The Australian Cattle Dog Club of SA Inc ALL BREEDS (SA)

Date of Show : 6-Mar-2022 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Joanne Rasche (SA)   (Total Entry : 312)

Best in Show & Junior in Show: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Wyldchase Startedwith Awhispa (Nick Gouzos)
Runner Up in Show & Intermediate in Show: Siberian Husky
Aust Sup Ch Articpride Winter Snow Storm (Rodney J Connelly)
Baby in Show: Irish Setter
Martinridge Affair ofthe Heart (B Martin)
Puppy in Show: Dalmatian
Aust Ch Whytewood George Gently (Kerryn Harvey)
Open in Show: Lowchen
Aust Sup Ch Kristarz Puff The Magic Dragon (K Harding & C Harding)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Border Collie
Aust Gr Ch / Neut Ch Nahrof Etched in Ice (Mrs K Hansen)
Runner Up Neuter in Show: Shih Tzu
Aust Neut Ch Shemara Buttercup (Marion & Andrew Kidd)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Joanne Rasche (SA)  (Group Entry : 67)

Best in Group & Open in Group: Lowchen
Aust Sup Ch Kristarz Puff The Magic Dragon (K Harding & C Harding)
Puppy in Group: Bichon Frise
Aust Ch PInefield High Jinks (J R & C Kellow)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Italian Greyhound
Aust Neut Gr Ch Kosmos Heart of Eternity (Mrs C Flattum & Miss A Divola)
Runner Up Neuter in Group: Italian Greyhound
Aust Neut Ch Kosmos Pas De Deux (Mrs C Flattum & Miss A Divola)

Bichon Frise
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch PInefield High Jinks (J R & C Kellow)

Chihuahua (Long Coat)
Baby of Breed: Adawar Give Me One Reason (P A Welk)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Primochi Smooth Operator (Lorretta Stephenson)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Primochi Queen O Hearts (Lorretta Stephenson & Samantha Brown)
Baby of Breed: Tibchi Elegant Lexie (P A Welk)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Cadiz Millionhairless (Cadiz Kennels)
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Cadiz Circuit Breaker (C Faint)
Baby of Breed: Sherabill Dragon Heart (R J Brown)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aaungara Cracker Jack (Ms K Keves)

Italian Greyhound
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Kosmos Immerso NellOro (Clare Flattum & Ashleigh Divola)
Res Dog CC: Aust Ch Kosmos Le Villi (Mrs C Flattum & Miss A Divola)
Baby of Breed: Casadirosso Lucciola At Kosmos (Mrs C Flattum & Miss A Divola)
Puppy of Breed: Koatiponi My Blue Heaven (Belinda McAlpine)
Aust Bred of Breed: Tacozajo Afina (Mr R Davis & Ms Carolyn Shaw)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Gr Ch Kosmos Heart of Eternity (Mrs C Flattum & Miss A Divola)
R/UP Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Neut Ch Kosmos Pas De Deux (Mrs C Flattum & Miss A Divola)

Lowchen
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kristarz Puff The Magic Dragon (K Harding & C Harding)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lowensque Better When I'm Dancin (Courtney Tulk)
Res Dog CC & Junior of Breed: Lowensque The Beat Goes On (Courtney Tulk)
Baby of Breed: Kristarz Champagne Mafia (K Harding & C Harding)

Maltese
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Yourjana Elwin Fletcher Jnr (Fran Rose)
Baby of Breed: Gemnova Shape Of You (Lynette Walker)

Papillon
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Sailoz Snow Devil (Kristy Lewis)
Res Dog CC & Junior of Breed: Penbryn The Pied Piper (Ms S Foster/ Mr D Quinlivan & Mr M Tumpach)
Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Afilar Painted Lady (Sue Foster)
Baby of Breed: Afilar Mamzelle Hope (Sue Foster)

Pug
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kirrbuff Always And Forever (Mrs T & Ms A Beavis)
Baby of Breed: Sebandee Yellow Brick Road (Mrs T & Miss A Beavis)

Yorkshire Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Imayorkie Picture Perfect (Mr G J & Mrs P A Harrison)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Paul Danaher (SA)  (Group Entry : 49)

