Condobolin & District Kennel Club Inc (NSW)

Date of Show : 18-Aug-2019 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Peter Bennett (SA)   (Total Entry : 349)

Runner Up in Show & Puppy in Show: Pug
Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)
Minor in Show: Siberian Husky
Aeukanmanuva Hot As Bro (C Yate)
Junior in Show: Samoyed
Aust Ch Airebis My One True Love (Kellie/ Judy & Graham Hughes)
Intermediate in Show: Scottish Terrier
Aust Sup Ch Shortblak With a Dash of Cream (Stacey Sullivan)
State Bred in Show: Pomeranian
Aust Ch Ferona Do I Make You Nervous (Yvette Rolfe)
Open in Show: Australian Shepherd
Aust Sup & Am Ch Regal Reign Hightide Hit The Jackpot HT (Imp USA) (A Petersen / J Karras / B Moore / A Reid)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Finnish Lapphund
Aust Gr Ch Kalevi Cheri Flora HT (M Scriven)
Runner Up Neuter in Show: Portuguese Water Dog
Aust Gr & Neut Ch Arcticpalace Waltzing Waves (C & R Foster)

Baby SweepStakes - 1st Place: Keeshond
Hunkeedori I No Wat I No (Katrina Santas)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Shar Pei
Sweetiepei No Filter Needed (AI) (Michele Foster)

Puppy SweepStakes - 1st Place: Australian Kelpie
Tegoura Wholl Stop The Reign (Stephen & Sharryn Lewis)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Bracco Italiano
Aust Ch Jonz Red Hot Rendezvous (Kellett/ Ashpole & Palmer)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Beagle
Aust Ch Hounsley Hey Hey My My (Miss J Lalor & Mr P Hissey)

Veteran SweepStakes - 1st Place: Siberian Husky
Aust Sup Ch / Neut Ch Arcticpalace Miami Goddess (Craig & Robyn Foster)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Stephen Meredith (New Zealand)  (Group Entry : 68)

Best in Group & Puppy in Group: Pug
Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)
Minor in Group: Chinese Crested Dog
Ertae Blushing To The Croft (Mrs P & G Harding)
State Bred in Group: Pomeranian
Aust Ch Ferona Do I Make You Nervous (Yvette Rolfe)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Lowchen
Aust Sup & Neut Ch Paceaway Tuxedo (Belinda McAlpine)
Runner Up Neuter in Group: Italian Greyhound
Aust & Neut Ch Tunamara Mahina (Leisl Wood)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ertae Blushing To The Croft (Mrs P & G Harding)

English Toy Terrier (Black and Tan)
Baby of Breed: Furnlea Pure Proparganda (Mr R & Mrs R Murdoch)

Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Armorgrif Asmodeus (Ms R & Mr A Morse)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Armorgrif Jezebel (Ms R & Mr A Morse)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Armorgrif Ethereal Karma (AI) (Ms R & Mr A Morse)

Havanese
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Beljala Bite My Dust (R & Y Barter)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hashki Queen of Hearts (P Williams)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Piccino Flag Of Honour (Mrs S Reeve / Mr M Reeve / Ms J Hardwicke)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Koatiponi Bonita Catari (Belinda McAlpine)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Berizza A Star Is Born At Bindahlena (Leisl Wood)
Puppy of Breed: Bindahlena Love At First Sight (Leisl wood)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Tunamara Mahina (Leisl Wood)

Lowchen
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Paceaway Tuxedo (Belinda McAlpine)

Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Adawar Super Special (Gonnylde Kennels)
Baby of Breed: YarraBurra Sunet Sienna (Gonnylde Kennels)

Papillon
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Guilcroft Call Me Miss Kaci J (Mrs P & G Harding)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ferona Great Expectations (Yvette Rolfe)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ferona Bellezza Mediterranea (Yvette Rolfe)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Ferona Do I Make You Nervous (Yvette Rolfe)
Baby of Breed: Ferona Say U Luvme At Zippos (Yvette Rolfe)
Minor of Breed: Ferona Secret Whispers (Yvette Rolfe)
Puppy of Breed: Ferona Destined To Be Famous (Yvette Rolfe)

Pug
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)
State Bred of Breed: Sebandee Jabba The Hutt (Colin Seymour)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)

Yorkshire Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Karojenbe Pop the Corks (Mrs A Burton & Mr W Burton)
Baby of Breed: Imayorkie Moonlite Serenade (Alanna & Wayne Burton)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Stephen Meredith (New Zealand)  (Group Entry : 45)

