Ladies Kennel Club of WA Inc (WA)

Date of Show : 8-Sep-2019 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Miss Beverley Watt (VIC)   (Total Entry : 569)

Best in Show & Open in Show: Cocker Spaniel (American)
Am/Can/NZ Gr & Aust Ch Mar-k N Parkavon's Midnight Eclipse (Imp USA) (Paul & Debbie Wilkes / Keith Brown)
Runner Up in Show: Keeshond
Aust Sup Ch Kahnhond Touch O Magic (Sue Mallia)
Baby in Show: Soft Coated Wheaten Terrier
Ozwheat Storm Angel (D Sue)
Puppy in Show: Lakeland Terrier
Hollylake Masterpiece (R Hayes & M Selby)
Intermediate in Show: Poodle (Standard)
Aust Ch Voila Going The Distance (Ms J Ainsworth & Mr L Wright)
State Bred in Show: Shetland Sheepdog
Aust Ch Lurikeen To Glam T Give A Damn (Ms J Harris & Miss A Stanton)
Aust Bred in Show: Pomeranian
Aust Sup Ch Chimere Im Just A Country Boy (Mrs Mandy Ramirez)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Keeshond
Kahnhond Hunter Of Hearts (T & S J Mallia)
Runner Up Neuter in Show: American Staffordshire Terrier
Aust Neut Ch Iroq Fire N Ice (AI) (Mr S V & Mrs M Green)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)  (Group Entry : 116)

Best in Group & Aust Bred in Group: Pomeranian
Aust Sup Ch Chimere Im Just A Country Boy (Mrs Mandy Ramirez)
Runner Up in Group: Havanese
Aust Ch Carnwath Tove (Yuri Steinberg-Tong'e)
Baby in Group: Japanese Chin
Chincasa Could It Be Magic (Nick Skeet)
Minor in Group: Miniature Pinscher
Callme Something Super (Steve Rhodes)
Junior in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Grandimage Tougha Thanth Rest (Mrs V McKelvie)
Intermediate in Group: Miniature Pinscher
Aust Ch Callme Take Control (Steve Rhodes)
State Bred in Group: Pomeranian
Aust Ch Labellapoms Won In A Million (Mrs Mandy Ramirez)
Open in Group: Australian Silky Terrier
Aust Ch Karlyermai Aint Wizlin Dixi (Karlyermai Kennels)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Miniature Pinscher
Aust & Neut Ch Callme I Believe (Steve Rhodes)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Karlyermai Aint Wizlin Dixi (Karlyermai Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)
Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Karlyermai Sheer Indulgence (Karlyermai Kennels)

Cavalier King Charles Spaniel
Bitch CC & Puppy of Breed: Tresbow Dust A Moment (AI) (R Carnegie & J Logan)
Baby of Breed: Coatesville Maxwell Smart (AI) (Meredith Clegg)
Minor of Breed: Trescaval Izzabella (Mal & Julia Logan)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Grandimage Tougha Thanth Rest (Mrs V McKelvie)
Baby of Breed: Poochiekoo Hoochi Koochi (Mrs V Mckelvie)
Puppy of Breed: Cutizele Velvet Missy (Michele Triplett)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mohawk Whiter Shade Of Pale (Miss L E Barnes)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Xiannu Written In The Stars (AI) (Miss S Coates)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Xioma Sorrento Moon (Ms S Coates)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Jahwohl Catchme I Dare You (Ms K A Richardson)
Baby of Breed: Jahwohl Cop That (Ms K A Richardson)

Havanese
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Carnwath Tove (Yuri Steinberg-Tong'e)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chincasa Spellbinder (Nick Skeet)
Baby of Breed: Chincasa Could It Be Magic (Nick Skeet)

Miniature Pinscher
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Callme Something Super (Steve Rhodes)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Callme I Select (Steve Rhodes)
Intermediate of Breed: Aust Ch Callme Take Control (Steve Rhodes)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Callme I Believe (Steve Rhodes)

