Sunshine Coast Kennel Club (QLD)

Date of Show : 22-Mar-2024 (Friday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Lynn Harrison (SA)   (Total Entry : 293)

Best in Show 1st: Poodle (Standard)
Aust Sup Ch Voila Raising The Stakes (Mr L Wright & Mr J Bennett)
Best in Show 2nd: Australian Shepherd
Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
Puppy in Show: Portuguese Water Dog
Uptrend Aqua Dizeak (AI) (Mrs R A & Miss S Beaman)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Almarjo Laura Von Schnitzel (M Yardley)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Colleen Stoate (VIC)  (Group Entry : 30)

Group 1st: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Matmor Escape To The Country (G & J Wilshier)
Group 2nd: Chihuahua (Smooth Coat)
A2O Ch CIB Aust Sup Ch Wachowa Tom Sawyer (Mrs Jennifer Watt)
Group 3rd: Chihuahua (Long Coat)
A2O Ch CIB Aust Sup Ch Wachowa 00 Seven (Mrs Jennifer Watt)
Baby in Group: Havanese
Ellourapark Majik Touch (Mre C Millman)
Puppy in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Ch Wachowa Miss Demeanour (Mrs Jennifer Watt)

Australian Silky Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Silkydaise Dusted With Cocoa (Pauline Tate)
Baby of Breed: Silkydaise Whats The Rumour (Pauline Tate)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Matmor Escape To The Country (G & J Wilshier)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cavlamour Pomp And Pizazz (G & J Wilshier)
Res Dog CC & Junior of Breed: Fasusq Brave New World (Miss A K Dunne)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: A2O Ch CIB Aust Sup Ch Wachowa 00 Seven (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wachowa Rafaello (Mrs Jennifer Watt)
Baby of Breed: Wachowa Man About Town (Mrs Jennifer Watt)
Baby (Bitch) of Breed: Wachowa Shes Got The Look (Mrs Jennifer Watt)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: A2O Ch CIB Aust Sup Ch Wachowa Tom Sawyer (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wachowa Fifi Box (Mrs Jennifer Watt)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wachowa Miss Demeanour (Mrs Jennifer Watt)

Havanese
Baby of Breed: Ellourapark Majik Touch (Mre C Millman)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Alwood Jarai (Alwood Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Alwood Ashika (Alwood Kennels)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Alwood Muzukashi (Alwood Kennels)

Lowchen
Baby of Breed: Kristarz Wrecking Ball (Ms R Speers & Mrs C & Miss K Harding)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Ms Kerryn Harvey (SA)  (Group Entry : 41)

Group 1st: Jack Russell Terrier
Aust Ch Whatajack Ace Of Hearts (Garry Butler, Donna Horne & Laureen Horne)
Group 2nd: Dandie Dinmont Terrier
Aust Ch Jollygaze Trilby (AI) (G Hovey Jacobs & Dr EM Greenway & A Cooney)
Group 4th: Norwich Terrier
Aust Ch UK Ch Ragus Cob Nut (Ann C Fraser)
Baby in Group: Staffordshire Bull Terrier
Ourgang Untold Gold (Annabel Wolf)
Puppy in Group: Australian Terrier
Aust Ch Aronaw Meant To Bee (Lauren Lobegeiger)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Gr Ch Dual Ch (F) Ourgang Dirty Bang (Annabel Wolf)

American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Amstarfx Callisto Moon (AI) (Kelly A Lucey)

Australian Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Aronaw Meant To Bee (Lauren Lobegeiger)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wanora Girl In A Blue Dress (Debbie Schaeller)
Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Aust Ch Aronaw Bees Knees (Debbie Schaeller)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Deroyale Queen Of Hearts (Rv & Gd Crowther)

Dandie Dinmont Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Jollygaze Trilby (AI) (G Hovey Jacobs & Dr EM Greenway & A Cooney)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Whatajack Ace Of Hearts (Garry Butler, Donna Horne & Laureen Horne)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ouwitllemate Kiss My Class (Donna & Laureen Horne)
Puppy of Breed: Whatajack Snitches Get Stiches (Mrs D & Miss L Horne & Mr G Butler)
Puppy (Bitch) of Breed: Jackofhearts Sheza Legacy (K & A Birch)

