Metropolitan Kennel Club of WA (WA)

Date of Show : 23-May-2021 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Jeni Sach (WA)   (Total Entry : 490)

Best in Show & Open in Show: Welsh Terrier
Am Ch Monaline Lancelot (Imp SERBIA) (Liz Walmsley & Dr R Young)
Runner Up in Show: Whippet
Aust Ch Harroway Design Brief (Pamela Campbell & Steven Warry)
Baby in Show: Lowchen
Celavie Bare Butt N All (S J Warry)
Minor in Show: Whippet
Arcon Love Game at Harroway (Imp NZL) (Pamela Campbell & Steven Warry)
Puppy in Show: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Yambari Youll Never Walk Alone (F D & H A Hawkins)
Junior in Show: Boxer
Aust Ch Taswest The Ace Up My Sleeve (Ms M Roberts)
Intermediate in Show: Bernese Mountain Dog
Aust Ch Sennen Oops I Did It Again (R & K Berwick/D & G May)
State Bred in Show: Dobermann
Aust Ch Aegis Danny Reagan (Denise Ball)
Aust Bred in Show: Saluki
Aust Ch Crisnick Midnight Stryker (C & N Lawton)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Dobermann
Aust & Neut Ch Aegis Harley Quinn (Denise Ball & Brett Christie)
Runner Up Neuter in Show: Shetland Sheepdog
Jmell Th Wizards First Spell (Heather Hawkins)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Ms Kerrie Mansell (WA)  (Group Entry : 80)

Best in Group & Open in Group: Lowchen
Aust Sup Ch Sabu Banana In Striped Pyjamas (S J Warry)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Havanese
Aust Ch Ananda A Star Is Born (R S & S M Shellback)
Baby in Group: Lowchen
Celavie Bare Butt N All (S J Warry)
Minor in Group: Pekingese
Athalow Raining Aces (Aristic Kennels)
Puppy in Group: Japanese Chin
Chincasa Million Dollar Baby (AI) (Nick Skeet)
Junior in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Cutizele Take Bruno To Mars (Aristic Kennels)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Chihuahua (Long Coat)
Aust Neut & Can Ch Laud Matador De Torro (Imp CAN) (Charlene Janz)
Runner Up Neuter in Group: Yorkshire Terrier
Neut Ch Yetholme Lunas Snowpea (Mrs J Delaney)

Chihuahua (Long Coat)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut & Can Ch Laud Matador De Torro (Imp CAN) (Charlene Janz)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Cutizele Take Bruno To Mars (Aristic Kennels)
Res Dog CC: Salinacruz Kung Fu Panda (Imp NZ) (H Cusato)

Chinese Crested Dog
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mohawk Whiter Shade Of Pale (Miss L E Barnes)
Baby of Breed: Crestoi A Time To Remember (Miss L E Barnes)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sevindale Winters Mischief (J de Reeper)
Baby of Breed: Sevindale Witch Antha Rebel (J de Reeper)

Havanese
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ananda A Star Is Born (R S & S M Shellback)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Shellbears Twinkle Little Star (Sue Shellback)

Japanese Chin
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Chincasa Million Dollar Baby (AI) (Nick Skeet)

Lowchen
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sabu Banana In Striped Pyjamas (S J Warry)
R/UP BOB & Bitch CC: Sabu Iíve Got My Pyjamas On (S J Warry)
Baby of Breed: Celavie Bare Butt N All (S J Warry)

Maltese
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Pender Let Me Entertain You (Kym Prendergast)

Miniature Pinscher
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Callme I Select (Steve Rhodes)

Pekingese
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Athalow Raining Aces (Aristic Kennels)

Pug
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Toorork Billys Boy (Ms H Ansell)

Yorkshire Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bozliwia Lightsome Fire At Yetholme (Mrs J Delaney)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Neut Ch Yetholme Lunas Snowpea (Mrs J Delaney)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Ms Julia Van Dinter (WA)  (Group Entry : 47)

Best in Group & Open in Group: Welsh Terrier
Am Ch Monaline Lancelot (Imp SERBIA) (Liz Walmsley & Dr R Young)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Sealyham Terrier
Ger Jr & Aust Ch Casablanca of Taita's Ushabti (Imp DEU) (Dr G & Mrs s Koutsantonis)
State Bred in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Iroq Code Of Honour (Mr S V & Mrs M Green)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Iroq Something To Talk About (Mr S V & Mrs M Green)
R/UP BOB, Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Iroq Code Of Honour (Mr S V & Mrs M Green)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Iroq Miss Independence (Mr S V & Mrs M Green)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Iroq Magic Happens (Mr S V & Mrs M Green)

Bull Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Rambullstead eridanus (Colin Shepherd)

Sealyham Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ger Jr & Aust Ch Casablanca of Taita's Ushabti (Imp DEU) (Dr G & Mrs s Koutsantonis)

