Mid North Coast Canine Club Inc (NSW)

Date of Show : 6-Jun-2021 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Miss Rosemary Green (QLD)   (Total Entry : 401)

Best in Show & Open in Show: Newfoundland
Aust Sup Ch Newfcastle War Party (Robyn Nagle /Helen Durell)
Runner Up in Show & Intermediate in Show: Labrador Retriever
Aust Ch Terracarol Saving Grace (Vernon / Bell / O'Connor)
Baby in Show: Beagle
Gyntaf Piece Of Pie (Mrs L Lanser & Mr J Lanser)
Minor in Show: White Swiss Shepherd Dog
Saffioraire Watch Me At Eishund (Ian Sneddon & Gailene Holna)
Junior in Show: Dogue de Bordeaux
Aust Ch Dogubrute Harley Quinn (AI) (Doug Burt)
Aust Bred in Show: Australian Shepherd
Aust Sup Ch Goldmaid Spectacular Bid (D & L Meagher)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup Ch Jewelhart Numoon Diablo (K Kavanagh)
Runner Up Neuter in Show: Australian Shepherd
Aust & Neut Ch Blueamble Take The Stage RA CD ET (Mr J & Mrs A Lamberton)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)  (Group Entry : 48)

Runner Up in Group: Cavalier King Charles Spaniel
NZ Ch & Aust Sup Ch Tikimi Smooth Criminal (Miss T & Mrs K Perkiss)
Minor in Group: Yorkshire Terrier
Menakada Amazing Grace (Mrs Shayne Scott)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch & Aust Sup Ch Tikimi Smooth Criminal (Miss T & Mrs K Perkiss)

Maltese
Baby of Breed: Marblanc Star Fantasy (M P Atkinson)

Pug
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Zaland Nuts N Bolts Not Needed (B Beves & N Estatheo)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Acaciahill Im Just Fetching (Julie & Sharna Barnett)

Yorkshire Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ausilk Charles (Mrs Shayne Scott)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Smidgit goodness gracious (Frank & Toni Wozniak)
Minor of Breed: Menakada Amazing Grace (Mrs Shayne Scott)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)  (Group Entry : 47)

Best in Group & Aust Bred in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Strongstorm OK Boomer (Luke & Kylie Kavavagh)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Bull Terrier (Miniature)
Aust Ch Bullacktiv Stop On Red (ROM) (Hayden Pinker/ Nikki/ Paulene & Anthony Zullo)
Minor in Group: Staffordshire Bull Terrier
Capilet Dnt Feed Afta Midnite (AI) (S Clark)
Puppy in Group: Australian Terrier
Besmagic Flying for magic (Tracy Coop)
Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup Ch Bustabones My Name Is No (L & K Kavanagh)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup Ch Jewelhart Numoon Diablo (K Kavanagh)

American Staffordshire Terrier
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nikar She Not The End (Karen Sloane)

Australian Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Kalvalepark Flash Of Fire (Mrs S Gilkison)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Cliftop Chips Are In (Mrs S Gilkison)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Besmagic Flying for magic (Tracy Coop)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bullacktiv Stop On Red (ROM) (Hayden Pinker/ Nikki/ Paulene & Anthony Zullo)

Irish Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tawnyoak Major Forkellington (K Henderson)

Jack Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Bekmar Tori Amos (Mrs J J Clifford)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bekmar Starley (Mrs J Clifford)
Dog CC & Minor of Breed: Bekmar Womack (Mrs J J Clifford)

Sealyham Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Pennyflower Dave In Deep Space (Christine Timms)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Strongstorm OK Boomer (Luke & Kylie Kavavagh)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bustabones My Name Is No (L & K Kavanagh)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Lilrock Canny Lass (S Clark & K Coulson)
Minor of Breed: Capilet Dnt Feed Afta Midnite (AI) (S Clark)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Jewelhart Numoon Diablo (K Kavanagh)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Susan Bruno (QLD)  (Group Entry : 62)

Best in Group & Intermediate in Group: Labrador Retriever
Aust Ch Terracarol Saving Grace (Vernon / Bell / O'Connor)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Azel Deal Or No Deal (Azel Kennels)
Baby in Group: Welsh Springer Spaniel
Mycroft Miraquel (S J Brackman)
Junior in Group: Cocker Spaniel
Sandtoys Wotutalkinbout Willis (K Willis / N & S Lane)
Aust Bred in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Ch Goldmaid Mind Games (D & L Meagher)
Open in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Azucroft Vow And Declare (Mr R Lauder / Mrs Y Lauder / Miss T Perkiss)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Brittany
Aust Gr & Neut Ch Tobenlee Moves Like Jagger CD RA JD ET JC TKS (Samantha Ibbott-Cordi)

