Darling Downs Kennel Club (Show 2) (QLD)

Date of Show : 15-Jun-2024 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Milan Curk (NSW)   (Total Entry : 264)

Best in Show & Open in Show: Afghan Hound
Aust Sup Ch Suliman DeFinnitely (AI) JC (D Ashton, K & R Hutchings)
Runner Up in Show: Australian Shepherd
Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Mr A & Mr B Richardson & Mr T & Mrs B Thomas)
Baby in Show: Great Dane
Riesenhaft King Arthur’s Crown (AI) (Philip and Michelle Hickey)
Minor in Show: Dalmatian
Paceaway Sweet Like Candi (AI) (Fran Darling)
Puppy in Show: Newfoundland
Opalbay Shake ‘Em Up Sydney (Sue Berry)
Junior in Show: Boston Terrier
Rubystud Showstopper (Nicole Bourke)
Intermediate in Show: Kerry Blue Terrier
Aust Sup Ch Olizure Storm of Swords (B & P Oliphant)
Aust Bred in Show: Tenterfield Terrier
Aust Ch Dzahhli Storm of Swords (Matt & Nicole Bourke)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Neut Ch Shelkeys Limited Edition (Le-Anne Schwier & Bernadette Lines)
Runner Up Neuter in Show: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Neut Ch Stardayne Royal Bouquet (Debbie Daly)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Deborah Harbin (NSW)  (Group Entry : 38)

Runner Up in Group & Minor in Group: English Toy Terrier (Black and Tan)
Antrimlodge Hyacinth Bucket (L Tynan)
Baby in Group: Australian Silky Terrier
Allannette Bad Obsession (Pauline Tate)
Puppy in Group: Pug
Pickapug Lovin On You (Mrs B Sorensen)
Intermediate in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Pecassa's Gonna Be A Might King (Imp Nor) (Mrs K Somerfield)
Aust Bred in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Cavlamour Pomp And Pizazz (G & J Wilshier)
Open in Group: Chihuahua (Long Coat)
Aust Sup Ch Microschihuas Wizard of Oz (Imp SRB) (Melissa Sticklen)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Griffon Bruxellois
Aust Sup Ch Alynga Knitting Nancy (D Norman & M Huisman)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Allannette Hot Off The Press (Mrs A Collins & Mrs K Statham)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Japatina Never Have I Ever (Japatina Kennels)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Allannette Mischief Maker (Mrs A Collins & Mrs K Pastiu)
Baby of Breed: Allannette Bad Obsession (Pauline Tate)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Pecassa's Gonna Be A Might King (Imp Nor) (Mrs K Somerfield)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cavlamour Pomp And Pizazz (G & J Wilshier)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Matmor Escape To The Country (G & J Wilshier)
Minor of Breed: Fasusq What Was I Made For (Miss A K Dunne)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Microschihuas Wizard of Oz (Imp SRB) (Melissa Sticklen)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Countrychi I Will Always Loveu (Melissa Sticklen)

Chihuahua (Smooth Coat)
Baby of Breed: Countrychi Some Buddy To Love (Melissa Sticklen)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Antrimlodge Hyacinth Bucket (L Tynan)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Antrimlodge Billy The Kid (Susan Tynan)

Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tiggindor Capt Courage (Lysanda Hooper)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Tiggindor Divalicious (Lysanda Hooper)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Alynga Knitting Nancy (D Norman & M Huisman)

Papillon
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Belangelique Suki De Wallis (Mrs Katrina Hall)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Belangelique Beau Regards (Katrina Hall)
Baby of Breed: Merikaez Pick Your Piece (Alicia Keast)
Baby (Dog) of Breed: Merikaez The Perfect Piece (Alicia Keast)

Pomeranian
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Zeigen Heavenly Sweet World (Kim Haddon)

Pug
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Pickapug Lovin On You (Mrs B Sorensen)
Bitch CC & Minor of Breed: Pickapug We Wear Black (Mrs B Sorensen)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Dancourt Stormy Night (Mrs Carol Olive)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Dancourt Ms Antsy Pants (Mrs Carol Olive)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Robert Harbin (NSW)  (Group Entry : 35)