Staffordshire Bull Terrier
Res Dog CC & Minor of Breed: Bullitproof The Undertaker (Christine Allen)
Baby of Breed: Avoncrest Just Ask Me (AI) (Sandy Graham)

Welsh Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Ch Monaline Lancelot (Imp SERBIA) (Liz Walmsley & Dr R Young)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Ms Eva Fekete (WA)  (Group Entry : 77)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Labrador Retriever
Blackboy Absolut Viktoria (AI) (Blackboy Kennels)
Baby in Group: Pointer
Typhoone Making A Point (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)
Minor in Group: Hungarian Vizsla
Asuare Dancing InTheMoonlight (Tracey Fountaine & Sam Shields)
Puppy in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Yambari Youll Never Walk Alone (F D & H A Hawkins)
State Bred in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Durers Angel Fair (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Pointer
Neut Ch Rhyll Feather In My Cap JC (Charlotte Gutzeit & Judith Whitehurst)
Runner Up Neuter in Group: German Shorthaired Pointer
Aust & Neut Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) JC ET RN (Joy H Hunter)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Makapoynt Lord Of Loxley (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)

Cocker Spaniel (American)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Yambari Youll Never Walk Alone (F D & H A Hawkins)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Barecho Custom Made (Imp SWE) (Carey Curtis)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Wytcher Dancing Queen (Carey Curtis & David Nicholson)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Wytcher Angel Eyes (Carey Curtis & David Nicholson)

Flat Coated Retriever
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Starflatz Crimson And Clover (AI) (Christine Murray)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Durers Angel Fair (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sevoier Breakon Thru Otha Side (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Makapoynt Penyworth (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)
Baby of Breed: Makapoynt Remus Lupin (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)
Junior of Breed: Guncreek Makkari (Joy H Hunter)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) JC ET RN (Joy H Hunter)

Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Parkridge Its All About Me (Debra Turner)
Minor of Breed: Skeelier Best Kept Secret (Mrs L Keedwell)
Intermediate (Bitch) of Breed: Dykinta Flight of Whisper (AI) (Mrs L Keedwell)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Asuare Dancing InTheMoonlight (Tracey Fountaine & Sam Shields)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Blackboy Absolut Viktoria (AI) (Blackboy Kennels)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Blackboy Absolut Viktor (AI) (Blackboy Kennels)

Pointer
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Admirana Dark Side Th Moon (Orlando dos Santos)
Baby of Breed: Typhoone Making A Point (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Neut Ch Rhyll Feather In My Cap JC (Charlotte Gutzeit & Judith Whitehurst)

Wirehaired Slovakian Pointer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Grausturm A Will Oth Wisp (AI) (Lauren Ferguson)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Jeni Sach (WA) (Group Entry : 46)

Best in Group & Open in Group: Whippet
Aust Ch Harroway Design Brief (Pamela Campbell & Steven Warry)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Saluki
Aust Ch Crisnick Midnight Stryker (C & N Lawton)
Baby in Group: Beagle
Sligrachan Yer A Wee Humdinger (Sligrachan Kennels)
Minor in Group: Whippet
Arcon Love Game at Harroway (Imp NZL) (Pamela Campbell & Steven Warry)
Puppy in Group: Basenji
Obsidion Watch The Sparks Fly (Ms N Maassen)
Junior in Group: Beagle
Aust Ch Sligrachan Argylls Black Rose (AI) (Sligrachan Kennels)
State Bred in Group: Whippet
Harroway Silkn Touch (Pamela Campbell & Steve Warry)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Beagle
Aust Ch Sligrachan Pearls Argyll (Sligrachan Kennels)
Runner Up Neuter in Group: Beagle
Sligrachan Celtic Carter (T & S Landmair / Sligrachan Kennels)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Zazzera My Heart Skips Abeat (L M & R A Fenwick)

Basenji
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Obsidion Watch The Sparks Fly (Ms N Maassen)

Beagle
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sligrachan Brochs Fulla Haggis (Sligrachan Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sligrachan Argylls Black Rose (AI) (Sligrachan Kennels)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Sligrachan Argylls Braw Weelad (AI) (Sligrachan Kennels)
Baby of Breed: Sligrachan Yer A Wee Humdinger (Sligrachan Kennels)
Baby (Bitch) of Breed: Sligrachan Yer A Wee Smasher (Sligrachan Kennels)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Sligrachan Pearls Argyll (Sligrachan Kennels)
R/UP Neuter BOB & Res Neuter Bitch CC: Sligrachan Celtic Carter (T & S Landmair / Sligrachan Kennels)

Rhodesian Ridgeback
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Drumrigel The Mechanical (Tanya Brooker)

Saluki
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Crisnick Midnight Stryker (C & N Lawton)

