Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

Date of Show : 31-Jul-2016 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Lianne Rowles (NSW)

Best in Show & Open in Show: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Sheltastic Eat My Shortz (Makaela Edmondson)
Runner Up in Show: Rottweiler
Aust Sup Ch Gelderland Famous Last Words ET (Mrs Carla van Verseveld)
Baby in Show: Akita
Cooltre War N Peace (AI) (C & K Baughen)
Minor in Show: German Shorthaired Pointer
Arosa Zena Princess (IMP NZ) (Miss A Keulen-Brain)
Puppy in Show: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Lowenhyte Harry (Ian Cross)
Junior in Show: Dobermann
Aegis Rock N Roll Maestro (Denise Ball & Justin Fonte)
Intermediate in Show: Maltese
Am & Aust Ch Ta-Jon's Reign On (Imp USA) (Kym Prendergast)
State Bred in Show: French Bulldog
Aust Ch Theano Lauriot Junior (AI) (T Zapantis & B Simpson)
Aust Bred in Show: Irish Terrier
Aust Ch Coolaney Code Breaker (Liz Walmsley)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Dobermann
Aust & Neut Ch Celestion Walk The Line At Aegis (Imp NZ) (Denise Ball & M McDonald)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Toni Comerford (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Maltese
Am & Aust Ch Ta-Jon's Reign On (Imp USA) (Kym Prendergast)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Pekingese
Aust Sup Ch Aristic As Requested (Aristic Kennels)
Baby in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Cavashon Flying Solo (K Brooksby)
Junior in Group: Pug
Kabova Mr Impossible (Deborah & Darryl Barker)
Open in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Cavashon The Dark Knight (J Vaughan- Davies & Kym Brooksby)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Pug
Aust Neut Ch Toorork Do Good Donna (Miss T Robert / Deborah & Darryl Barker)

Australian Silky Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Karlyermai Gotta Have A Reason (Karlyermai kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Karlyermai Rogue Trader (Karlyermai Kennels)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Cavashon The Dark Knight (J Vaughan- Davies & Kym Brooksby)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Daventri Hot In The City (M J & Julia Logan)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Trescaval Shez Cracked Th Code (Mal & Julia Logan)
Baby of Breed: Cavashon Flying Solo (K Brooksby)

Chihuahua (Long Coat)
Baby of Breed: Cutizele Won To Admire (Michele Triplett)

Chihuahua (Smooth Coat)
Bitch CC & Puppy of Breed: Cutizele Brittanis Bella (Michele Triplett)

Chinese Crested Dog
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Karakush Barefoot Bubbly (Mr L & Mrs H Gibson / Mrs F Riley)

Havanese
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Carnwath Tove (Yuri Steinberg-Tong'e)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Jatakabi's Love To Play (Imp FIN) (S M Shellback)
Baby of Breed: Hekarwe Take A Chance On Me (R S & S M Shellback)

Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Kaasha Angel Of The Night (Mr M & Mrs J Sach / Miss R Hunter)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Kaasha Outback Spectacular (Mr M & Mrs J Sach)

Maltese
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am & Aust Ch Ta-Jon's Reign On (Imp USA) (Kym Prendergast)

Papillon
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Pawfx Talisman Prediction (Ms Maureen Doohan)

Pekingese
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Aristic As Requested (Aristic Kennels)

Pomeranian
Minor of Breed: Makinart Strike A Pose (Michele Triplett)

Pug
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kabova Mr Impossible (Deborah & Darryl Barker)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Toorork Friends With Becky (Deborah & Darryl Barker)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Toorork Joe King (Miss T Robert / Deborah & Darryl Barker)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Toorork Crossing Bridget (Deborah & Darryl Barker)
Baby of Breed: Toorork Billy Bob (Deborah & Darryl Barker)
Puppy of Breed: Toorork Friends With Jeffrey (Deborah & Darryl Barker)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Toorork Do Good Donna (Miss T Robert / Deborah & Darryl Barker)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Linda Walsh (VIC)

Best in Group & Puppy in Group: Staffordshire Bull Terrier
Castlebar Raise The Roof (Racheal Bawden)
Runner Up in Group & Open in Group: Scottish Terrier
Aust Sup Ch Juscot Slum Dog Millionaire (Imp NZ) (Piobmhor Kennels)
Baby in Group: Fox Terrier (Smooth)
Mirolinda Checkmate (Shirley Friday)
Junior in Group: Staffordshire Bull Terrier
Castlebar Ring Side Riot (Racheal Bawden)
Intermediate in Group: Lakeland Terrier
Aust Ch Kineta The Halo Effect (Eva Fekete)
State Bred in Group: Staffordshire Bull Terrier
Castlebar Pretty Little Liar (Racheal Bawden)
Aust Bred in Group: Irish Terrier
Aust Ch Coolaney Code Breaker (Liz Walmsley)
Open Neuter in Group: American Staffordshire Terrier
Aust & Neut Ch Zforce Stop N Stare (AI) (Mr S V & Mrs M Green)

