Burnie & District Kennel Club (AM SHOW) (TAS)

Date of Show : 6-Oct-2018 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Judy Horton (VIC)   (Total Entry : 303)

Best in Show & Open in Show: Whippet
Aust Sup Ch Parnew All That And More (Mr G Parry)
Runner Up in Show: Bedlington Terrier
Aust Sup Ch Piperdene Chantily Lace (Mr R J & Mrs P A Osmachenko)
Baby in Show: German Shorthaired Pointer
Zenchar Shoot The Breeze (AI) (S Rattle & T Sproule)
Minor in Show: Foxhound
Fudeta The Ringer (Ali Tabrett)
Puppy in Show: Australian Shepherd
Lamadabell Funky Baby Doll (A Green & B Trotter)
Junior in Show: Shih Tzu
Aust Ch Killilan Defence Rests Yrhonour (Teena Sloan)
Intermediate in Show: Great Dane
Aust Ch Alariqus Atomic Lelu Poika (AI) (A & S Bruce)
State Bred in Show: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Bustabones Try Whistling This (Bustabones Kennels)
Aust Bred in Show: Petit Basset Griffon Vendeen
Aust Sup Ch Rokeena Let's Party (M & D Aitchison/ R Wallis/ S & E Marshall)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Judy Horton (VIC)  (Group Entry : 89)

Best in Group & Intermediate in Group: Bichon Frise
Aust Ch Daejilon Sweet Rebel (Ms C Johns)
Runner Up in Group: Pomeranian
Aust Gr Ch Pomquest X Factor (Mrs F Harris / B & S Abraham)
Baby in Group: Tibetan Spaniel
Westntib Zigee Stardust (Libby Simmons)
Minor in Group: Chihuahua (Long Coat)
Kangala All That Jazz (Jacinta Harrison)
Puppy in Group: Tibetan Spaniel
Byrebaer Pie in the Sky (Georgie Smith)
Junior in Group: Lowchen
Aust Ch Wyntervale Whats Up Pitches (L Howlett-Trahar)
State Bred in Group: Tibetan Spaniel
Aust Sup Ch Byrebaer Dash of Debonair (Georgie Smith)
Aust Bred in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Matmor The Entertainer (Erica Davison)

Affenpinscher
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Riogaioch Fizz Gig Favreau (Imp UK) (Karin Maxwell)

Australian Silky Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Japatina In It To Win It (Japatina Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Japatina Showing Them Whos Boss (Japatina Kennels)

Bichon Frise
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Daejilon Sweet Rebel (Ms C Johns)
Baby of Breed: Amourchiot Make Mine A Pinot (Ms C Johns)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Eireannmada We Will Rock You (Greg Browne)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Matmor The Entertainer (Erica Davison)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kangala All That Jazz (Jacinta Harrison)
Baby of Breed: Cintchi Del Angels Luckydip (Jacinta Harrison)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Mexicatl Fils De L Eclipse (Jacinta Harrison)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Wachowa Walking In Memphis (AI) (Mrs J Watt / Miss K Davies / Miss K Wright)
Baby of Breed: Kfinch Black Zambuka (Mrs K Rydberg)

Havanese
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Ananda One Red Knight (L Williamson / A Lay)

Italian Greyhound
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Clovelly Oh La La (Ms L Joan & Mrs R Davidson)
Res Dog CC: Aust Ch Barad Lomatia (Barad Kennels)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Wondoan Way Down South (Barad Kennels)

Japanese Chin
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Chincasa Benjiro (Mrs K Rydberg/Mr N Skeet)

Lowchen
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wyntervale Whats Up Pitches (L Howlett-Trahar)

Pekingese
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Miyoko Erik Withadragon Tattoo (Mrs A V Smithers)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Khyleini Letz Get Loud (Jan Hellessey)
Baby of Breed: Khyleini Cameo Rose (Jan Hellessey)
Minor of Breed: Miyoko Jade Willow (Mrs A V Smithers)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Pomquest X Factor (Mrs F Harris / B & S Abraham)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Pomquest Pot O Gold (Mrs F Harris / B & S Abraham)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Junnash Beyond The Stars (AI) (Mrs A Costen)
R/UP BOB, Res Dog CC & State Bred of Breed: Saxten Silver Bullet (A Costen)
Bitch CC: Junnash Breaking Hearts (A Costen)
Baby of Breed: Kangala finest Blend (K Cannon)
Minor of Breed: Kangala Bobby McGee (Mrs Y M Metzger)
Intermediate of Breed: Aust Ch Saxten Diamond Girl (A Costen)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Mickshl Onyx is Black (Mia Metzger)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Byrebaer Dash of Debonair (Georgie Smith)
Bitch CC & Puppy of Breed: Byrebaer Pie in the Sky (Georgie Smith)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Byrebaer Mess Up My Hair (Georgie Smith)
Baby of Breed: Westntib Zigee Stardust (Libby Simmons)
Minor of Breed: Byrebaer Dash of Pinot Noir (Georgie Smith)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Keith McCarthy (VIC)  (Group Entry : 36)

