Dogs NSW Southern Region (NSW)

Date of Show : 27-Jun-2014 (Friday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Iain Hinde (VIC)

Best in Show & Junior in Show: Anatolian Shepherd Dog
Aust Ch Tribocie Cooking Up A Storm (E & A Esad / C Norton & E Low)
Runner Up in Show & Open in Show: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Shelmanna Zulu Moonbeams (Miss Lisa Berrill)
Baby in Show: Border Terrier
Aust Ch Chanpema Bali Boy (Chanpema Kennels)
Minor in Show: Whippet
Khayoz Me Myself And I (John & Kate Valk)
Intermediate in Show: Pointer
Aust Ch Beautelle Takn A Risk (Steve and Jackie Wraith)
Aust Bred in Show: Affenpinscher
Aust Sup Ch Strongfort Que Será Será (Kerry McKinnon & Ashley Reid)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr John Connell (TAS)

Best in Group & Aust Bred in Group: Affenpinscher
Aust Sup Ch Strongfort Que Será Será (Kerry McKinnon & Ashley Reid)
Minor in Group: Italian Greyhound
Tahrae Georgie Girl (Liz Monahan)
Puppy in Group: Pug
Taliekin Pirates Apprentice (Mr Spencer Rich & Ms Tammy Warnock)
Intermediate in Group: Italian Greyhound
Aust Ch Clovelly High Asa Kite (Clovelly Kennels)
Open in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Gr Ch Dapsen Im Sexy And I Know It (Ms D L Petersen)
Open Neuter in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Neut Ch Clarelly Ruby Rose (Jan Kelly)

Affenpinscher
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Strongfort Que Será Será (Kerry McKinnon & Ashley Reid)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Dapsen Im Sexy And I Know It (Ms D L Petersen)
Minor of Breed: Charliboi SoSo Harriet (Judy Thomas)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Clarelly Ruby Rose (Jan Kelly)

Chinese Crested Dog
Puppy of Breed: Caddarra Causinacommotion (Les & Hilary Cadan)

Griffon Bruxellois
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Alwood Mirage (Alwood Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Watagriffen Winter Wild (Graham Watson)
Intermediate of Breed: Aust Ch Armorgrif Persephone (R & A Morse)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Armorgrif Gideon (R & A Morse)

Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Clovelly High Asa Kite (Clovelly Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Clovelly Harry Highpants (Clovelly Kennels)
Baby of Breed: Tunamara Hear Me Whisper (Liz Monahan)
Minor of Breed: Tahrae Georgie Girl (Liz Monahan)
Puppy of Breed: Tunamara Tres Chic (Leisl Wood)
Junior of Breed: Aust Ch Tunamara Mahina (Leisl Wood)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Alwood Haruki (Alwood Kennels)

Lowchen
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kilgarrin Czech Point Charlie (Hannah Kelly)

Pug
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Taliekin Pirates Apprentice (Mr Spencer Rich & Ms Tammy Warnock)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Julie Ireland (QLD)

Best in Group & Intermediate in Group: Skye Terrier
Aust Ch Nzskye Aim For The Skye (Imp NZ) (Ms Julie Griffiths)
Baby in Group: Border Terrier
Aust Ch Chanpema Bali Boy (Chanpema Kennels)
Minor in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Optimo On Cloud Nine (K & J Campbell)
Puppy in Group: Airedale Terrier
Ingalou Just Diamonds (Maree & Geoff Carroll)
Aust Bred in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Sashgar Sunrise Dreams (AI) (Ken and Jan Campbell)
Open in Group: Border Terrier
Aust Sup Ch Chanpema Royal Flush (Chanpema Kennels)

Airedale Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ingalou Are You Game (Maree & Geoff Carroll)
R/UP BOB & Puppy of Breed: Ingalou Just Diamonds (Maree & Geoff Carroll)

Australian Terrier
R/UP BOB & Open of Breed: Aust Gr Ch Teritopaz Ruff N Tuff (Mrs Leanne Bywater)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Taufield Dream Edition (Mrs Leanne Bywater)

Border Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Chanpema Royal Flush (Chanpema Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Chanpema Roll The Dice (Chanpema Kennels)
Baby of Breed: Aust Ch Chanpema Bali Boy (Chanpema Kennels)

Bull Terrier (Miniature)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rhugar Wonderboy Wally (Faye Willox)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sashgar Sunrise Dreams (AI) (Ken and Jan Campbell)
Minor of Breed: Aust Ch Optimo On Cloud Nine (K & J Campbell)

