Hills Kennel Club of WA (WA)

Date of Show : 6-Jul-2019 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Cherri Seeber (WA)   (Total Entry : 382)

Best in Show & Junior in Show: French Bulldog
Earsrup La Andre' (S & L Hudson)
Runner Up in Show & Open in Show: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Sup Ch Cavashon Flying Solo (K Brooksby & J Vaughan-Davies)
Baby in Show: Irish Terrier
Anluan Oh Errol (Neridah Sharrett/ Stan Honnery / Lauren Ferguson)
Minor in Show: Beagle
Sligrachan Desis Paradidle (AI) (Sligrchan Kennels)
Puppy in Show: Welsh Corgi (Pembroke)
Aziah The Heart Of Winter (AI) (Miss M Hawgood)
Intermediate in Show: Australian Silky Terrier
Aust Ch Karlyermai Aint Wizlin Dixi (Karlyermai Kennels)
State Bred in Show: Bullmastiff
Nellabull Machete (Mr S Allen)
Aust Bred in Show: Siberian Husky
Aust Sup Ch Koolmove Watch Me Shine (Desiree & Stephen Case)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Japanese Spitz
Aust Gr Ch Daesdaemar Hot Pursuit (Mrs N K Thornett)
Runner Up Neuter in Show: Bernese Mountain Dog
Aust & Neut Ch Bernabout Blaze Of Glory (Miss J Versteeg & Mrs C Hancock)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Ms Kath Hamilton (WA)  (Group Entry : 80)

Best in Group & Open in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Sup Ch Cavashon Flying Solo (K Brooksby & J Vaughan-Davies)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Australian Silky Terrier
Aust Ch Karlyermai Aint Wizlin Dixi (Karlyermai Kennels)
Puppy in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Grandimage Tougha Thanth Rest (Mrs V McKelvie)
Runner Up Neuter in Group: Miniature Pinscher
Aust & Neut Ch Callme I Believe (Steve Rhodes)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Karlyermai Aint Wizlin Dixi (Karlyermai Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Karlyermai Sheer Indulgence (Karlyermai Kennels)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Cavashon Flying Solo (K Brooksby & J Vaughan-Davies)
Minor of Breed: Trescaval Izzabella (Mal & Julia Logan)
Puppy of Breed: Tresbow Dust In Time (AI) (R Carnegie & J Logan)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Chintaro What Goes Around (Mrs V McKelvie)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Chintaro Catcha Thief (E Harrower)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Grandimage Tougha Thanth Rest (Mrs V McKelvie)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mohawk Whiter Shade Of Pale (Miss L E Barnes)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Mohawk Midnight Serenade (Miss L E Barnes)
Baby of Breed: Pender Just Saiyan (Danielle Smith)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Jahwohl Catchme I Dare You (Ms K A Richardson)

Havanese
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Carnwath Tove (Yuri Steinberg-Tong'e)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)
Bitch CC & Minor of Breed: Ananda Listen To Her Heart (R S & S M Shellback)
Baby of Breed: Ananda A Star Is Born (R S & S M Shellback)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Chincasa Spellbinder (Nick Skeet)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Chincasa Impossible Princess (Nick Skeet)
Baby of Breed: Chincasa Could It Be Magic (Nick Skeet)

Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Callme I Select (Steve Rhodes)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Callme I Believe (Steve Rhodes)

Pomeranian
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aventura Isla (Aventura Kennels)
Baby of Breed: Aventura Dolce (Aventura Kennels)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Toorork Billy Bob (Deborah & Darryl Barker)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Toorork Betty Sue (Deborah & Darryl Barker)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Toorork Sky Is The Limit (Deborah & Darryl Barker)
Puppy of Breed: Toorork Chipper Gipper (Deborah & Darryl Barker)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Toorork Teddie Ansell (Heidi Ansell)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Neut Ch Toorork Black Rosie (T Quinn/ D & D Barker)

Russian Toy (Long Haired)
Baby of Breed: Nightwood The Soviet Spy (Debra Simpson)
Baby (Dog) of Breed: Nightwood Moscow After Dark (Debra Simpson)

Russian Toy (Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Vonaachen Alexie (Debra Simpson)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Wencyn I Am The Survivor (Mrs C Stack)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Cherri Seeber (WA)  (Group Entry : 34)

