Hobart Dog Club Inc (Show 1) (TAS)

Date of Show : 18-Jan-2020 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Rick Berwick (WA)   (Total Entry : 317)

Best in Show & Aust Bred in Show: Australian Shepherd
Aust Ch Blueamble the Glass Slipper (A & J Lamberton)
Runner Up in Show & Intermediate in Show: Weimaraner
Aust Ch Arnhill Standing Room Only (AI) (J Turner)
Baby in Show: Samoyed
Lunasea Nothing Better (AI) (Ying Chen (Helen))
Puppy in Show: Golden Retriever
Kaparla On The Wings OfAn Eagle (Mrs H Morrison)
State Bred in Show: Bernese Mountain Dog
Aust Sup Ch Cloudforest Time Traveller (S & C Eastley)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: German Shorthaired Pointer
Aust Gr & Neut Ch Macantsaoi Irish Rhythm (S Rattle & T Sproule)
Runner Up Neuter in Show: French Bulldog
Aust & Neut Ch Epacris Goliath Beetle (A E Blake)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Kathryn Berwick (WA)  (Group Entry : 69)

Best in Group & Junior in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Kandccamo Champagne Supernova (Belinda Wright & Philippa Micklem)
Runner Up in Group: Maltese
Aust Ch Silvacharm wish upon a star (P & P Cutler / G M Waltets)
Baby in Group: Havanese
Carnwath Kogan (R Davis)
Intermediate in Group: Pekingese
Aust Ch Miyoko Vera Wang (S P &T M Sward)
State Bred in Group: Tibetan Spaniel
Aust Sup Ch Byrebaer Dash of Debonair (Georgie Smith)
Open in Group: Japanese Chin
Aust Ch Kelepina Master At Work (Mr C & Mrs D Delphin)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Cavshep Tittans Black Magic (Karren Walker)

Affenpinscher
Bitch CC & Puppy of Breed: Lecasa Leal Lenna (Leone M Cashman)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Nantiki Mr Darcy (Mrs Janice E Klaus)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Dabne Mr Bingley (Mrs Janice E Klaus)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kandccamo Champagne Supernova (Belinda Wright & Philippa Micklem)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Matmor Rumour Has It (Erica Davison)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Blacklash Much Ado (Ms E Davison)
Baby of Breed: Matmor Flamenco (Mr M L Morse & Mr W A Henderson)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Cavshep Tittans Black Magic (Karren Walker)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Wachowa Walking In Memphis (AI) (Mrs J Watt / Miss K Davies / Miss K Wright)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Mexicatl Marilyn (Jacinta Harrison)

Chinese Crested Dog
Baby of Breed: Sherabill No Hair Dont Care (Amarli Harrison)

Havanese
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ananda One Red Knight (L Williamson / A Lay)
Baby of Breed: Carnwath Kogan (R Davis)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kelepina Master At Work (Mr C & Mrs D Delphin)

Lowchen
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Wyntervale Circle of Life (L Howlett)

Maltese
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Silvacharm wish upon a star (P & P Cutler / G M Waltets)

Miniature Pinscher
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Boshafte King of the Toys (Karren Walker)

Papillon
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Penbryn Peppermint Patty (Messrs D Quinlivan & M Tumpach)

Pekingese
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Miyoko Joni witha Dragon Tattoo (Mrs A V Smithers)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Miyoko Vera Wang (S P &T M Sward)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Miyoko Erik Withadragon Tattoo (Mrs A V Smithers)
Junior of Breed: Miyoko Julius Chan (R Karciauskas)

Pug
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Pugmate Dirtrack Cowboy (Pugmate Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Saxten Stryking Silver (Sharon Frankcombe)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Yarrowfell A Kind Of Magic (Sharon Frankcombe)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Woonan Sammi (Pugmate Kennels)
Baby of Breed: Pugmate Malibu Murphy (Pugmate Kennels)
Open of Breed: Kwantoi Just a Tourist (Kristy Padberg)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Byrebaer Dash of Debonair (Georgie Smith)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Byrebaer For Tu Nato (Georgie Smith)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Byrebaer Mess Up My Hair (Georgie Smith)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Rick Berwick (WA)  (Group Entry : 32)

Best in Group & State Bred in Group: Kerry Blue Terrier
Aust Ch Tasshot Crazy Love (Debbie Veevers)
Baby in Group: Irish Terrier
Maddyroe Rick OShea (AI) (Michael Muldoon)
Puppy in Group: Bedlington Terrier
Fioralainn Polish Rhapsody (Amanda Fox)
Junior in Group: Cairn Terrier
Abbeycairn Harry Potter (K Davies & K Wright)
Aust Bred in Group: Irish Terrier
Aust Ch Anluan Picture Perfect (Mr M Muldoon)

Australian Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust & CIB Ch Regisvista Dare T Be Different (Regisvista Kennels)