Brittany
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kirinbell The Girls Got Game (Samantha Ibbott-Cordi)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kirinbell Tell Me A Secret (Paul & Tiena Palin)
Res Dog CC & Minor of Breed: Kirinbell I Absolutely Love U (AI) (Samantha Ibbott-Cordi)
Baby of Breed: Wypipko My Secret Beau (Mr P & Mrs T Palin)
Open of Breed: Aust Gr Ch Kirinbell Get Off My Cloud RN ET (Samantha Ibbott-Cordi)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Tobenlee Moves Like Jagger CD RA JD ET JC TKS (Samantha Ibbott-Cordi)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Showfield Snow King (AI) (S & S Strang)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Showfield White as Snow (AI) (S & S Strang)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Sandtoys Wotutalkinbout Willis (K Willis / N & S Lane)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Azel Deal Or No Deal (Azel Kennels)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Boxcrest Absolute Diva (Mrs E V Gordon-Pandelis)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Boxcrest Absolute Bliss (Mrs E V Gordon-Pandelis & Miss R Pandelis)
Baby of Breed: Azel Playing The Odds (Azel Kennels)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Azucroft Vow And Declare (Mr R Lauder / Mrs Y Lauder / Miss T Perkiss)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
Baby of Breed: Azucroft Pitch Perfect (Mr R & Mrs Y Lauder / Miss T Perkiss)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Terracarol Saving Grace (Vernon / Bell / O'Connor)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Lindiant Attoney General (Miss S Scott & Mrs A Scott)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Joalbe I Kid You Not (V A Dodge)
Puppy of Breed: Joalbe Devine Expectations (V A Dodge)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Goldmaid Mind Games (D & L Meagher)
Baby of Breed: Mycroft Miraquel (S J Brackman)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Susan Bruno (QLD) (Group Entry : 57)

Best in Group & Open in Group: Dachshund (Long Haired)
Aust Sup Ch Dachyclan Tyrone of Bridee (E V Graham)
Runner Up in Group: Basenji
Aust Sup Ch Lomar Hat Trick (Mr J Lanser)
Baby in Group: Beagle
Gyntaf Piece Of Pie (Mrs L Lanser & Mr J Lanser)
Minor in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Midaka Sweet As Cherry (Mrs K L Glanford)
Puppy in Group: Afghan Hound
Karakush Huckleberry Finn (N Snerling / L & H Gibson)
Aust Bred in Group: Borzoi
Bortique Better Of Two Evils (Donna Freeman)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Saluki
Aust Ch Baghdad Divine Diva AtSkyzar ET JC (Nicole Snerling)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Karakush Huckleberry Finn (N Snerling / L & H Gibson)

Basenji
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Lomar Hat Trick (Mr J Lanser)

Basset Hound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Cayugaridge Dillon (Leslie A Weston)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Cayugaridge Dolly (Leslie A Weston)

Beagle
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Cliftop Blame It on Me (Mrs S Gilkison)
Baby of Breed: Gyntaf Piece Of Pie (Mrs L Lanser & Mr J Lanser)

Borzoi
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Bortique Better Of Two Evils (Donna Freeman)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Dachyclan Tyrone of Bridee (E V Graham)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Beedashie Any Dream Will Do (Miss K Smith)
Baby of Breed: Dachyclan Marquess of Montrose (E Graham)

Dachshund (Miniature Long Haired)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Midaka Sweet As Cherry (Mrs K L Glanford)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Nerricky Princess Lilly (Nerida Gilfillan)
Baby of Breed: Aquadachs Dazzling Opal (Mrs A Denby)
Minor of Breed: Aquadachs Ahamale Nala (Mrs A Denby)
Open of Breed: Aust Ch Berghutte Tiger Lilly (Nerida Gilfillan)

Dachshund (Wire Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Cayugaridge Molokai (Leslie A Weston)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Cayugaridge Versace (Leslie A Weston)

Deerhound
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Eilrig Tanzanite at Lainnir (AI) (Sandra Waugh)

Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Lovellen Lord Grayson Manor (AI) (Mrs L Osborne & Miss M Osborne)

Saluki
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Skyzar Frozen In Time (AI) (Nicole Snerling)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Baghdad Divine Diva AtSkyzar ET JC (Nicole Snerling)

