Lowood Show Society (QLD)

Date of Show : 10-Jun-2022 (Friday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Ulla Greenwood (QLD)   (Total Entry : 333)

Best in Show & Aust Bred in Show: Pug
Aust Ch Pickapug Aimees Legacy (B Sorenson & A Keast)
Runner Up in Show & Junior in Show: Dobermann
Aust Ch Ebondobe Eternal Fire (AI) (Melissa Starkey & Danny Willson)
Baby in Show: Bernese Mountain Dog
Azzabern Sun Chaser (Mr M & Mrs B Eslick)
Minor in Show: Lhasa Apso
Zaland Together We Are One (Mrs B Beves & Miss N Estatheo)
Puppy in Show: Dalmatian
Aust Ch Paceaway Pretty as a Picture (Ms F E L Darling)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Dalmatian
Aust & Neut Ch Paceaway Summer Reigns (Michelle Little)
Runner Up Neuter in Show: Staffordshire Bull Terrier
Aust & Neut Ch Magicmine My Tys Angel CCD CDX RE JDX AD (Paula Hill)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Ulla Greenwood (QLD)  (Group Entry : 59)

Best in Group & Aust Bred in Group: Pug
Aust Ch Pickapug Aimees Legacy (B Sorenson & A Keast)
Runner Up in Group: Chihuahua (Long Coat)
Aust Sup Ch Wachowa 00 Seven (Mrs Jennifer Watt)
Baby in Group: Lowchen
Paceaway Dance Monkey (Ms F E L Darling)
Minor in Group: Pug
Pickapug Raisen The Stakes (Billie Sorrenson)
Puppy in Group: Chihuahua (Long Coat)
Wachowa Sorisso Penny Lane (Mrs Jennifer Watt)
Intermediate in Group: Australian Silky Terrier
Aust Ch Karlyermai Don't Mean Maybe (D Jacques & B Burrows)
Open in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Ch Wachowa Josie Brown (Mrs Jennifer Watt)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Japanese Chin
Aust & Neut Ch Pondaroza Desert Storm (Mr Andrew Ness)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Karlyermai Don't Mean Maybe (D Jacques & B Burrows)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Wachowa 00 Seven (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Wachowa Sorisso Penny Lane (Mrs Jennifer Watt)
Res Dog CC & Junior of Breed: Tarquila dressed by Amarni (Ann Parker)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wachowa Emily Jane (Mrs Jennifer Watt)
Minor of Breed: Wachowa Hannah Finn (Mrs Jennifer Watt)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wachowa Workn For The Man (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Wachowa Josie Brown (Mrs Jennifer Watt)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wachowa Tom Sawyer (Mrs Jennifer Watt)

Japanese Chin
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Pondaroza Desert Storm (Mr Andrew Ness)

Lowchen
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Keep Roarin (Fran Darling)
Baby of Breed: Paceaway Dance Monkey (Ms F E L Darling)

Miniature Pinscher
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Silverino Poetic Justice (A Anson)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Lapinscha Dare to Dazzle (A Anson)

Papillon
R/UP BOB & Aust Bred of Breed: Papunique Designer Zircon (Mr K & Mrs K Hembrow)
Baby of Breed: Bordell Mademoselle Mia (Mr B Bissett & Mrs K Hembrow)
Baby (Dog) of Breed: Bordell The Bouncer (B Bissett & K Hembrow)

Pug
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Pickapug Aimees Legacy (B Sorenson & A Keast)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Pickapug Raisen The Stakes (Billie Sorrenson)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Michelle Hammond (QLD)  (Group Entry : 35)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: West Highland White Terrier
Westland Versace (Mr G & Mrs C Bowers)
Minor in Group: Australian Terrier
Aronaw Apple of Your Eye (A & L Lobegeiger)
Puppy in Group: Australian Terrier
Aronaw Let the Whistle Blow (Lauren Lobegeiger)
Junior in Group: West Highland White Terrier
Westland Claudia Bing (Mr G & Mrs C Bowers)
Aust Bred in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Magicmine Dark Knight CCD CD RE JC (Paula HIll)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust & Neut Ch Magicmine My Tys Angel CCD CDX RE JDX AD (Paula Hill)

Australian Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aronaw Apple of Your Eye (A & L Lobegeiger)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aronaw Let the Whistle Blow (Lauren Lobegeiger)

Manchester Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cathasaigh Phantom in the Park (AI) (Georgina Lofting)