Whippet
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Harroway Design Brief (Pamela Campbell & Steven Warry)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Harroway Vanity Fair (Pamela Campbell & Steve Warry)
Res Dog CC & Minor of Breed: Arcon Love Game at Harroway (Imp NZL) (Pamela Campbell & Steven Warry)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Harroway Silkn Touch (Pamela Campbell & Steve Warry)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Wendy Coffey (WA)  (Group Entry : 65)

Best in Group & Intermediate in Group: Collie (Rough)
Aust Ch Youanmi Leavamesage Aftathbeep (AI) (Shelley Wildman)
Runner Up in Group & Open in Group: Border Collie
Aust Ch Winpara Welcome To The Jungle (AI) (Miss R J Evans)
Baby in Group: Australian Shepherd
Eliteview Grab The Prize At Norsonix (S Robson)
Minor in Group: Bearded Collie
Sandyford leading lady (Stephenrp Ryan & J Ryan)
Junior in Group: Collie (Rough)
Aust Ch Youanmi Juslikachoclatmlkshake (Shelley Wildman)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Jmell Th Wizards First Spell (Heather Hawkins)
Runner Up Neuter in Group: Australian Shepherd
Dual Neut Ch (RO) Sanpasho Magic Meteor JC JDX TK N (Sophie Robson)

Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ochaye By Design (Sasha Corker/ Joshua Stankovic/ Tim Thomas/ Belinda West)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Bursirius Can U Feel The Love (AI) (M Hondema & J Burren)
Baby of Breed: Eliteview Grab The Prize At Norsonix (S Robson)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Neut Ch (RO) Sanpasho Magic Meteor JC JDX TK N (Sophie Robson)

Bearded Collie
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Sandyford leading lady (Stephenrp Ryan & J Ryan)

Border Collie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Winpara Welcome To The Jungle (AI) (Miss R J Evans)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Dual Ch (T) Dayre Chyme Of The Dragon RA TSDX CCD (Ms D P Rose)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Winpara Delta V TD HT (C Mews)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Youanmi Leavamesage Aftathbeep (AI) (Shelley Wildman)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Youanmi Juslikachoclatmlkshake (Shelley Wildman)
Baby of Breed: Kahnhond Shades Of Glory (T & Mrs S J Mallia)
Baby (Bitch) of Breed: Ellerran What Ever Else Is Mine (Lindsay Dixon)
Minor of Breed: Kahnhond So Flamin Hot (Mr D & Mrs D Wall)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bobkins Dream A Little Dream (AI) (Cherie van der Merwe)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Perfu Bound To Bobkin (Leanne Barker & Cherie van der Merwe)

Puli
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Cordmaker Rainbow Connection (Imp NZ) (Penny Kelly & Sue Huebner)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Louanda Hot Summer Nights (Heather Hawkins)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Glenmira Diamond Keepsake (Mrs Glenda Hesketh)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Jmell Th Wizards First Spell (Heather Hawkins)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Nighthaven Delylah Minka (Hayley Foan)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Ublong Count O Monte Carlo (AI) (Hayley Cusato)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Olga Meyer (WA)  (Group Entry : 92)

Best in Group & State Bred in Group: Dobermann
Aust Ch Aegis Danny Reagan (Denise Ball)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Siberian Husky
Aust Ch Miniatura Ember Rain (C Primrose & R Connelly)
Baby in Group: Siberian Husky
Dencasstique Dances WithWolves (AI) (Desiree & Stephen Case)
Minor in Group: Rottweiler
Jamzaaba VZ Nevermind (Sharon Gossage)
Puppy in Group: Dobermann
Aegis Dancn With Myself (Denise Ball)
Junior in Group: Boxer
Aust Ch Taswest The Ace Up My Sleeve (Ms M Roberts)
Intermediate in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Ch Sennen Oops I Did It Again (R & K Berwick/D & G May)
Open in Group: Alaskan Malamute
Aust Ch Diomede Poetry in Motion (R A & D J Wells)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dobermann
Aust & Neut Ch Aegis Harley Quinn (Denise Ball & Brett Christie)
Runner Up Neuter in Group: St Bernard
Chrystlepark Heaven Sent (Jodie Whitehouse)

Alaskan Malamute
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Diomede Poetry in Motion (R A & D J Wells)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sennen Oops I Did It Again (R & K Berwick/D & G May)
Baby of Breed: Alpenhund Zero to Hero (R & K Berwick / R Catt)

Boxer
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Taswest The Ace Up My Sleeve (Ms M Roberts)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Bonsue Spirited Seqeul (AI) (L Herd)
Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Bonsue in High Spirits (AI) (L Herd)

