Deniliquin & District Kennel Club (NSW)

Date of Show : 22-Apr-2017 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Beryl Hession (NSW)

Best in Show & Intermediate in Show: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Sup Ch Dapsen Flying High (Denise Petersen)
Runner Up in Show & Open in Show: Old English Sheepdog
Am & Aust Sup Ch Barkshire's Captain America (Imp USA) (Mr C & Mrs S Moore / Mr J Moore)
Baby in Show: Irish Terrier
Shannawonna Man Of My Dreams (AI) (Ruth Elkner)
Minor in Show: English Setter
Glengordon Chances Autumn Rain (M Heritage)
Puppy in Show: Siberian Husky
Aust Ch Aeukanmanuva Lover Boy (C Yate)
Junior in Show: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Staryanks Alabama Dreaming (P M & D R Wilkes / Miss P Hopkins)
Aust Bred in Show: Pointer
Aust Sup Ch Tyeanbo Look My Way (Mr D & Mrs S F Crooks / Mr G Munro)
Runner Up Neuter in Show: Cavalier King Charles Spaniel
Aust & Neut Gr Ch Dapsen Eye Catcher (Ms V R McLaughlin)

Baby SweepStakes - 2nd Place: German Spitz (Mittel)
Sabarka Iam Bootylicious (Leanne Knox)

Puppy SweepStakes - 2nd Place: Papillon
Seyoso Liberty Belle (Ray Leech)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Alaskan Malamute
Aust Ch Niltaran Shyyn On Mawson (Niltaran Kennels)

Veteran SweepStakes - 2nd Place: Australian Stumpy Tail Cattle Dog
Aust & Neut Ch Hideherder Strike A Light CDX ADX JDX GD RAE TDX RM ET (Dianne Costello)
Veteran SweepStakes - 3rd Place: Schipperke
Aust Sup Ch Hapipet Mystery Solved RN ADX JDX SDX SPDX GD DWDFS HTM N (Ms Rochelle Manderson)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Ms Katrina Santas (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Sup Ch Dapsen Flying High (Denise Petersen)
Runner Up in Group & Open in Group: Pug
Aust Sup Ch Kangala Fergus Furgleton (Kerry Cannon)
Puppy in Group: Pug
Kangala Kerfoops (Kerry Cannon)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust & Neut Gr Ch Dapsen Eye Catcher (Ms V R McLaughlin)
Runner Up Neuter in Group: Bichon Frise
Aust & Neut Ch Monjoie Heart Spark (Dr A Dynon)

Bichon Frise
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Monjoie Jay Cool Bear (Dr A Dynon)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Monjoie Heart Spark (Dr A Dynon)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Dapsen Flying High (Denise Petersen)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Coloora Designed By Time (Mrs C Smith & Mrs L Morris)
Baby of Breed: Coloora Ice Maker (L Morris)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Gr Ch Dapsen Eye Catcher (Ms V R McLaughlin)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch El-toro kiwis billy the kid (Imp NZ) (Ms Glen Donnan)
Baby (Bitch) of Breed: Bendonichi Hedy Lemarr (Glen Donnan)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bendonichi Marlon Brando (Ms Glen Donnan)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kimissa Hot Sox (R & M Clancy)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Toiresort Ikandi (R W & R A Murdoch)

Lowchen
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mystique C My Bare Derriere (Imp NZ) (R & M Clancy)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Showbiz Itza Cheek-ee Kiwi (Imp NZ) (R & M Clancy)

Papillon
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Seyoso Liberty Belle (Ray Leech)
Res Dog CC: Seyoso My Candy Latte (Mr Ray Leech)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Seyoso Anchor (Mr Ray Leech)

Pomeranian
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Arderne Lil Parti Girl (Karyn Dodds)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Arderne Envied By All (Karyn Dodds)
Baby of Breed: Arderne Adorned With Diamonds (Karyn Dodds)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kangala Fergus Furgleton (Kerry Cannon)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Kangala Georgia Brown (Kerry Cannon)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Kangala Kerfoops (Kerry Cannon)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)

Best in Group & Intermediate in Group: Scottish Terrier
Aust Sup Ch Shortblak With One (Stacey Sullivan)
Runner Up in Group: Kerry Blue Terrier
Regenstauf Fantasy Island (K & T Ninnes / B & H Clarke)
Baby in Group: Irish Terrier
Shannawonna Man Of My Dreams (AI) (Ruth Elkner)
Minor in Group: Soft Coated Wheaten Terrier
Shaneca Summer Holiday (Iain Bradbeer)
Puppy in Group: West Highland White Terrier
Glemand Eenie Meeny Tifany (Mr G & Mrs S Mason)
Junior in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Ecirp Magnifique (R & K A Price)
Aust Bred in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Ecirp Fantastique (R & K A Price)
Open in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Triplefun Noble Vision (J & V Morriss / R Price)

