Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

Date of Show : 7-Jun-2024 (Friday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Barbara Doyle (VIC)   (Total Entry : 283)

Best in Show & Open in Show: Saluki
Aust Ch Skyzar Frozen In Time (AI) (Nicole Snerling)
Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Irish Terrier
Aust Sup Ch Anluan Ruff N Tumbl at Ayladee (Donna Robinson)
Baby in Show: Chesapeake Bay Retriever
Kabova Wet N Wild (R Holtkamp)
Minor in Show: Portuguese Water Dog
Aust Ch Arcticpalace Ocean Ellegance (Mr C & Mrs R Foster)
Junior in Show: Havanese
Aust Ch Beljala Precious Commodity (James & Alanna Bell)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Hungarian Vizsla
Aust Ch Neut Ch Metropolis Beaucoup Beaucoup (AI) (Robyn Hanney)
Runner Up Neuter in Show: Saluki
Aust Gr Ch & sFCh Skyzar Girl On Fire JC (Nicole Snerling)

Baby SweepStakes - 1st Place: German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Azincourt Medusa (Miss C & Miss J Bird)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Schipperke
Monterrez X Marks The Spot (AI) (Graham Cruse & Neil Curwen)

Puppy SweepStakes - 2nd Place: Boston Terrier
Strongstorm Serenity Now (L & K Kavanagh)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Portuguese Water Dog
Aust Ch Arcticpalace Ocean Ellegance (Mr C & Mrs R Foster)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr John J Doyle (VIC)  (Group Entry : 76)

Best in Group & Intermediate in Group: Pug
Aust Ch Kabova Viva La Vida (R & F Holtkamp)
Runner Up in Group & Junior in Group: Havanese
Aust Ch Beljala Precious Commodity (James & Alanna Bell)
Baby in Group: English Toy Terrier (Black and Tan)
Hunterval Dark Blue Obsession (Ash Lamborne)
Aust Bred in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Matmor Raffles (M Morse & W Henderson)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Italian Greyhound
Aust Ch Neut Ch Piccino Love Bug (Sally Cole)

Australian Silky Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Brunkerville Nellie Melba (Mr S Gill)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Balkana Read All About It (J Camac)

Cavalier King Charles Spaniel
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Matmor Raffles (M Morse & W Henderson)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Grand Ch Matmor Just The Way You Are (Mathew Morse & Will Henderson)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Swinabie Magic in Springtime (Donna Dickson)
Junior of Breed: Aust Ch Swinabie He Stole My Heart (Donna Dickson)
Intermediate of Breed: Pecassa's Gonna Be A Might King (Imp Nor) (Mrs K Somerfield)

Chihuahua (Long Coat)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Whatshades The London Look (Samantha Liwanowski)
Baby of Breed: Vittorioso Hugo Boss (Samantha Liwanowski)

Chihuahua (Smooth Coat)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Perrillo Mannytina Sally (Samantha Liwanowski)

Chinese Crested Dog
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Brunkerville Roadside Assist (Mr S Gill)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Hunterval Lady Valnurana (Ash Lamborne)
Baby of Breed: Hunterval Dark Blue Obsession (Ash Lamborne)

Havanese
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Beljala Precious Commodity (James & Alanna Bell)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Beljala Game Set And Match (James and Alanna Bell)
Minor of Breed: Ellourapark Majik Touch (Mre C Millman)

Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Jayveeque All That Glitters (Ms S Cole)
R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Jayveeque Bon Bon (Ms S Cole, Miss J Hardwicke & Miss S Marvin)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Jayveeque Time To Shine (Ms S Cole)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Piccino Love Bug (Sally Cole)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Alwood Sumomo (Janelle Willoughby)
Baby of Breed: Alwood Maegashir (Alwood Kennels)

Miniature Pinscher
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Marniechar Marty McFly (Karen J Copeland)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: NZ Ch Aust Ch Panache Candle In The Wind (Imp NZ) (Mrs K J Copeland)

Papillon
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Morte Et Dabo (R W & L Corbett)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Sabelia Silver Shadows (R W & L Corbett)

Pug
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kabova Viva La Vida (R & F Holtkamp)

Yorkshire Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Menakada Anzacs Tribute (Mrs Shayne Scott)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Menakada Amazing Grace (Mrs Shayne Scott)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Amanda Everson (QLD)  (Group Entry : 36)

