Hills Kennel Club of WA (WA)

Date of Show : 22-Feb-2014 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Albert Reading (SA)

Best in Show & Open in Show: Afghan Hound
Aust Sup Ch Dzum The Classic Red (Margaret Patterson)
Runner Up in Show & State Bred in Show: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Lurikeen Cort Be N Norti (Miss Ashlea Stanton)
Baby in Show: Shih Tzu
Tzuyuan Reign Supreme (Gloria Davies)
Minor in Show: Chihuahua (Long Coat)
El Toro Born T Be At Pelischa (Imp NZ) (P & E Chandler)
Puppy in Show: Pekingese
Aust Ch Aristic As Requested (Aristic Kennels)
Junior in Show: Dobermann
Aust Ch Vansitar Miss Saigon (DF Kehoe)
Open Neuter in Show: Siberian Husky
Aust Ch Aarak Seppala Wolf (Mrs M Patterson)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Robyn Brown (NSW)

Best in Group & State Bred in Group: Miniature Pinscher
Aust Ch Callme Looky Here (Steve Rhodes)
Runner Up in Group: Australian Silky Terrier
Aust Gr Ch Karlyermai Rogue Trader (Karlyermai Kennels)
Baby in Group: Lowchen
Aust Ch Dinoambre Its All About Me (Jenny Sayers)
Minor in Group: Chihuahua (Long Coat)
El Toro Born T Be At Pelischa (Imp NZ) (P & E Chandler)
Puppy in Group: Pekingese
Aust Ch Aristic As Requested (Aristic Kennels)
Junior in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Trescaval Shez Cracked Th Code (Mal & Julia Logan)
Intermediate in Group: Havanese
Aust Ch Jatakabi's Love To Play (Imp FIN) (S M Shellback)
Open Neuter in Group: Pug
Aust Neut Ch Toorork Do Good Donna (Miss T Robert / Deborah & Darryl Barker)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Karlyermai Rogue Trader (Karlyermai Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Karlyermai Kawsing A Kamotion (Karlyermai kennels)
Puppy of Breed: Hautchien Top Hat N Tails (Mrs N F Walker)
Junior of Breed: Karlyermai Keep The Faith (Karlyermai Knls)

Cavalier King Charles Spaniel
Junior of Breed: Trescaval Shez Cracked Th Code (Mal & Julia Logan)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Trescaval Rebel With A Cause (M J & Julia Logan)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ & Aust Sup Ch El Toro Chips Off Old Block (Imp NZ) (P & E Chandler)
Baby of Breed: Norpeti Silva Wolf (Mrs I L Crockford)
Minor of Breed: El Toro Born T Be At Pelischa (Imp NZ) (P & E Chandler)
Puppy of Breed: Norpeti Dark Crystal (Ivy L Crockford)
Junior of Breed: El Toro Surprise At Pelischa (Imp NZ) (P & E Chandler)

Chihuahua (Smooth Coat)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch El Toro Fly High At Pelischa (Imp NZ) (P & E Chandler)
Baby of Breed: Auschi Silver Shadow (Ivy L Crockford)
Junior of Breed: Hollychi Right Royal Charlie (Mrs Veronica McKelvie)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Meezah Born Undra Lucky Star (Fiona Riley)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Mohawk Promise Of Gold (Miss L E Barnes)
Neuter BOB: Aust & Neut Ch Mohawk Nessun Dorma (Miss L E Barnes)

Havanese
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Jatakabi's Love To Play (Imp FIN) (S M Shellback)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Shellbears Windfalls Gift (R S & S M Shellback)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tunamara Sterling Silver (Mark & Jeni Sach)
R/UP BOB & Junior of Breed: Igmagic Trevor (Miss B Vale)
Bitch CC & Minor of Breed: Kaasha Hot Sticky N Sweet (Mark & Jeni Sach)
Puppy of Breed: Kaasha Aim Straight (Mark & Jeni Sach)