Airedale Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Clydebrook Spiced Rum (Imp UK) (Robert Brooks)
Bitch CC & Junior of Breed: Clydebrook New Tricks (Robert Brooks)

Border Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chanpema Chase That Feeling (Chanpema Kennels & P Hopkins)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chanpema High Roller (Chanpema Kennels)

Cairn Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Lochrin Walking On Sunshine (Lyn Barclay)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Lochrin Leonardo (Lyn Barclay)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ecirp Fantastique (R & K A Price)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Triplefun Noble Vision (J & V Morriss / R Price)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ecirp Magnifique (R & K A Price)

Irish Terrier
Baby of Breed: Shannawonna Man Of My Dreams (AI) (Ruth Elkner)

Kerry Blue Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Regenstauf Fantasy Island (K & T Ninnes / B & H Clarke)

Manchester Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dixiedaly Jack Black ET AD JDX RA TD (D Costello)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dixiedaly Savvy Gal CD RA (Janet Palmer)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Rosemerta Willow Black (Janet Palmer)
Puppy of Breed: Rosemerta Chyna Black (Janet Palmer)

Scottish Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Shortblak With One (Stacey Sullivan)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Shortblak Rebel Heart (Stacey Sullivan)
Baby of Breed: Shortblak Thief of Hearts (Stacey Sullivan)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Shaneca Summer Holiday (Iain Bradbeer)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Stratford Captain America Downunder (Imp USA) (Iain Bradbeer)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Ozwheat The Stars Align (Iain Bradbeer)

Staffordshire Bull Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Seighford Out Of Africa (AI) (Seighford Staffords)
Baby of Breed: Aust Ch Seighford Wizzards Accomplice (Dr D & Mrs F Lowe)
Minor of Breed: Handpikd Jack of Diamonds (A Dean & G Bator)
Puppy of Breed: Handpikd Queen of Diamonds (A Dean & G Bator)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Rangeaire John Farnham (R W & R A Murdoch)

West Highland White Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Devnik Scoot On Over (Priscilla Devon)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Glemand Glowing Like A Ruby (Mr G & Mrs S Mason)
Puppy of Breed: Glemand Eenie Meeny Tifany (Mr G & Mrs S Mason)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Beryl Hession (NSW)

Best in Group & Open in Group: English Springer Spaniel
Aust Gr Ch Cardhu Deal Or No Deal (Lyn Ayres)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Pointer
Aust Sup Ch Tyeanbo Look My Way (Mr D & Mrs S F Crooks / Mr G Munro)
Baby in Group: Labrador Retriever
Aralyen Moonlits Shine (AI) (Mrs A D O'Connor)
Minor in Group: English Setter
Glengordon Chances Autumn Rain (M Heritage)
Puppy in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Staryanks Stole The Show (P M & D R Wilkes / Miss P Hopkins)
Junior in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Staryanks Alabama Dreaming (P M & D R Wilkes / Miss P Hopkins)
Intermediate in Group: German Wirehaired Pointer
Aust Ch Korskote Foreign Exchange (IID UK) (Gary & Liz Lovell)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Staryanks Stole The Show (P M & D R Wilkes / Miss P Hopkins)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Staryanks Alabama Dreaming (P M & D R Wilkes / Miss P Hopkins)

English Setter
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sevenoaks Canadian Spirit (Imp) (M Heritage)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Glengordon Chances Autumn Rain (M Heritage)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Cardhu Deal Or No Deal (Lyn Ayres)
Res Dog CC & Junior of Breed: Mythril Love Over Gold (AI) (Mrs L Ayres)

Field Spaniel
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Meadowbriar Macbeth Findlaech (Mrs C & Mr J Webster / Mr J & Mrs R Robertson)
Baby of Breed: Fieldspan picture perfect (R & W Stobbie)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Robmond Recolection (Mrs C & Mr J Webster)

German Wirehaired Pointer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Korskote Foreign Exchange (IID UK) (Gary & Liz Lovell)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Soshyl Carry On You Must Yes (Robert McNab)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Riellys Immaculate Conception (Zita Vafiopulous)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Soshyl Flower of Scotland (R McNab)
Open (Bitch) of Breed: Riellys Lil Bit O Hanky Panky (Zita Vafiopulous)