Best in Group & Aust Bred in Group: Cairn Terrier
Aust Gr Ch Natuska Catcher In The Rye (Kerryn Pearson)
Baby in Group: Soft Coated Wheaten Terrier
Tireachan Stranger Thn Fiction (L Novak)
Puppy in Group: Scottish Terrier
Aust Ch Shortblak Darkside of the Moon (S Sullivan/ R Egger & K Eggers)
Junior in Group: Border Terrier
Aust Ch Chanpema Baby Spice (Chanpema Kennels)
Intermediate in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Shadowstaff OnlyGirlInTheWorld (Shadowstaff Kennels)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Manfreds Queen Of The Night (J Watson)
Baby of Breed: Manfreds I Am The Man (J Watson)
Baby (Bitch) of Breed: Manfreds Lucky Charm (J Watson)

Border Terrier
Junior of Breed: Aust Ch Chanpema Baby Spice (Chanpema Kennels)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Tomistal Hard Nut to Crack (Mr E & Mrs M Bannear)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Natuska Catcher In The Rye (Kerryn Pearson)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Natuska Money Talks (Kerryn Pearson)

Scottish Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Shortblak Darkside of the Moon (S Sullivan/ R Egger & K Eggers)

Skye Terrier
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Grawen T Magee (K & S Paine)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shaneca Let Them Eat Cake JC (S Lowe & L Novak)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Shaneca Sweet Evil (L Novak)
Baby of Breed: Tireachan Stranger Thn Fiction (L Novak)

Staffordshire Bull Terrier
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Shadowstaff OnlyGirlInTheWorld (Shadowstaff Kennels)
Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Rockport Sonovan Irishman (AI) (Kay Halston-Wyatt)
Res Dog CC: Shadowstaff I Like Those Odds (Shadowstaff Kennels)
Puppy of Breed: Ravenswood Gota Tiger InmeTank (J L & A H Griffin)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rubybrae Ollie (Maureen Schutt)
Bitch CC: Aust Ch Wingrove Enchantress (Nickola Ramsey)
Baby of Breed: Gumhaven Just Tilly (Gumhaven Kennels)

West Highland White Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ravenswood Come Fly With Me (J L & A H Griffin)
Baby of Breed: Bobbinray A J (C Kuchel)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Ms Margaret Dalos (SA)  (Group Entry : 42)

Best in Group & Open in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Sup & Am Ch Vjk-Myst Journey Downunder (Imp USA) (Heiderst Knls/ S Rattle/T Sproule/M Reichmuth)
Runner Up in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Azel Don't Believeme Just Watch (John/ Valerie & Erin Carter)
Baby in Group: Irish Setter
Martinridge Affair ofthe Heart (B Martin)
Minor in Group: Pointer
Aust Ch Inchara First High Flyer (Miss J Manser & Miss C Fisher)
Junior in Group: Golden Retriever
Honiggold Ntheskywith Diamonds (AI) (Ms S Neldner)
Intermediate in Group: Cocker Spaniel
Aust Ch Elswood Caledonia (E Zucker)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Aerofee Dodge Polara (Aerofee Kennels)
Baby of Breed: Aust Ch Aerofee Heaven Sent (Fiona Miller)

Cocker Spaniel
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Elswood Caledonia (E Zucker)
Baby of Breed: Aust Ch Elswood Rock Anthem (E Zucker)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Azel Don't Believeme Just Watch (John/ Valerie & Erin Carter)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Azel Odds or Even (Azel Kennels)

Flat Coated Retriever
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Skyehaven Revel In The Chaos (AI) (Tina Corbell)
R/UP BOB, Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Skyehaven Mayham And Chaos (AI) (Tina Corbell)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & Am Ch Vjk-Myst Journey Downunder (Imp USA) (Heiderst Knls/ S Rattle/T Sproule/M Reichmuth)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Heiderst All About The Money (AI) (Heiderst Kennels)

Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Honiggold Ntheskywith Diamonds (AI) (Ms S Neldner)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Baradav Inthnickoftime (Mr D M & Mrs B A Joseph)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Baradav You Make Me Smile RN (Mr D M & Mrs B A Joseph)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Graebrook Duke of Hazard (AI) (Daphne Sheekey)

