West Australian Kennel Club Inc (WA)

Date of Show : 18-Mar-2022 (Friday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Frank Waring (WA)   (Total Entry : 305)

Best in Show & Intermediate in Show: Newfoundland
Aust Ch Happybear Mr Brytsyde (AI) (Ms N Ryan)
Runner Up in Show & Open in Show: Dalmatian
Aust Ch Winterfalls Midnight Cowboy (Ms M Roberts)
Minor in Show: German Shorthaired Pointer
Durers Orpheus (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Puppy in Show: British Bulldog
Celticpryde Robert The Bruce (Kelly Hamilton)
Junior in Show: Pekingese
Aust Ch Athalow Raining Aces (Aristic Kennels)
State Bred in Show: Whippet
Aust Ch Harroway Vanity Fair (Pamela Campbell & Steve Warry)
Aust Bred in Show: Border Collie
Winpara CatchA Tiger By TheToe (Miss RJ Evans)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Pug
Aust Neut Ch Toorork Billys Boy (Ms H Ansell)
Runner Up Neuter in Show: Shetland Sheepdog
Aust Neut Ch Lurikeen Talkn About My Girl (Ms J Harris & Ms A Stanton)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Ms Tracey Mol (WA)  (Group Entry : 56)

Best in Group & Junior in Group: Pekingese
Aust Ch Athalow Raining Aces (Aristic Kennels)
Runner Up in Group & Open in Group: Australian Silky Terrier
Aust Sup Ch Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)
Baby in Group: Havanese
Ellingly Upshot Panda (Mrs S Shellback)
Puppy in Group: Miniature Pinscher
Callme ResuREXion (MinPin Steve)
Intermediate in Group: Pug
Aust Ch Kabova house of gold (Ash Godsell)
State Bred in Group: English Toy Terrier (Black and Tan)
Aust Ch Sevindale A Winters Tale (J de Reeper)
Aust Bred in Group: Havanese
Aust Ch Ananda A Star Is Born (R S & S M Shellback)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Pug
Aust Neut Ch Toorork Billys Boy (Ms H Ansell)
Runner Up Neuter in Group: Chihuahua (Long Coat)
Aust Neut & Can Ch Laud Matador De Torro (Imp CAN) (Charlene Janz)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)
Baby of Breed: Karlyermai Nutin Gotta B Rokin (Karlyermai Kennels)

Chihuahua (Long Coat)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut & Can Ch Laud Matador De Torro (Imp CAN) (Charlene Janz)

Chinese Crested Dog
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mohawk Rolex (Miss V M Bridle)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sevindale Winters Mischief (J de Reeper)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sevindale A Winters Tale (J de Reeper)

Havanese
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ananda A Star Is Born (R S & S M Shellback)
R/UP BOB & Bitch CC: Cuvano A Pinch of Spice (Mrs M Taylor)
Baby of Breed: Ellingly Upshot Panda (Mrs S Shellback)
Baby (Dog) of Breed: Ananda Sashay Away (Mrs S Shellback)

Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Callme I Select (MinpinSteve)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Callme ResuREXion (MinPin Steve)
Baby of Breed: Callme Cheeky Babe (MinPin Steve)
Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust Ch Zacjae In The Red (Steve Rhodes)

Pekingese
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Athalow Raining Aces (Aristic Kennels)

Pug
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kabova house of gold (Ash Godsell)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Toorork Billys Boy (Ms H Ansell)

Russian Toy (Long Haired)
Minor of Breed: Nightwood churchkhela (Kay Marshall)

Yorkshire Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bozliwia Lightsome Fire At Yetholme (Mrs J Delaney)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Neut Ch Yetholme Lunas Snowpea (Mrs J Delaney)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Susan Shrigley (WA)  (Group Entry : 21)

Best in Group & State Bred in Group: Bull Terrier
Aust Ch Staunchbull Quest at Honhazsta (S Honnery & N Sharrett)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Jack Russell Terrier
Battlestar Hot In The City (Ms V White)
Baby in Group: Staffordshire Bull Terrier
Bullitproof Miss Da Meana (Mrs Christine Allen)
Minor in Group: Staffordshire Bull Terrier
Avoncrest Nonconformist (Sandy Graham)
Junior in Group: Fox Terrier (Smooth)
Mirolinda Big Freeze (AI) (Shirley Friday)
Intermediate in Group: Soft Coated Wheaten Terrier
Aust Ch Shaneca Dadz Master Plan (D Sue)
Aust Bred in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Iroq Gentle On The Eyes (AI) (Mr S V & Mrs M Green)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Iroq Something To Talk About (Mr S V & Mrs M Green)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Iroq Gentle On The Eyes (AI) (Mr S V & Mrs M Green)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Iroq Magic Happens (Mr S V & Mrs M Green)

