Woodford Show Society (QLD)

Date of Show : 24-Jun-2017 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Esther Benson (NSW)   (Total Entry : 472)

Best in Show & Aust Bred in Show: Pomeranian
Aust Ch Pomquest Now N Forever (Mr B & Mrs S Abraham)
Runner Up in Show & Open in Show: Shetland Sheepdog
Aust Ch Jaemist Midsummer Nights Dream (Mr T N & Mrs R G Ray)
Baby in Show: West Highland White Terrier
Westland Cohens Hallelujah (Mr G & Mrs C Bowers)
Minor in Show: English Springer Spaniel
Arbendskye Dont Stop Me Now (Melinda Bailey & Ben Wesener)
Puppy in Show: Shih Tzu
Liammars Greatest Love Of All (Mrs J Hellessey & Miss A L Moore)
Junior in Show: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Tealpoint ExcaliburTheMagician (Heather Reynolds)
Intermediate in Show: Swedish Vallhund
Aust Ch Trendam Magic Man (Ms A J Smith)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: English Springer Spaniel
Aust Sup Ch / Neut Ch Ozdezign Thunda Struk (Mrs D Adamson)
Runner Up Neuter in Show: Japanese Spitz
Aust & Neut Ch Daesdaemar Moon And Stars (Rob and Lesley Kane)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Miss Breanne Lancey (QLD)  (Group Entry : 74)

Best in Group & Aust Bred in Group: Pomeranian
Aust Ch Pomquest Now N Forever (Mr B & Mrs S Abraham)
Baby in Group: Havanese
Elemparle Black Heart Bart (Mrs M L Boole)
Minor in Group: Havanese
Aust Ch Hashki Eye of the Beholder (Mr Grahame Neave)
Junior in Group: Pug
Kabova Princess Warrior (AI) (Mrs J Williams)
Intermediate in Group: Lowchen
Aust Ch Lowenhart Runs RingsRound (L & C Horne)
Open in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Fasusq Bittersweet Symphony (Amanda Dunne)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Lowchen
Aust Sup & Neut Ch Lowenhart Kickup TheHeini (L & C Horne)
Runner Up Neuter in Group: Italian Greyhound
Aust Gr & Neut Ch Delco Dress In Black (Mrs E Colbert)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Fasusq Bittersweet Symphony (Amanda Dunne)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Marcavan To The Moon And Back (M Silvester)
Minor of Breed: Fasusq Don't Dream It's Over (Amanda Dunne)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bramver's European Gentle Man (Imp JPN) (Ann Parker)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Tarquila Wolf Whistle (Ann Parker)
Baby of Breed: Tarquila Ive Got Rythem (Ann M Parker)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Toyopet Bramvers Look Out Max (H E J Bright)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Adrahil Ohso Proud (H E J Bright)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Antrimlodge Diamond Jim (Rachel Whiteman)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Antrimlodge Leilani (Rachel Whiteman)

Havanese
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Hashki Eye of the Beholder (Mr Grahame Neave)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Torza Dom Del A Vega (Mrs Meghan Boole/Mrs Diane Anderson)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)
Baby of Breed: Elemparle Black Heart Bart (Mrs M L Boole)

Italian Greyhound
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Oakway Jubilation (Jill Marks)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kaasha Sugar Daddy (Frances Forbes)
Baby of Breed: Aust Ch Oakway Sheer Elegance (Jill Marks)
Neuter BOB & Neuter Bitch CC: Aust Gr & Neut Ch Delco Dress In Black (Mrs E Colbert)

Lowchen
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lowenhart Runs RingsRound (L & C Horne)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Paceaway Foxx (Ms F E L Darling)
Junior of Breed: Aust Ch Kilgarrin Hands Off My Zipper (R Speers)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Lowenhart Kickup TheHeini (L & C Horne)

Papillon
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Roseswain Annabel Daisy (Mrs J A Moy)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Roseswain Blue Zircon (Mrs J A Moy)

Pekingese
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Glenroyal Chasin A Fools Dream (Miss A L Moore)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Glenroyal Thanks For The Memry (Petra Moore & Rosslyn Gordon)

