Hunter River A & H Association Ltd (NSW)

Date of Show : 20-Feb-2021 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Glen Vernon (NSW)

Best in Show & Intermediate in Show: Australian Shepherd
Aust Ch Blueamble The Dark Apprentice (A & J Lamberton/Dr B Tillman)
Runner Up in Show & Open in Show: Siberian Husky
Am & Can Ch Zaltana My Snowmist (Imp CAN) (Mr R & Mrs B Lloyd)
Minor in Show: Border Collie
Neecabe Versace (Sharon Hannigan)
Puppy in Show: Pug
Zaland Nuts N Bolts Not Needed (B Beves & N Estatheo)
Junior in Show: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Pinnacle He Did It On Porpoise (M Bradburn / D Selden / S & A Evans)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: German Shorthaired Pointer
Aust Gr & Neut Ch Germanicus Andromeda (Lara Haynes)

Baby SweepStakes - 2nd Place: Golden Retriever
BlueBreeze The Mikado (AI) (Debra Stubbings)

Puppy SweepStakes - 2nd Place: Samoyed
Auramist Enchanted Eclipse (AI) (Bailey Campbell)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Ros Barden (NSW)

Best in Group & Open in Group: Lowchen
Aust Ch Golbourne Jimmy Choo (Imp UK) (Mr D Smith / Mr A Ikin / Ms K & Mrs C Harding)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Maltese
Aust/Lva Jnr/Ltu Jnr & Ltu Ch Tauro Axel (Imp LTU) (Mrs M Atkinson)
Baby in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Caperway Serenade (Ms R R Duffy)
Minor in Group: Havanese
Hashki Not to be Conquered (Philip Williams)
Puppy in Group: Pug
Zaland Nuts N Bolts Not Needed (B Beves & N Estatheo)
Junior in Group: Yorkshire Terrier
Aust Ch Smidgit Femme Fatale (Mrs D Lemanski)
Runner Up Neuter in Group: English Toy Terrier (Black and Tan)
Aust & Neut Ch Neverland Rose Royale (Anita Mudd)

Bichon Frise
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bellrize Rocky Road (Mrs T & Mr D Baker)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Amourchiot Mystical Temptress (Mr D & Mrs T Baker)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Matmor Society Heir (Schmarr/ Morse & Henderson)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Caribelle Icy Whispers At Caperway (R R Duffy)
Baby of Breed: Caperway Serenade (Ms R R Duffy)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Furnlea Propaganda Princess (Mrs Anita Mudd)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Rosezett Hi Ransom (A Mudd)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust & Neut Ch Neverland Rose Royale (Anita Mudd)

Havanese
Bitch CC & Minor of Breed: Hashki Not to be Conquered (Philip Williams)

King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Wilsight Say My Name (C Rodrigues)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Wilsight Red Loki (C Rodrigues)

Lowchen
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Golbourne Jimmy Choo (Imp UK) (Mr D Smith / Mr A Ikin / Ms K & Mrs C Harding)

Maltese
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust/Lva Jnr/Ltu Jnr & Ltu Ch Tauro Axel (Imp LTU) (Mrs M Atkinson)

Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch YaramanLodge Velvet and Lace (Barbara Smith)
Baby of Breed: Silverino Ziggy Stardust (Margaret Hay)

Pomeranian
Baby of Breed: Ittybitty Up To No Good (Ashlea Aldridge)

Pug
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Leace The Devils Cut (AI) (Kathy Minns)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Quom Roses Of Gold (Kathy Minns)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Zaland Nuts N Bolts Not Needed (B Beves & N Estatheo)
Minor of Breed: Kinlou Tik Tok Heart Oclock (Kathy Gill)
Minor (Bitch) of Breed: Kinlou Heart N Soul (Kathy Gill)
Junior of Breed: Kinlou Mission Accomplished (Kathy Gill)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Kinlou Deja Vu (Kathy Gill)

Yorkshire Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Smidgit Femme Fatale (Mrs D Lemanski)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Smidgit goodness gracious (Frank & Toni Wozniak)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr David Hill (NSW)

Runner Up in Group: Bull Terrier (Miniature)
Aust Ch Bullacktiv Stop On Red (ROM) (Hayden Pinker/ Nikki/ Paulene & Anthony Zullo)
Baby in Group: Bull Terrier
Noblelord Fearless Dave (Sandra Diack)
Junior in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Pinnacle He Did It On Porpoise (M Bradburn / D Selden / S & A Evans)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Tenterfield Terrier
Aust Neut Ch Demala Lord of the Rings (Ms H Stokes)
Runner Up Neuter in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Neut Ch Santop Whos That Girl (S & S Norman)