Best in Group & Intermediate in Group: Kerry Blue Terrier
Aust Sup Ch Olizure Storm of Swords (B & P Oliphant)
Runner Up in Group & Open in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Sth Lake Emperador (Imp Ita) (Mr A Major)
Baby in Group: Manchester Terrier
Glosters Without A Doubt At Cathasaigh (L J Saxton)
Minor in Group: West Highland White Terrier
Chancelot Send It Nitro (A Gorton & K Mankey)
Puppy in Group: Tenterfield Terrier
Dzahhli Supergeorge at Eltaj (Natashja Burton)
Junior in Group: Cairn Terrier
Yarrinarra Remember When (M F Lee)
Aust Bred in Group: Tenterfield Terrier
Aust Ch Dzahhli Storm of Swords (Matt & Nicole Bourke)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Neut Ch Usherin Imperial Black Pearl (MD Darragh & CL Faamita)
Runner Up Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Axlstaff White Chapel Mist (Miss Jody A Davis)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sth Lake Emperador (Imp Ita) (Mr A Major)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Yarrinarra Devil In Disguise (M F Lee)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Yarrinarra Remember When (M F Lee)
Res Dog CC & Minor of Breed: Kiatasee God Of Thunder (M F Lee)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Foxcrag Just In Tyme (PG & SH Hewinson)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Foxcrag All About Tyme (P G & S H Hewinson)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Pinnacle Broxden What's Th Word (Ms A Rodrigues / Mrs S & Miss A Evans / Mr P & Mrs S Hewinson)

Kerry Blue Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Olizure Storm of Swords (B & P Oliphant)

Manchester Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cathasaigh Lady Grace Park TD (Mrs G Lofting)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Faraway All that Jazz (Imp NZ) (Ms L Saxton & Mrs G Lofting)
Baby of Breed: Glosters Without A Doubt At Cathasaigh (L J Saxton)
Open of Breed: Aust Ch Cathasaigh Princess Parkland (L J Saxton)

Staffordshire Bull Terrier
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Kabere My Mate Mick (Mr A & Mrs D Major)
Baby of Breed: Kabere Just Bout Jak O Ya (Mrs D & Mr A Major)
Puppy of Breed: Axlstaff The Devils Justis (Miss J Davis & Mrs D Tozer)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Usherin Imperial Black Pearl (MD Darragh & CL Faamita)
R/UP Neuter BOB & Res Neuter Bitch CC: Axlstaff White Chapel Mist (Miss Jody A Davis)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dzahhli Storm of Swords (Matt & Nicole Bourke)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Dzahhli Supergeorge at Eltaj (Natashja Burton)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Chancelot Send It Nitro (A Gorton & K Mankey)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Milan Curk (NSW)  (Group Entry : 57)

Runner Up in Group & Open in Group: Golden Retriever
Aust Ch Wysiwyg Boomkat The Wreckoning (AI) (A Adamopoulos)
Minor in Group: Weimaraner
Greywei Margaritas With Miley (Kathleen Rogers)
Puppy in Group: Golden Retriever
GoldMartini Croutons On Top (GoldMartini Kennels)
Junior in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Ch Hartset Light The Fire Within (Ms Jenny Hampton)
Aust Bred in Group: Cocker Spaniel
Aust Ch Shelpin Star Huntress (Mrs Shellie Galpin)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Cocker Spaniel
Aust Ch Shelpin Aim For The Stars (Shellie Galpin)
Runner Up Neuter in Group: Cocker Spaniel
Shelpin Star Attraction (Jennifer Haskard)

Cocker Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shelpin Star Huntress (Mrs Shellie Galpin)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tarrendayle This Cant Be Legal (Toni Denni)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Shelpin Royal Push The Limits (Mrs Shellie Galpin)
Baby (Bitch) of Breed: Shelpin Celestial Lady (Mrs Shellie Galpin)
Minor of Breed: Ravensnite Well Color Me Happy (Alecia Ugrinic)
Puppy of Breed: Ravensnite Cash King (Alecia Ugrinic)
Junior (Dog) of Breed: Braycharm Kode Breaker (Mrs Shellie Galpin & Ms Amanda Bray)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Shelpin Aim For The Stars (Shellie Galpin)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Shelpin Star Attraction (Jennifer Haskard)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Azel Kings Mistress (Azel Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Azel Throw The Dice (Azel Kennels)

English Setter
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Waratah Repeat Wonder (Richard Scott)
Baby of Breed: Orwin Just Keep Swimming (Alexandria Martin & Richard Scott)

English Springer Spaniel
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Springdax Duukes Secret (K Callery)

Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Wysiwyg Boomkat The Wreckoning (AI) (A Adamopoulos)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wysiwyg Tick Tick Boom (AI) (A Adamopoulos)
Res Dog CC & Puppy of Breed: GoldMartini Croutons On Top (GoldMartini Kennels)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Fernfall Moon Shadow (Mrs C Olive)
Minor of Breed: GoldMartini HaHa I Tricked You (GoldMartini Kennels)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Eraky In The Nick Of Time (AI) (C Olive / K & E Charnock)

Lagotto Romagnolo
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Hevnsent Tequila Sunrise (Ammie Gorton)

Pointer
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Inchara Whistlin Dixie (Miss C Fisher)
Baby of Breed: Aspyre In The Limelight at Arista (AI) (Colleen Marwood)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kismaner Drinkin with Dolly (Kathleen Rogers)
Minor of Breed: Greywei Margaritas With Miley (Kathleen Rogers)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hartset Light The Fire Within (Ms Jenny Hampton)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch A2O Ch Esspree Maid Of Gold (D & L Meagher)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Milan Curk (NSW) (Group Entry : 32)

Best in Group & Open in Group: Afghan Hound
Aust Sup Ch Suliman DeFinnitely (AI) JC (D Ashton, K & R Hutchings)
Runner Up in Group: Whippet
Aust Ch Jetaime Fear The Thundergod (AI) (Valerie Reichert)
Baby in Group: Beagle
Lunars Talk Is Cheap (J & R Cook)
Minor in Group: Borzoi
Russkimir Glitz N Glamour (M L Davis)
Puppy in Group: Basenji
Aust Ch Merikaez Try Another Angle (Chloe Keast & Alicia Keast)
Aust Bred in Group: Whippet
Jetaime Oh La La (AI) (Valerie Reichert)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Neut Ch Stardayne Royal Bouquet (Debbie Daly)

Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Suliman DeFinnitely (AI) JC (D Ashton, K & R Hutchings)

Basenji
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Glamcurls Champagne Cartel (Jodie Delacourt & Craig Hatzikiriakos)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Merikaez Try Another Angle (Chloe Keast & Alicia Keast)
Bitch CC & Junior of Breed: Merikaez What Was I Made For (Chloe Keast & Alicia Keast)

Beagle
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lunars Lend A Paw (J & R Cook)
Baby of Breed: Lunars Talk Is Cheap (J & R Cook)

Borzoi
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Russkimir Secret Wishes (M L Davis)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Russkimir Glitz N Glamour (M L Davis)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Stardayne Royal Bouquet (Debbie Daly)
R/UP Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Ch Neut Gr Ch Stardayne Pol Roger (Debbie Daly)

Whippet
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Jetaime Fear The Thundergod (AI) (Valerie Reichert)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Jetaime Oh La La (AI) (Valerie Reichert)
Puppy of Breed: Jetaime Carmen De Bizet (Valerie Reichert)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Robert Lucas (NSW)  (Group Entry : 35)

Best in Group & Open in Group: Australian Shepherd
Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Mr A & Mr B Richardson & Mr T & Mrs B Thomas)
Runner Up in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
NZ Ch Aust Ch Kelbryn Sweet Reason (Ngaire Kiernan)
Baby in Group: Shetland Sheepdog
Maliddie The Golden Ticket (Mrs H Gordon & Miss I Gordon)
Intermediate in Group: Collie (Rough)
Aust Ch Cliffglynn Bluestars R Hottest (Debbie Stephenson)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Neut Ch Shelkeys Limited Edition (Le-Anne Schwier & Bernadette Lines)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cockatoo Park ISO Excited (C Zeller & C Hoolihan)

Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Mr A & Mr B Richardson & Mr T & Mrs B Thomas)

Briard
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Cacharel Two To Tango (C & A Mitchell)

Collie (Rough)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cliffglynn Bluestars R Hottest (Debbie Stephenson)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Debbar Ophelia (Karham German Shepherds)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Debbar Velvet (Mrs D Okeefe)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: CIB A2O Ch Aust Gr Ch Karham Full Of Beans (AI) HIT JC (Karham German Shepherds)

Old English Sheepdog
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Ottaba Ewev Got Rhythm (S Berry / A Cassidy / M Zekic)

