Maryborough Kennel Club (QLD)

Date of Show : 27-May-2017 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Kerry Cannon (NSW)   (Total Entry : 291)

Best in Show & Aust Bred in Show: Dogue de Bordeaux
Aust Gr Ch Bordogue Alexandria (Keith & Kylie Reid)
Runner Up in Show & Intermediate in Show: Golden Retriever
Aust Ch Nautilus Great Barrier [email protected] (Imp USA) (A Adamopoulos/S Selander)
Baby in Show: Pug
Tranabby Opals N Pearls (Tracy Ohl)
Minor in Show: Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
Aust Ch Beljekali Terwyn Siani (AI) (Mrs M Forbes / Mr C & Mrs J Fynmore)
Puppy in Show: Pug
Aust Ch Burjoise Betty Boo (Mrs M D & Ms W M Burgess)
State Bred in Show: Rhodesian Ridgeback
Aust Ch Seablueridge Babylon (T Mankowski)
Open in Show: St Bernard
Aust Ch Casperscove Harpers Bazaar (AI) (J & T Clapham)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Dalmatian
Aust & Neut Ch Brewen Kandy Kar (Ms W Johns)
Runner Up Neuter in Show: Australian Cattle Dog
Aust & Neut Gr Ch Coomerith Ruby Rose RN (Daphne Daniel)

Baby SweepStakes - 1st Place: French Bulldog
Meralla Nina Bella Rina (Vicki Shaw)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Boxer
Laykoda Off Limits (Paul McArther)

Puppy SweepStakes - 2nd Place: Basset Hound
Aust Ch Ammidan Vee Brierley (Katlynn Bradder-Denning)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Lhasa Apso
Aust Ch Zaland Enchanted Eden (Jan Stringer)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Kerry Cannon (NSW)  (Group Entry : 49)

Best in Group & Puppy in Group: Pug
Aust Ch Burjoise Betty Boo (Mrs M D & Ms W M Burgess)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Pomeranian
Aust Ch Pomquest Wildest Dreams (Mr B & Mrs S Abraham)
Baby in Group: Pug
Tranabby Opals N Pearls (Tracy Ohl)
Minor in Group: Pomeranian
Aust Ch Pomquest Trick Or Treat (Mr B & Mrs S Abraham)
Intermediate in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Ch Wachowa Man On A Mission (Mrs Jennifer Watt)
State Bred in Group: Chihuahua (Long Coat)
Aust Gr Ch Wachowa Lisa Marie (AI) (Mrs Jennifer Watt)
Open in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Marcavan To The Moon And Back (M Silvester)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Willame Sir Locky (Pauline Tate)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Marcavan To The Moon And Back (M Silvester)
Baby of Breed: Fasusq Don't Dream It's Over (Amanda Dunne)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Wachowa Benjamin Brown (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wachowa Armed N Fabulous (Mrs Jennifer Watt)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wachowa Thomas James (Mrs Jennifer Watt)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Wachowa Lisa Marie (AI) (Mrs Jennifer Watt)
Baby of Breed: Wachowa Kate Leigh (Mrs Jennifer Watt)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wachowa Man On A Mission (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Wachowa Workn Class Man (Mrs Jennifer Watt)
Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Wachowa Gwen Stefani (Mrs Jennifer Watt)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wachowa Dazzle I Do (Mrs J Watt)

Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Tunamara Long Tall Sally (Mr R Davis & Ms C Shaw)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kaasha Sugar Daddy (Frances Forbes)

Papillon
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Goodvibes Dance To The Rhythm (W & J Stewart-Cook)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sailoz Angels On The Moon (J & W Stewart-Cook)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Goodvibes The Girls Got Rhythm (W & J Stewart-cook)

Pomeranian
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Pomquest Wildest Dreams (Mr B & Mrs S Abraham)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Pomquest Trick Or Treat (Mr B & Mrs S Abraham)

Pug
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Burjoise Betty Boo (Mrs M D & Ms W M Burgess)
Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Hostwill Madee (W S & M H Winter / T Waters)
Baby of Breed: Tranabby Opals N Pearls (Tracy Ohl)

Tibetan Spaniel
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Atalair Don Quixote (B R & B J Matthews)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)  (Group Entry : 41)

