)

Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tirowen Octavian (Dr F J McEvoy & Mrs A T McEvoy)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tirowen Saoirse (J Hooper)
Baby of Breed: Hollymorn Allegretto (J Hooper)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Shakuru Where There's A Will (R Lamb)
Baby of Breed: Shakuru Best Of Both Worlds (Amanda Oakes)

Saluki
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pazada Reflections (G & P Russell / A Jones & B Glen)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Pazada Watabout Last Night (Gary & Patricia Russell)
Res Dog CC & Junior of Breed: Pazada Keeping With Tradition (AI) (G & P Russell)

Whippet
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Chakrata Tart With The Cart (Mrs A E E Curran)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bundoon Its A Crazy World (Mrs R Bonham & Miss B Bonham)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Ian Spangler (SA)  (Group Entry : 54)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Briard
Aust Ch Narbrisse Miracle Man PT (Miss E Bennett)
Baby in Group: Australian Shepherd
Ellagant Rockin Your World at Inddara (Sarah McInerney)
Minor in Group: Collie (Rough)
Kahnhond Colour Me Blue (T & Mrs S J Mallia)
Puppy in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Dapsen The Best Secret Is At Cloverdowns (Petersen/Purcell/Gaudio)
Junior in Group: Australian Cattle Dog
Aust Ch Wazwallaby Our Bit O Paint (T Gardiner)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Collie (Rough)
Aust & Neut Ch Joshwyn Tri Being Wicked (Sharyn Ely & Val Wilson)
Runner Up Neuter in Group: Australian Shepherd
Aust Gr & Neut Gr Ch Sutter So Bedazzled JC (Imp NZ) (K Davis)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazwallaby Our Bit O Paint (T Gardiner)
Baby of Breed: Wazwallaby Ripple O Red Paint (T Gardiner)

Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dapsen The Best Secret Is At Cloverdowns (Petersen/Purcell/Gaudio)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Parkeyre Cue The Lights (Miss B Parker)
Baby of Breed: Ellagant Rockin Your World at Inddara (Sarah McInerney)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Gr Ch Sutter So Bedazzled JC (Imp NZ) (K Davis)

Bearded Collie
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Edinglen To Me You Are Perfect (Tammy McClelland & Michele Lincoln)

Belgian Shepherd Dog (Malinois)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Chamshep Zorisha (Michelle Holthouse)

Border Collie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Nahrof Icelander (K Hansen)
Minor of Breed: Noblestarzz Life Of The Mardi (AI) (Mr G Dewing/ Miss L Roe/ Dr A Smith)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Noblestarzz Crazy In Love (Miss Lee-Anne Roe & Mr Gary J Dewing)

Briard
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Narbrisse Miracle Man PT (Miss E Bennett)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Cacharel Rendezvous Noire (Miss E Bennett)

Collie (Rough)
Minor of Breed: Kahnhond Colour Me Blue (T & Mrs S J Mallia)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Joshwyn Tri Being Wicked (Sharyn Ely & Val Wilson)

Collie (Smooth)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Foxbell Frank Zappa (Mrs D/ Ms T & Ms K Adams)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Yaxeka The Charmed One (Mrs D/ Ms T & Ms K Adams)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Whitefall Gentlemen Never Tell (AI) (A & C Finlay)

Shetland Sheepdog
R/UP Neuter BOB & Res Neuter Dog CC: Aust Neut Ch Rimini The Lone Ranger (Mrs J E Hall & Mr B K Turner)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Pemvale Noc Your Sox Off (Mrs R Bonham & Miss B Bonham)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Ms Susan Packer (SA)  (Group Entry : 59)

Best in Group & Aust Bred in Group: Bullmastiff
Aust Gr Ch Mymooch An Affair To Remember (Mrs D M Cavaiuolo)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Boxer
Aust Ch Milmac Tom Ford GTHO (Mr P Cook)
Minor in Group: Alaskan Malamute
Iglignaq Stargate S G One (T Jones & K Todd)
Puppy in Group: Schnauzer (Miniature)
Asyut A Littlebit Of Wonderful (Asyut Kennels)
Junior in Group: Boxer
Aust Ch Roxbud Remember Who You Are (Jasmine Lawton)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Alaskan Malamute
Aust Ch Maiitsho Survive Da Wildice (Tori Haynes)

