Euroa Kennel Club Inc (VIC)

Date of Show : 20-May-2019 (Monday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Les Bradney (NSW)

Best in Show & Open in Show: Maltese
Chil Jr/ Chile & Aust Ch Chilestolz Special Delivery (Imp CHILE) (Mrs S E Scarcella)
Runner Up in Show: Pyrenean Mountain Dog
Aust Gr Ch Barreges Henri (Mrs K Kirkland)
Baby in Show: Gordon Setter
Triseter Celtic Yale of Brodruggan (AI) (Triseter Kennels)
Puppy in Show: Dobermann
Aust Ch Copperdobe Pitcha Perfect (AI) (Imp NZ) (Julie Hovell)
Junior in Show: Pointer
Aust Sup Ch Tyeanbo Take Another Look (G Munro)
Intermediate in Show: Weimaraner
Aust Sup Ch Weissenberg Flirtn with Fire AI (Imp NZ) (C Wright/ B Wilson/ K White)
Aust Bred in Show: Norfolk Terrier
Aust Ch Mazberg Ziggy Stardust (M Connell & M Berg)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: White Swiss Shepherd Dog
Aust/ Neut & (T) Ch Soverenpark Blaze Of Glory (Donna Sturrock/Bruce Sturrock/Karin Scho)
Runner Up Neuter in Show: Papillon
Aust & Neut Ch Basilika All Guns Blazing (Mrs Sue Vella)

Baby SweepStakes - 1st Place: Gordon Setter
Triseter Celtic Yale of Brodruggan (AI) (Triseter Kennels)
Baby SweepStakes - 2nd Place: German Shorthaired Pointer
Canawindra Roger Whiskey (Raelene Trimble)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Australian Shepherd
Aust Ch Ellagant Covert Surveillance (A Richardson & K McKinnon)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Toni Dennis (NSW)

Best in Group & Open in Group: Maltese
Chil Jr/ Chile & Aust Ch Chilestolz Special Delivery (Imp CHILE) (Mrs S E Scarcella)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Italian Greyhound
Aust Ch Piccino Vicar of Dibley (Mrs S & Mr M Reeve)
Baby in Group: Japanese Chin
Alwood Makino (Alwood Kennels)
Minor in Group: Pug
Junnash Midas Touch (Mrs K & Mr K Cash)
Puppy in Group: Pug
Triseter Mopsi Martini (Esther Joseph & Denise MacCallum)
Junior in Group: Pomeranian
Aust Ch Dochlaggie Debonair (Denise Y Leo)
Intermediate in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Sup Ch Matmor In the Society Pages (Steve Wraith)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Papillon
Aust & Neut Ch Basilika All Guns Blazing (Mrs Sue Vella)
Runner Up Neuter in Group: Griffon Bruxellois
Aust & Neut Ch Tzani Tigger Brat Bunny (Marita Fisher)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Matmor In the Society Pages (Steve Wraith)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kqrac Reverence (AI) (V R McLaughlin)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch El-Toro Kiwis Billy The Kid (Imp NZ) (Glen Donnan)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Bendonichi Chilli Cha Cha (Glen Donnan)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Montollie Bobby Dazzler (Ms Glen Donnan)

Griffon Bruxellois
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Armorgrif Laylah (Mrs R & Mr A Morse)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Pendlview Chairman of the Board (Marita Fisher)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Tzani Tigger Brat Bunny (Marita Fisher)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Piccino Vicar of Dibley (Mrs S & Mr M Reeve)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Piccino Flag Of Honour (Mrs S Reeve / Mr M Reeve / Ms J Hardwicke)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Koatiponi Bonita Catari (Belinda McAlpine)
Baby of Breed: Aust Ch Berizza A Star Is Born At Bindahlena (Leisl Wood)
Minor of Breed: Aust Ch Bindahlena Love At First Sight (Leisl Wood)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Tunamara Mahina (Leisl Wood)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Chincasa High Voltage (A Sharp & N Skeet)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kiseki Tadashi (L McArthur & M A Barras)
Bitch CC & Minor of Breed: Alwood Kaiya (Alwood Kennels)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kiseki Shizuko (Mrs Lyn Mcarthur)
Baby of Breed: Alwood Makino (Alwood Kennels)

Maltese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Chil Jr/ Chile & Aust Ch Chilestolz Special Delivery (Imp CHILE) (Mrs S E Scarcella)

