Dogs NSW Northern Region (Coastal) Committee (NSW)

Date of Show : 6-May-2018 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr John Rowles (NSW)

Best in Show & Open in Show: Australian Shepherd
HK/US Gr & Aust Sup Ch Impact's Pop Rocks GCG (Imp) (T Thomas/ B West/ H Cong)
Runner Up in Show: Border Collie
Aust Sup Ch Pukawidgee Name Of The Wind (Ashlee Houlden & Jarrod Tyler)
Baby in Show: Golden Retriever
Wysiwyg Not a Moment Too Moon (A Adamopoulos)
Minor in Show: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Almarjo Lady Sara (Mr M Yardley)
Puppy in Show: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Ch Wachowa That Kinda Girl (Mrs Jennifer Watt)
Junior in Show: Flat Coated Retriever
Aust Ch Almanza Double Action Dark Kiss (Imp SWD) (Peter King)
Intermediate in Show: Lhasa Apso
Aust Sup Ch Zaland Bourne Supremacy (B Beves & N Estatheo)
Aust Bred in Show: Dalmatian
Aust Ch Krystaway Polka Dot Bikini (R & D Harbin)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Schipperke
Aust Gr Ch / Neut Ch Beadale Tell No Tales (Ms Rochelle Manderson)

Baby SweepStakes - 2nd Place: Whippet
Chakrata Polly Wheresya Dolly (Mrs A E E Curran & Ms J Hall)

Puppy SweepStakes - 2nd Place: Rottweiler
Vonzennith Josev (Shaun Oldbury)

Veteran SweepStakes - 2nd Place: Schipperke
Aust Sup Ch Hapipet Mystery Solved RN ADX JDX SDX SPDX GD DWDFS HTM N (Ms Rochelle Manderson)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Wendye Slatyer (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Sup Ch Wachowa Workn Class Man (Mrs Jennifer Watt)
Runner Up in Group: Tibetan Spaniel
Aust Gr Ch Atalair Don Quixote (B R & B J Matthews)
Baby in Group: Pekingese
Ormalu Giorgio Armani (Mrs Patricia Smith)
Minor in Group: Pug
Kabova Undercover Agent (R Holtkamp)
Puppy in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Ch Wachowa That Kinda Girl (Mrs Jennifer Watt)
Open in Group: Griffon Bruxellois
Aust Gr Ch Tzani Mr Magoo (Tim Mills & Diana Norman)
Runner Up Neuter in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust & Neut Ch Noonameena Orion Star (J & Y Faber)

Australian Silky Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Darsa Cast A Spell (Imp HRV) (Kristina Pastiu)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Allannette Causin A Storm (Mrs A Collins & Mrs K Pastiu)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Pabianpark Thyme After Thyme (W & S L Pabian)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Noonameena Dancing Kacey (J & Y Faber)
Baby of Breed: Chevalove Hugo Boss (R Holtkamp)
Puppy of Breed: Noonameena Miss Personality (J Faber)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Noonameena Orion Star (J & Y Faber)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wachowa Tilly Devine (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Gr Ch Wachowa Benjamin Brown (Mrs Jennifer Watt)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Wachowa Queen Of The Desert (Mrs Jennifer Watt)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Wachowa Workn Class Man (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Wachowa Man On A Mission (Mrs Jennifer Watt)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wachowa That Kinda Girl (Mrs Jennifer Watt)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wachowa Dazzle I Do (Mrs J Watt)
Baby of Breed: Aust Ch Wachowa Susie Carmichael (Mrs Jennifer Watt)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Brunkerville Hash Tag Mr Jag (M Cager)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Shabadi Out Back Girl (M Cager)

Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Tzani Mr Magoo (Tim Mills & Diana Norman)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: I'm Rosa At Tzani Unlimited (Diana Norman)
Baby of Breed: Aust Ch Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)

Havanese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Unico Waiting In Ore (Mr A & Mrs K Yardley)

Papillon
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Elenbah Fleur De Lis (Anne Fulton)

Pekingese
Baby of Breed: Ormalu Giorgio Armani (Mrs Patricia Smith)

Pug
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kabova Special Agent Jay (R Holtkamp)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kabova Venus Rising (J Whitney)
Minor of Breed: Kabova Undercover Agent (R Holtkamp)
Puppy of Breed: Kabova Yours Truly (J Whitney)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Kabova Crowded House (Jenny Whitney)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Atalair Don Quixote (B R & B J Matthews)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Helen Beasley (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Bedlington Terrier
Aust Sup Ch Piperdene Chantily Lace (Mr R J & Mrs P A Osmachenko)
Runner Up in Group & Minor in Group: Scottish Terrier
Aust Ch Bescotted Legend of Zorro (S Campbell)
Baby in Group: West Highland White Terrier
Redinbrin Presummed Innocent (S & A Cloughley)
Intermediate in Group: West Highland White Terrier
Aust Ch Hindsight Skywalker (Kathy Mankey)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Wanora La Walkin On Sunshine (Lauren Lobegeiger)
Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Aronaw Passion Pop (Lauren Lobegeiger)

