Darling Downs Kennel Club Inc (QLD)

Date of Show : 11-Sep-2016 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Sydney Munton (TAS)   (Total Entry : 489)

Best in Show & Open in Show: Keeshond
Aust Sup Ch Calivale True Spirit (D I & D J Wall / K Santas / L Cassidy)
Baby in Show: Dobermann
Ebondobes The Red Witch of Dobersmith (AI) (Imp NZ) (Bill & Denise Smith)
Minor in Show: Kerry Blue Terrier
Olizure Silhouetto Of A Man (AI) (B & P Oliphant)
Junior in Show: Bedlington Terrier
Aust Ch Chismene Dance Inya Pants (Mrs C Van Beek)
Aust Bred in Show: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Solana Miss Zoe (Mark & Jo Yardley)
Runner Up Neuter in Show: Schnauzer (Miniature)
Aust Neut Ch Qwicthrill Sassy Rose (Ms E Head)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Lyndall Black (ACT)  (Group Entry : 112)

Minor in Group: Papillon
Aust Ch Roseswain HMS Independence (Mrs J A Moy)
Puppy in Group: Maltese
Aust Ch Toiperro Quintessential Kiss (Mr S & Mrs B J Standley)
Junior in Group: Tibetan Spaniel
Aust Ch Shadowvale Moon Hunter (AI) (P / C & R Stringfellow)
Runner Up Neuter in Group: Pug
Aust & Neut Ch Anyang Octavia (Korine Lewis)

Australian Silky Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust/Lux/Cro/ & Cro J Ch Aussie Dream Dress to Impress (Imp CRO) (Annette Collins & Kristina Pastiu)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Allannette Devil in Disguise (AI) (Annette Colins & Kristina Pastiu)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wachowa Angelica Pickles (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Wachowa Benjamin Brown (Mrs Jennifer Watt)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wachowa Thomas James (Mrs Jennifer Watt)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wachowa Armed N Fabulous (Mrs Jennifer Watt)
Baby of Breed: Wachowa Louie Bedazzled (Mrs Jennifer Watt)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Wachowa Workn Class Man (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wachowa Man On A Mission (Mrs Jennifer Watt)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Wachowa Kimi Finster (Mrs Jennifer Watt)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Wachowa Jp Geisha Girl (Mrs Jennifer Watt)
Baby of Breed: Wachowa Who's That Girl (Mrs J Watt)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Karakush Hairy Krishnas (Mr J & Mrs R Cook / Mr J & Mrs S Cook)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Karakush Hairlelujah (J & S Cook / L & H Gibson)

Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Tunamara China Display (Jill Marks)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Oakway Gold Escort (Jill Marks)
Res Dog CC & Minor of Breed: Oakway Jubilation (Jill Marks)

Maltese
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Toiperro Quintessential Kiss (Mr S & Mrs B J Standley)
Baby of Breed: Jandara Sweetest Thing Ever (Mr S & Mrs B J Standley)

Papillon
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Roseswain HMS Independence (Mrs J A Moy)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Papunique Stamp of Approval (K & K Hembrow)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Mychrysalis Here Comes Lucy (C J Scott)
Baby of Breed: Mychrysalis Unfold The Monarch (C J Scott)
Intermediate of Breed: Aust Ch Roseswain Quinntus the Guard (Miss H Tilley & Mrs J Moy)

Pug
Res Dog CC: Caravelle's Ticket's Headliner (Imp USA) (Anyang Pugs)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Anyang Aunt Rhody (Anyang Pugs)
Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Anyang Fa Mulan (B J & N J Houldsworth)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Anyang Octavia (Korine Lewis)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Shadowvale Moon Hunter (AI) (P / C & R Stringfellow)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tyju Eva Ready (Mr L Tyrer)
Baby of Breed: Shadowvale Fire Moon (P & C / R Stringfellow)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Adrian Jones (TAS)  (Group Entry : 58)

Best in Group & Intermediate in Group: Jack Russell Terrier
Aust Ch Classicyds Keepn Up wth The Ks (Jason/ Nadia & Mel Attridge)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Australian Terrier
Aust Ch Wanora La Walkin on Sunshine (Wanora Kennels)
Baby in Group: West Highland White Terrier
Hindsight Skywalker (Kathy Mankey)
Minor in Group: Kerry Blue Terrier
Olizure Silhouetto Of A Man (AI) (B & P Oliphant)
Puppy in Group: Fox Terrier (Smooth)
Waitapu Dawn Breaker (Mrs J Cantlon)
Junior in Group: Bedlington Terrier
Aust Ch Chismene Dance Inya Pants (Mrs C Van Beek)