Papillon
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Rhadinoir Golden Geisha GIrl (R Leech)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Basilika All Guns Blazing (Mrs Sue Vella)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Dochlaggie Debonair (Denise Y Leo)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Dochlaggie Divine Magic (Denise Leo)
Baby of Breed: Dochlaggie Do It My Way (Denise Leo)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Th / Am / Aust Ch Diamond Sand & Coral Bay's Clash Of Clan (Imp THA) (Esther Joseph)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Triseter Mopsi Martini (Esther Joseph & Denise MacCallum)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Troycole Bringin The Heat (Mr K & Mrs K Cash)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Junnash Pretty In Pink (Mrs K & Mr K Cash)
Minor of Breed: Junnash Midas Touch (Mrs K & Mr K Cash)
Minor (Bitch) of Breed: Junnash Golden Dreams (Mrs K & Mr K Cash)
Junior of Breed: Triseter Mopsi Martin (Esther Joseph & Denise MacCallum)

Yorkshire Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Jatine Oliver Eveready (Jatine Kennels)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Jean Hockey (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Norfolk Terrier
Aust Ch Mazberg Ziggy Stardust (M Connell & M Berg)
Runner Up in Group & Minor in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Ecirp Paparazzi's Heir (Ms Robyn Price)
Junior in Group: Tenterfield Terrier
Ldentae Back to Black (Mrs C & Mr P Weatherley)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Australian Terrier
Aust Gr & Neut Ch Teritopaz Ruff N Tuff (Mrs Leanne Bywater)

American Staffordshire Terrier
Baby of Breed: Forevapals Born Entertainer (E Perry)

Australian Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Oziruff Chase N Dreams (Mrs Leanne Bywater)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Alizarin Welcom To Buresque (Mrs Leanne Bywater)
Baby of Breed: Aust Ch Oziruff Hedge N Your Bet (Mrs Leanne Bywater)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Teritopaz Ruff N Tuff (Mrs Leanne Bywater)

Bull Terrier (Miniature)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Hulia Im A Tiger (ROM) (Alcaneeka Kennels)
Baby of Breed: Romierez Take a chance (K& F Willox)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Ecirp Paparazzi's Heir (Ms Robyn Price)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Whatajack Days Of Thunder (Caddarra Knls)

Norfolk Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mazberg Ziggy Stardust (M Connell & M Berg)

Scottish Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kanyas Gypsy Wanderer (Judith Martin)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Saphyr Ice Creme (AI) (M A Gray)
Baby of Breed: Saphyr Johannes Kepler (AI) (M A Gray)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Powerpaws Laura Norda (Lorraine Lelliott)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ldentae Back to Black (Mrs C & Mr P Weatherley)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Ornac Rumours About The Man (Sally Underwood)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Ornac Let Rumours Fly (Sally Underwood)
Baby of Breed: Ldentae Walkin Onsunshine (Mrs C & Mr P Weatherley)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Toni Dennis (NSW)

Best in Group & Junior in Group: Pointer
Aust Sup Ch Tyeanbo Take Another Look (G Munro)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Weimaraner
Aust Sup Ch Weissenberg Flirtn with Fire AI (Imp NZ) (C Wright/ B Wilson/ K White)
Baby in Group: Gordon Setter
Triseter Celtic Yale of Brodruggan (AI) (Triseter Kennels)
Puppy in Group: Golden Retriever
Camuka Walking On Sunshine (P J Hodges)
Open in Group: Gordon Setter
Aust Sup Ch Triseter Celtic Seal (Triseter Kennels)
Runner Up Neuter in Group: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Aust Ch Tarshona Celestial Nova (B McAlpine)

Cocker Spaniel (American)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Azel Look Whostalking Now (Miss K M Tranby)

Curly Coated Retriever
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Kalonakurl First And Foremost (S Slater)

English Springer Spaniel
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Rosherville Strike a Light (AI) (Mrs L Brown)
Minor of Breed: Rosherville Letts Do It Again (AI) (Mrs L Brown)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Canawindra Storm In A Teacup (Ms Raelene Trimble)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Canawindra Ready When Ur (Raelene Trimble)
Dog CC: Aust Ch Canawindra Roll The Dice (M J & F L Park)
Res Dog CC: Canawindra East Bound Train (M J & F L Park)
Baby of Breed: Canawindra Roger Whiskey (Raelene Trimble)
Aust Bred of Breed: Canawindra Believe In Magic (M J & F L Park)

