Fremantle Dog Club (WA)

Date of Show : 22-Jun-2014 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Ms Marie Patten (NSW)

Best in Show & Junior in Show: Poodle (Standard)
Bouffant Paparazzi Princess (G Russell & M Vanhoe)
Runner Up in Show & State Bred in Show: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Staryanks Sweet Child Of Mine (Paul & Debbie Wilkes)
Minor in Show: Lakeland Terrier
Hollylake Talk of the Town (Rita Hayes)
Intermediate in Show: Whippet
Aust Ch Harroway Fascination (Pamela Campbell & Steve Warry)
Aust Bred in Show: Dobermann
Aust Ch Vansitar Miss Saigon (DF Kehoe)
Open in Show: Rottweiler
Aust Sup Ch Gelderland Famous Last Words ET (Mrs Carla van Verseveld)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Lyn Bennett (SA)

Best in Group & Open in Group: Chihuahua (Long Coat)
NZ & Aust Sup Ch El Toro Chips Off Old Block (Imp NZ) (P & E Chandler)
Runner Up in Group & Junior in Group: Pekingese
Aust Ch Aristic As Requested (Aristic Kennels)
Minor in Group: Italian Greyhound
Tunamara Totally Frosty (Mark & Jeni Sach)
Puppy in Group: Pug
Midgnvic Pure Steele (Miss V Hamilton)
Intermediate in Group: Australian Silky Terrier
Karlyermai Keep The Faith (Karlyermai Knls)
Aust Bred in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Hollychi Right Royal Charlie (Mrs Veronica McKelvie)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Karlyermai Keep The Faith (Karlyermai Knls)
Junior of Breed: Hautchien Top Hat N Tails (Mrs N F Walker)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ & Aust Sup Ch El Toro Chips Off Old Block (Imp NZ) (P & E Chandler)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch El Toro Trixie Belle (Imp NZ) (P & E Chandler)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Hollychi Right Royal Charlie (Mrs Veronica McKelvie)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Mohawk Feather Feet (Miss L E Barnes)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Mohawk Promise Of Gold (Miss L E Barnes)
Minor of Breed: Meezah Temari Kuwaii (Fiona Riley)

Havanese
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Jatakabi's Love To Play (Imp FIN) (S M Shellback)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Shellbears Windfalls Gift (R S & S M Shellback)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tunamara Sterling Silver (Mark & Jeni Sach)
Bitch CC & Puppy of Breed: Kaasha Aim Straight (Mark & Jeni Sach)
Minor of Breed: Tunamara Totally Frosty (Mark & Jeni Sach)
Junior of Breed: Kaasha Eye Candy (C Scott)

Maltese
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pender Gives Me Goosebumps (Kym Prendergast)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Pender Its An Amazing Story (Kym Prendergast)

Miniature Pinscher
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Yalike Just Callme (Steve Rhodes)
Baby of Breed: Aust Ch Callme Walk My Way (Steve Rhodes)

Papillon
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Amberlindz Regal Robbie (B F Bell)

Pekingese
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Aristic As Requested (Aristic Kennels)

Pomeranian
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Aristic Vixen In Red Velvet (Aristic Kennels)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Claripugs Mathematician (Imp UK) (Ms V Hamilton)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Toorork Crossing Bridget (Deborah & Darryl Barker)
Minor of Breed: Toorork Talk About Mia (Deborah & Darryl Barker)
Puppy of Breed: Midgnvic Pure Steele (Miss V Hamilton)
Junior of Breed: Midgnvic Pearly Queen (Miss V Hamilton)
State Bred of Breed: Midgnvic He Will Rock You (Vicky Hamilton)
Aust Bred of Breed: Midgnvic The Don (Miss V Hamilton)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Toorork Do Good Donna (Miss T Robert / Deborah & Darryl Barker)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Ulla Greenwood (QLD)

Runner Up in Group & Open in Group: Lakeland Terrier
Aust Ch Kineta Headline News (Cheryl Dickinson & Eva Fekete)
Baby in Group: Staffordshire Bull Terrier
Westrova Stoic Time To Return (Frances J Strover)
Minor in Group: Lakeland Terrier
Hollylake Talk of the Town (Rita Hayes)
Puppy in Group: Lakeland Terrier
Hollylake Walk the Walk (Rita Hayes)
State Bred in Group: Lakeland Terrier
Aust Ch Kineta Heaven on Earth (Eva Fekete)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Iroq No Limits (Mr S V & Mrs M Green)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Iroq In Harmony (Mr S V & Mrs M Green)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Iroq Cut Above (Mr S V & Mrs M Green)