Best in Group & Intermediate in Group: Australian Terrier
NZ & Aust Ch Tasdale Boo Guess Who (Imp NZ) (N Sharrett & S Honnery)
Runner Up in Group: Staffordshire Bull Terrier
Westrova Stoic Miss Barbra (Frances Strover)
Baby in Group: Irish Terrier
Anluan Oh Errol (Neridah Sharrett/ Stan Honnery / Lauren Ferguson)
Junior in Group: Staffordshire Bull Terrier
Artisinal Casablabla (Mrs E Park Findlater)
Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Staffegan Bullet Proof (Mrs Jackie Cook)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ & Aust Ch Tasdale Boo Guess Who (Imp NZ) (N Sharrett & S Honnery)

Bull Terrier
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Cyclop River Of Dreams (E Harrower)

Irish Terrier
Baby of Breed: Anluan Oh Errol (Neridah Sharrett/ Stan Honnery / Lauren Ferguson)

Soft Coated Wheaten Terrier
Baby of Breed: Ozwheat Storm Angel (D Sue)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Westrova Stoic Miss Barbra (Frances Strover)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Staffegan Bullet Proof (Mrs Jackie Cook)
Res Dog CC: Artisinal Will I Am (Mrs E Park Findlater)
Baby of Breed: Bullitproof Disturbed (Mrs C & Mr M Allen)
Minor (Bitch) of Breed: Westrova Stoic Fare Thee Well (Sandy Graham)
Junior of Breed: Artisinal Casablabla (Mrs E Park Findlater)
Intermediate of Breed: FormulaBluz Brock Zero Five (Amanda Munro)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Jessica M Brown (WA)  (Group Entry : 55)

Best in Group & Open in Group: Cocker Spaniel (American)
Am/Can/NZ Gr & Aust Ch Mar-k N Parkavon's Midnight Eclipse (Imp USA) (Paul & Debbie Wilkes / Keith Brown)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Golden Retriever
Aust Ch Fantango Cant Buy Me Love (Debra Turner)
Puppy in Group: Golden Retriever
Ambermist Tequila Sunrise (Debra Turner)
Junior in Group: English Springer Spaniel
Cardhu Brothers In Arms (AI) (Steph/ Paul & Laurie Meikle)
Intermediate in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Ch Esspree Moon light Rendezvous (Julie & Karen Hiscott)
State Bred in Group: Labrador Retriever
Aust Sup Ch Blackboy Storm In A Teacup (AI) (Blackboy Kennels)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) (Joy H Hunter)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Taniwha Kaimata (Dr L Brain)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tarrendayle Hamishn impossible (Karen Crickmore)
R/UP BOB & Puppy of Breed: Irishclan Empires Sun (Mrs M Riley & Mr H Dunstan)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am/Can/NZ Gr & Aust Ch Mar-k N Parkavon's Midnight Eclipse (Imp USA) (Paul & Debbie Wilkes / Keith Brown)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Staryanks Alabama Dreaming (P M & D R Wilkes / Miss P Hopkins)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Cardhu Brothers In Arms (AI) (Steph/ Paul & Laurie Meikle)
Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Esspree Isle Of Skye (AI) (Miss Karen and Mrs Julie Hiscott)
Res Bitch CC: Esspree Poetic Justice (Julie & Karen Hiscott)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Wahrelegende Brewing Storm (Anne Whitehead)
Baby of Breed: Wahrelegende Coffee Cream (Anne Whitehead)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) (Joy H Hunter)

German Wirehaired Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Kobnko V Vecto (Steph Meikle)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Fantango Cant Buy Me Love (Debra Turner)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ambermist Tequila Sunrise (Debra Turner)
Minor of Breed: Chaleur Wish Upon A Star (AI) (Holly Brighton)
Junior of Breed: Wysiwyg I Was Made For Loving U (A Adampoloulos)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Blackboy Storm In A Teacup (AI) (Blackboy Kennels)

Weimaraner (Long-haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Grausturm Ok Basil Brush (Diana Theobald)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Esspree Moon light Rendezvous (Julie & Karen Hiscott)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Elizabeth Walmsley (WA) (Group Entry : 40)

