Lady Bay Kennel Club (VIC)

Date of Show : 15-Jan-2023 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Ms Robynne Spencer (VIC)   (Total Entry : 306)

Best in Show & Open in Show: Poodle (Miniature)
Aust Sup Ch Montaires Beautiful Beastie (Mrs J L MacKenzie / Mrs P & Mr M Clarke)
Runner Up in Show & Intermediate in Show: Pointer
Aust Sup Ch Onpoint A Class Act (Gerald J Munro)
Baby in Show: Cocker Spaniel (American)
Staryanks Hearts InTh Fastlane (D R Wilkes / Mrs P & Mr M Clarke)
Minor in Show: Poodle (Toy)
Aust Ch Montaires Divine Reign (Mrs J L Mackenzie)
Puppy in Show: Beagle
Dual Ch (T) Hounsley Have You Really (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Junior in Show: Rhodesian Ridgeback
Aust Ch Khanysha Edge Of Darkness (AI) (Miss L & Mrs B McVilly)
Aust Bred in Show: Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Aust Gr Ch Beljekali Harvest Moon (L Pratt / C & J Fynmore)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: English Springer Spaniel
NZ Ch/Gr Ch/Dual Ch (T) & Neut Ch Taniwha Hinemoa ET TSDX (Imp NZ) (Mrs C J Ryan)
Runner Up Neuter in Show: Papillon
Aust & Neut Ch Sailoz Made To Order (Ms Rosemary Hawkins)

Baby SweepStakes - 1st Place: Cocker Spaniel (American)
Staryanks Hearts InTh Fastlane (D R Wilkes / Mrs P & Mr M Clarke)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Borzoi
Marakhoff Udaacha For Shysu (Marakhoff Kennels)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Michelle Hammond (QLD)  (Group Entry : 67)

Best in Group & Open in Group: Griffon Bruxellois
Aust Ch Troubadour Thistle Do (S Stewart)
Runner Up in Group & Junior in Group: Havanese
Aust Ch Ananda Material Girl (Mrs A Lay)
Baby in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Reynosa Diamond Hunter (Mrs Allison Rhodes)
Minor in Group: Pug
Rosnasharn Sailor Scout (Kim Ryan)
Puppy in Group: Chihuahua (Long Coat)
Jaja Mr Darcy Esq (E Crabb & J Mannell)
Aust Bred in Group: Bichon Frise
Aust Ch Charharra Snap Crackle N Pop (AI) (Mrs K Taylor)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Papillon
Aust & Neut Ch Sailoz Made To Order (Ms Rosemary Hawkins)
Runner Up Neuter in Group: Havanese
Aust Gr Ch & Neut Ch Ananda Night Ov The Realm (Mrs A Lay & Ms S Lay)

Bichon Frise
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Charharra Perfect Choice (AI) (Mrs K Taylor)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Charharra Snap Crackle N Pop (AI) (Mrs K Taylor)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Jaja Mr Darcy Esq (E Crabb & J Mannell)
R/UP BOB & Junior of Breed: Aust Ch Beebopchi Combined Legacy (Mrs S Burton)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Tibchi Gossip Queen (Mrs S Brown)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Reynosa Secret Kisses (Allison Rhodes)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Toyopet Mighty Mouse (Mrs S Brown)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Caliya Take Me Home (Paige Howes)
Baby of Breed: Reynosa Diamond Hunter (Mrs Allison Rhodes)
Baby (Bitch) of Breed: Grandimage Violet Sky (Mrs S Brown)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Caddarra South Of The Border (The Estate of Mrs H Cadan / S Cadan & D Hippisley)

Griffon Bruxellois
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Troubadour Thistle Do (S Stewart)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Armorgrif Ruffled Feathers (Miss Natasha Clark)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tzani Helga Hufflepuff (S Stewart)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Troubadour Holly Golightly (Sally Stewart)

Havanese
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ananda Material Girl (Mrs A Lay)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ananda Stopdraggin Myheartaround (Anne Lay)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch & Neut Ch Ananda Night Ov The Realm (Mrs A Lay & Ms S Lay)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bindahlena Wish Upon A Star (Leisl Wood)
Bitch CC & Puppy of Breed: Bindahlena A Golden Gem (Leisl Wood)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Bindahlena Black Eyed Susan (Leisl Wood)

Papillon
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sailoz Designed To Shine (Ms R Hawkins & Ms K Lewis)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Pinklee Edge Of Tomorrow (Ms M Sarif & Ms E K Shafli)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sailoz Destined For Elegance (Ms Rosemary Hawkins)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Pinklee Simply Charmed (Ms M Sarif)
Baby of Breed: Gracepol Mysteriously Made (Ms M Sarif & Miss J Mortensen)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Sailoz Made To Order (Ms Rosemary Hawkins)