Best in Group & Intermediate in Group: Scottish Terrier
Aust Sup Ch Shortblak With a Dash of Cream (Stacey Sullivan)
Runner Up in Group & Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup Ch Bustabones My Name Is No (S & S Lewis / L & K Kavanagh)
Puppy in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Ourgang The Greatest Showman (AI) (Michael & Melissa Young / Annabel Wolf)
State Bred in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Seighford Luna Lovedog (Dr D & Mrs F Lowe)
Runner Up Neuter in Group: Tenterfield Terrier
Aust Ch Tentella Mirramai (Mrs D McDonell)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Portizon Chisled From Stone (AI) (Mrs R Harrison)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Portizon New Beginings (Mr Jason Montero-Lopez)

Border Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Guilcroft Gentleman Never Tell (Mrs P & G Harding)
Bitch CC & Puppy of Breed: Guilcroft Fifty Shades Of Blue (Mrs P & G Harding)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Joymont Knight Rider (Cathy Scotton)

Scottish Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Shortblak With a Dash of Cream (Stacey Sullivan)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bustabones My Name Is No (S & S Lewis / L & K Kavanagh)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ourgang The Greatest Showman (AI) (Michael & Melissa Young / Annabel Wolf)
State Bred of Breed: Aust Ch Seighford Luna Lovedog (Dr D & Mrs F Lowe)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Skalawag Oh Wow Look At Me (Sally Underwood)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Skalawag Oh Hello (Mr W Gale)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Skalawag Oh So Debonair (Mr W Gale)
Res Bitch CC & Open of Breed: Skalawag Just Peachy (Mrs D McDonell)
Baby of Breed: Skalawag Shes Sophie Sunshine (Mrs D McDonell)
Puppy of Breed: Skalawag Black N White Finery (Mrs D McDonell)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Tentella Mirramai (Mrs D McDonell)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Peter Bennett (SA)  (Group Entry : 61)

Runner Up in Group & Open in Group: Golden Retriever
Aust Ch Sinderby Simply Hot (B R & M L Hanley)
Minor in Group: Bracco Italiano
Aust Ch Jonz Red Hot Rendezvous (Kellett/ Ashpole & Palmer)
Junior in Group: Labrador Retriever
Aust Ch Tapua Dream Big (Mr P Levett & Ms P Gill)
Intermediate in Group: Cocker Spaniel (American)
Sinderby Black Or White (AI) (B R & M L Hanley)
State Bred in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Sup Ch Goldmaid Dangerous Player (AI) (D L & L Meagher)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Aust Ch Tarshona Celestial Nova (B McAlpine)

Bracco Italiano
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Jonz Red Hot Rendezvous (Kellett/ Ashpole & Palmer)

Chesapeake Bay Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Dances With Wolves (J Whitney)

Cocker Spaniel
Res Dog CC: Aust Gr Ch Ashmere Arrow (Ms Amanda Bray & Mrs Julie Burbidge)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Sinderby Black Or White (AI) (B R & M L Hanley)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sinderby Man In The Mirror (AI) (B R & M L Hanley)

English Setter
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sapperset Special Operations (L Shirley & S Natoli)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Rosherville Touch Of Silk (AI) (S Raine & E Glass)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Deferlee Kiwi Express (Corbett & Stockham)

Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Blacqlabel Sviar Im Blacq (Ms G L Holmes)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Blacqlabel In A Whispr (AI) (Gillian Holmes)
Bitch CC & Minor of Breed: Blacqlabel Secret Whispr (AI) (Gillian Holmes)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: PointGold Masikeen (Kayla Hincksman)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sinderby Simply Hot (B R & M L Hanley)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: (T) Ch Killara Double the Money (P & D Howard)

Gordon Setter
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kemsley Dare To Dream RN (Natalie Collins)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kemsley A Wish Come True (S M Natoli)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Kemsley Wish Upon A Star (S M Natoli / N Collins)

Hungarian Vizsla
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Kenoz Csar Theodor (AI) (Gonnylde Kennels)
Intermediate of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)

Irish Setter
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Cianroninnis Jolly Paws (Sally Underwood)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ornac Words To Play With (Sally Underwood)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ornac Playing With Words (Sally Underwood)
Junior of Breed: Ornac Giggling Ginger (Sally Underwood)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tapua Dream Big (Mr P Levett & Ms P Gill)
R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Lindiant Royal Descent (Mrs A Scott)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Tarshona Celestial Nova (B McAlpine)