American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ravinboutya TwentyFour Seven ET CA (M Boucher)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wanora La Walkin on Sunshine (Wanora Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Fordaisi George (Mick Taylor)

Bedlington Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Chismene Dance Inya Pants (Mrs C Van Beek)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Witchend Wee Plum Dinger (Mr C Clarke)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Dabews Wee Kenny (Mrs S Roberts)
Baby of Breed: Subzeus Platinium Aura (Mr C Clarke)

Cairn Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Yarrinarra Scout (Maxine Lee)
Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Yarrinarra Kentucky Rancher (Maxine Lee)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Yarrinarra Ravens Call (Maxine Lee)
Baby of Breed: Yarrinarra Cold Case (Maxine Lee)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Waitapu Dawn Breaker (Mrs J Cantlon)

Jack Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Classicyds Keepn Up wth The Ks (Jason/ Nadia & Mel Attridge)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Classicyds Busta Move (J/ N & M Attridge)

Kerry Blue Terrier
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Olizure Silhouetto Of A Man (AI) (B & P Oliphant)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Nudimah Mista Frey (M & N Bourke)

West Highland White Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tedamini Just Like A Jem (Kathy Mankey)
Baby of Breed: Hindsight Skywalker (Kathy Mankey)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Jim Black (ACT)  (Group Entry : 71)

Best in Group & Intermediate in Group: Labrador Retriever
Aust Sup Ch Driftway The Time Keeper (Guy Spagnolo/ S Luchterhand)
Runner Up in Group & Junior in Group: Labrador Retriever
Aust Ch Driftway Just In Time (Guy Spagnolo)
Baby in Group: Golden Retriever
Alnclair Dynah Mite at Dobro (Liz Molnar)
Minor in Group: Irish Setter
Eireannmada Versace (Greg Browne & Lorraine Sanney)
Puppy in Group: Labrador Retriever
Dancourt Remarkable Haley (Mrs C Olive)
Open in Group: Cocker Spaniel
Aust Sup Ch Bifield The Edge (Geoff Kill)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Sup & Neut Gr Ch Ricochez Auryn Rhianwyn (Jenny Hampton)
Runner Up Neuter in Group: Hungarian Vizsla
Aust & Neut Ch Agasvari Gold Beauty (Kathleen Eory)

Brittany
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Wameika Kazs Short Spirit (K & K M Ward)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wameika Nvee Dark Shadows (AI) (Ward)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Wameika Rogue Nation (Karen & Kimberly Ward)

Cocker Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bifield The Edge (Geoff Kill)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Pinewaite Right To Freedom (Geoff Kill)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Kimkiera Believe It Or Not (Melissa Grant)
Minor of Breed: Kimkiera KeepN Up Appearances (Melissa Grant)
Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust Neut Ch Cobalt Special Delivery (Mr W & Mrs L Vickery)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Paterbetgold N Burnbrae (De-arne Hargreaves)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bralmico Nordic Majik (De-arne Hargreaves)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Dobro Magic of Enya (Liz Molnar)
Baby of Breed: Alnclair Dynah Mite at Dobro (Liz Molnar)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Agasvari Tristan's Izolda (Kathleen Eory)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Agasvari Gold Beauty (Kathleen Eory)

Irish Setter
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Eireannmada Versace (Greg Browne & Lorraine Sanney)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Eireannmada Breakfastattiffany (Greg Browne)
Intermediate (Dog) of Breed: Cueunaich Missouri (C & A Pearen)

Irish Water Spaniel
Baby of Breed: Waterboys All Shook Up (Melissa Grant & Penni Smith)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Driftway The Time Keeper (Guy Spagnolo/ S Luchterhand)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Driftway Just In Time (Guy Spagnolo)
Puppy of Breed: Dancourt Remarkable Haley (Mrs C Olive)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Silberweis Walking On Sunshine (Ann Masjakin & John Robinson)

Weimaraner (Long-haired)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Silberweis Espresso Martini (LH) (Ann Masjakin & John Robinson)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Ricochez Bedwyr Dyllan (Jenny Hampton)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Hartset Wings Ofan Angel (Jenny Hampton)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Ricochez Gerwyn Saffir (AI) (Trenzalore Spaniels)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Gr Ch Ricochez Auryn Rhianwyn (Jenny Hampton)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Jim Black (ACT) (Group Entry : 66)