American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Iroq Second Edition (Mr S V & Mrs M Green)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Iroq Steel City (Mr S V & Mrs M Green)
Res Dog CC & Open of Breed: Iroq Gladiator of Long Step (Imp Serbia) (Mr S V & Mrs M Green)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Iroq In Harmony (Mr S V & Mrs M Green)
Minor of Breed: Iroq Mother of Dragons (Mr SV & Mrs M Green)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Zforce Stop N Stare (AI) (Mr S V & Mrs M Green)

Bull Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Huatare Mahaki (Mrs Jenny Viggers)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Mirolinda Betta Late Than Neva (Shirley Friday)
Baby of Breed: Mirolinda Checkmate (Shirley Friday)

Irish Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Coolaney Code Breaker (Liz Walmsley)

Lakeland Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kineta The Halo Effect (Eva Fekete)

Scottish Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Juscot Slum Dog Millionaire (Imp NZ) (Piobmhor Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Piobmhor Agnes McAngus (Piobmhor Kennels)
Baby of Breed: Piobmhor Kirsty Law (Piobmhor Kennels)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Castlebar Raise The Roof (Racheal Bawden)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Castlebar Rise N Shine (AI) (R Bawden)
Res Dog CC: Keltrice High Voltage (J O'Donnell)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Castlebar Ring Side Riot (Racheal Bawden)
Baby of Breed: Castlebar In Pursuit (Mrs R Bawden)
Minor of Breed: Trueblend Tiptoein On RiffRaff (Mr Tyrone L Cannon)
State Bred of Breed: Castlebar Pretty Little Liar (Racheal Bawden)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr John Comerford (NSW)

Runner Up in Group & Open in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Sup Ch Staryanks Sweet Child Of Mine (Paul & Debbie Wilkes)
Baby in Group: English Springer Spaniel
Esspree Isle Of Skye (Julie & Karen Hiscott)
Minor in Group: German Shorthaired Pointer
Arosa Zena Princess (IMP NZ) (Miss A Keulen-Brain)

Clumber Spaniel
Baby of Breed: Aust Ch Westobri Paris (AI) (Dr Lesley Brain)

Cocker Spaniel
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Jodegee Shh Confidential Kises (Mrs Jody Maunder)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Jodegee Prity Inme Parti Dress (Mrs Jody Maunder)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Staryanks Sweet Child Of Mine (Paul & Debbie Wilkes)

English Springer Spaniel
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Westspring The One and Only (AI) (Denise Mosley)
Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Sabu Lady of the Bay (LJ & WG Loftus)
Baby of Breed: Esspree Isle Of Skye (Julie & Karen Hiscott)

Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kellick Song Sung Blue RN (C Murray)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Durers View Of Argo (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Arosa Zena Princess (IMP NZ) (Miss A Keulen-Brain)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Durers Leopoldo Medici (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Durers Girl In A Red Cap (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Junior of Breed: Durers Odysseus (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Intermediate of Breed: Durers Joan Of Castile (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
State Bred of Breed: Durers Donatello (Dr G & Mrs S Koutsantonis)

Lagotto Romagnolo
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Wispan Amadore (Sue Jackson)

Pointer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rhyll Shooting From The Hip (S & K Lockwood)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Rhyll Presents for Xmas (Mrs Sylvia Lockwood)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Tintookie I Ruined Xmas Dinner (Tintookie Kennels)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Esspree Perfect Honour (J & D Hiscott)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Hugh Gent OAM (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Whippet
Aust Ch Chakrata Mistress Matilda (Ms Jo Kramer & Mrs Anne-Marie Curan)
Runner Up in Group & Open in Group: Saluki
Aust Gr Ch Padtheway Summa Palais (Sheila Timson)
Minor in Group: Whippet
Harroway Playing By Heart (AI) (Pamela Campbell & Steven Warry)
Puppy in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Lowenhyte Harry (Ian Cross)
Junior in Group: Beagle
Aust Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tahkira Vanilla Ice (Mr Clayton Hunter)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Zazzera beat of my heart (S Timson)

Beagle
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sligrachan Beautys Black Pearl (Sligrachan Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bayhound Walk This Line (Sligrachan Kennels)
Baby of Breed: Sligrachan Jeannies Buttercup (Sligrachan Kennels)
Puppy of Breed: Mayster Dream Seeker (B & M Birkenshaw)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Mornoble Some Like It Hot (Mornoble Kennels & Mrs S Taylor)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Lowenhyte Harry (Ian Cross)
Baby (Bitch) of Breed: Lowenhyte Top Deck (Ian Cross)

