Gunnedah & District Kennel Club Inc (NSW)

Date of Show : 27-Apr-2014 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Judy Horton (VIC)   (Total Entry : 513)

Best in Show & Open in Show: Whippet
Aust Sup Ch Goodwill Soul Sister (Steve & Debbie Albert)
Runner Up in Show: Siberian Husky
Am Gr & Aust Sup Ch Canyonlands man of Mystery (AI) (Fisher/ Duarte)
Baby in Show: Siberian Husky
Canyonlands Once in a blu Moon (Amanda Becconsall)
Minor in Show: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Murungal Miss Dorothy (M Yardley & J Scott)
Puppy in Show: English Springer Spaniel
Aust Ch Deferlee Fateful Attraction (R W & L Corbett)
Junior in Show: Neapolitan Mastiff
Aust Ch Magnufi Eliana (Lorene Cantarella)
Aust Bred in Show: Bernese Mountain Dog
Aust Sup Ch Zanzebern Unsung Hero (M Eslick & N Lennon)
Open Neuter in Show: Akita
Aust Ch Shinano Supreme Babe (Mrs Amanda Becconsall)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Fay Harris (TAS)  (Group Entry : 85)

Baby in Group: Pug
Troycole Wheres The Sauce (Candice Craig)
Junior in Group: Chinese Crested Dog
Aust Ch Mohawk Stix N Stonz (Sandy Adsett)
Open Neuter in Group: Papillon
Aust Neut Ch Guilcroft For Your Eyes Only (Pamela and Garth Harding)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Mohawk Paparazzi (Sandy Adsett)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Mohawk Stix N Stonz (Sandy Adsett)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Mohawk Thriller (Sandy Adsett)

Havanese
Baby of Breed: Oleala Fast and Furryous (Alison Smith)
Minor of Breed: Aust Ch Hashki A Little Bit Dangerous (James and Alanna Bell)

Italian Greyhound
Junior of Breed: Aust Ch Berizza Californication (Steve & Debbie Albert)

Papillon
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Guilcroft Nobelessa Yolanda (Pamela and Garth Harding)
Junior of Breed: Guilcroft Manhatten Mastercopy (Pamela and Garth Harding)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Guilcroft For Your Eyes Only (Pamela and Garth Harding)

Pug
Baby of Breed: Troycole Wheres The Sauce (Candice Craig)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Judy Horton (VIC)  (Group Entry : 72)

Best in Group & Aust Bred in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Shindarrah Fire Hazard (M Jurkow)
Runner Up in Group & Junior in Group: Bull Terrier
Aust Ch Kilburnies Miss Hollywood (Miss T Johnson)
Minor in Group: Border Terrier
Guilcroft Quintessential Blush (Pamela and Garth Harding)
Puppy in Group: Border Terrier
Guilcroft Observe N Report (Pamela and Garth Harding)
Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Blacksno Harley Rose (Blacksno Kennels)
Open Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Pranksta Dirty Deeds (Daverona kennels)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Aklew Little Lucifer Demon (K & A Lewis)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aklew Karmas A Bytch (K & A Lewis)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Aklew Im No Angel (K & A Lewis)

Australian Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Laspamas Gotta Love Me (Joanne Patten)

Border Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Guilcroft Observe N Report (Pamela and Garth Harding)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Guilcroft Quintessential Blush (Pamela and Garth Harding)

Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kilburnies Miss Hollywood (Miss T Johnson)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Bulrrush Hard As A Rock (Matthew Steward)
Puppy of Breed: Aust Ch Semajon Chelsea (Matthew Steward)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Jacattack Bean A Skylark (Hobbs / Cartner)
Baby (Bitch) of Breed: Tobyjack Fifi (Brad and Dee Lawson)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shindarrah Fire Hazard (M Jurkow)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Blacksno Harley Rose (Blacksno Kennels)
Junior of Breed: Daverona rebel (Daverona kennels)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Ch Pranksta Dirty Deeds (Daverona kennels)

Tenterfield Terrier
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Silvieras Rajas Headliner (Mrs H Berecry)
Minor of Breed: Orgamadra Money Penny (Mrs L Pezely)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Sandra Mashford (VIC)  (Group Entry : 62)