German Wirehaired Pointer
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Hotwyr I'm Fab Boo Lush (Fiona Ellis / Rae Bank)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Hotwyr Bizniz Class (Fiona Ellis / Rae Bank)

Golden Retriever
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Camuka Walking On Sunshine (P J Hodges)

Gordon Setter
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Triseter Celtic Seal (Triseter Kennels)
Baby of Breed: Triseter Celtic Yale of Brodruggan (AI) (Triseter Kennels)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Graebrook Cut Me Loose (Graebrook Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Hubertus I Am Special (AI) (A Pali)

Irish Setter
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Ornac One Last Kiss (Sally Underwood)
Junior of Breed: Ornac Giggling Ginger (Sally Underwood)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Glenmave War Hawk (AI) (G Forster)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Glenmave Californian Twist (AI) (G Forster)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Tarshona Celestial Nova (B McAlpine)

Pointer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Sup Ch Tyeanbo Take Another Look (G Munro)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Weissenberg Flirtn with Fire AI (Imp NZ) (C Wright/ B Wilson/ K White)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Ms Judith Docksey (NSW)

Best in Group & Open in Group: Borzoi
Aust Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)
Runner Up in Group & Minor in Group: Beagle
Aust Ch Hounsley Hey Hey My My (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Puppy in Group: Rhodesian Ridgeback
Otesha Layita Harlow (A Bell)
Aust Bred in Group: Beagle
Aust Sup / Dual Gr (TS) / Triple Ch (TS)(T) Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Whippet
Aust Neut Ch Nabihah The Elven Mystic (Colleen Woodford)
Runner Up Neuter in Group: Whippet
Aust Neut Ch Whiparoo A Pyrates Lyfe JC (Jasmine Woodford)

Afghan Hound
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Alaqadar La Boheme (AI) (Mrs M A Barras)

Basenji
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am GCH & Aust Ch Akuaba N Eldorado Time Traveler (Imp USA) (S Coe)

Beagle
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Hounsley Hey Hey My My (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup / Dual Gr (TS) / Triple Ch (TS)(T) Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)

Borzoi
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Vh Marakhoff Saassicaia (Marakhoff Kennels)

Rhodesian Ridgeback
Puppy of Breed: Otesha Layita Harlow (A Bell)

Whippet
Puppy (Bitch) of Breed: Nabihah Chaos In The Bedroom (Mrs C Woodford/ Miss Lewis/ Miss J Woodford)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Nabihah The Elven Mystic (Colleen Woodford)
R/UP Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Neut Ch Whiparoo A Pyrates Lyfe JC (Jasmine Woodford)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Jean Hockey (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Bearded Collie
Aust Sup Ch Brigadoon Miros Autumn Raine (AI) (Brigadoon Kennels)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Shetland Sheepdog
Aust Gr Ch Shelmanna Bound for Glory (Mrs S Fox)
Baby in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Ellagant Covert Surveillance (A Richardson & K McKinnon)
Puppy in Group: Shetland Sheepdog
Shelmanna Reach for the Stars (Shirley Fox)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: White Swiss Shepherd Dog
Aust/ Neut & (T) Ch Soverenpark Blaze Of Glory (Donna Sturrock/Bruce Sturrock/Karin Scho)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Cloverdowns Aim High at Landmaster (Mrs J Purcell)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Callicoma Mudstone (Carol Tucker)
Baby of Breed: Aust Ch Morkerbook Saffire Night (Jan Scholtz)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ellagant Special Agent (Ellagant Kennels)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ellagant Rich and Famous (Ellagant Kennels)
Baby of Breed: Aust Ch Ellagant Covert Surveillance (A Richardson & K McKinnon)

Bearded Collie
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Brigadoon Miros Autumn Raine (AI) (Brigadoon Kennels)

Border Collie
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Milangimbi Afternoon Delight (D Miller)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Shelmanna Bound for Glory (Mrs S Fox)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Shelmanna Casscade Ov Diamonds (Mrs Shirley Fox)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Shelmanna Reach for the Stars (Shirley Fox)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kintzel Abbey Roze (G D & S K Kerr)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kintzel Highway Man (G D & S K Kerr)
Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust & Neut Ch Macvale Jack Daniels (Mrs S Markham & Mr M Markham)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Engelshep Elysian TD (B & D Sturrock / S Mertineit)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust/ Neut & (T) Ch Soverenpark Blaze Of Glory (Donna Sturrock/Bruce Sturrock/Karin Scho)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Les Bradney (NSW)