Best in Group & Junior in Group: Pharaoh Hound
Aust Ch Pennhari The Devil You Know (Mr D Addems & Ms N Burton)
Runner Up in Group: Whippet
Aust Ch Harroway Design Brief (Pamela Campbell & Steven Warry)
Baby in Group: Whippet
Harroway Wrapped In Love (Taleen Riley)
Minor in Group: Beagle
Sligrachan Desis Paradidle (AI) (Sligrchan Kennels)
Intermediate in Group: Saluki
Aust Ch Itsozi The Jewel Keeper JC (S Timson)
Open in Group: Beagle
Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dachshund (Wire Haired)
Aust & Neut Ch Dachkuri Fly By Wire (Michael Comley)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Zazzera My Heart Skips Abeat (R A & L M Fenwick)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Zazzera Heart Beat Song (R A & L M Fenwick)

Beagle
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sligrachan Desis Lally Broch (Sligrachan Kennels)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Sligrachan Desis Paradidle (AI) (Sligrchan Kennels)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Terralongi Cross My Heart (Alan & Gail Jelly)

Dachshund (Wire Haired)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Dachkuri Fly By Wire (Michael Comley)

Ibizan Hound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Senjabi The Flying Dutchman (Imp NZ) (Christie Molinaroli)

Irish Wolfhound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fleetwood Lia At Cumocroi (AI) (Imp NZ) (S & D Runciman)

Pharaoh Hound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Pennhari The Devil You Know (Mr D Addems & Ms N Burton)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Santasi Dangerous Liaisons (S Taylor)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Santasi Great Expectations (AI) (Mrs T Brooker & Mrs S J Taylor)

Saluki
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Itsozi The Jewel Keeper JC (S Timson)

Whippet
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Harroway Design Brief (Pamela Campbell & Steven Warry)
Baby of Breed: Harroway Wrapped In Love (Taleen Riley)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Ms Denise Jones (WA)  (Group Entry : 52)

Baby in Group: Shetland Sheepdog
Arajento Golden Handshake (Kay C Tonkin)
Minor in Group: Australian Kelpie
Sandsprite Calamity Jane (S Einam)
Puppy in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aziah The Heart Of Winter (AI) (Miss M Hawgood)
Intermediate in Group: Australian Shepherd
Blueamble Run Silent Run Deep (J & A Lamberton)
Runner Up Neuter in Group: Border Collie
Winpara Delta V HT (C Mews)

Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Huntarush Blossom Point (Mrs J Hayne)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Sandsprite Calamity Jane (S Einam)

Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Blueamble Run Silent Run Deep (J & A Lamberton)

Australian Stumpy Tail Cattle Dog
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Justpuremac Its A Bullz Eye (Lauren Heerey)

Border Collie
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Winpara Rumour Has It (Miss R J Evans)
R/UP Neuter BOB & Res Neuter Bitch CC: Winpara Delta V HT (C Mews)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wohlstand Drivin Miss Daisy (Susan Smith)

Shetland Sheepdog
Baby of Breed: Arajento Golden Handshake (Kay C Tonkin)
Minor of Breed: Arajento The Still Oth Night (Mrs K C Tonkin)
Minor (Dog) of Breed: Arajento Night Fever (Mrs K C Tonkin)
Puppy of Breed: Louanda Hot Summer Nights (Heather Hawkins)
Intermediate of Breed: Arajento Steppin Out In Style (Mrs K C Tonkin)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aziah The Heart Of Winter (AI) (Miss M Hawgood)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Dr George Koutsantonis (WA)  (Group Entry : 57)

Best in Group & Aust Bred in Group: Siberian Husky
Aust Sup Ch Koolmove Watch Me Shine (Desiree & Stephen Case)
Runner Up in Group & Open in Group: St Bernard
Aust Ch Allsaint Iwriggle Bring It On (AI) (Mrs K & Mr M Slender)
Baby in Group: Dobermann
Vansitar Glimmer in the Fire (AI) (IID NZ) (Vansitar Dobermanns)
Puppy in Group: Shiba Inu
Aust Ch Wolfworx Dai Etsu at Diomede (R A & D J Wells)
Junior in Group: Bullmastiff
Nellabull Sky Hawk (Mr S Allen)
Intermediate in Group: Dobermann
Aust Ch Vansitar It's Now Or Never (Imp NZ) (The Late VP Brennan & Vansitar Doberman)
State Bred in Group: Bullmastiff
Nellabull Machete (Mr S Allen)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Bernese Mountain Dog
Aust & Neut Ch Bernabout Blaze Of Glory (Miss J Versteeg & Mrs C Hancock)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Piolak Thor Ragnarok (Jenn Lawrence)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wolfproud Carolina (Jenn Lawrence)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bernabout Black Label (Miss J Versteeg)
R/UP BOB & State Bred of Breed: Aust Ch Sennen Kodak Moment (D J & Mrs G F May)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Sennen Absolutely Fabulous (D J & Mrs G F May / R Jackson)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Bernabout Blaze Of Glory (Miss J Versteeg & Mrs C Hancock)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Nellabull Machete (Mr S Allen)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Nellabull Sky Hawk (Mr S Allen)

