Fundraiser Championship Show (WA)

Date of Show : 15-Nov-2019 (Friday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Lynne Harwood (VIC)

Runner Up in Show: Boxer
Aust Ch Chizack Maxed Out At Taswest (Imp NZ) (M Roberts & A Hobday)
Baby in Show: Beagle
Sligrachan Lucs Magic Happens (Sligrchan Kennels)
Puppy in Show: Beagle
Karakush Glass Half Full (Imp NZ) (Sligrachan Kennels / L & H Gibson)
Junior in Show: Pekingese
Aust Ch Aristic Bohemian Rhapsody (Aristic Kennels)
Intermediate in Show: Chow Chow
Aust Ch Sherae Bobbi Bozo In Red (Mrs J A Williams & Sherae Kennels)
State Bred in Show: Labrador Retriever
Aust Sup Ch Blackboy Storm In A Teacup (AI) (Blackboy Kennels)
Aust Bred in Show: Bullmastiff
Aust Sup Ch Nellabull Paragon (Mr S Allen)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Japanese Spitz
Aust Gr & Neut Ch Daesdaemar Hot Pursuit (Mrs N K Thornett)
Runner Up Neuter in Show: Soft Coated Wheaten Terrier
Aust Neut Ch Shaneca Some Like It Hot (D Sue)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Anna Jermolajew (WA)

Best in Group & Junior in Group: Pekingese
Aust Ch Aristic Bohemian Rhapsody (Aristic Kennels)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Australian Silky Terrier
Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)
Minor in Group: Havanese
Ananda A Star Is Born (R S & S M Shellback)
Puppy in Group: Pomeranian
Aventura Back To The Future (Aventura Kennels)
Aust Bred in Group: Chihuahua (Long Coat)
Aust Ch Rayvale Ima Texas Star (Aristic Kennels)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)

Cavalier King Charles Spaniel
Puppy of Breed: Trescaval Izzabella (Mal & Julia Logan)
Junior of Breed: Tresbow Dust In Time (AI) (R Carnegie & J Logan)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rayvale Ima Texas Star (Aristic Kennels)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Grandimage Tougha Thanth Rest (Mrs V McKelvie)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Poochiekoo Hoochi Koochi (Mrs V Mckelvie)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Mohawk Midnight Serenade (Miss L E Barnes)
Intermediate of Breed: Aust Ch Mohawk Whiter Shade Of Pale (Miss L E Barnes)

Havanese
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Ananda A Star Is Born (R S & S M Shellback)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ananda Listen To Her Heart (R S & S M Shellback)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Chincasa Spellbinder (Nick Skeet)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Chincasa Could It Be Magic (Nick Skeet)

Pekingese
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Aristic Bohemian Rhapsody (Aristic Kennels)

Pomeranian
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aventura Dolce (Aventura Kennels)
R/UP BOB & Junior of Breed: Aust Ch Mmdivine Fast And Furious (Michele Triplett)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Cutizele Showtime Shanty (Michele Triplett)
Puppy of Breed: Aventura Back To The Future (Aventura Kennels)

Pug
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Toorork Billy Bob (Deborah & Darryl Barker)

Tibetan Spaniel
Baby of Breed: Barrajy Queen of Hearts (Jodie Gardener)
Puppy of Breed: Barrajy Don't look past me (J Gardener)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Dianne Lee (VIC)

Best in Group & Junior in Group: Lakeland Terrier
Hollylake Master Craftsman (R Hayes & M Selby)
Runner Up in Group & Open in Group: Fox Terrier (Wire)
Aust Ch Noble Knight Van Voliny Home (Imp BLG) (L Walmsley/ C & L Duval / R Young)
State Bred in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Iroq Code Of Honour (Mr S V & Mrs M Green)
Aust Bred in Group: Lakeland Terrier
Hollylake Masterpiece (R Hayes & M Selby)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Soft Coated Wheaten Terrier
Aust Neut Ch Shaneca Some Like It Hot (D Sue)

American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Iroq Miss Independence (Mr S V & Mrs M Green)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Iroq Code Of Honour (Mr S V & Mrs M Green)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Iroq Trump That (AI) (Mr S V & Mrs M Green)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Iroq Gentle On The Eyes (AI) (Mr S V & Mrs M Green)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Iroq Fire N Ice (AI) (Mr S V & Mrs M Green)

Fox Terrier (Wire)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Noble Knight Van Voliny Home (Imp BLG) (L Walmsley/ C & L Duval / R Young)

Lakeland Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Hollylake Master Craftsman (R Hayes & M Selby)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Hollylake Dare To Believe (R Hayes & M Selby)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Hollylake Masterpiece (R Hayes & M Selby)

