Rochester A & P Society Inc (VIC)

Date of Show : 23-Feb-2019 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Barbara Doyle (VIC)

Best in Show & Intermediate in Show: Weimaraner
Aust Sup Ch Weissenberg Flirtn with Fire AI (Imp NZ) (C Wright/ B Wilson/ K White)
Runner Up in Show & Junior in Show: Clumber Spaniel
Aust Ch Taniwha Te Wahipounamu (J Patchett & C Ryan)
Minor in Show: Jack Russell Terrier
Whatajack Days Of Thunder (Caddarra Knls)
Puppy in Show: Pointer
Aust Sup Ch Tyeanbo Take Another Look (G Munro)
Aust Bred in Show: Bearded Collie
Aust Sup Ch Brigadoon Miros Autumn Raine (AI) (Brigadoon Kennels)
Open in Show: Briard
Aust Gr Ch Aubrey's Neon Gold D'Awmas (Imp NZ) (Awmas Kennels)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Papillon
Aust & Neut Ch Basilika All Guns Blazing (Mrs Sue Vella)
Runner Up Neuter in Show: Boxer
Aust Neut Ch Shazlan Fully Loaded (Mr L D & Mrs S H Collins)

Baby SweepStakes - 1st Place: Dalmatian
Dimadal Zzimrah (Deb Brearley)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Cocker Spaniel (American)
Sunfire Uptown Girl (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr John J Doyle (VIC)

Best in Group & Puppy in Group: Pomeranian
Dochlaggie Debonair (Denise Y Leo)
Runner Up in Group: Havanese
Aust Ch Dekara Blutos Roar (Rhumderry Kennels)
Baby in Group: Pug
Troycole Victorias Secret (Mrs K & Mr K Cash)
Minor in Group: Lowchen
Tilcha I am what I am (Pia Kirke)
Junior in Group: Pug
Junnash Pretty In Pink (Mrs K & Mr K Cash)
Aust Bred in Group: Griffon Bruxellois
Aust Sup Ch Armorgrif Asmodeus (Ms R & Mr A Morse)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Papillon
Aust & Neut Ch Basilika All Guns Blazing (Mrs Sue Vella)
Runner Up Neuter in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust & Neut Ch Tonichi Vodka N Ice (E Crabb)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Matmor Society Heir (M Morse & W Henderson)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Matmor Socialite (M Morse & W Henderson)
Junior of Breed: Matmor Thrilled To Bits (M Morse & W Henderson)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Tonichi Kandy (E M Crabb)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Tonichi The Last Samurai (E M Crabb)

Chihuahua (Smooth Coat)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Tonichi Vodka N Ice (E Crabb)

Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Armorgrif Asmodeus (Ms R & Mr A Morse)
Bitch CC & Puppy of Breed: Armorgrif Laylah (Mrs R & Mr A Morse)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Armorgrif Jezebel (Ms R & Mr A Morse)
Minor of Breed: Armorgrif Ethereal Karma (AI) (Ms R & Mr A Morse)

Havanese
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dekara Blutos Roar (Rhumderry Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Carnwath Riccadonna (C Millman)

Italian Greyhound
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Piccino Vicar of Dibley (Mrs S & Mr M Reeve)
Res Dog CC & Minor of Breed: Piccino Flag Of Honour (Mrs S Reeve / Mr M Reeve / Ms J Hardwicke)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Koatiponi Bonita Catari (Belinda McAlpine)

Lowchen
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Tilcha Exotic Dancer (Pia Kirke)
Minor of Breed: Tilcha I am what I am (Pia Kirke)

Papillon
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Waiwilta Heartbeat RN TD (Denise & Eric Chrystal)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Seyoso Memphis Belle (Ray Leech)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Waiwilta Willows Wispa (Denise & Eric Chrystal)
Baby of Breed: Waiwilta Tailormade Heartbeat (Denise & Eric Chrystal)
Minor of Breed: Rhadinoir Golden Geisha GIrl (R Leech)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Basilika All Guns Blazing (Mrs Sue Vella)
R/UP Neuter BOB & Res Neuter Dog CC: Aust Neut Ch Seyoso My Candy Latte (Mr Ray Leech)
Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Neut Ch Seyoso Anchor (Mr Ray Leech)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Dochlaggie Debonair (Denise Y Leo)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Dochlaggie Divine Magic (Denise Leo)

Pug
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Junnash Pretty In Pink (Mrs K & Mr K Cash)
Baby of Breed: Troycole Victorias Secret (Mrs K & Mr K Cash)
Aust Bred of Breed: Junnash Wild At Heart (Mrs K & Mr K Cash)

Tibetan Spaniel
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Tibrockney Dancing In The Sun (Naomi Liss)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Barbara Doyle (VIC)

