Warners Bay Dog Sports Club Inc (NSW)

Date of Show : 28-Jul-2019 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Carolyn Butler (NSW)

Runner Up in Show & Bred by Exhibitor in Show: Tibetan Terrier
Gengala Dipped In Ink (Louise Hickie)
Baby in Show: Pointer
Robwyn Turning Tables At Hipoint (Imp NZ) (J & R Mirto)
Minor in Show: Shiba Inu
Aust Ch Rakurai PrettyFly For A RedGuy (IID UK) (Jennifer Nield)
Puppy in Show: Fox Terrier (Smooth)
Firezan Kryptonite (Mrs A D Bowe)
Junior in Show: Dachshund (Long Haired)
Aust Ch Dachyclan Tyrone of Bridee (E V Graham)
Intermediate in Show: Bracco Italiano
Aust Ch HiPoint My Fathers Kiss (AI) (J & R Mirto)
Open in Show: Chinese Crested Dog
Aust Sup Ch Folkvar Ultimo At Ertae (L & H Gibson / M Sterrett & C Letson)
Runner Up Neuter in Show: Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Aust & Neut Ch Arrynmist Kaskade (Rob & Ann Ryan)

Baby SweepStakes - 1st Place: Pointer
Robwyn Turning Tables At Hipoint (Imp NZ) (J & R Mirto)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Australian Kelpie
Tyrilebee Follow Your Heart (Regan)

Puppy SweepStakes - 1st Place: Bracco Italiano
Aust Ch Jonz Red Hot Rendezvous (Kellett/ Ashpole & Palmer)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Pointer
Lakewinds Trade Secret (J & R Mirto)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Samoyed
Apolar Warrior In White (Sarah Jones & Julie Wales)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Dean Freshwater (NSW)

Best in Group & Open in Group: Chinese Crested Dog
Aust Sup Ch Folkvar Ultimo At Ertae (L & H Gibson / M Sterrett & C Letson)
Intermediate in Group: Miniature Pinscher
Aust Ch Minelphi I Just Wanna Love U (Errolynne Cross & Phillip Cross)
Bred by Exhibitor in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Sup Ch Caperway Mystery N Magic (Ms R Duffy)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Balkana Under The Influence (James Camac)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Hautchien Born To Be Bad (Jane Fisher)

Bichon Frise
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kelzarki The Aussie Spirit (K Skywalker)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Sup Ch Caperway Mystery N Magic (Ms R Duffy)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Kaliak Captivation (S J & K L Axiak)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Kaliak Dream On (S J & K L Axiak)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Caperway Back Alley Girl (Ms R Duffy)

Chihuahua (Smooth Coat)
Baby of Breed: Invalhalla BulletsMakeYouDance (A & P Schultze)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Folkvar Ultimo At Ertae (L & H Gibson / M Sterrett & C Letson)

Havanese
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Beljala Applause Please (James & Alanna Bell)

Japanese Chin
Baby of Breed: Chincasa With An Attitude (Paul Cootes & Nick Skeet)

Maltese
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Marblanc Touch The Stars (Mary Atkinson)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Marblanc Dare The Dream (E A White)
Baby of Breed: Erintoi Heza Dream (John Sheppard)

Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Minelphi Forever Yours (Errolynne Cross and Phillip Cross)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Minelphi I Just Wanna Love U (Errolynne Cross & Phillip Cross)
Baby of Breed: Minelphi Make Me (Errolynne Cross & Phillip Cross)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Brad Santas (NSW)

Runner Up in Group & Open in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Firezan Two Stroke (Annette Bowe)
Minor in Group: American Staffordshire Terrier
Hotashell Icing Off The Cake (Luke & Melanie Stevens)
Puppy in Group: Fox Terrier (Smooth)
Firezan Kryptonite (Mrs A D Bowe)
Junior in Group: Kerry Blue Terrier
Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)
Intermediate in Group: Sealyham Terrier
Aust Ch Pennyflower Dave In Deep Space (Christine Timms)
Bred by Exhibitor in Group: Bull Terrier
Chrysaliss Devils First Lady (Natalie Southam)
Best Neuter in Group & Junior Neuter in Group: Tenterfield Terrier
Demala Lord of the Rings (Hellen Stokes)
Runner Up Neuter in Group: Australian Terrier
Neut Ch / Aust Ch Spalpeen Missy Higgins (Karen Simpson)