Scottish Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Piobmhor Mairi Orr (Piobmhor Kennels)

Soft Coated Wheaten Terrier
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Shaneca Some Like It Hot (D Sue)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Bullitproof Disturbed (Mrs C & Mr M Allen)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Mary Kerfoot (WA)

Best in Group & State Bred in Group: Labrador Retriever
Aust Sup Ch Blackboy Storm In A Teacup (AI) (Blackboy Kennels)
Runner Up in Group & Open in Group: Cocker Spaniel (American)
Am/Can/NZ Gr & Aust Ch Mar-k N Parkavon's Midnight Eclipse (Imp USA) (Paul & Debbie Wilkes / Keith Brown)
Minor in Group: German Shorthaired Pointer
Makapoynt Clegane (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)
Intermediate in Group: Clumber Spaniel
Aust Ch Taniwha Kaimata (Dr L Brain)
Aust Bred in Group: Cocker Spaniel
Watervaal Just In Time (Mrs Jody Maunder)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Taniwha Kaimata (Dr L Brain)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Watervaal Just In Time (Mrs Jody Maunder)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Jodegee Dancing Upon The Air (Jody Maunder)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am/Can/NZ Gr & Aust Ch Mar-k N Parkavon's Midnight Eclipse (Imp USA) (Paul & Debbie Wilkes / Keith Brown)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Hollywood Dreams Avendesora FCI (Imp POL) (J & K Hiscott)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Esspree Poetic Justice (Julie & Karen Hiscott)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Wahrelegende Cookies N Cream (T Fountaine)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Makapoynt Clegane (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)
Puppy of Breed: Wahrelegende Coffee Cream (Anne Whitehead)

Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Wysiwyg Thru Tgoldn Looknglass (Jasmine Webber & Anthea Adamopoulos)
R/UP BOB and Dog CC: Bluebreeze Behind The Legend (Peter Andrew)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Ralun Nerita (AI) (Jen Woodthorpe)

Irish Water Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Waterboys Roustabout (A Whitehead)
Minor of Breed: Wahrelegende Shona (Anne Whitehead)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Blackboy Storm In A Teacup (AI) (Blackboy Kennels)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Esspree Moon light Rendezvous (Julie & Karen Hiscott)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Dianne Lee (VIC)

Best in Group & Puppy in Group: Beagle
Karakush Glass Half Full (Imp NZ) (Sligrachan Kennels / L & H Gibson)
Runner Up in Group & Open in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Ch Santasi Great Expectations (AI) (Mrs T Brooker & Mrs S J Taylor)
Baby in Group: Beagle
Sligrachan Lucs Magic Happens (Sligrchan Kennels)
Minor in Group: Rhodesian Ridgeback
Huntingridge Under the Tuscan sun (Kim Taylor)
Junior in Group: Beagle
Aust Ch Mayster Sandman (B & M Birkenshaw)
Intermediate in Group: Beagle
Aust Ch Sligrachan Desis Lally Broch (Sligrachan Kennels)
State Bred in Group: Beagle
Aust Ch Mayster Mahogany (B & M Birkenshaw)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Beagle
Houndmaster Spirit InThe Night JD (Samantha Shields)
Runner Up Neuter in Group: Basenji
Aust Ch Kanibaru Heavenly Aurora (Mrs Leanne Cooper)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Zazzera My Heart Skips Abeat (R A & L M Fenwick)

Basenji
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Eurabbie Katos (Mrs Leanne Cooper)
Baby of Breed: Leeujagter Captain Pierce (Mrs L Cooper)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Kanibaru Heavenly Aurora (Mrs Leanne Cooper)

Beagle
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Karakush Glass Half Full (Imp NZ) (Sligrachan Kennels / L & H Gibson)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sligrachan Desis Lally Broch (Sligrachan Kennels)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Mayster Sandman (B & M Birkenshaw)
Res Bitch CC: Aust Ch Mayster River Belle (B & M Birkenshaw)
Baby of Breed: Sligrachan Lucs Magic Happens (Sligrchan Kennels)
Baby (Bitch) of Breed: Sligrachan Minis Imagine That (Sligrachan Kennels)
Minor of Breed: Tonicbay Cyprus (B & M Birkenshaw)
State Bred of Breed: Aust Ch Mayster Mahogany (B & M Birkenshaw)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Houndmaster Spirit InThe Night JD (Samantha Shields)

Portuguese Podengo (Small Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Sleykh Vivacious Valentina (IID FIN) (Annika Oksa)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Sleykh Brilliant Honey Badger (AI) (Annika Oksa)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Santasi Great Expectations (AI) (Mrs T Brooker & Mrs S J Taylor)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chilolo Is White Lion Ranger (S & P Gleeson / Miss R Green)
Bitch CC & State Bred of Breed: Kalypsy Winter Blossom (Kim Taylor)
Minor of Breed: Huntingridge Under the Tuscan sun (Kim Taylor)
Junior of Breed: Phakama Chakari Busani (M & L Taylor)

