Gawler Kennel Club Inc (Show 1) (SA)

Date of Show : 23-Jan-2022 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Pamela Brown (QLD)   (Total Entry : 352)

Best in Show 1st: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Azel Don't Believeme Just Watch (John/ Valerie & Erin Carter)
Best in Show 2nd: Dobermann
Aust Sup Ch Walamara Zero Secrets (AI) (Imp NZ) (Kalora Kennels)
Puppy in Show: Dalmatian
Aust Ch Whytewood George Gently (Kerryn Harvey)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Shetland Sheepdog
Aust & Neut Gr Ch Sharndah U Make My Heart Sing (A Shepherdson / T Walters)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Carol Eastley (TAS)  (Group Entry : 55)

Group 1st & Puppy in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Ch Toyopet Mighty Mouse (Mrs S Brown)
Group 2nd: Pug
Aust Ch Kirrbuff Always And Forever (Mrs T & Ms A Beavis)
Group 3rd: Papillon
Aust Sup Ch Sailoz Destined To Dream (Kristy Lewis)
Group 4th: Chinese Crested Dog
Aust Ch Sherabill Snap Dragon (Julia Brown)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Lowchen
Aust Ch Rondaglen Summer Breeze (Miss Courtney Tulk)

Cavalier King Charles Spaniel
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Matmor Thrill Of The Chase (Dr V P / Mr M Morse & Mr W Henderson)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Tibchi Gossip Queen (Mrs S Brown)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Toyopet Mighty Mouse (Mrs S Brown)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Cheekygrins Dulce Fresca (Mrs S Brown)

Chinese Crested Dog
BOB & Bitch CC: Aust Ch Sherabill Snap Dragon (Julia Brown)
Baby of Breed: Sherabill Dragon Heart (R J Brown)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Am & Aust Ch Alura Willy Wonka To Oz (Imp USA) (Mrs C Scott)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Igmajik Rickochet (Mrs M Broster)
Baby of Breed: Tacozajo Lalah (Christine Scott)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Kosmos Pas De Deux (Mrs C Flattum & Miss A Divola)

Lowchen
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lowensque Better When I'm Dancin (Courtney Tulk)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Lowensque The Beat Goes On (Courtney Tulk)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Rondaglen Summer Breeze (Miss Courtney Tulk)

Papillon
BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Sailoz Destined To Dream (Kristy Lewis)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Sup Ch Sailoz Xclusive By Design (Kristy Lewis)
Puppy of Breed: Sailoz Snow Devil (Kristy Lewis)

Pug
BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Kirrbuff Always And Forever (Mrs T & Ms A Beavis)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Terrence Collicutt (TAS)  (Group Entry : 51)

Group 1st: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Sashgar Lets B Flamin Honest (Selina Collins & Sandra Potts)
Group 2nd: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup Ch Anvilhart Pray For The Wicked (Anvilhart Staffords)
Group 3rd: Kerry Blue Terrier
Aust Sup Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)
Group 4th: American Staffordshire Terrier
Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
Baby in Group: American Staffordshire Terrier
Amstafomine Black Jack (AI) (Deborah Hughes / Joanne McLeod)
Puppy in Group: Kerry Blue Terrier
Aust Ch Balkanablu Queens Gambit (J W Camac/ R Watt/ S Ross / Mrs S Pike)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust & Neut Ch Anvilhart Ooh La La (Mollie Hartnett)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Manfreds Queen Of The Night (J Watson)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Manfreds Envy Me (J Watson)
Baby of Breed: Amstafomine Black Jack (AI) (Deborah Hughes / Joanne McLeod)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Regisvista The Taskmaster (Regisvista Kennels)

Border Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Chanpema Baby Spice (Chanpema Kennels)

Bull Terrier
Baby of Breed: Aust Ch Sirram Wild Witch (Samantha Carter)

Cairn Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Wilmavohnne Hot Onya Heels (Yvonne Halfpenny)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Sashgar Lets B Flamin Honest (Selina Collins & Sandra Potts)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Sashgar LetMe Dream Your Dream (Selina Collins and Sandra Potts)

Kerry Blue Terrier
BOB and Dog CC: Aust Sup Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Balkanablu Queens Gambit (J W Camac/ R Watt/ S Ross / Mrs S Pike)

