Deniliquin & District Kennel Club (NSW)

Date of Show : 21-Apr-2017 (Friday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Ms Katrina Santas (NSW)

Best in Show & Aust Bred in Show: Pointer
Aust Sup Ch Tyeanbo Look My Way (Mr D & Mrs S F Crooks / Mr G Munro)
Runner Up in Show & Open in Show: Australian Shepherd
Am GCHS ASCA Ch Copperridges Under Surveillance (Imp USA) (Ellagant Kennels)
Baby in Show: Cavalier King Charles Spaniel
Coloora Ice Maker (L Morris)
Minor in Show: Shetland Sheepdog
Hartly Sudden Impact (Nicole Pearson)
Puppy in Show: Siberian Husky
Aust Ch Aeukanmanuva Lover Boy (C Yate)
Junior in Show: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Staryanks Alabama Dreaming (P M & D R Wilkes / Miss P Hopkins)
Intermediate in Show: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Sup Ch Dapsen Flying High (Denise Petersen)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Schipperke
Aust & Neut Gr Ch Adorin Cop That JD SD SPD DWDFN HTMS (Ms Rochelle Manderson)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Beryl Hession (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Sup Ch Dapsen Flying High (Denise Petersen)
Runner Up in Group & Open in Group: Pug
Aust Sup Ch Kangala Fergus Furgleton (Kerry Cannon)
Baby in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Coloora Ice Maker (L Morris)
Puppy in Group: Pug
Kangala Kerfoops (Kerry Cannon)

Bichon Frise
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Monjoie Jay Cool Bear (Dr A Dynon)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Monjoie Heart Spark (Dr A Dynon)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Dapsen Flying High (Denise Petersen)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Coloora Designed By Time (Mrs C Smith & Mrs L Morris)
Baby of Breed: Coloora Ice Maker (L Morris)
Junior of Breed: Coloora Batteries Not Included (Lyndy Morris)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch El-toro kiwis billy the kid (Imp NZ) (Ms Glen Donnan)
Baby (Bitch) of Breed: Bendonichi Hedy Lemarr (Glen Donnan)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bendonichi Marlon Brando (Ms Glen Donnan)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kimissa Hot Sox (R & M Clancy)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Toiresort Ikandi (R W & R A Murdoch)

Lowchen
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mystique C My Bare Derriere (Imp NZ) (R & M Clancy)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Showbiz Itza Cheek-ee Kiwi (Imp NZ) (R & M Clancy)

Papillon
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Seyoso Liberty Belle (Ray Leech)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Seyoso Anchor (Mr Ray Leech)

Pomeranian
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Arderne Envied By All (Karyn Dodds)
Baby of Breed: Kimico Madam Butterfly (John Pritchard)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kangala Fergus Furgleton (Kerry Cannon)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kangala Kerfoops (Kerry Cannon)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr William Gunter (NSW)

Runner Up in Group: Manchester Terrier
Aust Ch Dixiedaly Savvy Gal CD RA (Janet Palmer)
Baby in Group: Irish Terrier
Shannawonna Man Of My Dreams (AI) (Ruth Elkner)
Junior in Group: Airedale Terrier
Clydebrook New Tricks (Robert Brooks)
Intermediate in Group: Soft Coated Wheaten Terrier
Am Ch Stratford Captain America Downunder (Imp USA) (Iain Bradbeer)
Aust Bred in Group: Border Terrier
Aust Ch Chanpema Chase That Feeling (Chanpema Kennels & P Hopkins)

Airedale Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Clydebrook New Tricks (Robert Brooks)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Clydebrook Spiced Rum (Imp UK) (Robert Brooks)

Border Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chanpema Chase That Feeling (Chanpema Kennels & P Hopkins)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chanpema High Roller (Chanpema Kennels)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Lochrin Leonardo (Lyn Barclay)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Lochrin Sunrise In Sorrento (Lyn Barclay)

Fox Terrier (Smooth)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ecirp Fantastique (R & K A Price)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ecirp Magnifique (R & K A Price)

Irish Terrier
Baby of Breed: Shannawonna Man Of My Dreams (AI) (Ruth Elkner)

Manchester Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Dixiedaly Savvy Gal CD RA (Janet Palmer)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Dixiedaly Jack Black ET AD JDX RA TD (D Costello)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Rosemerta Willow Black (Janet Palmer)
Minor of Breed: Rosemerta Chyna Black (Janet Palmer)