Pug
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Rosnasharn Sailor Scout (Kim Ryan)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Parkhurst Snapdragon (Ms N Douglas & Miss K Shilton)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kryptonic Zip Code (Kim Ryan & Belinda Goyarts)
Res Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Rosnasharn Sailor Senshi (Kim Ryan)
Baby of Breed: Rosnasharn Pop N Rock (K Ryan)
Puppy of Breed: Aust Ch Parkhurst Bertie Beetle (Ms N Douglas & Miss K Shilton)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: CIB / Aust Gr & Neut Ch Parkhurst Indian Gem (Miss K Shilton)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Michelle Hammond (QLD)  (Group Entry : 22)

Best in Group & Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Wooloostaff Devils Undeniable (Sue Lambert)
Runner Up in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Brohez Satin Doll (AI) (F McBride)
Baby in Group: Jack Russell Terrier
Elysiumjrt Ripley With Talent (AI) (Sandra Worsley)
Puppy in Group: Jack Russell Terrier
Aust Ch Whatajack Just One More (S Cadan & D Hippisley)
Intermediate in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Gr Ch Hotashell Queen Of Titans (Tracy Urch & Julia Martiniello)
Aust Bred in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Wooloostaff The Devils Looking (Sue Lambert)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Neuter Ch Wooloostaff The Devils Envy (Susan Lambert)

American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Hotashell Queen Of Titans (Tracy Urch & Julia Martiniello)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Ironklad Pretty Boy Floyd (Mr J Urch & Miss K Oseckas)

Australian Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Galtamac Ocean Magic (AI) (Molly J Ford)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Galtamac To Dye For (AI) (Molly Ford)

Bedlington Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Fioralainn Chopin's Choice (Eileen Clarke)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Grand Ch Alcaneeka Gold N Design (Al) (Alcaneeka Kennels)

Jack Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Whatajack Just One More (S Cadan & D Hippisley)
Baby of Breed: Elysiumjrt Ripley With Talent (AI) (Sandra Worsley)
Baby (Bitch) of Breed: Elysiumjrt A Touch Of Versace (AI) (Sandra Worsley)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Wooloostaff Devils Undeniable (Sue Lambert)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Brohez Satin Doll (AI) (F McBride)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wooloostaff The Devils Looking (Sue Lambert)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neuter Ch Wooloostaff The Devils Envy (Susan Lambert)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Jane Armatys (QLD)  (Group Entry : 46)

Best in Group & Intermediate in Group: Pointer
Aust Sup Ch Onpoint A Class Act (Gerald J Munro)
Runner Up in Group & Open in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Sup Ch Staryanks Take A Chance On Me (Mrs D Wilkes / Mrs P & Mr M Clarke)
Baby in Group: Cocker Spaniel (American)
Staryanks Hearts InTh Fastlane (D R Wilkes / Mrs P & Mr M Clarke)
Junior in Group: Murray River Retriever
Barokamurray Shes Country (Rod & Karen Howard)
Aust Bred in Group: Flat Coated Retriever
Aust Ch Blaqlabel Stares n Whisprs (D & S Wilkie)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: English Springer Spaniel
NZ Ch/Gr Ch/Dual Ch (T) & Neut Ch Taniwha Hinemoa ET TSDX (Imp NZ) (Mrs C J Ryan)
Runner Up Neuter in Group: Labrador Retriever
Aust & Neut Gr Ch Devinelea Jive Talking (B & R van Maanen)

Cocker Spaniel
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Carawood Carbon Copy (AI) (Meg Hardy)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kalleo Solid Rock (C McLennan)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Staryanks Take A Chance On Me (Mrs D Wilkes / Mrs P & Mr M Clarke)
Baby of Breed: Staryanks Hearts InTh Fastlane (D R Wilkes / Mrs P & Mr M Clarke)

Curly Coated Retriever
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Glenord Mr Tanner (Imp NZ) (Sharon Slater)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Kalonakurl Hot Gossip (Sharon Slater)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Dual Ch (T)(TS Gr Ch) Burchfield Frozen Fire TSDX (J Patchett & C Ryan)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: NZ Ch/Gr Ch/Dual Ch (T) & Neut Ch Taniwha Hinemoa ET TSDX (Imp NZ) (Mrs C J Ryan)

Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Blaqlabel Stares n Whisprs (D & S Wilkie)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Heiderst Goosebumps (H Raabe/ Heiderst Kennels/ Bromhund Kennels/S Sabbatini)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Heiderst Pretty Little Liar (Mrs Heather Raabe & Heiderst Kennels)