Cairn Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Highcroft Jewell In The Crown (Miss Lisa J Marwick)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Highcroft Diamond Dollar Bill (Lisa Marwick)
Puppy of Breed: Aust Ch Kiatasee Emma Peel (Mrs S L Baile)
Intermediate of Breed: Highcroft Kilo Joule (Miss Lisa J Marwick)

Fox Terrier (Smooth)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Mirolinda Midnight Moon (Shirley Friday)

Jack Russell Terrier
Baby of Breed: Iona Second Time Around (Vicki White)

Lakeland Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kineta Headline News (Cheryl Dickinson & Eva Fekete)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Kineta Heaven on Earth (Eva Fekete)
Minor of Breed: Hollylake Talk of the Town (Rita Hayes)
Puppy of Breed: Hollylake Walk the Walk (Rita Hayes)

Scottish Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Juscot Slum Dog Millionaire (Imp NZ) (Piobmhor Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Piobmhor Agnes McAngus (Piobmhor Kennels)

Staffordshire Bull Terrier
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Akinos Zeus De Man (N Kesic)
Baby of Breed: Westrova Stoic Time To Return (Frances J Strover)

West Highland White Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Westmor Kiss and Tell (D Goldsmith / M O'Reilly / S Stewart)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Peter Martin (SA)

Best in Group & State Bred in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Staryanks Sweet Child Of Mine (Paul & Debbie Wilkes)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Brittany
Aust Ch Astrelis Dawn Raider (Mr L & Mrs C Jensen)
Baby in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Ch Esspree Perfect Ruby (J & D Hiscott)
Minor in Group: German Shorthaired Pointer
Tarlorise Alistair (Ms Ashlee Keulen-Brain)
Junior in Group: Golden Retriever
Aust Ch Ralun Flying High (AI) (R M Pierce & Miss N Ryan)
Aust Bred in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Staryanks The Boy From Oz (Paul & Debbie Wilkes)

Brittany
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Astrelis Dawn Raider (Mr L & Mrs C Jensen)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Staryanks Sweet Child Of Mine (Paul & Debbie Wilkes)
R/UP BOB & Open of Breed: Aust Sup Ch Staryanks Raindrops On Roses (Paul & Debbie Wilkes)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Light Dream's Copacabana (Imp SWD) (Paul & Debbie Wilkes)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Staryanks The Boy From Oz (Paul & Debbie Wilkes)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rosherville Glowing Ember (Julie & Karen Hiscott)

Field Spaniel
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Dawnus Always Profiling (Mr M Medlock)

German Shorthaired Pointer
Minor of Breed: Tarlorise Alistair (Ms Ashlee Keulen-Brain)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ralun Flying High (AI) (R M Pierce & Miss N Ryan)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Ralun A Touch Of Silk (AI) (R M Pierce & Miss N Ryan)

Lagotto Romagnolo
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wispan Amadore (Sue Jackson)
Baby of Breed: Suzaluca Gracie Roze (Sue Jackson)

Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch HiPoint Breking New Ground (Ridgewell/James)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Goldmaid Perfect Storm (Julie & David Hiscott)
Baby of Breed: Aust Ch Esspree Perfect Ruby (J & D Hiscott)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Norm Strathdee (NSW)

Runner Up in Group & Junior in Group: Afghan Hound
Aust Ch Khandhu The Beat Goes On (Lynne M Fenwick)
Minor in Group: Rhodesian Ridgeback
Amashutu Hear Me Roar (Tanya Nugent)
Puppy in Group: Saluki
Alshira Batal Min Thahab (K Marshall/M Manley-Smith/A Langford)
Intermediate in Group: Whippet
Aust Ch Harroway Fascination (Pamela Campbell & Steve Warry)
State Bred in Group: Saluki
Aust Sup Ch Farousi al Haress (Kay Marshall)
Aust Bred in Group: Norwegian Elkhound
Aust Ch Feralas Vikings Foxy Lady (C Herbert)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Khandhu The Beat Goes On (Lynne M Fenwick)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Suliman My Delirum (Lynne M Fenwick)

Beagle
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mayster Baroque Pearl (B & M Birkenshaw)
R/UP BOB & Minor of Breed: Mayster Maggie May (B & M Birkenshaw)
Dog CC: Aust Ch Mayster Granite (B & M Birkenshaw)
Junior of Breed: Sligrachan Candy's Caramello (Sligrachan Kennels)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Akadaka Enjoy the Musik (Mrs J M Shawcross)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Dacshoe Red Slipper (Mrs Joan M Shawcross)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Lieveling Sage (Miss Bianca Donald)

Norwegian Elkhound
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Feralas Vikings Foxy Lady (C Herbert)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Criterion Vikings Silver Scout (Mrs C Herbert)

