Lady Bay Kennel Club Inc (VIC)

Date of Show : 17-Jan-2021 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Kerry A Lee (VIC)   (Total Entry : 515)

Best in Show & Open in Show: Shetland Sheepdog
Aust & Can Ch Grandgables Deja Blue Wriggle Bum (Imp USA) (Santecho Kennels)
Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Clumber Spaniel
Aust Gr Ch Taniwha Te Wahipounamu (J Patchett & C Ryan)
Minor in Show: Newfoundland
Capebass Dark Dawn Rising (Mr L & Mrs J Leeder)
Junior in Show: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Kamahi Little Miss Sassy Pants (Ms B Howell & Ms M Cooper)
Intermediate in Show: Pointer
Aust Sup Ch Tyeanbo Take Another Look (G Munro)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: English Springer Spaniel
Aust & NZ Ch Taniwha Hinemoa ET (Imp NZ) (Mrs C J Ryan)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Kerry A Lee (VIC)  (Group Entry : 88)

Best in Group & Open in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Sup Ch Caribelle Icy Cold But Cool (AI) (Caribelle Knls)
Puppy in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Ch Voncronan Diamond Desire @ Skyeway (Kylie Tilley & Tina Sunman)
Junior in Group: Papillon
Sailoz Simply Irresistable (Rosemary Hawkins)
Aust Bred in Group: Papillon
Aust Ch Sailoz Made To Order (Kristy Lewis)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Neut Gr Ch Reynosa Diamond Chip (Miriam Schiller)
Runner Up Neuter in Group: Chihuahua (Long Coat)
Aust Neut Ch Rayvale Naughty Little Thing (Jennifer Clancey)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Caribelle Icy Cold But Cool (AI) (Caribelle Knls)

Chihuahua (Long Coat)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Rayvale Naughty Little Thing (Jennifer Clancey)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Neut Ch Sparklchi Charlotte Hornets RN (Jennifer Clancey)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Voncronan Diamond Desire @ Skyeway (Kylie Tilley & Tina Sunman)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Gr Ch Reynosa Diamond Chip (Miriam Schiller)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Karakush U Said Come As U Are (R & M van Roosmalen)

Griffon Bruxellois
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Troubadour Raspberry Tart (S Stewart)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: UK & Aust Ch Marquant The Lover (Imp UK) (D Norman & S Stewart)

Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Droverstorm Mighty Mouse (Kimberly Berlyn)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Droverstorm Storm Warning (Kimberly Berlyn)
Dog CC & Open of Breed: Am & Aust Ch Kimro's Soldier Of Fortune (Imp USA) (Kimberly Berlyn)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Droverstorm One Mor Jagerbomb (Kimberly Berlyn)
Baby of Breed: Droverstorm Aces Wild (Kimberly Berlyn)

Papillon
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sailoz Made To Order (Kristy Lewis)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Sailoz Simply Irresistable (Rosemary Hawkins)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Pinklee Time For Victory (Ms M Sarif)

Pug
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Kryptonic Copy Cat (Kim Ryan & Belinda Goyarts)
Res Dog CC & Junior of Breed: Kryptonic Smooth Sailing (Kim Ryan & Belinda Goyarts)

Yorkshire Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Yetholme Esprits Dame De Coeur RA (Jennifer Clancey)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Lee Parker (VIC)  (Group Entry : 35)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Lionsden Smooth Mover (Andrew & Joulyet Lyon)
Baby in Group: Kerry Blue Terrier
Ariahgrove Secret Liaison (Rhonda Dearnaley)
Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup Ch Lionsden Royal Renegade (Mr A W & Mrs J Lyon)
Runner Up Neuter in Group: American Staffordshire Terrier
Dual Ch (Neut)(T)/Dual Gr Ch (Neut)(TS) Zforce Rock Ina Frock (Mrs Lisa Staszek)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Iroq Heaven On Earth (Miss T Staszek & Mr S & Mrs M Green)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (Neut)(T)/Dual Gr Ch (Neut)(TS) Zforce Rock Ina Frock (Mrs Lisa Staszek)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Tainquest Exceed and Excel (AI) (Molly J White)

Border Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Fernbrook Roderick Of Posh (John & Marie van Eggelen)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Duname BT Lady Dogiva (John & Marie van Eggelen)
Baby of Breed: Duname BT Kopy Kat (John & Marie van Eggelen)

Jack Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Swynford Clara Bow (S Hunt)