Best in Group & Intermediate in Group: Scottish Terrier
Aust & Am Ch Bravo The Stuff Dreams Are Made Of (Imp USA) (Jill R McDonald)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup Ch Lionsden Royal Renegade (Mr A W & Mrs J Lyon)
Baby in Group: Soft Coated Wheaten Terrier
Larnook Irish Eyes (Dr M O'Kelly)
Minor in Group: Jack Russell Terrier
Whatajack Days Of Thunder (Caddarra Knls)
Puppy in Group: Airedale Terrier
Annieaire Backin The Game (Mr M Hill & Ms K McFarlane)
Open in Group: Soft Coated Wheaten Terrier
Am & Aust Ch Avalon Ridgie Didge Jam-Tart from Kolohe (Imp USA) (Dr Monica O'Kelly)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: American Staffordshire Terrier
Dual Ch (Neut)(T)/Dual Gr Ch (Neut)(TS) Zforce Rock Ina Frock (Mrs Lisa Staszek)

Airedale Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Annieaire Backin The Game (Mr M Hill & Ms K McFarlane)

American Staffordshire Terrier
Baby of Breed: Aust Ch Iroq Heaven On Earth (Miss T Staszek & Mr S & Mrs M Green)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (Neut)(T)/Dual Gr Ch (Neut)(TS) Zforce Rock Ina Frock (Mrs Lisa Staszek)

Australian Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Lemonlee Lady Kate (Kerri Lee)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hulia Im A Tiger (ROM) (Alcaneeka Kennels)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hillside Bronze Baron (Jennifer Buller)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ecirp Requiem (R and K A Price)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Whatajack Days Of Thunder (Caddarra Knls)

Scottish Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust & Am Ch Bravo The Stuff Dreams Are Made Of (Imp USA) (Jill R McDonald)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am & Aust Ch Avalon Ridgie Didge Jam-Tart from Kolohe (Imp USA) (Dr Monica O'Kelly)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Shaneca Enchanted at Larnook (Ms C Curnow & Dr M O'Kelly)
Baby of Breed: Larnook Irish Eyes (Dr M O'Kelly)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Lionsden Royal Renegade (Mr A W & Mrs J Lyon)
Bitch CC: Aust Ch Neworder Never Dark (A Dean & G Bator)
Baby of Breed: Lionsden Smooth Mover (Andrew & Joulyet Lyon)
Intermediate of Breed: Charmstaff Cast A Spell On You JC (Helen Lomax)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Shadowstaff The Mistress (N Morton & L Morton)
Open (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Savion Stand And Deliver (Mr N Morton)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ornac Man Of Many Rumours (Sally Underwood)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Notnyl Subtle Jubilee (S G Underwood)
Baby of Breed: Ornac Rumours About The Man (Sally Underwood)
Baby (Bitch) of Breed: Ornac Let Rumours Fly (Sally Underwood)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Westbronty Gabriels Message (Mrs P Devon)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Barbara Doyle (VIC)

Best in Group & Intermediate in Group: Weimaraner
Aust Sup Ch Weissenberg Flirtn with Fire AI (Imp NZ) (C Wright/ B Wilson/ K White)
Runner Up in Group & Junior in Group: Clumber Spaniel
Aust Ch Taniwha Te Wahipounamu (J Patchett & C Ryan)
Baby in Group: Labrador Retriever
Kelindebar Madison Avenue (L Adams)
Minor in Group: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Glenmave War Hawk (AI) (G Forster)
Puppy in Group: Pointer
Aust Sup Ch Tyeanbo Take Another Look (G Munro)
Aust Bred in Group: Cocker Spaniel
Aust Ch Britebay Black Bindi (M & L Brodie)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Wirehaired Pointer
Dual Ch (T) Neut Dual Gr Ch (TS) Huntwyre Tribulation CDX RN QND ORA ET (Mr P & Mrs S Meekings)
Runner Up Neuter in Group: Field Spaniel
Aust Neut Ch Robmond Recolection JC (Mrs C & Mr J Webster)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Taniwha Te Wahipounamu (J Patchett & C Ryan)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Taniwha Pounamu Kahurangi (AI) (Imp NZ) (J Patchett & C Ryan)

Cocker Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Britebay Black Bindi (M & L Brodie)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Britebay Black Tie Affair (M & L Brodie)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Britebay Witch Craft CD RAE AD JDX SD SPD DWD F I HTM I (M & L Brodie / Carol Buxton)

Cocker Spaniel (American)
Baby of Breed: Sunfire Uptown Girl (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)

Field Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Meadowbriar Macbeth Findlaech JC (Mrs C & Mr J Webster / Mr J & Mrs R Robertson)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Robmond Recolection JC (Mrs C & Mr J Webster)

German Wirehaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Korskote Foreign Exchange (IID UK) (Gary & Liz Lovell)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Dual Ch (T) Dual Gr Ch (TS) Lovewyre Rumour Has It CCD RN ET (Mr P & Mrs S Meekings)
Res Dog CC & Junior of Breed: Lovewyre Diamond Jack (Gary & Liz Lovell)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Lovewyre Don't Need Diamonds (Gary & Liz Lovell)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T) Neut Dual Gr Ch (TS) Huntwyre Tribulation CDX RN QND ORA ET (Mr P & Mrs S Meekings)

Golden Retriever
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hvar Designer Jeans (AI) (Jean & Doug Patterson)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)

Irish Setter
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Cianroninnis Jolly Paws (Sally Underwood)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ornac Playing With Words (Sally Underwood)
Baby of Breed: Eirean Into My Arms (AI) (Mrs D Anderson)
Minor of Breed: Ornac Giggling Ginger (Sally Underwood)
Puppy of Breed: Ornac One More In Red Spots (Sally Underwood)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bonnsway Once Upon A Star (Mrs J Hocking)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kelindebar English Oak (Mrs Linda Adams)
Res Dog CC & Open of Breed: Aralyen I Will Survive (AI) (Miss M Purtill)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Bellbidgee Time To Shine (Miss M Purtill)
Baby of Breed: Kelindebar Madison Avenue (L Adams)
Minor of Breed: Bridiestar Sweet Karma (Bianca Bux)
Junior (Bitch) of Breed: Sybeck Something Magical (Bianca Bux)
Intermediate of Breed: Bellbidgee Shimmer of Light (Miss M Purtill)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust & Can Ch Readyfor Tryst At Scaraval (Imp CAN) RN (Raylene Laver)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Scaraval Monte Carlo Baby RN RA DWDF S HTM S (Raylene Laver)
Res Dog CC & Minor of Breed: Glenmave War Hawk (AI) (G Forster)

Pointer
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Sup Ch Tyeanbo Take Another Look (G Munro)

Sussex Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Marquell Yes I Can (Imp UK) (Pauline Grutzner/Linda Pullen)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Weissenberg Flirtn with Fire AI (Imp NZ) (C Wright/ B Wilson/ K White)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Tazlon Quill Of Dycity TD (Mrs M & Mr B Myers)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Barbara Doyle (VIC)

Best in Group & Intermediate in Group: Basenji
Aust Ch Tambuzi Seven Streams Of Soma (Adam Druce)
Runner Up in Group & Junior in Group: Pharaoh Hound
Aust Ch Kallrea Get Your Betz On (B Triffit/L Wiltshire)
Minor in Group: Basenji
Aust Ch Tambuzi Elysium (Adam Druce)

Basenji
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tambuzi Seven Streams Of Soma (Adam Druce)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Tambuzi Elysium (Adam Druce)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Tambuzi Lucian (Tracy Young)

Beagle
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Beagelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Hounsley Hide Me In Your Heart (Miss E Triffitt)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Beaglyn Foreign Adventure (AI) (Miss S A Hutcheson)
Baby of Breed: Hounsley Hey There You (Miss Ellie Triffitt)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Berghutte Gold Sovereign (Mrs C Irvin)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Berghutte Black Dynasty's (Mrs C Irvin)
Junior of Breed: Berghutte Hopes n Dreams (Mrs C Irvin)

Pharaoh Hound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kallrea Get Your Betz On (B Triffit/L Wiltshire)

Rhodesian Ridgeback
Puppy of Breed: Aust Ch Nkalakatha PridePred Georgiana (Macdougall / Horsfield / Spittal)
Open (Bitch) of Breed: Nkazimlo Madam Copy (C MacDougall & J Horsfield)

Whippet
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Avias Butterbean (Susan Santoro)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr John J Doyle (VIC)

Best in Group & Open in Group: Briard
Aust Gr Ch Aubrey's Neon Gold D'Awmas (Imp NZ) (Awmas Kennels)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Finnish Lapphund
Aust Sup Ch Taigakoira Tahtien Valo (Ms H Lim & Ms T J MacDonald)
Minor in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Niretha A Knights Quest (Miss K Loamx)
Aust Bred in Group: Bearded Collie
Aust Sup Ch Brigadoon Miros Autumn Raine (AI) (Brigadoon Kennels)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Shepherd Dog
Aust Gr Ch Tri Neut Ch (T) (RO) Colwhip Golden Shimmer CCD RAE RM HTM S FS S TDX ET (L Brownhill)
Runner Up Neuter in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Pemvale Mary Poppins (Miss K Lomax)

Australian Shepherd
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ellagant Rich and Famous (Ellagant Kennels)