Pekingese
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Aristic Bohemian Rhapsody (Aristic Kennels)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Chimere Im Just A Country Boy (Mrs Mandy Ramirez)
R/UP BOB, Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Labellapoms Won In A Million (Mrs Mandy Ramirez)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aventura Isla (Aventura Kennels)
Baby of Breed: Aventura Ginger Kisses (Aventura Kennels)
Open of Breed: Aust Ch Pomdotcom Jos boy (Mrs Mandy Ramirez)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Toorork Billy Bob (Deborah & Darryl Barker)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Cavhill Queen Bea (R Wilson & G Smith)
Puppy of Breed: Chelzchugelz Lil Timberz (M Sinclair)
Junior of Breed: Toorork Chipper Gipper (Deborah & Darryl Barker)
State Bred of Breed: Aust Ch Toorork Sky Is The Limit (Deborah & Darryl Barker)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Toorork Teddie Ansell (Heidi Ansell)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Neut Ch Toorork Black Rosie (T Quinn/ D & D Barker)

Russian Toy (Long Haired)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Nightwood Moscow After Dark (Debra Simpson)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Miss Beverley Watt (VIC)  (Group Entry : 53)

Baby in Group: Soft Coated Wheaten Terrier
Ozwheat Storm Angel (D Sue)
Minor in Group: Lakeland Terrier
Hollylake Dare To Believe (R Hayes & M Selby)
Puppy in Group: Lakeland Terrier
Hollylake Masterpiece (R Hayes & M Selby)
Junior in Group: Lakeland Terrier
Hollylake Master Craftsman (R Hayes & M Selby)
Aust Bred in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Iroq Miss Independence (Mr S V & Mrs M Green)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Neut Ch Iroq Fire N Ice (AI) (Mr S V & Mrs M Green)
Runner Up Neuter in Group: Soft Coated Wheaten Terrier
Shaneca Some Like It Hot (D Sue)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Iroq Trump That (AI) (Mr S V & Mrs M Green)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Iroq Gentle On The Eyes (AI) (Mr S V & Mrs M Green)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Iroq Code Of Honour (Mr S V & Mrs M Green)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Iroq Miss Independence (Mr S V & Mrs M Green)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Iroq Fire N Ice (AI) (Mr S V & Mrs M Green)

Bull Terrier
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Cyclop River Of Dreams (E Harrower)
Baby of Breed: Wilou Royal Request (E Harrower)

Irish Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Anluan Oh Errol (Neridah Sharrett/ Stan Honnery / Lauren Ferguson)

Lakeland Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Hollylake Masterpiece (R Hayes & M Selby)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Hollylake Master Craftsman (R Hayes & M Selby)
Bitch CC & Minor of Breed: Hollylake Dare To Believe (R Hayes & M Selby)

Scottish Terrier
BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Piobmhor Mairi Orr (Piobmhor Kennels)

Soft Coated Wheaten Terrier
Baby of Breed: Ozwheat Storm Angel (D Sue)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Shaneca Some Like It Hot (D Sue)

Staffordshire Bull Terrier
Minor of Breed: Bullitproof Disturbed (Mrs C & Mr M Allen)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Ms Suzanne Beinke (SA)  (Group Entry : 61)

Best in Group & Open in Group: Cocker Spaniel (American)
Am/Can/NZ Gr & Aust Ch Mar-k N Parkavon's Midnight Eclipse (Imp USA) (Paul & Debbie Wilkes / Keith Brown)
Runner Up in Group: Pointer
Aust Ch Rhyll Shooting From The Hip (S & K Lockwood)
State Bred in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Ch Esspree Moon light Rendezvous (Julie & Karen Hiscott)
Aust Bred in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Gr Ch Sevoier Breakon Thru Otha Side (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) (Joy H Hunter)
Runner Up Neuter in Group: Field Spaniel
Aust Ch Dawnus In A League Of Bear Own JC (Marleen Boom)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Irishclan Empires Sun (Mrs M Riley & Mr H Dunstan)
Baby of Breed: Irishclan Amazing Grace (Mrs M Riley & Mr H Dunstan)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am/Can/NZ Gr & Aust Ch Mar-k N Parkavon's Midnight Eclipse (Imp USA) (Paul & Debbie Wilkes / Keith Brown)