Best in Group & Open in Group: Bedlington Terrier
Aust Sup Ch Piperdene Chantily Lace (Mr R J & Mrs P A Osmachenko)
Runner Up in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup Ch Bustabones Wot Do Monsters Eat (Bustabones Kennels)
Baby in Group: Staffordshire Bull Terrier
Strongstorm The Money Shot (Bustabones Kennels)
Minor in Group: Kerry Blue Terrier
Tasshot Crazy Love (Debbie Veevers)
Puppy in Group: Bull Terrier (Miniature)
Quinzeh The Jester of Wonder (Angela Stacey)
Junior in Group: Cairn Terrier
Aust Ch Emeraldcity Youaremysunshine (Mr P Miller/ Ms G Loft & Mrs K M Leslie)
State Bred in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Bustabones Try Whistling This (Bustabones Kennels)
Aust Bred in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Bustabones Black No Sugar (Bustabones Kennels)

Bedlington Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Piperdene Chantily Lace (Mr R J & Mrs P A Osmachenko)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Quinzeh The Jester of Wonder (Angela Stacey)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Abbeycairn One Moment Please (K Davies & K Wright)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Emeraldcity Youaremysunshine (Mr P Miller/ Ms G Loft & Mrs K M Leslie)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Winterbourne Irish Ransom (Mrs S T Wickham)

Kerry Blue Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Shado-Lans El Bandito (NZ IMP) (Debbie Veevers)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Tasshot Beautiful Noise (Pauline & Terry Searson)
Res Dog CC & Minor of Breed: Tasshot Crazy Love (Debbie Veevers)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tasshot Cracklin Rosie (Debbie Veevers)
Junior of Breed: Krashthru Barbie Doll (T Searson & P Searson)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bustabones Wot Do Monsters Eat (Bustabones Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Bustabones Try Whistling This (Bustabones Kennels)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bustabones Black No Sugar (Bustabones Kennels)
Baby of Breed: Strongstorm The Money Shot (Bustabones Kennels)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Keith McCarthy (VIC)  (Group Entry : 41)

Best in Group & Junior in Group: Clumber Spaniel
Aust Ch Taniwha Arahura (BW & SA Courtney & AE Blake)
Runner Up in Group & Open in Group: Cocker Spaniel
Aust Sup Ch Glenayden Nick Of Time (E & K Job/ A & M Jones / A O'Keefe)
Baby in Group: German Shorthaired Pointer
Zenchar Shoot The Breeze (AI) (S Rattle & T Sproule)
Puppy in Group: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Glenmave Sea Traveller (Ai) (Ms G Forster)
Intermediate in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Eightcarat Angel At Arosa (Imp NZ) (S Rattle & T Sproule)
State Bred in Group: Weimaraner
Aust Ch Ghostwind Louise Vuitton (AI) (Georgie Ranson)
Aust Bred in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Gr Ch Macantsaoi Highland Legend (S Rattle & T Sproule)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Taniwha Arahura (BW & SA Courtney & AE Blake)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kangala Yamada (B W & S A Courtney)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Glenayden Nick Of Time (E & K Job/ A & M Jones / A O'Keefe)

English Setter
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Penmaen & Hemlock Lane Silver N Gold (Imp USA) (Richard Scott)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ozdezign Wrath of a Woman (Mrs S T Wickham)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Eightcarat Angel At Arosa (Imp NZ) (S Rattle & T Sproule)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Macantsaoi Highland Legend (S Rattle & T Sproule)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Arosa Avante Garde (AI) (Imp NZ) (S Rattle & T Sproule)
Baby of Breed: Zenchar Shoot The Breeze (AI) (S Rattle & T Sproule)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hanafor The Enforcer (AI) (F Harris & B Stading)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hanafor Drama Queen (AI) (F Harris & B Stading)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Glenmave Sea Traveller (Ai) (Ms G Forster)

Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Chesterhope God of Thunder (Imp NZ) (Catherine Jones)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Ghostwind Louise Vuitton (AI) (Georgie Ranson)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ghostwind Oskar Dela Renta (AI) TD ET (Simone Haigh)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Greydove Summer Spirit (Seriousgrey Kennels)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Greyghost Grace Kelly (Kellie Malone)
Baby of Breed: Arnhill Standing Room Only (AI) (J Turner)

Weimaraner (Long-haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Seriousgrey Mr Unleashing Fun (Seriousgrey Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Seriousgrey Ms Unlocking Magic (Seriousgrey Kennels)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Judy Horton (VIC) (Group Entry : 29)

Best in Group & Open in Group: Whippet
Aust Sup Ch Parnew All That And More (Mr G Parry)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Petit Basset Griffon Vendeen
Aust Sup Ch Rokeena Let's Party (M & D Aitchison/ R Wallis/ S & E Marshall)
Minor in Group: Foxhound
Fudeta The Ringer (Ali Tabrett)
Junior in Group: Dachshund (Smooth Haired)
Eukypark Legend of Glitterz (Joyce Taylor & Kevin Morgan)
Intermediate in Group: Black and Tan Coonhound
Aust/Am & Am Gr Ch Bayaway Kennisaw Black and Tantrum at Ryerson (Imp USA) (Mrs J Wiltshire)
State Bred in Group: Dachshund (Smooth Haired)
Aust Ch Eukypark Heart Of Gold (AI) (J M Taylor & K F Morgan)

Basenji
Baby of Breed: Zandeena Dont U Just Luv Me (Ms M Prouse & Ms M G Fox)

Beagle
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Fudeta Neil Diamond (Ali Tabrett)

Black and Tan Coonhound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust/Am & Am Gr Ch Bayaway Kennisaw Black and Tantrum at Ryerson (Imp USA) (Mrs J Wiltshire)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Dachdotcom Milo Karlene (Mrs Michelle Booth)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Eukypark Heart Of Gold (AI) (J M Taylor & K F Morgan)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Eukypark Legend of Glitterz (Joyce Taylor & Kevin Morgan)
Baby of Breed: Eukypark Lone Pine (Joyce Taylor & Kevin Morgan)

Dachshund (Wire Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Shasdin Wiry Im Dak Chick (AI) (Miss L Woods / Mr J & Mrs T McDonald)

Foxhound
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Fudeta The Ringer (Ali Tabrett)

Petit Basset Griffon Vendeen
Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Rokeena Let's Party (M & D Aitchison/ R Wallis/ S & E Marshall)

Rhodesian Ridgeback
Bitch CC & Puppy of Breed: UsakoseCant Getu Outofmy Mind (Mrs Lynn Presnell)

Whippet
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Parnew All That And More (Mr G Parry)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Keith McCarthy (VIC)  (Group Entry : 30)

Best in Group & Open in Group: Old English Sheepdog
Aust Sup Ch / Can & Am Ch Bagatelle Race To The Moon (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Finnish Lapphund
Aust Ch Armahani Heliodorr Hulivili (AI) ET (R Holloway & J L Lincoln)
Baby in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Newpry Life Is A Caberet (Nicole Newett)
Minor in Group: Australian Kelpie
Australmac Simply Denison (Mrs Michelle A Booth)
Puppy in Group: Australian Shepherd
Lamadabell Funky Baby Doll (A Green & B Trotter)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Australmac Simply Denison (Mrs Michelle A Booth)

Australian Shepherd
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Lamadabell Funky Baby Doll (A Green & B Trotter)
Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Sanpasho Rusty Shimmer (Wendy Richardson)

Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Beljekali Year of the Asher (C & J Fynmore / K Truman)

Border Collie
Puppy of Breed: Ableflow Dark Knight (Mervena Conroy)
Neuter Dog CC: Aust Neut Ch Borderstrand Steel Cruisin (Wendy Richardson)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Armahani Heliodorr Hulivili (AI) ET (R Holloway & J L Lincoln)

German Shepherd Dog
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Zaubistar Amethyst and Tulle (Rebecca Fyfe)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch / Can & Am Ch Bagatelle Race To The Moon (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Newpry Marlon Brando (Nicole Newett)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Pricewey Nudgenudge Winkwink (Mrs M Price)
Baby of Breed: Newpry Life Is A Caberet (Nicole Newett)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Lyn Watson (VIC)  (Group Entry : 40)