Scottish Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Shortblak With One (Stacey Sullivan)
Baby of Breed: Shortblak Thief of Hearts (Stacey Sullivan)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Stratford Captain America Downunder (Imp USA) (Iain Bradbeer)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Shaneca Summer Holiday (Iain Bradbeer)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Ozwheat The Stars Align (Iain Bradbeer)

Staffordshire Bull Terrier
Minor of Breed: Mokoiastaff The Pied Piper (N & G Stephen)
Puppy of Breed: Handpikd Queen of Diamonds (A Dean & G Bator)

Tenterfield Terrier
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Rangeaire John Farnham (R W & R A Murdoch)

West Highland White Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Glemand Glowing Like A Ruby (Mr G & Mrs S Mason)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Devnik Scoot On Over (Priscilla Devon)
Puppy of Breed: Glemand Eenie Meeny Tifany (Mr G & Mrs S Mason)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Ms Katrina Santas (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Pointer
Aust Sup Ch Tyeanbo Look My Way (Mr D & Mrs S F Crooks / Mr G Munro)
Runner Up in Group & Open in Group: English Springer Spaniel
Aust Gr Ch Cardhu Deal Or No Deal (Lyn Ayres)
Puppy in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Staryanks Stole The Show (P M & D R Wilkes / Miss P Hopkins)
Junior in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Staryanks Alabama Dreaming (P M & D R Wilkes / Miss P Hopkins)

Brittany
Baby of Breed: Aust Ch Tobenlee U Take My Breath Away (AI) (Mr P & Mrs C Reyment)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Staryanks Alabama Dreaming (P M & D R Wilkes / Miss P Hopkins)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Staryanks Stole The Show (P M & D R Wilkes / Miss P Hopkins)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Cardhu Deal Or No Deal (Lyn Ayres)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Rowemaris Remember the Time (AI) (R & W Stobbie)
Junior of Breed: Mythril Love Over Gold (AI) (Mrs L Ayres)

Field Spaniel
Baby of Breed: Fieldspan picture perfect (R & W Stobbie)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Soshyl Carry On You Must Yes (Robert McNab)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Riellys Immaculate Conception (Zita Vafiopulous)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Soshyl Flower of Scotland (R McNab)
Open (Bitch) of Breed: Riellys Lil Bit O Hanky Panky (Zita Vafiopulous)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Devinelea Flanders Fields (Ben & Robyn van Maanen)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Jollab Winchester (AI) (Ben & Robyn van Maanen)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Devinelea Anzac Cove (Ben & Robyn van Maanen)
Open of Breed: Aust Ch Jollab Perazzi (AI) (Ben & Robyn van Maanen)

Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Tyeanbo Look My Way (Mr D & Mrs S F Crooks / Mr G Munro)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chesterhope Poker Face (AI) (Imp NZ) (Mr A Reid / Mr G Munro & Mrs D O'Neill)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Silvasheen Oska Dlarenta (Silvasheen Kennels)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr William Gunter (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Basenji
Aust Sup Ch Tambuzi The Secret Society (Adam Druce)
Runner Up in Group: Basset Fauve de Bretagne
Arendt Feel The Force (Mr S W & Mrs P A Smith/ Ms K Wishart)
Baby in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Selkris Midsomer Magic (L & K Brown)
Junior in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Selkris Amber Jade (L & K Brown)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Greyhound
Aust Neut Ch Kaotic Will (Janet Ramsay)

Basenji
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Tambuzi The Secret Society (Adam Druce)

Basset Fauve de Bretagne
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Arendt Feel The Force (Mr S W & Mrs P A Smith/ Ms K Wishart)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Trisven Sweet Treat (Mr S W & Mrs P A Smith)

Beagle
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Willgaret Thundadownunda (Warren & Brenda Solomon)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Willgaret Shezafoxx (Warren & Brenda Solomon)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Orobay Triumphant Precision (Warren & Brenda Solomon)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Selkris Amber Jade (L & K Brown)
Baby of Breed: Selkris Midsomer Magic (L & K Brown)

Greyhound
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Kaotic Will (Janet Ramsay)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
R/UP BOB & Minor of Breed: Koruridge Eleguas Paradox (Imp NZ) (Julie Spittal)

