Gympie & District Kennel Club (QLD)

Date of Show : 25-Jun-2016 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Sandra Patterson (NSW)   (Total Entry : 397)

Best in Show & Open in Show: Saluki
Aust Sup Ch Ahmadi Interview With a Vampire (AI) (Ian Rasmussen)
Runner Up in Show: Boxer
Aust Ch Chizack Mad Max (AI) (Imp NZ) (L J Cassidy/ A Hobday)
Baby in Show: Keeshond
Hunkeedori Walk All Over U (Liza Cassidy & Katrina Santas)
Minor in Show: Welsh Corgi (Pembroke)
Cuuchin Sophia Loren (Joyce Wheeler)
Junior in Show: Beagle
Aust Ch Langrigg All in the Name (J & L Osmotherly / J & R Cook)
Intermediate in Show: West Highland White Terrier
Aust & NZ Ch Whitebriar Juan Del Pino (Imp NZ) (Mr G & Mrs C R Bowers)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Australian Cattle Dog
Aust & Neut Ch Coomerith Ruby Rose RN (Daphne Daniel)

Puppy SweepStakes - 1st Place: Chihuahua (Long Coat)
Aust Ch Wachowa Armed N Fabulous (Mrs Jennifer Watt)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Australian Kelpie
Aust Ch Kinjarra Rahne As Lace (S & K Whyatt)

Veteran SweepStakes - 1st Place: Schipperke
Aust Sup Ch Sanlyn American Idol (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
Veteran SweepStakes - 2nd Place: Schipperke
Aust Gr Ch Pandec Ice Storm (Mr P & Mrs D Comrie)
Veteran SweepStakes - 3rd Place: Lhasa Apso
Aust Sup Ch Lyngala Lotsa Twuble (Mr P & Mrs J Stringer)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Susan Brown (NSW)  (Group Entry : 82)

Best in Group & Open in Group: Pekingese
Aust Sup Ch Waaini Gifta Gold (R Hartmire)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Sup Ch Wachowa Workn Class Man (Mrs Jennifer Watt)
Baby in Group: Griffon Bruxellois
Tzani Aunty Jack (Diana Norman/Tim Mills/ Kerry Bell)
Minor in Group: Lowchen
Paceaway Xanadu (Trina Ellem & Darren Freese)
Puppy in Group: Pug
Wannabeluvby Latoya (Mrs M D & Ms W M Burgess)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Tibetan Spaniel
Aust Ch Shadowvale Diamond Diva (Mrs S Sando)

Australian Silky Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Chamshep Just A Princess (Kerry McNamara)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Morganlea Starman (Mrs C Ross)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Morganlea English Rose (Mrs C Ross)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Fasusq Bittersweet Symphony (Amanda Dunne & Mary-Anne Silvester)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Marcavan Swept Up InA Lie (Mary-Anne Silvester)
Baby of Breed: Elfking Pick Pocket (Mrs C Ross)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wachowa Angelica Pickles (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wachowa Thomas James (Mrs Jennifer Watt)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Wachowa Benjamin Brown (Mrs Jennifer Watt)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Wachowa Armed N Fabulous (Mrs Jennifer Watt)
Baby of Breed: Jaja Istas Warrior (Mrs J M Mannell)
Intermediate of Breed: Aust Ch Wachowa Queen Of The Desert (Mrs Jennifer Watt)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Wachowa Workn Class Man (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kristy's Pride Bloody Sunday (Imp NL) (Mrs J M Mannell)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wachowa Kimi Finster (Mrs Jennifer Watt)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Wachowa Jp Geisha Girl (Mrs Jennifer Watt)
Baby of Breed: Jaja Istas King (Mrs J M Mannell)
Intermediate of Breed: Aust Ch Wachowa Man On A Mission (Mrs Jennifer Watt)

Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tzani Mr Magoo (Tim Mills & Diana Norman)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Tzani Zena Moonstruk (Diana Norman, Tim Mills & Kerry Bell)
Baby of Breed: Tzani Aunty Jack (Diana Norman/Tim Mills/ Kerry Bell)

Lowchen
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Paceaway TopHat n Tails (Trina Ellem and Darren Freese)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Xanadu (Trina Ellem & Darren Freese)

Papillon
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Goodvibes Dance To The Rhythm (J & W Stewart-Cook)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Roseswain Glamour Gal (Mrs J A Moy)
Baby of Breed: Roseswain Blue Zircon (Mrs J A Moy)
Minor of Breed: Roseswain Buzz Light Year (J Moy)