Puli
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Rustufarion Ulterior Agenda (AI) (Mr M & Mrs K Stone & R Valore)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Maliiddie Tri To Impress Mi (M Ruth Tolhurst)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Maliddie Mi Island Cylence (Mrs H & Miss I Gordon)
Res Dog CC: Shelkeys Flash In The Dark (Bernadette Lines & Le-Anne Schwier)
Baby of Breed: Maliddie The Golden Ticket (Mrs H Gordon & Miss I Gordon)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Neut Ch Shelkeys Limited Edition (Le-Anne Schwier & Bernadette Lines)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Ch Aust Ch Kelbryn Sweet Reason (Ngaire Kiernan)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Robert Harbin (NSW)  (Group Entry : 38)

Best in Group & Intermediate in Group: Russian Black Terrier
Tvorimir Raspberry Jam (Natasha Sadykova)
Baby in Group: Russian Black Terrier
Tvorimir Ultimatum (Natasha Sadykova)
Puppy in Group: Newfoundland
Opalbay Shake ‘Em Up Sydney (Sue Berry)
Junior in Group: Boxer
Renando Coronation Day (Linda Daetz)
Aust Bred in Group: Boxer
Aust Ch Hogwartz Star Fire (S Bryant)

Alaskan Malamute
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aawoo Sno Princess (Karen Knight)

Boxer
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hogwartz Star Fire (S Bryant)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Renando Coronation Day (Linda Daetz)
R/UP Neuter BOB & Res Neuter Dog CC: Readimarr Marc On My Heart (Linda Daetz)

Dogue de Bordeaux
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bordogue Callahan (Keith & Kylie Reid)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bordogue Kenneth (Keith & Kylie Reid)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Bordogue Piper (Keith & Kylie Reid)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Opalbay On A Mission (Sue Berry)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Opalbay Shake ‘Em Up Sydney (Sue Berry)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Opalbay Shake Ur Tailfeather (Sue Berry)

Portuguese Water Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Abwaj Beware Ov The Rip (Audrey Dawn Best & John Andrew Best)

Russian Black Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Tvorimir Raspberry Jam (Natasha Sadykova)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Tvorimir Razboynik (Natasha Sadykova)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Tvorimir Russian Roulette (Natasha Sadykova)
Baby of Breed: Tvorimir Ultimatum (Natasha Sadykova)

Samoyed
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Snerzok Skies R Blue In Malibu (Miss N Mikic)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Besonda Mischief and Mayhem (Eloise Head)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sledforce here we go again (Janine Christensen)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Robert Lucas (NSW)  (Group Entry : 29)

Best in Group & Open in Group: Keeshond
Aust Ch Rymiska Ace High (R / M & T Parker)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: French Bulldog
Aust Ch Cauzinhavoc At War Paint (Mrs J Lanham)
Baby in Group: Great Dane
Riesenhaft King Arthur’s Crown (AI) (Philip and Michelle Hickey)
Minor in Group: Dalmatian
Paceaway Sweet Like Candi (AI) (Fran Darling)
Puppy in Group: Lhasa Apso
Pikyi Bekieve Im Black Magic (Mrs I Broderick)
Junior in Group: Boston Terrier
Rubystud Showstopper (Nicole Bourke)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Schipperke
Aust Ch Neut Ch Monterrez Epicentre (Mr E Marshall)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Rubystud Showstopper (Nicole Bourke)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Beeman Best Day Ever (Mr S Hurford & Miss K Todd)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Beeman Abracadabra (Mrs Debbie Morrison-Teirney)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Sweet Like Candi (AI) (Fran Darling)
Res Dog CC & Junior of Breed: Paceaway Blue Label (David Staines)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cauzinhavoc At War Paint (Mrs J Lanham)
Res Dog CC & Junior of Breed: Beunyque He Is All That (Nèri La'Voix)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Brindlelicus Sweet Pea (Nicole Oldfield)
Baby of Breed: Brindlelicus More Kisses For U (AI) (Ms J Cameron & Miss N Oldfield)
Baby (Bitch) of Breed: Sarcelles Espresso Martini at Be-Unyque (Mr W & Mrs D Smith)

Great Dane
Baby of Breed: Riesenhaft King Arthur’s Crown (AI) (Philip and Michelle Hickey)

Keeshond
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Rymiska Ace High (R / M & T Parker)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Noonameena Benjes Call (Mr J Faber)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Pikyi Bekieve Im Black Magic (Mrs I Broderick)

Schipperke
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Monterrez Epicentre (Mr E Marshall)

Shih Tzu
Baby of Breed: Skyleigh Never Lose Faith (Mrs K Paterson)