Kerry Blue Terrier
Baby of Breed: Ariahgrove Secret Liaison (Rhonda Dearnaley)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Saphyr Ice Creme (AI) (M A Gray)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lionsden Smooth Mover (Andrew & Joulyet Lyon)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Lionsden Royal Renegade (Mr A W & Mrs J Lyon)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Lionsden Lady Charlotte (Andrew & Joulyet Lyon)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Michel A Glover (VIC)  (Group Entry : 95)

Best in Group & Aust Bred in Group: Clumber Spaniel
Aust Gr Ch Taniwha Te Wahipounamu (J Patchett & C Ryan)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Pointer
Aust Sup Ch Tyeanbo Take Another Look (G Munro)
Minor in Group: Golden Retriever
Santamaria Indecent Obsession (Dianne Lee)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: English Springer Spaniel
Aust & NZ Ch Taniwha Hinemoa ET (Imp NZ) (Mrs C J Ryan)
Runner Up Neuter in Group: Labrador Retriever
Aust Ch & Neut Gr Ch Jollab Winchester (AI) (B & R van Maanen)

Brittany
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tobenlee C I Can Dance At Doon (Mrs Fiona Brown Elkner)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Taniwha Te Wahipounamu (J Patchett & C Ryan)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Taniwha Manaia (J Patchett & C Ryan)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Burchfield Frozen Fire (J Patchett & C Ryan)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & NZ Ch Taniwha Hinemoa ET (Imp NZ) (Mrs C J Ryan)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Canawindra Storm In A Teacup (Ms Raelene Trimble)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Canawindra Over The Moon (M J & F L Park)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Liverpoint Crackerjack (AI) (Caroline Hatherley)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Canawindra Roll The Dice (M J & F L Park)
Baby of Breed: Canawindra Home Grown (M J & F L Park)
Minor of Breed: Heiderst Sailor Artemis (Mrs H Raabe & Heiderst Kennels)
Puppy of Breed: Canawindra Make My Day (Mrs B & Mr C Walter)
Junior of Breed: Canawindra Hot Stuff (M J & F L Park)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Liverpoint Brown Eyed Girl (Liverpoint Kennels)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Santamaria Don't Stop Me Now (Dianne Lee)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Santamaria Indecent Obsession (Dianne Lee)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Santamaria Indecent Proposal (Dianne Lee)
Baby of Breed: Annador Here I Come (Mrs D & Ms A Alexander)

Gordon Setter
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: CIB/Aust Gr Ch Kemsley Dare To Dream RN (Natalie Collins)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Konnierose Kinky Witch (Natalie Collins)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Konnierose kamikaze for kemsley (Sue Natoli)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Rodorbal Crystal Gem (Mrs Linda Malseed)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aralyen Surfs Up From TampaBay (AI) (Miss Megan Purtill)
Junior of Breed: Rodorbal Firecracker (Linda Malseed)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch & Neut Gr Ch Jollab Winchester (AI) (B & R van Maanen)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Novafusion Copper Canyon (R Strmecki)

Pointer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Tyeanbo Take Another Look (G Munro)

Weimaraner
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Bromhund Makin Magic (MrJ V & Mrs S J Boland)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Julie Keenan (VIC) (Group Entry : 57)

Best in Group & Open in Group: Azawakh
CIB & Aust Sup Ch Imidiwan Amali (Imp POL) (Miss T Cox & Ms D Huon)
Junior in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Kamahi Little Miss Sassy Pants (Ms B Howell & Ms M Cooper)
Intermediate in Group: Dachshund (Smooth Haired)
Aust Ch Kamahi Listen to Your Heart (Ms B Howell & Ms M Cooper)
Aust Bred in Group: Borzoi
Aust Ch Marakhoff Shostaakovich (Marakhoff Kennels)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust & Neut Ch Gersndach UK Connection (Karen Limburg)
Runner Up Neuter in Group: Basenji
Aust Sup & Neut Ch Tamsala Plymouth Roadrunner (AI) (Heather A Budd)

Afghan Hound
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Calahorra Picasso Atdoyen (Mrs M & Mr A Storey)
Puppy of Breed: Dzum Blue Illusion (Mrs M & Mr A Storey)

Azawakh
BOB, Bitch CC & Open of Breed: CIB & Aust Sup Ch Imidiwan Amali (Imp POL) (Miss T Cox & Ms D Huon)

Basenji
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Tamsala Plymouth Roadrunner (AI) (Heather A Budd)

