Yarrawonga A & P Society Inc (VIC)

Date of Show : 4-Oct-2019 (Friday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Ms Noreen Harris (VIC)

Best in Show & Open in Show: Borzoi
Aust Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)
Runner Up in Show & Intermediate in Show: Scottish Terrier
Aust Sup Ch Shortblak With a Dash of Cream (Stacey Sullivan)
Baby in Show: Jack Russell Terrier
Tiarker Ripple In The Water (Alicia & Michael Mann)
Minor in Show: Great Dane
Danefred Memories Rmade O This (AI) (Frieda Clifton)
Puppy in Show: Fox Terrier (Smooth)
Idylewins Iron Oresome (Mr G Winch/ Mr C Reid/ Dr R Young)
Junior in Show: Shetland Sheepdog
Shelmanna Reach for the Stars (Shirley Fox)
Aust Bred in Show: Shih Tzu
Aust Gr Ch Beltzu Made To Order (Belinda Heersema)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Manchester Terrier
Aust & Neut Ch Dixiedaly Savvy Gal CD RA (Janet Palmer)
Runner Up Neuter in Show: Poodle (Toy)
Aust & Neut Ch Proclaim Kateishas Secret (Mrs J Seiter)

Baby SweepStakes - 1st Place: Siberian Husky
Canyonlands Queen Of Music (Mrs Amanda Becconsall)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Jack Russell Terrier
Tiarker Ripple In The Water (Alicia & Michael Mann)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Ms Noreen Harris (VIC)

Runner Up in Group & Junior in Group: Pug
Triseter Mopsi Martini (Esther Joseph & Denise MacCallum)
Baby in Group: Havanese
Carnwath Revolver (L J Bolden)
Minor in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Matmor Trade Secret (Steve Wraith)
Puppy in Group: Pomeranian
Dochlaggie Delightful Desire (Denise Leo)
Intermediate in Group: Griffon Bruxellois
Troubadour Raspberry Tart (S Stewart)
Aust Bred in Group: Lowchen
Aust Ch Kimissa Pimp My Ride (R & M Clancy)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Italian Greyhound
Aust & Neut Ch Tunamara Mahina (Leisl Wood)

Affenpinscher
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Simias Black Berry Trifle (Sally Stewart)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Matmor Remy Martin (Mr S Wraith)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Matmor In the Society Pages (Steve Wraith)
Res Dog CC & Minor of Breed: Matmor Trade Secret (Steve Wraith)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch El-Toro Kiwis Billy The Kid (Imp NZ) (Glen Donnan)
Junior of Breed: Aust Ch Bendonichi Chilli Cha Cha (Glen Donnan)

English Toy Terrier (Black and Tan)
Baby of Breed: Furnlea Pure Proparganda (Mr R & Mrs R Murdoch)

Griffon Bruxellois
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Troubadour Raspberry Tart (S Stewart)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Troubadour Holly Golightly (Sally Stewart)

Havanese
Baby of Breed: Carnwath Revolver (L J Bolden)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bindahlena Love At First Sight (Leisl Wood)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Berizza A Star Is Born At Bindahlena (Leisl Wood)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Tunamara Mahina (Leisl Wood)

Lowchen
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kimissa Pimp My Ride (R & M Clancy)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kimissa Baileys N Ice (R & M Clancy)

Pekingese
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Candellarose The Squire (J Witte)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Dochlaggie Debonair (Denise Y Leo)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Dochlaggie Delightful Desire (Denise Leo)
Baby of Breed: Dochlaggie Dark n Handsome (Denise Leo)

Pug
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Triseter Mopsi Martini (Esther Joseph & Denise MacCallum)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Ms Noreen Harris (VIC)