American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch/ CIB Pradakka Pure Elegance (AI) WPD (T Talbot)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Pradakka Dark Elegance (AI) (T Talbot & J Kostava)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Portizon ring of fire (Lydia Jones)

Australian Terrier
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Gr Ch Spalpeen Highland Girl JD SE (Amy)

Bedlington Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Fioralainn Laoch Mor (Eileen Clarke)

Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Credem Luna Light (Mrs Sandra Diack)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Credem Call Girl (Mrs Sandra Diack)
Baby of Breed: Noblelord Fearless Dave (Sandra Diack)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bullacktiv Stop On Red (ROM) (Hayden Pinker/ Nikki/ Paulene & Anthony Zullo)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Pinnacle He Did It On Porpoise (M Bradburn / D Selden / S & A Evans)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Santop Fire N Ice (Scott & Sharon Norman)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Santop Whos That Girl (S & S Norman)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kadama Master Apprentice (AI) (Doreen & Ashlea Aldridge)
Baby of Breed: Kadama In The Spotlight (D & A Aldridge)

Norwich Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kivamynk Call Me Elizabeth (Amy)

Staffordshire Bull Terrier
Baby of Breed: Capilet Dnt Feed Afta Midnite (AI) (S Clark)

Tenterfield Terrier
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Demala Lord of the Rings (Ms H Stokes)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Ros Barden (NSW)

Best in Group & Junior in Group: Clumber Spaniel
Wymeswold Mr Rumble (Imp NETH) (Phoebe & Paul McIntyre)
Runner Up in Group: Weimaraner
Terrae Incognitae Red Max (Imp ITY) (Val Peters)
Baby in Group: Cocker Spaniel
Sandtoys Smoke N Mirrors (N & S Lane)
Minor in Group: Cocker Spaniel (American)
Boxcrest Absolute Vision (Rebecca Pandelis & Ellen Gordon-Pandelis)
Puppy in Group: Hungarian Vizsla
Aust Ch Lasair Erebus Eternus (Dr M Nardi)
Intermediate in Group: Flat Coated Retriever
One Shining Amazing Wish (Imp SWD) RN (Kirsty Blair)
Aust Bred in Group: Cocker Spaniel
Aust Ch Sandtoys In Overdrive (N & S Lane)
Open in Group: Golden Retriever
Aust Ch BlueBreeze On Cloud Nine (Debra Stubbings)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Gr & Neut Ch Germanicus Andromeda (Lara Haynes)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wymeswold Mr Rumble (Imp NETH) (Phoebe & Paul McIntyre)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Sandtoys Wotutalkinbout Willis (K Willis / N & S Lane)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sandtoys In Overdrive (N & S Lane)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Glenayden My Cup Of Tea (V Pento)
Baby of Breed: Sandtoys Smoke N Mirrors (N & S Lane)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Boxcrest Absolute Diva (Mrs E V Gordon-Pandelis)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Am & Aust Ch Samamariís Golden State Warriheir (Imp USA) (Victoria Masterfield & Stephanie Kaul)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Boxcrest Absolute Vision (Rebecca Pandelis & Ellen Gordon-Pandelis)
Puppy of Breed: Boxcrest Absolute Bliss (Mrs E V Gordon-Pandelis & Miss R Pandelis)

Flat Coated Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: One Shining Amazing Wish (Imp SWD) RN (Kirsty Blair)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Lionsfield Huckle Berri Finn (AI) (Mrs S Batchelor)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Germanicus NeverSay NeverAgain (AI) (Lara Haynes)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Germanicus Arko (Lara Haynes)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Germanicus Let Me Love You (Ai) (Lara Haynes)
Baby of Breed: Germanicus Limited Edition (Lara Haynes)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Germanicus Andromeda (Lara Haynes)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch BlueBreeze Hero Of Never Land (Debra Stubbings)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch BlueBreeze On Cloud Nine (Debra Stubbings)
Junior of Breed: Aust Ch BlueBreeze Romeos Passion (AI) (Debra Stubbings)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Lasair Erebus Eternus (Dr M Nardi)