Pekingese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Waaini Gifta Gold (R Hartmire)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Pomquest Uno U Want Me (Penny Driver)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Posmo Chocolate Drop (Penny Driver)
Baby of Breed: Dreamforever Twist Of Toffee (Penny Driver)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Burjoise Yogi Bear (M D & W M Burgess)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Pickapug Dark Warrior (Mrs B Sorensen & Mrs T Ohl)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Wannabeluvby Latoya (Mrs M D & Ms W M Burgess)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Shadowvale Moon Hunter (AI) (P / C & R Stringfellow)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Shadowvale Arctic Lights (P C & R Stringfellow)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Shadowvale Diamond Diva (Mrs S Sando)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Ms Debra Howell (ACT)  (Group Entry : 55)

Best in Group & Intermediate in Group: West Highland White Terrier
Aust & NZ Ch Whitebriar Juan Del Pino (Imp NZ) (Mr G & Mrs C R Bowers)
Runner Up in Group & Junior in Group: Bedlington Terrier
Aust Ch Piperdene Chantily Lace (R J & P A Osmachenko)
Baby in Group: Parson Russell Terrier
Madalar Butler In Black (E & B Mangin)
Minor in Group: West Highland White Terrier
Tarrilli Split Decision (Miss K Maguire)
Aust Bred in Group: Cairn Terrier
Aust Gr Ch Koterana Moves Like Jagger (Mr G & Mrs C R Bowers)
Open Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Moranstaff Que Sera (Eda Girdham)

Bedlington Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Piperdene Chantily Lace (R J & P A Osmachenko)

Bull Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Pariben Devils Disguise (AI) (K & D Shelley)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Koterana Moves Like Jagger (Mr G & Mrs C R Bowers)

Jack Russell Terrier
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Jacknthebox Masterpiece (S & K Whyatt)
Baby of Breed: Classicyds Gold Digger (J/ N & M Attridge)

Parson Russell Terrier
Baby of Breed: Madalar Butler In Black (E & B Mangin)

Staffordshire Bull Terrier
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Magicmine Dark Knight RN (Paula & Michael Hill)
Res Bitch CC: Ejsterling Drunk in Love (Eda Girdham)
Aust Bred of Breed: Kasalilly Shut Your Face (Kylie Rickard)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Moranstaff Que Sera (Eda Girdham)

Tenterfield Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Charbon Dove By Design (C E & J F Chambers)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Charbon Dream Traveller (C E & J F Chambers)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Charbon Chase The Ace (C E & J F Chambers)
Baby of Breed: Wandji Star Diamond (C E & J F Chambers)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust & NZ Ch Whitebriar Juan Del Pino (Imp NZ) (Mr G & Mrs C R Bowers)
R/UP BOB & Puppy of Breed: Caspersz Champagne Charlie (A Tohill/C Bowers/D LeBrun)
Bitch CC & Minor of Breed: Tarrilli Split Decision (Miss K Maguire)
Res Bitch CC: Aust Ch Whitebriar Jazzapella (Imp NZ) (A Tohill & D Le Brun)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Ms Debra Howell (ACT)  (Group Entry : 58)

Best in Group & Minor in Group: Weimaraner
Aust Ch Greyghost Rock To The Top (Bev Quinlan)
Runner Up in Group: Golden Retriever
Aust Ch Naragold Paradiso (E Clark)
Puppy in Group: Irish Setter
Aust Ch Yarramo Mighty Quinn (AI) (T & M Norton)
Junior in Group: Weimaraner
Aust Ch Feldjaeger Quite The Prince (C & R Tuskes)
Intermediate in Group: Irish Setter
Aust Ch Martinridge Diamonds and Gold (T R & M Norton)
Open Neuter in Group: Pointer
Calberick Close To The Edge CCD CD RE (Paula Hill)

English Setter
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Waratah Gunners Mate (Jasinta Chapman)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Naragold Paradiso (E Clark)

Irish Setter
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Yarramo Mighty Quinn (AI) (T & M Norton)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Martinridge Diamonds and Gold (T R & M Norton)
Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Yarramo Here I Am (T R & M Norton)

Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tamard BusterOnth Ute (Mrs S McGrath)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Daykeyne Come Out To Play (Mrs S McGrath)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Calberick Close To The Edge CCD CD RE (Paula Hill)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Greyghost Rock To The Top (Bev Quinlan)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Greyghost Rocky Mountain High (Beb Quinlan)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Feldjaeger Quite The Prince (C & R Tuskes)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ashlaren Rock A Guy Baby (Bev Quinlan)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Sandra Patterson (NSW) (Group Entry : 42)