Best in Group & Intermediate in Group: Scottish Terrier
Aust Sup Ch Shortblak With a Dash of Cream (Stacey Sullivan)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Fox Terrier (Smooth)
Idylewins Iron Oresome (Mr G Winch/ Mr C Reid/ Dr R Young)
Baby in Group: Jack Russell Terrier
Tiarker Ripple In The Water (Alicia & Michael Mann)
Minor in Group: Bull Terrier (Miniature)
Alcaneeka Gold N Tigress (Alcaneeka Kennels)
Junior in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Ecirp Paparazzi's Heir (Ms Robyn Price)
Aust Bred in Group: Irish Terrier
Aust Ch Shannawonna Man Of My Dreams (AI) (Ruth Elkner)
Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Seighford Luna Lovedog (Dr D & Mrs F Lowe)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Manchester Terrier
Aust & Neut Ch Dixiedaly Savvy Gal CD RA (Janet Palmer)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Kylott Pleased To Meet You (K and S Boulter)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Lemonlee Lazy Misty Morning (Mr S & Mrs K Boulter)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hulia Im A Tiger (ROM) (Alcaneeka Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Alcaneeka Gold N Tigress (Alcaneeka Kennels)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Bulltacho Our Girl Tess (K & F Willox)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Idylewins Iron Oresome (Mr G Winch/ Mr C Reid/ Dr R Young)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ecirp Requiem (R and K A Price)
Res Bitch CC & Open of Breed: Sunfox Annabella (G M Winch/ C J Reid & Dr R B Young)
Junior of Breed: Aust Ch Ecirp Paparazzi's Heir (Ms Robyn Price)

Irish Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shannawonna Man Of My Dreams (AI) (Ruth Elkner)

Jack Russell Terrier
Baby of Breed: Tiarker Ripple In The Water (Alicia & Michael Mann)

Manchester Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dixiedaly True Heart (Val Adams)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Rosemerta Chyna Black RN (Janet Palmer)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Rosemerta Autumn Jazz (Janet Palmer)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Dixiedaly Savvy Gal CD RA (Janet Palmer)

Norfolk Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mazberg Ziggy Stardust (M Connell & M Berg)
Baby of Breed: Mazberg The One and Only (S Culbert/ G Jones/ M Berg)

Scottish Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Shortblak With a Dash of Cream (Stacey Sullivan)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Seighford Luna Lovedog (Dr D & Mrs F Lowe)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Seighford Wizzards Accomplice (Dr D & Mrs F Lowe)

Tenterfield Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Skalawag Black N White Finery (Mrs D McDonell)
Baby of Breed: Skalawag Shes Sophie Sunshine (Mrs D McDonell)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Maureen Gostelow (VIC)

Best in Group & Puppy in Group: Golden Retriever
Santamaria Don't Stop Me Now (Dianne Lee)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Pointer
Aust Sup Ch Tyeanbo Take Another Look (G Munro)
Baby in Group: Cocker Spaniel
Rhiannon Blue Ain't My Color at Tarrendayle (J Scott & T Dennis)
Minor in Group: Golden Retriever
Santamaria Whistling Dixie (Dianne Lee)
Junior in Group: German Shorthaired Pointer
Canawindra East Bound Train (M J & F L Park)
Open in Group: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Can Gr & Aust Gr Ch Oryxes Fancy Duck Downunder (Imp CAN) (John Chapman & Peter Holdaway)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Curly Coated Retriever
Aust & Neut Ch Kalonakurl First And Foremost (S Slater)

Brittany
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: New York Des Esprits Voyageurs (Imp FRA) (C Moya)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Appinitki Badger Bear (B & M Lennon)

Cocker Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Tarrendayle One Last Kiss (Jacinta Scott & Toni Dennis)
Baby of Breed: Rhiannon Blue Ain't My Color at Tarrendayle (J Scott & T Dennis)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Staryanks Greatest Showman (Mr P M & Mrs D R Wilkes/ Miss P Hopkins & Mr M Clarkee)

Curly Coated Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Curlbrook Working Class Man (AI) (Curlbrook Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kalonakurl Hot Gossip (Sharon Slater)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Kalonakurl First And Foremost (S Slater)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Canawindra Roll My Way (MJ & F L Park)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Canawindra Believe In Magic (M J & F L Park)
Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Canawindra Roll The Dice (M J & F L Park)
Res Dog CC & Junior of Breed: Canawindra East Bound Train (M J & F L Park)
Baby of Breed: Canawindra Over And Over Again (M J & F L Park)

German Wirehaired Pointer
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Lovewyre Aurora Australis JC (Mrs S Kennedy)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Santamaria Don't Stop Me Now (Dianne Lee)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Santamaria Th Greatest Showman (Heath Brunn & Adam Shugg)
Bitch CC & Minor of Breed: Santamaria Whistling Dixie (Dianne Lee)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Bushgold Brothers Bodhi (Mrs Pauline Rudd)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Pelerosso Gisella (Mrs P Rudd)