Rhodesian Ridgeback
Minor of Breed: Amashutu Hear Me Roar (Tanya Nugent)
Puppy of Breed: Tannu Elizabeth Taylor (AI) (Tanya Nugent)
Junior of Breed: Huntingridge Earth Wind n Fire (AI) (A Gardner/D Brennan)

Saluki
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Padtheway Summa Palais (Sheila Timson)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aus Ch Padtheway Palais Blaze (S Timson & H Spence)
Minor of Breed: Quanmarra Rhodar (Mrs S Timson & Ms P Dunkley)
Puppy of Breed: Alshira Batal Min Thahab (K Marshall/M Manley-Smith/A Langford)
State Bred of Breed: Aust Sup Ch Farousi al Haress (Kay Marshall)

Whippet
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Arjai Almost Criminal (Jo Kramer)
Intermediate of Breed: Aust Ch Harroway Fascination (Pamela Campbell & Steve Warry)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr James Camac (VIC)

Best in Group & Junior in Group: Shetland Sheepdog
Sheltastic The Illusionist (Mrs S Wildman)
Runner Up in Group & Open in Group: Border Collie
Aust Ch Sportingfields Destiny at Borderfame (Imp) (Borderfame Kennels)
Minor in Group: Finnish Lapphund
Ukkonen Sirius Impact (Mrs L Valentine Vagg / Mrs B & Ms S Laurin)
Puppy in Group: Shetland Sheepdog
Lurikeen Man On Fire (Ms J Harris & Miss A Stanton)
Intermediate in Group: Shetland Sheepdog
Arajento At Dash Dot Com (Mrs K C Tonkin)
Open Neuter in Group: Collie (Rough)
Aust Gr Ch Yambari Forluv Not Money (Heather Hawkins)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Mysql All For The Legend (L R Irvine)

Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Mirribandi L Amour (Dr L Brain)

Border Collie
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sportingfields Destiny at Borderfame (Imp) (Borderfame Kennels)
Junior of Breed: Danari Dance My Way (Mrs C & Mr L Jensen)

Collie (Rough)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Yambari Sweet Revenge (Heather Hawkins)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Yambari Forluv Not Money (Heather Hawkins)

Finnish Lapphund
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ukkonen Sirius Impact (Mrs L Valentine Vagg / Mrs B & Ms S Laurin)
Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Mirawee Powers That Be (Mrs L Valentine Vagg / Mrs B & Ms S Laurin)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Theldaroy Call Me Mister (Erica Short)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Sheltastic The Illusionist (Mrs S Wildman)
Bitch CC: Aust Ch Arajento Raising Hell (Mrs K Tonkin)
Baby of Breed: Arajento Noble Squire (Mrs K C Tonkin)
Puppy of Breed: Lurikeen Man On Fire (Ms J Harris & Miss A Stanton)
Intermediate of Breed: Arajento At Dash Dot Com (Mrs K C Tonkin)
Open of Breed: Aust Sup Ch Lurikeen Turn Up Th Heat (Miss Ashlea Stanton)

Tatra Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Radunia Gwiazda Podhala (Imp POL) (Noela Roberts)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Ravenzbear Absinthe Teal (AI) (Mrs N Roberts)
Minor of Breed: Ravenzbear Ambrosia Red (AI) (Mrs D Roberts)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Cardiwest Lindy Lou (Jim & Lynn Spargo)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Cardiwest Bountyovspring (J A & J L Spargo)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Miss Julie Aspinall (VIC)

Best in Group & Open in Group: Rottweiler
Aust Sup Ch Gelderland Famous Last Words ET (Mrs Carla van Verseveld)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Dobermann
Aust Ch Vansitar Miss Saigon (DF Kehoe)
Baby in Group: Schnauzer (Miniature)
Dabinette With A Cheeky Twist (Keira Walker)
Minor in Group: Rottweiler
Meldonya Freya Asmara (Sharon Gossage)
Junior in Group: Newfoundland
Aust Ch Happybear Romancing Thstone (Miss N Ryan)
State Bred in Group: Dobermann
Aust Sup Ch Vansitar Arglye Diamond ET WAC (D Crogan)
Open Neuter in Group: Dobermann
Aust Ch Bravadobe Just Say Yes ET WAC (Miss Rachel Wright)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Wolfproud Carson (Jenn Lawrence)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Annakpok Th Moons A Balloon (Narelle Adams)
Baby of Breed: Diomede Midori (R A & D J Wells)
Junior of Breed: Diomede McLaren (R A & D J Wells)

Bernese Mountain Dog
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sennen Running Bear (David & Gail May / Noela Roberts)

