Building & Amenities Show (WA)

Date of Show : 14-Mar-2020 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Douglas Bowe (WA)   (Total Entry : 474)

Best in Show & Open in Show: Boxer
Aust Ch Chizack Maxed Out At Taswest (Imp NZ) (M Roberts & A Hobday)
Baby in Show: Pug
Kabova house of gold (Ash Godsell)
Minor in Show: Newfoundland
Happybear Look Who's Talking (AI) (Ms N Ryan)
Junior in Show: Staffordshire Bull Terrier
Bullitproof Disturbed (Mrs C & Mr M Allen)
State Bred in Show: Australian Silky Terrier
Aust Ch Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)
Runner Up Neuter in Show: Keeshond
Aust Neut Ch Kahnhond Hunter Of Hearts (T & SJ Mallia)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Kathryn Berwick (WA)  (Group Entry : 89)

Runner Up in Group & Puppy in Group: Havanese
Ananda A Star Is Born (R S & S M Shellback)
Baby in Group: Pug
Kabova house of gold (Ash Godsell)
Minor in Group: Miniature Pinscher
Callme Jeepers Creepers (Steve Rhodes)
State Bred in Group: Australian Silky Terrier
Aust Ch Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)
Open in Group: Maltese
Aust & Slv Jr Ch Show Time By Rolex Valentina's Magic (imp SVN) (Mrs P B Parkes)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Miniature Pinscher
Aust & Neut Ch Callme I Believe (Steve Rhodes)
Runner Up Neuter in Group: Pug
Toorork Billys Boy (Ms H Ansell)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Karlyermai Dazzle N Dammit (Karlyermai Kennels)

Cavalier King Charles Spaniel
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Tresbow Dust In Time (AI) (R Carnegie & J Logan)

Chihuahua (Long Coat)
Res Dog CC: Salinacruz Let's Go Tokyo (Imp NZ) (Hayley Cusato)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mohawk Whiter Shade Of Pale (Miss L E Barnes)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Xiannu Written In The Stars (AI) (Miss S Coates)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Xioma Sorrento Moon (Ms S Coates)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Sevindale Winters Mischief (J de Reeper)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Sevindale A Winters Tale (J de Reeper)
Res Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Sevindale Winters Zip N Flip (Kim Campbell)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Toiresort Blue Fyre (J de Reeper)

Havanese
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Ananda A Star Is Born (R S & S M Shellback)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ananda Listen To Her Heart (R S & S M Shellback)

Maltese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & Slv Jr Ch Show Time By Rolex Valentina's Magic (imp SVN) (Mrs P B Parkes)

Miniature Pinscher
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Callme Jeepers Creepers (Steve Rhodes)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Callme I Select (Steve Rhodes)
Puppy of Breed: Callme Lets Move (Steve Rhodes)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Callme I Believe (Steve Rhodes)

Papillon
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Toysfus I've Got The Look (M S Patterson)

Pug
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cavhill King Of Hearts (Ash Godsell)
Baby of Breed: Kabova house of gold (Ash Godsell)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Toorork Billys Boy (Ms H Ansell)

Tibetan Spaniel
Res Bitch CC & Minor of Breed: Barrajy Queen of Hearts (Jodie Gardener)
Puppy of Breed: Barrajy Don't look past me (J Gardener)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Douglas Bowe (WA)  (Group Entry : 48)

Best in Group & Open in Group: Fox Terrier (Wire)
Aust Ch Noble Knight Van Voliny Home (Imp BLG) (L Walmsley/ C & L Duval / R Young)
Runner Up in Group & Junior in Group: Staffordshire Bull Terrier
Bullitproof Disturbed (Mrs C & Mr M Allen)
Baby in Group: Staffordshire Bull Terrier
Avoncrest Bling It On Black (Sandy Graham)
State Bred in Group: Bull Terrier
Aust Ch Cyclop River Of Dreams (E Harrower)

Bull Terrier
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Cyclop River Of Dreams (E Harrower)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Wilou Chenille Prince (AI) (D F & C A Comtesse)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ipsedix April Moon Dancing (AI) (D F & C A Comtesse)

Fox Terrier (Wire)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Noble Knight Van Voliny Home (Imp BLG) (L Walmsley/ C & L Duval / R Young)

Lakeland Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hollylake Masterpiece (R Hayes & M Selby)