Pomeranian
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Pomquest Now N Forever (Mr B & Mrs S Abraham)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Pomquest Trick Or Treat (Mr B & Mrs S Abraham)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Pomquest Bewitched (Mr B & Mrs S Abraham)

Pug
R/UP BOB, Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Aust Ch Kabova Dark Mountains (J Williams)
Junior of Breed: Kabova Princess Warrior (AI) (Mrs J Williams)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr John Birch (NSW)  (Group Entry : 75)

Best in Group & Junior in Group: Airedale Terrier
Burfield Neutron Star (Merrin Godwin)
Runner Up in Group & Open in Group: West Highland White Terrier
Aust Sup & NZ Ch Whitebriar Juan Del Pino (Imp NZ) (Mr G & Mrs C R Bowers)
Baby in Group: West Highland White Terrier
Westland Cohens Hallelujah (Mr G & Mrs C Bowers)
Puppy in Group: Bedlington Terrier
Chismene Takea Chance On Me (Mrs C Van Beek)
Intermediate in Group: Australian Terrier
Enomis Skys The Limit (C Sweeney/ S Nicholson)
Aust Bred in Group: Jack Russell Terrier
Aust Gr Ch Classicyds Keepn Up wth The Ks (Jason/ Nadia & Mel Attridge)

Airedale Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Burfield Neutron Star (Merrin Godwin)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Burfield Big Bang (Miss Annelise Dopking)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Enomis Loven A Mighty Finnish (AI) (Ms C L Sweeney)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Enomis Skys The Limit (C Sweeney/ S Nicholson)
Res Bitch CC & Open of Breed: Enomis Ima Right Royal Gem (C Sweeney/S Nicholson)

Bedlington Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Chismene Takea Chance On Me (Mrs C Van Beek)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Witchend Wee Link (Mrs S Roberts)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Witchend Wee Rumer Myll (Mrs S Roberts)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mystreebox Joseph Harlin (Robyn Scott)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Triplefun Axel (C E & J F Chambers)

Glen of Imaal Terrier
Baby of Breed: Taufield Irish Lass (AI) (Kathleen O'Donnell)

Jack Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Classicyds Keepn Up wth The Ks (Jason/ Nadia & Mel Attridge)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Classicyds Busta Move (J/ N & M Attridge)
Res Dog CC: Aust Ch Mustangjax Pandamonium (D & K Fitzgerald)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Mustangjax Queen Bee (D & K Fitzgerald)
Baby of Breed: Aust, Ch Belljacks Shadow A Masterpiece (S & K Whyatt)
Baby (Dog) of Breed: Mustangjax High Roller (D & K Fitzgerald)
Minor of Breed: Belljacks Waltzing Martillda (S & K Whyatt)
Intermediate of Breed: Aust Ch Mustangjax Showgirl (D & K Fitzgerald)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sookalott Eternal Flame (Sookalott Staffords)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Sookalott Stop N Stare (Ms D & Ms K Edwards)
Aust Bred of Breed: Ejsterling Drunk in Love (Eda Girdham)

Tenterfield Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Nudimah Victorias in Vogue (David & Mary Holt)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Nudimah Mista Sunshine (D & M Holt)
Baby of Breed: Charbon Duelling Banjos (C E & J F Chambers)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & NZ Ch Whitebriar Juan Del Pino (Imp NZ) (Mr G & Mrs C R Bowers)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hindsight Skywalker (Kathy Mankey)
Baby of Breed: Westland Cohens Hallelujah (Mr G & Mrs C Bowers)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Esther Benson (NSW)  (Group Entry : 81)