Bedlington Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Piperdene Chantily Lace (Mr R J & Mrs P A Osmachenko)

Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Bullysik All Hallows' Eve (Jasmine Roylett)
Baby of Breed: Bullraider Shes So Fine (P & J Smith)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Schardale Stuart Little (Jasmine Roylett)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Aldridge Little Miss Marley (BH & KJ Liddell)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Yarrinarra Kentucky Rancher (Maxine Lee)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Yarrinarra Saxon (M Lee)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yarrinarra Scout (Maxine Lee)
Minor of Breed: Aust Ch Kiatasee Coat of Many Colours (M Lee)
Puppy of Breed: Aust Ch Yarrinarra Shazam (M Lee)

Scottish Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Bescotted Legend of Zorro (S Campbell)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Bescotted Black Magic Harriet (S Campbell)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Dangul Amais (L & A Lobegeiger)

Tenterfield Terrier
Baby of Breed: Yarraview Little Bitty Blue (Ms Dedrie MacFadyen)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hindsight Skywalker (Kathy Mankey)
Baby of Breed: Redinbrin Presummed Innocent (S & A Cloughley)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Russell Britten (NSW)

Best in Group & Open in Group: Golden Retriever
Aust Sup Ch Nautilus Great Barrier [email protected] (Imp USA) (A Adamopoulos/S Selander)
Runner Up in Group & Junior in Group: Flat Coated Retriever
Aust Ch Almanza Double Action Dark Kiss (Imp SWD) (Peter King)
Baby in Group: Golden Retriever
Wysiwyg Not a Moment Too Moon (A Adamopoulos)
Minor in Group: Golden Retriever
Dobro Diamond Jack (AI) (L Molnar)
Puppy in Group: Pointer
Calberick Playing With Fire (Elise Berger)
Intermediate in Group: Golden Retriever
Aust Ch Dobro Spanish Harlem (AI) (L Molnar)
Aust Bred in Group: Clumber Spaniel
Aust Ch Showfield Snow Angel (AI) (S & S Strang)

Brittany
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kirinbell Tell Me A Secret (Paul & Tiena Palin)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wameika Rumour Has It (Tiena Palin)

Clumber Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Showfield Snow Angel (AI) (S & S Strang)

Cocker Spaniel
Baby of Breed: Royoni Royal Watcher (AI) (S & S Strang)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Jettz American Flyer (Victoria Masterfield)

Flat Coated Retriever
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Almanza Double Action Dark Kiss (Imp SWD) (Peter King)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Nautilus Great Barrier [email protected] (Imp USA) (A Adamopoulos/S Selander)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dobro Spanish Harlem (AI) (L Molnar)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wysiwyg Let Me Show U How (A Adamopoulos)
Baby of Breed: Wysiwyg Not a Moment Too Moon (A Adamopoulos)
Minor of Breed: Dobro Diamond Jack (AI) (L Molnar)
Junior of Breed: Dykinta Grand Marnier (AI) (Wendy Atkins)

Hungarian Vizsla
Res Bitch CC & Minor of Breed: Ghostrock Once In A Blue Moon (V Thompson)

Irish Setter
Dog CC: Aust Sup Ch Yarramo Mighty Quinn (AI) (T & M Norton)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Yarramo Reign of Fire (T R & M Norton)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Goldychocs Mr McCafferty (Kate Hutchison)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Goldychocs Follow My Lead (AI) CCD RN (Kate Hutchison)

Pointer
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Calberick Give It A Shot (Patrik & Sharon Berger)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Calberick Playing With Fire (Elise Berger)
Res Dog CC & Junior of Breed: Calberick Dream To Dream (Patrik & Sharon Berger)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Weissenberg High Command (AI) (Imp NZ) (Judy Glover)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Besko Colls Many Spirits (AI) (Bromhund Kennels)
Res Dog CC: Aust Ch Silberweis Take N It Ezy (Ann Masjakin & John Robinson)
Intermediate of Breed: Aust Ch Silberweis Walking On Sunshine (Ann Masjakin & John Robinson)

Weimaraner (Long-haired)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bromhund Peri (Bromhund Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Silberweis Espresso Martini (LH) (Ann Masjakin & John Robinson)



Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Wendye Slatyer (NSW)

Runner Up in Group: Beagle
JR Pol & Aust Ch Alotorius Old Glory Catch Me If You Can (Imp POL) (Mr Joshua & Mrs Mellissa Grant)
Baby in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Ch Maharlikah Tru Succesor (B K & Y J Shaw)
Minor in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Almarjo Lady Sara (Mr M Yardley)
Puppy in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Splendak Hans Solo (Yvonne Shaw)
Junior in Group: Dachshund (Smooth Haired)
Aust Ch Nicholyev Russian Gold (AI) (S Kelly & J Bower)
Intermediate in Group: Beagle
Aust Ch Johgra Campari (Mr Joshua & Mrs Mellissa Grant)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Beagle
Aust Ch Ceugant Kings Hand (Tracy Coop)

Afghan Hound
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Enarki Kiss The Girls (Tiffany Heares & Holly Greenfield)

Beagle
BOB, Bitch CC & Open of Breed: JR Pol & Aust Ch Alotorius Old Glory Catch Me If You Can (Imp POL) (Mr Joshua & Mrs Mellissa Grant)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Johgra Campari (Mr Joshua & Mrs Mellissa Grant)
Minor of Breed: Johgra Charisma At Clarion (Mr Joshua & Mrs Mellissa Grant)
Puppy of Breed: Cliftop Tequila Spritz (Sharon Gilkison)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Ceugant Kings Hand (Tracy Coop)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Laurieton Follow That Dream (AI) (Karen Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Belthazor In The Limelight (Miss K Smith & Mrs J Clarke)
Baby of Breed: Dachyclan Fergus of Carmelina (Miss E V Graham)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Splendak First Chapter (B K & Y J Shaw)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Adadach Buttons N Bows (B K & Y J Shaw)
Res Dog CC & Minor of Breed: Nicholyev Deadshot (Mrs S Kelly & Mr J Bower)
Baby of Breed: Aust Ch Maharlikah Tru Succesor (B K & Y J Shaw)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Almarjo Lady Sara (Mr M Yardley)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark Yardley)
Res Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
Puppy of Breed: Aust Ch Splendak Hans Solo (Yvonne Shaw)
Junior of Breed: Gersndach Taylor Made (V & J Elsley / Mrs R Gersbach)

Dachshund (Miniature Wire Haired)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Tarrangower Tamagoza (Mrs A D Johnson)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Nicholyev Russian Gold (AI) (S Kelly & J Bower)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nicholyev Russian Revolution (AI) (S Kelly & J Bower)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Taiping Hot Hot Hot (Wendy Lam)

Saluki
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Skyzar Catching Fire (Nicole Snerling)

Whippet
Baby of Breed: Chakrata Polly Wheresya Dolly (Mrs A E E Curran & Ms J Hall)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr John Rowles (NSW)

Best in Group & Open in Group: Australian Shepherd
HK/US Gr & Aust Sup Ch Impact's Pop Rocks GCG (Imp) (T Thomas/ B West/ H Cong)
Runner Up in Group: Border Collie
Aust Sup Ch Pukawidgee Name Of The Wind (Ashlee Houlden & Jarrod Tyler)
Minor in Group: German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)
Puppy in Group: Swedish Vallhund
Barahwolfe Snowdrift Wombat at Icanhaz (Imp NZ) (A E Proudfoot & P Dowle)
Junior in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Bojojamile Bit of a Doll (Mr R H & V J Hutton)
Intermediate in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Somom's Less Talk More Action (Imp USA) (Wendy Atkins)
Aust Bred in Group: Old English Sheepdog
Aust Gr Ch Perfu Inca Traveller (Tracey & Wayne Weight / Mrs Sue Moore)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust Neut Ch Electro Catch Me If U Can (Leslie Bastin)

Australian Cattle Dog
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Queblue Command Performance (Christine Macdonald)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: HK/US Gr & Aust Sup Ch Impact's Pop Rocks GCG (Imp) (T Thomas/ B West/ H Cong)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Somom's Less Talk More Action (Imp USA) (Wendy Atkins)
Junior of Breed: Wlkabout Dazzling Blu Eyes (Ms A Lally)

Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Graebelge Xpert Witness (Ms Rochelle Manderson)

Border Collie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pukawidgee Name Of The Wind (Ashlee Houlden & Jarrod Tyler)
Minor of Breed: Trumagik Third Times A Charm (Noel & Maureen Kay)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Perfu Inca Traveller (Tracey & Wayne Weight / Mrs Sue Moore)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Adoroes Created A Vision (Tracey & Wayne Weight)

Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nedsur Love Me Like U Do (Mrs T & Miss J Rusden)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Jaemist Midsummer Nights Dream (Mr T N & Mrs R G Ray)
Baby of Breed: Nedsur Calvin Klein (Mrs T & Miss J Rusden)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Electro Catch Me If U Can (Leslie Bastin)

Swedish Vallhund
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Barahwolfe Snowdrift Wombat at Icanhaz (Imp NZ) (A E Proudfoot & P Dowle)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bojojamile Bit of a Doll (Mr R H & V J Hutton)



Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Russell Britten (NSW)

Runner Up in Group: Schnauzer (Miniature)
Aust Ch Chicabud Basket Full O Trouble (Mrs J Windle & Mrs J Sharland)
Minor in Group: Schnauzer (Miniature)
Qwicthrill Fate and Fortune (Vanessa Parsons)
Runner Up Neuter in Group: Schnauzer (Miniature)
Aust & Neut Ch Heisspur Dream Maker TD ET (Kim Burey)

Boxer
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Valeska Pure-Mayhem (Imp NZ) (Kim Cox)
R/UP BOB & Minor of Breed: Valeska Raspberry Cooli (Imp NZ) (Ms K E Cox)
Dog CC: Valeska One Night Stand (Imp NZ) (Ms K E Cox)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Fireax Rhythm of Love (Ms P Robson / Miss E Pieton)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Planhaven How High the Moon (Mrs F H Wilson)

Rottweiler
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Blackbark Nike (Shaun Oldbury)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Vonzennith Josev (Shaun Oldbury)

Schnauzer (Giant)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Hun Jr & Aust Ch Silver Senator Kaoma Night (Imp HUNG) (Yvonne Hopf)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chicabud Basket Full O Trouble (Mrs J Windle & Mrs J Sharland)
R/UP BOB & Minor of Breed: Qwicthrill Fate and Fortune (Vanessa Parsons)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Chicabud Call of the Jungle (J Windle & J Sharland)
Baby of Breed: Saultz Blanca Ka Ching (Kim Burey)
Puppy of Breed: Loughrobn Sliding Doors (Ms K Burey)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Heisspur Dream Maker TD ET (Kim Burey)

Shiba Inu
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Wolfworx Daichi (A R Craze & J M Wheeler)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Azincourt IronMaiden (Mr A C & Mrs S L Bird)

St Bernard
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Othesaints Obiwan (Kelly O'Connor)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr John Rowles (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Dalmatian
Aust Ch Krystaway Polka Dot Bikini (R & D Harbin)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Lhasa Apso
Aust Sup Ch Zaland Bourne Supremacy (B Beves & N Estatheo)
Baby in Group: Boston Terrier
Ripeet Tonka The Brave One (Ms T Hobson)
Minor in Group: British Bulldog
Lorabull The Storm King (Mr C Nutt)
Open in Group: Boston Terrier
Aust Ch Bostonwood Walkn Th Wildside (L J & D N Blumel)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Schipperke
Aust Gr Ch / Neut Ch Beadale Tell No Tales (Ms Rochelle Manderson)
Runner Up Neuter in Group: Poodle (Toy)
Silkyelk Monsieur Harley (Ms Cheryl Gilbert)

Boston Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bostonwood Walkn Th Wildside (L J & D N Blumel)
Baby of Breed: Ripeet Tonka The Brave One (Ms T Hobson)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Lorabull The Storm King (Mr C Nutt)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Krystaway Polka Dot Bikini (R & D Harbin)

Great Dane
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Eleganser Beloved Beech (K Loseby & A Bjornerem)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Eleganser Aurora Australis (A Bjornerem)
Baby of Breed: Eleganser Does Dallas (A Proudfoot)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Zaland Bourne Supremacy (B Beves & N Estatheo)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Zaland Forensics Abby Sciuto (Belinda Beves & Nina Estatheo)

Poodle (Miniature)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Bienaime Viva Las Vegas (S & L Darling)

Poodle (Toy)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Robelletoy Simply The Best (Robert Griffith)
Baby of Breed: Silkyelk The Temptrest (Ms Cheryl Gilbert)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Silkyelk Monsieur Harley (Ms Cheryl Gilbert)

Schipperke
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Adorin One Day More (Ms Rochelle Manderson)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Monterrez You Betta Believe It (Ms Rochelle Manderson)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch / Neut Ch Beadale Tell No Tales (Ms Rochelle Manderson)
R/UP Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust & Neut Gr Ch Adorin Cop That JD SD SPD DWDFN HTMS (Ms Rochelle Manderson)