Best in Group & Aust Bred in Group: Irish Terrier
Aust Sup Ch Anluan Ruff N Tumbl at Ayladee (Donna Robinson)
Runner Up in Group: Australian Terrier
Aust Ch Kalvalepark By My Number One (Mrs S Gilkison)
Baby in Group: Parson Russell Terrier
Majestatisch Stole My Heart (W Casey)
Minor in Group: Staffordshire Bull Terrier
Ourgang Untold Gold (Annabel Wolf)
Junior in Group: Norwich Terrier
Aust Ch Dassin Reddy To Rock (C Moore & R Mallinder)
Open in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)

American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Imperiums American Gangster (Cassie Caple)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kalvalepark By My Number One (Mrs S Gilkison)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Truaussie Brave Heart (Sharon Gilkison)
Bitch CC & Puppy of Breed: Cliftop Right Here Right There (Mrs S Gilkison)

Cairn Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Kelkirie Hello Dolly (Donna Robinson)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Ayladee Something Inthe Orange (Donna Robinson)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Firezan Dusty Springfield (A Bowe and S King)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Firezan Annie Lennox (Annette Bowe)

Irish Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Anluan Ruff N Tumbl at Ayladee (Donna Robinson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Ayladee Vin Diesel (AI) (Mr Neil Robinson)

Norwich Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Dassin Reddy To Rock (C Moore & R Mallinder)

Parson Russell Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Missigai Final Blaze (LM Denny)
Baby of Breed: Majestatisch Stole My Heart (W Casey)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Swanky The Avenger (Anette Johansen)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ourgang Untold Gold (Annabel Wolf)

Tenterfield Terrier
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Triagen Troopers Cool Ace (T Morrison)
Bitch CC & Puppy of Breed: Kreelapark Lil Panda (T Morrison)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Oklahs Mystorious (Mrs Kimberley Kennedy)

West Highland White Terrier
Baby of Breed: Dassin Let It Reign (C Moore & R Mallinder)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Barbara Doyle (VIC)  (Group Entry : 38)

Best in Group & Open in Group: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Aust Ch Tarshona Texas Lone Star (AI) (Mrs K Walker & Mrs C Turnbull)
Runner Up in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Sup Ch Jettz American Flyer (Victoria Masterfield & Nicole Tipping)
Baby in Group: Chesapeake Bay Retriever
Kabova Wet N Wild (R Holtkamp)
Minor in Group: Hungarian Vizsla
Metropolis Invincible Jubilant (Robyn Hanney)
Puppy in Group: Golden Retriever
Wysiwyg Do That Again (AI) (A Adamopoulos)
Junior in Group: Brittany
Aust Ch Kirinbell Diamond Dealer SWN (Samantha Ibbott-Cordi)
Intermediate in Group: Cocker Spaniel
Aust Ch Sandtoys Smokin Inthboyz Room (N & S Lane)
Aust Bred in Group: Brittany
Aust Ch Kirinbell Absolutely In Love (AI) RN (Mrs S Ibbott-Cordi & Mrs G Loft)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Hungarian Vizsla
Aust Ch Neut Ch Metropolis Beaucoup Beaucoup (AI) (Robyn Hanney)

Brittany
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kirinbell Absolutely In Love (AI) RN (Mrs S Ibbott-Cordi & Mrs G Loft)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kirinbell Diamond Dealer SWN (Samantha Ibbott-Cordi)

Chesapeake Bay Retriever
Baby of Breed: Kabova Wet N Wild (R Holtkamp)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Carohn Total Genius (Janelle Beaumont)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sandtoys Smokin Inthboyz Room (N & S Lane)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Cobalt Irish Logo (Ms R Rice)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Jettz American Flyer (Victoria Masterfield & Nicole Tipping)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Packsaddle Dressed To Race (K Holtkamp, V & C Craig)
Baby of Breed: Jettz Avenger (V Masterfield & N Snerling)