English Springer Spaniel
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Barecho Custom Made (Imp SWE) (Carey Curtis)
Res Bitch CC: Aust Ch Barecho B Witched (Imp SWE) (Carey Curtis)

Field Spaniel
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Dawnus In A League Of Bear Own JC (Marleen Boom)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sevoier Passionate Kisses (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Sevoier Breakon Thru Otha Side (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Res Dog CC & Minor of Breed: Sevoier Tag Your It At Durers (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Baby of Breed: Durers The Astronomer (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) (Joy H Hunter)

Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Conarhu Poetry In Motion (Ruth Connah)
Res Bitch CC & State Bred (Bitch) of Breed: Ambermist Serenade (Ruth Connah)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Blackboy Storm In A Teacup (AI) (Blackboy Kennels)

Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Rhyll Shooting From The Hip (S & K Lockwood)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Esspree Moon light Rendezvous (Julie & Karen Hiscott)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr John Rice (SA) (Group Entry : 63)

Best in Group & Aust Bred in Group: Afghan Hound
Aust Gr Ch Zazzera My Heart Skips Abeat (R A & L M Fenwick)
Runner Up in Group & Open in Group: Beagle
Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
Baby in Group: Whippet
Arbee Poppy (Mr R & Mr A R Beattie)
Puppy in Group: Whippet
Harroway Night and Day (Pamela Campbell & Steven Warry)
Intermediate in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Ch Chilolo Is White Lion Ranger (S & P Gleeson / Miss R Green)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Beagle
Houndmaster Spirit InThe Night JD (Samantha Shields)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Zazzera My Heart Skips Abeat (R A & L M Fenwick)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Coviter Wild One(AI) (M S Patterson)

Beagle
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Sligrachan Desis Paradidle (AI) (Sligrchan Kennels)
Baby of Breed: Karakush Glass Half Full (Imp NZ) (Sligrachan Kennels / L Gibson / K Mangus)
Junior of Breed: Mayster Sandpiper (B & M Birkenshaw)
Aust Bred of Breed: Mayster Day Dream (B & M Birkenshaw)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Houndmaster Spirit InThe Night JD (Samantha Shields)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Lowenhyte Mr George (Ian Cross)

Ibizan Hound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Senjabi The Flying Dutchman (Imp NZ) (Christie Molinaroli)

Pharaoh Hound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Pennhari The Devil You Know (Mr D Addems & Ms N Burton)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chilolo Is White Lion Ranger (S & P Gleeson / Miss R Green)

Saluki
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Itsozi The Jewel Keeper JC (S Timson)

Whippet
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Chakrata Mistress Matilda (Ms Jo Kramer & Mrs Anne-Marie Curan)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Harroway Night and Day (Pamela Campbell & Steven Warry)
Res Bitch CC: Aust Ch Allgard Just An Angel (Mrs S Hantzis)
Baby of Breed: Arbee Poppy (Mr R & Mr A R Beattie)
Minor of Breed: Argorazi Strikeit Whileits Hot (Mrs Stavroula Hantzis)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Jason Moore (VIC)  (Group Entry : 85)

Best in Group & State Bred in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Lurikeen To Glam T Give A Damn (Ms J Harris & Miss A Stanton)
Runner Up in Group & Open in Group: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Jmell Mambo (Alannah Edmondson)
Baby in Group: Border Collie
Winpara Candy Paint (Mr L & Mrs C Jensen)
Minor in Group: Shetland Sheepdog
Yasdnil Whispers In The Dark (Ms Jeanette Mitchel)
Puppy in Group: Collie (Rough)
Kahnhond Play Misty For Me (T & SJ Mallia)
Intermediate in Group: Australian Kelpie
Aust Ch Huntarush Blossom Point (Mrs J Hayne)

Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Huntarush Blossom Point (Mrs J Hayne)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Sandsprite Calamity Jane (S Einam)

Australian Shepherd
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Jedabun Good Golly Miss Molly (Paula Baker)

Bearded Collie
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Helmsdale heartbreaker (Mr Srpr Ryan & Mrs J Ryan)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tarraray Mischievous Angel (Cindy Didsman & Jenine Glenn)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Myzchev Forever Magic (Lynnette Barstch & Cindy Didsman)

Border Collie
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Edenbrae Too Cool To Tango (Mr L & Mrs C Jensen)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Tehya Scandal On The Cover (Mr L & Mrs C Jensen)
Baby of Breed: Winpara Candy Paint (Mr L & Mrs C Jensen)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Winpara Delta V HT (C Mews)

Collie (Rough)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kahnhond Play Misty For Me (T & SJ Mallia)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Barcoo Tell Em All I Said Hi (Miss Kirsty Post)

Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Lurikeen To Glam T Give A Damn (Ms J Harris & Miss A Stanton)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Jmell Mambo (Alannah Edmondson)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Lurikeen Game Set Match (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Yasdnil Whispers In The Dark (Ms Jeanette Mitchel)
Baby of Breed: Lurikeen Lil Bit Of Glam (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Minor (Dog) of Breed: Arajento The Peacemaker (Mrs KC Tonkin)
Puppy of Breed: Arajento The Still Oth Night (Mrs K C Tonkin)
Puppy (Dog) of Breed: Arajento Night Fever (Mrs K C Tonkin)
Intermediate (Bitch) of Breed: Nightwood To The Manor Born (Ms Debra Simpson)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Arajento Steppin Out In Style (Mrs K C Tonkin)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Kevin J Summers (VIC)  (Group Entry : 84)

Best in Group & Open in Group: Siberian Husky
Aust Ch Miniatura Ember Rain (Mr R Connelly)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Dobermann
Aust Ch Vansitar It's Now Or Never (Imp NZ) (The Late VP Brennan & Vansitar Doberman)
Baby in Group: Dobermann
Vansitar Glimmer in the Fire (AI) (IID NZ) (Vansitar Dobermanns)
Minor in Group: Rottweiler
Fantastikrot Elektra (Sherri Wightman)
Puppy in Group: Samoyed
Snowdara Only You (P W & R G A Primrose)
Junior in Group: Schnauzer (Miniature)
Aust Ch Dabinette Silver Fern (Jan Reeves)
State Bred in Group: Alaskan Malamute
Aust Ch Piolak Thor Ragnarok (Jenn Lawrence)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dobermann
Neut Ch Vansitar In The Ghetto (Imp NZ) (The Late VP Brennan & Vansitar Dobermann)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Piolak Thor Ragnarok (Jenn Lawrence)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Piolak Walking Street (Jenn Lawrence)

Cane Corso
Baby of Breed: Sebpietro Ammo (Belinda Allen)

Dobermann
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Vansitar It's Now Or Never (Imp NZ) (The Late VP Brennan & Vansitar Doberman)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Vansitar Suspicious Minds (Imp NZ) (The Late VP Brennan & Vansitar Dobermann)
Res Dog CC & Junior of Breed: Vansitar Shape Of My Heart (AI) (Imp NZ) (Vansitar Dobermanns)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Vansitar Good As Gold (Imp NZ) (Vansitar Dobermanns)
Baby of Breed: Vansitar Glimmer in the Fire (AI) (IID NZ) (Vansitar Dobermanns)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Neut Ch Vansitar In The Ghetto (Imp NZ) (The Late VP Brennan & Vansitar Dobermann)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Newfcastle Shine Like It Does (Mrs Allison Maka)

Rottweiler
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Petrovrotti Norty Lucifer (AI) (Fantastikrot Rottweilers)
Baby of Breed: Rottensteele Pumas Athena (AI) (Mrs L Cooke)
Minor of Breed: Fantastikrot Elektra (Sherri Wightman)
Puppy of Breed: Benahein Man Onther Prowl (Mrs S Waho)
Puppy (Bitch) of Breed: Fantastikrot Mazikeen (Miss Sherri Wightman)