Best in Group & Open in Group: Saluki
Aust Sup Ch Ahmadi Interview With a Vampire (AI) (Ian Rasmussen)
Baby in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark & Joanne Yardley)
Minor in Group: Borzoi
Cordova Ringmaster (Louise Seigert)
Junior in Group: Afghan Hound
Aust Ch Bayan Norse Maiden (AI) (D C & C A McGreevy)
Intermediate in Group: Borzoi
Aust Ch Cordova Mila Ksana (Jill Harvey)
Aust Bred in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Solana Miss Zoe (Mark & Jo Yardley)

Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bayan Norse Maiden (AI) (D C & C A McGreevy)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lijolba Raise Your Glass (AI) (Heidi McKay)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lijolba Dark Knight Rising (AI) (Heidi McKay)

Borzoi
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cordova Mila Ksana (Jill Harvey)
Dog CC & Minor of Breed: Cordova Ringmaster (Louise Seigert)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Solana Miss Zoe (Mark & Jo Yardley)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Eng & Aust Ch Siouxline Levi JW (Imp UK) (Mrs R Gersbach)
Baby of Breed: Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark & Joanne Yardley)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Gersndach Quatermaster (Mrs Robyn Gersbach)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Gersndach Temple Bell (Mrs Robyn Gersbach)

Irish Wolfhound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Dongunya Eliza (AI) (J & S Donaldson)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Dongunya Braddon (J & S Donaldson)

Saluki
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ahmadi Interview With a Vampire (AI) (Ian Rasmussen)

Whippet
Baby (Bitch) of Breed: Junabeez Nightingale (Mrs J Miller)
Junior of Breed: Parnew I Can See Your Halo (Mrs J Miller)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Sydney Munton (TAS)  (Group Entry : 69)

Runner Up in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Dykinta Night Maestro ET (Elise Lenske)
Baby in Group: Australian Shepherd
Wlkabout Storm Cloud (J & S Ford)
Junior in Group: Australian Cattle Dog
Aust Ch Waykrest Short Fuse (Waykrest Kennels)
Aust Bred in Group: Australian Kelpie
Aust Sup Ch Dewregal K T (Mark & Glenys Armstrong)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Australian Cattle Dog
Aust & Neut Ch Coomerith Ruby Rose RN (Daphne Daniel)
Runner Up Neuter in Group: Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
Aust Neut Ch Mirribandi Viceroy Odin PT (R & S Hansen)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Wayne Carter)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Waykrest Short Fuse (Waykrest Kennels)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Waykrest Hot Assassin (Waykrest Kennels)
Baby of Breed: Dewregal Let Me Be Frank (Mark & Glenys Armstrong)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Coomerith Ruby Rose RN (Daphne Daniel)

Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Dewregal K T (Mark & Glenys Armstrong)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dykinta Night Maestro ET (Elise Lenske)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ochaye I Am Prime (T Thomas & B West)
Baby of Breed: Wlkabout Storm Cloud (J & S Ford)

Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Mirribandi Viceroy Odin PT (R & S Hansen)

Border Collie
Res Dog CC & Minor of Breed: Trucharm Life on Mars (S & K Leslie)
Baby of Breed: Libertybrook Dream Lover (Ms Julie Stockbridge)
Junior of Breed: Aust Ch Bordarush Sir Galahad (S Heath)

Briard
Baby of Breed: Cacharel Messing With The Hair (Ms K Noble)

Collie (Rough)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust & NZ Ch Lochburn Fudge I'm Gorjus (Imp NZ) (Angela Findlay)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Fairenvy Fudge Im Black (Angela Findlay)

Collie (Smooth)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Drambuie Dry and Dirty (Miss A L Butler)

Finnish Lapphund
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Taigakoira Sydamessa Finlandia (B Bowles & R McGill)

Old English Sheepdog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Bluefall No Ordinary Girl (AI) (Nicole Jardine)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Hairbear Hot Property (Maria Zekic)

Pumi
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Beginning A Dream Pumida (Imp CZK) (Corinne Chandler)

Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Sheltastic Don'takeit Personally (Miss B A Lines)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Rayora Stylish Oak (Helen Gordon)

Welsh Corgi (Cardigan)
Junior of Breed: Aust Ch Lynann Song Of My Angel (Toni Chandler)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Adrian Jones (TAS)  (Group Entry : 61)