Whippet
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Goodwill Under Pressure (Steve & Debbie Albert)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Goodwill Deliciously Wicked (Steve & Debbie Albert)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Miss Rosemary Green (QLD)  (Group Entry : 95)

Best in Group & Aust Bred in Group: Australian Shepherd
Aust Sup Ch Goldmaid Spectacular Bid (D & L Meagher)
Runner Up in Group: White Swiss Shepherd Dog
Aust Ch Soverenpark Blonde Bombshell (Dr A Kasbarian)
Baby in Group: Shetland Sheepdog
Glenmurry Gold Rush By Nite (Mrs J D Herd)
Minor in Group: White Swiss Shepherd Dog
Saffioraire Watch Me At Eishund (Ian Sneddon & Gailene Holna)
Puppy in Group: Border Collie
Neecabe Versace (Sharon Hannigan)
Junior in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aliasa Light The Way (Aliasa Kennels)
Intermediate in Group: Finnish Lapphund
Aust Ch Orical Revontuli (AI) (K Innes & L Mills)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Australian Shepherd
Aust & Neut Ch Blueamble Take The Stage RA CD ET (Mr J & Mrs A Lamberton)
Runner Up Neuter in Group: Finnish Lapphund
Aust Gr & Neut Ch Orical Juhaofarcadia (AI) ET WPD (Miss K Innes)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kombinalong One Is The Super Numba (AI) (Kombinalong Kennels)
Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Kombinalong The Edge of Super (Kombinalong Kennels)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tegoura Dont Funk Wthmy Heart (Mr S A & Mrs S M Lewis)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Spectacular Bid (D & L Meagher)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Goldmaid What R The Odds (D & L Meagher)
Res Dog CC & Junior of Breed: Goldmaid Double Agent (Debbie & Laura Meagher)
Baby of Breed: Goldmaid U Wanna Piece Of Me (D & L Meagher)
Puppy of Breed: Goldmaid Bet On The Black (D & L Meagher)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Blueamble Take The Stage RA CD ET (Mr J & Mrs A Lamberton)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Neuter BOB & Neuter Bitch CC: Aust & Neut Ch Arrynmist Kaskade (Rob & Ann Ryan)

Border Collie
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Neecabe Handbags and Gladrags (Sharon Hannigan)
Dog CC & Puppy of Breed: Neecabe Versace (Sharon Hannigan)

Collie (Rough)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Highclere Black In A Flash (Sandra Markerink)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Snofyre Legend of Tomorrow (AI) (Chrissy Fitzgerald)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Orical Revontuli (AI) (K Innes & L Mills)
Res Dog CC & Junior of Breed: Snofyre Scaramouche (AI) (Chrissy Fitzgerald)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Orical Juhaofarcadia (AI) ET WPD (Miss K Innes)
Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust & Neut Ch Snofyre Fortune Favrs th Brave (C Fitzgerald)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Baby of Breed: Azincourt Davinaa Claire (Miss C Bird)
Junior of Breed: Eroica Nova (Miss C Bird/ Miss J Bird & Ms K Leonard)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Woolebull Windsor At Snodragon (AI) (Hincks /Timms)

Shetland Sheepdog
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sharndah Its Time To Party (Sharndah Knls)
Baby of Breed: Glenmurry Gold Rush By Nite (Mrs J D Herd)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aliasa Light The Way (Aliasa Kennels)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Soverenpark Blonde Bombshell (Dr A Kasbarian)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Saffioraire Watch Me At Eishund (Ian Sneddon & Gailene Holna)
Baby of Breed: Eishund Play The Game (Angela Sneddon)
Minor (Bitch) of Breed: Kassreign Pants On Fire (Dr Alicia Kasbarian)
Intermediate of Breed: Kassreign Armed N Dangerous (Dr Alicia Kasbarian & Mr Daniel Sneddon)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Ms Kim Tosi (QLD)  (Group Entry : 50)

Best in Group & Open in Group: Newfoundland
Aust Sup Ch Newfcastle War Party (Robyn Nagle /Helen Durell)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Alaskan Malamute
Aust Ch Southrnwolf's Oh God Of Hosts (S Presland & T Parker)
Puppy in Group: Samoyed
Auramist Enchanted Eclipse (AI) (Bailey Campbell)
Junior in Group: Dogue de Bordeaux
Aust Ch Dogubrute Harley Quinn (AI) (Doug Burt)
Intermediate in Group: Shiba Inu
Benisen No Gou Go Kagiyasou (Imp Jpn) (Anna-Lee Forsberg)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Siberian Husky
Aust Sup Ch Baykalskee Memphis Belle (Craig & Jayne Schmarr)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Southrnwolf's Oh God Of Hosts (S Presland & T Parker)