Cane Corso
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Spqrka Freyja (Belinda Allen)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup/NZ & Can Ch Summits Vansitar Vb Eureka (Imp USA) (D Kehoe & L West)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Vansitar It's Now Or Never (Imp NZ) (The Late VP Brennan & Vansitar Doberman)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Vansitar Go For Gold (Imp NZ) (Vansitar Dobermanns)
Baby of Breed: Vansitar Glimmer in the Fire (AI) (IID NZ) (Vansitar Dobermanns)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kuhnheit El Diablo Da Gonsalo (Mrs L Cooke & Mrs M Freiberger)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Shadowmaker Medusas Echo (Leah Cooke)

Samoyed
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Lunasea Look Out Here I Come (AI) (Y Chen (Helen))
Baby of Breed: Lunasea Little Gold Digger (AI) (Helen Chen)

Shiba Inu
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wolfworx Dai Etsu at Diomede (R A & D J Wells)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Koolmove Watch Me Shine (Desiree & Stephen Case)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Koolmove Serendipity (Desiree & Stephen Case)

St Bernard
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Allsaint Iwriggle Bring It On (AI) (Mrs K & Mr M Slender)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Ms Eva Fekete (WA)  (Group Entry : 64)

Best in Group & Junior in Group: French Bulldog
Earsrup La Andre' (S & L Hudson)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Xoloitzcuintle (Standard)
Aust Ch Wazzat Chamuco (J Dinis)
Puppy in Group: Poodle (Standard)
Artizan Savile Row (Ms J Ainsworth)
State Bred in Group: Japanese Spitz
Aust Ch Tomidachi Shizukese N Chowa (Mrs N K Thornett)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Japanese Spitz
Aust Gr Ch Daesdaemar Hot Pursuit (Mrs N K Thornett)

British Bulldog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Tdks Rani (T Keedwell & S Brittain)

Chow Chow
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Sherae Bobbi Bozo In Red (Mrs J A Williams & Sherae Kennels)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Krystaway Instafamous (R & D Harbin)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Earsrup La Andre' (S & L Hudson)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Asplendour G La Glitter (Caroline Owens)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Asplendour I La Indi (Caroline Owens)
Minor of Breed: Yveafrenchie A Kind of Magic (Caroline Owens)

Great Dane
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Rorlyn Crazy Lil Thing Cald Luv (R & L Booth)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Alariqus Bringing Sexy Back (Ms R McLean & Mr I Barclay)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Ahmanvondane Legend Of Th Ark (AI) (Justine Boreham)
Baby of Breed: Danefred Turn Back Time (AI) (G Robinson)
Minor of Breed: TuxDanes Lady Luck (Ai) (A & M Furst)
Junior of Breed: Cymroz Dog Of Thunder (M Wasley)

Japanese Spitz
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Tomidachi Mystical Pursuit (Mrs N Thornett)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Morsha Odiluk Jinlee Snow (Miss M Le)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Belzbentley Adamantium (Ms Michelle Grove)
State Bred of Breed: Aust Ch Tomidachi Shizukese N Chowa (Mrs N K Thornett)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Daesdaemar Hot Pursuit (Mrs N K Thornett)
R/UP Neuter BOB, Res Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Neut Ch Mannerking Toro (Miss M Le)

Keeshond
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Kahnhond Southern Saphire (T & S J Mallia / D & D Wall)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Kahnhond Rise Of The Pheonix (Sue Mallia)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Tamaari Mr Digby (C Wood/M Sawley)
Minor of Breed: Arranbrae Wish Upon A Star (T & S J Mallia)

Poodle (Standard)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Voila Going The Distance (Ms J Ainsworth & Mr L Wright)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Artizan Savile Row (Ms J Ainsworth)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Jenuin Lily Black (Linda Nicholls)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Firezeye Wateva Floatz Ya Boat (Mrs V Parke)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Gengala Born To Boogie (Mrs S Y Langford)

Xoloitzcuintle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wazzat Gotzone (IID NOR) (J Z Dinis)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wazzat Chamuco (J Dinis)