Best in Group & Open in Group: Saluki
Aust Sup Ch Ahmadi Interview With a Vampire (AI) (Ian Rasmussen)
Runner Up in Group: Whippet
Aust Ch Shawthing Thatza Sparkla (Vicki Shaw)
Minor in Group: Borzoi
Aust Ch Sashayaway Shante' You Stay (S Bennett & B Green)
Junior in Group: Beagle
Aust Ch Langrigg All in the Name (J & L Osmotherly / J & R Cook)

Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Taejon all About The Dress (Mr S Bennett & Mr B Green)

Beagle
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Langrigg All in the Name (J & L Osmotherly / J & R Cook)

Borzoi
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Meldham Don't stop Me Now (Mr S Bennett & Mr B Green)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Sashayaway Shante' You Stay (S Bennett & B Green)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Sashayaway Valentine Del Rose (S Bennett & B Green)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Briarmist Foo Fighter (Jim & Lyndall Black / Robert & Chloe Armatys)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Briarmist Rock Diva (Jim & Lyndall Black / Robert & Chloe Armatys)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kajmytt Miss Rahni (Cheryl Farley)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kajmytt Miss Vashti (Cheryl Farley)
Dog CC: Aust Ch Kajmytt Sir Wreginald (Ms J V Thomas)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Midaka Sir Tristan (C Farley)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
R/UP BOB & Aust Bred of Breed: Aust Ch Synjaz Chasin The Dream (Synjaz Kennels)
Baby of Breed: Synjaz Dream of the Sioux (R Gallaway & L McMaster)

Foxhound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Foxhunt Epitome (Mrs N O'Neill/ Mrs C/Miss B & Mr J Bryson)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Bellarell Newline Lacey Face (Mrs N A O'Neill)

Saluki
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ahmadi Interview With a Vampire (AI) (Ian Rasmussen)

Whippet
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Shawthing Thatza Sparkla (Vicki Shaw)
Intermediate of Breed: Aust Ch Shalique Ive Got You Babe (Mrs N A O'Neill)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Susan Brown (NSW)  (Group Entry : 56)

Best in Group & Open in Group: Border Collie
Aust Ch Khayoz Locked Out Of Heaven (N & M Kay / J & K Valk)
Runner Up in Group & Junior in Group: Old English Sheepdog
Aust Ch Perfu Inca Traveller (Tracey & Wayne Weight / Mrs Sue Moore)
Baby in Group: Australian Kelpie
Amakhosi Glance My Way (Noel & Maureen Kay)
Minor in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Cuuchin Sophia Loren (Joyce Wheeler)
Puppy in Group: Australian Cattle Dog
Aust Ch Waykrest Short Fuse (Waykrest Kennels)
Aust Bred in Group: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Gavend Whispers Ov Gold (Traci Addison)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Australian Cattle Dog
Aust & Neut Ch Coomerith Ruby Rose RN (Daphne Daniel)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Wayne Carter)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Aust Ch Itsozi Dust Bunny (S K Whyatt)
Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Dewregal Red G (Mark and Glenys Armstrong)
Puppy of Breed: Aust Ch Waykrest Short Fuse (Waykrest Kennels)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Coomerith Ruby Rose RN (Daphne Daniel)

Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Oatland Look At Me (Noel & Maureen Kay)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kinjarra Rahne As Lace (S & K Whyatt)
Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Kinjarra Rusty Joe Of Fire (S & K Whyatt)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Morkerbook Sizzlin Jade (Mrs N Morris)
Baby of Breed: Amakhosi Glance My Way (Noel & Maureen Kay)
Minor of Breed: Morkerbook Copper Maiden (Mrs N & Miss S Morris)

Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Senturian Sing The Blues (Miss Chelsea Brown)

Border Collie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Khayoz Locked Out Of Heaven (N & M Kay / J & K Valk)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Trumagik A Flash Of Tartan (Noel & Maureen Kay)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Austinsdream Queen Ofth Castle (Noel & Maureen Kay )
Res Bitch CC & Minor of Breed: Glenloy Trully Magical (Noel & Maureen Kay)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Swinbrad Keep In Touch (R E & C J Armatys / D Morris)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Keamaree Blow Me One Last Kiss (Robert & Chloe Armatys)
Puppy of Breed: Keamaree Wildest Dreams (Robert & Chloe Armatys)

German Shepherd Dog
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Sup Ch Freevale Sky Lark ET (LaGuardia Kennels)
Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Crossfire Guarding My Angel (Judith & Irene Hayton)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Avahlee Girls Keep Secrets ET RN (Judith & Irene Hayton / Danni Mayne)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Volscaro Summer Thunder (Judith & Irene Hayton)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Perfu Inca Traveller (Tracey & Wayne Weight / Mrs Sue Moore)

Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Gavend Whispers Ov Gold (Traci Addison)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Cuuchin Sophia Loren (Joyce Wheeler)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Izalab Cotton Candy (Mrs Leigh Hinricks)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Clarelly Whos Ya Daddy (Mary Forbes)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Susan Brown (NSW)  (Group Entry : 40)

Best in Group & Open in Group: Boxer
Aust Ch Chizack Mad Max (AI) (Imp NZ) (L J Cassidy/ A Hobday)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Akita
Aust Sup Ch Shokuma Cover Girl (H & J Gibson / D Klingberg / W Osborn)
Minor in Group: Siberian Husky
Aust Ch Bluemooska Sometin Special (M Schelbach)
Puppy in Group: Boxer
Onlyskyhigh Feelin Cagey (Liza Mclaughlin)
Open Neuter in Group: Alaskan Malamute
Annakpok Hakuna Matata Shupavu (Narelle Adams)

Akita
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Shokuma Cover Girl (H & J Gibson / D Klingberg / W Osborn)

Alaskan Malamute
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Southrnwolf Ice Age Winds (S Presland)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Annakpok It's About Time (AI) (Narelle Adams)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Annakpok Hakuna Matata Shupavu (Narelle Adams)

Boxer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Chizack Mad Max (AI) (Imp NZ) (L J Cassidy/ A Hobday)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Mcboxa Dodges Lilmis Chevy (Liza McLaughlin)
Minor of Breed: Redbush Indigo Skye (Ashlee Mahoney)
Puppy of Breed: Onlyskyhigh Feelin Cagey (Liza Mclaughlin)

Bullmastiff
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Atmyside Iz Something Special (V Owen)

Samoyed
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Kalaska Gold N Class Girl (Joan Webb & Denise Klaaysen)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Lunasea Money Up In Flames (Helen Chen & Nicole Tindale)

Schnauzer (Giant)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Hun Jr Ch & Aust Ch Silver Senator Kaoma Night (Imp HUNG) (Yvonne Hopf)

Shiba Inu
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Wolfworx Wakajishi (A Craze & J M Wheeler)
Baby of Breed: Wolfworx Mimi Sachiko (A R Craze & J M Wheeler)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Bluemooska Sometin Special (M Schelbach)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Bluemooska Whos Ya Daddy (M Schelbach)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Icepower Empire Rose (D L Byles)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Sandra Patterson (NSW)  (Group Entry : 64)

Best in Group & Open in Group: French Bulldog
Aust Sup Ch Shaunuff Banjo Player (Jacqui Shaw)
Runner Up in Group: Keeshond
Aust Sup Ch Calivale True Spirit (D I & D J Wall / K Santas / L Cassidy)
Baby in Group: Keeshond
Hunkeedori Walk All Over U (Liza Cassidy & Katrina Santas)
Puppy in Group: Chow Chow
Aust Ch Malaboo Oriental Treasure (J & T Cumner)
Junior in Group: Schipperke
Aust Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Mattbridge Sjaak Majestueux (Imp NZ) (J & T Cumner)

Chow Chow
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Malaboo Oriental Treasure (J & T Cumner)

Dalmatian
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Dalillu Lady Macbeth JC (J & K Murphy)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Shaunuff Banjo Player (Jacqui Shaw)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Swifdelight Treasure Hunter (Mr D & Mrs N Weedon / Mr D Swift)
Baby of Breed: Mcboxa Quarter Mile I Own U (Liza Mclaughlin)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Swifdelight Ferrari Dreamin (Mrs N Weedon & Mr D Swift)

German Spitz (Mittel)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Fyreburst Zeus God Of Thunda (Mrs Di Armstrong)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Syide Rider On The Storm (Mrs Barbara A Winch)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Hawkesmill Fleur de Lis (Barbara Winch)

Keeshond
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Calivale True Spirit (D I & D J Wall / K Santas / L Cassidy)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hunkeedori Get Thparty Started (L Cassidy / B Thompson)
Baby of Breed: Hunkeedori Walk All Over U (Liza Cassidy & Katrina Santas)

Lhasa Apso
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Lyngala Lotsa Twuble (Mr P & Mrs J Stringer)

Poodle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Danrith Say My Name (Mr James Bennett)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Loana Scandalous Capone (Michelle Russo)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Byanda Black Diamond (Shiralee Coombes)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Myflair White Moonshine Lady (Mrs S Coombes)

Poodle (Standard)
Res Dog CC & Junior of Breed: Picardy Poetry In Motion (Shenara Moon & Lorraine Boyd)

Schipperke
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)