Best in Group & Open in Group: Weimaraner
Aust Sup & Can Ch Breica's Greydove Walk This Way (Imp CAN) (Peters / Goold / King)
Runner Up in Group: Field Spaniel
Aust Gr Ch Fieldspan Jammie Dodger (John & Rachel Robertson)
Baby in Group: Golden Retriever
Dykinta Infinite Jester (Wendy Atkins)
Minor in Group: Labrador Retriever
Labzrina Miles To Lada Men (AI) (Larry & Di Nicholls)
Puppy in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Deferlee Fateful Attraction (R W & L Corbett)
Junior in Group: Labrador Retriever
Aust Ch Bradorla Sculpture Of Ice (Ellis / Vernon)
Intermediate in Group: Flat Coated Retriever
Aust Ch Hawksdale Lasting Impression (Gillian Holmes)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Deferlee Fateful Attraction (R W & L Corbett)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Deferlee Matilda Blue (R & L Corbett)
Baby of Breed: Deferlee Kiwi Express (R W & L Corbett)

Field Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Fieldspan Jammie Dodger (John & Rachel Robertson)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Meadowbriar Lady De Bourgh (J & R Robertson)

Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hawksdale Lasting Impression (Gillian Holmes)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Hawksdale Positive Whisper (Ms G L Holmes)
Junior of Breed: Aust Ch Almanza High Heels On The Road (Imp SWE) (G L Holmes)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Silvagun Matinee Idol (Silvagun Pointers)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Dykinta Spring Loaded (Wendy Atkins)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Harvikgold Amberr Gllow (Mrs A M Smith)
Baby of Breed: Dykinta Infinite Jester (Wendy Atkins)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bonnsway A Matter of Time (Dianne Travers)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bradorla Sculpture Of Ice (Ellis / Vernon)
Minor of Breed: Labzrina Miles To Lada Men (AI) (Larry & Di Nicholls)

Pointer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Chesterhope Latin Lover (Imp NZ) (Charlotte Gutzeit)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tarlorise Jessica Dotti (Silvagun Pointers)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & Can Ch Breica's Greydove Walk This Way (Imp CAN) (Peters / Goold / King)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Weisup Glitz N Glamour at Greydove (Imp NZ) (Peters / Goold / King)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Red Rocket (Debbie Meagher)
R/UP BOB: Aust Gr Ch Lornelane Simply Wicked (Jan MacLean)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Goldmaid Everybody Duck (D L Meagher)
Baby of Breed: Goldmaid Rafferty Rules (J A MacLean)
Junior of Breed: Lornelane Not Rocket Science (D & L Meagher)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Fay Harris (TAS) (Group Entry : 75)

Best in Group & Open in Group: Whippet
Aust Sup Ch Goodwill Soul Sister (Steve & Debbie Albert)
Baby in Group: Whippet
Shenace Ya Wear It Well (Imp NZ) (Steve & Debbie Albert)
Minor in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Murungal Miss Dorothy (M Yardley & J Scott)
Puppy in Group: Dachshund (Long Haired)
Aust Ch Almarjo Keep em Guessin (Mark Yardley & Jo Scott)
Junior in Group: Borzoi
Aust Ch Kenibea Show Meth Money (S & D Albert / R & G Barden)
Open Neuter in Group: Norwegian Elkhound
Feralas Royal Gossip (B & C Monckton)

Basenji
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Remwin Cheeky Liasons (Lyn Hughes)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bullab Xenas Cleopatra (Megan Flemming & Troy Keyte)
Junior of Breed: Aust Ch Kanibaru Black Elikia (Dr D Braithwaite)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Bullab Xenas Safiya (Miss M Clift)

Beagle
Puppy of Breed: Duzzie Dudley Do Ryder (Megan Flemming)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Cliftop Falcon Inthe Groove (Mrs S Gilkison)

Borzoi
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kenibea Show Meth Money (S & D Albert / R & G Barden)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Almarjo Keep em Guessin (Mark Yardley & Jo Scott)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Almarjo Ace Ov Diamonds (Hobbs/Yardley/Scott)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Murungal Miss Dorothy (M Yardley & J Scott)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Assuana Assalyn (G & R Assay / M Yardley & J Scott)
Puppy of Breed: Aust Ch Almarjo Greta Von Schnitzel (M Yardley & J Scott)
Junior of Breed: Aust Ch Solana Miss Zoe (Mark Yardley & Jo Scott)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Almarjo Suspicious Minds (Mark Yardley & Jo Scott)

Grand Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Rickaby Chasing Dreams (D & D Matthews)

Norwegian Elkhound
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Feralas Royal Gossip (B & C Monckton)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Riginal Turn The Page (R Charters/D Blinco)

Saluki
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pazada Rebel Rouser (P & R Bazzocco / G & P Russell)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Pazada Watabout Last Night (Gary & Patricia Russell)