Best in Group & Open in Group: Samoyed
Aust Ch Aldonza Stand Easy (F Tucker/M Johnson/C Houston)
Baby in Group: Dobermann
Martyn Big Wave Rider At Meekadobe (Imp NZ) (Maree Browne)
Junior in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Ch Cloudforest Ariadnes Thread (S & C Eastley)
State Bred in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Sup Ch Cloudforest Time Traveller (S & C Eastley)
Aust Bred in Group: Samoyed
Aust Sup Ch Aldonza Stare and Whisper (C Houston / M Johnson)
Runner Up Neuter in Group: Samoyed
Aust Gr & Neut Ch Sunmist Dressed So Cool (AI) (Janet Ainscow)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Annakpok Poetry In Motion (AI) (Narelle Adams / Shelly Kube)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Cloudforest Time Traveller (S & C Eastley)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Cloudforest Ariadnes Thread (S & C Eastley)

Boxer
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Johvi Lady Marmalade (Vicki Sheppard)
Junior of Breed: Johvi Sir Tobias (Vicki Sheppard)

Dobermann
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Walamara Quik-Off The Mark (Imp NZ) (Chkano Kennels / Jaidyn Walker)
Baby of Breed: Martyn Big Wave Rider At Meekadobe (Imp NZ) (Maree Browne)

Leonberger
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Jnr Ch PL Quen Star Sagitta (FCI) Isla Bonita Hot Havana (Imp) (Mrs S Donohue)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Yesallaw Top OF The World At Paddlepaws (AI) (Sue & Clifford Gray)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Yesallaw Light UP The World TO Paddlepaws (AI) (Sue & Clifford Gray)
Res Dog CC: Yesallaw Youll Neverwalk Alone (AI) (Sue & Clifford Gray)
Puppy (Dog) of Breed: Yesallaw world acclaim with paddlepaws (AI) (Mr C & Mrs L Gray / Mr D Carbonari)

Samoyed
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Aldonza Stand Easy (F Tucker/M Johnson/C Houston)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Aldonza Stare and Whisper (C Houston / M Johnson)
Baby of Breed: Kalaska Life Of A Prince (Mr J Gesiotto/ Ms L Jones & Mrs K O'Riley)
Minor of Breed: Kalaska Twisted Story (J Gesiotto/ L Jones & K O'Riley)
Puppy of Breed: Mytaj Standing In Dixieland (C Houston & M Johnson)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Sunmist Dressed So Cool (AI) (Janet Ainscow)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Lyn Watson (VIC)  (Group Entry : 38)

Best in Group & Open in Group: Keeshond
Aust Sup Ch Bargeway Next Edition (Imp UK) (Brad Santas/ Kayla & Julie Kennedy)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Great Dane
Aust Ch Alariqus Atomic Lelu Poika (AI) (A & S Bruce)
Baby in Group: Keeshond
Kerkay Moment Of Truth (Julie Kennedy)
Minor in Group: Dalmatian
Adstaff Winkn At Ya (Mr Adam C Booth)
Junior in Group: Shih Tzu
Aust Ch Killilan Defence Rests Yrhonour (Teena Sloan)
Aust Bred in Group: Dalmatian
Aust Ch Gypsiemagic Holidayatadstaff (AI) (Master W D P Booth)
Runner Up Neuter in Group: French Bulldog
Aust Ch / Neut Ch Kaparla Bonne Jour (Amelia Courtney)

British Bulldog
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Sawyermoon Prada Candy (Korinna Butler)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Dalillu Landslide Atad Staff (Mr Adam C Booth)
Minor of Breed: Adstaff Winkn At Ya (Mr Adam C Booth)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Gypsiemagic Holidayatadstaff (AI) (Master W D P Booth)

French Bulldog
R/UP BOB, Res Dog CC & State Bred of Breed: Asplendour I La Im Boss (D Clark)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Asplendour I La Icon (D Clark)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch / Neut Ch Kaparla Bonne Jour (Amelia Courtney)

German Spitz (Mittel)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Hopemeadowz Ashers Majesty (Sharon Donohue)

Great Dane
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Alariqus Atomic Lelu Poika (AI) (A & S Bruce)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Martonia Next Generation (Maria Croft)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Martonia Sweet Bubble Gum (Maria Croft)

Keeshond
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bargeway Next Edition (Imp UK) (Brad Santas/ Kayla & Julie Kennedy)
Bitch CC: Aust Ch Kerkay New Edition (Mrs J A Kennedy)
Baby of Breed: Kerkay Moment Of Truth (Julie Kennedy)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Amesen Creme Puzzle (Trudi Counsell)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Killilan Defence Rests Yrhonour (Teena Sloan)

Tibetan Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sesukan LHis you For Got My Crown (Mr Christian Lee)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Shelloy Hugo Da Boss (Christian Lee)