Beagle
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hounsley Hey Hey My My (Miss J Lalor & Mr P Hissey)

Borzoi
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Marakhoff Shostaakovich (Marakhoff Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Marakhoff Saassicaia (Marakhoff Kennels)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Hahndorf Feeln Reddy (Ms B Howell & Ms M Cooper)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Kamahi Little Miss Sassy Pants (Ms B Howell & Ms M Cooper)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Gersndach UK Connection (Karen Limburg)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kamahi Listen to Your Heart (Ms B Howell & Ms M Cooper)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kamahi Tell It To My Heart (Ms B Howell & Ms M Cooper)

Foxhound
Baby of Breed: Foxhunt Image Is Everything (Mr J Bryson / Mrs C Bryson / Miss B Bryson / Miss L McVilly)

Pharaoh Hound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mystra Firebrand (Ms T Gaudio)

Saluki
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Baghdad Lets Go Parti (A Chato & M Edmondson)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Lee Parker (VIC)  (Group Entry : 124)

Best in Group & Open in Group: Shetland Sheepdog
Aust & Can Ch Grandgables Deja Blue Wriggle Bum (Imp USA) (Santecho Kennels)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Border Collie
Aust Ch Steadfast Remember My Name (Ms Gaye McKiernan)
Junior in Group: Finnish Lapphund
Aust Ch Jarfa’s Shining Star at Hueze (Imp FIN) (Huey Miin Lim)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Shepherd Dog
Aust Gr Ch Stobar Quentin CDX RN TDX ET (S Macdonald)
Runner Up Neuter in Group: German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Aust Ch Bronacre Murumbidgee Murphy (T Schumann)

Australian Cattle Dog
Bitch CC: Cloverdowns Red Alert (J James)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Kalan Spirit In The Sky PT (Miriam Schiller)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sandsprite Wish Upon A Star HT (Miriam Schiller)

Australian Shepherd
Bitch CC & Junior of Breed: Ellagant Loves Me Loves Me Not (Ellagant Kennels)

Border Collie
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Steadfast Remember My Name (Ms Gaye McKiernan)
Puppy (Dog) of Breed: Milangimbi Copperhead Road (D Miller)
Intermediate (Bitch) of Breed: Milangimbi Chantilly Lace (D Miller)

Briard
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Narbrisse Ophira (Kim Kucera)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Narbrisse Oscar Le Grouch (K Kucera & E Bennett)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: CIB & Aust Sup Ch Taigakoira Tahtien Valo (Ms H Lim)
Bitch CC & Open of Breed: Kiehtova Blackfoot Nuna (AI) (Adrian & Carole Woollard)
Res Bitch CC: Kiehtova Blackfoot Yansa (AI) (Adrian & Carole Woollard)
Junior of Breed: Aust Ch Jarfa’s Shining Star at Hueze (Imp FIN) (Huey Miin Lim)

German Shepherd Dog
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Vonpeta Just Bya Head (AI) (Ian Austin)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Vonpeta Mumma Mia (Ian Austin)
Baby of Breed: Bigurra Gilded Lily (Ian Austin & Lauren Lawler)
Junior of Breed: Taurorn Chardonay and Gucci (M Macdonald)
Aust Bred of Breed: Taurorn Xpect Results (S & M Macdonald)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Stobar Quentin CDX RN TDX ET (S Macdonald)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Shebelle French Champagne (T Schumann)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Bronacre Murumbidgee Murphy (T Schumann)

Puli
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am & Aust Ch Bowmaker Wizard Of Oz (Imp USA) (Ian Truswell & Collin Tenney)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & Can Ch Grandgables Deja Blue Wriggle Bum (Imp USA) (Santecho Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch LochWind I Am What I Am (G Jones/ C Tenney/ I Truswell/ K McKay)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch LochWind Keep The Faith (Gail M Jones)
Minor of Breed: Santecho ShakeIt At Sheltastic (Makaela Edmondson & Aaron Chato)
Intermediate of Breed: Hillswick Golden Treasure (D Evans)

Welsh Corgi (Pembroke)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Macvale Jack Daniels (Mrs S Markham & Mr M Markham)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Julie Keenan (VIC)  (Group Entry : 57)