Staffordshire Bull Terrier
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Magicmine Dark Knight CCD CD RE JC (Paula HIll)
Puppy of Breed: Rostafelius Ellie Twinklestar (T Conelius)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Magicmine My Tys Angel CCD CDX RE JDX AD (Paula Hill)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Westland Versace (Mr G & Mrs C Bowers)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Sup Ch Juscot Follow That Dream To Whitebriar (Imp NZ) (Mrs C Bowers)
Bitch CC & Junior of Breed: Westland Claudia Bing (Mr G & Mrs C Bowers)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Janelle Mannell (QLD)  (Group Entry : 47)

Best in Group & Aust Bred in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Ch Ricochez Heulyn Cei (AI) (Mrs B Cornish)
Runner Up in Group & Open in Group: Chesapeake Bay Retriever
Aust Ch Sharbae Rose of Tenarda (Imp UK) (Margaret Wedgwood)
Baby in Group: Cocker Spaniel
Brayroan Mischief N Mayhem (Julie Newbold)
Minor in Group: Hungarian Vizsla
Elettars Insurgent (M & A Richards / D Winch & P Johnson)
Puppy in Group: Lagotto Romagnolo
Aust Ch Hevnsent Tequila Sunrise (Ammie Gorton)
Junior in Group: Weimaraner
Aust Ch Aramii BackOff Boys I Got This (AI) (Lynelle Smith)
Intermediate in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Fraelighte From Here To Eternity (Mrs M & Miss T Whitfield)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Pointer
Zuhraan Royal Affair (Zuhraan Pointers)
Runner Up Neuter in Group: Golden Retriever
Aust Neut Ch GoldMartini Get Off My Kloud (Alexandria Martin & Georgia Melville)

Chesapeake Bay Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sharbae Rose of Tenarda (Imp UK) (Margaret Wedgwood)

Cocker Spaniel
Dog CC: Tsparkle Onyx Prince (Terri Smith)
Baby of Breed: Brayroan Mischief N Mayhem (Julie Newbold)
Baby (Bitch) of Breed: Brayroan Carnival Of Mischief (Julie Newbold)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fraelighte From Here To Eternity (Mrs M & Miss T Whitfield)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Alubuyc Madagascar at Ayaimah (K Shield/ P Landy/J Shield/ W A & K D L Vowell/ L Lowe)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch GoldMartini Oops I DidIt Again (Alexandria Martin & Georgia Melville)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch GoldMartini Get Off My Kloud (Alexandria Martin & Georgia Melville)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Elettars Insurgent (M & A Richards / D Winch & P Johnson)

Irish Water Spaniel
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Waterboys Irish Coffee (Jill Harvey and Penni Smith)

Lagotto Romagnolo
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hevnsent Tequila Sunrise (Ammie Gorton)

Murray River Retriever
Baby of Breed: McClure Abby Rose (Margaret Wedgwood)

Pointer
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Sgurr Dare To Dream At Zuhraan (Imp NZ) (Zuhraan Pointers)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Zuhraan Royal Affair (Zuhraan Pointers)

Spanish Water Dog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Incavale Electra Big Heart (Natalie Rose)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Aramii BackOff Boys I Got This (AI) (Lynelle Smith)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Aramii Aint Seen Nothin Yet (AI) (Lynelle Smith)
Intermediate of Breed: Eltaj Athenas Trix (Natashja Burton)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ricochez Heulyn Cei (AI) (Mrs B Cornish)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ricochez Heulyn Carwyn (AI) (Mrs B Cornish)
Bitch CC: Aust Gr Ch Sarabande Sea of Dreams (AI) (Imp UK) (Bev Cornish)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Michelle Hammond (QLD) (Group Entry : 33)

Baby in Group: Afghan Hound
Setterup Rolex On A Redneck At Karakush (AI) (Melissa Starkey & Danny Willson / Leigh & Helen Gibson)
Junior in Group: Afghan Hound
Bayan Fire N Ice (Mr D / Mrs C & Mr N McGreevy)
Aust Bred in Group: Greyhound
Bayan Hazee Days (Mr D & Mrs C / Mr N McGreevy)

Afghan Hound
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Tianze Diamond In The Rough (Jacky Harnett)
Res Dog CC & Junior of Breed: Bayan Fire N Ice (Mr D / Mrs C & Mr N McGreevy)
Baby of Breed: Setterup Rolex On A Redneck At Karakush (AI) (Melissa Starkey & Danny Willson / Leigh & Helen Gibson)

