Boonah Show Society (QLD)

Date of Show : 31-May-2024 (Friday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Miss Carolyn Pearen (QLD)   (Total Entry : 280)

Best in Show & Open in Show: English Springer Spaniel
Am Ch Aust Ch Segre's All My Ex's Live In Texas (Imp USA) (Jessica Jolly & Kaye McGhie)
Runner Up in Show & Intermediate in Show: Bullmastiff
Aust Sup Ch Salieri Boston Legal (M & V Yates / D Yates)
Minor in Show: Border Collie
Trucharm Maid In Manhatten (Stuart, Kylie & Georgia Leslie)
Puppy in Show: Cocker Spaniel
Aust Ch Bifield Good News Travels Fast (Geoff Kill)
State Bred in Show: Havanese
Aust Ch Thaatz Specials Devil Angel (Mr G Neave / Mr D & Mrs D Scheiris / Ms P Lucas)
Aust Bred in Show: Dachshund (Wire Haired)
Aust Sup Ch Dachdotcom Rumour Has It (AI) (J & T McDonald)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Welsh Springer Spaniel
Aust Ch Ricochez Heulyn Carwyn (AI) (Mrs B Cornish)
Runner Up Neuter in Show: Bernese Mountain Dog
Aust Ch Neut Gr Ch Polishdream Purple Rain (Andrea Wilkinson)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Janelle Mannell (QLD)  (Group Entry : 30)

Best in Group & State Bred in Group: Havanese
Aust Ch Thaatz Specials Devil Angel (Mr G Neave / Mr D & Mrs D Scheiris / Ms P Lucas)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Italian Greyhound
Aust Ch Oakway Knights Ov Passion (Jill Marks)
Minor in Group: Maltese
Maltice Summer Of My Dreams (Mr S & Mrs BJ Standley)
Intermediate in Group: Pug
Anyang Teasel Tansey (Mrs E Tzipori)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Pondaroza Supereme Edition (Ms D Jacques & Mr B Burrows)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Kahleyvale Magenta Whispers (Carol A Yates)
R/UP BOB, Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Fasusq What Was I Made For (Miss A K Dunne)
Junior of Breed: Tikimi Scandal In Disguise (Carol A Yates)

Havanese
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Thaatz Specials Devil Angel (Mr G Neave / Mr D & Mrs D Scheiris / Ms P Lucas)
Baby of Breed: Winterspell Dragon Flyer (Mrs Heidi McKay)

Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Oakway Knights Ov Passion (Jill Marks)

Japanese Chin
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Alwood Reddofawjaji (Alwood Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Alwood Hansamu (Jessica Michel)

Maltese
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Maltice Summer Of My Dreams (Mr S & Mrs BJ Standley)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Maltice Sound Of Summer Dreams (Mr S & Mrs BJ Standley)

Pug
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Anyang Teasel Tansey (Mrs E Tzipori)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Janelle Mannell (QLD)  (Group Entry : 36)

Baby in Group: Australian Terrier
Cumalong Pumpkin Pie (Peter and Sharon Briggs)
Minor in Group: Staffordshire Bull Terrier
Axlstaff The Devils Justis (Miss J Davis & Mrs D Tozer)
Puppy in Group: Cairn Terrier
Yarrinarra Devil In Disguise (M F Lee)
State Bred in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Amstarfx Callisto Moon (AI) (Kelly A Lucey)
Aust Bred in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Pinnacle Broxden What's Th Word (Ms A Rodrigues / Mrs S & Miss A Evans / Mr P & Mrs S Hewinson)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Neut Ch Brindlelicus Alex (Bronwyn Whyatt)
Runner Up Neuter in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Amstarfx I Got It Frm My Daddy (AmstarFX - Kelly A Lucey)

American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Amstarfx Callisto Moon (AI) (Kelly A Lucey)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Amstarfx I Got It Frm My Daddy (AmstarFX - Kelly A Lucey)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tryaterror Bailey (Mrs T Kimber)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Kalvalepark Raisin The Stars (Mrs T Kimber)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Cumalong Mr Bojangles (Peter & Sharon Briggs)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Cumalong Denim and Laace (Peter and Sharon Briggs)
Baby of Breed: Cumalong Pumpkin Pie (Peter and Sharon Briggs)
Puppy (Bitch) of Breed: Cliftop Queen Effie (Mrs T Kimber)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Yarrinarra Devil In Disguise (M F Lee)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Yarrinarra Remember When (M F Lee)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Foxcrag Just In Tyme (PG & SH Hewinson)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Foxcrag All About Tyme (P G & S H Hewinson)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Pinnacle Broxden What's Th Word (Ms A Rodrigues / Mrs S & Miss A Evans / Mr P & Mrs S Hewinson)