Irish Setter
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Martinridge Light Up The Sky (Bernie Martin)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Martinridge Starry Night (Bernie Martin)
Baby of Breed: Martinridge Affair ofthe Heart (B Martin)

Pointer
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Aspyre Tongue in Cheek (Miss J Manser / Mr J & Mrs A Lumsden / Miss S Higham)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Inchara First High Flyer (Miss J Manser & Miss C Fisher)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Laugharne Escapee Xtrordinaire (T J Marschall & S Garrett)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Lyn McArthur (SA) (Group Entry : 37)

Best in Group & Junior in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Wyldchase Startedwith Awhispa (Nick Gouzos)
Minor in Group: Beagle
Houndbrook Gaselle (S & D Flew)
Puppy in Group: Dachshund (Smooth Haired)
Boskahun Sunkissed Trixie (Sue Packer)
Aust Bred in Group: Irish Wolfhound
Aust Ch Tirowen Octavian (Dr F J McEvoy & Mrs A T McEvoy)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Transwind Dancing In The Dark (A & J Janonis)

Beagle
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Hounsley Hooked On A Feeling (Ingrid Matschke)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Hounsley Hey Hey My My TD TSD SWN (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Houndbrook Gaselle (S & D Flew)
Junior of Breed: Aust Ch Hounsley How About Now TSD (Miss J Lalor & Mr P Hissey)

Borzoi
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Araparni Arli April (Mrs Jeanette Laughton)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wyldchase Startedwith Awhispa (Nick Gouzos)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Boarbadger Acting Kinda Shady (Nick Gouzos)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Boskahun Sunkissed Trixie (Sue Packer)

Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tirowen Octavian (Dr F J McEvoy & Mrs A T McEvoy)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ridgeretreat Dont Stop Me Now (Amanda Oakes)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Shakuru Best Of Both Worlds (Amanda Oakes)
Res Dog CC & Minor of Breed: Kushika About Time (Kushika Kennels)

Whippet
Dog CC & Puppy of Breed: Wandarrak Chivas Regal (Mrs R Bonham & Miss B Bonham)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Joanne Heard (SA)  (Group Entry : 43)

Best in Group & Open in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Am Gr & Jap Ch Raintrees Jp Le Nozze Di Figaro (Imp JPN) (Kitty Flynn)
Baby in Group: Australian Kelpie
Southspirit Edge Of Reality (Miriam Schiller)
Junior in Group: Border Collie
Aust Ch Calee We Like To Party (John Wallwork)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Border Collie
Aust Gr Ch / Neut Ch Nahrof Etched in Ice (Mrs K Hansen)
Runner Up Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust Neut Ch Rimini The Lone Ranger (Mrs J E Hall & Mr B K Turner)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Kalan Spirit In The Sky PT (Miriam Schiller)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Southspirit Brilliant Brook (AI) (Miriam Schiller)
Baby of Breed: Southspirit Edge Of Reality (Miriam Schiller)

Australian Shepherd
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Thistledust Black Velvet (Karen Davis)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Thistledust Suede in Blue (K Davis)

Belgian Shepherd Dog (Malinois)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Chamshep Zorisha (Michelle Holthouse)

Border Collie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Nahrof Icelander (K Hansen)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Nahrof Soyokaze (Mrs L Norman)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Nahrof Tip Of The Iceberg (Mrs L Norman)
Junior of Breed: Aust Ch Calee We Like To Party (John Wallwork)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch / Neut Ch Nahrof Etched in Ice (Mrs K Hansen)

Briard
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Cacharel Symphonie (Ms E Bennett)

German Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Leberhine Tiver (R & D Evans)
Bitch CC & Minor of Breed: Arkahla Hip To Be Square (Arkahla Kennels)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Whitefall Gentlemen Never Tell (AI) (A & C Finlay)

Shetland Sheepdog
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Abacel Nite Cruiser (Miss B Musolino)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Rimini The Lone Ranger (Mrs J E Hall & Mr B K Turner)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Gr & Jap Ch Raintrees Jp Le Nozze Di Figaro (Imp JPN) (Kitty Flynn)

White Swiss Shepherd Dog
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Inkdwitswiss Dont Funk It Up (Samantha Williams)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Ms Kerry King (SA)  (Group Entry : 30)