Weimaraner
Dog CC & Open of Breed: Aust Gr & NZ Ch Weissenberg High Command (AI) (Imp NZ) (Judy Glover)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Dangerous Player (AI) (D L & L Meagher)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Goldmaid Game On (AI) (D L & L Meagher)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Gr Ch Goldmaid Everybody Duck (Aimee Meagher)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Stephen Meredith (New Zealand) (Group Entry : 24)

Best in Group & Intermediate in Group: Dachshund (Long Haired)
Aust Ch Lauradale Whispering Jack (Gail E Greer)
Runner Up in Group: Beagle
Hounsley Hey There You (Miss Ellie Triffitt)
Junior in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Almarjo Carol Von Schnitzel (M Yardley)
Aust Bred in Group: Beagle
Aust Sup / Dual Gr (TS) / Triple Ch (TS)(T) Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)

Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tahkira Manhatten Moccha (Miss E Bray)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Karakush Hemsworth (Miss N Archer / Mr L & Mrs H Gibson)

Beagle
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Hounsley Hey There You (Miss Ellie Triffitt)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Hounsley Hey Hey My My (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup / Dual Gr (TS) / Triple Ch (TS)(T) Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lauradale Whispering Jack (Gail E Greer)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Maharlikah Tru Succesor (B K & Y J Shaw)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Splendak First Chapter (B K & Y J Shaw)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Splendak Timely Encore (B K & Y J Shaw)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Almarjo Carol Von Schnitzel (M Yardley)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)

Irish Wolfhound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch MacLaomainn Brigitte Je Taime (AI) (Mrs R Moss)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kysaridge Aurelias Gaia (Helen Mosslar)

Whippet
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Taejaan The Sounds Of Silence (M Eather / W Harbutt / N Rule Steele)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Peter Bennett (SA)  (Group Entry : 63)

Best in Group & Open in Group: Australian Shepherd
Aust Sup & Am Ch Regal Reign Hightide Hit The Jackpot HT (Imp USA) (A Petersen / J Karras / B Moore / A Reid)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Bearded Collie
Aust Ch Stylwise Mess Is Mine (Jessica Buckley)
Puppy in Group: Australian Shepherd
Blueamble The Dark Apprentice (A & J Lamberton/Dr B Tillman)
Junior in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Bojojamile Brighton Rock (Mr R H & Mrs V J Hutton)
State Bred in Group: German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Aust Sup / Dual Ch (T) Rimerini Dare To Dream RE (L Brownhill)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Finnish Lapphund
Aust Gr Ch Kalevi Cheri Flora HT (M Scriven)
Runner Up Neuter in Group: German Shepherd Dog
Aust Gr Ch Tri Neut Ch (T) (RO) Colwhip Golden Shimmer CCD RAE RM HTM S FS S TDX ET (L Brownhill)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ferona Tru Blu Aussie (Yvette Rolfe)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Tegoura Wholl Stop The Reign (Stephen & Sharryn Lewis)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & Am Ch Regal Reign Hightide Hit The Jackpot HT (Imp USA) (A Petersen / J Karras / B Moore / A Reid)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Blueamble The Dark Apprentice (A & J Lamberton/Dr B Tillman)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Goldmaid Spectacular Bid (D & L Meagher)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Goldmaid What R The Odds (D & L Meagher)
Baby (Dog) of Breed: Edensundown Strike Force (D & L Meagher)

Bearded Collie
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Stylwise Mess Is Mine (Jessica Buckley)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Stylwise No Apologies (Jessica Buckley)

Border Collie
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Bordarita Im So Cool (AI) (Bordarita Kennels)
Junior of Breed: Karinyacrest Rocka Baby Rebel (Mrs C A Domsalla)

Finnish Lapphund
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Kalevi Cheri Flora HT (M Scriven)

German Shepherd Dog
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Tri Neut Ch (T) (RO) Colwhip Golden Shimmer CCD RAE RM HTM S FS S TDX ET (L Brownhill)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Sup / Dual Ch (T) Rimerini Dare To Dream RE (L Brownhill)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Bluegables Th Darke Side (T Walters)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Vanharon Miss Fisher (Mrs C Vaughan)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Bojojamile Brighton Rock (Mr R H & Mrs V J Hutton)
Baby of Breed: Bojojamile Belle of the Ball (AI) (Mr R H & Mrs V J Hutton)
Baby (Dog) of Breed: Bojojamile Bit of a Hunk (AI) (Mr RH & VJ Hutton)
Intermediate of Breed: Bojojamile Burgundy Rose (Mr R H & Mrs V J Hutton)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Steven Warry (WA)  (Group Entry : 41)