Dobermann
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Aegis Danny Reagan (Denise Ball)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aegis Dancn With Myself (Denise Ball)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Aegis The Force Awakens (AI) (Denise Ball)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Aegis Tough N Talented (Denise Ball)
Baby of Breed: Myown Irresistible Force (Greg Ball)
Minor of Breed: Aegis Gimme All Your Lovin (Denise Ball)
Junior of Breed: Aegis Rolls Royce Phantom (Denise Ball)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Aegis Harley Quinn (Denise Ball & Brett Christie)

German Pinscher
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kaitler Quickstep With Daveren (IID) TD (Michele Beyer & Catherine Murphy Valkyrian Knls)

Newfoundland
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Happybear Look Who's Talking (AI) (Ms N Ryan)

Pyrenean Mountain Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Taram Mystic Man (Casey Rose)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Pyrbijour Reach For The Stars (Paul Harrison)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ubersein Jive Talkin (Mrs C van Verseveld & Mrs L Russell)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Jamzaaba VZ Nevermind (Sharon Gossage)
Baby of Breed: Jamzaaba vz Opals N Pearls (Sharon Gossage)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Diego China Majestic (Imp CHN) (Chelsea Jeffries)

Shiba Inu
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kortmar Precious Poppet (Helen Pickett-Gale)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Miniatura Ember Rain (C Primrose & R Connelly)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Canyonlands Major Look (A Becconsall)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Koolmove Watch Me Shine (Desiree & Stephen Case)
Baby of Breed: Dencasstique Dances WithWolves (AI) (Desiree & Stephen Case)

St Bernard
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Chrystlepark Heaven Sent (Jodie Whitehouse)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Shane Tonkin (WA)  (Group Entry : 83)

Best in Group & State Bred in Group: Great Dane
Aust Gr Ch Alariqus Bringing Sexy Back (Ms R McLean & Mr I Barclay)
Puppy in Group: Shih Tzu
Aust Ch Killilan The Court Will Rise (Josh & Sarah Griffiths)
Junior in Group: Xoloitzcuintle (Standard)
Aust Ch Wazzat Mejor Amigo (Ms J Boreham)
Open in Group: Keeshond
Aust Sup Ch Kahnhond Touch O Magic (Sue Mallia)
Runner Up Neuter in Group: Great Dane
Aust & Neut Ch Alariqus Anastacia Royale (AI) (Ms R McLean & Mr I Barclay)

Chow Chow
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sherae Bobbi Bozo In Red (Mrs J A Williams & Sherae Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Senge Pawprints Of A Lion To Bluelord (Mrs J A Williams)
Baby of Breed: Wolfproud Cinnamon Bear (M J Lawrence & Shelanu Kennels)

French Bulldog
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Britbull time turner (K & S Winter)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Yveafrenchie Bonnie Boo (Caroline Owens)

Great Dane
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Alariqus Bringing Sexy Back (Ms R McLean & Mr I Barclay)
Bitch CC & Puppy of Breed: Alariqus Carlottas Supernova (Ms G Hoeksema)
Res Bitch CC & Minor of Breed: TuxDanes Cover Girl (AI) (A & M Furst)
Junior of Breed: Riesenhaft Champagne Supernova (Deanna Curran)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Alariqus Anastacia Royale (AI) (Ms R McLean & Mr I Barclay)
Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Dante de Bouleum (Imp SRB) (A & M Furst)

Japanese Spitz
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Daesdaemar The Look Of Love At Tomidachi (Mrs N K Thornett)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Daesdaemar Get The Picture At Tomidachi (Mrs N K Thornett)

Keeshond
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kahnhond Touch O Magic (Sue Mallia)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tamaari Mr Digby (C Wood/M Sawley)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Kahnhond City Of Angels (T & S J Mallia)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Kahnhond Shes All That (Mr T & Mrs S J Mallia)
Puppy of Breed: Arranbrae You Are My Sunshine (Mr T & Mrs S J Mallia)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Kahnhond Hunter Of Hearts (T & S J Mallia)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Amesen Once You Go Black (Amesen Kennels / J & S Griffiths)

Poodle (Toy)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Trailee Steppin Out Instyle (Linda Nicholls)

Shar Pei
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Eliterolys Keep Sake (Mr T & Mrs S J Mallia)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Eliterolys Always Belief (Mr T & Mrs S J Mallia)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Killilan The Court Will Rise (Josh & Sarah Griffiths)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Tzupreme Tutus And Tiaras (Mrs S Murray)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Aryed Suit Ably Attired (Mr A Reid & Ms C Chapman)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aryed Piece Of The Puzzle (Mr A Reid & Ms C Chapman)

Xoloitzcuintle (Intermediate)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Wazzat Pacencia (J Z Dinis)

Xoloitzcuintle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wazzat Gotzone (IID NOR) (J Z Dinis)
R/UP BOB and Dog CC: Wazzat Pancho Prospero (J Z Dinis)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazzat Mejor Amigo (Ms J Boreham)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Wazzat Marmol (E Richards)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Wazzat Illiana (E Richards)