Saluki
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Itsozi The Jewel Keeper JC (S Timson)

Whippet
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Chakrata Mistress Matilda (Ms Jo Kramer & Mrs Anne-Marie Curan)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Miss Beverley Daines (NSW)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Australian Kelpie
Aust Ch Huntarush Blossom Point (Mrs J Hayne)
Minor in Group: Shetland Sheepdog
Lurikeen Lil Bit Of Glam (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Puppy in Group: Welsh Corgi (Cardigan)
Cardiwest Princess Penelope (J A & J L Spargo)
Junior in Group: Shetland Sheepdog
Arajento Night Fever (Mrs K C Tonkin)
State Bred in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Lurikeen To Glam T Give A Damn (Ms J Harris & Miss A Stanton)
Aust Bred in Group: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Arajento Raising Hell (Mrs K Tonkin)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust Neut Ch Sheltaire Dont Dream Its Over (Ms Elizabeth Ayre)
Runner Up Neuter in Group: Border Collie
Aust Neut Ch Winpara Delta V HT (C Mews)

Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Huntarush Blossom Point (Mrs J Hayne)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Sandsprite Calamity Jane (S Einam)
Baby of Breed: Sandsprite Earth Wind n Fire (Mrs S Einam)

Australian Shepherd
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Lamadabell Funky Spunk (Lisa Willis)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Jedabun Good Golly Miss Molly (Paula Baker)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Myzchev Forever Magic (Lynnette Barstch & Cindy Didsman)

Border Collie
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Winpara Welcome To The Jungle (AI) (Miss R J Evans)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Winpara Rumour Has It (Miss R J Evans)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Winpara Delta V HT (C Mews)

Collie (Rough)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kahnhond Play Misty For Me (T & SJ Mallia)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Nighthaven Sakari (H Cusato)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Pantathean Xandu (Ms H Cusato)

Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Arajento Raising Hell (Mrs K Tonkin)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Lurikeen Game Set Match (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Lurikeen To Glam T Give A Damn (Ms J Harris & Miss A Stanton)
Baby of Breed: Arajento Mystical Saige (Mrs K C Tonkin)
Minor of Breed: Lurikeen Lil Bit Of Glam (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Puppy of Breed: Arajento The Still Oth Night (Mrs K C Tonkin)
Junior of Breed: Arajento Night Fever (Mrs K C Tonkin)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Sheltaire Dont Dream Its Over (Ms Elizabeth Ayre)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Cardiwest Princess Penelope (J A & J L Spargo)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Cardiwest Prince Charming (J A & J L Spargo)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ublong Lucy Lawless (H Cusato)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Lynne Harwood (VIC)

Best in Group & Open in Group: Boxer
Aust Ch Chizack Maxed Out At Taswest (Imp NZ) (M Roberts & A Hobday)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Bullmastiff
Aust Sup Ch Nellabull Paragon (Mr S Allen)
Junior in Group: Samoyed
Aust Ch Snowdara Only You (P W & R G A Primrose)
Intermediate in Group: Alaskan Malamute
Aust Ch Piolak Walking Street (Jenn Lawrence)
State Bred in Group: Alaskan Malamute
Aust Ch Piolak Thor Ragnarok (Jenn Lawrence)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: St Bernard
Aust Ch Wohlschaffer Harmony (AI) (Georgia Smith)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Piolak Thor Ragnarok (Jenn Lawrence)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Piolak Walking Street (Jenn Lawrence)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sennen Kodak Moment (Mrs N Roberts)
Bitch CC: Aust Ch Sennen Xtravagant Beauty (D J & Mrs G F May / R Jackson)
Junior of Breed: Sennen Organised Crime (D J & Mrs G F May / R Jackson)

Boxer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Chizack Maxed Out At Taswest (Imp NZ) (M Roberts & A Hobday)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Nellabull Paragon (Mr S Allen)