Manchester Terrier
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Cathasaigh Lady Grace Park TD (Mrs G Lofting)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Faraway All that Jazz (Imp NZ) (Ms L Saxton & Mrs G Lofting)

Staffordshire Bull Terrier
Res Dog CC & Minor of Breed: Axlstaff The Devils Justis (Miss J Davis & Mrs D Tozer)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Brindlelicus Alex (Bronwyn Whyatt)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Axlstaff White Chapel Mist (Miss Jody A Davis)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Patrice Johansen (QLD)  (Group Entry : 33)

Best in Group & Open in Group: English Springer Spaniel
Am Ch Aust Ch Segre's All My Ex's Live In Texas (Imp USA) (Jessica Jolly & Kaye McGhie)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Pointer
Aust Ch Inchara Whistlin Dixie (Miss C Fisher)
Minor in Group: Golden Retriever
Shogold Man Of Steel (Mrs Sherry Jewell)
Puppy in Group: Cocker Spaniel
Aust Ch Bifield Good News Travels Fast (Geoff Kill)
Junior in Group: Hungarian Vizsla
Aust Ch Batorok Maybe It Was Magic (Ms K Kettleton)
State Bred in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Ch Ricochez Heulyn Cei (AI) (Mrs B Cornish)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Ch Ricochez Heulyn Carwyn (AI) (Mrs B Cornish)

Cocker Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bifield Meant To Be (Geoff Kill)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Bifield Good News Travels Fast (Geoff Kill)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Am Ch Aust Ch Segre's All My Ex's Live In Texas (Imp USA) (Jessica Jolly & Kaye McGhie)

German Wirehaired Pointer
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Kobnko Strumming My Six String (P Bond)
Baby of Breed: Whistlewire Magic In My Eyes (Leanne Hall)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Shogold Dark Knight (Sherry Jewell)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Wysiwyg ReadytoDisturbThPeace JC (D McAllister)
Minor of Breed: Shogold Man Of Steel (Mrs Sherry Jewell)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Batorok Maybe It Was Magic (Ms K Kettleton)

Irish Setter
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Carlowa Scarlett Rose (AI) (Dr Robyn Pacey & Mr Findlay McKechnie)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Mavstor The Blacklist (AI) (Ms K Henry)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Sing Ch Lillabs Willoughby At Labraddell (Lyon Goh)

Pointer
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Inchara Whistlin Dixie (Miss C Fisher)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Zuhraan Black Velvet (Liz Christensen)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Ricochez Heulyn Cei (AI) (Mrs B Cornish)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch A2O Ch Esspree Maid Of Gold (D & L Meagher)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Ricochez Heulyn Carwyn (AI) (Mrs B Cornish)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Patrice Johansen (QLD) (Group Entry : 44)

Best in Group & Aust Bred in Group: Dachshund (Wire Haired)
Aust Sup Ch Dachdotcom Rumour Has It (AI) (J & T McDonald)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Afghan Hound
Aust Ch Tianze Shine OnU Crazy Diamond (Jacky Harnett)
Baby in Group: Basset Fauve de Bretagne
Arendt Islands In The Stream (K Wishart)
State Bred in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Gr Ch Shasdin Royal Turbo Jaffa (AI) (S Mundt)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dachshund (Smooth Haired)
Aust Ch Neut Ch Adbesare Linclaire Mahtava (Anne Marie Ifield)
Runner Up Neuter in Group: Beagle
Aust Neut Ch Kislev Black Cat Blues (Malcolm & Karin Cruse)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tianze Shine OnU Crazy Diamond (Jacky Harnett)

Basset Fauve de Bretagne
Baby of Breed: Arendt Islands In The Stream (K Wishart)

Basset Hound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ammidan Hey Fonzarelli JC (Lucy Olszowy)

Beagle
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Kislev Black Cat Blues (Malcolm & Karin Cruse)