Whippet
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Goodwill Soul Sister (Steve & Debbie Albert)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Rogojin Meanmi Shadow (Mr F Roberts)
Baby of Breed: Shenace Ya Wear It Well (Imp NZ) (Steve & Debbie Albert)
Puppy of Breed: Goodwill Simply Bliss (Steve and Debbie Albert)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Sandra Mashford (VIC)  (Group Entry : 82)

Best in Group & Open in Group: Old English Sheepdog
Aust Ch Hartwyn Royal Zenith CD (Sue & Phill Evans)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Border Collie
Aust Ch Kellagem Show Me The Money (W W & M Morgan)
Baby in Group: Border Collie
Dalheath Johnny Come Lately (A J Cowin / M Rockey)
Minor in Group: Finnish Lapphund
Aust Ch Theldaroy Keep The Style (L C & R A Seare)
Aust Bred in Group: Bearded Collie
Aust Ch Bonibraes Dance with Me (Mrs P & K Finlayson / Mrs A Smith)
Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust & Neut Ch Inneslake Firebird (D N & D L Hedge)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Queblue Aussie Magic (Royce Holtkamp)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Gr Ch Pureheel Royal Titan (Mark Milton)
Baby of Breed: Queblue Alcheringa (Flora Mckeown)
Puppy of Breed: Bulahku Blue Stockman (Mark Milton)
Puppy (Bitch) of Breed: Bulahku Blue Jilleroo (Mark Milton)
Junior of Breed: Cudgegong Empire Rose (N D Papworth)

Australian Kelpie
R/UP BOB & Puppy of Breed: Melcathra Black Dog (J Worboyes Nicholas)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Callicoma River Runs Red (Sue Thomson)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Dykinta Sea Shepherd (L Meagher)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Nuthinbutt Reality Bites (Nicole Griffiths)
Intermediate of Breed: Aust Ch Nuthinbutt Obvious Class (Nicole Griffiths)
Open of Breed: Aust Ch Mysql Genuine Risk (iid USA) (M da Silva/L Willis)

Australian Stumpy Tail Cattle Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aravan Inspector Morse (B & M Eichmann)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Aravan Silver Bell (Mr B & Mrs F Eichmann)

Bearded Collie
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bonibraes Dance with Me (Mrs P & K Finlayson / Mrs A Smith)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bonibraes Mr Magic (Mrs A Smith)

Border Collie
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kellagem Show Me The Money (W W & M Morgan)
Baby of Breed: Dalheath Johnny Come Lately (A J Cowin / M Rockey)
Puppy of Breed: Langtry River Runs Wild (Jennifer Bayliss/Susan Morris)

Collie (Rough)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Cathkin All That I Am (Mr Wayne Shipman)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Baledda The Prestige (A & L Cochrane)
Puppy of Breed: Albermayne Apache Clouds (Sandra Markerink)
Neuter BOB: Aust Neut Ch Jambarlas Right Where I Belong (Sandra Markerink)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ausvarg Dragonvalcore (Mrs C Howard)
R/UP BOB & Minor of Breed: Aust Ch Theldaroy Keep The Style (L C & R A Seare)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Ausvarg Vivacia (Mr R & Mrs F Holtkamp)

German Shepherd Dog
R/UP BOB & Minor of Breed: Swartzlic Nikita (Casey Morrison)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Babanga Mr Anderson (P & K York)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hartwyn Royal Zenith CD (Sue & Phill Evans)

Shetland Sheepdog
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Inneslake Firebird (D N & D L Hedge)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Judy Horton (VIC)  (Group Entry : 67)

Best in Group & Open in Group: Siberian Husky
Am Gr & Aust Sup Ch Canyonlands man of Mystery (AI) (Fisher/ Duarte)
Runner Up in Group & Junior in Group: Neapolitan Mastiff
Aust Ch Magnufi Eliana (Lorene Cantarella)
Baby in Group: Siberian Husky
Canyonlands Once in a blu Moon (Amanda Becconsall)
Minor in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Ch Azzabern High Society (Mr M & Mrs B Eslick)
Aust Bred in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Sup Ch Zanzebern Unsung Hero (M Eslick & N Lennon)
Open Neuter in Group: Akita
Aust Ch Shinano Supreme Babe (Mrs Amanda Becconsall)

Akita
Open Neuter of Breed: Aust Ch Shinano Supreme Babe (Mrs Amanda Becconsall)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Zanzebern Unsung Hero (M Eslick & N Lennon)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Azzabern High Society (Mr M & Mrs B Eslick)
Baby of Breed: Aust Ch Azzabern Just Desserts (Mr M & Mrs B Eslick)