Irish Setter
Bitch CC: Aust Ch Rhiannon Red Letter Day (Marina & Jacinta Scott)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Diacas The Phantoms Back Atolrick (Robyn Brock)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Can Gr & Aust Gr Ch Oryxes Fancy Duck Downunder (Imp CAN) (John Chapman & Peter Holdaway)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tollerpoint Herald Angels Sing (J Chapman & P Holdaway)
Puppy (Bitch) of Breed: Tollerpoint Allye Faithful (Ms L Keilour)

Pointer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Tyeanbo Take Another Look (G Munro)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bryndoain GI Joe (Imp NZ) (Angela Henderson)
Baby of Breed: Alclare Rewrite The Stars (Mrs A Henderson & Mrs K Gilbert)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Maureen Gostelow (VIC)

Best in Group & Open in Group: Borzoi
Aust Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)
Minor in Group: Saluki
Baghdad Lets Go Parti (Paula Bockman- Chato)
Puppy in Group: Pharaoh Hound
Starblush Get Outta My Way (Adam Daly)
Intermediate in Group: Dachshund (Wire Haired)
Cayugaridge Kailua (Mrs S Kennedy)

Beagle
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hounsley Hide Me In Your Heart (Miss E Triffitt)

Borzoi
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Marakhoff Shostaakovich (Marakhoff Kennels)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Vh Marakhoff Saassicaia (Marakhoff Kennels)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Westpriors Pixie Harp (Grace Liddell)

Dachshund (Wire Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Br Ch / AM Gr Ch Treis Pinheiros Wild Spirit SW (Imp USA) (Mr G Winch / Mr C Reid / Dr R Young)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Cayugaridge Kailua (Mrs S Kennedy)

Pharaoh Hound
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Starblush Get Outta My Way (Adam Daly)

Saluki
Res Bitch CC & Minor of Breed: Baghdad Lets Go Parti (Paula Bockman- Chato)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Maureen Gostelow (VIC)

Best in Group & Open in Group: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Shelmanna Casscade Ov Diamonds (Mrs Shirley Fox)
Runner Up in Group: Border Collie
Aust Gr Ch Merrinda Who's That Girl (Lyn Allshorn)
Minor in Group: Collie (Rough)
Carluke This Is Me (Mrs C & Miss K Baker)
Puppy in Group: Collie (Rough)
Aust Ch Yaxeka Midnight in Miami (Brentland Kennels)
Junior in Group: Shetland Sheepdog
Shelmanna Reach for the Stars (Shirley Fox)
Intermediate in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Ellagant Special Agent (Ellagant Kennels)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Shepherd Dog
Aust Gr Ch Tri Neut Ch (T) (RO) Colwhip Golden Shimmer CCD RAE RM HTM S FS S TDX ET (L Brownhill)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Bluverado Royal Rampage (Alan & Robyn Spargo)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pureheel Royal Rainstorm (Mr A & Mrs R Spargo)
Baby of Breed: Bluverado Royal Tyson (A & R Spargo)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ellagant Special Agent (Ellagant Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ellagant Rich and Famous (Ellagant Kennels)

Border Collie
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Merrinda Who's That Girl (Lyn Allshorn)
Baby of Breed: Tullacrest Royal Shenanigans (Lyn Allshorn)

Collie (Rough)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Yaxeka Midnight in Miami (Brentland Kennels)
Minor of Breed: Carluke This Is Me (Mrs C & Miss K Baker)

Collie (Smooth)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Foxbell X Factor (Mrs C & Miss K Baker)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Caleebra Fearless Hero (AI) (Shareen Chouffot)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Allendell Once Upon a Dream (AI) (L & Y Hornsey)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Karastro True Blue Shakaya (Ms D Berghofer)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Tri Neut Ch (T) (RO) Colwhip Golden Shimmer CCD RAE RM HTM S FS S TDX ET (L Brownhill)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup / Dual Ch (T) Rimerini Dare To Dream RE (L Brownhill)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Derharv Finatlas (Mr C Berghofer)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Derharv gold fintessa (Mrs D Berghofer)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut ch Karastro Noble Nana (Ms D Berghofer)

Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Shelmanna Casscade Ov Diamonds (Mrs Shirley Fox)
Dog CC & Junior of Breed: Shelmanna Reach for the Stars (Shirley Fox)
Minor of Breed: Shelmanna Quest For Glory (Shirley Fox)
Puppy of Breed: Aust Ch Lyndream Imperial Moet (Lyn Pearson)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Samiha Friday On My Mind (Miss S & Mr G Chick)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Maureen Gostelow (VIC)

Best in Group & Intermediate in Group: Samoyed
Aust Ch Kalaska Legacy Of Jazz (Shane Dekker)
Baby in Group: Siberian Husky
Canyonlands Queen Of Music (Mrs Amanda Becconsall)
Open in Group: Newfoundland
Aust Ch Baywatch Casablanca (Imp NZ) (Kim Bell)
Runner Up Neuter in Group: Samoyed
Aust Neut Ch Snerzok Enchantress By Desire (Deb Williams)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Niltaran Shyyn On Mawson (Niltaran Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Niltaran Shyyn On Sophia (Niltaran Kennels)

Bullmastiff
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Nightquest Star Magic (Mrs M Edwards)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Stennaroo Storm Chaser (Maria Stennings & Carol Maloney)

Dobermann
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Walamara Catch-Me If You Can (Imp NZ) (Amanda Spencer)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Walamara Step-aside (AI) (Imp NZ) (Amanda Spencer)

Newfoundland
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Baywatch Casablanca (Imp NZ) (Kim Bell)

Samoyed
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kalaska Legacy Of Jazz (Shane Dekker)
Puppy of Breed: Snerzok Hez Worth Every Zack (Deb Williams)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Snerzok Enchantress By Desire (Deb Williams)

Siberian Husky
Baby of Breed: Canyonlands Queen Of Music (Mrs Amanda Becconsall)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Ms Noreen Harris (VIC)

Best in Group & Aust Bred in Group: Shih Tzu
Aust Gr Ch Beltzu Made To Order (Belinda Heersema)
Baby in Group: Dalmatian
Thunderspot secret prize (M O'Brien)
Minor in Group: Great Dane
Danefred Memories Rmade O This (AI) (Frieda Clifton)
Puppy in Group: Dalmatian
Paceaway Penniwise (J O'Connor)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Poodle (Toy)
Aust & Neut Ch Proclaim Kateishas Secret (Mrs J Seiter)
Runner Up Neuter in Group: Dalmatian
Aust Ch Thunderspot Violets Are Blue (Melissa O'Brien)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Kerden Blow A Kiss Fire A Gun (Mrs Janine Male)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Tamad Chasing Dreams (Nicole Zealley)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Zerachiel Playin With Dreams (Nicole Zealley)
Bitch CC & Junior of Breed: Zerachiel Chasing Rainbows (Nicole Zealley)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Zerachiel Charleys Angels (Nicole Zealley)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Paceaway Coach Maker (AI) (Jenni Oconnor)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Paceaway Penniwise (J O'Connor)
Baby of Breed: Thunderspot secret prize (M O'Brien)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Thunderspot Violets Are Blue (Melissa O'Brien)

Great Dane
Res Dog CC & Minor of Breed: Danefred Memories Rmade O This (AI) (Frieda Clifton)

Japanese Spitz
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Daesdaemar My Fair Lady (Ms Jane H Buckland)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Puddleducky Bees Knees (Jane Buckland)

Lhasa Apso
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Zaland Let Your Hair Hang Down (Melissa Obrien)

Poodle (Standard)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: GiDay Positively Bourke St (Linda Johnson)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Starus Dancing With Th Devil (Miss Nicole Tetof & Miss Kate Chandler)
Minor of Breed: Grandesprit Marlon Brando (M Eldridge/C Moya)
Junior of Breed: Blaquemayl King Of Cool (Mrs Janine Male)

Poodle (Toy)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Garwey Tin Soldier (Garwey Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Jojoe Time And Secrets (Mrs J Seiter)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Proclaim Kateishas Secret (Mrs J Seiter)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Beltzu Made To Order (Belinda Heersema)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Eljaes Prince Of Fire (Lisa Woolley)
Puppy of Breed: Beltzu Rewrite The Stars (Belinda Heersema)

Xoloitzcuintle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wazzat Galenia (IID NOR) (H Bright & J Dinis)