All Breeds Dog Club of WA Inc (WA)

Date of Show : 3-Nov-2019 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Ms Monica McCaffery (SA)

Best in Show & Aust Bred in Show: Siberian Husky
Aust Sup Ch Koolmove Watch Me Shine (Desiree & Stephen Case)
Runner Up in Show & Intermediate in Show: Golden Retriever
Aust Ch Happybear A New Beginning (AI) (Natasha Ryan)
Baby in Show: Basenji
Hazhart The Greatest Showman (Mrs J Tanzi)
Puppy in Show: Whippet
Harroway Truly Madly Briefly (Pamela Campbell & Steve Warry)
Junior in Show: Australian Silky Terrier
Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)
State Bred in Show: Shetland Sheepdog
Aust Ch Lurikeen To Glam T Give A Damn (Ms J Harris & Miss A Stanton)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) (Joy H Hunter)
Runner Up Neuter in Show: Soft Coated Wheaten Terrier
Shaneca Some Like It Hot (D Sue)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Don Henley (WA)

Best in Group & Open in Group: Pomeranian
Amorea Grande Dior (Oltenia Kennels)
Runner Up in Group & Junior in Group: Australian Silky Terrier
Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)
Minor in Group: Havanese
Ananda A Star Is Born (R S & S M Shellback)
State Bred in Group: Japanese Chin
Aust Ch Chincasa Spellbinder (Nick Skeet)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Miniature Pinscher
Aust & Neut Ch Callme I Believe (Steve Rhodes)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Cavashon Flying Solo (K Brooksby & J Vaughan-Davies)
Puppy of Breed: Trescaval Izzabella (Mal & Julia Logan)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Rayvale Ima Texas Star (Aristic Kennels)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Grandimage Tougha Thanth Rest (Mrs V McKelvie)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Poochiekoo Hoochi Koochi (Mrs V Mckelvie)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Mohawk Midnight Serenade (Miss L E Barnes)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mohawk Whiter Shade Of Pale (Miss L E Barnes)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Xiannu Written In The Stars (AI) (Miss S Coates)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Xioma Sorrento Moon (Ms S Coates)

Havanese
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Hekarwe the dancing queen (Anne Lay)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ananda Listen To Her Heart (R S & S M Shellback)
Dog CC & Minor of Breed: Ananda A Star Is Born (R S & S M Shellback)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Chincasa Spellbinder (Nick Skeet)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Chincasa Could It Be Magic (Nick Skeet)

Miniature Pinscher
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Callme I Believe (Steve Rhodes)

Pekingese
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Aristic Bohemian Rhapsody (Aristic Kennels)

Pomeranian
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Amorea Grande Dior (Oltenia Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Mmdivine Fast And Furious (Michele Triplett)
Minor of Breed: Aventura Ginger Kisses (Aventura Kennels)
Puppy of Breed: Aventura Back To The Future (Aventura Kennels)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Toorork Billy Bob (Deborah & Darryl Barker)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Toorork Betty Sue (Deborah & Darryl Barker)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Toorork Chipper Gipper (Deborah & Darryl Barker)
Baby of Breed: Toorork Time Will Tell (AI) (Deborah & Darryl Barker)

Tibetan Spaniel
Baby of Breed: Wencyn Play Misty For Me (Mrs C Stack)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Robert Beattie (WA)

Best in Group & Open in Group: Fox Terrier (Wire)
Aust Ch Noble Knight Van Voliny Home (Imp BLG) (L Walmsley/ C & L Duval / R Young)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Iroq Trump That (AI) (Mr S V & Mrs M Green)
Minor in Group: Irish Terrier
Anluan Hallelujah Chorus (N Sharrett & S Honnery)
Puppy in Group: Lakeland Terrier
Hollylake Dare To Believe (R Hayes & M Selby)
State Bred in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Iroq Code Of Honour (Mr S V & Mrs M Green)
Aust Bred in Group: Scottish Terrier
Aust Ch Anrias Runaround Sioux (L Gray)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Soft Coated Wheaten Terrier
Shaneca Some Like It Hot (D Sue)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Iroq Trump That (AI) (Mr S V & Mrs M Green)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Iroq Miss Independence (Mr S V & Mrs M Green)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Iroq Gentle On The Eyes (AI) (Mr S V & Mrs M Green)
State Bred of Breed: Aust Ch Iroq Code Of Honour (Mr S V & Mrs M Green)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ & Aust Ch Tasdale Boo Guess Who (Imp NZ) (N Sharrett & S Honnery)