Whippet
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Taejaan Alice In Chains (AI) (N J Rule -Steele)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Vivienne Zavattaro (NSW)

Best in Group & Open in Group: Australian Shepherd
Am GCHS ASCA Ch Copperridges Under Surveillance (Imp USA) (Ellagant Kennels)
Runner Up in Group & Junior in Group: Border Collie
Aust Ch Bordarita Im So Cool (AI) (Bordarita Kennels)
Baby in Group: Finnish Lapphund
Aust Ch Snofyre Iconic Comet (Chrissy Fitzgerald)
Minor in Group: Shetland Sheepdog
Hartly Sudden Impact (Nicole Pearson)
Intermediate in Group: German Shepherd Dog
Aust Gr Ch Allendell Once Upon A Dream (L & Y Hornsey)
Aust Bred in Group: German Shepherd Dog
Aust Ch Allendell Man In The Mask (L & Y Hornsey)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Circlebartee Night Train (K Erlewein)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am GCHS ASCA Ch Copperridges Under Surveillance (Imp USA) (Ellagant Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ellagant Sparks Fly (Ellagant Kennels)
Res Dog CC & Minor of Breed: Linwood Winters Storm (E Gray)

Border Collie
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bordarita Im So Cool (AI) (Bordarita Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Bordarita Its Me Ya Lookn For (Bordarita Kennels)

Finnish Lapphund
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Caleebra Diamonds Are Forever (C & B Ralphs)
Baby of Breed: Aust Ch Snofyre Iconic Comet (Chrissy Fitzgerald)
Minor of Breed: Aust Ch Lempo Kielo (AI) (Miss T Debono & Miss M Scriven)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Articmal Golden Duke (AI) JDX ADX SPD (Mrs C Sia)
R/UP Neuter BOB & Res Neuter Bitch CC: Aust Gr Ch Sibermoon Niina (Ms Chrissy Fitzgerald)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Andacht Torque Awhile (L & Y Hornsey)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Allendell Once Upon A Dream (L & Y Hornsey)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Allendell Man In The Mask (L & Y Hornsey)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Gr Ch (Neu/TS) Tri Ch (T/RO) Killara Volcanic Lava CDX RAE ET (U & T Rhyn)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am & Aust Sup Ch Barkshire's Captain America (Imp USA) (Mr C & Mrs S Moore / Mr J Moore)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Hartly Sudden Impact (Nicole Pearson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hartly How About Me (Nicole Pearson)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hartly Ima Sweet Talker (Nicole Pearson)
Puppy of Breed: Lyndream Flirting Withthe Rest (Lyn Pearson)
Junior of Breed: Lyndream Sticking Withthe Times (Lyn Pearson)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Bethwyn Llwelyn Fawr (Mr W & Mrs B Downie)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Llandwyn Moon Glow (AI) (Mrs D Hartcher/Mrs G Grant)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pinemist Pepe Le Pew (Imp NZ) (P M & G A Grant)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)

Best in Group & Aust Bred in Group: Siberian Husky
Aust Sup Ch Aeukanmanuva Mystery Girl (C Yate)
Runner Up in Group & Open in Group: Siberian Husky
Aust Ch Koolmove Son of A Dude (D Fennell / J Campbell & I Mercer)
Baby in Group: Boxer
Zaatom Rumor Has It (J Malloy)
Minor in Group: Bullmastiff
Brinkybull One Way Or Another (S Brinkworth)
Puppy in Group: Siberian Husky
Aust Ch Aeukanmanuva Lover Boy (C Yate)
Junior in Group: Shiba Inu
Aust Ch Robrych Akira (Mr W & Mrs B Downie)
Intermediate in Group: Boxer
Aust Ch Boxberry Spanish Eyes (Brooke/ Halliday & Badman)
Runner Up Neuter in Group: Rottweiler
Aust & Neut Gr Ch Stolzsein Candy Coated Kisses (S Bradley)
Open Neuter in Group: Samoyed
Aust & Neut Ch Airebis Dancing in a Winter Breeze (K Baker)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Berneridge Knight of Carawatha (AI) (U & T Rhyn)