Best in Group & Intermediate in Group: Jack Russell Terrier
Aust Gr Ch Classicyds Keepn Up wth The Ks (Jason/ Nadia & Mel Attridge)
Baby in Group: Tenterfield Terrier
Charbon Duelling Banjos (C E & J F Chambers)
Minor in Group: Fox Terrier (Smooth)
Triplefun Axel (C E & J F Chambers)
Puppy in Group: West Highland White Terrier
Maceltic Nyah Griffyns Gift (Miss K Maguire & Mrs R Waxman)
State Bred in Group: West Highland White Terrier
Aust Ch Maceltic Meara Born In Samhain (Larissa Clifford/ K Maguire/ R Waxman)
Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Magicmine Dark Knight CCD RN (Paula Hill)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Magicmine Black Ice CCD CDX RAE AD JD (Paula Hill)

Bedlington Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Piperdene Chantily Lace (R J & P A Osmachenko)

Bull Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pariben Devils Disguise (AI) (K & D Shelley)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kupala Kookin Kapers (K & D Shelley)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aelfhere Dare Devil (Mrs K Burgess & Mrs S Roberts)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Witchend Wee Rumer Myll (Mrs S Roberts)

Fox Terrier (Smooth)
Baby of Breed: Waitapu It is All About Me (Jane Cantlon)
Minor of Breed: Triplefun Axel (C E & J F Chambers)

Jack Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Classicyds Keepn Up wth The Ks (Jason/ Nadia & Mel Attridge)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Magicmine Dark Knight CCD RN (Paula Hill)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Staffdup Th Erlkonig (Mel Marks)
Baby of Breed: Magicmine Knights Angel (Paula Hill)
Minor of Breed: Staffdup Arctis Tor (Mel Marks)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Magicmine Black Ice CCD CDX RAE AD JD (Paula Hill)

Tenterfield Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Charbon Dove By Design (C E & J F Chambers)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Charbon Chase The Ace (C E & J F Chambers)
Baby of Breed: Charbon Duelling Banjos (C E & J F Chambers)

West Highland White Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tarrilli Split Decision (Miss K Maguire)
R/UP BOB, Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Maceltic Meara Born In Samhain (Larissa Clifford/ K Maguire/ R Waxman)
Baby of Breed: Tarrilli Rhydder In The Sleigh (Miss K Maguire)
Puppy of Breed: Maceltic Nyah Griffyns Gift (Miss K Maguire & Mrs R Waxman)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Ms Mandy Schelbach (QLD)  (Group Entry : 50)

Best in Group & Intermediate in Group: Golden Retriever
Aust Ch Nautilus Great Barrier [email protected] (Imp USA) (A Adamopoulos/S Selander)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Pointer
Aust Sup Ch Calberick Give It A Shot (Patrik & Sharon Berger)
Baby in Group: Brittany
Aust Ch Kirinbell Tell Me A Secret (Paul & Tiena Palin)
Minor in Group: Golden Retriever
Aust Ch Wysiwyg Almandin (A M Adamopoulos)
Puppy in Group: Golden Retriever
Aust Ch Wysiwyg Kaotic Story (T Waters)
Junior in Group: Pointer
Aust Ch Rhyll Hats Off To Calvin (Miss Olivia Mangin)
State Bred in Group: Hungarian Vizsla
Aust Ch Habanero Whisky And Rye (Ms K Kettleton)
Runner Up Neuter in Group: English Springer Spaniel
Aust Sup Ch / Neut Ch Ozdezign Thunda Struk (Mrs D Adamson)

Brittany
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wameika Rumour Has It (Tiena Palin)
Baby of Breed: Aust Ch Kirinbell Tell Me A Secret (Paul & Tiena Palin)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Belcroft Crazy For You (Geoff Kill)
Junior of Breed: Cobalt Black Magic (Mr W & Mrs L Vickery)
Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust Neut Gr Ch Cobalt Special Delivery (Mr W & Mrs L Vickery)

English Springer Spaniel
R/UP BOB, Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)
Bitch CC & Open of Breed: Chatto The Cheerleader (Imp NZ) (Debbie Adamson)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch / Neut Ch Ozdezign Thunda Struk (Mrs D Adamson)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nautilus Great Barrier [email protected] (Imp USA) (A Adamopoulos/S Selander)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wysiwyg Kaotic Story (T Waters)
Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Wysiwyg Almandin (A M Adamopoulos)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Habanero Whisky And Rye (Ms K Kettleton)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Gamecall Rhythm Of The Waves RN (Ms K Kettleton)

Irish Setter
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Yarramo Mighty Quinn (AI) (T & M Norton)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Firefrost Red Garnet (Julie Stockbridge)
Baby of Breed: Aprilraine Nordic Mist (Julie Stockbridge)

Pointer
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Calberick Give It A Shot (Patrik & Sharon Berger)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Rhyll Hats Off To Calvin (Miss Olivia Mangin)
Baby of Breed: Sanmarlitch Too Good to be True (Mrs S McGrath)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Borikenn All The Way May (Troy & Susan Stephenson)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Rhonda Ralphs (NSW) (Group Entry : 33)