Bull Terrier
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Cyclop River Of Dreams (E Harrower)
Dog CC & Puppy of Breed: Wilou Royal Request (E Harrower)

Fox Terrier (Wire)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Noble Knight Van Voliny Home (Imp BLG) (L Walmsley/ C & L Duval / R Young)

Irish Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Anluan Hallelujah Chorus (N Sharrett & S Honnery)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Anluan Divinyl (N Sharrett & S Honnery)

Lakeland Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Hollylake Master Craftsman (R Hayes & M Selby)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Hollylake Dare To Believe (R Hayes & M Selby)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Hollylake Masterpiece (R Hayes & M Selby)

Scottish Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Anrias Runaround Sioux (L Gray)

Soft Coated Wheaten Terrier
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Shaneca Some Like It Hot (D Sue)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bullitproof Disturbed (Mrs C & Mr M Allen)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Joanne Sewell (WA)

Best in Group & Intermediate in Group: Golden Retriever
Aust Ch Happybear A New Beginning (AI) (Natasha Ryan)
Runner Up in Group & Open in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Sevoier Break Your Heart (Sevoier Kennels)
Baby in Group: German Shorthaired Pointer
Durers Angel Fair (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Minor in Group: German Shorthaired Pointer
Makapoynt Lannister (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)
Puppy in Group: German Shorthaired Pointer
Sevoier Tag Your It At Durers (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Junior in Group: Golden Retriever
Bluebreeze Behind The Legend (Peter Andrew)
State Bred in Group: Labrador Retriever
Aust Sup Ch Blackboy Storm In A Teacup (AI) (Blackboy Kennels)
Aust Bred in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Gr Ch Sevoier Breakon Thru Otha Side (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) (Joy H Hunter)
Runner Up Neuter in Group: Field Spaniel
Aust Ch Dawnus In A League Of Bear Own JC (Marleen Boom)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Taniwha Kaimata (Dr L Brain)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tarrendayle Hamishn impossible (Karen Crickmore)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Irishclan Empires Sun (Mrs M Riley & Mr H Dunstan)
Baby of Breed: Irishclan Amazing Grace (Mrs M Riley & Mr H Dunstan)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Cardhu Dare To Chase (Ms Kim Wilson)

Field Spaniel
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Dawnus In A League Of Bear Own JC (Marleen Boom)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sevoier Break Your Heart (Sevoier Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Sevoier Breakon Thru Otha Side (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Sevoier Tag Your It At Durers (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Baby of Breed: Durers Angel Fair (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Minor of Breed: Makapoynt Lannister (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)
Puppy (Bitch) of Breed: Wahrelegende Cookies N Cream (T Fountaine)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) (Joy H Hunter)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Happybear A New Beginning (AI) (Natasha Ryan)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Bluebreeze Behind The Legend (Peter Andrew)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Blackboy Storm In A Teacup (AI) (Blackboy Kennels)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Miss Glenda Goller (QLD)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Afghan Hound
Aust Gr Ch Zazzera My Heart Skips Abeat (R A & L M Fenwick)
Baby in Group: Basenji
Hazhart The Greatest Showman (Mrs J Tanzi)
Minor in Group: Rhodesian Ridgeback
Huntingridge Under the Tuscan sun (Kim Taylor)
Puppy in Group: Whippet
Harroway Truly Madly Briefly (Pamela Campbell & Steve Warry)
Junior in Group: Beagle
Aust Ch Mayster Sandman (B & M Birkenshaw)
Intermediate in Group: Saluki
Aust Ch Itsozi The Jewel Keeper JC (S Timson)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Beagle
Houndmaster Spirit InThe Night JD (Samantha Shields)
Runner Up Neuter in Group: Dachshund (Long Haired)
Aust Ch Mornoble Some Like It Hot TD TDX (Mrs S Taylor & Mornoble Dachshunds)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Zazzera My Heart Skips Abeat (R A & L M Fenwick)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Coviter Wild One(AI) (M S Patterson)