Best in Group & Open in Group: Pyrenean Mountain Dog
Aust Gr Ch Barreges Henri (Mrs K Kirkland)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Dobermann
Aust Ch Copperdobe Pitcha Perfect (AI) (Imp NZ) (Julie Hovell)
Junior in Group: Dobermann
Aust Ch Copperdobe Rayz A Riot (AI) (Imp NZ) (J Hovell)
Intermediate in Group: Boxer
Ludgina Sweet Sensation (Ms J Wilson & J Hodgins)
Runner Up Neuter in Group: Rottweiler
Aust Neut/ Dual Ch (T) Stolzsein Follow Your Dreams TDX (Samantha Bradley)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Bernehaven Edwin Hubble (Sarah Allsop)
Baby of Breed: Bernehaven Lemon Crush (Sarah Allsop)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Zanzebern Normandy (Sarah Allsop)

Boxer
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Ludgina Sweet Sensation (Ms J Wilson & J Hodgins)

Bullmastiff
Baby of Breed: Stennaroo Storm Chaser (Maria Stennings & Carol Maloney)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Copperdobe Pitcha Perfect (AI) (Imp NZ) (Julie Hovell)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Copperdobe Rayz A Riot (AI) (Imp NZ) (J Hovell)

Dogue de Bordeaux
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Durhamdogues No Nonsense (R Healey)
Baby of Breed: Durhamdogues Mustang Sally (R Healey)

Pyrenean Mountain Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Barreges Henri (Mrs K Kirkland)

Rottweiler
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Stolzsein October Spirit (D & E Gold / Samantha Bradley)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut/ Dual Ch (T) Stolzsein Follow Your Dreams TDX (Samantha Bradley)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Schanata Crimson Secret (AI) (B & M Schier)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Ms Judith Docksey (NSW)

Best in Group & Open in Group: Poodle (Miniature)
Aust Sup Ch Azflex Sign Of The Times (Mr K / Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M Clarke)
Runner Up in Group: Great Dane
Aust Sup Ch Swayd Fire When Ready (Kerry McKinnon & Kathy Smith)
Baby in Group: French Bulldog
Mambilou La Gueuledeloup (IID POL) (Mambilou Kennels)
Intermediate in Group: Poodle (Toy)
Aust Gr Ch Garwey Social Butterfly (Garwey Kennels)
Aust Bred in Group: Dalmatian
Aust Ch Whytewood Bronson In Blak (Whytewood Kennels)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Lhasa Apso
Aust & Neut Ch Mysticrafael Pop The Bubbly (Mysticrafael Kennels)

Boston Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Louveteau Cosmik Strike (Mrs K Ewing)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Baronrath Shes Got Style (Ms Lynne King)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Baronrath All In A Nutshell (Ms Lynne King)
Puppy of Breed: Zamenhof Madjik Dante (Mrs S O'Brien)

British Bulldog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bewtifulbul Pride And Joy (Ian & Karlene Wilson)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Adavenbulls Glory Bound (Ian & Karlene Wilson)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bewtifulbul Going One Better (Ian & Karlene Wilson)

Chow Chow
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Rynkls Roaring in the Mist (Mrs M & Mr K Foster)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Whytewood Bronson In Blak (Whytewood Kennels)

French Bulldog
Baby of Breed: Mambilou La Gueuledeloup (IID POL) (Mambilou Kennels)

German Spitz (Klein)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Mibuddi Devil in Disguise (B & K Alexander / Vickie Reynolds)

Great Dane
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Swayd Fire When Ready (Kerry McKinnon & Kathy Smith)

Keeshond
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Keezansur Touch ODutch (Doreen Groves)

Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Mysticrafael DestinedToBFamous (Mysticrafael Kennels)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Mysticrafael Phantomoftheopera (Vickie Reynolds)
Baby of Breed: Kraddoell Yabshi (V Reynolds)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Mysticrafael Pop The Bubbly (Mysticrafael Kennels)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust & Neut Ch Mysticrafael Absolute Diamond (Mysticrafael Kennels)

Poodle (Miniature)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Azflex Sign Of The Times (Mr K / Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M Clarke)

Poodle (Toy)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Garwey Tin Soldier (Garwey Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Garwey Social Butterfly (Garwey Kennels)