Runner Up in Group & State Bred in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Ch Seablueridge Babylon (T Mankowski)
Minor in Group: Basset Hound
Aust Ch Ammidan Vee Brierley (Katlynn Bradder-Denning)
Puppy in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Ch Kimscott Blak Majik (C Farley)
Junior in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Synjaz Dream of the Sioux (R Gallaway & L McMaster)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Whippet
Aust Neut Ch Calahorra Sun Lizard ET (Julie Hall)

Basenji
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Remwin Wildaboutharry (Robyn Thompson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Jebelmarra Cool Deception (Robyn Thompson)

Basset Hound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ammidan FYI Barnsley (Katlynn Bradder-Denning)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Ammidan Vee Brierley (Katlynn Bradder-Denning)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kimscott Blak Majik (C Farley)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Kajmytt Sir Wreginald (Ms J V Thomas)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Synjaz Dream of the Sioux (R Gallaway & L McMaster)
Baby of Breed: Millewa The Legend Goes On (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)

Dachshund (Miniature Wire Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Meydak Tsar of the Sea (Barry Meyers)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Seablueridge Babylon (T Mankowski)

Saluki
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Naadirah Al Azim (D T Bowman)

Whippet
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Calahorra Sun Lizard ET (Julie Hall)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Ms Mandy Schelbach (QLD)  (Group Entry : 43)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Old English Sheepdog
Aust Gr Ch Perfu Inca Traveller (Tracey & Wayne Weight / Mrs Sue Moore)
Baby in Group: Swedish Vallhund
Trendam Love The Way You Lie (Mrs A J Smith & Miss S J Smith)
Minor in Group: Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
Aust Ch Beljekali Terwyn Siani (AI) (Mrs M Forbes / Mr C & Mrs J Fynmore)
Puppy in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Cuuchin Charlottes Web (Mrs Leigh Hinricks)
State Bred in Group: German Shepherd Dog
Aust Ch Crossfire Guarding My Angel (Judith & Irene Hayton)
Open in Group: Australian Cattle Dog
Aust Gr Ch Kelprin Heez Just Grand (M Powell)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Australian Cattle Dog
Aust & Neut Gr Ch Coomerith Ruby Rose RN (Daphne Daniel)
Runner Up Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust Neut Ch Electro Catch Me If U Can (Leslie Bastin)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Kelprin Heez Just Grand (M Powell)
Baby of Breed: Aust Ch Morview A New Leaf (Melissa Powell)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Gr Ch Coomerith Ruby Rose RN (Daphne Daniel)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dykinta Night Maestro JD ET (Elise Lenske)

Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Beljekali Terwyn Siani (AI) (Mrs M Forbes / Mr C & Mrs J Fynmore)

Border Collie
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Trucharm All Around The World (S Hill & K Leslie)
Bitch CC & State Bred (Bitch) of Breed: Trumagik A Scottish Fable (S J Hill)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Ozziedust Skyllar CCD RN AD JDX SDX SPDX GD (Sarah Hill)

German Shepherd Dog
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Crossfire Guarding My Angel (Judith & Irene Hayton)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Volscaro Summer Thunder (Judith & Irene Hayton)

Maremma Sheepdog
Baby of Breed: Glendawn Gregario Alrigo (Mrs Leigh Hinricks)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Perfu Inca Traveller (Tracey & Wayne Weight / Mrs Sue Moore)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Perfu Sun Dancer (Tracey & Wayne Weight)

Puli
Minor of Breed: Aust Ch Cordmaker Giro Giro Tondo (M & K Stone / S Huebner & P Kelly)

Shetland Sheepdog
Intermediate (Bitch) of Breed: Wilsonia What A Smashing Lass (Jan Gilbert)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Electro Catch Me If U Can (Leslie Bastin)

Swedish Vallhund
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Trendam Magic Man (Ms A J Smith)
Baby of Breed: Trendam Love The Way You Lie (Mrs A J Smith & Miss S J Smith)

Welsh Corgi (Pembroke)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Cuuchin Charlottes Web (Mrs Leigh Hinricks)
Dog CC & Minor of Breed: Izalab Standinroomonly (AI) (Mrs Leigh Hinricks)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Kerry Cannon (NSW)  (Group Entry : 32)