American Hairless Terrier
Baby of Breed: Lilcracka Mother Of Dragons (Natalie Southam, K Holmes)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Redplatinum Let There Be Rock (AI) WPD JC (Cassie Caple)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Hotashell Icing Off The Cake (Luke & Melanie Stevens)
Baby of Breed: Manfreds Born To Be Wild (J Watson)
Puppy of Breed: Redwhitenblu Destinys warrior (Lydia Jones)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Cliftop Blue Rebel (K Heald / K Simpson / S Gilkison)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Cliftop Blue Times Two (K Heald & K Simpson)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Neut Ch / Aust Ch Spalpeen Missy Higgins (Karen Simpson)

Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Chrysaliss Devils First Lady (Natalie Southam)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Chrysaliss Brave Jay (Natalie Southam)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bullwhip Miss Money Penny (Chris Hall)
Baby of Breed: Bullacktiv Little Rock (P/ N & A Zullo)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Joymont The Dark Knight (Cathy Scotton/Donna Robinson)
R/UP BOB, Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Ayladee Diamonds Are Forever (Donna Robinson)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Firezan Two Stroke (Annette Bowe)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Firezan Kryptonite (Mrs A D Bowe)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Covejack The Dukes Double (Jayne Hawkins)

Kerry Blue Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)

Sealyham Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pennyflower Dave In Deep Space (Christine Timms)

Staffordshire Bull Terrier
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Joden Own Tha Space (Kim Sammut)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Lilrock Canny Lass (S Clark & K Coulson)

Tenterfield Terrier
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Junior Neuter of Breed: Demala Lord of the Rings (Hellen Stokes)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Carolyn Butler (NSW)

Best in Group & Bred by Exhibitor in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Sup Ch Goldmaid Dangerous Player (AI) (D L & L Meagher)
Runner Up in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Germanicus Andromeda (Lara Haynes)
Baby in Group: Pointer
Robwyn Turning Tables At Hipoint (Imp NZ) (J & R Mirto)
Minor in Group: Bracco Italiano
Aust Ch Jonz Red Hot Rendezvous (Kellett/ Ashpole & Palmer)
Puppy in Group: Labrador Retriever
Joalbe Hot Expectations (V A Dodge)
Junior in Group: English Springer Spaniel
Jamandess Just Clover (Robynne Woolcock)
Intermediate in Group: Bracco Italiano
Aust Ch HiPoint My Fathers Kiss (AI) (J & R Mirto)
Aust Bred in Group: Golden Retriever
Aust Ch BlueBreeze Hero Of Never Land (Debra Stubbings)
Open in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Sup Ch Germanicus Arko (Lara Haynes)

Bracco Italiano
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch HiPoint My Fathers Kiss (AI) (J & R Mirto)
R/UP BOB & Minor of Breed: Aust Ch Jonz Red Hot Rendezvous (Kellett/ Ashpole & Palmer)
Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Arnkay Gabriella (J & R Mirto / K & R Logan)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Jamandess Watermelon Wine (Robynne Woolcock)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Jamandess Just Clover (Robynne Woolcock)
Baby of Breed: Jamandess Targa Top Zed (Robynne Woolcock)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Germanicus Andromeda (Lara Haynes)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Germanicus Arko (Lara Haynes)
Res Dog CC & Junior of Breed: Germanicus Hall of Fame (Lara Haynes)
Baby of Breed: Germanicus Let Me Love You (Ai) (Lara Haynes)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch BlueBreeze Hero Of Never Land (Debra Stubbings)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dykinta Spirit Dancer (Wendy Atkins)
Res Bitch CC & Minor of Breed: BlueBreeze Barefoot Princess (Debra Stubbings)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Silverstream Bold As Brass (Cherilyne Blackman)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Jarkk Perfect Dream Time (Barbara Broughton)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Joalbe Too Hot T Handle (V A Dodge)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Joalbe Hot Expectations (V A Dodge)
Baby of Breed: Jarkk Mana Koru (Barbara Broughton)
Minor of Breed: Kossel Bowrain (Mrs Lorraine Edman)

Lagotto Romagnolo
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch OttogaL Coco Pop (Mrs L Krzemien)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Tarshona Crowd Pleaser (Mrs K & Miss C Walker)

Pointer
Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Lakewinds Trade Secret (J & R Mirto)
Baby of Breed: Robwyn Turning Tables At Hipoint (Imp NZ) (J & R Mirto)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Griswold Vienna Waltz (AI) (Jodie Fogarty)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Dangerous Player (AI) (D L & L Meagher)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Lynn Butler (NSW)

