Sunshine Coast Kennel Club (QLD)

Date of Show : 20-Apr-2018 (Friday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr John Rice (SA)   (Total Entry : 375)

Best in Show & Open in Show: Golden Retriever
Aust Sup Ch Nautilus Great Barrier [email protected] (Imp USA) (A Adamopoulos/S Selander)
Runner Up in Show: Australian Shepherd
HK/US Gr & Aust Sup Ch Impact's Pop Rocks GCG (Imp) (T Thomas/ B West/ H Cong)
Minor in Show: Weimaraner
Aust Ch Greyghost Waltzing Matilda (Bev Quinlan)
Puppy in Show: Hungarian Vizsla
Aust Ch Elettars Rock Your Baby (D Winch & P Johnson)
Junior in Show: English Springer Spaniel
Larona Wings of Courage (Janna Madsen)
Intermediate in Show: Saluki
Quanmarra Ekeko (Brown/ Dunkley/ Rasmussen/ Bennett)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Japanese Spitz
Aust & Neut Gr Ch Daesdaemar Moon And Stars (Rob & Lesley Kane)
Runner Up Neuter in Show: Lowchen
Aust Sup & Neut Ch Lowenhart Kickup TheHeini (L & C Horne)

Baby SweepStakes - 1st Place: Rhodesian Ridgeback
Marmatia GS Hurricane Kane (AI) (Mrs Russell & Mrs Fejer)
Baby SweepStakes - 2nd Place: British Bulldog
Doohandawg Shezza Player (L Bearne / R Crane)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Havanese
Karyme Cruise Control (Tracey Lamb)

Puppy SweepStakes - 1st Place: French Bulldog
Meralla Top Gun (Jenni bill)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Weimaraner
Aust Ch Greyghost Waltzing Matilda (Bev Quinlan)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Bracco Italiano
Higait Amos (Sue Bruno)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr John Rice (SA)  (Group Entry : 65)

Best in Group & Open in Group: Lowchen
Aust Ch Wyntervale Hiphopopotamus (L & C Horne)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Pomeranian
Aust Ch Pomquest Now N Forever (Mr B & Mrs S Abraham)
Baby in Group: Griffon Bruxellois
Aust Ch Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)
Minor in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Calysta whos your daddy (Helen Bright)
Puppy in Group: Italian Greyhound
Aust Ch Oakway Dreams Of Karma (S Richards)
Junior in Group: Australian Silky Terrier
Darsa Cast A Spell (Imp HRV) (Kristina Pastiu)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Lowchen
Aust Sup & Neut Ch Lowenhart Kickup TheHeini (L & C Horne)
Runner Up Neuter in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust & Neut Ch Adrahil Ohso Proud (H E J Bright)

Australian Silky Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Darsa Cast A Spell (Imp HRV) (Kristina Pastiu)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nantiki Pockets Affair (Mrs L Hansen)
Baby of Breed: Allannette Causin A Storm (Mrs A Collins & Mrs K Pastiu)

Cavalier King Charles Spaniel
Res Dog CC & Puppy of Breed: Parov In The Spotlight (R Wilson & L Korving)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Toyopet Bramvers Look Out Max (H E J Bright)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Calysta whos your daddy (Helen Bright)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Adrahil Ohso Proud (H E J Bright)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Rosewood Last Rebellion (Imp USA) (Ronda Allen)

Griffon Bruxellois
Baby of Breed: Aust Ch Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)

Havanese
Baby of Breed: Karyme Cruise Control (Tracey Lamb)

Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Oakway Dreams Of Karma (S Richards)
Baby of Breed: Merikaez Elegant Eli (Alicia Keast)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Pondaroza Tim Two (Mrs D Jacques)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Pondaroza Red Arrow (Mrs D Jacques)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Pondaroza Besuto Himitsu Ni (Mrs D Jacques)

Lowchen
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Wyntervale Hiphopopotamus (L & C Horne)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Paceaway Prada (R Speers)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Vuitton (Ms F E L Darling)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Lowenhart Kickup TheHeini (L & C Horne)

Papillon
R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Merikaez Go Go Gadget Ears (Alicia & Chloe Keast)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Merikaez Ulysses Queen (Alicia Keast)

Pomeranian
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Pomquest Now N Forever (Mr B & Mrs S Abraham)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Pomquest Mischief N Mayhem (Mrs M Norton)

Pug
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Up Close and Personal (Ms J McGregor)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kabova Dark Mountains (J Whitney)
Puppy of Breed: Kabova Reign Of Fire (Mrs J Whitney)

Russian Toy (Long Haired)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Benboochka Ellanora (Bernadette Rafferty)