Best in Group & Aust Bred in Group: Dogue de Bordeaux
Aust Gr Ch Bordogue Alexandria (Keith & Kylie Reid)
Runner Up in Group & Open in Group: St Bernard
Aust Ch Casperscove Harpers Bazaar (AI) (J & T Clapham)
Baby in Group: Boxer
Laykoda Off Limits (Paul McArther)
Puppy in Group: Boxer
Aust Ch Mcboxa Whole Lota Staunch (Liza Mclaughlin)
Junior in Group: Rottweiler
Aust Ch Rottgems Yasrah Epic (Elizabeth Keating)
Intermediate in Group: Dobermann
Aust Ch Ikons Miss Universe (Imp NZ) (Mr D & Mrs K Cornwell)
State Bred in Group: Boxer
Aust Sup Ch Laykoda Leading Lady (H & J Gibson)

Akita
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Shokuma Cover Girl (H & J Gibson)

Boxer
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Laykoda Leading Lady (H & J Gibson)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Mcboxa Whole Lota Staunch (Liza Mclaughlin)
Baby of Breed: Laykoda Off Limits (Paul McArther)
Open (Bitch) of Breed: Redbush Indigo Skye (Ashlee Mahoney)

Bullmastiff
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Monshien Dr Zhivago Luv (Liubov Tarver)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ikons Miss Universe (Imp NZ) (Mr D & Mrs K Cornwell)

Dogue de Bordeaux
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Bordogue Alexandria (Keith & Kylie Reid)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Bordogue Ethan (Keith & Kylie Reid)

Rottweiler
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Rottgems Yasrah Epic (Elizabeth Keating)

Samoyed
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Kalaska Gold N Class Girl (Joan Webb)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Snowbrook Lucky Star of Henry (Lynda Campbell)

Schnauzer (Giant)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Hun Jr & Aust Ch Silver Senator Kaoma Night (Imp HUNG) (Yvonne Hopf)

St Bernard
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Casperscove Harpers Bazaar (AI) (J & T Clapham)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Casperscove Woodstock (AI) (J & T Clapham)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)  (Group Entry : 43)

Best in Group & Open in Group: Lhasa Apso
Aust Ch Amesen Black Tie Affair (C Bouffler)
Runner Up in Group: Schipperke
Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby in Group: French Bulldog
Meralla Nina Bella Rina (Vicki Shaw)
Minor in Group: German Spitz (Mittel)
Fyreburst Bold As Brass (Di Armstrong & Niki Jovic-Armstrong)
Puppy in Group: Japanese Spitz
Aust Ch Hawkesmill Rio Going For Gold (Barbara Winch)
Junior in Group: Poodle (Toy)
Aust Ch Silkyelk Midnight Madness (Debra Randall)
Intermediate in Group: German Spitz (Mittel)
Aust Ch Fyreburst Zeus God Of Thunda (Mrs Di Armstrong & Mr D Shannon)
State Bred in Group: Poodle (Standard)
Aust Ch Loana Raven Heart Breaker (AI) (Michelle Russo)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dalmatian
Aust & Neut Ch Brewen Kandy Kar (Ms W Johns)
Runner Up Neuter in Group: German Spitz (Mittel)
Aust Ch Fyreburst Legacy (Di Armstrong)

Dalmatian
Res Dog CC: Aust Ch Brewen Black Superman (Ms Wendy Johns)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Brewen Kandy Kar (Ms W Johns)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Shaunuff Mason (Jacqui Shaw)
Res Dog CC & Open of Breed: Linbedach Dick Dastardly (Cyndi Broadway)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Mcboxa Quarter Mile I Own U (Liza Mclaughlin)
Baby of Breed: Meralla Nina Bella Rina (Vicki Shaw)
Intermediate of Breed: Keeswey Elegant Queen At Protectabull (Imp NZ) (Mr Q & Mrs B Bell)

German Spitz (Mittel)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fyreburst Zeus God Of Thunda (Mrs Di Armstrong & Mr D Shannon)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Knightfyre Teddington Star (Di Armstrong)
Minor of Breed: Fyreburst Bold As Brass (Di Armstrong & Niki Jovic-Armstrong)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Fyreburst Legacy (Di Armstrong)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hawkesmill Rio Going For Gold (Barbara Winch)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hawkesmill Fleur de Lis (Barbara Winch)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Amesen Black Tie Affair (C Bouffler)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Amesen Turn the Page (Caroline Bouffler)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Zaland Enchanted Eden (Jan Stringer)

Poodle (Standard)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Loana Raven Heart Breaker (AI) (Michelle Russo)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tvorimir Desire Of Fire (K Flouskos & M Mason)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Silkyelk Delightful Dancer (Debra Randall)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Silkyelk Midnight Madness (Debra Randall)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Silkyelk Classic By Design (Debra Randall)

Schipperke
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)