Bearded Collie
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Brigadoon Miros Autumn Raine (AI) (Brigadoon Kennels)

Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
Baby of Breed: Toujour Quick Go For Love (Ms B Durran & Mrs M Borg)

Border Collie
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Milangimbi New Year Resolution (D Miller)

Briard
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Aubrey's Neon Gold D'Awmas (Imp NZ) (Awmas Kennels)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ellerran Enigma Blue Beguile (Bryan & Sandra Crowley)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: TS Grand / Dual Ch (T) Neut Ch Ellerran Rioja Blue Distinctn (Bryan & Sandra Crowley)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Taigakoira Tahtien Valo (Ms H Lim & Ms T J MacDonald)

German Shepherd Dog
Res Bitch CC: Seigen Freya CD RA TDX (Paul O'Bryan)
Baby of Breed: Ubiqque Faith (Mrs J Eaton & Mrs K Stone)
Puppy of Breed: Obywan B Jar Jar Binks (Paul O'Bryan)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Tri Neut Ch (T) (RO) Colwhip Golden Shimmer CCD RAE RM HTM S FS S TDX ET (L Brownhill)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr / Dual Ch (T) Rimerini Dare To Dream RA (L Brownhill)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Karastro Noble Nana (Ms D Berghofer)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Arano The Marshall Turns Heads (M K Yeo)
Res Dog CC: Goldview Master Klass (Maureen Plant)
Res Bitch CC: Goldview On The Move (Maureen Plant)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Niretha A Knights Quest (Miss K Loamx)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Niretha Hope For The Future (Miss K Lomax)
Neuter BOB & Neuter Bitch CC: Aust Ch Pemvale Mary Poppins (Miss K Lomax)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr John J Doyle (VIC)

Runner Up in Group & Puppy in Group: Newfoundland
Krystalcove Blue Steel (Miss R Cutler & Mr S Bell)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Boxer
Aust Neut Ch Shazlan Fully Loaded (Mr L D & Mrs S H Collins)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)

Boxer
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Shazlan Lowenkopf (Mr L D & Mrs S H Collins)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Shazlan Fully Loaded (Mr L D & Mrs S H Collins)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Tikarra Glimmer N Glamour (AI) (imp NZl) (Mr J & Mrs A D Mercaldi)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Krystalcove Blue Steel (Miss R Cutler & Mr S Bell)

Rottweiler
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Stolzsein October Spirit (D & E Gold / Samantha Bradley)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Stolzsein Follow Your Dreams TDX (Samantha Bradley)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Barbara Doyle (VIC)

Best in Group & Aust Bred in Group: Schipperke
Aust Ch Monterrez Watch This Space (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)
Runner Up in Group: British Bulldog
Aust Gr Ch Tamad Chasing Dreams (Nicole Zealley)
Baby in Group: British Bulldog
Zerachiel Chasing Rainbows (Nicole Zealley)
Minor in Group: Poodle (Toy)
Garwey Comedy Capers (Garwey Kennels)
Puppy in Group: Boston Terrier
Zamenhof Madjik Dante (Mrs S O'Brien)
Junior in Group: Dalmatian
Dimadal Wild With Dotz (Dimadal Knls)
Intermediate in Group: Poodle (Toy)
Aust Gr Ch Garwey Social Butterfly (Garwey Kennels)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dalmatian
Aust Ch Thunderspot Violets Are Blue (Melissa O'Brien)
Runner Up Neuter in Group: Lhasa Apso
Aust Gr Ch Zaland Let Your Hair Hang Down (Melissa Obrien)

Boston Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Zamenhof Madjik Dante (Mrs S O'Brien)
Minor of Breed: Zamenhof Madjik Julia (Caddarra Knls)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Tamad Chasing Dreams (Nicole Zealley)
Baby of Breed: Zerachiel Chasing Rainbows (Nicole Zealley)

Chow Chow
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Rynkls Roaring in the Mist (Mrs M & Mr K Foster)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Dimadal Wild With Dotz (Dimadal Knls)
Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch CCDals Flash Dance (Cecilia Langton-Bunker)
Baby of Breed: Thunderspot take it to the sky (Melissa O'Brien)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Thunderspot Violets Are Blue (Melissa O'Brien)

French Bulldog
Neuter BOB & Neuter Bitch CC: Aust Neut Ch Monyalsorts only lonely (Ms D Temby)

Japanese Spitz
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Belzbentley Green Apples (Rebecca Bentley)

Lhasa Apso
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Zaland Let Your Hair Hang Down (Melissa Obrien)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Garwey Social Butterfly (Garwey Kennels)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Garwey Comedy Capers (Garwey Kennels)

Schipperke
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Monterrez Watch This Space (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sonderwol Legend Zap (Imp RUS) (S Richards & J Laszuk)