Lowchen
Baby of Breed: Aust Ch Dinoambre Its All About Me (Jenny Sayers)

Maltese
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust & SLV Jr Ch Show Time By Rolex Valentina's Magic (Imp SVN) (Mrs P B Parkes)
Bitch CC: Aust Ch Pender An Image to Treasure (Mrs D de Meillon)

Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Callme Looky Here (Steve Rhodes)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Yalike Just Callme (Steve Rhodes)

Pekingese
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Aristic As Requested (Aristic Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Aristic Lily Marleen (Aristic Kennels)

Pomeranian
BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Arderne Citsira (Aristic Kennels)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Toorork Osca The Black CCD RN (Joyce Spencer / Deborah & Darryl Barker)
Baby of Breed: Midgnvic Pure Steele (Miss V Hamilton)
Minor of Breed: Toorork Saving Grace (Deborah & Darryl Barker)
Puppy of Breed: Midgnvic Pearly Queen (Miss V Hamilton)
Junior of Breed: Aust Ch Toorork Molly Melba (Deborah & Darryl Barker)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Toorork Do Good Donna (Miss T Robert / Deborah & Darryl Barker)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Robyn Brown (NSW)

Minor in Group: Cairn Terrier
Highcroft Diamond Dollar Boot (Lisa Marwick)
Junior in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Iroq In Harmony (Mr S V & Mrs M Green)
Intermediate in Group: West Highland White Terrier
Aust Ch Westmor Kiss and Tell (D Goldsmith / M O'Reilly / S Stewart)

American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Iroq In Harmony (Mr S V & Mrs M Green)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Iroq Cut Above (Mr S V & Mrs M Green)
Minor of Breed: Aust Ch Iroq No Limits (Mr S V & Mrs M Green)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Highcroft Diamond Dollar Boot (Lisa Marwick)
R/UP BOB & Puppy of Breed: Highcroft Diamond Dollar Bill (Lisa Marwick)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Highcroft Rare Ruby (Lisa Marwick)
Junior of Breed: Highcroft Kilo Joule (Miss Lisa J Marwick)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Silktrader Strike A Pose (Imp NZ) (Di Swann)

Staffordshire Bull Terrier
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Castlebar Rise N Shine (AI) (R Bawden)
Baby of Breed: Akinos The Court Jester (Nina Kesic)
Minor of Breed: Staffegan Bullet Proof (Jackie Cook)
Junior of Breed: Castlebar Weapon Of Choice (AI) (Mrs R Bawden)

West Highland White Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Westmor Kiss and Tell (D Goldsmith / M O'Reilly / S Stewart)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Robyn Brown (NSW)

Runner Up in Group: German Shorthaired Pointer
Aust & Can Ch Legacyk Par Avion to Kobidan (Imp CAN) (Jenny Cattell)
State Bred in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Staryanks Sweet Child Of Mine (Paul & Debbie Wilkes)

Brittany
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Astrelis Dawn Raider (Mr L & Mrs C Jensen)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Light Dream's Copacabana (Imp SWD) (Paul & Debbie Wilkes)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Staryanks Sweet Child Of Mine (Paul & Debbie Wilkes)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Larona Pause For Effect (AI) (N J Boekelman)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Olbah Only The Beginning (Mrs N J Boekelman)

Flat Coated Retriever
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Kellick Song Sung Blue (C Murray)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & Can Ch Legacyk Par Avion to Kobidan (Imp CAN) (Jenny Cattell)
Bitch CC: Aust Sup Ch Kobidan Endeavour (AI) (Mrs J N Cattell)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Albert Reading (SA)