Cane Corso
BOB, Bitch CC & State Bred (Bitch) of Breed: Armorcor Darla (Mr C Wyrewenaden)
Minor of Breed: Sebpietro Ammo (Belinda Allen)
Puppy of Breed: Armorcor The Lions Guard (Mr C Wyrewenaden)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Aegis Harley Quinn (Denise Ball & Brett Christie)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aegis The Force Awakens (AI) (Denise Ball)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Aegis Rock N Roll Maestro ET (Denise Ball & Justin Fonte)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Vansitar Go For Gold (Imp NZ) (Vansitar Dobermanns)
Minor of Breed: Aegis Tough N Talented (Denise Ball)
Minor (Dog) of Breed: Aegis Power N Pride (Denise Ball)
Puppy of Breed: Dobregal Black Panther (M Wood)
Junior of Breed: Vansitar Shape Of My Heart (AI) (Imp NZ) (Vansitar Dobermanns)
State Bred of Breed: Dobregal Deuces Wild (Graeme Jones)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tykerna War Machine (AI) (Ash Godsell)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Zennhaus VZ Flake (Karen Curtis)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Jamzaaba Heaven Is (AI) (Sharon Gossage)
Baby of Breed: Fantastikrot Coco Mademoiselle (Sherri Wightman)
Puppy of Breed: Fantastikrot Elektra (Sherri Wightman)

Samoyed
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Snowdara Only You (P W & R G A Primrose)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Icepower Bumble Bee (Mrs K Black & Ms D L Byles)

St Bernard
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Allsaint Iwriggle Bring It On (AI) (Mrs K & Mr M Slender)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust & NZ Ch Nyranda Rebel With A Cause (Trish Prall)
Res Bitch CC: Accropolis Adictd Totha Shndig (Georgia Smith)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Wohlschaffer Harmony (AI) (Georgia Smith)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Elizabeth Jackson (WA)

Best in Group & Open in Group: Shih Tzu
Aust Sup Ch Elshamara Cloak N Dagger (Mrs S Griffiths & Mr J Griffiths)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Chow Chow
Aust Ch Sherae Bobbi Bozo In Red (Mrs J A Williams & Sherae Kennels)
Baby in Group: Japanese Spitz
Daesdaemar Get The Picture At Tomidachi (Mrs N K Thornett)
Minor in Group: French Bulldog
Galerie Maybe Baby (Caroline Roberts)
Puppy in Group: Xoloitzcuintle (Standard)
Aust Ch Wazzat Iliana (E Richards & J Dinis)
Junior in Group: Dalmatian
Krystaway Instafamous (R & D Harbin)
State Bred in Group: Great Dane
Aust Ch Ahmanvondane Legend Of Th Ark (AI) (Justine Boreham)
Aust Bred in Group: Dalmatian
Aust Ch Underfoot Disco Inferno (Tyne Palmer)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Japanese Spitz
Aust Gr & Neut Ch Daesdaemar Hot Pursuit (Mrs N K Thornett)
Runner Up Neuter in Group: Keeshond
Aust Neut Ch Kahnhond Hunter Of Hearts (T & S J Mallia)

Chow Chow
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sherae Bobbi Bozo In Red (Mrs J A Williams & Sherae Kennels)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Krystaway Instafamous (R & D Harbin)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Darlinghill Stereosonic (T Palmer)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Underfoot Disco Inferno (Tyne Palmer)

French Bulldog
R/UP BOB & Minor of Breed: Galerie Maybe Baby (Caroline Roberts)

Great Dane
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Ahmanvondane Legend Of Th Ark (AI) (Justine Boreham)
Puppy of Breed: TuxDanes Lady Luck (Ai) (A & M Furst)
Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Alariqus Angel Of Harlem ( Ai) (Ms G E Hoeksema)

Japanese Spitz
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Tomidachi Mystical Pursuit (Mrs N Thornett)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Belzbentley Adamantium (Ms Michelle Grove)
Baby of Breed: Daesdaemar Get The Picture At Tomidachi (Mrs N K Thornett)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Daesdaemar Hot Pursuit (Mrs N K Thornett)

Keeshond
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Kahnhond City Of Angels (Sue & Tony Mallia / David & Denise Wall)
Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Kahnhond Rise Of The Pheonix (Sue Mallia)
Res Dog CC & Minor of Breed: Axsollonte A Moment In Time (Mrs M Holland)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Kahnhond Southern Saphire (T & S J Mallia / D & D Wall)
Puppy of Breed: Axsollonte Time After Time (Mrs M Holland)
Junior of Breed: Arranbrae Wish Upon A Star (T & S J Mallia)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Kahnhond Hunter Of Hearts (T & S J Mallia)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Zaland Snap Out Of It (B Beves, N Estatheo and C Primrose)
Baby (Dog) of Breed: Snowdara Deja Vu at Anoki (Ms L Taylor)

Poodle (Toy)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Jenuin Lily Black (Linda Nicholls)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Elshamara Cloak N Dagger (Mrs S Griffiths & Mr J Griffiths)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Gengala Born To Boogie (Mrs S Y Langford)

Xoloitzcuintle (Miniature)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Amorenekid Xochipilli (Suzanne Brown)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wazzat Iliana (E Richards & J Dinis)