Scottish Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Shortblak Darkside of the Moon (S Sullivan/ R Egger & K Eggers)

Skye Terrier
BOB and Dog CC: Aust Ch Grawen The Enforcer (Mrs Helen Hill)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Anvilhart Pray For The Wicked (Anvilhart Staffords)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Shadowstaff I Like Those Odds (Shadowstaff Kennels)
Baby (Dog) of Breed: Likalot Punky Brewster (Dr D & Mrs F Lowe)
Puppy of Breed: Ravenswood Gota Tiger InmeTank (J L & A H Griffin)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Anvilhart Ooh La La (Mollie Hartnett)

Tenterfield Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Wingrove Enchantress (Nickola Ramsey)
Baby of Breed: Gumhaven Just Tilly (Gumhaven Kennels)

West Highland White Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ravenswood Come Fly With Me (J L & A H Griffin)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Ruth Collicutt (TAS)  (Group Entry : 69)

Group 1st: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Azel Don't Believeme Just Watch (John/ Valerie & Erin Carter)
Group 2nd: German Shorthaired Pointer
Aust Sup & Am Ch Vjk-Myst Journey Downunder (Imp USA) (Heiderst Knls/ S Rattle/T Sproule/M Reichmuth)
Group 3rd: Pointer
Aust Gr Ch Aspyre Watch UR Tongue (Miss J Manser / Mr J & Mrs A Lumsden / Heiderst Kennels)
Group 4th: Hungarian Vizsla
Aust Ch Graebrook Duke of Hazard (AI) (Daphne Sheekey)
Baby in Group: Clumber Spaniel
Aust Ch Aerofee Heaven Sent (Fiona Miller)
Puppy in Group: Pointer
Aust Ch Inchara First High Flyer (Miss J Manser & Miss C Fisher)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Aerofee Dodge Polara (Aerofee Kennels)
Baby of Breed: Aust Ch Aerofee Heaven Sent (Fiona Miller)

Cocker Spaniel
BOB & Bitch CC: Aust Ch Elswood Caledonia (E Zucker)

Cocker Spaniel (American)
BOB and Dog CC: Aust Ch Azel Don't Believeme Just Watch (John/ Valerie & Erin Carter)

English Setter
BOB and Dog CC: Aust Gr Ch Orwin Rex Luther (Mr J & Mrs S Nickholds/Miss E Todd)

English Springer Spaniel
Puppy of Breed: Anvilhart Me Myself And I (Anvilhart Kennels)

Flat Coated Retriever
Baby of Breed: Skyehaven Mayham And Chaos (AI) (Tina Corbell)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup & Am Ch Vjk-Myst Journey Downunder (Imp USA) (Heiderst Knls/ S Rattle/T Sproule/M Reichmuth)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Heiderst Show Me The Money (AI) (Heiderst Kennels)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Graebrook Duke of Hazard (AI) (Daphne Sheekey)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Sup Ch Aceweis Kiss The Girls At Heiderst (Aceweis & Heiderst kennels)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Aceweis Fuelled On Gin At Heiderst (Aceweis & Heiderst Kennels)

Irish Setter
Dog CC: Aust Ch Amhurst Undercover Of Darkness (Mr P S & M Squire / Mrs M Thomas-Rhodes)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Gunlance Tinkering With Hook (Mr Noel McLaren & Mr Glen Murphy)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Lunagrande DJ Fields Of Dreams (Mt Tony Varbaro)
Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Gunlance Tinkerbell (Mr Noel McLaren & Mr Glen Murphy)

Pointer
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Aspyre Watch UR Tongue (Miss J Manser / Mr J & Mrs A Lumsden / Heiderst Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Inchara First High Flyer (Miss J Manser & Miss C Fisher)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Aspyre Tongue in Cheek (Miss J Manser / Mr J & Mrs A Lumsden / Miss S Higham)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Waldwiese Please Be Sirius (AI) (Waldwiese knls)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Waldwiese Up The Ante TD (Lois & Claire Richter / Kylie Christison)

Welsh Springer Spaniel
Puppy of Breed: Auldana Dellayedoya (Mr J & Mrs S Nickholds / Miss E Todd)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Raymond Wall (TAS) (Group Entry : 29)