Irish Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Shannawonna Unlucky For Some (Ruth Elkner)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Whatajack Firenbrimstone (G Butler/S Cadan)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Whatajack Lucy (S Cadan & D Hippisley)

Skye Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nzskye Aim For The Skye (Imp NZ) (Ms Julie Griffiths)
Dog CC & Puppy of Breed: Ashjay Fly the Fenix (Julie Griffiths/Wendy Moody)
Minor of Breed: Ashjay Taylors Mine (David Griffiths)

Staffordshire Bull Terrier
R/UP BOB & Junior of Breed: Aust Ch Seighford Out Of Africa (AI) (Seighford Staffords)
Minor of Breed: Bronyayr The Nugget (Pam Bonanno)
Puppy of Breed: Aust Ch Westrova Stoic Flirt Ina Skirt (Frances Strover)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Ms Sally Stasytis (VIC)

Best in Group & Intermediate in Group: Pointer
Aust Ch Beautelle Takn A Risk (Steve and Jackie Wraith)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Sup Ch Staryanks Hall Of Fame (K / J & P Hopkins / P & D Wilkes)
Puppy in Group: Pointer
Chesterhope Power Player (Imp NZ) (Steve and Jackie Wraith)
Junior in Group: Hungarian Vizsla
Aust Ch Hanafor Alspice Wroxton (F Harris & B Stading)

Cocker Spaniel
R/UP BOB and Dog CC: Aust & Am Ch Dawnglow It Shouldn't Be Legal (Imp USA) (Toni Dennis)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Staryanks Hall Of Fame (K / J & P Hopkins / P & D Wilkes)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Beautelle B Leevit Ornot (Miss A Marsden / Mr S & Mrs J Wraith)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rosherville Touch of Tradition (Mrs L & Mr K Brown)
Puppy of Breed: Rosherville Thrilled by Escape (AI) (Mrs L Brown)

Flat Coated Retriever
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Blackregal Wind Beneth MyWings (J L Gregg)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Mianoka Cosmic Dreamer (Lorraine Brennan)
R/UP BOB and Dog CC: Mianoka Cosmic Kaos (Lorraine Brennan)

Golden Retriever
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Annador Talk Sweet (S & J Wraith / D & A Alexander)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Hanafor Alspice Wroxton (F Harris & B Stading)
Baby of Breed: Hubertus Femme Fatale (Agnes Pali)
Minor of Breed: Erdos Time After Time (Vicki Marsden)
Puppy of Breed: Erdos Original Sin (Vicki Marsden)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Labzrina Once Upon A Dream (Dianne Blaney)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Labzrina Sailaway on Tampa Bay (AI) (Dianne Blaney)
Minor of Breed: Labzrina Dreams of Sunny Daze (AI) (Dianne Blaney)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Aralyen Melting Moment (Dianne Blaney)

Pointer
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Beautelle Takn A Risk (Steve and Jackie Wraith)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Chesterhope Power Player (Imp NZ) (Steve and Jackie Wraith)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr John Connell (TAS)

Best in Group & Open in Group: Foxhound
Aust Gr Ch Foxgully Perfectly Timed (J Austin & K Stockwell)
Minor in Group: Whippet
Khayoz Me Myself And I (John & Kate Valk)
Junior in Group: Norwegian Elkhound
Aust Ch Halgrove Purple Rain (P / K & K McIntyre)
Aust Bred in Group: Petit Basset Griffon Vendeen
Aust Sup Ch Rokeena Fille de Paris (B Tophill & R Wallis)

Basenji
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Nonaym Bells Of The Congo (Karen Odar)
R/UP BOB & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nonaym little miss me (Karen Ordar)
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Nonaym Sound Of The Congo (Karen Ordar)
Junior (Bitch) of Breed: Nonaym The Sound Of Silence (Karen Ordar)

Basset Hound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Longbay Yeoman of The Guard (Chris Lawrence)

Borzoi
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Georwitch Caught In The Act (Mandy Felsbourg)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Selkris All That Jazz (L & K Brown)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Berghutte Red Mist (Mrs C Irvin)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Berghutte Burnt Black (Mrs C Irvin)

Dachshund (Miniature Wire Haired)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tinsnips Rooby Slippers (Ms Claire Gray)
R/UP BOB & Junior of Breed: Aust Ch Tinsnips Rooby Tuesday (Ms Claire Gray)