Bull Terrier
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Staunchbull Quest at Honhazsta (S Honnery & N Sharrett)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Catchalot Yahoo Ocean Breeze (E Harrower)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Mirolinda Big Freeze (AI) (Shirley Friday)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Mirolinda Deep Freeze (AI) (Shirley Friday)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Battlestar Hot In The City (Ms V White)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Shaneca Dadz Master Plan (D Sue)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Avoncrest Nonconformist (Sandy Graham)
Baby of Breed: Bullitproof Miss Da Meana (Mrs Christine Allen)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Olivia Nankivell (WA)  (Group Entry : 54)

Best in Group & Intermediate in Group: Labrador Retriever
Aust Ch Blackboy Absolut Viktor (AI) (Blackboy Kennels)
Runner Up in Group & Open in Group: Golden Retriever
Aust Sup Ch Happybear A New Beginning (AI) (Natasha Ryan)
Baby in Group: Golden Retriever
Happybear Finishing Touch (Ms N Ryan & Mr D Nadebaum)
Minor in Group: German Shorthaired Pointer
Durers Orpheus (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Junior in Group: Hungarian Vizsla
Aust Ch Asuare Dancing InTheMoonlight (Tracey Fountaine & Sam Shields)
State Bred in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Burnbrook Days Of Heaven (Ms M Matthews)
Aust Bred in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Yambari Youll Never Walk Alone (F D & H A Hawkins)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Shorthaired Pointer
Aust & Neut Ch Wahrelegende Cookies N Cream TK S JC (Tracey Fountaine)

Bracco Italiano
Baby of Breed: Arnkay Destino Dei Cinque (S Shields & T Fountaine)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Taniwha Kaimata (Dr L Brain)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Makapoynt Bette Davies (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)

Cocker Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bifield Keepsake At Regencyblue (AI) (Mrs J L Sewell & Miss S L Sewell)

Cocker Spaniel (American)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Yambari Youll Never Walk Alone (F D & H A Hawkins)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Esspree Blue Skies N Lollipops (Mrs J & Miss K Hiscott)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Barecho Custom Made (Imp SWE) (Carey Curtis)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Wytcher Angel Eyes (Carey Curtis & David Nicholson)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Barecho B Witched (Imp SWE) (Carey Curtis)
Intermediate of Breed: Aust Ch Wytcher Dancing Queen (Carey Curtis & David Nicholson)

Flat Coated Retriever
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Sherepoint Green Ivy (Christine Murray)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Starflatz Crimson And Clover (AI) (Christine Murray)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sevoier Breakon Thru Otha Side (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Res Dog CC & Minor of Breed: Durers Orpheus (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Burnbrook Days Of Heaven (Ms M Matthews)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Wahrelegende Cookies N Cream TK S JC (Tracey Fountaine)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Happybear A New Beginning (AI) (Natasha Ryan)
Baby of Breed: Happybear Finishing Touch (Ms N Ryan & Mr D Nadebaum)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Asuare Dancing InTheMoonlight (Tracey Fountaine & Sam Shields)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackboy Absolut Viktor (AI) (Blackboy Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Caranthar Storm The Castle (Mrs L & Miss C Foster)
Baby of Breed: Blackboy Caramel Crumble (Mrs L & Miss C Foster)

Lagotto Romagnolo
BOB, Dog CC & Open of Breed: (T) Ch Ottogal Dream Muppet RA TSD TKs HTMs (Naomi Adams)

Pointer
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Hipoint Twist of Fate (O & M dos Santos / J & R Mirto)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Esspree Once Upon A Marigold (Julie Hiscott)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Douglas Bowe (WA) (Group Entry : 30)

Best in Group & Open in Group: Saluki
Aust Sup Ch Itsozi The Jewel Keeper JC (S Timson)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Whippet
Aust Ch Harroway Vanity Fair (Pamela Campbell & Steve Warry)
Baby in Group: Beagle
Sligrachan Minis Ben Lomond (Sligrachan Kennels)
Minor in Group: Afghan Hound
Tahkira Sassitude (AI) (Mrs Lynne Fenwick)
Puppy in Group: Whippet
Shawthing Rome If Ya Want To (AI) (Miss V Shaw & Miss E Mooney)
Junior in Group: Afghan Hound
Bayan Odins Storm (R A & L M Fenwick)
Intermediate in Group: Whippet
Harroway Blame Game (Pamela Campbell & Steve Warry)
Aust Bred in Group: Beagle
Aust Ch Sligrachan Argylls Braw Weelad (AI) (Sligrachan Knls)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Beagle
Sligrachan Lucs Magic Happens (Sligrachan Kennels & Miss A Jones)