Sealyham Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ger Jr Ch Casablanca of Taita's Ushabti (Imp DEU) (Dr G & Mrs s Koutsantonis)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Bullitproof Disturbed (Mrs C & Mr M Allen)
Baby of Breed: Avoncrest Bling It On Black (Sandy Graham)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Charles Kerfoot (WA)  (Group Entry : 68)

Best in Group & Intermediate in Group: Golden Retriever
Aust Ch Happybear A New Beginning (AI) (Natasha Ryan)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Gr Ch Sevoier Breakon Thru Otha Side (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Minor in Group: German Shorthaired Pointer
Heiderst To the Moon N Back (AI) (Miss A Keulen-Brain & Heiderst Kennels)
Puppy in Group: German Shorthaired Pointer
Makapoynt Clegane (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)
Junior in Group: Golden Retriever
Lousarne Playing With Fire (K Keedwell)
Open in Group: Cocker Spaniel (American)
Am/Can/NZ Sup & Aust Sup Ch Mar-k N Parkavon's Midnight Eclipse (Imp USA) (Paul & Debbie Wilkes / Keith Brown)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Shorthaired Pointer
Aust & Neut Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) JC ET RN (Joy H Hunter)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Taniwha Kaimata (Dr L Brain)
Puppy of Breed: Westobri Milo (Mr B Davidson)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tarrendayle Hamishn impossible (Karen Crickmore)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am/Can/NZ Sup & Aust Sup Ch Mar-k N Parkavon's Midnight Eclipse (Imp USA) (Paul & Debbie Wilkes / Keith Brown)

English Springer Spaniel
Baby of Breed: Wytcher Dancing Queen (Carey Curtis & David Nicholson)
Baby (Dog) of Breed: Wytcher Angel Eyes (Carey Curtis & David Nicholson)
Open of Breed: Aust Ch Barecho Custom Made (Imp SWE) (Carey Curtis)

Flat Coated Retriever
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sherepoint Green Ivy (Christine Murray)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Sevoier Breakon Thru Otha Side (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sevoier Break Your Heart (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Makapoynt Clegane (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Wahrelegende Cookies N Cream (T Fountaine)
Minor of Breed: Heiderst To the Moon N Back (AI) (Miss A Keulen-Brain & Heiderst Kennels)
Junior of Breed: Sevoier Tag Your It At Durers (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) JC ET RN (Joy H Hunter)

German Wirehaired Pointer
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Korskote Treasure Trove (Anthony Mercieca)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Happybear A New Beginning (AI) (Natasha Ryan)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Ambermist Tequila Sunrise (Debra Turner)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Ivylock Enchanted Story (K Keedwell)
Baby of Breed: Wysiwyg If U Got It Haunt It (J Webber & A Adamopoulos)
Baby (Bitch) of Breed: Wysiwyg A Splash of Kiss (A Adamopoulos & J Webber)
Junior of Breed: Lousarne Playing With Fire (K Keedwell)

Labrador Retriever
Dog CC: Aust Sup Ch Blackboy Storm In A Teacup (AI) (Blackboy Kennels)
Res Dog CC: Blackboy Ghost Rider (AI) (Blackboy Kennels)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Ms Michelle P Lynch (WA) (Group Entry : 42)

Runner Up in Group & State Bred in Group: Beagle
Aust Ch Mayster Sandman (B & M Birkenshaw)
Baby in Group: Whippet
Elmaro Dressed For Success (Madeleine Selby)
Minor in Group: Basenji
Hazhart The Greatest Showman (Mrs J Tanzi)
Junior in Group: Afghan Hound
Aust Ch Coviter Wild One(AI) (M S Patterson)
Intermediate in Group: Beagle
Mayster Sand Rose (B & M Birkenshaw)
Aust Bred in Group: Beagle
Tonicbay Good Vibrations (Mr A J & Mrs N Crocker)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Beagle
Houndmaster Spirit InThe Night JD (Samantha Shields)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Zazzera My Heart Skips Abeat (L M & R A Fenwick)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Coviter Wild One(AI) (M S Patterson)

Basenji
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Hazhart The Greatest Showman (Mrs J Tanzi)

Beagle
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Mayster Sandman (B & M Birkenshaw)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Tonicbay Good Vibrations (Mr A J & Mrs N Crocker)
Res Dog CC & Minor of Breed: Tonicbay Aloha Maui (Mr A J & Mrs N Crocker)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Mayster Sand Rose (B & M Birkenshaw)
Puppy of Breed: Tonicbay Rusty Oak (Mr A J & N Crocker)
Junior of Breed: Tonicbay Cyprus (B & M Birkenshaw)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Houndmaster Spirit InThe Night JD (Samantha Shields)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Umkimzulu DarkWings DarkWords (Mrs Julie Carr)
Res Bitch CC & State Bred (Bitch) of Breed: Kalypsy Winter Blossom (Kim Taylor)