Alaskan Malamute
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Malpac My Summer Saviour (Z Fisher-Kappler)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Aust Ch Southrnwolf Wildice Queen (Tori Haynes & Stuart Presland)
Dog CC: Annakpok Th Devil’s Kiss (AI) (Narelle Adams & Sarah Dean)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Maiitsho My Boy Senyah (Tori Haynes)
Baby of Breed: Whitewarrior Ice falls Landing (Brett White)
Minor of Breed: Iglignaq Stargate S G One (T Jones & K Todd)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Maiitsho Survive Da Wildice (Tori Haynes)
R/UP Neuter BOB & Neuter Bitch CC: Aust Ch Iglignaq Souffle Girl (Tara Jones)

Boxer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Milmac Tom Ford GTHO (Mr P Cook)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Roxbud Remember Who You Are (Jasmine Lawton)
Baby of Breed: Milmac Shelby Ford GT (AI) (D Macmillan/ Paul Cook/ Kirsten Cook)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Mymooch An Affair To Remember (Mrs D M Cavaiuolo)

Dobermann
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Sup Ch Ikons Visual Sensation (Imp NZ) (Christine Spry)
Baby of Breed: Ikons Standing Ovation (Christine Spry)

Newfoundland
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Amblebrook Ebony And Ivory (A & L Buitenhuis / L & R Chapman-Stevens)
Dog CC: Aust Ch Amblebrook Toblerone (A & L Buitenhuis)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Khingsahl Patriot Games (W & J Grundy)
Bitch CC & Open of Breed: (T) Ch Blakesims Kanyemba Brooklyn (AI) RN TSD HSAs (Narelle Medlicott)
Puppy of Breed: Kanberchic Broley Emperors JNR (N A Medlicott)

Samoyed
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Snowispa Fire In The Sky (AI) (T Haynes & Di Brown)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Asyut A Littlebit Of Wonderful (Asyut Kennels)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Asryn Technical Knockout (A Wittenberg & K Bryant)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Asryn Forever Devine (A Wittenberg & K Bryant)
Res Dog CC & Junior of Breed: Taejaan Northern Winds (AI) (N J Rule-Steele/ A & T Wittenberg)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Ms Monica McCaffery (SA)  (Group Entry : 49)

Best in Group & Open in Group: Lhasa Apso
Aust Ch Amesen Knick Knack Whack (AI) (Amesen Kennels)
Baby in Group: Chow Chow
Touchofchow Kiss My Dark Side (AI) (Touchofchow Knls)
Minor in Group: French Bulldog
Aust Ch Mambilou She Loves To Party (Mambilou Kennels)
Puppy in Group: Dalmatian
Aust Ch Instride When Dreams Come True (AI) (Kerryn Harvey)
Junior in Group: Great Dane
Aust Ch Danesworld Keep On Talking (AI) (Kylie & Sam Paine)

Boston Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Merryjay Bostn Bellamia (R Kemp & S Campain)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Bullyack Bitter Truth (Bullyack Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Kanecourt The Journey Begins (Mrs D L Foster)
Baby of Breed: Bullyack Winter Soldier (Bullyack Kennels)
Junior (Bitch) of Breed: Robocky Power Of Love (AI) (Mrs F Barry)

Chow Chow
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Chowleigh Touch of Class (Touchofchow Knls)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Chowleigh Box Of Chocolates For Touchofchow (Touchofchow Knls)
Baby of Breed: Touchofchow Kiss My Dark Side (AI) (Touchofchow Knls)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Instride The One And Only (Kerryn Harvey)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Instride When Dreams Come True (AI) (Kerryn Harvey)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Beachspots Take A Look (AI) (Sharon Gahan)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Paceaway Coffee Beanz (Ms Kerryn Harvey)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Mambilou She Loves To Party (Mambilou Kennels)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Mambilou La Gueuledeloup (IID POL) (Mambilou Kennels)
Puppy of Breed: Mambilou Bully For You (Mambilou Kennels)

German Spitz (Mittel)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Kafe Amahra (Mrs J Cox)
R/UP BOB and Dog CC: Kafe Barista (Mrs J Cox)

Great Dane
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Danesworld Keep On Talking (AI) (Kylie & Sam Paine)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Amesen Knick Knack Whack (AI) (Amesen Kennels)

Shih Tzu
Baby of Breed: Kimardi Lord Ashlei (T Bonham)