Best in Group & Junior in Group: Samoyed
Aust Ch Airebis My One True Love (Kellie/ Judy & Graham Hughes)
Runner Up in Group & Open in Group: Siberian Husky
Aust Ch Aeukanmanuva Any Win Will Do (C YATE)
Minor in Group: Siberian Husky
Aeukanmanuva Hot As Bro (C Yate)
Puppy in Group: Siberian Husky
Arcticpalace The Love Prince (C & R Foster)
Intermediate in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Portuguese Water Dog
Aust Gr & Neut Ch Arcticpalace Waltzing Waves (C & R Foster)
Runner Up Neuter in Group: Siberian Husky
Aust Sup Ch / Neut Ch Arcticpalace Miami Goddess (Craig & Robyn Foster)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Koolrunnings Dark N Stormy (AI) (Catherine Loft)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)

Portuguese Water Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Arcticpalace Ocean Legend (C & R Foster/ B Tyrell)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Arcticpalace Over The Ocean (C & R Foster)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Arcticpalace Waltzing Waves (C & R Foster)

Samoyed
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Airebis My One True Love (Kellie/ Judy & Graham Hughes)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kimskova Arctic Frosty (Alan & Helen Paxton)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Airebis Kissed by Moonlite RN (K / G & J Hughes)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Aeukanmanuva Any Win Will Do (C YATE)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Sup Ch Aeukanmanuva Boy IM Hot (Caroline Yate)
Minor of Breed: Aeukanmanuva Hot As Bro (C Yate)
Puppy of Breed: Arcticpalace The Love Prince (C & R Foster)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch / Neut Ch Arcticpalace Miami Goddess (Craig & Robyn Foster)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Steven Warry (WA)  (Group Entry : 47)

Best in Group & Intermediate in Group: Keeshond
Aust Sup Ch Hunkeedori Heeerrreees Jonnie (Katrina Santas)
Runner Up in Group & Open in Group: French Bulldog
Jonhah Molly Taylor (Sheridan Ledger & Dean Paine)
Baby in Group: Shar Pei
Sweetiepei No Filter Needed (AI) (Michele Foster)
Puppy in Group: Keeshond
Hunkeedori Best In Glass (Katrina Santas)
State Bred in Group: British Bulldog
Aust Gr Ch Tamad Chasing Dreams (Nicole Zealley)
Aust Bred in Group: Schipperke
Aust Sup Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)

Boston Terrier
Baby of Breed: Saihabostons A Kings Ransom (R Kirby & L Love)

British Bulldog
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Tamad Chasing Dreams (Nicole Zealley)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Princibull Keep Ur Eyes On Me (Mr R Lang)

Chow Chow
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rynkls Roaring in the Mist (Mrs M & Mr K Foster)
Bitch CC & Puppy of Breed: Finnoz Benedetta (AI) (Paul & Marilyn Grebert / Marianne Lahde)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Jonhah Molly Taylor (Sheridan Ledger & Dean Paine)
Baby of Breed: Ikonic A Million Dreams (Mr D & Mrs C Beacock)
Baby (Bitch) of Breed: Ikonic Rewrite The Stars (Mr D & Mrs C Beacock)

German Spitz (Klein)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ferona Black Satin N Lace (Yvette Rolfe)

Great Dane
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Grand Ch Stordansk Supernatural (Julie Hyde)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Belzbentley Welcome to Bedrock (Rebecca Bentley)
Bitch CC: Aust Ch Belzbentley Yabba Dabba Doo (Rebecca Bentley)
Baby of Breed: Belzbentley Stack the deck (Rebecca Bentley)

Keeshond
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Hunkeedori Heeerrreees Jonnie (Katrina Santas)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Hunkeedori Best In Glass (Katrina Santas)
Baby of Breed: Hunkeedori I No Wat I No (Katrina Santas)

Lhasa Apso
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Zaland Let Your Hair Hang Down (Melissa Obrien)

Poodle (Toy)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Schau White Light (B J Biggs)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Schau Shindig (B J Biggs)
Baby of Breed: Schau Capacitor (B J Biggs)

Schipperke
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)

Shar Pei
Baby of Breed: Sweetiepei No Filter Needed (AI) (Michele Foster)