Kerry Blue Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Olizure Flameboyant with Cavadah (Miss S Corkhill/Mrs P & B Oliphant)

Norwich Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch UK Ch Ragus Cob Nut (Ann C Fraser)

Staffordshire Bull Terrier
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ourgang Unbelievable (Annabel Wolf)
Baby of Breed: Ourgang Untold Gold (Annabel Wolf)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Dual Ch (F) Ourgang Dirty Bang (Annabel Wolf)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Westland Versace (Mr G & Mrs C Bowers)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Westland To Be Contd Sweetie (Mr G & Mrs C Bowers)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Limerick Skirl O The Pipes (Imp NZ) (Mrs A Tohill)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Tarrafern Jazz Is My Style (P & A Tohill)
R/UP Neuter BOB & Res Neuter Bitch CC: Aust Ch Westland Bolli Stoli Darling (Mr G & Mrs C Bowers)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Dianne Lee (VIC)  (Group Entry : 54)

Group 1st: Golden Retriever
Aust Ch Ikentrieve La Violetta Rose (Mrs B Kent & Miss M Kent)
Group 3rd: Irish Water Spaniel
Aust Ch Waterboys Its The Way We Roll (Ms Penni Smith)
Group 4th: Flat Coated Retriever
Aust Ch Skyehaven Reign Of Chaos (AI) (Mrs B & Miss M Kent)
Puppy in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Ch Hartset Light The Fire Within (Ms Jenny Hampton)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Cocker Spaniel
Aust Ch Shelpin Aim For The Stars (Shellie Galpin)

Bracco Italiano
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Braconpoynt Sealed With A Kiss (Gaynor Simpson)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Braconpoynt Tinos Wild Rose (Gaynor Simpson)

Cocker Spaniel
Junior (Dog) of Breed: Braycharm Kode Breaker (Mrs Shellie Galpin & Ms Amanda Bray)
Intermediate of Breed: Aust Ch Shelpin Star Huntress (Mrs Shellie Galpin)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Shelpin Aim For The Stars (Shellie Galpin)

Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Skyehaven Reign Of Chaos (AI) (Mrs B & Miss M Kent)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Gillbrae The Gamekeeper (AI) (Olga Gillies, M Belle Isle, J Toyer)
Bitch CC & Junior of Breed: Gillbrae Games People Play (Olga Gillies, M Belle Isle, J Toyer)

Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ikentrieve La Violetta Rose (Mrs B Kent & Miss M Kent)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Paterbetgold N Braewattie (T & P Kurtz)
Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Ikentrieve Fox Onthe Run (Mrs B & Miss M Kent)

Irish Water Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Waterboys Its The Way We Roll (Ms Penni Smith)

Labrador Retriever
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sunero Power And Majesty SWN (Mackenzie Parr)

Large Munsterlander
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Neuseeland Amarina (Imp NZ) (Rebbecka Rowett)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hartset Light The Fire Within (Ms Jenny Hampton)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Ms Kerryn Harvey (SA) (Group Entry : 49)

Group 2nd: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Mallaway Legacy of Synjaz (Miss M Gallaway & Mr R Gallaway)
Group 3rd: Saluki
Aust Sup Ch Pazada Keeping Up Appearances (AI) (P & R Bazzocco / G & P Russell)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Almarjo Laura Von Schnitzel (M Yardley)

Afghan Hound
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Suliman Interstellar (AI) (Mrs NB Collins)

Basenji
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Glendawn Curious N Curiouser (Mrs L & Miss A Thompson)

Basset Fauve de Bretagne
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Arendt All Hail The King (K Wishart)

Beagle
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Orobay All That Jazz (Miss R Telfer)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Kislev Black Cat Blues (Malcolm & Karin Cruse)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Splendak First Chapter (B K & Y J Shaw)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Mallaway Legacy of Synjaz (Miss M Gallaway & Mr R Gallaway)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Assuana Sultana (Ms Lisa Marsh)
Baby of Breed: Almarjo Frida Von Schnitzel (Mark Yardley)
Baby (Dog) of Breed: Almarjo Walter Von Schnitzel (Mark Yardley)
Puppy of Breed: Langtally My Sister Sam (Ms Lisa Marsh)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Almarjo Laura Von Schnitzel (M Yardley)

Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Maclaomainn Dukeofedinburgh (AI) (Rona Moss & Karina Harrison)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Irishrock Eabha of Erin (Mrs Karina Harrison & Mrs Diann Hart)

Portuguese Podengo (Small Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Alarves Queen for a Day (Mr P & Mrs D Comrie)

Rhodesian Ridgeback
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Riginal Free My Soul (Stephen Hughes & Shayne Foster)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Shelpin Harmoniousmotion (Helana Galpin)

Saluki
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pazada Keeping Up Appearances (AI) (P & R Bazzocco / G & P Russell)

Whippet
Junior of Breed: Ridgesetter We Go Together (Julie Jenkins)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Shalique Dancing In The Dark (T & K Cooney)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Dianne Lee (VIC)  (Group Entry : 44)

Group 1st: Australian Shepherd
Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
Group 2nd: Border Collie
Aust Ch Classicyds Resting Witch Face (AI) RN (Jason/ Nadia & Mel Attridge)
Group 4th: Australian Stumpy Tail Cattle Dog
Aust Ch Justpuremac Its Hot To Trot (NBT) (Mr C Webb)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Finnish Lapphund
Aust Ch Janoby Get Ova It (Janoby Kennels)

Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)

Australian Stumpy Tail Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Justpuremac Its Hot To Trot (NBT) (Mr C Webb)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Aust Ch Tropicrain Khaleesi (Charntelle Raffaele)
Baby of Breed: Yondale By A Country Mile (NBT) (Mr A Ziebell)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Belgenbeau LA Nights (Lynda Trotter / Mr J & Mrs K Kresina)

Border Collie
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Classicyds Resting Witch Face (AI) RN (Jason/ Nadia & Mel Attridge)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Cannyben U Had To B A Big Shot At Classicyds (Jason, Nadia & Mel Attridge / Ron & Janice Mc Kiernan)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Abbymor The Sundance Kid (Mrs J Banks)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Abbymor Little Miss Sunshine (Mrs J Banks)
Baby of Breed: Abbymor Mister Lucky Shot (Judy Banks)
Baby (Bitch) of Breed: Abbymor Miss Sugar Shot (Judy Banks)
Puppy of Breed: Qeltynn Oh What A Night At Risyntira (Mrs L J Dunne)

Finnish Lapphund
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Janoby Naughty Nickers (Janoby kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Janoby James Bond (AI) (Janoby Kennels)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Janoby Get Ova It (Janoby Kennels)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Nagemlace Warmth of Winter (Megan Stevens)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Eishund Blonde Is Th New Black JC (Angela Sneddon)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Lynn Harrison (SA)  (Group Entry : 30)

Group 1st: Shiba Inu
Aust Ch Shado-Lans Empire Stryks Back With Rakurai (AI) (Imp NZ) (Jennifer Nield & Megan Shuttlewood)
Group 2nd: Bullmastiff
Aust Sup Ch Salieri Boston Legal (M & V Yates / D Yates)
Group 3rd: Russian Black Terrier
Aust Ch Tvorimir Supernova (AI) (Rebecca Dimitrov)
Puppy in Group: Portuguese Water Dog
Uptrend Aqua Dizeak (AI) (Mrs R A & Miss S Beaman)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: St Bernard
Aust Ch Snomark Jl Queen Of Hearts (AI) JC (Lauren McKillop-Davies)

Akita
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Shinano Its Time AtKaisho (Mr Craig & Malisa Moffat)

Bernese Mountain Dog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Trivale Vera Blue (M K Smith & G J Keown)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Salieri Boston Legal (M & V Yates / D Yates)

Dobermann
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wattavue Innocent Embrace (Maree Nesbitt)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Wattavue Quest for Fortune (AI) (Rhonda Harnell & Les Fabian)
Baby of Breed: Salieri Hocus Pocus (M & V Yates & D Yates)