Russian Toy (Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Skybee Grace (Beth Skybinsky)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Valerie Carter (SA)  (Group Entry : 46)

Best in Group & Aust Bred in Group: Staffordshire Bull Terrier
Swanky Black Panther (Mr S Avery/ Mr J/ Mrs V & Miss T Ross)
Runner Up in Group & Junior in Group: West Highland White Terrier
Aust Ch Westland I Am Lacroix Sweetie (Mr G & Mrs C Bowers)
Baby in Group: Staffordshire Bull Terrier
Moonglade Thea Queen (K L Peek)
Open in Group: Border Terrier
Aust Ch Fencho First N Foremost (Ms V Doherty & Mrs N Smith)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust & Neut Gr Ch Magicmine Black Ice CCD CDX RAE AD JD (Paula Hill)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Enomis Loven A Mighty Finnish (AI) (Ms C L Sweeney)

Border Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Fencho First N Foremost (Ms V Doherty & Mrs N Smith)

Bull Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Brasshead Gothic King (Mr S Avery/Miss T Ross/Miss K King)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kjong Polar Queen (AI) (Thompson)

Fox Terrier (Smooth)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Clayco Bones Luna Bell (Robyn Scott)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mystreebox Joseph Harlin (Robyn Scott)

Kerry Blue Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Shado-Lans The Notorious (Imp NZ) (Mr Shane Avery & Miss Tiffany Ross)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Swanky Black Panther (Mr S Avery/ Mr J/ Mrs V & Miss T Ross)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Magicmine Knights Angel (Paula Hill)
Baby of Breed: Moonglade Thea Queen (K L Peek)
Puppy of Breed: Lilrock Lord of Dragonstone (Leighanne Reid)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Gr Ch Magicmine Black Ice CCD CDX RAE AD JD (Paula Hill)

Tenterfield Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nudimah Victorias in Vogue (David & Mary Holt)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tentella Flint N Fire (Michelle Little)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Westland I Am Lacroix Sweetie (Mr G & Mrs C Bowers)
Baby of Breed: Aust Ch Westland Patsy Stone (Mr G & Mrs C R Bowers)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr John Rice (SA)  (Group Entry : 74)

Best in Group & Open in Group: Golden Retriever
Aust Sup Ch Nautilus Great Barrier [email protected] (Imp USA) (A Adamopoulos/S Selander)
Runner Up in Group & Junior in Group: English Springer Spaniel
Larona Wings of Courage (Janna Madsen)
Minor in Group: Weimaraner
Aust Ch Greyghost Waltzing Matilda (Bev Quinlan)
Puppy in Group: Hungarian Vizsla
Aust Ch Elettars Rock Your Baby (D Winch & P Johnson)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)
Runner Up Neuter in Group: Cocker Spaniel
Aust Neut Ch Cobalt Pride of Erin (Janet Richmond)

Brittany
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Wameika Ozzi Chocolat Fudge (Ward)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Wameika Kazs Short Spirit (Ward)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust & Am Ch Gunnin’for You At Sierra (Imp USA) (Ward)
Baby of Breed: Wameika True Texaslady (Ward)
Junior of Breed: Aust Ch Wameika Simply Irresistible (Mrs M & Mr B Wesener)

Cocker Spaniel
Puppy of Breed: Amamoor Secrets Of The Heart (Mrs Debbie Thomas)
Neuter BOB & Neuter Bitch CC: Aust Neut Ch Cobalt Pride of Erin (Janet Richmond)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Larona Wings of Courage (Janna Madsen)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Nautilus Great Barrier [email protected] (Imp USA) (A Adamopoulos/S Selander)
Baby of Breed: Wysiwyg Not a Moment Too Moon (A Adamopoulos)

Hungarian Vizsla
Puppy of Breed: Aust Ch Elettars Rock Your Baby (D Winch & P Johnson)

Irish Red and White Setter
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Tintookie Smoking Hot (AI) (G O & C A Smith / Tintookie Kennels)

Irish Setter
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Eireannmada Breakfastattiffany (Greg Browne)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Gr Ch Eireannmada Versace (Greg Browne & Lorraine Sanney)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Copperkee Mystery Inc (Ms D & Miss J Creagh)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Copperkee Shooting Star (Ms D & Miss J Creagh)
Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Copperkee Mystery Machine (Ms D & Miss J Creagh)
Baby of Breed: Copperkee American Hustler (Mrs D & Miss J Creagh)

Weimaraner
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Greyghost Galaxy (Bev Quinlan)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Greyghost Waltzing Matilda (Bev Quinlan)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Goldmaid The Game Begins (D L & L Meagher)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Terrence Collicutt (TAS) (Group Entry : 56)