Basset Fauve de Bretagne
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Arendt Feel Good (Ms K Wishart & Ms C Fowler-Lock)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Chenlei cookies n cream (Brittnee Davies)

Greyhound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Bayan Hazee Days (Mr D & Mrs C / Mr N McGreevy)

Pharaoh Hound
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Pennhari Forever In A Day (Ms J Inglis)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Pressage Moderna (AI) (Joanne Inglis)
Dog CC & Junior of Breed: Pressage Novavax (AI) (Joanne Inglis)

Rhodesian Ridgeback
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Valeighunter Electra (Ann & Liz Burns-Hutchison)
Dog CC & Intermediate of Breed: Valeighunter Ko Fushion (Ann & Elizabeth Burns-Hutchison, D Mitchell)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Margaret Broughton (QLD)  (Group Entry : 57)

Best in Group & Aust Bred in Group: Finnish Lapphund
Aust Ch Theldaroy Xpensive Treasure (AI) (L C & R A Seare)
Runner Up in Group & Junior in Group: German Shepherd Dog
Wolfonyx Kausin Kaos (Richard Clarke)
Baby in Group: Australian Stumpy Tail Cattle Dog
Cumbydene The Gambler (Michelle Warren)
Minor in Group: Welsh Corgi (Cardigan)
Torrya Radio Ga Ga (Tori Pickering-Veraa)
Puppy in Group: Welsh Corgi (Cardigan)
Aust Ch Mandene Walkingin The Daffodils (Julene Brady)
Intermediate in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Izalab Ginger (Leigh Hinricks)
Open in Group: German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Aust Ch Alezan Ophira (Richard Clarke)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
Aust Gr Ch Mirribandi Luxem ET WPD (Matthew O'Reilly)
Runner Up Neuter in Group: Border Collie
Sikacalling A History of Magik (AI) (Christine Keen)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Waykrest Silver Sam (Wayne Carter)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Waykrest Show Time (Wayne Carter)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Waykrest Raging Bull (Wayne Carter)
Open of Breed: Aust Ch Waykrest Cutting Edge (Wayne Carter)

Australian Stumpy Tail Cattle Dog
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Tropicrain Droughtmaster (Louise Wilson)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Bossdrover Narollah (Louise Wilson)
Baby of Breed: Cumbydene The Gambler (Michelle Warren)

Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Mirribandi Luxem ET WPD (Matthew O'Reilly)

Border Collie
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wonelook Dreaming Of Woo CCD RA ADO JDM JDO4 SDX SPX GDX JC (S Jones/L Phythian)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Wonelook Reflections of a Star (S Jones/ L Phythian)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Sikacalling A History of Magik (AI) (Christine Keen)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: AG Ch 500 Wonelook Killer Queen CCD RE ADM4 ADO2 JDM JDO6 SDM GDX SPDM3 ET (S Jones & L Phythian)

Briard
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Cacharel Serondipidti (Kerrie Noble)

Finnish Lapphund
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Theldaroy Xpensive Treasure (AI) (L C & R A Seare)

German Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wolfonyx Kausin Kaos (Richard Clarke)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Drumarhuis Hidden Agenda (Richard Clarke)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Alezan Ophira (Richard Clarke)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Gabmalu Hendrix (Richard Clarke)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Cinderhof Evitaa (Richard Clarke)
Minor of Breed: Alezan Temptation (Richard Clarke)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Mandene Walkingin The Daffodils (Julene Brady)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Mandene Walking In Sunshine (Julene Brady)
Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Torrya Bohemian Rhapsody (Tori Pickering-Veraa)
Minor of Breed: Torrya Radio Ga Ga (Tori Pickering-Veraa)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Izalab Ginger (Leigh Hinricks)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Wolfonyx Gizelle (Richard Clarke)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Eishund the Dark Blonde (Christine Keen)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Janelle Mannell (QLD)  (Group Entry : 47)

Best in Group & Junior in Group: Dobermann
Aust Ch Ebondobe Eternal Fire (AI) (Melissa Starkey & Danny Willson)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Bullmastiff
Aust Ch Salieri Boston Legal (M & V Yates / D Yates)
Baby in Group: Bernese Mountain Dog
Azzabern Sun Chaser (Mr M & Mrs B Eslick)
Minor in Group: St Bernard
Salhia Deja Vu (Mrs Lauren McKillop-Davies)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dogue de Bordeaux
Aust Ch Bordogue Coco Lyon (P & R Gibson)

Alaskan Malamute
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Icepaws Rockn Dahous With Reba (Karen Knight & Linda Boulton)