Best in Group & Intermediate in Group: Siberian Husky
Aust Sup Ch Articpride Winter Snow Storm (Rodney J Connelly)
Runner Up in Group & Open in Group: Siberian Husky
Aust Sup Ch Asryn Forever Devine (A Wittenberg & K Bryant)
Minor in Group: Alaskan Malamute
Maiitsho A Monstrous Wolf (Brendan Herriott)
Puppy in Group: Samoyed
Airebis Salted Caramel Oreo (Ms Olivia Clark)
Aust Bred in Group: Siberian Husky
Aust Ch Taejaan Northern Winds (AI) (N J Rule-Steele/ A & T Wittenberg)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Alaskan Malamute
Aust & Neut Ch Maiitsho Survive Da Wildice (Tori Haynes)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Maiitsho A Wise Bear Once Said (Mel Nelson)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Maiitsho A Monstrous Wolf (Brendan Herriott)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Maiitsho Survive Da Wildice (Tori Haynes)

Bullmastiff
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Gameguard Kiss This (Mr Sparham & Miss Turner / Mrs Giersch)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Walamara Zero Secrets (AI) (Imp NZ) (Kalora Kennels)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Dobregal Brown Girl N The Ring (AI) (Mrs Tanya Schubert)
Baby of Breed: Walamara Lectrik Dream (Kalora Kennels)
Minor of Breed: Dobregal Girls Wanna Have Fun (Mrs Tanya Schubert)

Newfoundland
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Amblebrook Ebony And Ivory (A & L Buitenhuis / L & R Chapman-Stevens)
Junior of Breed: Storybrook Caught Ya Peakin (R & L Chapman-Stevens)

Samoyed
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Airebis Salted Caramel Oreo (Ms Olivia Clark)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Koobalies Whisper My Name (Julie Chapman)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Articpride Winter Snow Storm (Rodney J Connelly)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Asryn Forever Devine (A Wittenberg & K Bryant)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Taejaan Northern Winds (AI) (N J Rule-Steele/ A & T Wittenberg)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Sheryle Pike (SA)  (Group Entry : 44)

Best in Group & Junior in Group: Chow Chow
Aust Ch Touchofchow Kiss My Dark Side (AI) (Touchofchow Knls)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Dalmatian
Aust Ch Whytewood George Gently (Kerryn Harvey)
Baby in Group: Poodle (Standard)
Aust Ch Magicalia Divine By Design (Margie Nottle-Justice & Darcy Clark)
Minor in Group: Dalmatian
Paceaway What Lies Ahead (A Janonis & C Franceschini)
Intermediate in Group: Xoloitzcuintle (Standard)
Aust Ch Amorenekid The Jokes on you (Samuel Paine)
Aust Bred in Group: French Bulldog
Aust Ch Mambilou She Loves To Party (Mambilou Kennels)
Open in Group: British Bulldog
Aust Ch Bullyack Bitter Truth (Bullyack Kennels)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shih Tzu
Aust Neut Ch Shemara Buttercup (Marion & Andrew Kidd)

British Bulldog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bullyack Butterscotch (Bullyack Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bullyack Bitter Truth (Bullyack Kennels)

Chow Chow
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Touchofchow Kiss My Dark Side (AI) (Touchofchow Knls)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Touchofchow Chillz N Thrillz (Touchofchow)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Whytewood George Gently (Kerryn Harvey)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Paceaway What Lies Ahead (A Janonis & C Franceschini)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Instride When Dreams Come True (AI) (Kerryn Harvey)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Mambilou La Gueuledeloup (IID POL) (Mambilou Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mambilou She Loves To Party (Mambilou Kennels)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Mambilou Bully For You (Jayne Giersch)
Minor of Breed: Mambilou Midnight Eclipse (Mambilou Kennels & J Giersch)

Keeshond
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hunkeedori Doimakeu Horne Babe (M Sawley & K Santas)

Poodle (Standard)
Baby of Breed: Aust Ch Magicalia Divine By Design (Margie Nottle-Justice & Darcy Clark)

Schipperke
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Beadale Hey True Blue (NBT) (Lynette Niemann)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Beadale Heart And Soul (Lynette Niemann)

Shih Tzu
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Shemara Buttercup (Marion & Andrew Kidd)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Amorenekid The Jokes on you (Samuel Paine)