Foxhound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Foxgully Perfectly Timed (J Austin & K Stockwell)

Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ornumflow Quirinius (Sean Bennetts)
Bitch CC: Aust Ch Ornumflow Tahnee Lady (Rona Moss)

Norwegian Elkhound
Minor of Breed: Stecin Exalted One (P / K & K McIntyre)
Junior of Breed: Aust Ch Halgrove Purple Rain (P / K & K McIntyre)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Rokeena Fille de Paris (B Tophill & R Wallis)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Rokeena Diamond Heist (Mrs R & Mr R J Wallis)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Leosodawi Full Of Mischief (L Cassar)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Leosodawi She Who Must B Obeyd (L Cassar)

Saluki
Baby of Breed: Tiana Kalila (Renee Bourke)

Whippet
Minor of Breed: Khayoz Me Myself And I (John & Kate Valk)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Julie Ireland (QLD)

Best in Group & Open in Group: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Shelmanna Zulu Moonbeams (Miss Lisa Berrill)
Runner Up in Group: Australian Shepherd
Aust Sup Ch Ellagant Rhythm N Blue PT (Ellagant Kennels)
Baby in Group: Australian Cattle Dog
Pureheel Royal Patrol (A & R Spargo)
Puppy in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Robrych Moonlite Kisses (Mr W & Mrs B Downie)
Junior in Group: Australian Cattle Dog
Aust Ch Pureheel Royal Turbo (A & R Spargo)
Aust Bred in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Ellagant Enchanting Rhythm (Ellagant Kennels)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Pureheel Royal Turbo (A & R Spargo)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Pureheel Royal Indulgenc ET (Robyn & Alan Spargo)
Baby of Breed: Pureheel Royal Patrol (A & R Spargo)
Open of Breed: Pureheel Royal Marshall (A & R Spargo)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ellagant Rhythm N Blue PT (Ellagant Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ellagant Enchanting Rhythm (Ellagant Kennels)

Australian Stumpy Tail Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tahrae Mooroopna (Liz Monahan)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Teangibelge Cortez RN (T Harber)

Border Collie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Khayoz Perfect Crime (Khayoz Kls)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Sup Ch Bordarita Its All About Me JD (Bordarita Kennels)
Baby of Breed: Qeltynn The Joker (Hannah Kelly)
Puppy of Breed: Aust Ch Khayoz Beyond Heaven (Kate & John Valk)
Junior of Breed: Aust Ch Bordarita Its Me Ya Lookn For (Bordarita Kennels)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hillmagic Purple Haze (E Bevk & R Koerber)

Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Shelmanna Zulu Moonbeams (Miss Lisa Berrill)
R/UP BOB: Aust Ch Sharndah Butterfly Secret (Sharndah Knls)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Shelmanna Stars N Stripes (T & S Fox)
Junior of Breed: Shelmanna Man inth Mirror (Mrs S Fox)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Llandwyn Moon Glow (AI) (Mrs D Hartcher/Mrs G Grant)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Robrych Little Miss Gossip (W & Mrs B Downie)
R/UP BOB & Puppy of Breed: Robrych Moonlite Kisses (Mr W & Mrs B Downie)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pinemist Pepe Le Pew (Imp NZ) (P M & G A Grant)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Vallgĺrdens Ghostly Gladiator (Imp SWE) (A Sneddon / M & S Nimmo)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Andesyn In For A Penny (AI) (Clare van der Wolde/Jan Kelly/Angela Sneddon)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Iain Hinde (VIC)

Best in Group & Junior in Group: Anatolian Shepherd Dog
Aust Ch Tribocie Cooking Up A Storm (E & A Esad / C Norton & E Low)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Shiba Inu
Aust Ch Wolfworx Ryutaro (Mr W & Mrs B Downie)
Baby in Group: St Bernard
Tai Yuan Blast From T' Past (Imp NZ) (Leslie Mathieson)
Minor in Group: Dobermann
Cabochon Thors Hammer (Mrs C Irvin)
Puppy in Group: Samoyed
Kalaska White Russian (Denise Klaaysen)
Open in Group: St Bernard
Aust Ch Tai Yuan King Clovis (Imp NZ) (Denny Hill)
Open Neuter in Group: German Pinscher
Aust & Neut Ch Masterkarn Backnblack (Angelsun Kennels)

