Cootamundra All Breeds Kennel Club (NSW)

Date of Show : 9-May-2022 (Monday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Iris Glynn (SA)   (Total Entry : 332)

Best in Show & Aust Bred in Show: Weimaraner
Aust Ch Ashbolt High Class (AI) TD (Amanda Williamson)
Runner Up in Show & Open in Show: Shiba Inu
Aust Ch Yukan Be Cawt Redd Handed (AI) (Anna-Lee Forsberg)
Minor in Show: Portuguese Water Dog
Uptrend The Final Cut (Mrs R A & Miss S Beaman)
Puppy in Show: Schnauzer
Swashbuckle Nero di Masaal (G Knight & S Gani)
Junior in Show: American Staffordshire Terrier
Jaksonhills Touch O Class (D Heath)
Intermediate in Show: Golden Retriever
Aust Ch Dompetan Celebrity Girl (Anna Quigley)
Runner Up Neuter in Show: German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Aust Gr & Neut Ch Hillmagic Purple Haze (E Bevk & R Koerber)

Baby SweepStakes - 3rd Place: Cane Corso
Kylasha Who's your Daddy (L Opbroek & N Tetley)

Puppy SweepStakes - 2nd Place: Welsh Corgi (Pembroke)
Begrayced Bandits Reminiscence (Renay Grace)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Birgit Ferguson (SA)  (Group Entry : 45)

Best in Group & Open in Group: Pug
Aust Sup Ch Kabova Stand My Ground (J Whitney)
Runner Up in Group: Havanese
Aust Ch Karyme Funky Spaceman (Gail Ransom)
Baby in Group: Pug
Divinise Infatuation (Janelle Willoughby)
Minor in Group: Havanese
Karyme Danger Mouse (Gail Ransom)
Intermediate in Group: Griffon Bruxellois
Aust Ch Tzani Giggle McDimples (R J & K A Bell)
Aust Bred in Group: Griffon Bruxellois
Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (R & K Bell)
Runner Up Neuter in Group: Chinese Crested Dog
Guilcroft Just like A Banjo (Pamela & Garth Harding)

Chihuahua (Long Coat)
Baby of Breed: Grandimage Eye Of The Tiger (Cecilia Dobson)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Darcels Back in black (Cecilia Dobson)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Darcels D Gunslingin Gal (Cecilia Dobson)
Baby of Breed: Caliya Ruby Tuesday (Caitlyn Bull)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sherabill Oxford Laser Strike (Mrs P & G Harding)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Guilcroft Jacinta Blushes Pink (Pamela & Garth Harding)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Guilcroft Just like A Banjo (Pamela & Garth Harding)

Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (R & K Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tzani Giggle McDimples (R J & K A Bell)

Havanese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Karyme Funky Spaceman (Gail Ransom)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Karyme Queen of Oz (T Stewart)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Karyme Danger Mouse (Gail Ransom)
Baby (Bitch) of Breed: Karyme Fly Me To The Moon (Gail Ransom)

Italian Greyhound
Baby of Breed: Xarnego Amazing Grace (C Gould & S Ryan)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Alwood Yori Tsuyoku (Alwood Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Alwood Muridayo (Alwood Kennels)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Alwood Insentibu (Alwood Kennels)

Maltese
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Angelofwhite Smooth Operator At Soyeux (Cristina Goodman)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Soyeux Butterfly Effect (Cristina Goodman)

Pug
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kabova Stand My Ground (J Whitney)
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kabova Just for Kicks (Ms J Whitney)
Baby of Breed: Divinise Infatuation (Janelle Willoughby)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Iris Glynn (SA)  (Group Entry : 41)

Best in Group & Junior in Group: American Staffordshire Terrier
Jaksonhills Touch O Class (D Heath)
Runner Up in Group & Open in Group: Airedale Terrier
Aust Ch Clydebrook Gaelic Star (Robert Brooks)
Minor in Group: Irish Terrier
Tawnyoak Unfinished Bizniz (Pam Gerrey)
Intermediate in Group: Bull Terrier (Miniature)
Ch Daminabul High Octane (K Manna/ D Manna/ L Fleming/ M Clark)
Aust Bred in Group: Skye Terrier
SkyesDLimit Blu Lightning (Letisha Pelchen)

Airedale Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Clydebrook Gaelic Star (Robert Brooks)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Jaksonhills Touch O Class (D Heath)

Australian Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Cliftop Ginnys Dream at Paxterr (Mr Peter Oswald)
Baby (Bitch) of Breed: Paxterr Erins Dream (Mrs V Salter & Mr P J Oswald)