Runner Up in Group & Puppy in Group: Schnauzer (Miniature)
Aust Ch Chicabud Basket Full O Trouble (Mrs J Windle & Mrs J Sharland)
Baby in Group: Dobermann
Ebondobes The Red Witch of Dobersmith (AI) (Imp NZ) (Bill & Denise Smith)
Junior in Group: Schnauzer (Miniature)
Aust Ch Koobalies Kat Got Your Tongue (J Sharland)
Aust Bred in Group: St Bernard
Aust Sup Ch Casperscove Franklin (Sandi Paull)
Open in Group: Dogue de Bordeaux
Aust Ch Bronzantiq Counting Stars (K Noble & N Smith)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Schnauzer (Miniature)
Aust Neut Ch Qwicthrill Sassy Rose (Ms E Head)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Southrnwolf O God Of Hosts (S Presland)

Boxer
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Valeska Pure-Mayhem (Imp NZ) (Kim Cox)
Junior of Breed: Doha Playing For Keeps (Kim Cox)

Bullmastiff
Puppy of Breed: Stennaroo Takin A Chance (Mr Barrie & Mrs Maria Stennings)
Junior of Breed: Malabek Debonnaire (Imp NZ) (Mr Barrie & Mrs Maria Stennings)

Dobermann
Baby of Breed: Ebondobes The Red Witch of Dobersmith (AI) (Imp NZ) (Bill & Denise Smith)

Dogue de Bordeaux
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bronzantiq Counting Stars (K Noble & N Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Bordogue Alexandria (Keith & Kylie Reid)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Bordogue Burning Ember (Keith & Kylie Reid)

German Pinscher
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Masterkarn Legends N Myths (Mrs Brenda Turner)

Samoyed
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kalaska Hit The Road Jack (J & D Maguire)
Baby of Breed: Kalaska Back In Vogue (Klaaysen/Beard/O'Riley)
Junior of Breed: Aust Ch Kalaska Lovida Lover Girl (J & D Maguire)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Chicabud Basket Full O Trouble (Mrs J Windle & Mrs J Sharland)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Wyvernherd Lil Red Riding Hood (Mrs T McNab)
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Koobalies Kat Got Your Tongue (J Sharland)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Qwicthrill Sassy Rose (Ms E Head)

Shiba Inu
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Wolfworx Mimi Sachiko (A R Craze & J M Wheeler)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Wolfworx Tokubetsuna Mono (M Watt)

Siberian Husky
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Bluemooska Whos Ya Daddy (M Schelbach)
Puppy of Breed: Aust Ch Bluemooska Sometin Special (M Schelbach)

St Bernard
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Casperscove Harpers Bazaar (AI) (Jamie & Tracy Clapham)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Casperscove Franklin (Sandi Paull)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Sydney Munton (TAS)  (Group Entry : 52)

Best in Group & Open in Group: Keeshond
Aust Sup Ch Calivale True Spirit (D I & D J Wall / K Santas / L Cassidy)
Baby in Group: Keeshond
Hunkeedori Walk All Over U (Liza Cassidy & Katrina Santas)
Minor in Group: British Bulldog
Willamond Broom Hilda (Mrs D Morrison Teirney)
Junior in Group: Schipperke
Aust Ch Exmoor Raven Magic (Imp NZ) (Mrs Tania McAlister)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Tibetan Terrier
Aust & Neut Ch Tsanggold Anyanka (Carol Bunkum)

British Bulldog
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Willamond Broom Hilda (Mrs D Morrison Teirney)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Stonebridge Mr NicNac Paddywac (AI) (Mrs D Morrison-Teirney)
Res Bitch CC: Aust Ch Stonebridge Miss Scagglethorpe (AI) (Mrs D Morrison-Teirney)

Keeshond
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Calivale True Spirit (D I & D J Wall / K Santas / L Cassidy)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hunkeedori Get Thparty Started (L Cassidy / B Thompson)
Baby of Breed: Hunkeedori Walk All Over U (Liza Cassidy & Katrina Santas)

Poodle (Standard)
Baby of Breed: Wazky One Fine Day (Mrs M Barton)

Schipperke
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Exmoor Raven Magic (Imp NZ) (Mrs Tania McAlister)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)

Shar Pei
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Gablehaus A HT Shen Mi Te (AI) (T & J Crisp)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Gablehaus AM Chin Mu (AI) (T & J Crisp)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Matgo Gables Yuksi Wangte (AI) (T & J Crisp)
Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Gablehaus LM Cha Shui (AI) (T & J Crisp)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Qanda Lhi's Qa-Par (Imp ITY) (Sharon & Breanne Lancey)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Tsanggold Anyanka (Carol Bunkum)