Naracoorte Kennel Club Inc (AM Show) (SA)

Date of Show : 22-Feb-2020 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Megan Markotany (NSW)

Best in Show & Aust Bred in Show: Finnish Lapphund
Aust Sup Ch Taigakoira Tahtien Valo (Ms H Lim)
Runner Up in Show: Siberian Husky
Aust Ch Asryn Forever Devine (A Wittenberg & K Bryant)
Baby in Show: Lowchen
Tilcha Clown in the Ring (Pia Kirke)
Minor in Show: Boxer
Aust Ch Milmac Tom Ford GTHO (Mr P Cook)
Junior in Show: Bullmastiff
Aust Ch Mymooch An Affair To Remember (Mrs D M Cavaiuolo)
Intermediate in Show: Clumber Spaniel
Aust Ch Aerofee Dodge Polara (Aerofee Kennels)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Shetland Sheepdog
Aust & Neut Ch Lynroge Copyright (J M Allen)
Runner Up Neuter in Show: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Neut Ch Reynosa Diamond Chip (Miriam Schiller)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Papillon
Aust Ch Inter Win Destined To Shine (Imp USA) (Kristy Lewis)
Baby in Group: Lowchen
Tilcha Clown in the Ring (Pia Kirke)
Minor in Group: Havanese
Havanova Man of Action (S J Baillie)
Puppy in Group: Miniature Pinscher
Shiralea Florin (Mrs L & Mr L Johnston)
Junior in Group: Papillon
Gracepol Astound Me (Jessica Mortensen)
Aust Bred in Group: Papillon
Aust Sup Ch Sailoz Xclusive By Design (Kristy Lewis)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Neut Ch Reynosa Diamond Chip (Miriam Schiller)
Runner Up Neuter in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Dual Gr Ch (Neut) (TS) Tri Ch (Neut) (RO) (T) Daventri Midnight Dash CDX RAE4 AD JDX SDX GD SPDX FS I HTM I ET (Penny Windlow)

Cavalier King Charles Spaniel
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Gr Ch (Neut) (TS) Tri Ch (Neut) (RO) (T) Daventri Midnight Dash CDX RAE4 AD JDX SDX GD SPDX FS I HTM I ET (Penny Windlow)

Chihuahua (Smooth Coat)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Reynosa Diamond Chip (Miriam Schiller)

Chinese Crested Dog
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cadiz Millionhairless (Cadiz Kennels)

Havanese
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Shartooz Sassy (S J Baillie)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Carnwath Macgyver (S J Baillie)
Res Dog CC & Minor of Breed: Havanova Man of Action (S J Baillie)

King Charles Spaniel
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Triple Ch (Neut) (T) (TS) TS Gr Ch Cavildown Prince George RAE RE FS S HTM S (Penny Windlow)

Lowchen
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tilcha I Am What I Am (Pia Kirke)
Baby of Breed: Tilcha Clown in the Ring (Pia Kirke)

Miniature Pinscher
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Shiralea Top Gun (Mrs Lynne Johnston)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Shiralea Lady in Black (Mrs L & Mr L Johnston)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Shiralea Florin (Mrs L & Mr L Johnston)

Papillon
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Inter Win Destined To Shine (Imp USA) (Kristy Lewis)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Sailoz Xclusive By Design (Kristy Lewis)
Res Dog CC & Junior of Breed: Gracepol Astound Me (Jessica Mortensen)
Baby of Breed: Sailoz Maid In The Mist (Kristy Lewis)
Minor of Breed: Gracepol Emmys Award (Paige MacDonald & Jess Mortensen)

Pomeranian
R/UP BOB & Res Bitch CC: Dreamforever Decodemychocolate (Mrs P Driver & Ms S Shiells)
Baby of Breed: Dreamforever Rock My Parti (Mrs S Shiells)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Ferona Hot On Your Heels (Yvette Rolfe)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Megan Markotany (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Scottish Terrier
Aust Ch Shortblak Get into the Groove (Stacey Sullivan)
Runner Up in Group: Kerry Blue Terrier
Aust Sup Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)
Baby in Group: American Staffordshire Terrier
Icerainstafs Victory With Tarandu (AI) (Vanessa Torney)
Puppy in Group: Skye Terrier
Grawen The Enforcer (Mrs Helen Hill)
Junior in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Anvilhart Pray For The Wicked (Anvilhart Staffords)
Aust Bred in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Anvilhart Cant You See My Halo (Anvilhart Staffords)
Open in Group: Manchester Terrier
Aust Ch Cathasaigh Cause And Effect (L J Saxton)