Border Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Guilcroft Ma Belle Amie (Pamela & Garth Harding)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Guilcroft Message From Hubble (Pamela & Garth Harding)
Baby of Breed: Guilcroft Next Top Model (Pamela & Garth Harding)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ch Daminabul High Octane (K Manna/ D Manna/ L Fleming/ M Clark)

Cairn Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Manetlan No Permit Required At Barragan (Neil Curwen)

Irish Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Tawnyoak Unfinished Bizniz (Pam Gerrey)
R/UP BOB & Bitch CC: Tawnyoak Holystone (Pamela Gerrey)

Jack Russell Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Wildenfox Waltzing Grace (Ms R Menzies)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lemosa Prince Harry (Ros Menzies)

Skye Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: SkyesDLimit Blu Lightning (Letisha Pelchen)
Baby of Breed: Skyesdlimit Celtic Clyde (Danielle Nelson)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Koendidda Onya Birri (Koendidda Kennels)
Baby of Breed: Jonthill Buckle Up Buttercup (AI) (Koendidda Kennels)

Tenterfield Terrier
Baby of Breed: Ardchattan Pai Gow (D Heath & R moss)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Vicki Schneider (QLD)  (Group Entry : 64)

Best in Group & Aust Bred in Group: Weimaraner
Aust Ch Ashbolt High Class (AI) TD (Amanda Williamson)
Runner Up in Group: Labrador Retriever
Aust Ch Cigwn Blues at Sun Rise (Elizabeth Thomas & Katy Thomas)
Baby in Group: Gordon Setter
Kemsley Kingston Rule (AI) (Sue Natoli)
Minor in Group: Pointer
Aust Ch Zensu Make It Rain (K Holtkamp/ B & H Clarke)
Junior in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Heiderst Pretty Penny (K Hincksman & Heiderst Kennels)
Intermediate in Group: Golden Retriever
Aust Ch Dompetan Celebrity Girl (Anna Quigley)
Open in Group: Irish Setter
Aust Sup Ch Rhiannon Code Red (Marina & Jacinta Scott)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Labrador Retriever
Aust Ch Blackhills Eternal Sun for Cigwn (Imp NZ) (E Thomas & K Thomas)
Runner Up Neuter in Group: English Setter
Aust Ch Graylors lady Mooch (M Cross)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Azel Onyx Isthe New Black (K Holtkamp)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Azel Playing With Fire (K Holtkamp)

English Setter
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kybraaron Denine Dozer (M Heritage)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kybraaron Limited Edition (M Heritage & D Tuckwell)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Graylors lady Mooch (M Cross)

Field Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Longbourn Gandalf Grayhame (Mrs J & Mr P Gregory)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Am & Aust Ch Snowcreek's She's All That (Imp USA) (Mrs S H Wright)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Heiderst Pretty Penny (K Hincksman & Heiderst Kennels)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Heiderst Montanna Moon (Kayla Hincksman)
Baby of Breed: Moruada Rip It Up (S H Wright)
Intermediate of Breed: Aust Ch Heiderst Sous Le Ciel De Paris (Miss K & Mrs I Hincksman)

Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dompetan Celebrity Girl (Anna Quigley)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Invernee Alpine Tikengold Amba (Lucy Weatherby)
Puppy of Breed: Adoringgold Firewrx AtDompetan (Anna Quigley)

Gordon Setter
Baby of Breed: Kemsley Kingston Rule (AI) (Sue Natoli)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Metropolis Yen Seraphina (Robyn Hanney)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Pauline Rudd)
Baby of Breed: Bushgold Dawns Southrn Aurora (Pauline Rudd)

Hungarian Wirehaired Vizsla
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Vadaszat Ashridge Woodland (Mrs Lucy Weatherby)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Vadaszat Hell On The Heart (Alex Whyte)

Irish Setter
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Rhiannon Code Red (Marina & Jacinta Scott)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cigwn Blues at Sun Rise (Elizabeth Thomas & Katy Thomas)
Baby of Breed: Cigwn Out of the Blue (AI) (E Thomas & K Thomas)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Blackhills Eternal Sun for Cigwn (Imp NZ) (E Thomas & K Thomas)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Dual Ch (RO) Neut Ch Riftintime Bohemian Rhapsody CDX RAE ORA (Anne Walkington)

Pointer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Onpoint A Class Act (Gerald J Munro)
Res Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Zensu Make It Rain (K Holtkamp/ B & H Clarke)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Zensu Incantation (AI) (Miss K Holtkamp/ Mr B & Mrs H Clarke)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ashbolt High Class (AI) TD (Amanda Williamson)

Weimaraner (Long-haired)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Waldwiese Xpect the Unexpected at Greywei (AI) (Greywei Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Greywei Most Wanted (Greywei Kennels)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Ms Tracie Edwards (SA) (Group Entry : 43)