Lagotto Romagnolo
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Rozebottel's Douro (Imp NL) (Jade Morse-Roberts & Judith Nolan)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Terrae Incognitae Red Max (Imp ITY) (Val Peters)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Am & Aust Ch Camelot's Just Bewitching (Imp USA) (Val Peters & Narelle Goold)
Baby of Breed: Greydove Million Dollar Baby (Val Peters & Narelle Goold)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Goldmaid Mind Games (D & L Meagher)
Baby of Breed: Daioni One Way Ticket To Goldmaid (Debbie & Laura Meagher)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Stephen McElhone (NSW)

Best in Group & Open in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Ch Dacville Kiwi Temtation (Imp NZ) (Laraine Wasson)
Puppy in Group: Afghan Hound
Craihall Missionary Man (K Allison/ A Taylor / J/ M & T Craig)
Junior in Group: Beagle
Aust Ch Karakush Delicious (AI) (Jodie Walker / Le & Helen Gibson)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Craihall Missionary Man (K Allison/ A Taylor / J/ M & T Craig)

Beagle
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karakush Delicious (AI) (Jodie Walker / Le & Helen Gibson)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dacville Kiwi Temtation (Imp NZ) (Laraine Wasson)
Bitch CC & Minor of Breed: Lemaison Luv Me Do (Mrs L Wasson)
Baby of Breed: Midaka Sweet As Cherry (Mrs K L Glanford)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aquadachs Eager Emalee (Mrs A Denby)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aquadachs Exuberant Elmo (Mrs A Denby)

Irish Wolfhound
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wulfgar Faoiltiama (AI) (Mrs K Palmer & Mrs S Gendle)

Whippet
Dog CC & Puppy of Breed: Goodwill Simply Soul (Steve & Debbie Albert)
Baby of Breed: Goodwill Under Pressure (Steve & Debbie Albert)
Baby (Bitch) of Breed: Goodwill Deliciously Wicked (Steve & Debbie Albert)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Calahorra Harrods (Tracy Quinn)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Glen Vernon (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Blueamble The Dark Apprentice (A & J Lamberton/Dr B Tillman)
Minor in Group: Border Collie
Neecabe Versace (Sharon Hannigan)
Puppy in Group: Shetland Sheepdog
Charmhill Cottage Rose (J L Docksey)
Runner Up Neuter in Group: Finnish Lapphund
Aust Gr & Neut Ch Orical Juhaofarcadia (AI) ET WPD (Miss K Innes)

Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blueamble The Dark Apprentice (A & J Lamberton/Dr B Tillman)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Goldmaid What R The Odds (D & L Meagher)
Dog CC & Puppy of Breed: Goldmaid Double Agent (Debbie & Laura Meagher)
Minor of Breed: Goldmaid Bet On The Black (D & L Meagher)

Australian Stumpy Tail Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Cumbydene Lady Veronica (Robynne Metcalfe)

Border Collie
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Neecabe Handbags and Gladrags (Sharon Hannigan)
Res Dog CC & Minor of Breed: Neecabe Versace (Sharon Hannigan)

Finnish Lapphund
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Orical New Beginnings (AI) (L Mills)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Orical Juhaofarcadia (AI) ET WPD (Miss K Innes)

German Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Brashawin Empire Strikes Back (J Broadbent)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Garsova Kiri JC (Brashawin Kennels)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Eroica Nova (Miss C Bird/ Miss J Bird & Ms K Leonard)

Shetland Sheepdog
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Charmhill Cottage Rose (J L Docksey)
Junior of Breed: Aust Ch Beauideal Playing It Cool (Judy Docksey)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aliasa Light The Way (Aliasa Kennels)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Silversuisse Dragons Serenity (AI) JC RAE RM (TK S) ET WPD HTM N HTM I DWDF S (C & S Harris / H Scott / R & M Herba)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Silversuisse Justin Time (AI) RN HTM S TK S (M Herba / C & S Harris / Ms H Scott)
Baby of Breed: Clarelly The Sugarland Express (J W Kelly & C Van Der Wolde)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Don Hunter (NSW)