Borzoi
Baby of Breed: Zhendasha Storm Boy (Amanda Toleman)
Baby (Bitch) of Breed: Zhendasha Perfect Storm (Amanda Toleman)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Shasdin Royal Turbo Jaffa (AI) (S Mundt)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Rhone Bette Davis Eyes (AI) (J & T McDonald)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Neimor Red Shadow (Mr D Moran & Rev L Neighbour)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Langtally My Sister Sam (Ms Lisa Marsh)
Res Bitch CC: Neimor Petit Le Nala (Mr D Moran & Rev L Neighbour)

Dachshund (Miniature Wire Haired)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Heidedax Banjos Waltz (Richard Egan)

Dachshund (Smooth Haired)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Adbesare Linclaire Mahtava (Anne Marie Ifield)

Dachshund (Wire Haired)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Dachdotcom Rumour Has It (AI) (J & T McDonald)

Deerhound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Sealgairmor Kenobi In Solitude (AI) (Kit Simmons)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Azucroft Into The Woods (Dr Jayne McGhie/R & Y Lauder)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Vicki Schneider (QLD)  (Group Entry : 47)

Best in Group & State Bred in Group: German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
CIB A2O Ch Aust Gr Ch Karham Full Of Beans (AI) HIT JC (Karham German Shepherds)
Minor in Group: Border Collie
Trucharm Maid In Manhatten (Stuart, Kylie & Georgia Leslie)
Puppy in Group: Welsh Corgi (Cardigan)
Mandene Pretty In Pink (Julene Brady)
Junior in Group: Australian Cattle Dog
Waykrest Blue Tina (Greg & Sharon Pinsent)
Open in Group: Border Collie
Aust Sup Ch Classicyds Resting Witch Face (AI) RN (Jason/ Nadia & Mel Attridge)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Waykrest Blue Tina (Greg & Sharon Pinsent)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Waykrest Flaming Red (G & S Pinsent)

Border Collie
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Classicyds Resting Witch Face (AI) RN (Jason/ Nadia & Mel Attridge)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Trucharm Maid In Manhatten (Stuart, Kylie & Georgia Leslie)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Tullaview Truth Be Told (AI) (P Smith & C Spencer)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Cannyben U Had To B A Big Shot At Classicyds (Jason, Nadia & Mel Attridge / Ron & Janice Mc Kiernan)
Baby of Breed: Ionaborda King Of Clay (Catherine Bull)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Janoby James Bond (AI) (Janoby Kennels)

German Shepherd Dog
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Debbar Velvet (Mrs D Okeefe)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: CIB A2O Ch Aust Gr Ch Karham Full Of Beans (AI) HIT JC (Karham German Shepherds)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ottaba Ewev Got Rhythm (S Berry / A Cassidy / M Zekic)

Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kilwarrin Lady High Flyer (Mrs Brigitte Mccann)

Swedish Vallhund
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Balgravia Rudolf (Kristi Faulkner)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Barahwolfe Hunky Dory (Imp NZ) (J & K Faulkner)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Mandene Pretty In Pink (Julene Brady)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Miss Carolyn Pearen (QLD)  (Group Entry : 40)

Best in Group & Intermediate in Group: Bullmastiff
Aust Sup Ch Salieri Boston Legal (M & V Yates / D Yates)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Boxer
Aust Ch Hogwartz Star Fire (S Bryant)
Baby in Group: Boxer
Boxberry That Thing You Do (Mr A Morrow)
Minor in Group: Boxer
Hogwartz Firestorm (S Bryant)
Puppy in Group: Alaskan Malamute
Katmai Brothers N Arms (F Paton / T Goodwin / C Folwer-Lock)
Junior in Group: Portuguese Water Dog
Aust Ch Abwaj Beware Ov The Rip (Audrey Dawn Best & John Andrew Best)
State Bred in Group: Samoyed
Aust Gr Ch Snowweb On Parade (Mrs Joan Webb)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Ch Neut Gr Ch Polishdream Purple Rain (Andrea Wilkinson)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Chimo Whatever Will Be Will Be (Ms Syme/ Ms T Goodwin/ Mr M Frigo & Ms E Levett)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust CH Katmai Homecoming Queen (F Paton/ T Goodwin/ C J Fowler-Lock)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Katmai Brothers N Arms (F Paton / T Goodwin / C Folwer-Lock)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch NZ Ch Deja Vu Von Romansholf (Imp POL) (Andrea Wilkinson)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Trivale Vera Blue (M K Smith & G J Keown)
Junior of Breed: Polishdream Night Train (Andrea Wilkinson)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Gr Ch Polishdream Purple Rain (Andrea Wilkinson)