Rhodesian Ridgeback
R/UP BOB and Dog CC: Aust Gr Ch Caprivi Certified Copy (S Taylor & C Currie)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Amashutu Hear Me Roar (Tanya Nugent)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Tannu Cheap Thrills (Tanya Nugent)

Saluki
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Padtheway Summa Palais (Sheila Timson)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aus Ch Padtheway Palais Blaze (S Timson & H Spence)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Alshira Epona Amira (K Marshall & A Langford)

Whippet
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chakrata Mistress Matilda (Ms Jo Kramer & Mrs Anne-Marie Curan)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Harroway Playboy (AI) (Pamela Campbell & Steven Warry)
Minor of Breed: Harroway Playing By Heart (AI) (Pamela Campbell & Steven Warry)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Lianne Rowles (NSW)

Best in Group & Open in Group: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Sheltastic Eat My Shortz (Makaela Edmondson)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Australian Kelpie
Aust Gr Ch Sandsprite Land Down Under (Mrs S Einam)
Baby in Group: Old English Sheepdog
Dezignerz Rave Reviews (H Boudewyns & F Fearon-Zammit)
Minor in Group: Briard
Narbrisse Mesmerizing (Mr M & Mrs J Sach)
Junior in Group: Shetland Sheepdog
Yasdnil You Had Me At Hello (Ms Jeanette Mitchell)
Intermediate in Group: Briard
Aust Sup Ch Cacharel Jeronimo (Mark & Jeni Sach)
Aust Bred in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Lurikeen Norti Little Secret (Miss A Stanton)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Sandsprite Land Down Under (Mrs S Einam)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Sandsprite Midnight Lover (Mrs S Einam)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ashem Anzac Poppy (Mrs S Einam)

Bearded Collie
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Helmsdale Heartbreaker (Mr S R P Ryan & Mrs J Ryan)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Silverstarz Belgium Affair (Helena Innes)

Border Collie
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Noblestarzz King of The Galaxy (Ambre Smith)

Briard
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Cacharel Jeronimo (Mark & Jeni Sach)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kaasha Life On The Edge (AI) (Mr M & Mrs J Sach / Miss E Heller)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Narbrisse Mesmerizing (Mr M & Mrs J Sach)

Old English Sheepdog
Baby of Breed: Dezignerz Rave Reviews (H Boudewyns & F Fearon-Zammit)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sheltastic Eat My Shortz (Makaela Edmondson)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Lurikeen Girl On Fire (Ms J Harris & Miss A Stanton)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lurikeen Norti Little Secret (Miss A Stanton)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: NZ & Aust Ch Lyndream Magical Interlude (Ashlea Stanton & Julie Harris)
Baby of Breed: Arajento Power Play (Mrs K C Tonkin)
Baby (Bitch) of Breed: Lurikeen To Glam T Give A Damn (Ms J Harris & Miss A Stanton)
Minor of Breed: Sheltastic I Want Candy (Sheltastic Kennels)
Minor (Dog) of Breed: Nightwood No Steppin Nmy Shoes (Ms Debra Simpson)
Puppy of Breed: Sheltastic Kiss My Shortz (Sheltastic Kennels)
Junior of Breed: Yasdnil You Had Me At Hello (Ms Jeanette Mitchell)
Intermediate of Breed: Lurikeen You Belong To Me (Ms J Harris & Miss A Stanton)
Intermediate (Bitch) of Breed: Nightwood Ballroom Blitz (Ms Debra Simpson)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr John Rowles (NSW)

Best in Group & Open in Group: Rottweiler
Aust Sup Ch Gelderland Famous Last Words ET (Mrs Carla van Verseveld)
Runner Up in Group: Dobermann
Aust Sup Ch Parima Ghost Rider At Bravadobe (AI) (Imp NZ) (Bravadobe Dobermanns)
Baby in Group: Akita
Cooltre War N Peace (AI) (C & K Baughen)
Minor in Group: Rottweiler
Gelderland Alpha Centauri (Mrs Carla van Verseveld)
Puppy in Group: Siberian Husky
Icepower Bumble Bee (Ms D L Byles)
Junior in Group: Dobermann
Aegis Rock N Roll Maestro (Denise Ball & Justin Fonte)
Intermediate in Group: Boxer
Aust Ch Valeska Get Off My Cloud (Imp NZ) (Miss Emma Luxford)
State Bred in Group: Samoyed
Samooka Kool Affair (Kylene Micke)
Aust Bred in Group: Alaskan Malamute
Aust Ch Blitzems Breaking New Ground (J Grieve / K & D Daly)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dobermann
Aust & Neut Ch Celestion Walk The Line At Aegis (Imp NZ) (Denise Ball & M McDonald)