Afghan Hound
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Bayan Odins Storm (R A & L M Fenwick)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Tahkira Sassitude (AI) (Mrs Lynne Fenwick)

Basenji
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Zandeena U Cant Say No To Me (Ms N Maassen)

Beagle
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sligrachan Argylls Braw Weelad (AI) (Sligrachan Knls)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sligrachan Argylls Black Rose (AI) (Sligrchan Kennels)
Baby of Breed: Sligrachan Minis Ben Lomond (Sligrachan Kennels)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Sligrachan Lucs Magic Happens (Sligrachan Kennels & Miss A Jones)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Annaric Royal Sea Dragon (S Wilkins)

Dachshund (Wire Haired)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Cayugaridge Frosted Flake (Dr Leslie A Weston)

Rhodesian Ridgeback
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kalpsy Rain Dancer (Tanya Nugent)

Saluki
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Itsozi The Jewel Keeper JC (S Timson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Alshira Robin Goodfellow (D Simpson & A Langford)

Whippet
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Harroway Vanity Fair (Pamela Campbell & Steve Warry)
Dog CC & Intermediate of Breed: Harroway Blame Game (Pamela Campbell & Steve Warry)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Shawthing Rome If Ya Want To (AI) (Miss V Shaw & Miss E Mooney)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Ms Jenny Sayers (WA)  (Group Entry : 50)

Best in Group & Aust Bred in Group: Border Collie
Winpara CatchA Tiger By TheToe (Miss RJ Evans)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Whoami Nothing But Trouble (Miss K E Post)
Baby in Group: Australian Shepherd
Ellagant Happy To See You (M Hondema & A Richardson)
Minor in Group: Border Collie
Noblestarzz Love Me Tipsy (Ambre Smith)
Puppy in Group: Australian Shepherd
Bursirius Just Keep Swimming (Miss J Burren)
Junior in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Lurikeen DriveIt LikeYaStoleIt (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Intermediate in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Ochaye By Design (Tim Thomas/Belinda West/Joshua Stankovic/Sasha Corker)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust Neut Ch Lurikeen Talkn About My Girl (Ms J Harris & Ms A Stanton)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Bunjiblu Thunder Struck (Sherree Mostert)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Acceberra Storm Rollin In RN (E Byron & S Mostert)

Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ochaye By Design (Tim Thomas/Belinda West/Joshua Stankovic/Sasha Corker)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ochaye Rock My World (Tim Thomas & Belinda West)
Baby of Breed: Ellagant Happy To See You (M Hondema & A Richardson)
Puppy of Breed: Bursirius Just Keep Swimming (Miss J Burren)

Belgian Shepherd Dog (Laekenois)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Entrust Southern Sky (Virginia French & Entrust Kennels)

Belgian Shepherd Dog (Malinois)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Malinworx Dizzy (Sofiana Alford)

Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Bonquest Aldger Grey Wolf (Virginia French)

Border Collie
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Winpara CatchA Tiger By TheToe (Miss RJ Evans)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Noblestarzz Love Me Tipsy (Ambre Smith)
Baby of Breed: Dayre Empyre Of The Dragon (Ms D P Rose)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Gewalt Domino (T Roberts)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Whoami Nothing But Trouble (Miss K E Post)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Lurikeen DriveIt LikeYaStoleIt (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Bitch CC & State Bred (Bitch) of Breed: Aust Sup Ch Lurikeen To Glam T Give A Damn (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Baby of Breed: Lurikeen Wow Wee Its Just Me (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Lurikeen Talkn About My Girl (Ms J Harris & Ms A Stanton)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Anwyl Light Up The Darkness (Mrs L Evans)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Ms Roni Oma (WA)  (Group Entry : 45)

Best in Group & Intermediate in Group: Newfoundland
Aust Ch Happybear Mr Brytsyde (AI) (Ms N Ryan)
Runner Up in Group & Open in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Sup Ch Sennen Oops I Did It Again (R & K Berwick/May)
Minor in Group: Siberian Husky
Dencasstique Takeme Tothe Bank (Desiree & Stephen Case)
Puppy in Group: Bernese Mountain Dog
Sennen Catch Em By Surprise (Mr D & Mrs G May)
Junior in Group: Rottweiler
Tykerna Midnight Sky (A Godsell & K O’Brien)
Aust Bred in Group: Siberian Husky
Dencasstique Dances WithWolves (AI) (Desiree & Stephen Case)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Rottweiler
Aust Ch Blackcombe Brienne (Ms K A Richardson)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sennen Oops I Did It Again (R & K Berwick/May)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Sennen Catch Em By Surprise (Mr D & Mrs G May)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Valkyrian Dellas Creek TDX (Valkyrian Dobermanns)
R/UP BOB and Dog CC: Valykrian Jackitup Creek TD (C Freele & Valkyrian Dobermanns)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Martyn I Came I Saw I Sparkled At Bravadobe (AI) (Imp NZ) (Bravadobe Dobermanns)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Happybear Mr Brytsyde (AI) (Ms N Ryan)