Group 1st: Dachshund (Smooth Haired)
Aust Ch Boskahun Rock Around The Clock (AI) (Sue Packer)
Group 2nd: Beagle
Aust Sup Ch Hounsley Hey Hey My My TD TSD SWN (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Baby in Group: Dachshund (Long Haired)
Frieden Blimey Charlie (AI) (Mrs C A Tonkin)
Puppy in Group: Petit Basset Griffon Vendeen
Aust Ch Mistypoint Sharp Dressed Man (Tracie Edwards)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust & Neut Ch Stardayne Its A Richmans World (Gail Wood)

Beagle
BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Sup Ch Hounsley Hey Hey My My TD TSD SWN (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Hounsley Hooked On A Feeling (Ingrid Matschke)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Dual Ch (T)/Dual Gr Ch (TS)/ CIB/ Aust Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) SWN (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Puppy of Breed: Aust Ch Hounsley How About Now TSD (Miss J Lalor & Mr P Hissey)

Dachshund (Long Haired)
Baby of Breed: Frieden Blimey Charlie (AI) (Mrs C A Tonkin)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB and Dog CC: Aust Ch Stardayne mission accomplished (Mrs V Tapp)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Tutori showdown (Mrs V Tapp)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Stardayne Its A Richmans World (Gail Wood)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB and Dog CC: Aust Ch Boskahun Rock Around The Clock (AI) (Sue Packer)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Boskahun Rock The Night Away (AI) (Noel McLaren & Glen Murphy)
Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Boskahun Luana (Mr Noel McLaren & Mr Glen Murphy)

Harrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Fellhunters Khaos (P F & R Danaher)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Fellhunters Riot (P F & R Danaher)

Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Tirowen Declan Wright (Peter & Joan Wright)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Mistypoint Sharp Dressed Man (Tracie Edwards)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Caprivi Praise Be (AI) (Cheryl Currie)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Richard Watson (TAS)  (Group Entry : 65)

Group 1st: Border Collie
Aust Gr Ch Nahrof Soyokaze (Mrs L Norman)
Group 2nd: German Shepherd Dog
Aust Ch Vonpeta Zap AZ (R & D Evans)
Baby in Group: Old English Sheepdog
Whitefall Waltz in the Waves (Kerry Baxter)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust & Neut Gr Ch Sharndah U Make My Heart Sing (A Shepherdson / T Walters)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Kalan Spirit In The Sky PT (Miriam Schiller)
Baby of Breed: Southspirit Edge Of Reality (Miriam Schiller)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Ellagant Most Wanted (Sarah McInerney/Ana Richardson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Thistledust Suede in Blue (K Davis)
Res Bitch CC: Aust Ch Thistledust Black Velvet (Karen Davis)

Belgian Shepherd Dog (Malinois)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Chamshep Zorisha (Michelle Holthouse)

Border Collie
BOB & Bitch CC: Aust Gr Ch Nahrof Soyokaze (Mrs L Norman)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Nahrof Icelander (K Hansen)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Calee We Like To Party (John Wallwork)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch / Neut Ch Nahrof Etched in Ice (Mrs K Hansen)

Briard
BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Narbrisse Miracle Man PT (Miss E Bennett)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Cacharel Rendezvous Noire (Miss E Bennett)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Vonpeta Zap AZ (R & D Evans)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Vonpeta Berry Da Bone AZ (P N Damarell)
Baby of Breed: Arkahla Hip To Be Square (Arkahla Kennels)
Open (Bitch) of Breed: Vonpeta Zip AZ (P N Damarell)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell)

Old English Sheepdog
Baby of Breed: Whitefall Waltz in the Waves (Kerry Baxter)

Shetland Sheepdog
Res Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Shelsian Solano (I R & C E Spangler)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Gr Ch Sharndah U Make My Heart Sing (A Shepherdson / T Walters)
R/UP Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Neut Ch Rimini The Lone Ranger (Mrs J E Hall & Mr B K Turner)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Pamela Brown (QLD)  (Group Entry : 39)