Best in Group & Open in Group: Siberian Husky
Am & Can Ch Zaltana My Snowmist (Imp CAN) (Mr R & Mrs B Lloyd)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Dobermann
Indpac Cracklin Rosie (AI) (M B Hart)
Baby in Group: Yakutian Laika
Orical Off To Neva Neva Land (L Mills)
Minor in Group: Samoyed
Auramist Enchanted Eclipse (AI) (Bailey Campbell)
Junior in Group: Siberian Husky
Aust Ch Taejaan How The West Was Won (AI) (NJ Rule-Steele/ M Burton/ A Taylor/ S Turay)
Aust Bred in Group: Neapolitan Mastiff
Aust Sup Ch Omaggio Firmino (Rochelle Andrews)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Siberian Husky
Aust Sup Ch Baykalskee Memphis Belle (Craig & Jayne Schmarr)
Runner Up Neuter in Group: Schnauzer (Miniature)
Aust Neut Ch Ebshine Herr Theodor RA (V Craig)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Indpac Cracklin Rosie (AI) (M B Hart)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Indpac Fun In The Sun (Scott & Sharon Norman)

Dogue de Bordeaux
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Moloscyg Ah La Vache (C & V Pento)

Neapolitan Mastiff
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Omaggio Firmino (Rochelle Andrews)

Newfoundland
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Newflabel Black Diamond (Janelle Wallace)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Newfcastle The Magic Begins (Janelle Wallace/Newfcastle)

Samoyed
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Auramist Enchanted Eclipse (AI) (Bailey Campbell)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ebshine Masterpiece (AI) (Veeni Craig)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ebshine Madame Butterfly (AI) (Veeni Craig)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Ebshine Herr Theodor RA (V Craig)

Shiba Inu
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Azincourt Desert Rose (Mr A C & Mrs S L Bird)
Baby of Breed: Azincourt Ooshie (Mr A C & Mrs S L Bird)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Am & Can Ch Zaltana My Snowmist (Imp CAN) (Mr R & Mrs B Lloyd)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Articpride Marjestic Moonshine (AI) (Mr R & Mrs B Lloyd)
Baby of Breed: Articpride Yellowstone Cowboy (AI) (Mr R & Mrs B Lloyd)
Junior of Breed: Aust Ch Taejaan How The West Was Won (AI) (NJ Rule-Steele/ M Burton/ A Taylor/ S Turay)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Baykalskee Memphis Belle (Craig & Jayne Schmarr)

Yakutian Laika
Baby of Breed: Orical Off To Neva Neva Land (L Mills)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Glen Vernon (NSW)

Best in Group & Open in Group: Tibetan Terrier
Aust Ch Gengala Dipped In Ink (Louise Hickie)
Baby in Group: French Bulldog
Meralla Never Forget (David/ Louise/ Tiarne Tattersall & Jenni Bill)
Minor in Group: Keeshond
Calivale Keep Your Distance (Brad Santas)
Intermediate in Group: Lhasa Apso
Aust Ch Zaland its a kind of magic (Mr B & Mrs L Pepperall)
Aust Bred in Group: Japanese Spitz
Aust Ch Daesdaemar Dancing Queen (Denise M Sylvester)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Boston Terrier
Aust & Neut Ch Tipland Eye Of The Tiger (M Gorman)

Boston Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Bostonwood Xclusive Icon (Vikki Tyler)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Zareba Shinebrite Lika Diamond (M Gorman & G Skinner)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Tipland Eye Of The Tiger (M Gorman)

French Bulldog
Res Bitch CC & Minor of Breed: Prettyvales The Magic Pudding (Ms Sally Cole)
Baby of Breed: Meralla Never Forget (David/ Louise/ Tiarne Tattersall & Jenni Bill)
Junior of Breed: Prettyvales Boom Crash Opera (Ms Sally Cole)

German Spitz (Mittel)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Borndownunda S Chocolatier (Miss K Innes & Ms G Folli)

Great Dane
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Underane In Gold (AI) (Sheree Lindeman)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Underane Ishara (AI) (Sheree Lindeman)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Daesdaemar Sylver Stars (Denise Sylvester)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tenkashiro Sylver Gold N Topaz (Denise M Sylvester)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Daesdaemar Dancing Queen (Denise M Sylvester)

Keeshond
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Calivale Guess What (Brad Santas)
R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Hunkeedori Hip To Be Square (AI) (Katrina Santas)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Calivale Keep Your Distance (Brad Santas)

Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Zaland its a kind of magic (Mr B & Mrs L Pepperall)

Poodle (Toy)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Poodiful Tiny Dancer (E Robinson)
Baby of Breed: Aust Ch Kenmar Silver Crystal (B J Biggs)

Shar Pei
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch SharpeiLodge Final Edition (Kim Markham)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tzutique All Sass N Spark (Julie Wardell/Robyn Hawke)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Gengala Dipped In Ink (Louise Hickie)