Basenji
Baby of Breed: Hazhart The Greatest Showman (Mrs J Tanzi)

Beagle
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Mayster Sandman (B & M Birkenshaw)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mayster River Belle (B & M Birkenshaw)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Houndmaster Spirit InThe Night JD (Samantha Shields)

Dachshund (Long Haired)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Mornoble Some Like It Hot TD TDX (Mrs S Taylor & Mornoble Dachshunds)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Umkimzulu DarkWings DarkWords (Mrs Julie Carr)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chilolo Is White Lion Ranger (S & P Gleeson / Miss R Green)
Minor of Breed: Huntingridge Under the Tuscan sun (Kim Taylor)

Saluki
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Itsozi The Jewel Keeper JC (S Timson)

Whippet
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Harroway Truly Madly Briefly (Pamela Campbell & Steve Warry)
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Harroway Design Brief (Pamela Campbell & Steven Warry)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Ms Monica McCaffery (SA)

Baby in Group: Australian Kelpie
Sandsprite Earth Wind n Fire (Mrs S Einam)
Minor in Group: Shetland Sheepdog
Arajento The Peacemaker (Mrs KC Tonkin)
Puppy in Group: Border Collie
Dayre Chyme Of The Dragon TD (Ms D P Rose)
State Bred in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Lurikeen To Glam T Give A Damn (Ms J Harris & Miss A Stanton)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust Neut Ch Sheltaire Dont Dream Its Over (Ms Elizabeth Ayre)

Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Huntarush Blossom Point (Mrs J Hayne)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Sandsprite Calamity Jane (S Einam)
Baby of Breed: Sandsprite Earth Wind n Fire (Mrs S Einam)

Australian Shepherd
Res Bitch CC & Junior of Breed: Jedabun Good Golly Miss Molly (Paula Baker)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Myzchev Forever Magic (Lynnette Barstch & Cindy Didsman)

Border Collie
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Dayre Chyme Of The Dragon TD (Ms D P Rose)
Junior of Breed: Dayre Mystique Of The Dragon (P & R Smyth / D Rose)

Collie (Rough)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kahnhond Play Misty For Me (T & SJ Mallia)

German Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Shaygar Venetian Tru Blu (Laurel Cowell)

Maremma Sheepdog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: DellBianco Two Steps Forward To Cloverdowns (IID) (Mr B Johnson)
Baby of Breed: Rurel Danni Of DellBianco (AI) (Mr B Johnson)
Baby (Dog) of Breed: Rurel White Walker of Dellbianco (AI) (Mr B Johnson)

Old English Sheepdog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Dezignerz Rave Reviews (H Boudewyns & F Fearon-Zammit)

Shetland Sheepdog
R/UP BOB, Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Lurikeen To Glam T Give A Damn (Ms J Harris & Miss A Stanton)
Dog CC & Intermediate of Breed: Lurikeen Game Set Match (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Arajento Night Fever (Mrs K C Tonkin)
Baby (Bitch) of Breed: Lurikeen Lil Bit Of Glam (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Minor of Breed: Arajento The Peacemaker (Mrs KC Tonkin)
Puppy of Breed: Arajento The Still Oth Night (Mrs K C Tonkin)
Junior of Breed: Arajento All In Good Time (Mrs K C Tonkin)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Sheltaire Dont Dream Its Over (Ms Elizabeth Ayre)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Ms Roni Oma (WA)

Best in Group & Aust Bred in Group: Siberian Husky
Aust Sup Ch Koolmove Watch Me Shine (Desiree & Stephen Case)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Alaskan Malamute
Aust Ch Piolak Thor Ragnarok (Jenn Lawrence)
Baby in Group: Alaskan Malamute
Diomede Quest For Glory (R A & D J Wells)
Junior in Group: Bernese Mountain Dog
Sennen Oops I Did It Again (D J & Mrs G F May / R Jackson)
Intermediate in Group: Siberian Husky
Koolmove Serendipity (Desiree & Stephen Case)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Piolak Thor Ragnarok (Jenn Lawrence)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Diomede Poetry in Motion (R A & D J Wells)
Baby of Breed: Diomede Quest For Glory (R A & D J Wells)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Sennen Oops I Did It Again (D J & Mrs G F May / R Jackson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sennen Kodak Moment (Mrs N Roberts)