Anatolian Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tribocie Cooking Up A Storm (E & A Esad / C Norton & E Low)
R/UP BOB & Open of Breed: Aust Ch Tribocie Stir It Up (E & A Esad / C Bantoft)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tribocie Spice Things Up (E & A Esad/ F Alac)

Boxer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Boxberry Never Surrender (Roxbud Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Boxberry Cause A Commotion (Mrs J W Halliday & Mrs S J Badman)
Baby of Breed: Boxberry Gotta Have Faith (Mrs J W Halliday & Mrs S J Badman)
Open of Breed: Aust Sup Ch The Fonejacker At Surfstone (Imp UK) (Mr D W & Mrs J W Halliday)

Dobermann
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Cabochon Thors Hammer (Mrs C Irvin)

German Pinscher
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Angelsun Celestial Galaxy (Angelsun Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Angelsun Let Me Tell You (Angelsun Kennels)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Masterkarn Backnblack (Angelsun Kennels)

Portuguese Water Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Uptrend Tip Of The Waves (Rosie and Sarah Beaman)
R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Uptrend Reap What U Have Sown (R & S Beaman)

Samoyed
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Artaiga's Essence When I Fall in Love (Imp ITY) (Kellie / Judy & Graham Hughes)
R/UP BOB & Puppy of Breed: Kalaska White Russian (Denise Klaaysen)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kalaska All Eyez On Me (Mrs D Klaaysen)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Forestal Playin In The Shadows (Ms P Haigh)

Shiba Inu
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wolfworx Ryutaro (Mr W & Mrs B Downie)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wolfworx Tenichi (Mr W & Mrs B Downie)

Siberian Husky
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Koolmove Son of A Dude (D Fennell / J Campbell & I Mercer)
Baby of Breed: Aust Ch Koolmove Who's That Girl (AI) (Darlene Fennell)
Baby (Dog) of Breed: Koolmove It's All About Me (AI) (Darlene Fennell)
Minor of Breed: Taejaan American Hustle (N J Rule-Steele)

St Bernard
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tai Yuan King Clovis (Imp NZ) (Denny Hill)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Coonara Devine Sunset (Paul & Kris Willingham)
Baby of Breed: Tai Yuan Blast From T' Past (Imp NZ) (Leslie Mathieson)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Iain Hinde (VIC)

Best in Group & Junior in Group: Shih Tzu
Aust Ch Placky Im Just Divine (Sue Plackett)
Runner Up in Group & Open in Group: Poodle (Miniature)
Aust Sup & NZ Gr Ch Westpriors Black Giorgio (K /J & P Hopkins / J & C Missen)
Puppy in Group: Keeshond
Kahnhond Into The Storm (David & Denise Wall)
Open Neuter in Group: Dalmatian
Aust Ch Coastdal Princess Lilly Rose (Melissa O'brien)

Dalmatian
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Thunderspot Violets Are Blue (Melissa O'Brien)
Minor of Breed: Thunderspot c ur hips swing (Melissa Obrien)
Puppy of Breed: Underfoot Sorcerers Apprentice (R & T Williams)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Ch Coastdal Princess Lilly Rose (Melissa O'brien)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bullecourt Dignity (Angela McInnes)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bullecourt Spirit (Angela McInnes)
Baby of Breed: Bullecourt Blitz (Angela McInnes)

Great Dane
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Darkat Achtung Baby (Kathy Smith & Darren Ripper)
R/UP BOB & Junior of Breed: Aust Ch Taliekin Etched in Stone (AI) (Mr Spencer Rich & Ms Tammy Warnock)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Daesdaemar Dream Lover ET (Rebecca Bentley & Amanda Huggins)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Belzbentley Wicked White (Rebecca Bentley)

Keeshond
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kahnhond Into The Storm (David & Denise Wall)
R/UP BOB & Intermediate of Breed: Aust Ch Kahnhond Touch O Magic (David & Denise Wall)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Clanaran Causing Chaos (Veronica Bennetts)

Poodle (Miniature)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & NZ Gr Ch Westpriors Black Giorgio (K /J & P Hopkins / J & C Missen)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kateisha On The Same Paige (Imp NZ) (K /J &P Hopkins)

Shih Tzu
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Placky Im Just Divine (Sue Plackett)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Placky Both Guns Loaded (Sue Plackett)
Puppy of Breed: Aust Ch Placky American Girl (Sue Plackett)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Beltzu Angels Brought Me Here (Belinda Heersema)