Boxer
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hogwartz Star Fire (S Bryant)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Suavee First Class (AI) (Renee Keays)
Res Dog CC & Minor of Breed: Hogwartz Firestorm (S Bryant)
Baby of Breed: Boxberry That Thing You Do (Mr A Morrow)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Salieri Boston Legal (M & V Yates / D Yates)
Baby of Breed: Bullnarli Go Ur Own Way (Miss J Pendle)

Dogue de Bordeaux
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bordogue Isaac (Keith & Kylie Reid)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Modavam Big Bang (David & Amanda)
Puppy of Breed: Dogubrute Lethal Weapon (David & Amanda O'Hara)

Portuguese Water Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Abwaj Beware Ov The Rip (Audrey Dawn Best & John Andrew Best)

Samoyed
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Aspenbeauty Galactix Nrthn Sky (Mrs Joan Webb)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Snowweb On Parade (Mrs Joan Webb)

Schnauzer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Regenstauf Starlight Express (Mandy Scully)

Schnauzer (Miniature)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Besonda Mischief and Mayhem (Eloise Head)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Riversrun Hypnotic Aroma (Sharon & Tennille Heys)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Janelle Mannell (QLD)  (Group Entry : 50)

Best in Group & State Bred in Group: British Bulldog
Aust Ch Pipersglen Blue Steel (Melody Harris)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Great Dane
Aust Ch Hi-Air Lockheed Martin Golden Eagle (USA) (Imp USA) (RJ & KV Whitelock)
Baby in Group: British Bulldog
Pipersglen Spanish Affair (Melody Harris)
Minor in Group: Dalmatian
Paceaway Sweet Success (AI) (Fran Darling)
Junior in Group: Poodle (Toy)
Aust Ch Toylyn Black Pepper (Judith McRobie)
Aust Bred in Group: Schipperke
Aust Ch Tanzapaw My Little Demon(NBT) (Tania McAlister)
Runner Up Neuter in Group: German Spitz (Mittel)
Aust Sup Ch Mediaevalage Gemma’s Delight (Sheree Heath)
Open Neuter in Group: Xoloitzcuintle (Standard)
Aust Sup Ch Wazzat Feva (JZ Dinis)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Belledejour Marley (Imp NZ) (Emma See)
Res Dog CC & Junior of Breed: Exaltare Superior Mindset (Miss J Young)

British Bulldog
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Pipersglen Blue Steel (Melody Harris)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pipersglen Aunty Beryl (Melody Harris)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Beeman Best Day Ever (Mr S Hurford & Miss K Todd)
Baby of Breed: Pipersglen Spanish Affair (Melody Harris)
Puppy of Breed: Aust Ch Beeman Abracadabra (Mrs Debbie Morrison-Teirney)

Dalmatian
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Paceaway Right Royal Miss (Ms FEL Darling)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Sweet Success (AI) (Fran Darling)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cauzinhavoc At War Paint (Mrs J Lanham)

German Spitz (Mittel)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Mazikeen Turn Up The Night (Sheree Heath)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Fyreburst Victory Lap (D Armstrong)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Mediaevalage Gemma’s Delight (Sheree Heath)

Great Dane
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hi-Air Lockheed Martin Golden Eagle (USA) (Imp USA) (RJ & KV Whitelock)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Pikyi Bekieve Im Black Magic (Mrs I Broderick)

Poodle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bienaime Duchess Royale (S & L Darling)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Bienaime Lil Silver Arrow RN (S & L Darling)

Poodle (Toy)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Toylyn Black Pepper (Judith McRobie)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Silkyelk Destinies Child (Mr D & Mrs J Woodforth)
Baby of Breed: Adithe Witchery About (Miss J A McRobie)

Schipperke
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tanzapaw My Little Demon(NBT) (Tania McAlister)

Xoloitzcuintle (Standard)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Wazzat Feva (JZ Dinis)