Runner Up in Group: Afghan Hound
Aust Sup Ch Taejon All About Eve (AI) (Paul & Lyn Britza / Julieanne Laws)
Baby in Group: Portuguese Podengo (Small Smooth Haired)
Ballahond Rosado Dawn (Sandra Bell)
Junior in Group: Dachshund (Long Haired)
Aust Ch Dachyclan Tyrone of Bridee (E V Graham)
Intermediate in Group: Dachshund (Smooth Haired)
Aust Ch Tischamingo Diva By Blood (AI) (J & F Walker)

Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Taejon All About Eve (AI) (Paul & Lyn Britza / Julieanne Laws)

Basenji
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Zandeena Getn Jiggy With It (Ms S DeAngelis & Miss M Deangelis)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Dachyclan Tyrone of Bridee (E V Graham)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Beedashie Against All Odds (Miss K Smith)
Open of Breed: Aust Ch Laurieton Follow That Dream (AI) (Karen Smith)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dacville Leads Th'Way (Imp NZ) (Laraine Wasson)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dacville Kiwi Temtation (Imp NZ) (Laraine Wasson)
Minor of Breed: Beedashie Brown Eyed Girl (Miss K Smith)
Puppy of Breed: Midaka Spunky Monkey (H Rey)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aquadachs Classy Cali (Mrs A Denby)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aquadachs Eager Emalee (Mrs A Denby)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tischamingo Diva By Blood (AI) (J & F Walker)

Dachshund (Wire Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Wyredach Dare To Dream (B Gale)

Portuguese Podengo (Small Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Linbren Iamnumberfour (Miss L Gibbons)
Baby of Breed: Ballahond Rosado Dawn (Sandra Bell)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Ballahond Tarn Bilu RN ET (Sandra Bell)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Rev Colin Seymour (NSW)

Best in Group & Bred by Exhibitor in Group: Border Collie
Aust Ch Nahrof Serve and Protect (L Somers & E Badior)
Runner Up in Group & Open in Group: Australian Shepherd
Aust Sup Ch Blueamble Putyour Red Dress On (A & J Lamberton / D & V Collins)
Baby in Group: Australian Kelpie
Tyrilebee Follow Your Heart (Regan)
Minor in Group: Shetland Sheepdog
Beauideal Juz Too Handsome (J L Docksey)
Puppy in Group: German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Cinderhof Indiaa (J Bird & C Bird)
Junior in Group: Border Collie
Aust Ch Nahrof Fire When Ready (L Somers/E Badior)
Aust Bred in Group: Australian Kelpie
Aust Ch Dalalyn Outback Romance (Mrs Lee-Anne McLean)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Aust & Neut Ch Arrynmist Kaskade (Rob & Ann Ryan)

Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dalalyn Outback Romance (Mrs Lee-Anne McLean)
Dog CC & Junior of Breed: Goldedge Country Style (Lee-Anne McLean & Natalie Wilson)
Baby of Breed: Tyrilebee Follow Your Heart (Regan)

Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Blueamble Putyour Red Dress On (A & J Lamberton / D & V Collins)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Goldmaid What R The Odds (D & L Meagher)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust /Multi /GBZ/PRT Jr Ch Seventy Seven Cherished Desire (Imp PRT) (Paulene Andrews)
Baby of Breed: Blueamble Swipe Right (AI) (Mrs Ann Lamberton & Dr Beth Tillman)
Puppy of Breed: Blueamble The Dark Apprentice (A & J Lamberton/Dr B Tillman)
Junior of Breed: Aust Ch Goldmaid Spectacular Bid (D & L Meagher)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Dykinta Sea Shepherd (L Meagher)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Weedram A Mystical Winter (T Harber)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Arrynmist Kaskade (Rob & Ann Ryan)

Border Collie
BOB, Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Nahrof Serve and Protect (L Somers & E Badior)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Nahrof Fire When Ready (L Somers/E Badior)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Timmally Christmas Cracker (Anne Williams)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Snofyre Legend of Tomorrow (AI) (Chrissy Fitzgerald)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Cinderhof Indiaa (J Bird & C Bird)

Shetland Sheepdog
Minor of Breed: Beauideal Juz Too Handsome (J L Docksey)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Brad Santas (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Schnauzer (Giant)
Aust Sup Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
Minor in Group: Shiba Inu
Aust Ch Rakurai PrettyFly For A RedGuy (IID UK) (Jennifer Nield)
Puppy in Group: Dobermann
Aust Ch Carridene Fortune Cms Around (Imp NZ) (Borealis Kennels)
Junior in Group: Schnauzer (Miniature)
Aust Ch Schonhardt Ninja By Night (D Lawson)
Aust Bred in Group: Boxer
Kellynda Watch My Dust (Mr J Neale)
Bred by Exhibitor in Group: Newfoundland
Aust Ch Newflabel Black Diamond (Janelle Wallace)
Open in Group: Siberian Husky
Aust Ch Annajak Wrecking Ball (AI) (M Starkey)
Runner Up Neuter in Group: Newfoundland
Aust & Neut Ch Newfcastle The Magic Begins (Janelle Wallace/Newfcastle)