Golden Retriever
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Wysiwyg Do That Again (AI) (A Adamopoulos)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Metropolis In Xcelsis Deo (AI) (Ms Robyn Hanney)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Metropolis Finessefantastique (Ms Robyn Hanney)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Metropolis Invincible Jubilant (Robyn Hanney)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Metropolis Beaucoup Beaucoup (AI) (Robyn Hanney)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Joalbe Believe It Or Not (V A Dodge)
Baby of Breed: Joalbe On Wings (V A Dodge)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tarshona Texas Lone Star (AI) (Mrs K Walker & Mrs C Turnbull)
Baby of Breed: Micmaq Orange Crush (Mrs K Walker & Mrs C Turnbull)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Griswold Vienna waltz (AI) (Jodie Fogarty)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Barbara Doyle (VIC) (Group Entry : 33)

Best in Group & Open in Group: Saluki
Aust Ch Skyzar Frozen In Time (AI) (Nicole Snerling)
Junior in Group: Deerhound
Lainnir Anglesite (Sandra Waugh)
Aust Bred in Group: Irish Wolfhound
Aust Ch Lovellen Lord Grayson Manor (AI) (Mrs L Osborne & Miss M Osborne)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Saluki
Aust Gr Ch & sFCh Skyzar Girl On Fire JC (Nicole Snerling)
Runner Up Neuter in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Neut Ch Berghutte Tiger Lilly (Nerida Gilfillan)

Basenji
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Nayembe Malias Raza (Dr D Braithwaite & Miss M Clift)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Nayembe Malias Sala (Dr D Braithwaite & Miss M Clift)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nayembe Sarabis Tane (Dr D Braithwaite & Miss M Clift)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nayembe Sarabis Seka (Dr D Braithwaite & Miss M Clift)

Beagle
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Cliftop Walking On Sunshine (Mrs S Gilkison)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Zuridachs Nikkita (Joann Linton)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Waterfall Way Bronte (Nerida Gilfillan)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Manning Black Tilley (AI) (Nerida Gilfillan)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Berghutte Tiger Lilly (Nerida Gilfillan)

Deerhound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Lainnir Anglesite (Sandra Waugh)

Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lovellen Lord Grayson Manor (AI) (Mrs L Osborne & Miss M Osborne)

Portuguese Podengo (Small Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ballahond Gelar Bolt (Sandra Bell & Lisa Reece)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Rijstone Archer at Cedarose (Vicki Page)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Cedarrose Ardhi Spirit (Vicki Page)

Saluki
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Skyzar Frozen In Time (AI) (Nicole Snerling)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch & sFCh Skyzar Girl On Fire JC (Nicole Snerling)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Don Mahoney (NSW)  (Group Entry : 39)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Old English Sheepdog
Aust Sup Ch Woolebull Up Country Girl CD RN (P & S Evans / P Hartwell)
Baby in Group: German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Azincourt Medusa (Miss C & Miss J Bird)
Minor in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Idelia Marty In Love (Mrs S McCammon & Miss O Coop)
Junior in Group: Australian Cattle Dog
Warrukadli Island Nation (K Holtkamp)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Border Collie
Aust Ch Neut Ch Bordalace Diamond Inth Ruff (A J Cowin)
Runner Up Neuter in Group: White Swiss Shepherd Dog
Aust Gr Ch Neut Ch R Ch Silversuisse Dragons Serenity (AI) CCD RAE RM TK N FS S HTM A ET CAA WPD WWPD (C & S Harris / H Scott / Mrs M Herba)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Warrukadli Island Nation (K Holtkamp)

Border Collie
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bordalace For Heavens Sake (Alison J Cowin)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Bordalace Diamond Inth Ruff (A J Cowin)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Gewalt Tango (Gewalt Kennels)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Azincourt Rudy (AI) (Mr A C & Mrs S L Bird)
Baby of Breed: Cinderhof Giiotto (Sarah Lauenstein)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Azincourt Miss Dior (Miss C Bird)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Azincourt Gianni (Miss C & Miss J Bird)
Baby of Breed: Azincourt Medusa (Miss C & Miss J Bird)
Minor of Breed: Azincourt Giselle (Miss C & Miss J Bird)

Old English Sheepdog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Woolebull Up Country Girl CD RN (P & S Evans / P Hartwell)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Woolebull Up Holding the Law RA CCD CD (Mandy Greguric)

Puli
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Rustufarion Untold Mission (Miss S Greguric & Mr R Valore)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sharndah Its Time To Party (Yvonne & La Raine)
Baby of Breed: Sharndah Wind Bneathmywings (Yvonne & La-Raine)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Idelia Marty In Love (Mrs S McCammon & Miss O Coop)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aliasa The Brighter Side (Aliasa)