American Staffordshire Terrier
Baby of Breed: Icerainstafs Victory With Tarandu (AI) (Vanessa Torney)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Jackirra Count Basie (Sandra Worsley)

Kerry Blue Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)

Manchester Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Cathasaigh Coopers The Man (L J Saxton)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Cathasaigh Cause And Effect (L J Saxton)

Scottish Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Shortblak Get into the Groove (Stacey Sullivan)

Skye Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Skyesdlimit On Cloud Nine (L Pelchen & D Redman)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Grawen The Enforcer (Mrs Helen Hill)
Junior of Breed: Skyesdlimit Fergus the Flyer (Dawn Redman)

Staffordshire Bull Terrier
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Anvilhart Pray For The Wicked (Anvilhart Staffords)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Anvilhart Cant You See My Halo (Anvilhart Staffords)
Baby of Breed: Anvilhart A Touch Of Grace (Anvilhart Kennels)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Ms Marie Patten (NSW)

Best in Group & Open in Group: Cocker Spaniel
Aust Sup Ch Belcroft One Man Show (David & Merryn Bellamy)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Kinsheran Monkey Business (J Rasche/ R Hartnett/ V McPhee)
Puppy in Group: Labrador Retriever
Kirkdell Australian Idol (Bev Jones)
Junior in Group: Labrador Retriever
Aust Ch Kirkdell Maestra (B Jones)
Intermediate in Group: Clumber Spaniel
Aust Ch Aerofee Dodge Polara (Aerofee Kennels)
Runner Up Neuter in Group: Curly Coated Retriever
Aust & Neut Ch Kalonakurl First And Foremost (S Slater)
Open Neuter in Group: Labrador Retriever
Aust & Neut Ch Frewind Blonde Ambition (Jodie McDonnell)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Aerofee Dodge Polara (Aerofee Kennels)
Baby of Breed: Aerofee Dylans Princess (Aerofee Kennels)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Belcroft One Man Show (David & Merryn Bellamy)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Belcroft Business As Usual (D & M Bellamy)

Curly Coated Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Curlbrook Listen Like Thieves (Jane Kibble & Melinda Naughton)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Curlbrook Blackstarr (Waterfield Kennels)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Miamba Tempi (Waterfield Kennels)
Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust & Neut Ch Kalonakurl First And Foremost (S Slater)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kinsheran Monkey Business (J Rasche/ R Hartnett/ V McPhee)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Glenkinchie Pillow Talk (J Rasche & R Hartnett)
Baby of Breed: Truespring Hooked Ona Feeling (R Hartnett)

Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: (T) Ch Trigolden at Morningmyst (AI) (Mr M & Mrs L Klecka)
Junior of Breed: Morningmyst Rhythm Of My Heart TDX (M S & L Klecka)

Irish Setter
Bitch CC & Junior of Breed: Comhluader Born To Try (Stephanie Govan)

Labrador Retriever
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Kirkdell Watch Me (Bev Jones)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Kirkdell Australian Idol (Bev Jones)
Minor of Breed: Kirkdell Style N Grace (Bev Jones)
Junior of Breed: Aust Ch Kirkdell Maestra (B Jones)
Intermediate of Breed: Airai Knee Deep In Daisies (Jodie McDonnell)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Frewind Blonde Ambition (Jodie McDonnell)
R/UP Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Neut / T / TS Gr Ch Zenchel Fromelles Honour CD RE NRA JD SPD (Rebecca Kearney)
Reserve Neuter Dog CC: Aust & Neut Ch Jollab Winchester (AI) (Ben & Robyn van Maanen)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Skyesong Stellar Red Haven NRA RN (R Fidge /D Oppermann)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Ms Marie Patten (NSW)