Best in Group & Aust Bred in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Larona Wings Of An Eagle (Sharyn Phillips)
Runner Up in Group & Open in Group: Cocker Spaniel
Aust Sup Ch Belcroft Crazy For You (Geoff Kill)
Baby in Group: German Wirehaired Pointer
Aust Ch Whistlewire Snowy River Rider (Leanne Pooley)
Minor in Group: English Springer Spaniel
Arbendskye Dont Stop Me Now (Melinda Bailey & Ben Wesener)
Puppy in Group: Hungarian Vizsla
Aust Ch Elettars Lay Lady Lay (D Winch & P Johnson)
Junior in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Tealpoint ExcaliburTheMagician (Heather Reynolds)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: English Springer Spaniel
Aust Sup Ch / Neut Ch Ozdezign Thunda Struk (Mrs D Adamson)
Runner Up Neuter in Group: Cocker Spaniel
Aust Neut Gr Ch Cobalt Special Delivery (Mr W & Mrs L Vickery)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Belcroft Crazy For You (Geoff Kill)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Pinewaite Untold Story (R W & D M Duffield)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Brayroan Soul Choice Edition (J Newbold)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Pinewaite Rumor Hazit (AI) (R W & D M Duffield)
Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust Neut Gr Ch Cobalt Special Delivery (Mr W & Mrs L Vickery)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Larona Wings Of An Eagle (Sharyn Phillips)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ozdezign Simply Karma (Debbie Adamson)
Res Dog CC & Minor of Breed: Arbendskye Dont Stop Me Now (Melinda Bailey & Ben Wesener)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch / Neut Ch Ozdezign Thunda Struk (Mrs D Adamson)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tealpoint ExcaliburTheMagician (Heather Reynolds)

German Wirehaired Pointer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Whistlewire Riesling Star (Leanne Pooley)
Baby of Breed: Aust Ch Whistlewire Snowy River Rider (Leanne Pooley)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Nautilus Great Barrier [email protected] (Imp USA) (A Adamopoulos/S Selander)

Hungarian Vizsla
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Elettars Lay Lady Lay (D Winch & P Johnson)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Elettars Fly Me To The Moon (D Winch & P Johnson)
Baby of Breed: Freeman Vincent Vega (P Johnson & D Winch)

Irish Setter
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Yarramo Mighty Quinn (AI) (T & M Norton)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Eireannmada Nina Ricci (Gary Ward & Greg Browne)
Minor of Breed: Roseswain Lorcon Fierce Fire (AI) (Mrs J A Moy)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Wynstream Blonde On Blonde (AI) (Mrs J H McLaurin)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Copperkee You Light My Fire (Ms D & Miss J Creagh)

Lagotto Romagnolo
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Wispan Flaming Heart (Robynne Flynn)
R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Parity Hero (Robynne Flynn)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Baby of Breed: Aprilraine Nordic Mist (Julie Stockbridge)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ashlaren Rock A Guy Baby (Bev Quinlan)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Greyghost Etcetara Etcetara (Bev Quinlan)

Weimaraner (Long-haired)
Baby of Breed: Sharlani Mai Tai Teddy (Alana Meek)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tazlon Edward Winslow (Janet Richmond)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Miss Breanne Lancey (QLD) (Group Entry : 47)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark & Joanne Yardley)
Baby in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Loujen Hairem Scarem (J Meharry / L Dorr)
Junior in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Ch Chipal The Summer Breeze (L Dorr/J Meharry)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust & Neut Gr Ch Splendak Dancin inth Dark (B & Y Shaw)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Chipal The Summer Breeze (L Dorr/J Meharry)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Splendak First Chapter (B K & Y J Shaw)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Shasdin Royal Legend (V Bowden)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Adadach Buttons N Bows (B K & Y J Shaw)
Baby of Breed: Loujen Hairem Scarem (J Meharry / L Dorr)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark & Joanne Yardley)
Res Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Millewa The Legend Goes On (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)
Minor of Breed: Loujen Keeper Of The Flame (J Meharry/L Dorr)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Gr Ch Splendak Dancin inth Dark (B & Y Shaw)

Peruvian Hairless Dog (Large)
Baby of Breed: Xioma Inti (R Brown)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr John Birch (NSW)  (Group Entry : 71)