Akita
Baby of Breed: Cooltre War N Peace (AI) (C & K Baughen)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Blitzems Breaking New Ground (J Grieve / K & D Daly)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Diomede Midori (R A & D J Wells)
Puppy of Breed: Diomede Footprints In The Snow (R A & D J Wells)

Anatolian Shepherd Dog
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Tribocie Proofs In The Pudding TD (K Fentiman / E & A Esad)

Bernese Mountain Dog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Zunari Fan Di Fendi (M Hondema)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Zollikon Busy Being Fabulous (M Hondema)

Boxer
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Valeska Get Off My Cloud (Imp NZ) (Miss Emma Luxford)
Res Dog CC & Minor of Breed: Valeska Love At First Sight (AI) (Imp NZ) (Rodney Jonsson & Emma Luxford)

Dobermann
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Parima Ghost Rider At Bravadobe (AI) (Imp NZ) (Bravadobe Dobermanns)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aegis Rock N Roll Maestro (Denise Ball & Justin Fonte)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Aegis Grace Slick (Denise Ball)
Baby of Breed: Valkyrian Dellas Creek (Valkyrian Dobermanns)
Minor of Breed: Vansitar Go Your Own Way (Imp NZ) (The Late VP Brennan / Vansitar Dobermanns / G & D Grosse)
Puppy of Breed: Valkyrian Candy Creek (Valkyrian Dobermanns)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Celestion Walk The Line At Aegis (Imp NZ) (Denise Ball & M McDonald)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust & Neut Ch Bravadobe Lets Get Rocked (AI) ET (Bravadobe Dobermanns)

Dogue de Bordeaux
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bavedechien He Lives On In You ( AI) (Tabatha Holmes)

Portuguese Water Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Rulett Creme De La Creme (Megan Kelly)

Rottweiler
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Gelderland Famous Last Words ET (Mrs Carla van Verseveld)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Gelderland Resisting Arrest (Mrs Carla van Verseveld)
Res Dog CC & Minor of Breed: Gelderland Alpha Centauri (Mrs Carla van Verseveld)

Samoyed
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Samooka Kool Affair (Kylene Micke)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Samooka Love O Boy (Kylene Micke)
Bitch CC: Aust Ch Samooka Kool Mint (Kylene Micke)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Icepower Bumble Bee (Ms D L Byles)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Koolmove Diamond Doll (D & S Case)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Robyn Wallis (VIC)

Best in Group & State Bred in Group: French Bulldog
Aust Ch Theano Lauriot Junior (AI) (T Zapantis & B Simpson)
Runner Up in Group & Open in Group: Keeshond
Aust Sup Ch Kahnhond Touch O Magic (David & Denise Wall / Sue & Tony Mallia)
Baby in Group: Chow Chow
Sherae Shanghai Gizmo In Red (Heidemarie Maas)
Minor in Group: Japanese Spitz
Aust Ch Daesdaemar Hot Pursuit (Mrs N K Thornett)
Junior in Group: Shih Tzu
Aust Ch Tzuyuan You Are The Reason (G Davies & S Murray)

British Bulldog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Mattbridge It's Miller Time (Imp NZ) (Jaime White)

Chow Chow
Baby of Breed: Sherae Shanghai Gizmo In Red (Heidemarie Maas)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Brondeal Heaven In Black (Tim Dash)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Pampard Pride N Prejudice (Mr T Dash / Mr / Mrs J & Mr I Marshall)

French Bulldog
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Theano Lauriot Junior (AI) (T Zapantis & B Simpson)

Great Dane
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Rorlyn Working Class Man (R & L Booth)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Ahmanvondane Legend Of Th Ark (Justine Boreham)
Junior of Breed: Cymroz See You In My Dreams (M Wasley)
Neuter BOB & Neuter Bitch CC: Aust Ch Witttstone Teenage Dreams (M Wasley)

Japanese Spitz
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Daesdaemar All That Jazz (Mrs N K Thornett)
Res Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Daesdaemar Hot Pursuit (Mrs N K Thornett)

Keeshond
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kahnhond Touch O Magic (David & Denise Wall / Sue & Tony Mallia)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hunkeedori Life On The Edge (Mrs M Holland & Ms K Santas)
Baby of Breed: Aust Ch Kahnhond Pretty in Pink (Sue & Tony Mallia)

Poodle (Toy)
Minor of Breed: Mojitogold Shine Lika Diamond (Linda Nicholls)
Intermediate of Breed: Aust Ch Mojitogold Sunkissed Romeo (Linda Nicholls)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Elshamara Cloak N Dagger (Mrs S Griffiths & Mr J Griffiths)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tzuyuan You Are The Reason (G Davies & S Murray)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shelloy Henry I Am (Mrs S Pratt & Mrs J Mortimer)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Shelloy Elizabeth I Am (Mrs S Pratt & Mrs J Mortimer)