Akita
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Oceanbreeze Raiz Yr Glass (Sandra Craig)

Boxer
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Kellynda Watch My Dust (Mr J Neale)
Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Saxonee Strike Zone (Wayne Conway)
Baby of Breed: Portside Mother of Dragons (Wayne Conway)
Baby (Dog) of Breed: Portside King of the North (Wayne Conway)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Neuwera N Bullforest Chiron (AI) (Mr M McAllister)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Blaqveil Lorenzo Saint John (Nicola Hooper / T Szentes)

Dobermann
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Vansitar Fire N Ice (Imp NZ) (Borealis Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Carridene Fortune Cms Around (Imp NZ) (Borealis Kennels)
Minor of Breed: Indpac Fun In The Sun (Scott & Sharon Norman)

Dogue de Bordeaux
BOB, Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Dogubrute From Dusk Till Dawn (AI) (Doug Burt David and Amanda O'Hara)

Neapolitan Mastiff
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Maggiormente Primo Taglia (AI) (D & T Reid)

Newfoundland
R/UP BOB, Res Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Newflabel Black Diamond (Janelle Wallace)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Newfcastle The Magic Begins (Janelle Wallace/Newfcastle)

Samoyed
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Apolar Warrior In White (Sarah Jones & Julie Wales)

Schnauzer (Giant)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Schonhardt Ninja By Night (D Lawson)
Res Dog CC & Minor of Breed: Schonhardt Kaos In The Kathaus (AI) (Deborah Lawson & M Macleod Woodhose)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Redorah Miss Demeanor (Mrs D Lawson)
Baby of Breed: Redorah Storm In A Shot Glass (Doris Cooper)
Puppy of Breed: Peptide Black Is Back (Doris Cooper)

Shiba Inu
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Rakurai PrettyFly For A RedGuy (IID UK) (Jennifer Nield)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Darshiva Grand Vision (M Kearney/ R & L Seare)
Baby of Breed: Kortmar Shake It Off (Lyne Browning)

Siberian Husky
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Annajak Wrecking Ball (AI) (M Starkey)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Lynn Butler (NSW)

Best in Group & Bred by Exhibitor in Group: Tibetan Terrier
Gengala Dipped In Ink (Louise Hickie)
Runner Up in Group & Open in Group: Lhasa Apso
Aust Gr Ch Zaland Forensics Abby Sciuto (Belinda Beves & Nina Estatheo)
Minor in Group: Keeshond
Rymiska Great Balls Of Fire (Ray/ Marilyn & Tracey Parker)
Puppy in Group: Lhasa Apso
Zaland Academy Award (B Beves & N Estatheo)
Junior in Group: French Bulldog
Aust Ch Cocohills Alfie Baby (Mrs Jennifer & Miss Jordan Fitzgerald)
Aust Bred in Group: Keeshond
Aust Ch Rymiska Howzat (T Parker)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: French Bulldog
Aust Neut Ch Colkerry His Excellency (Sally Cole)

Boston Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Bostonway All That And More (S Squires)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Bostonway Oh Lala (AI) (S Squires)
Baby of Breed: Bostonway My Ace Game (S Squires)
Baby (Dog) of Breed: Bostonway Line Call (S Squires)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Cocohills Alfie Baby (Mrs Jennifer & Miss Jordan Fitzgerald)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Tricibwthyn Llan Ceidrych (Mrs J L Fitzgerald & Mr R A Parry)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Colkerry His Excellency (Sally Cole)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Daesdaemar Rewrite The Stars (Amanda Huggins)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Daesdaemar Crazy For You (Amanda Huggins)

Keeshond
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rymiska Howzat (T Parker)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Rymiska Queen Of Hearts (R,M & T Parker)
Res Dog CC & Minor of Breed: Rymiska Great Balls Of Fire (Ray/ Marilyn & Tracey Parker)

Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Zaland Forensics Abby Sciuto (Belinda Beves & Nina Estatheo)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Zaland Academy Award (B Beves & N Estatheo)

Poodle (Standard)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bouffant Call The Paparazzi (Deb Saunders)
Baby (Dog) of Breed: Lilithlimna The Awakened One (J H Conquest)

Shih Tzu
Baby of Breed: Erintoi Artic Diamond (John Sheppard)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Gengala Dipped In Ink (Louise Hickie)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Gengala Caught On Camera (Louise Hickie)