Bernese Mountain Dog
Baby of Breed: Azzabern Sun Chaser (Mr M & Mrs B Eslick)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Salieri Boston Legal (M & V Yates / D Yates)

Dobermann
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ebondobe Eternal Fire (AI) (Melissa Starkey & Danny Willson)
Res Dog CC: Aust Ch Wattavue Innocent Embrace (John & Maree Nesbitt)

Dogue de Bordeaux
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Lechienrouge Milo Deauville (Paul & Rhianon Gibson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Bordogue Elijah (Keith & Kylie Reid)
Res Bitch CC & Open of Breed: Bordogue Piper (Keith & Kylie Reid)
Intermediate of Breed: Aust Ch Deturndogues Odin Montpelier (Paul & Rhianon Gibson)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Bordogue Coco Lyon (P & R Gibson)

Portuguese Water Dog
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Uptrend The Final Cut (Mrs R A & Miss S Beaman)

Rottweiler
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Madhausrotts Absolut Intensity (L Madeley)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Mondallin Mark My Words (D Dallinger & M Moore)
Minor of Breed: Mondallin Now Lets Just Rumble (D Dallinger & M Moore)
Intermediate of Breed: Madhausrotts Absolut Magnitude (L Madeley)

Samoyed
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Snowweb On Parade (Mrs Joan Webb)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Cudos Its All About Me (Melissa Starkey)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Talkinwolves Captain Morgan (Sharon & Tennille Heys)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Riversrun Celestial Calling JC (Sharon Heys)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Riversrun Essence of Titanium (AI) (Sharon & Tennille Heys)

St Bernard
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Salhia First Edition (Lauren McKillop-Davies)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Salhia Deja Vu (Mrs Lauren McKillop-Davies)
Baby of Breed: Chrystlepark Check The Label (Lauren Mckillop-davies)

Tibetan Mastiff
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Temzin Kumaster Red Heart (Mr W Murray)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Ulla Greenwood (QLD)  (Group Entry : 55)

Best in Group & Puppy in Group: Dalmatian
Aust Ch Paceaway Pretty as a Picture (Ms F E L Darling)
Runner Up in Group & Junior in Group: German Spitz (Mittel)
Arcticmate Ventress (Di Armstrong)
Baby in Group: British Bulldog
Majestueux God of Mischief (Ms T Cumner)
Minor in Group: Lhasa Apso
Zaland Together We Are One (Mrs B Beves & Miss N Estatheo)
Intermediate in Group: Dalmatian
Aust Ch Paceaway Candy Cane (Ms F E L Darling)
Aust Bred in Group: Dalmatian
Aust Ch Paceaway Wicked Wayz (Michelle Little)
Open in Group: Schipperke
Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ ) (Mr P & Mrs D Comrie)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dalmatian
Aust & Neut Ch Paceaway Summer Reigns (Michelle Little)
Runner Up Neuter in Group: Poodle (Miniature)
Aust Ch Ziada Secret Voodoo Magic (Miss D Craig)

British Bulldog
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Robocky Camilla with Love (Mrs T Albrecht / Mr L Samytowski / Mr J Oddi)
Baby of Breed: Majestueux God of Mischief (Ms T Cumner)

Chow Chow
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Majestueux Shaolin Zen Emei (Tricia Cumner)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Pretty as a Picture (Ms F E L Darling)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Paceaway Candy Cane (Ms F E L Darling)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Paceaway Wicked Wayz (Michelle Little)
Puppy (Bitch) of Breed: Paceaway Pretty in Pink (Fran Darling)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Paceaway Summer Reigns (Michelle Little)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Be-Unyque The Golden Child (Bill & Denise Smith)

German Spitz (Mittel)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Arcticmate Ventress (Di Armstrong)

Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Zaland Together We Are One (Mrs B Beves & Miss N Estatheo)

Poodle (Miniature)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Bienaime Quiet Achiever (S & L Darling)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Ziada Secret Voodoo Magic (Miss D Craig)
R/UP Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust & Neut Ch Bienaime Glorfindel CCD RA (S & L Darling)

Poodle (Standard)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Wazky The Piano Man (K Ritter)

Poodle (Toy)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ziada Walk Right Back (J Craig)
Baby of Breed: Ziada Caught with a Party Joker (J Craig)

Schipperke
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Tanzapaw Midnight Madness (Jayne Campbell)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tanzapaw My Little Demon (Mrs Tania McAlister)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)