Runner Up in Group & Junior in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Ch Shelridge Star Of Africa (D Redman)
Baby in Group: Rhodesian Ridgeback
Mikozi Out Of Aces (D Redman & V Macgill)
Intermediate in Group: Petit Basset Griffon Vendeen
Aust Gr Ch Mistypoint Let It Go (T L Edwards)
Aust Bred in Group: Irish Wolfhound
Aust Ch Tirowen Saoirse (J Hooper)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Basenji
Aust Sup Ch Tamsala Plymouth Roadrunner (AI) (Heather A Budd)
Runner Up Neuter in Group: Irish Wolfhound
Aust Neut Ch Wulfgar Iron Reborn (Peter & Joan Wright)

Azawakh
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Grantulla Asfru JC (J Ryan & C Parratt)

Basenji
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Tamsala Plymouth Roadrunner (AI) (Heather A Budd)

Beagle
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hounsley Hooked On A Feeling (Ingrid Matschke)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Hounsley Hey Hey My My (Miss J Lalor & Mr P Hissey)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Gersndach UK Connection (Karen Molesworth)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Boskahun Rock The Night Away (AI) (Noel McLaren & Glen Murphy)

Irish Wolfhound
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tirowen Saoirse (J Hooper)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Wulfgar Iron Reborn (Peter & Joan Wright)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mistypoint Bobby Dazzler (T L Edwards)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Mistypoint Let It Go (T L Edwards)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Shelridge Star Of Africa (D Redman)
Baby of Breed: Mikozi Out Of Aces (D Redman & V Macgill)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Geoffrey Maudlen (SA)

Best in Group & Aust Bred in Group: Finnish Lapphund
Aust Sup Ch Taigakoira Tahtien Valo (Ms H Lim)
Runner Up in Group: Puli
Am & Aust Ch Bowmaker Wizard Of Oz (Imp USA) (Ian Truswell & Collin Tenney)
Baby in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Kintzel Power Of One (G D & S K Kerr)
Minor in Group: Australian Kelpie
Aust Ch Sandsprite Wish Upon A Star HT (Miriam Schiller)
Puppy in Group: Border Collie
Milangimbi Afternoon Storm (D Miller)
Intermediate in Group: Australian Kelpie
Aust Ch Kalan Spirit In The Sky HT (Miriam Schiller)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust & Neut Ch Lynroge Copyright (J M Allen)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Jindawan Red Hot Cinders (Vicki Duncan)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Jindawan Rapt in Dreamtime (Vicki Duncan)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kalan Spirit In The Sky HT (Miriam Schiller)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Sandsprite Wish Upon A Star HT (Miriam Schiller)

Border Collie
Puppy of Breed: Milangimbi Afternoon Storm (D Miller)
Puppy (Bitch) of Breed: Milangimbi Morning Glory (Samantha O'Driscoll)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Flairs Heidi N Tri (Imp NZ) (D Miller)

Briard
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Narbrisse Ophira (Kim Kucera)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Obelix de la Manoliere (Imp FRA) (Ms E Bennett)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Burdekin Boys Do Fall In Love (Glenda Grant)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Taigakoira Tahtien Valo (Ms H Lim)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Vonpeta No Harmonisation (P N Damarell & J E Pike)

Puli
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am & Aust Ch Bowmaker Wizard Of Oz (Imp USA) (Ian Truswell & Collin Tenney)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch & CIB Stonefelds Dressed In Black (Mr M Fisher-Hoad & Mrs D Younger)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch LochWind I Am What I Am (G Jones/ C Tenney/ I Truswell/ K McKay)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch LochWind I Like It Like That (Gail M Jones)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch LochWind Just Opulent (G M Jones)
Baby of Breed: LochWind Limited Edition (Gail M Jones)
Minor of Breed: LochWind Key To My Heart (Gail M Jones)
Puppy of Breed: LochWind Keep The Faith (Gail M Jones)
Puppy (Dog) of Breed: Fioremyst Blak Talisman (Kathryn Hole)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Lynroge Copyright (J M Allen)