Runner Up in Group & Open in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Sup Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
Baby in Group: Newfoundland
Newfashion Kiss Me Ketut (Mr I Harland & Mr G Barr)
Minor in Group: Newfoundland
Capebass Dark Dawn Rising (Mr L & Mrs J Leeder)
Junior in Group: Samoyed
Aust Ch Airebis Sunshine N Lollipops (Kellie/ Judy & Graham Hughes)
Intermediate in Group: Rottweiler
Rakaaz Bodhi (AI) (J & S Baird)
Aust Bred in Group: Newfoundland
Capebass You Got The Look (Mr L & Mrs J Leeder)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Newfoundland
Aust Neut Ch Capebass The Coming Storm (AI) (L & J Leeder/ C Stewart/ E Durant)
Runner Up Neuter in Group: Samoyed
Aust Sup & Neut Ch Airebis What Dreams R Made Of (Kellie / Judy & Graham Hughes)

Alaskan Malamute
Baby of Breed: Kadzait M I Six (A Oliver/S Hay)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
Res Bitch CC: Lilacbreeze Elke (S Lang & C Crane)
Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Dalaleds Assai (Imp SWD) (S Lang & C Crane)

Leonberger
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Glamourford That Spark (AI) (B Bieleny/B Halliwell)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Glamourford Falcon Unreal (B Bieleny & N Kaulgud)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Capebass You Got The Look (Mr L & Mrs J Leeder)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Capebass Dark Dawn Rising (Mr L & Mrs J Leeder)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Capebass Nothing Compares To U (Mr L & Mrs J Leeder)
Baby of Breed: Newfashion Kiss Me Ketut (Mr I Harland & Mr G Barr)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Capebass The Coming Storm (AI) (L & J Leeder/ C Stewart/ E Durant)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Rakaaz Bodhi (AI) (J & S Baird)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Rakaaz Adelaide (AI) (J & S Baird)

Samoyed
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Airebis Ready To Conquer (Judy/ Graham & Kellie Hughes)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Airebis Sunshine N Lollipops (Kellie/ Judy & Graham Hughes)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Snerzok Skies R Blue In Malibu (Miss N Mikic)
Res Bitch CC: Snerzok All That Jazz (J & D Wilders)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Airebis What Dreams R Made Of (Kellie / Judy & Graham Hughes)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Joker Land’s Top Seaclet FCI (Imp JPN) (Williams & Lay)
Baby of Breed: Rushmere Coco Chanel (Williams & Lay)

Shiba Inu
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Temzin Terben Anba (Mrs C D Allen)

Tibetan Mastiff
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Temzin Thundastar Phantom (Mrs C D Allen)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Bravura Khalama (Stacey Barlow)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Carol Hobday (VIC)  (Group Entry : 59)

Runner Up in Group: French Bulldog
Aust Ch Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
Baby in Group: Schipperke
Belzbentley Magic trick (Anne Marshall)
Minor in Group: Dalmatian
Paceaway Happy Snap (Jenni Oconnor)
Junior in Group: Dalmatian
Aust Ch Paceaway Zirebrand (AI) (Jenni O’Connor)
Intermediate in Group: Great Dane
Aust Ch Danefred Memories Rmade O This (AI) (Frieda Clifton)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Poodle (Standard)
Aust Neut Ch Tannah Fun with Oscar TDX (Margaret Wright)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Bostonbob Little Lulu (J Semmler/ V Clarke/ A Clarke)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Paceaway Zirebrand (AI) (Jenni O’Connor)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Krystaway Splash Of Class (A & S Gallo / R & D Harbin)
Minor of Breed: Paceaway Happy Snap (Jenni Oconnor)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)

Great Dane
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Danefred Memories Rmade O This (AI) (Frieda Clifton)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Danefred Echo in Time (AI) (Barbie Bruce)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Belzbentley Wild Card (Rebecca Bentley)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Belzbentley Stack the deck (Rebecca Bentley)

Keeshond
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Hunkeedori Mister Party Man (J Whincup)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Hunkeedori Shaken Not Stirred (Ms H Whincp & Ms K Santas)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Hunkeedori Buda Bing Buda Boom (Mrs Jill Whincup / Ms K Santas)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Hunkeedori I Love Lucy (Miss H Whincup & Ms K Santas)

Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ngesong Li'l Dahlin Maskd Angl (Kathleen Thomas-Johnson)

Poodle (Standard)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Grandesprit Audrey Hepburn (Margaret Wright & Coralie Moya)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Tannah Fun with Oscar TDX (Margaret Wright)

Schipperke
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)
Baby of Breed: Belzbentley Magic trick (Anne Marshall)