Labrador Retriever
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Jollab Winchester (AI) (Ben & Robyn van Maanen)
Baby of Breed: Aralyen Moonlits Shine (AI) (Mrs A D O'Connor)
Junior (Dog) of Breed: Devinelea Anzac Cove (Ben & Robyn van Maanen)

Lagotto Romagnolo
BOB, Dog CC & Junior of Breed: AmiciLeale Fantastico Zachary (Ms J Ward & Ms C Ward-Jackson)

Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Tyeanbo Look My Way (Mr D & Mrs S F Crooks / Mr G Munro)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chesterhope Poker Face (AI) (Imp NZ) (Mr A Reid / Mr G Munro & Mrs D O'Neill)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Silvasheen Oska Dlarenta (Silvasheen Kennels)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)

Best in Group & Intermediate in Group: Basset Fauve de Bretagne
Arendt Feel The Force (Mr S W & Mrs P A Smith/ Ms K Wishart)
Runner Up in Group: Basenji
Aust Sup Ch Tambuzi The Secret Society (Adam Druce)
Junior in Group: Basset Fauve de Bretagne
Trisven Sweet Treat (Mr S W & Mrs P A Smith)
Open in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Ch Ridgesetter How Easy It Is (A Barter & L Fletcher)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Beagle
Aust Ch Hounsley Here From Heaven (Miss Stephanie Dearnaley)

Basenji
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Tambuzi The Secret Society (Adam Druce)

Basset Fauve de Bretagne
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Arendt Feel The Force (Mr S W & Mrs P A Smith/ Ms K Wishart)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Trisven Sweet Treat (Mr S W & Mrs P A Smith)

Beagle
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Willgaret Shezafoxx (Warren & Brenda Solomon)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Orobay Triumphant Precision (Warren & Brenda Solomon)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Willgaret Thundadownunda (Warren & Brenda Solomon)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Hounsley Here From Heaven (Miss Stephanie Dearnaley)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ridgesetter How Easy It Is (A Barter & L Fletcher)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Juzrival Amadictive (A Barter & L Fletcher)
Minor of Breed: Koruridge Eleguas Paradox (Imp NZ) (Julie Spittal)

Whippet
BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Taejaan Alice In Chains (AI) (N J Rule -Steele)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr William Gunter (NSW)

Best in Group & Open in Group: Old English Sheepdog
Am & Aust Sup Ch Barkshire's Captain America (Imp USA) (Mr C & Mrs S Moore / Mr J Moore)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: German Shepherd Dog
Aust Ch Hillmagic Black Cabb Sav (M Hopgood & R Wanders)
Puppy in Group: Australian Cattle Dog
Aust Ch Circlebartee Night Train (K Erlewein)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Australian Stumpy Tail Cattle Dog
Aust & Neut Ch Hideherder Strike A Light CDX ADX JDX GD RAE TDX RM ET (Dianne Costello)
Runner Up Neuter in Group: Finnish Lapphund
Aust Gr Ch Sibermoon Niina (Ms Chrissy Fitzgerald)

Australian Cattle Dog
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Circlebartee Night Train (K Erlewein)

Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ellagant Sparks Fly (Ellagant Kennels)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Mainstreet All Dressed Up (Gayle Knowles)
Dog CC: Am GCHS ASCA Ch Copperridges Under Surveillance (Imp USA) (Ellagant Kennels)

Australian Stumpy Tail Cattle Dog
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Hideherder Strike A Light CDX ADX JDX GD RAE TDX RM ET (Dianne Costello)

Border Collie
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bordarita Im So Cool (AI) (Bordarita Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Bordarita Its Me Ya Lookn For (Bordarita Kennels)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Magpielane Shooting Star (Mrs C Sia)
Baby of Breed: Aust Ch Snofyre Iconic Comet (Chrissy Fitzgerald)
Minor of Breed: Aust Ch Lempo Kielo (AI) (Miss T Debono & Miss M Scriven)
Neuter BOB & Neuter Bitch CC: Aust Gr Ch Sibermoon Niina (Ms Chrissy Fitzgerald)

German Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hillmagic Black Cabb Sav (M Hopgood & R Wanders)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Gr Ch (Neu/TS) Tri Ch (T/RO) Killara Volcanic Lava CDX RAE ET (U & T Rhyn)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bronacre Murumbidgee Murphy RN (T Schumann)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am & Aust Sup Ch Barkshire's Captain America (Imp USA) (Mr C & Mrs S Moore / Mr J Moore)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Lyndream Sticking Withthe Times (Lyn Pearson)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Sharndah Butterfly Secret (T Walters)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Lyndream Flirting Withthe Rest (Lyn Pearson)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Vivienne Zavattaro (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: St Bernard
Aust Ch SaintsRus Secret Rendezvous (Miss L A Jehu)
Runner Up in Group & Junior in Group: Dobermann
Aust Ch Bravadobe Talk Dirty To Me (Bravadobe Dobermanns & Naomi Mills)
Baby in Group: Boxer
Zaatom Rumor Has It (J Malloy)
Puppy in Group: Siberian Husky
Aust Ch Aeukanmanuva Lover Boy (C Yate)
Intermediate in Group: Boxer
Aust Ch Boxberry Spanish Eyes (Brooke/ Halliday & Badman)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Samoyed
Aust & Neut Ch Airebis Dancing in a Winter Breeze (K Baker)
Runner Up Neuter in Group: Rottweiler
Aust & Neut Gr Ch Stolzsein Candy Coated Kisses (S Bradley)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Niltaran Shyyn On Mawson (Niltaran Kennels)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Berneridge Knight of Carawatha (AI) (U & T Rhyn)

Boxer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Boxberry Surfing Superstar (Mrs J W Halliday & Mrs S J Badman)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Boxberry Spanish Eyes (Brooke/ Halliday & Badman)
Baby of Breed: Zaatom Rumor Has It (J Malloy)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Brinkybull Nullas Dream (S Brinkworth)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Brinkybull Crack The Whip (S Brinkworth)

Dobermann
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bravadobe Talk Dirty To Me (Bravadobe Dobermanns & Naomi Mills)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bisart Rise From The Ashes (Bisart Knls)

Dogue de Bordeaux
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Atsamanies Hands Off My Girl (Miss S Iveson)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Rotteln Fire Starter (Lee Fletcher)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Stolzsein Nitrous Zoe TD (S Robilliard & S Bradley)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Stolzsein Livin On The Edge TD (Samantha Bradley)
Neuter BOB & Neuter Bitch CC: Aust & Neut Gr Ch Stolzsein Candy Coated Kisses (S Bradley)

Russian Black Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Yarrawon Prinz (Joanna Starling)

Samoyed
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Airebis Dancing in a Winter Breeze (K Baker)

Shiba Inu
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Yukan Nara No Ko (Anna-Lee)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Yukan Tukushima Go Fuyu (Vernita Collins)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Aeukanmanuva Lover Boy (C Yate)

St Bernard
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch SaintsRus Secret Rendezvous (Miss L A Jehu)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Vivienne Zavattaro (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Dalmatian
Aust Ch Thunderspot Right Kindof Wrong (Melissa O'Brien)
Baby in Group: German Spitz (Mittel)
Sabarka Iam Bootylicious (Leanne Knox)
Minor in Group: Schipperke
Aust Ch Adorin One Day More (Ms Rochelle Manderson)
Junior in Group: Dalmatian
Thunderspot I paint a picture (Melissa Obrien)
Open in Group: German Spitz (Mittel)
Aust Ch Sabarka Been Sneaky in Luv (Leanne Knox)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Schipperke
Aust & Neut Ch Beadale Queen Adelaide SDX SPD DWDFS HTMS (Rochelle Manderson)
Runner Up Neuter in Group: German Spitz (Mittel)
Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Thunderspot Right Kindof Wrong (Melissa O'Brien)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Trudals Perdita RN ET WWPD (M Kiel & J Lodington)
Junior of Breed: Thunderspot I paint a picture (Melissa Obrien)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Thunderspot Violets Are Blue (Melissa O'Brien)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Strongjean Oliver (Ms Jaye Munn)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Strongjean Paris Connection (Ms Jaye Munn)
Baby of Breed: Bullecourt Au Champ D Honneur (Angela McInnes)

German Spitz (Mittel)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sabarka Been Sneaky in Luv (Leanne Knox)
Bitch CC: Beleesha Midnight Rose (Mr P & Mrs D McNamara)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sabarka Gotcha Gossiping (Leanne Knox)
Baby of Breed: Sabarka Iam Bootylicious (Leanne Knox)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)

Keeshond
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Leifhond Focus on Bjourn (Miss L Wyhoon)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Leifhond Precious RubyRose (Miss L Wyhoon)

Schipperke
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Beadale Belle Of The Ball (Rochelle Manderson)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Adorin One Day More (Ms Rochelle Manderson)
Res Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Adorin One Way Or Another (Ms Rochelle Manderson)
Puppy of Breed: Monterrez You Betta Believe It (Ms Rochelle Manderson)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Beadale Queen Adelaide SDX SPD DWDFS HTMS (Rochelle Manderson)
R/UP Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust & Neut Gr Ch Adorin Cop That JD SD SPD DWDFN HTMS (Ms Rochelle Manderson)