Best in Group & Intermediate in Group: Saluki
Quanmarra Ekeko (Brown/ Dunkley/ Rasmussen/ Bennett)
Runner Up in Group: Whippet
Aust Ch Shawthing Thatza Sparkla (Vicki Shaw)
Baby in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Ch Maharlikah Tru Succesor (B K & Y J Shaw)
Puppy in Group: Azawakh
Aust Ch Grantulla Yufitri JC (Sandy Adsett & Chantal Parratt)
Junior in Group: Irish Wolfhound
Aust Ch Wulfgar Kerrigan (AI) (J & S Donaldson / S Gendle)
Runner Up Neuter in Group: Rhodesian Ridgeback
RockRidges Absolutely Fabulous (Mrs J Russell)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tahkira Knockin On Heavns Door (AI) (Mr S Bennett & Mr B Green)

Azawakh
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Grantulla Tende (Sandy Adsett & Chantal Parratt)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Grantulla Dihya JC (Sandy Adsett & Chantal Parratt)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Grantulla Yufitri JC (Sandy Adsett & Chantal Parratt)

Borzoi
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sashayaway Shante' You Stay (S Bennett& B Green)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Adadach Buttons N Bows (B K & Y J Shaw)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Splendak First Chapter (B K & Y J Shaw)
Baby of Breed: Aust Ch Maharlikah Tru Succesor (B K & Y J Shaw)
Minor of Breed: Kajmytt Cheeky Chinta (C Farley)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Millewa The Legend Goes On (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)
Res Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Splendak Hans Solo (Yvonne Shaw)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Synjaz Dream of the Sioux (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)
Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Synjaz Chasin The Dream (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)

Deerhound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Sallytree Sail (J A Robertson)

Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Wulfgar Kerrigan (AI) (J & S Donaldson / S Gendle)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dongunya Eliza (AI) (J & S Donaldson)

Rhodesian Ridgeback
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Seablueridge Madiba (Gitta Libby)
Baby of Breed: Marmatia GS Hurricane Kane (AI) (Mrs Russell & Mrs Fejer)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: RockRidges Absolutely Fabulous (Mrs J Russell)

Saluki
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Quanmarra Ekeko (Brown/ Dunkley/ Rasmussen/ Bennett)

Whippet
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Shawthing Thatza Sparkla (Vicki Shaw)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Valerie Carter (SA)  (Group Entry : 44)

Best in Group & Open in Group: Australian Shepherd
HK/US Gr & Aust Sup Ch Impact's Pop Rocks GCG (Imp) (T Thomas/ B West/ H Cong)
Minor in Group: Border Collie
Trumagik Third Times A Charm (Noel & Maureen Kay)
Puppy in Group: Collie (Rough)
Aust Ch Cathkin My Eyes Adore You (Karen Lapworth)
Junior in Group: Old English Sheepdog
Aust Ch Packardia Talkn About Stylz At Tailgait (Mrs J H Pearce)
Intermediate in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Morvena Legend Of Apollo (M R & B P Morrow)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Australian Kelpie
Aust & Neut Ch Aprilraine Limelight Dancer CCD CDX RM (Mr A & Mrs L Kettleton)
Runner Up Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust Gr & Neut Gr Ch Ambermoon Summer Fantasy (Miss B A Lines)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Morview A New Leaf (Melissa Powell)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Gr Ch Coomerith Ruby Rose RN (Daphne Daniel)

Australian Kelpie
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Aprilraine Limelight Dancer CCD CDX RM (Mr A & Mrs L Kettleton)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: HK/US Gr & Aust Sup Ch Impact's Pop Rocks GCG (Imp) (T Thomas/ B West/ H Cong)
Baby of Breed: Ochaye When Magic Happens (Miss S Page & Ms D Puttock)

Border Collie
Baby of Breed: Trucharm Shine A Light at TWJ (S & K Leslie / R & L Polese)
Minor of Breed: Trumagik Third Times A Charm (Noel & Maureen Kay)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Fairenvy DeanAmbrose N Silva (Angela Sime)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Lochburn Secret N Silva (Imp NZ) (Angela Sime)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Cathkin My Eyes Adore You (Karen Lapworth)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Packardia Talkn About Stylz At Tailgait (Mrs J H Pearce)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shelkeys Limited Edition (Le-Anne Schwier & Bernadette Lines)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kilcoy Me Myself N I (Miss B A Lines)
Baby of Breed: Maliddie Jumping Jack Flash (Mrs H Gordon)
Neuter BOB & Neuter Bitch CC: Aust Gr & Neut Gr Ch Ambermoon Summer Fantasy (Miss B A Lines)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Morvena Legend Of Apollo (M R & B P Morrow)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Morvena Gypsy Good Fortune (M R & B P Morrow)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Ruth Collicutt (TAS)  (Group Entry : 35)