Saluki
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Itsozi The Jewel Keeper JC (S Timson)

Whippet
Baby of Breed: Elmaro Dressed For Success (Madeleine Selby)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Susan Shrigley (WA)  (Group Entry : 66)

Best in Group & Open in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Ambermoon Hear Me Roar (Christine & Emma Luxford)
Runner Up in Group & Junior in Group: Old English Sheepdog
Malizioso Let's Go Dutch (Fiona Lacey)
Minor in Group: Shetland Sheepdog
Arajento Mystical Saige (Mrs K C Tonkin)
Intermediate in Group: Australian Shepherd
Ochaye Rock My World (Belinda West & Sasha Corker)
State Bred in Group: Shetland Sheepdog
Arajento The Peacemaker (Mrs KC Tonkin)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Sharndah Butterfly Ruby Kisses (Heather Hawkins)
Runner Up Neuter in Group: Border Collie
Aust Neut Ch Winpara Delta V HT (C Mews)

Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Ochaye Rock My World (Belinda West & Sasha Corker)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Ochaye I Am Prime (Tim Thomas / Belinda West / Joshua Stankovic)

Border Collie
State Bred (Bitch) of Breed: Dayre Mystique Of The Dragon (P & R Smyth / D Rose)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Winpara Delta V HT (C Mews)
R/UP Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Dual Ch (T) Syryne Heart of the Dragon PT TSDX RN (Ms C A Freele)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Mirawee All My Heart (Jacqueline Plummer & Sarina Laurin)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Nighthaven Sakari (H Cusato)
Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Nighthaven King of Hearts (Hayley Cusato)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Malizioso Let's Go Dutch (Fiona Lacey)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ambermoon Hear Me Roar (Christine & Emma Luxford)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Arajento Night Fever (Mrs K C Tonkin)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Yasdnil Spirit Of Th Highlands (Ms Jeanette Mitchell)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Arajento The Still Oth Night (Mrs K C Tonkin)
Baby of Breed: Lurikeen Zoom Zoom Zoom (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Baby (Bitch) of Breed: Glenmira Diamond Keepsake (Mrs Glenda Hesketh)
Minor of Breed: Arajento Mystical Saige (Mrs K C Tonkin)
State Bred of Breed: Arajento The Peacemaker (Mrs KC Tonkin)
Aust Bred of Breed: Louanda Hot Summer Nights (Heather Hawkins)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Sharndah Butterfly Ruby Kisses (Heather Hawkins)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aziah The Heart Of Winter (AI) (Miss M Hawgood)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ublong Emya Foxy Lady (Hayley Cusato)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Heather Jones (WA)  (Group Entry : 63)

Best in Group & Open in Group: Boxer
Aust Ch Chizack Maxed Out At Taswest (Imp NZ) (M Roberts & A Hobday)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Siberian Husky
Aust Ch Miniatura Ember Rain (R Connelly and C Primrose)
Minor in Group: Newfoundland
Happybear Look Who's Talking (AI) (Ms N Ryan)
Puppy in Group: Dobermann
Aegis Tough N Talented (Denise Ball)
Junior in Group: Samoyed
Aust Ch Yerevan Spirit of the Storm (Mrs S & Mr R Thomas / Mrs T Pittman)
Intermediate in Group: Dobermann
Aust Ch Vansitar Good As Gold (Imp NZ) WAC (Vansitar Dobermanns)
State Bred in Group: Dobermann
Aegis The Force Awakens (AI) (Denise Ball)

Alaskan Malamute
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Diomede Poetry in Motion (R A & D J Wells)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sennen Kodak Moment (Mrs N Roberts)

Boxer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Chizack Maxed Out At Taswest (Imp NZ) (M Roberts & A Hobday)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Nellabull Sky Hawk (Mr S Allen)