Boxer
BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Ch Sanilian Fancy An Encounter At Denem (Imp NZ) (J Malloy & R Harrison)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Boxberry Surfing Superstar (Mrs J W Halliday & Mrs S J Badman)
Baby of Breed: Zaatom Rumor Has It (J Malloy)
Intermediate of Breed: Aust Ch Boxberry Spanish Eyes (Brooke/ Halliday & Badman)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Brinkybull Nullas Dream (S Brinkworth)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Banobrae Southern Star (G & P Barber)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Brinkybull A Bit Of Hope (S Brinkworth)
Minor of Breed: Brinkybull One Way Or Another (S Brinkworth)

Dobermann
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bravadobe Talk Dirty To Me (Bravadobe Dobermanns & Naomi Mills)

Dogue de Bordeaux
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Atsamanies Hands Off My Girl (Miss S Iveson)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Rotteln Fire Starter (Lee Fletcher)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Stolzsein Nitrous Zoe TD (S Robilliard & S Bradley)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Stolzsein Livin On The Edge TD (Samantha Bradley)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Gr Ch Stolzsein Candy Coated Kisses (S Bradley)

Samoyed
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Airebis Dancing in a Winter Breeze (K Baker)

Shiba Inu
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Robrych Akira (Mr W & Mrs B Downie)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Yukan Nara No Ko (Anna-Lee)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Wolfworx Kuroicho (Mr W & Mrs B Downie)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Yukan Tukushima Go Fuyu (Vernita Collins)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Aeukanmanuva Mystery Girl (C Yate)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Koolmove Son of A Dude (D Fennell / J Campbell & I Mercer)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Aeukanmanuva Lover Boy (C Yate)
Baby of Breed: Koolmove Walk This Way (J Campbell & I Mercer)

St Bernard
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch SaintsRus Secret Rendezvous (Miss L A Jehu)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)

Best in Group & Open in Group: Boston Terrier
Aust Gr Ch Louveteau Cosmik Strike (Mrs K Ewing)
Baby in Group: British Bulldog
Zerachiel Dream Weaver (Nicole Zealley)
Minor in Group: French Bulldog
Aust Ch Strongjean Paris Connection (Ms Jaye Munn)
Puppy in Group: Schipperke
Aust Ch Adorin One Day More (Ms Rochelle Manderson)
Junior in Group: French Bulldog
Aust Ch Strongjean Oliver (Ms Jaye Munn)
Intermediate in Group: German Spitz (Mittel)
Aust Ch Borndownunda Dfenda Oth Realm (Diane Russell)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Schipperke
Aust & Neut Gr Ch Adorin Cop That JD SD SPD DWDFN HTMS (Ms Rochelle Manderson)
Runner Up Neuter in Group: Dalmatian
Aust Ch Thunderspot Violets Are Blue (Melissa O'Brien)

Boston Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Louveteau Cosmik Strike (Mrs K Ewing)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tamad Chasing Dreams (Nicole Zealley)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Tamad Chasing Storms (Nicole Zealley)
Baby of Breed: Zerachiel Dream Weaver (Nicole Zealley)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Thunderspot Right Kindof Wrong (Melissa O'Brien)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Thunderspot I paint a picture (Melissa Obrien)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Thunderspot Violets Are Blue (Melissa O'Brien)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Strongjean Oliver (Ms Jaye Munn)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Strongjean Paris Connection (Ms Jaye Munn)
Baby of Breed: Bullecourt Au Champ D Honneur (Angela McInnes)

German Spitz (Mittel)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Borndownunda Dfenda Oth Realm (Diane Russell)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Beleesha Midnight Rose (Mr P & Mrs D McNamara)
Baby of Breed: Beleesha Time Traveller (AI) (Peter & Debbie McNamara)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)

Keeshond
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Leifhond Maggies Full Of Pride (Miss L Wyhoon)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Leifhond Focus on Bjourn (Miss L Wyhoon)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Leifhond Precious RubyRose (Miss L Wyhoon)
Puppy of Breed: Aust Ch Keezansur Touch ODutch (Anthony & Doreen Groves)

Schipperke
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Adorin One Day More (Ms Rochelle Manderson)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Beadale Belle Of The Ball (Rochelle Manderson)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Adorin One Way Or Another (Ms Rochelle Manderson)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Gr Ch Adorin Cop That JD SD SPD DWDFN HTMS (Ms Rochelle Manderson)

Shih Tzu
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Beltzu Sweet Dreams (Belinda Heersema)