Pyrenean Mountain Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Shatadoe Arminda (AI) (Ms P Coombs & Mr N Flanagan)
R/UP BOB & Bitch CC: Taram Belle (Ms P Coombs & Mr N Flanagan)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tykerna War Machine (AI) (Kerryn O'Brien & Ash Godsell)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Jahwohl Moaning Merytle (Ms K A Richardson)
Junior of Breed: Tykerna Midnight Sky (A Godsell & K O’Brien)
State Bred of Breed: Jamzaaba VZ Nevermind (Sharon Gossage)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Blackcombe Brienne (Ms K A Richardson)

Schnauzer (Miniature)
Res Bitch CC: Riesenhund Exquisite Black EV (Mrs J Williams)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Dencasstique Dances WithWolves (AI) (Desiree & Stephen Case)
R/UP BOB & Minor of Breed: Dencasstique Takeme Tothe Bank (Desiree & Stephen Case)
Bitch CC: Aust Sup Ch Koolmove Watch Me Shine (Desiree & Stephen Case)

St Bernard
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Allsaint Iwriggle Bring It On (AI) (Mrs K & Mr M Slender)
Intermediate of Breed: Chrystlepark Roam Around World (Karen Slender)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Frank Waring (WA)  (Group Entry : 49)

Best in Group & Open in Group: Dalmatian
Aust Ch Winterfalls Midnight Cowboy (Ms M Roberts)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Keeshond
Aust Ch Axsollonte A Moment In Time (Mrs M Holland)
Minor in Group: Chow Chow
Sherae Funky Monkey On Ice (Sherae Kennels & Ms N Rhodes)
Puppy in Group: British Bulldog
Celticpryde Robert The Bruce (Kelly Hamilton)
Junior in Group: Tibetan Terrier
Tibetoes Imagine (Mrs S Pratt & Ms P Ellis)
Intermediate in Group: Japanese Spitz
Aust Ch Daesdaemar The Look Of Love At Tomidachi (Mrs N K Thornett)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Great Dane
Aust & Neut Ch Alariqus Anastacia Royale (AI) (Ms R McLean & Mr I Barclay)
Runner Up Neuter in Group: Xoloitzcuintle (Standard)
Aust Neut Ch Wazzat Illiana (E Richards)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Celticpryde Robert The Bruce (Kelly Hamilton)

Chow Chow
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Sherae Funky Monkey On Ice (Sherae Kennels & Ms N Rhodes)
Baby of Breed: Sherae Blue Fu Panda Bear (Sherae Kennels & Ms N Rhodes)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Winterfalls Midnight Cowboy (Ms M Roberts)

French Bulldog
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Britbull time turner (K & S Winter)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Yveafrenchie Bonnie Boo (Caroline Owens)

Great Dane
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cymroz Dog Of Thunder (M Wasley)
R/UP BOB, Res Dog CC & State Bred of Breed: Alariqus Conquer The World (Mrs D Turner)
Bitch CC & Junior of Breed: TuxDanes Cover Girl (AI) (A & M Furst)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Alariqus Cher I Got You Babe (Mrs D Richards)
Baby of Breed: Cymroz Point Of Impact (Aimee Wasley)
Baby (Bitch) of Breed: TuxDanes Leading Lady (AI) (A and M Furst)
Minor of Breed: Vandown Frue Valda (M J Wasley)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Alariqus Anastacia Royale (AI) (Ms R McLean & Mr I Barclay)

Japanese Spitz
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Daesdaemar The Look Of Love At Tomidachi (Mrs N K Thornett)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Daesdaemar Get The Picture At Tomidachi (Mrs N K Thornett)

Keeshond
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Axsollonte A Moment In Time (Mrs M Holland)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tamaari Mr Digby (C Wood/M Sawley)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Axsollonte Time After Time (Mrs M Holland)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Trailee Miss High Society (Linda Nicholls)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Tibetoes Imagine (Mrs S Pratt & Ms P Ellis)

Xoloitzcuintle (Miniature)
Baby of Breed: Wazzat Reva (J Dinis)

Xoloitzcuintle (Standard)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Wazzat Illiana (E Richards)