Boxer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Chizack Catweazle (Imp NZ) (Brett Thompson & Andrew Hobday)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kirravindee Diamonds R Forever (Brad & Dee Lawson)

Dobermann
Minor of Breed: Aust Ch Indpac Spirit In The Sky (S & S Norman)

German Pinscher
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Guardian CelticGoddessOfHarmony (Guardian Kennels)

Neapolitan Mastiff
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Magnufi Eliana (Lorene Cantarella)
Baby of Breed: Aust Ch Magnufi Maestro (AI) (Lorene Cantarella)

Portuguese Water Dog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Arcticpalace Waltzing Waves (C & R Foster)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Arcticpalace Bobbin Inda Ocean (C & R Foster)

Rottweiler
R/UP BOB & Junior of Breed: Aust Ch Morgerot Be Wilde Oscar (Mrs Lesley O'Shea)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Treverhund Stella Aartois (Mrs Lesley O'Shea)

Russian Black Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Russaird Diamond Dallas Page (Mrs J Bayliss)

Samoyed
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Anaky Take A Chance On Me (A & K Hill)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Anaky Faith Trust N Pixie Dust (Hill / Harrison)

Schnauzer (Miniature)
Dog CC: Aust Ch Nellabah Clark Kent (Janet Goodwin)

Shiba Inu
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Wolfworx Kaizoku Misaki De (Shanyn Dunn)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Wolfworx Kiyomi (M Kearney)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Gr & Aust Sup Ch Canyonlands man of Mystery (AI) (Fisher/ Duarte)
Baby of Breed: Canyonlands Once in a blu Moon (Amanda Becconsall)
Junior of Breed: Darshiva Calm B For The Storm (Michele Kearney)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Darshiva Russian Fortune (Michele Kearney)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Judy Horton (VIC)  (Group Entry : 70)

Best in Group & Open in Group: Keeshond
Aust Sup Ch Calivale Katch Me If U Kan (Katrina L Santas & Brett Thompson)
Runner Up in Group: Dalmatian
Aust Ch Ozzispot Sinners N Shadows (Mr T & Mrs S Irving)
Puppy in Group: Tibetan Terrier
Gengala Rox On A Roll (Miss L Hickie)
Aust Bred in Group: Lhasa Apso
Aust Sup Ch Babanga A Chip Offthe Bloc (Alister / Lesley & Dawn Currie / P & K York)
Open Neuter in Group: Dalmatian
Aust & Neut Ch Dazzledot Face Ovn Angel (Miss K Marr)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ozzispot Sinners N Shadows (Mr T & Mrs S Irving)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dazzledot Black Is Back (K Marr)
Junior of Breed: Aust Ch Starswept Siriusly On Fire (Michelle Bower)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Dazzledot Face Ovn Angel (Miss K Marr)

German Spitz (Klein)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Diamondpark Annaleese (IID) (Lynne Wilson)

German Spitz (Mittel)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Nuerobee Kung Fu Panda (K McGuinness / L McCahon)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Llancarfan Ladyhawke (Kathleen McGuinness)
Junior of Breed: Aust Ch Llancarfan Makes the Moves (Kathleen McGuinness)
Intermediate of Breed: Mediaevalage Ted E Bear (Karen King)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Teikora Antartica Ice Blizzard (G & D Neale)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Patome Angels Delight (Julie Hosler)
Baby of Breed: Patome Surprize Revelation (Pat Blattman)
Minor of Breed: Coleisha My Tassie Warrior (Pat Blattman)

Keeshond
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Calivale Katch Me If U Kan (Katrina L Santas & Brett Thompson)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Babanga A Chip Offthe Bloc (Alister / Lesley & Dawn Currie / P & K York)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Babanga A Diva Is Born (Alister / Lesley & Dawn Currie)

Poodle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Arasenna Paige B Thou MyVision (Darelle A Krueger)
Baby of Breed: Aust Ch Darellsig Here Comes Th Knight (Mrs D A Krueger)

Poodle (Standard)
R/UP BOB & Minor of Breed: Aust Ch Negresca Magic Le Devine (Darelle A Krueger)

Poodle (Toy)
BOB, Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Aust Ch Zstartoys Little Black Corvett (Caroline Pawlak)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Mistykent Mystic Black (Pat Kentwell)
Baby of Breed: Mistykent Mystic M Lady (P Kentwell)

Tibetan Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Gengala Rox On A Roll (Miss L Hickie)