Best in Group & Open in Group: Afghan Hound
Aust Sup Ch Dzum The Classic Red (Margaret Patterson)
Baby in Group: Rhodesian Ridgeback
Ngoma Clara Schumann (Mrs M Robins & Mr K Kandiah)
Minor in Group: Beagle
Aust Ch Sligrachan Beautys Black Pearl (Sligrachan Kennels)
Junior in Group: Saluki
Grantulla Katayun (C Parratt)
Intermediate in Group: Irish Wolfhound
Aust Ch Greycroft Tullamore Paddy (Sara Runciman)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Dzum The Classic Red (Margaret Patterson)
Bitch CC: Aust Gr Ch Suliman My Delirum (Lynne M Fenwick)
Puppy of Breed: Aust Ch Khandhu The Beat Goes On (Lynne M Fenwick)

Azawakh
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Xanadus Ghazalah (Imp USA) (C Parratt)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Tahount Idiiyat-Es-Sahel (Imp USA) (C Parratt)

Beagle
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sligrachan James Kirk (Sligrachan Kennels)
Baby of Breed: Criterion Coreys Moonraker (C Herbert)
Minor of Breed: Aust Ch Sligrachan Beautys Black Pearl (Sligrachan Kennels)
Puppy of Breed: Sligrachan Candy's Caramello (Sligrachan Kennels)
Junior of Breed: Sligrachan Candys Anniseed (Sligrachan Kennels)
Aust Bred of Breed: Orobay Destinys Kiss (Sligrachan Kennels)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Dacshoe Red Slipper (Mrs Joan M Shawcross)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Akadaka Enjoy the Musik (Mrs J M Shawcross)

Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Greycroft Tullamore Paddy (Sara Runciman)
Baby of Breed: Ginara Remus O'Rauric (Sara Runciman)

Norwegian Elkhound
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Feralas Vikings Foxy Lady (C Herbert)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Criterion Vikings Silver Scout (Mrs C Herbert)

Rhodesian Ridgeback
Baby of Breed: Ngoma Clara Schumann (Mrs M Robins & Mr K Kandiah)
Minor of Breed: Huntingridge Earth Wind n Fire (AI) (A Gardner/D Brennan)

Saluki
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wahdani Cream ByDesign (C Parratt)
Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Farousi al Haress (Kay Marshall)
Baby of Breed: Quanmarra Rhodar (Mrs S Timson & Ms P Dunkley)
Junior of Breed: Grantulla Katayun (C Parratt)

Whippet
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Kana-ka Dress'd Up Deeva (Imp NZ) (Miss Kerrilee Bell)
Junior of Breed: Aust Ch Ondeen Lakme (Pamela Campbell)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Albert Reading (SA)

Best in Group & State Bred in Group: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Lurikeen Cort Be N Norti (Miss Ashlea Stanton)
Runner Up in Group: Collie (Rough)
Aust Sup Ch Burdekin Bob The Builder (Sue & Tony Mallia)
Baby in Group: Finnish Lapphund
Ukkonen Sirius Starchaser (Mr L Fawell / Mrs E Spencer-Fawell / Mrs L Valentine Vagg)
Puppy in Group: Border Collie
Danari Dance My Way (Mrs C & Mr L Jensen)
Open Neuter in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Rozate Show N Tell CD ADX JDM ET (J L Mitchell)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Sandsprite Land Down Under (Mrs S Einam)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wingdari Drovers Dancer (Marie Colyer & Sarina Laurin)
Puppy of Breed: Aust Ch Sandsprite Maybe I'm A Natural (Sandria Einam)
Junior of Breed: Aust Ch Sandsprite Maybe A Conquest (K & K Stephens)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dreamoz Clark Gable (Hayley Hellier)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Ch Rozate Show N Tell CD ADX JDM ET (J L Mitchell)

Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
Baby of Breed: Mirribandi L Amour (Dr L Brain)