Portuguese Water Dog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Uptrend Aqua Dizeak (AI) (Mrs R A & Miss S Beaman)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ryzylva Ship Ship Hooray (M & S Lilley)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Ryzylva Take No Ship (Mr M & Mrs S Lilley)

Rottweiler
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)

Russian Black Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tvorimir Supernova (AI) (Rebecca Dimitrov)

Samoyed
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Aspenbeauty Galactix Nrthn Sky (Mrs Joan Webb)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Snowweb On Parade (Mrs Joan Webb)

Shiba Inu
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Shado-Lans Empire Stryks Back With Rakurai (AI) (Imp NZ) (Jennifer Nield & Megan Shuttlewood)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ilsonyo Hai Yuu (Bronwyn Frewen-Lord & Megan Shuttlewood)

St Bernard
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Salhia First Edition JC (Lauren McKillop-Davies)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Salhia Cheesy On The Eyes (AI) (Lauren Mckillop-Davies)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Snomark Jl Queen Of Hearts (AI) JC (Lauren McKillop-Davies)

Yakutian Laika
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Mydnytblue Somethintotalkabout (Brandon Dodd)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Mydnytblue Talk Of The Town (Brandon Dodd / Cindy Lee Farnel)
Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Aust Ch Mydnytblue Twist And Shout (B Dodd & C Crosby)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Lynn Harrison (SA)  (Group Entry : 45)

Group 1st: Poodle (Standard)
Aust Sup Ch Voila Raising The Stakes (Mr L Wright & Mr J Bennett)
Group 2nd: Schipperke
Aust Ch Beadale I The Captain (NBT) (Lynette Niemann)
Group 3rd: Great Dane
Aust Ch Hi-Air Lockheed Martin Golden Eagle (USA) (Imp USA) (RJ & KV Whitelock)
Group 4th: French Bulldog
Aust Ch Alangrove A Knights Tale (Abbey Williams & Mechelle McFadzen)
Puppy in Group: Shih Tzu
Aust Ch Tzutique Where The Heart Is (Robyn Hawke)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Schipperke
Aust Ch Neut Ch Monterrez Global Pandemic (Mr P & Mrs D Comrie)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Loualli Miss Demenor (Jane Caccaviello)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Keljamar Theres A Twist JC (Amy Hoult & Kellie P)

British Bulldog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Beeman Abracadabra (Mrs Debbie Morrison-Teirney)

Chow Chow
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rynkls Majyc Is About (T Cumner)

Dalmatian
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Gentry Dakota Rae Of Sunshine (Amber Fallon)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Alangrove A Knights Tale (Abbey Williams & Mechelle McFadzen)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Cauzinhavoc At War Paint (Mrs J Lanham)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Protectabull Queen Dolcevita (Mrs Brie Bell)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Protectabull Sweet Revelation (Mrs Brie Bell)
Puppy (Dog) of Breed: Beunyque He Is All That (Nri La'Voix)

Great Dane
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hi-Air Lockheed Martin Golden Eagle (USA) (Imp USA) (RJ & KV Whitelock)

Japanese Spitz
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Mannerking Meant To Be At Hawkesmill (Mrs Barbara A Winch)

Keeshond
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hunkeedori Where Legends Begin (AI) (Ms J Hampton)

Poodle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Bienaime Duchess Royale (S & L Darling)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Bienaime Lil Solo Sapphire (S & L Darling)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Bienaime Lil Silver Arrow RN (S & L Darling)

Poodle (Standard)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Voila Raising The Stakes (Mr L Wright & Mr J Bennett)
Baby of Breed: Wazky Sweet Valentine (Rowan Canella)

Poodle (Toy)
Baby of Breed: Poodiful Good Vibrations (Aine Davis & Elle Robinson)

Schipperke
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Beadale I The Captain (NBT) (Lynette Niemann)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Daechris Gaius Octavious (Mrs Anne Scott)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Monterrez Global Pandemic (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Neut Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Tzutique Where The Heart Is (Robyn Hawke)