Welsh Corgi (Pembroke)
Baby of Breed: Kintzel Power Of One (G D & S K Kerr)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Megan Markotany (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Siberian Husky
Aust Ch Asryn Forever Devine (A Wittenberg & K Bryant)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Samoyed
Aust Sup Ch Airebis My One True Love (Kellie/ Judy & Graham Hughes)
Baby in Group: Samoyed
Airebis Ready to Conquer (Judy/ Graham & Kellie Hughes)
Minor in Group: Boxer
Aust Ch Milmac Tom Ford GTHO (Mr P Cook)
Junior in Group: Bullmastiff
Aust Ch Mymooch An Affair To Remember (Mrs D M Cavaiuolo)
Open in Group: Dobermann
Aust Sup Ch Ikons Visual Sensation (Imp NZ) (Christine Spry)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Samoyed
Aust Sup & Neut Ch Airebis What Dreams R Made Of (Kellie / Judy & Graham Hughes)

Akita
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Shokuma Razzle Dazzle (Mr D Klingberg / Miss W Osborn / Mrs T Dziego)

Alaskan Malamute
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Maiitsho Queen Senyah (Tori Haynes & Di Brown)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Maiitsho My Boy Senyah (Tori Haynes)

Bernese Mountain Dog
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Lilacbreeze Elke (S Lang & C Crane)

Boxer
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Milmac Tom Ford GTHO (Mr P Cook)

Bullmastiff
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Bullmighty Flick O The Finger (Ms B Dawson & Miss B Brook)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Regalmast Dom Perignon (AI) (Erin Fowler)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Mymooch An Affair To Remember (Mrs D M Cavaiuolo)
Res Bitch CC: Regalmast Jaadwa (AI) (Erin Fowler)
Baby of Breed: Bullmighty Kiss With A Fist (Bullmighty Kennels)
Puppy of Breed: Aust Ch Mymooch Affair Of The Heart (Mrs D M Cavaiuolo)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ikons Visual Sensation (Imp NZ) (Christine Spry)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ikons Sensational By Design (Imp NZ) (Christine Spry)

Neapolitan Mastiff
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Eterno Angel of Harlem (Mrs K Walford)

Rottweiler
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kormeister Vanquish (Brigetta Palmer)
Baby of Breed: Aerofee Trackhawk Hemi (Fiona Miller)

Samoyed
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Airebis My One True Love (Kellie/ Judy & Graham Hughes)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kalaska Monkey Madness (Mrs K O'Riley & Miss C Gatehouse)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Kalaska My Heart Is In Havana (Mrs D Klaaysen/ Mr J Beard/ Mrs K O'Riley)
Baby of Breed: Airebis Ready to Conquer (Judy/ Graham & Kellie Hughes)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Airebis What Dreams R Made Of (Kellie / Judy & Graham Hughes)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cranmil Brandy Schnapps (Deanne Strahan)
Minor of Breed: Sharluka Gimme A Fiddle (P & T Griffin)

Shiba Inu
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Temzin Mikeko Yumi Yumi (Mrs C Allen)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Asryn Forever Devine (A Wittenberg & K Bryant)
Intermediate of Breed: Aust Ch Asryn Technical Knockout (A Wittenberg & K Bryant)

St Bernard
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Beamzstar Beau Zam (Michael & Julie Ross)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Beamzstar Atlantic Jewel (M & J Ross)

Tibetan Mastiff
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Temzin Bostar Momoa O Zorro (Mrs C Allen)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Schipperke
Aust Sup Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
Runner Up in Group & Open in Group: Dalmatian
Aust Ch Pampard Pillage N Plunder (Mr J/ Mrs S & Miss E Marshall)
Puppy in Group: French Bulldog
Reyserlea Mystique (Phaedra Reynolds)
Junior in Group: Boston Terrier
Aust Ch Saihabostons Solatiar Sensation (Rod Kirby)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Saihabostons Solatiar Sensation (Rod Kirby)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Saihabostons Dextersmdniteruna (Rod Kirby)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Mattbridge Sjaak Majestueux (AI) (Imp NZ) (Tony Linardis)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Pampard Pillage N Plunder (Mr J/ Mrs S & Miss E Marshall)
Res Dog CC & Junior of Breed: Instride Is There Life On Mars (Kerryn Harvey)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Mambilou La Gueuledeloup (IID POL) (Mambilou Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Abiaan Cover Girl (AI) (Mr B McWatt)
Puppy of Breed: Reyserlea Mystique (Phaedra Reynolds)

Great Dane
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Chelshar Music Of The Night (Ms K Molesworth)

Schipperke
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Beadale Touched By An Angel (NBT) (Beadale Knls)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Gengala Clue To The Code (Ms L J McDonald)