Irish Setter
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Eireannmada Now Or Never (Greg Browne)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Eireannmada A Gypsy Girl (Greg Browne)
Baby of Breed: Eireannmada City Of Lights (Greg Browne)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kelindebar Rocky Road (Linda Adams)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Devinelea Stares and Whispers (AI) (B & R van Maanen)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kelindebar Show Time (L Adams)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Gr Ch Devinelea Jive Talking (B & R van Maanen)

Murray River Retriever
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Barokamurray Shes Country (Rod & Karen Howard)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Barokamurray River Boy NRA (Rod & Karen Howard)

Pointer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Onpoint A Class Act (Gerald J Munro)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Ashlaren Echo In The Field TDX SWN (R Bell)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Neut Ch Ashlaren Lord Gunter TD SWN (R Bell)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Tazlon Quill Of Dycity TDX (Mrs M & Mr B Myers)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Tazlon Fire And Rain (Mrs M & Mr B Myers)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Ms Robynne Spencer (VIC) (Group Entry : 47)

Best in Group & Intermediate in Group: Pharaoh Hound
Aust Sup Ch Antefa’s Aragorn (Imp SWE) (Teresa Gaudio)
Baby in Group: Borzoi
Marakhoff Udaacha For Shysu (Marakhoff Kennels)
Minor in Group: Basenji
Aust Ch Tambuzi On The Edge Of Bedlam (Adam Druce)
Puppy in Group: Beagle
Dual Ch (T) Hounsley Have You Really (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Junior in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Ch Khanysha Edge Of Darkness (AI) (Miss L & Mrs B McVilly)
Runner Up Neuter in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust & Neut Ch Gersndach UK Connection (Karen Limburg)

Basenji
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Tambuzi On The Edge Of Bedlam (Adam Druce)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Tambuzi On The Edge Of Forever (Adam Druce)

Basset Hound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kamahi New Sheriff in Town (Ms B Howell & Ms M Cooper)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kamahi What A Dame (Ms B J Howell & Ms M L Cooper)

Beagle
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Dual Ch (T) Hounsley Have You Really (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Hounsley Have You Never Ever TDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)

Borzoi
BOB, Dog CC & Open of Breed: CIB AAO Aust Sup Ch Marakhoff Shostaakovich (Marakhoff Kennels)
Baby of Breed: Marakhoff Udaacha For Shysu (Marakhoff Kennels)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Emmiline Cosmic Love (AI) (K Brooks)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Gersndach UK Connection (Karen Limburg)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kamahi Listen to Your Heart (Ms B Howell & Ms M Cooper)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kamahi Fields of Chanel (B Howell & M Cooper)

Deerhound
BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Kahner Zena (Mrs K Currell)

Greyhound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Xilone French Kiss (AI) (Ms B McClure)

Pharaoh Hound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Antefa’s Aragorn (Imp SWE) (Teresa Gaudio)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Khanysha Edge Of Darkness (AI) (Miss L & Mrs B McVilly)

Whippet
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Arjai Didnt Get Caught (Miss L & Mrs B McVilly)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Toni Dennis (QLD)  (Group Entry : 53)

Best in Group & Aust Bred in Group: Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Aust Gr Ch Beljekali Harvest Moon (L Pratt / C & J Fynmore)
Baby in Group: Border Collie
Steadfast Good T Th Last Shock (AI) (Ms Gaye McKiernan)
Minor in Group: Shetland Sheepdog
Shelmanna Creating Memories (Mrs S Fox)
Puppy in Group: Finnish Lapphund
Aust Ch Hueze Bearly Legal (Huey Miin Lim)
Intermediate in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Shelmanna Diamond Dynasty (Mrs S Fox)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Shepherd Dog
Aust & Neut Ch Seasideshep Miss Bootifull (Emma Parsons)
Runner Up Neuter in Group: Australian Cattle Dog
Aust Ch Jindawan Dreamtime Girl (Vicki Duncan)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Waykrest Royal Alliance (Vicki Duncan)
Neuter BOB & Neuter Bitch CC: Aust Ch Jindawan Dreamtime Girl (Vicki Duncan)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Beljekali Harvest Moon (L Pratt / C & J Fynmore)

Border Collie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Steadfast Return To Sender (Ms Gaye McKiernan)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Steadfast I'm Sexy N I Know It (AI) (Ms Gaye McKiernan)
Baby of Breed: Steadfast Good T Th Last Shock (AI) (Ms Gaye McKiernan)

Briard
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Narbrisse OTT of Brieberger (Susie Losa)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Cacharel Symphonie (Ms E Bennett)
Baby of Breed: Aust Ch Cacharel The Bounce at Brieberger (Susie Losa)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Open of Breed: (T) Ch Brafferton Orions Dragon TSD (Vicki & Noel Brown)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: (T) Ch TS Grand Ch Brafferton I Have A Dream (HIC) (Vicki & Noel Brown)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Open of Breed: CIB & Aust Sup Ch Taigakoira Tahtien Valo (AI) (Ms H Lim)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hueze Bearly Legal (Huey Miin Lim)

German Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Dux Di Casa Nobili (Imp ITA) (Greg & Emma Parsons)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Freevale Youre Pretty In Pink (Emma Parsons)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Seasideshep Miss Bootifull (Emma Parsons)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Lordavo Royal Commander RN (Kathleen Raven)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Shelmanna Autumn Glory (Shirley Fox)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shelmanna Shimmer N Shine (Shirley Fox)
Res Dog CC & Minor of Breed: Shelmanna Creating Memories (Mrs S Fox)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Shelmanna Diamond Dynasty (Mrs S Fox)

Welsh Corgi (Pembroke)
Baby of Breed: Kintzel Canada Girl NBT (G D & S K Kerr)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Saffioraire Reverberation (Mr J Kennedy)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr George Gaut (VIC)  (Group Entry : 20)

Best in Group & Aust Bred in Group: Newfoundland
Aust Ch Amblebrook Iron Jack (A & L Buitenhuis / L Munro)
Runner Up in Group: Schnauzer (Miniature)
Ebshine Order Ofthphoenix RN (Jennifer Walker)
Baby in Group: Tibetan Mastiff
Temzin Agastan Sassafras (Mrs C D Allen)
Minor in Group: Bernese Mountain Dog
Zollikon Wish Upon A Star (Emma Sankey & Tracey Gibson)
Intermediate in Group: Samoyed
Airebis Salted Caramel Oreo (O I Clark)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Bernese Mountain Dog
Aust & Neut Ch Vevey Justify my Love RN (Ms R Fosang)
Runner Up Neuter in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Ch Dalaleds Assai (Imp SWE) (Coco Christie)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cloudforest Ghost Ryder (S Murray/ S & C Eastley)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Vevey You Shookme Allnightlong (Ms R Fosang)
Bitch CC & Junior of Breed: Starbern A Shade Of Grey (Coco Christie)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Zollikon Wish Upon A Star (Emma Sankey & Tracey Gibson)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Vevey Justify my Love RN (Ms R Fosang)
R/UP Neuter BOB & Res Neuter Bitch CC: Aust Ch Dalaleds Assai (Imp SWE) (Coco Christie)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amblebrook Iron Jack (A & L Buitenhuis / L Munro)

Samoyed
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Airebis Salted Caramel Oreo (O I Clark)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Ebshine Order Ofthphoenix RN (Jennifer Walker)

Tibetan Mastiff
Baby of Breed: Temzin Agastan Sassafras (Mrs C D Allen)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Steve Yiannou (QLD)  (Group Entry : 51)

Best in Group & Open in Group: Poodle (Miniature)
Aust Sup Ch Montaires Beautiful Beastie (Mrs J L MacKenzie / Mrs P & Mr M Clarke)
Runner Up in Group & Minor in Group: Poodle (Toy)
Aust Ch Montaires Divine Reign (Mrs J L Mackenzie)
Baby in Group: British Bulldog
Zerachiel Chasing the Crown (Nicole Zealley)
Puppy in Group: Dalmatian
Aust Ch CCDals Valentine Pure Love (Cecilia Langton-Bunker)
Junior in Group: Great Dane
Aust Ch Danefred Sonoya Mizuno (Frieda Clifton)
Aust Bred in Group: British Bulldog
Aust Ch Zerachiel Playin With Dreams (Nicole Zealley)

Boston Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am & Aust Ch Deja - Vu Warrior At Saiha (Imp USA ) (Rodney Kirby)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Boslea Her Royal Highness (Leanne Brown)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Saihabostons Mini Me (Rodney Kirby)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Zerachiel Playin With Dreams (Nicole Zealley)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Zerachiel Charleys Angels (Nicole Zealley)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Zerachiel Million Dollar Baby (Nicole Zealley)
Baby of Breed: Zerachiel Chasing the Crown (Nicole Zealley)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch CCDals Valentine Pure Love (Cecilia Langton-Bunker)
Puppy (Bitch) of Breed: Troubadour Black Widow (Sally Stewart)

Great Dane
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Danefred Memories Rmade O This (AI) (Frieda Clifton)
Junior of Breed: Aust Ch Danefred Sonoya Mizuno (Frieda Clifton)

Keeshond
BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Rymiska The King Nd I (Miss L Wyhoon)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Leifhond Precious Primrose (Mrs M R Luke)

Poodle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Montaires Beautiful Beastie (Mrs J L MacKenzie / Mrs P & Mr M Clarke)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Montaires Divine Reign (Mrs J L Mackenzie)