Group 1st: Dobermann
Aust Sup Ch Walamara Zero Secrets (AI) (Imp NZ) (Kalora Kennels)
Group 2nd: Siberian Husky
Aust Sup Ch Articpride Winter Snow Storm (Rodney J Connelly)
Group 3rd: Alaskan Malamute
Aust Ch Whitewarrior Ice Falls Landing (Jo Heard & Brett White)
Group 4th: Boxer
Aust Sup Ch Milmac Tom Ford GTHO (Mr P Cook)
Baby in Group: Alaskan Malamute
Maiitsho A Wise Bear Once Said (Mel Nelson)
Puppy in Group: Samoyed
Kalaska Party Like A Princess (Mrs D Klaaysen/Mr J Beard & Mrs K Riley)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Boxer
Aust & Neut Ch Roxbud Need For Speed (Roxbud Kennels)

Alaskan Malamute
BOB and Dog CC: Aust Ch Whitewarrior Ice Falls Landing (Jo Heard & Brett White)
Baby of Breed: Maiitsho A Wise Bear Once Said (Mel Nelson)
Baby (Bitch) of Breed: Maiitsho A Monstrous Wolf (Brendan Herriott)

Boxer
BOB and Dog CC: Aust Sup Ch Milmac Tom Ford GTHO (Mr P Cook)
Bitch CC: Aust Ch Kesdar Spirited Romance At Rampid (Mr P & Miss K Cook)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Roxbud Need For Speed (Roxbud Kennels)

Bullmastiff
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Gameguard Kiss This (Mr Sparham & Miss Turner / Mrs Giersch)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Sup Ch Walamara Zero Secrets (AI) (Imp NZ) (Kalora Kennels)

Newfoundland
BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Amblebrook Ebony And Ivory (A & L Buitenhuis / L & R Chapman-Stevens)

Samoyed
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kalaska Party Like A Princess (Mrs D Klaaysen/Mr J Beard & Mrs K Riley)

Schnauzer (Miniature)
BOB & Bitch CC: Aust Ch Koobalies Whisper My Name (Julie Chapman)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Articpride Winter Snow Storm (Rodney J Connelly)
Res Dog CC: Aust Ch Snowpackjana Phantom Menace (J & C Aranyos)
Bitch CC: Snowpackjana Glitterintheair (J & C Aranyos)

St Bernard
BOB and Dog CC: Aust Sup Ch Beamzstar Beau Zam (Michael & Julie Ross)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Beamzstar Verry Elleegant (Michael & Julie Ross)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Terrence Collicutt (TAS)  (Group Entry : 44)

Group 1st: British Bulldog
Aust Ch Bullyack Bitter Truth (Bullyack Kennels)
Group 2nd: Lhasa Apso
Aust Sup Ch Amesen Knick Knack Whack (Amesen Kennels)
Group 3rd & Puppy in Group: Dalmatian
Aust Ch Whytewood George Gently (Kerryn Harvey)
Group 4th: Schipperke
Aust Sup Ch Beadale Hey True Blue (NBT) (Lynette Niemann)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Merryjay Bostn Kandy Creation (R Kemp & S Campain)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Bullyack Bitter Truth (Bullyack Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Bullyack Butterscotch (Bullyack Kennels)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Whytewood George Gently (Kerryn Harvey)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Instride When Dreams Come True (AI) (Kerryn Harvey)
Baby of Breed: Paceaway What Lies Ahead (A Janonis & C Franceschini)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Mambilou She Loves To Party (Mambilou Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Mambilou La Gueuledeloup (IID POL) (Mambilou Kennels)
Baby of Breed: Mambilou Midnight Eclipse (Mambilou Kennels & J Giersch)
Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Mambilou Bully For You (Jayne Giersch)

German Spitz (Mittel)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kafe Mochacino (Kafe Kennels)

Great Dane
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Danefred Heaven Sentfrom Halle (AI) (Frieda Clifton)

Keeshond
BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Hunkeedori Good T Th Last Drop (Maureen Sawley & Katrina Santas)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Amesen Knick Knack Whack (Amesen Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Amesen Miss Moneypenny (AI) (Amesen Kennels & Mrs J Mortimer)

Schipperke
BOB and Dog CC: Aust Sup Ch Beadale Hey True Blue (NBT) (Lynette Niemann)