Cane Corso
Baby of Breed: Sebpietro Ammo (Belinda Allen)

Dobermann
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Valkyrian Luthors Reign (Imp USA) (Catherine Murphy)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Valkyrian Dellas Creek TD (Valkyrian Dobermanns)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Dobregal Iron Man (M Todd)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Valkyrian Annie Brook TD (Valkyrian Dobermanns)
Junior of Breed: Dobregal Rommel the Desert Fox (K Holdem)
Aust Bred of Breed: Dobregal Queen of Hearts (N Sakalo)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kuhnheit El Diablo Da Gonsalo (Mrs L Cooke & Mrs M Freiberger)
Res Dog CC & Minor of Breed: Rottensteele Pumas Attila (AI) (Mr J & L Cooke)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Shadowmaker Medusas Echo (Leah Cooke)
Junior of Breed: Jamzaaba Heaven Is (AI) (Sharon Gossage)
Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Petrovrotti Norty Lucifer (AI) (Sherri Wightman)

Shiba Inu
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wolfworx Dai Etsu at Diomede (R A & D J Wells)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Koolmove Watch Me Shine (Desiree & Stephen Case)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Koolmove Serendipity (Desiree & Stephen Case)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Miss Stacey Sewell (WA)

Best in Group & Open in Group: Dalmatian
Aust Ch Winterfalls Some Like It Hot (Ms M Roberts)
Runner Up in Group: Great Dane
Aust Ch Rorlyn Crazy Lil Thing Cald Luv (R & L Booth)
Puppy in Group: Lhasa Apso
Zaland Snap Out Of It (B Beves, N Estatheo and C Primrose)
Intermediate in Group: Keeshond
Tamaari Mr Digby (C Wood/M Sawley)
State Bred in Group: Japanese Spitz
Tomidachi Mystical Pursuit (Mrs N Thornett)
Aust Bred in Group: Xoloitzcuintle (Standard)
Aust Sup Ch Wazzat Chamuco (J Dinis)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Japanese Spitz
Aust Gr & Neut Ch Daesdaemar Hot Pursuit (Mrs N K Thornett)
Runner Up Neuter in Group: Keeshond
Aust Neut Ch Kahnhond Hunter Of Hearts (T & S J Mallia)

British Bulldog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Bratrice queen bee (G & O Meyer)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Winterfalls Some Like It Hot (Ms M Roberts)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Greybull totally legel (G & O Meyer)
Dog CC & Minor of Breed: Greybull chubby checker (G & O Meyer)
Puppy of Breed: Greybull some like it hot (G & O Meyer)

Great Dane
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Rorlyn Crazy Lil Thing Cald Luv (R & L Booth)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Alariqus Bringing Sexy Back (Ms R McLean & Mr I Barclay)

Japanese Spitz
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Tomidachi Mystical Pursuit (Mrs N Thornett)
Baby of Breed: Daesdaemar Get The Picture At Tomidachi (Mrs N K Thornett)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Daesdaemar Hot Pursuit (Mrs N K Thornett)

Keeshond
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kahnhond Touch O Magic (Sue Mallia)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Tamaari Mr Digby (C Wood/M Sawley)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Kahnhond Southern Saphire (T & S J Mallia / D & D Wall)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Kahnhond Hunter Of Hearts (T & S J Mallia)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Zaland Snap Out Of It (B Beves, N Estatheo and C Primrose)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Zaland Black Velvet (L Taylor / B Beves / N Estatheo)
Baby (Dog) of Breed: Snowdara Deja Vu at Anoki (Ms L Taylor)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Jenuin Lily Black (Linda Nicholls)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Gengala Born To Boogie (Mrs S Y Langford)

Xoloitzcuintle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wazzat Gotzone (IID NOR) (J Z Dinis)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Amorenekid Xochipilli (Suzanne Brown)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Wazzat Chamuco (J Dinis)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wazzat Iliana (E Richards & J Dinis)