Best in Group & Aust Bred in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Sup Ch Dachchimac Fast n Furious (Linda Stevens)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Norwegian Elkhound
Aust Ch Graabine Credence Barebone (Gabor Markotany)
Minor in Group: Dachshund (Wire Haired)
Aust Ch Dachdotcom Isadore W (Andrea Coss)
Puppy in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Briala Whispering Jack (LInda Stevens)
Junior in Group: Beagle
Aust Ch Brialey Im so Posh (Andrea Coss)
Open in Group: Borzoi
Aust Sup Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)

Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Calahorra Ntico Last Waltz RN TK S (Ms J Johnson)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Karakush Hemsworth (Miss N Archer)
Baby of Breed: Setterup Whiskey Devil (AI) (M Heritage)

Beagle
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Brialey Im so Posh (Andrea Coss)

Borzoi
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Marakhoff Saassicaia (Marakhoff Kennels)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Marakhoff Taanichka (Marakhoff Kennels)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Dachchimac Fast n Furious (Linda Stevens)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dachchimac Mother of Dragons (L K Stevens)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Briala Whispering Jack (LInda Stevens)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Picollo Teckel Honey Kiss (Imp RUS) (Mrs Erika Braas)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Emmiline Little Lies (AI) (Mrs Erika Braas)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tischamingo Life Isa Highway (J & F Walker)

Dachshund (Wire Haired)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Dachdotcom Isadore W (Andrea Coss)

Greyhound
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Xilone French Kiss (AI) (Ms B McClure)

Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Maclaomainn Derrys Dream (Mr Aaron Brooker & Mrs Rona Moss)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wulfgar Fletch Full Throttle (AI) (Mr R & Mrs M South)

Norwegian Elkhound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Graabine Credence Barebone (Gabor Markotany)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Juzrival Keepin It Real (AI) (A Barter & L Fletcher)
R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Valeighunter Meshindi (D & C Shearer / D Mitchell)

Saluki
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Padtheway Turandot (Ms W Downing/ Ms H Spence/ Mr N Strathdee)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Michelle Hammond (QLD)  (Group Entry : 57)

Best in Group & Puppy in Group: Border Collie
Aust Ch Neecabe Lucks A Fortune (Ryan Keys)
Runner Up in Group & Open in Group: Australian Cattle Dog
Aust Ch Bluverado Royal Rampage (Alan & Robyn Spargo)
Baby in Group: Australian Shepherd
Lanbart Tactical Shot (Hessenberger / Oakey)
Minor in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Wamphyri Unique Lil Fox (D & J Waugh)
Junior in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Hartly Big Bang (N Pearson)
Intermediate in Group: Shetland Sheepdog
Beauideal With Compliments To Hartly (N Pearson)
Aust Bred in Group: German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Crytara Blu Soxx (AI) (Mr C Fryar / Mrs C Shayler / Ms J Cathie)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Aust Gr & Neut Ch Hillmagic Purple Haze (E Bevk & R Koerber)
Runner Up Neuter in Group: German Shepherd Dog
Aust Ch Seasideshep Miss Bootifull (Emma Parsons)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bluverado Royal Rampage (Alan & Robyn Spargo)
Baby of Breed: Pureheel Royal Influence (Alan & Robyn Spargo)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Lanbart Wild Moose Chase ( AI) (Hessenberger/ Oakey)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Ukulunga Goodnight Moon (Imp NZ) (T Hessenberger)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lanbart Jet Black Heart (Hessenberger / Oakey)
Baby of Breed: Lanbart Tactical Shot (Hessenberger / Oakey)
Minor of Breed: Lanbart Encryption (Hessenberger / Oakey)

Border Collie
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Neecabe Lucks A Fortune (Ryan Keys)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Neecabe Versace (Sharon Hannigan)
Baby of Breed: Tyannashan Wendellen Ccasellen (Janine Connolly)
Open of Breed: Aust Ch Deitmahr Wesleysnipes (Janine Connolly)

Collie (Rough)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Triblu Morning Light (Tracy Rosenkranz)

German Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dux Di Casa Nobili (Imp ITA) (Mr G + Mrs E Parsons)
Res Bitch CC: Aust Ch Lakamari Totally Tameeka (Lakamari Kennels)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Seasideshep Miss Bootifull (Emma Parsons)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Crytara Blu Soxx (AI) (Mr C Fryar / Mrs C Shayler / Ms J Cathie)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Teamkuma Gottahavefaith (R Koerber & E Bevk)
Dog CC: Aust Ch Teamkuma Shinjiru (R Koerber & E Bevk)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Hillmagic Purple Haze (E Bevk & R Koerber)

Puli
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rustufarion Red Rocket (Royson Valore)

Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Beauideal With Compliments To Hartly (N Pearson)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hartly Big Bang (N Pearson)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Antudor The Vigilante At Lakamari (NBT) (Lakamari Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Begrayced Bandits Reminiscence (Renay Grace)
Minor of Breed: Wamphyri Unique Lil Fox (D & J Waugh)
Neuter BOB and Neuter Dog CC: Becassmic Doctor Love At Begrayced (Renay Grace)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Clarelly The Sugarland Express (Rhys Lloyd-Jones)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Roger Ellis (NSW)  (Group Entry : 38)

Best in Group & Open in Group: Shiba Inu
Aust Ch Yukan Be Cawt Redd Handed (AI) (Anna-Lee Forsberg)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Schnauzer
Swashbuckle Nero di Masaal (G Knight & S Gani)
Baby in Group: Siberian Husky
Aeukanmanuva Shoot to Win (AI) (C Yate)
Minor in Group: Portuguese Water Dog
Uptrend The Final Cut (Mrs R A & Miss S Beaman)
Junior in Group: Siberian Husky
WolfGirl Winter Storm (L Opbroek & N Tetley)
Aust Bred in Group: Cane Corso
Aust Gr Ch Kylasha Turn it up (Nicole Tetley & Lana Opbroek)

Bullmastiff
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Banobrae Hell or High Water (G & P Barber / J Karena)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Banobrae Circles of Hell (AI) (Gregory Barber)

Cane Corso
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Kylasha Turn it up (Nicole Tetley & Lana Opbroek)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Kylasha Tip of the Ice Burg (L Opbroek & N Tetley)

Dobermann
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Supreme Ch Vansitar Black and Gold (Imp NZ) (E Bell & Vansitar Kennels)

Newfoundland
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Baywatch Christmas Eve (Kim Bell)
Baby of Breed: Blackbears Isla Esme (Sue Frew)

Portuguese Water Dog
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Uptrend The Final Cut (Mrs R A & Miss S Beaman)

Schnauzer
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Swashbuckle Nero di Masaal (G Knight & S Gani)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Doenitz Larissa Antipova (AI) (G Knight & S Gani)

Shiba Inu
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Yukan Be Cawt Redd Handed (AI) (Anna-Lee Forsberg)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Aeukanmanuva Theforceawaken (J & C Aranyos)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: WolfGirl Winter Storm (L Opbroek & N Tetley)
Baby of Breed: Aeukanmanuva Shoot to Win (AI) (C Yate)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Miss Michelle Cowin (NSW)  (Group Entry : 44)

Best in Group & Aust Bred in Group: Schipperke
Aust Ch Monterrez Full Frontal At Barragan (NBT) (Graham Cruse & Neil Curwen)
Runner Up in Group & Junior in Group: French Bulldog
Aust Ch Senarabull Hermossa (Senthil Arunachalam)
Minor in Group: Japanese Spitz
Belzbentley Mother Of Dragons (Rebecca Bentley)
Puppy in Group: Japanese Spitz
Belzbentley Big Bang Theory (Rebecca Bentley)
Intermediate in Group: Dalmatian
Aust Ch Thunderspot I see the light (M O'Brien)
Open in Group: Schipperke
Aust Ch Monterrez Kind Of Special At Barragan(NBT) (Graham Cruse & Neil Curwen)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dalmatian
Aust Ch Thunderspot flash of silver (Melissa Obrien)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Thunderspot I see the light (M O'Brien)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Thunderspot secret prize (M O'Brien)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Thunderspot pina colada (M obrien)
Baby of Breed: Thunderspot hitch trailer blazer (M Obrien)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Thunderspot flash of silver (Melissa Obrien)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Senarabull Hermossa (Senthil Arunachalam)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Belzbentley Wild Card (Rebecca Bentley)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Belzbentley Stack the deck (Rebecca Bentley)
Baby of Breed: Belzbentley Feather Weight (Rebecca Bentley)
Minor of Breed: Belzbentley Mother Of Dragons (Rebecca Bentley)
Puppy of Breed: Belzbentley Big Bang Theory (Rebecca Bentley)
Neuter BOB & Neuter Bitch CC: Aust & Neut Ch Mannerking Mystical Dreams (Averil Llewellynn)
R/UP Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Belzbentley Hop Like A Husky (Christian Yate)

Poodle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rokshani Love In Motion (Mrs A Copeland)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rokshani Magical Edition (Julie Fraser)

Schipperke
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Monterrez Full Frontal At Barragan (NBT) (Graham Cruse & Neil Curwen)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Monterrez Epicentre (G Cruse)
Open of Breed: Aust Ch Monterrez Kind Of Special At Barragan(NBT) (Graham Cruse & Neil Curwen)