White Swiss Shepherd Dog
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Neut Ch R Ch Silversuisse Dragons Serenity (AI) CCD RAE RM TK N FS S HTM A ET CAA WPD WWPD (C & S Harris / H Scott / Mrs M Herba)
R/UP Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Ch Neut Ch Silversuisse Justin Time (AI) CCD RAE JC ET HTM N TK S WNPD (M Herba / C & S Harris / Ms H Scott)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr John J Doyle (VIC)  (Group Entry : 24)

Best in Group & Open in Group: Siberian Husky
Aust Sup Ch Taejaan How The West Was Won (AI) (NJ Rule-Steele/ M Burton/ A Taylor/ S Turay)
Baby in Group: Schnauzer (Miniature)
Redorah The Highwayman (Mrs D Cooper)
Minor in Group: Portuguese Water Dog
Aust Ch Arcticpalace Ocean Ellegance (Mr C & Mrs R Foster)
Junior in Group: Schnauzer (Miniature)
Aust Ch Schonhardt Cat Does it Again (Jo Stone)

Dobermann
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Santop Flame Of The Night (Rebecca Richards)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Vansitar Of Two Minds (A & T l Chakraborty / Vansitar Dobermanns)

Portuguese Water Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Arcticpalace Ocean N Waves (C & R Foster)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Arcticpalace Ocean Ellegance (Mr C & Mrs R Foster)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Schonhardt Cat Does it Again (Jo Stone)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Alclay Meets Ebshyne (Mrs A Neyle & Mrs V Craig)
Baby of Breed: Redorah The Highwayman (Mrs D Cooper)
Minor of Breed: Thyliebe Ready For Battle at Ebshine (Veeni Craig)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Taejaan How The West Was Won (AI) (NJ Rule-Steele/ M Burton/ A Taylor/ S Turay)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Amanda Everson (QLD)  (Group Entry : 37)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Keeshond
Hunkeedori Iz Nota Dirty Wurd (AI) (K Santas / M Matwijow / C Rouland)
Baby in Group: Schipperke
Monterrez X Marks The Spot (AI) (Graham Cruse & Neil Curwen)
Minor in Group: Xoloitzcuintle (Miniature)
Brunkerville Tadeas (Mr S Gill)
Puppy in Group: German Spitz (Mittel)
Mazikeen Turn Up The Night (Sheree Heath)
Junior in Group: Keeshond
Hunkeedori Runninamuckazalwayz (K Santas & C Rouland)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Spitz (Mittel)
Aust Sup Ch Mediaevalage Gemma’s Delight (Sheree Heath)
Runner Up Neuter in Group: Schipperke
Aust Neut Ch Monterrez Up Where We Belong (Miss R Rouland)

Boston Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Strongstorm Serenity Now (L & K Kavanagh)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Strongstorm Locked N Loaded (AI) (L & K Kavanagh)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kamea Make Your Move (S Lovett-Laverty)

French Bulldog
Dog CC & Puppy of Breed: Tufsteen Shadow Shocker (Miss M Johansson & Mrs V Fulham)

German Spitz (Mittel)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fyreburst Victory Lap (D Armstrong)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Mazikeen Turn Up The Night (Sheree Heath)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Mediaevalage Gemma’s Delight (Sheree Heath)

Great Dane
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Underane Legends Thgoldnthmask (AI) (Rhonda Harvey)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Underane Legends Wild West (AI) (Rhonda Harvey)

Keeshond
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Hunkeedori Iz Nota Dirty Wurd (AI) (K Santas / M Matwijow / C Rouland)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Hunkeedori Runninamuckazalwayz (K Santas & C Rouland)

Schipperke
Baby of Breed: Monterrez X Marks The Spot (AI) (Graham Cruse & Neil Curwen)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Monterrez Up Where We Belong (Miss R Rouland)

Xoloitzcuintle (Miniature)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wazzat Taha Altisimo (K Mackay & J Dinis)
Minor of Breed: Brunkerville Tadeas (Mr S Gill)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Fr Jch Sk Jr Ch Aust Ch Belmont Kitlali De Citlalicue (Imp CZE) TK.S RN ET (Sacha Packer)