Dogue de Bordeaux
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Dogubrute Harley Quinn (AI) (Doug Burt)

Neapolitan Mastiff
BOB, Dog CC & Open of Breed: Magnufi Remo Rosso (Bruce Hutchison)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Magnufi Uffina (AI) (Mrs Lorene Cantarella)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Magnufi Orsa d Oro (Mrs Lorene Cantarella)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Newfcastle War Party (Robyn Nagle /Helen Durell)

Portuguese Water Dog
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Arcticpalace Ocean Diver (Craig & Robyn Foster)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Arcticpalace Ocean Bliss (Craig & Robyn Foster)

Samoyed
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Apolar Lovin Sweet Revenge (Julie Wales)
Res Dog CC: Aust Ch Apolar Warrior In White (Sarah Jones)
Baby of Breed: Samayah Hallelujah Moonstar (Julie Wales)
Puppy of Breed: Auramist Enchanted Eclipse (AI) (Bailey Campbell)

Shiba Inu
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Yukan Be Cawt Redd Handed (AI) (Anna-Lee Forsberg)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Benisen No Gou Go Kagiyasou (Imp Jpn) (Anna-Lee Forsberg)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Kortmar Shake It Off (Lyne Browning)
Puppy of Breed: Azincourt Ooshie (Mr A C & Mrs S L Bird)

Siberian Husky
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Azincourt Mirror Mirror (Mr A C & Mrs S L Bird)
Junior of Breed: Arcticpalace Foxy Lady (Craig & Robyn Foster)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Baykalskee Memphis Belle (Craig & Jayne Schmarr)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Ms Kim Tosi (QLD)  (Group Entry : 42)

Best in Group & Open in Group: Poodle (Miniature)
Aust Ch Showcase All Guns Blazin' (Imp NZ) (Miss T & Mrs K Perkiss)
Runner Up in Group: Tibetan Terrier
Aust Ch Gengala Dipped In Ink (Louise Hickie)
Minor in Group: Keeshond
Rymiska King Of Hearts (R/ M & T Parker)
Puppy in Group: Japanese Spitz
Daesdaemar It Had To Be You (Ms Amanda J Huggins)
Junior in Group: Boston Terrier
Aust Ch Strongstorm Butterfly Kiss (L & K Kavanagh)
Intermediate in Group: Keeshond
Rymiska Jailhouse Rock (Ray/ Marilyn & Tracey Parker)
Aust Bred in Group: Schipperke
Monterrez Full Frontal At Barragan (NBT) (Graham Cruse & Neil Curwen)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Strongstorm Butterfly Kiss (L & K Kavanagh)
Baby of Breed: Tralaur Storm Ina Shotglass (Ms T Hobson)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ottatella Moorish Idol (Julie & Sharna Barnett)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Krystaway Going On Safari (S Schrumpf)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Meralla Never Forget (David/ Louise/ Tiarne Tattersall & Jenni Bill)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Meralla Quiency Jones (David & Louise Tattersall)

German Spitz (Mittel)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Borndownunda S Chocolatier (Miss K Innes & Ms G Folli)

Great Dane
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Ashadanois Rose Tyler (S Holland & Mr R Powell)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Underane In Gold (AI) (Sheree Lindeman)

Japanese Spitz
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Daesdaemar Crazy For You (Amanda Huggins)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Daesdaemar PS I Love You (Amanda Huggins)
Dog CC & Puppy of Breed: Daesdaemar It Had To Be You (Ms Amanda J Huggins)

Keeshond
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Rymiska Sweet Like Candy (T Parker)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Rymiska Jailhouse Rock (Ray/ Marilyn & Tracey Parker)
Res Dog CC & Minor of Breed: Rymiska King Of Hearts (R/ M & T Parker)

Poodle (Miniature)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Showcase All Guns Blazin' (Imp NZ) (Miss T & Mrs K Perkiss)

Schipperke
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Monterrez Full Frontal At Barragan (NBT) (Graham Cruse & Neil Curwen)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Gengala Dipped In Ink (Louise Hickie)

Xoloitzcuintle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Mc’roc Xochime (Imp MEX) (Deborah Neumann & Liz Grewel)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Mc'roc De Oro Azteca Mex fci (Imp MEX) (Deborah Neumann & Liz Grewel)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Wazzat Birote (AI) (Jordan Lanser & Jacqi Dinis)