Cane Corso
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Sebpietro Ammo (Belinda Allen)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Vansitar Suspicious Minds (Imp NZ) (The Late VP Brennan & Vansitar Dobermann)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aegis The Force Awakens (AI) (Denise Ball)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aegis Danny Reagan (Denise Ball)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Myown Get This Party Started (Greg Ball)
Puppy of Breed: Aegis Tough N Talented (Denise Ball)
Junior of Breed: Valkyrian Jackitup Creek (Catherine Murphy)
Intermediate of Breed: Aust Ch Vansitar Good As Gold (Imp NZ) WAC (Vansitar Dobermanns)

Leonberger
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Glamourford Bronco Bro (B Bieleny/ A Thompson/ M Steer)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Happybear Look Who's Talking (AI) (Ms N Ryan)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tykerna War Machine (AI) (Ash Godsell)
Junior (Dog) of Breed: Vonhalla Jaeger (Haley Shaw)
State Bred of Breed: Vonhalla Indi (Haley Shaw)

Samoyed
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Yerevan Spirit of the Storm (Mrs S & Mr R Thomas / Mrs T Pittman)

Shiba Inu
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wolfworx Dai Etsu at Diomede (R A & D J Wells)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Miniatura Ember Rain (R Connelly and C Primrose)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Sup Ch Koolmove Watch Me Shine (Desiree & Stephen Case)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Canyonlands We Talk Or Racing (Amanda Becconsall)

St Bernard
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Allsaint Iwriggle Bring It On (AI) (Mrs K & Mr M Slender)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Accropolis Adictd Totha Shndig (Georgia Smith)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Donna Frizzell (WA)  (Group Entry : 98)

Best in Group & Aust Bred in Group: Great Dane
Aust Ch Cymroz Dog Of Thunder (M Wasley)
Runner Up in Group: Poodle (Toy)
Aust Ch Jenuin Lily Black (Linda Nicholls)
Minor in Group: Japanese Spitz
Daesdaemar Get The Picture At Tomidachi (Mrs N K Thornett)
Junior in Group: Poodle (Toy)
Remari Just My Style (Linda Nicholls)
State Bred in Group: Chow Chow
Aust Ch Sherae Bobbi Bozo In Red (Mrs J A Williams & Sherae Kennels)
Open in Group: Keeshond
Aust Sup Ch Kahnhond Touch O Magic (Sue Mallia)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Keeshond
Aust Neut Ch Kahnhond Hunter Of Hearts (T & SJ Mallia)
Runner Up Neuter in Group: Japanese Spitz
Aust Gr & Neut Ch Daesdaemar Hot Pursuit (Mrs N K Thornett)

Chow Chow
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sherae Bobbi Bozo In Red (Mrs J A Williams & Sherae Kennels)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Krystaway Instafamous (R & D Harbin / T Palmer)

French Bulldog
Baby of Breed: Yveafrenchie Vow and Declare (Caroline Owens)
Aust Bred of Breed: Yveafrenchie A Kind of Magic (Caroline Owens)

Great Dane
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cymroz Dog Of Thunder (M Wasley)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: TuxDanes Lady Luck (Ai) (A & M Furst)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Witttstone Teenage Dreams (M Wasley)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Daesdaemar Get The Picture At Tomidachi (Mrs N K Thornett)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tomidachi Mystical Pursuit (Mrs N Thornett)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Belzbentley Adamantium (Ms Michelle Grove)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Patome Legendary Rikki (Ms Michelle Grove)
Puppy of Breed: Jonjas Kardashian (Courtney Wright)
State Bred of Breed: Aust Ch Tomidachi Shizukese N Chowa (Mrs N K Thornett)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Daesdaemar Hot Pursuit (Mrs N K Thornett)

Karelian Bear Dog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Mackerly Where Eagles Dare (IID POL) (Mr C Whitney)

Keeshond
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kahnhond Touch O Magic (Sue Mallia)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Axsollonte A Moment In Time (Mrs M Holland)
Junior of Breed: Axsollonte Time After Time (Mrs M Holland)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Kahnhond Hunter Of Hearts (T & SJ Mallia)

Lhasa Apso
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Amesen Once You Go Black (Amesen Kennels / J & S Griffiths)
Res Dog CC & Minor of Breed: Snowdara Deja Vu at Anoki (Ms L Taylor)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Jenuin Lily Black (Linda Nicholls)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Remari Just My Style (Linda Nicholls)

Xoloitzcuintle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wazzat Gotzone (IID NOR) (J Z Dinis)
Baby of Breed: Wazzat La Garza (J Z Dinis)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Wazzat Chamuco (J Dinis)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Wazzat Illiana (J Z Dinis & E Richards)