Runner Up in Group & Open in Group: Dobermann
Aust Sup Ch Ebondobes The Red Witch of Dobersmith (AI) (Imp NZ) (Bill & Denise Smith)
Puppy in Group: Schnauzer (Miniature)
Ebshine Guest Musician (Ms B Wilson & Ms D Russell)
Intermediate in Group: Portuguese Water Dog
Aust Sup Ch Abwaj Our River Runs Deep (Audrey & John Best)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Neut Ch Branbern Dark Piccolo CD RA (Barbara & Michael Whitwell)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rhythm 'N Blues Del Molinasco (Imp) (A Rogers)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Branbern Dark Piccolo CD RA (Barbara & Michael Whitwell)

Bullmastiff
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aftrshok Honey Apple (Gayle Slaughter)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ebondobes The Red Witch of Dobersmith (AI) (Imp NZ) (Bill & Denise Smith)
Puppy of Breed: Wattavue You Complete Me (Rhonda Harnell & Les Fabian)

Portuguese Water Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Abwaj Our River Runs Deep (Audrey & John Best)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Arcticpalace Stanleys Legend (Ann Frazer)

Samoyed
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Snowbrook Lucky Star of Henry (Lynda Campbell)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chicabud Basket Full O Trouble (Mrs J Windle & Mrs J Sharland)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Chicabud Call of the Jungle (J Windle & J Sharland)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Ebshine Guest Musician (Ms B Wilson & Ms D Russell)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Winter Melody Your Miss Trouble (Imp POL) (Melissa Starkey)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Terrence Collicutt (TAS)  (Group Entry : 55)

Best in Group & Open in Group: Keeshond
Aust Sup & Can Ch Klompen's Dancing With Darcy (Imp CAN) (Ms L J Cassidy)
Runner Up in Group: Schipperke
Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby in Group: British Bulldog
Gladiatorbul Kiss From A Rose (Tyson Galea)
Minor in Group: Poodle (Standard)
Aust Ch Rivierra Stand and Deliver (Jane Boehm)
Puppy in Group: French Bulldog
Meralla Top Gun (Jenni bill)
Junior in Group: Dalmatian
Aust Ch Paceaway Box Office (Ms F E L Darling)
Intermediate in Group: Xoloitzcuintle (Standard)
Aust Ch Sonderwol Legend Zap (Imp RUS) (S Richards & J Laszuk)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Japanese Spitz
Aust & Neut Gr Ch Daesdaemar Moon And Stars (Rob & Lesley Kane)

Boston Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Bostonwood Mscongeniality (Mrs V A Tyler)

British Bulldog
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Britishpride Snow White (A & L Bearne / K Todd / S Hurford)
Baby of Breed: Gladiatorbul Kiss From A Rose (Tyson Galea)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Paceaway Box Office (Ms F E L Darling)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Paceaway Rose Tattoo (Ms F E L Darling)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Dalillu Gratiano JC ET (K Murray)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Meralla Top Gun (Jenni bill)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Meralla Nina Bella Rina (Vicki Shaw)
Res Bitch CC: Aust Ch Meralla Secret Journey (Jenni Bill)
Minor of Breed: Aust Ch Shawthing Beach Bum (Vicki Shaw)

Great Dane
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kochak American Abroad (AI) (S & L Arrowsmith)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kochak American Showgirl (AI) (S & L Arrowsmith)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Mannerking Shadows of the Moon (Rob & Lesley Kane)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mannerking Follow Your Dreams (Rob & Lesley Kane)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Gr Ch Daesdaemar Moon And Stars (Rob & Lesley Kane)

Keeshond
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & Can Ch Klompen's Dancing With Darcy (Imp CAN) (Ms L J Cassidy)

Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Amesen In The Blink Of An Eye (Amesen Kennels / B & S Abraham)

Poodle (Miniature)
Junior of Breed: Myflair White Limited Edition (M Waldon)

Poodle (Standard)
R/UP BOB & Minor of Breed: Aust Ch Rivierra Stand and Deliver (Jane Boehm)

Poodle (Toy)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Garwey Paddington Bear (H E J Bright)

Schipperke
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)

Xoloitzcuintle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Amorenekid Ehacatl (T Cameron)
Baby of Breed: Aust Ch Wazzat Galenia (IID NOR) (H Bright & J Dinis)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sonderwol Legend Zap (Imp RUS) (S Richards & J Laszuk)