Border Collie
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Danari Dance My Way (Mrs C & Mr L Jensen)
Junior of Breed: Danari Destinys Finale (Mr P & Mrs T Wheatley)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Burdekin Bob The Builder (Sue & Tony Mallia)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Yambari Sweet Revenge (Heather Hawkins)
Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Yambari Forluv Not Money (Heather Hawkins)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Mirawee Powers That Be (Mrs L Valentine Vagg / Mrs B & Ms S Laurin)
Baby of Breed: Ukkonen Sirius Starchaser (Mr L Fawell / Mrs E Spencer-Fawell / Mrs L Valentine Vagg)
Junior of Breed: Aust Ch Korpi Desert Enchantress (Barbara & Sarina Laurin)

German Shepherd Dog
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Jentol Dollars Yalk (J E Boekelman)

Old English Sheepdog
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Perfu Lady Bobkin (Cherie van der Merwe & Sue Moore)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Lurikeen Cort Be N Norti (Miss Ashlea Stanton)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Lurikeen Turn Up Th Heat (Miss Ashlea Stanton)
Baby of Breed: Arajento Applause A Plenty (Mrs K Tonkin)
Minor of Breed: Whoami No Regrets (Kirsty Post)
Minor (Bitch) of Breed: Whoami Cant Deny It (Kirsty Post)
Puppy of Breed: Lurikeen Single N Lovin It (Ms J Harris & Miss A Stanton)
Open (Dog) of Breed: Aust Ch Kismet So Uwant Tsee Th Wizard (Heather Hawkins)

Tatra Shepherd Dog
Baby of Breed: Ravenzbear Absinthe Teal (AI) (Mrs N Roberts)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Cardiwest Humdinger (J A & J L Spargo)
Baby of Breed: Cardiwest Lindy Lou (Jim & Lynn Spargo)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Cardiwest Bountyovspring (J A & J L Spargo)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr David Tidswell (SA)

Best in Group & Open in Group: Dobermann
Aust Sup Ch Vansitar Arglye Diamond ET WAC (D Crogan)
Runner Up in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Ch Sennen My Fair Lady (D J & Mrs G F May)
Baby in Group: Bernese Mountain Dog
Zollikon Busy Being Fabulous (E Sankey)
Puppy in Group: Newfoundland
Aust Ch Happybear Romancing Thstone (Miss N Ryan)
Junior in Group: Dobermann
Aust Ch Vansitar Miss Saigon (DF Kehoe)
Aust Bred in Group: Dobermann
Aust Ch Vansitar South Pacific (D F Kehoe)
Open Neuter in Group: Siberian Husky
Aust Ch Aarak Seppala Wolf (Mrs M Patterson)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Blitzems Breaking New Ground (J Grieve / K & D Daly)
Bitch CC: Aust Ch Wolfproud Philadelphea (Jenn Lawrence)

Bernese Mountain Dog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sennen My Fair Lady (D J & Mrs G F May)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sennen Running Bear (David & Gail May / Noela Roberts)
Baby of Breed: Zollikon Busy Being Fabulous (E Sankey)
Puppy of Breed: Aust Ch Ausblaze Crystal Maiden (D J & Mrs G F May)
Junior of Breed: Aust Ch Sennen Candy Floss (AI) (D J & Mrs G F May)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Paradigm Tryall (Mr S Allen)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Nellabull Izaaks Girl (Mr S Allen)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Vansitar Arglye Diamond ET WAC (D Crogan)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Vansitar South Pacific (D F Kehoe)
Baby (Dog) of Breed: Aust Ch Parima Ghost Rider At Bravadobe (AI) (Imp NZ) (Bravadobe Dobermanns)
Junior of Breed: Aust Ch Vansitar Miss Saigon (DF Kehoe)
State Bred of Breed: Vansitar Just Teasing (V P Brennan)
Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Bravadobe In The Name Of Kaos ET (Bravadobe Dobermanns)
Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Sup & Neut Ch Bravadobe Achtung Baby ET (Mrs Rosemary Freeman)

Dogue de Bordeaux
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Allegreto Tabathas Mufasa (Tabatha Holmes)