Samoyed
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Snowdara Only You (P W & R G A Primrose)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Dabinette Silver Fern (Jan Reeves)

Shiba Inu
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wolfworx Dai Etsu at Diomede (R A & D J Wells)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Miniatura Ember Rain (Mr R Connelly)
Bitch CC: Aust Sup Ch Koolmove Watch Me Shine (Desiree & Stephen Case)

St Bernard
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Allsaint Iwriggle Bring It On (AI) (Mrs K & Mr M Slender)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Chrystlepark Jeez Nora (Mrs V M Kenning)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Accropolis Adictd Totha Shndig (Georgia Smith)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr William Mooney (VIC)  (Group Entry : 107)

Best in Group & Open in Group: Keeshond
Aust Sup Ch Kahnhond Touch O Magic (Sue Mallia)
Runner Up in Group: Shih Tzu
Aust Sup Ch Elshamara Cloak N Dagger (Mrs S Griffiths & Mr J Griffiths)
Baby in Group: French Bulldog
Britbull time turner (K & S Winter)
Puppy in Group: Japanese Spitz
Tomidachi Mystical Pursuit (Mrs N Thornett)
Intermediate in Group: Poodle (Standard)
Aust Ch Voila Going The Distance (Ms J Ainsworth & Mr L Wright)
Aust Bred in Group: Xoloitzcuintle (Standard)
Aust Gr Ch Wazzat Chamuco (J Dinis)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Keeshond
Kahnhond Hunter Of Hearts (T & S J Mallia)
Runner Up Neuter in Group: Japanese Spitz
Aust Gr Ch Daesdaemar Hot Pursuit (Mrs N K Thornett)

British Bulldog
Baby of Breed: Britbull alley oop oop oop oop (K & S Winter)

Chow Chow
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Gliztum Black Dragon (Linda Tilbrook)
Baby of Breed: Malaboo Frozen In Time (AI) (Ms N Rhodes)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tresor Aston (Ms J Mesure)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Britbull Luna Lovegood (Ken & Sandra Winter)
Baby of Breed: Britbull time turner (K & S Winter)

German Spitz (Mittel)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mediaevalage Nova Prime (Miss N Rhodes)

Great Dane
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Alariqus Bringing Sexy Back (Ms R McLean & Mr I Barclay)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Rorlyn Crazy Lil Thing Cald Luv (R & L Booth)
Res Bitch CC & Minor of Breed: TuxDanes Lady Luck (Ai) (A & M Furst)

Japanese Spitz
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Tomidachi Mystical Pursuit (Mrs N Thornett)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Daesdaemar Hot Pursuit (Mrs N K Thornett)

Keeshond
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kahnhond Touch O Magic (Sue Mallia)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kahnhond Rise Of The Pheonix (Sue Mallia)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Kahnhond Southern Saphire (T & S J Mallia / D & D Wall)
Puppy of Breed: Arranbrae Name Of The Game (T & S J Mallia)
Junior of Breed: Arranbrae Wish Upon A Star (T & S J Mallia)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Kahnhond Hunter Of Hearts (T & S J Mallia)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Amesen Once You Go Black (Amesen Kennels)

Poodle (Standard)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Voila Going The Distance (Ms J Ainsworth & Mr L Wright)
Puppy of Breed: Artizan Savile Row (Ms J Ainsworth)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Jenuin Lily Black (Linda Nicholls)
Baby of Breed: Remari Just My Style (Linda Nicholls)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Elshamara Cloak N Dagger (Mrs S Griffiths & Mr J Griffiths)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Gengala Born To Boogie (Mrs S Y Langford)

Xoloitzcuintle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wazzat Gotzone (IID NOR) (J Z Dinis)
Baby of Breed: Amorenekid Xochipilli (Suzanne Brown)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Wazzat Chamuco (J Dinis)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Wazzat Iliana (E Richards & J Dinis)