Best in Group & Open in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Jaemist Midsummer Nights Dream (Mr T N & Mrs R G Ray)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Swedish Vallhund
Aust Ch Trendam Magic Man (Ms A J Smith)
Baby in Group: Swedish Vallhund
Trendam Love The Way You Lie (Mrs A J Smith & Miss S J Smith)
Minor in Group: Australian Kelpie
Aust Ch Oatland Kitty Dior (Miss Samantha Smith)
Puppy in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Cuuchin Black Sambucca (Joyce Wheeler)
Junior in Group: Australian Kelpie
Aust Ch Oatland Chardonnay (Mrs D Kent)
Aust Bred in Group: Old English Sheepdog
Aust Gr Ch Perfu Sun Dancer (Tracey & Wayne Weight)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Australian Cattle Dog
Aust & Neut Gr Ch Coomerith Ruby Rose RN (Daphne Daniel)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Jayblue Country Spirit (Mr A Ziebell)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Waykrest kennels)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Waykrest Short Fuse (Wayne Carter)
Baby of Breed: Aust Ch Morview A New Leaf (Melissa Powell)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Gr Ch Coomerith Ruby Rose RN (Daphne Daniel)

Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Oatland Chardonnay (Mrs D Kent)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kinjarra Rusty Joe Of Fire (S & K Whyatt)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Oatland Kitty Dior (Miss Samantha Smith)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Mysql Im On Fire (Dominic Finlay & Ana Richardson)

Border Collie
Baby of Breed: Khayoz Lock Up Ya Sons (D Duckworth / K & J Valk)

Maremma Sheepdog
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Glendawn Gregario Alrigo (Mrs Leigh Hinricks)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Perfu Inca Traveller (Tracey & Wayne Weight / Mrs Sue Moore)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Perfu Sun Dancer (Tracey & Wayne Weight)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Jaemist Midsummer Nights Dream (Mr T N & Mrs R G Ray)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Rawuch Forgotten Dreams (Helen Gordon)

Swedish Vallhund
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Trendam Magic Man (Ms A J Smith)
Baby of Breed: Trendam Love The Way You Lie (Mrs A J Smith & Miss S J Smith)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Cuuchin Black Sambucca (Joyce Wheeler)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cuuchin Sophia Loren (Joyce Wheeler)
Res Dog CC & Minor of Breed: Izalab Standinroomonly (AI) (Mrs Leigh Hinricks)
Puppy (Bitch) of Breed: Cuuchin Charlottes Web (Mrs Leigh Hinricks)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Melissa Starkey (QLD)  (Group Entry : 49)

Best in Group & Aust Bred in Group: Dogue de Bordeaux
Aust Ch Bordogue Ethan (Keith & Kylie Reid)
Baby in Group: St Bernard
Draycan Darling St Valentine (Stacy Guilfoyle)
Puppy in Group: St Bernard
Aust Ch Draycan Snowbound Mtn Chad (Stacy Guilfoyle)
Junior in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Ch Rhythm 'N Blues Del Molinasco (Imp) (A Rogers)
Intermediate in Group: Akita
Aust Ch Kaisho Quest For Glory (B & S Abraham / C & M Moffat)

Akita
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kaisho Quest For Glory (B & S Abraham / C & M Moffat)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Rhythm 'N Blues Del Molinasco (Imp) (A Rogers)

Dobermann
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Vansitar Go Your Own Way (Imp NZ) (The Late VP Brennan / Vansitar Dobermanns / G & D Grosse)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Vansitar New York State O Mind (Imp NZ) (A & T L Chakraborty / The Late VP Brennan / Vansitar Dobermann)

Dogue de Bordeaux
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bordogue Ethan (Keith & Kylie Reid)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Bordogue Alexandria (Keith & Kylie Reid)
Minor of Breed: Durhamdogues Keelys karma (Mr R Healey / Mr D & Mrs O'Hara)

Samoyed
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kalaska Thank God Its Friday (D Klaaysen/ J Beard & K O'Riley)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Snowbrook Lucky Star of Henry (Lynda Campbell)
Baby of Breed: Kalaska Soda Licious (Klaaysen / Beard / O'Reily)
Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Kalaska Purple Rain (Klaaysen / Beard / O'Reily)

Schnauzer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Regenstauf Man Of The Match (K Hibberd)

Schnauzer (Giant)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Megaztar Smarty Pants (Eloise Head)
Baby of Breed: Forestal Nauti But Nice (Tess McNab)