Newfoundland
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Happybear Romancing Thstone (Miss N Ryan)

Samoyed
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Snowdara Lord Oth Rings (P & R Primrose)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Chicabud Come If You Dare (Keira Walker & Jan Reeves)

Siberian Husky
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Ch Aarak Seppala Wolf (Mrs M Patterson)

St Bernard
Baby of Breed: DeSaix Limited Edition (DeSaix Kennels)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr David Tidswell (SA)

Best in Group & Open in Group: Xoloitzcuintle (Intermediate)
Aust Sup Ch Besitos Naca (Imp USA) (J Z Dinis)
Runner Up in Group: Poodle (Standard)
Aust Sup Ch Artizan Man About Town (Ms J Ainsworth)
Baby in Group: Shih Tzu
Tzuyuan Reign Supreme (Gloria Davies)
Puppy in Group: Xoloitzcuintle (Intermediate)
Aus Ch Local Heros Filipa (Imp NOR) (Jacqi Dinis)
Aust Bred in Group: Shih Tzu
Aust Ch Tzuyuan Bodacious On Fire (Sharon Murray)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Greybull Why Not (G & Mrs O Meyer)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bratrice Set Sail (G & O Meyer)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Paceaway Xtreme Addiction (F Darling)
R/UP BOB & Aust Bred of Breed: Aust Ch Pampard Pride N Prejudice (Mr T Dash / Mr / Mrs J & Mr I Marshall)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Paceaway X Rating (T & S Mallia / F Darling)
Baby of Breed: Brondeal Black Sabbath (Tim Dash)
Baby (Bitch) of Breed: Brondeal Heaven In Black (Tim Dash)

French Bulldog
Baby of Breed: Monamorcheri Amore' Ov Normandy (Sue Millar)

Japanese Spitz
Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Tomidachi Okusama Cho Cho (Noellene Thornett)
Baby of Breed: Mannerking Jaymz (Noellene Thornett)
Junior of Breed: Aust Ch Tomidachi Noboru Taiyo (N Thornett)

Keeshond
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Leifhond All Eyes On Excelsior (Mrs M Holland)

Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Snowdara Dont Fool Witme (P W & Mrs R G A Primrose)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Anoki Rueben James (L Taylor)
Junior of Breed: Aust Ch Kailasa Heven Hasmy Hartstrngs (Kerrie Mansell)
Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Kailasa Affair Oth Heart (Kerrie Mansell)

Poodle (Miniature)
Baby of Breed: Hillani Dickens Hes Gone Again (AI) (Hillani Kennels)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Ch Hillani Shimmerin Dymond (Mark & Jeni Sach)

Poodle (Standard)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Artizan Man About Town (Ms J Ainsworth)

Shar Pei
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Deakie Despicable Me (Imp UK) (Tony & Sue Mallia)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Eliterolys Simpply Stunning (T & S Mallia)
Baby of Breed: Tubeez Razzle Dazzle Showpiece (Mr R G & K M Abell)
Minor of Breed: Eliterolys Ghosts And Demons (P Barrett)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tzuyuan Bodacious On Fire (Sharon Murray)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Tzuyuan Decadence (Sharon Murray)
Baby of Breed: Tzuyuan Reign Supreme (Gloria Davies)
Puppy of Breed: Tzunami Magical Kingdom (Miss R L Fox)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Aryed Time After Time (P W & Mrs R G A Primrose)
R/UP BOB: Aust Ch Yangsang Dhangpo Alig (Mrs S Y Langford)
Bitch CC & Puppy of Breed: Gengala Red Hot Ruby (Mrs SY Langford)
Baby of Breed: Aryed Black Ina Flash (P W & R G A Primrose)

Xoloitzcuintle (Intermediate)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Besitos Naca (Imp USA) (J Z Dinis)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aus Ch Local Heros Filipa (Imp NOR) (Jacqi Dinis)