Bullmastiff
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Nellabull Izaaks Girl (Mr S Allen)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Vansitar Miss Saigon (DF Kehoe)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Vansitar South Pacific (D F Kehoe)
Baby of Breed: Bravadobe Out For Justice (AI) (Bravadobe Dobermanns / L & A Harman)
Minor of Breed: Aust Ch Parima Ghost Rider At Bravadobe (AI) (Imp NZ) (Bravadobe Dobermanns)
Junior of Breed: Copperdobe Take A Stand (Imp NZ) (Valkyrian Dobermanns / Mrs J De Reeper & J Hovell)
Junior (Bitch) of Breed: Bravadobe Jade Warrior (Bravadobe Dobermanns & Mrs S L Stocker)
State Bred of Breed: Aust Sup Ch Vansitar Arglye Diamond ET WAC (D Crogan)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Ch Bravadobe Just Say Yes ET WAC (Miss Rachel Wright)

Dogue de Bordeaux
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Allegreto Tabathas Mufasa (Tabatha Holmes)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Taureauxroug Centre Stage (J Vitler & B Irwin)

Newfoundland
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Happybear Romancing Thstone (Miss N Ryan)

Rottweiler
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Gelderland Famous Last Words ET (Mrs Carla van Verseveld)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Gelderland Endless Rumours ET (Mrs Carla van Verseveld)
Baby of Breed: Zammia Izzy (Joe Zappulla & Ms R Flammia)
Minor of Breed: Meldonya Freya Asmara (Sharon Gossage)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Gelderland Lots Of Whispers (Mrs Carla van Verseveld)

Samoyed
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lunasea MyCaptain My Cool (AI) (Kylene Micke & K O'Riley)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Samooka Kool Mint (Kylene Micke)

Schnauzer (Miniature)
Baby of Breed: Dabinette With A Cheeky Twist (Keira Walker)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Ms Marie Patten (NSW)

Best in Group & Junior in Group: Poodle (Standard)
Bouffant Paparazzi Princess (G Russell & M Vanhoe)
Minor in Group: Shar Pei
Tubeez Razzle Dazzle Showpiece (Mr R G & K M Abell)
State Bred in Group: Chow Chow
Aust Gr Ch Sherae Gizmo Bertin Blacksuede (Heidemarie Maas)
Aust Bred in Group: Keeshond
Aust Sup Ch Leifhond All Eyes On Excelsior (Mrs M Holland)
Open in Group: Dalmatian
Aust Ch Paceaway Xtreme Addiction (F Darling)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Greybull Why Not (G & Mrs O Meyer)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bratrice Set Sail (G & O Meyer)

Chow Chow
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Sherae Gizmo Bertin Blacksuede (Heidemarie Maas)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Paceaway Xtreme Addiction (F Darling)
R/UP BOB & Intermediate of Breed: Aust Ch Pampard Pride N Prejudice (Mr T Dash / Mr / Mrs J & Mr I Marshall)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Paceaway X Rating (T & S Mallia / F Darling)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch EarsRup Call Me Elmo (Lynne Hudson)
Bitch CC: Aust Ch EarsRup Miss Elly May (Lynne Hudson)
Baby of Breed: Slyvenus Legally Blonde (G O Meyer)

German Spitz (Klein)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Mibuddi Cracka Jack (Mrs B & Mr K Alexander)

Keeshond
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Leifhond All Eyes On Excelsior (Mrs M Holland)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Leifhond Focus On Mietta (Mrs M Holland)
Baby of Breed: Hunkeedori Life On The Edge (Mrs M Holland & Ms K Santas)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Kailasa Affair Oth Heart (Kerrie Mansell)
Junior of Breed: Kailasa Empire Of The Sun (Kerrie Mansell)
Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Kailasa Heven Hasmy Hartstrngs (Kerrie Mansell)

Poodle (Standard)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Bouffant Paparazzi Princess (G Russell & M Vanhoe)

Shar Pei
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Taracin Hit The Target (Tony & Sue Mallia)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Deakie Despicable Me (Imp UK) (Tony & Sue Mallia)
Baby of Breed: Eliterolys loves the Pies (Tony & Sue Mallia)
Minor of Breed: Tubeez Razzle Dazzle Showpiece (Mr R G & K M Abell)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tzuyuan Bodacious On Fire (Sharon Murray)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Tzunami Celestial Realm (Mrs L M Rattray)
Minor of Breed: Tzuyuan Defiant Angel (Gloria Davies)
Junior of Breed: Tzunami Magical Kingdom (Miss R L Fox)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Yangsang Dhangpo Alig (Mrs S Y Langford)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Gengala Red Hot Ruby (Mrs SY Langford)
Minor of Breed: Aryed Black Ina Flash (P W & R G A Primrose)