Shiba Inu
Baby of Breed: Wolfworx Daichi (A R Craze & J M Wheeler)

St Bernard
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Draycan Do It Yourself (Draycan Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Draycan Snowbound Mtn Chad (Stacy Guilfoyle)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Draycan Indulge in Brandy (Stacy Guilfoyle)
Baby of Breed: Draycan Darling St Valentine (Stacy Guilfoyle)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Esther Benson (NSW)  (Group Entry : 75)

Best in Group & Intermediate in Group: Dalmatian
Aust Gr Ch Paceaway Winter in Vegas (Fran Darling)
Runner Up in Group & Open in Group: Schipperke
Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby in Group: French Bulldog
Meralla Nina Bella Rina (Vicki Shaw)
Minor in Group: French Bulldog
Brindlelicus Dixie (Nicole Oldfield)
Puppy in Group: Shih Tzu
Liammars Greatest Love Of All (Mrs J Hellessey & Miss A L Moore)
Junior in Group: Dalmatian
Aust Ch Paceaway Just Havin Fun (Fran Darling)
Aust Bred in Group: Japanese Spitz
Aust Ch Mannerking Follow Your Dreams (Rob & Lesley Kane)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Japanese Spitz
Aust & Neut Ch Daesdaemar Moon And Stars (Rob and Lesley Kane)
Runner Up Neuter in Group: Poodle (Miniature)
Aust & Neut Ch Bienaime Viva Las Vegas (S & L Darling)

Boston Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bostonwood Walkn Th Wildside (L J & D N Blumel)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Cherishem Shoot N Star (Susan Mole)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Zareba Hometown Girl (Mrs M J Stewart)

British Bulldog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Majestueux Legacy in the Makin (AI) (J & T Cumner)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Majestueux Ready to Rumble (Mr M & Mrs N Finger)
Res Dog CC & Minor of Breed: Modavam the Quiet Achiever (David & Amanda O'hara)
Baby of Breed: Majestueux Tsunami Von Storm (Ms T Cumner & Miss M Weldon)
Junior of Breed: Aust Ch Eddybul Enter Sandman (Allen & Vickki Lamb / Laurie Edwards)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Paceaway Winter in Vegas (Fran Darling)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Paceaway Just Havin Fun (Fran Darling)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Whytewood Mr Darcys Ozi Gold (AI) JC (Michelle Little)
Baby of Breed: Paceaway Box Office (Ms F E L Darling)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Shaunuff Mason (Jacqui Shaw)
Baby of Breed: Meralla Nina Bella Rina (Vicki Shaw)
Minor of Breed: Brindlelicus Dixie (Nicole Oldfield)
Junior of Breed: Conchaos Betty Boo (Nicole Oldfield)

German Spitz (Mittel)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Orionstars The Dragon Slayer (K & T Doyle / J & M Field)

Great Dane
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Divadanes Hit The Mark V Sharcon (Tony Cox)
Minor of Breed: Divadanes Locked N Loaded (Tony Cox)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hawkesmill Rio Going For Gold (Barbara Winch)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mannerking Follow Your Dreams (Rob & Lesley Kane)
Baby of Breed: Mannerking Shadows of the Moon (Rob & Lesley Kane)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Daesdaemar Moon And Stars (Rob and Lesley Kane)

Keeshond
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Can Ch Klompen's Dancing Darcy (Imp CAN) (Ms L J Cassidy)

Poodle (Miniature)
R/UP BOB & Open of Breed: Aust Ch Bienaime Glorfindel RN (S & L Darling)
Bitch CC & Puppy of Breed: Bienaime Lil Silver Arrow (S & L Darling)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Bienaime Viva Las Vegas (S & L Darling)

Poodle (Standard)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Voila Raise An Eyebrow (Mr Lance Wright & Mr James Bennett)

Poodle (Toy)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Garwey Paddington Bear (H E J Bright)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Laposh Silhouette in Ice (C A Collin)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Poodiful Light My Fire (Carolyne A Collin)

Schipperke
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)

Shih Tzu
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Liammars Greatest Love Of All (Mrs J Hellessey & Miss A L Moore)