Bedlington Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Fioralainn Polish Rhapsody (Amanda Fox)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Llubinim Flash of Zorro (David & Angela Stacey)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Quinzeh Ms Trinity (David & Angela Stacey)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Abbeycairn Seamus Finnigan (K Davies & K Wright)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Abbeycairn Harry Potter (K Davies & K Wright)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Emeraldcity Youaremysunshine (Mr P Miller/ Ms G Loft & Mrs K M Leslie)
Baby of Breed: Bignsmol Super Tramp (Karen Leslie)

Irish Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Anluan Picture Perfect (Mr M Muldoon)
Baby of Breed: Maddyroe Rick OShea (AI) (Michael Muldoon)

Jack Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Karnak Rambling Rose (Mrs Michelle A Booth)

Kerry Blue Terrier
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Tasshot Crazy Love (Debbie Veevers)
Baby of Breed: Regenstauf She Did Wot With Who (Debbie Veevers)

Norfolk Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Mazberg Irresistabelle (Erica Norgrove)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Lance Wright (QLD)  (Group Entry : 53)

Best in Group & Intermediate in Group: Weimaraner
Aust Ch Arnhill Standing Room Only (AI) (J Turner)
Runner Up in Group & Open in Group: Labrador Retriever
Aust Sup Ch Bradorla Air Force One (C Ellis/M Wickham)
Baby in Group: Cocker Spaniel
Doulton Latest Edition (AI) (E & K Job / A & M Jones)
Puppy in Group: Golden Retriever
Kaparla On The Wings OfAn Eagle (Mrs H Morrison)
State Bred in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Zenchar Shoot The Breeze (AI) (S Rattle & T Sproule)
Aust Bred in Group: Golden Retriever
Aust Sup Ch Kaparla Game Plan (Mrs H Morrison)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Gr & Neut Ch Macantsaoi Irish Rhythm (S Rattle & T Sproule)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Appintiki Hes Finlay (John/ Judy & Susan Teniswood)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Taniwha Arahura (B W & S A Courtney / A E Blake)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kangala Yamada (B W & S A Courtney)
Puppy of Breed: Showfield Snow Man (AI) (John/ Judy & Susan Teniswood)

Cocker Spaniel
Baby of Breed: Doulton Latest Edition (AI) (E & K Job / A & M Jones)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Tammahi Black Lace n Promises (Susan Heath)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Esspree Epic Poetry (Mr T & Mrs J Skudder)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Zenchar Shoot The Breeze (AI) (S Rattle & T Sproule)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Eightcarat Angel At Arosa (Imp NZ) (S Rattle & T Sproule)
Res Dog CC & Junior of Breed: Lakenland Musicman At Arosa (AI) (Imp NZ) (Mrs M Reichmuth / Ms S Rattle / Mr T Sproule)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Macantsaoi Irish Rhythm (S Rattle & T Sproule)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Kaparla Game Plan (Mrs H Morrison)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kaparla On The Wings OfAn Eagle (Mrs H Morrison)
Res Bitch CC: Goldlake Musical Story (Janette Grierson)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hanafor Mercury Rising (F Harris & B Stading)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bradorla Air Force One (C Ellis/M Wickham)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Bradorla A Star Is Born (AI) (K Heenan / C Ellis)

Pointer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chesterhope Rule Breaker (Imp NZ) (Catherine Jones)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Chesterhope God of Thunder (Imp NZ) (Catherine Jones)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Arnhill Standing Room Only (AI) (J Turner)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Ghostwind Louise Vuitton (AI) (Georgina Ranson)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Weisngrey Bear Necessities (Elke Prehn)
Intermediate (Bitch) of Breed: Bromhund Zodiac Sign (Elke Prehn)

Weimaraner (Long-haired)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Weilander Capture Yr Dream (Elke Prehn)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tazlon Move Baby Move (B & M Gourlay)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Lance Wright (QLD) (Group Entry : 29)

Best in Group & Aust Bred in Group: Whippet
Aust Ch Khayoz Flirting With The Boys (Khayoz Kennels)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Dachshund (Wire Haired)
Aust Ch Shasdin Wiry Seal of Approval (AI) (Mrs Michelle Booth)
Baby in Group: Whippet
Khayoz Dancing With The Stars (Mel Prouse & Khayoz Kennels)
Puppy in Group: Beagle
Karakush Puttin The B In A B C (Imp NZ) (Le Gibson)
Open in Group: Basset Hound
Aust Ch Beauchasseur Earz Trubble (AI) (Mr M Wickham & Mr J Crack)

Basenji
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Zandeena Breakn With Tradition (Ms M Smith)

Basset Hound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Beauchasseur Earz Trubble (AI) (Mr M Wickham & Mr J Crack)

Beagle
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Karakush Puttin The B In A B C (Imp NZ) (Le Gibson)

Borzoi
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Marakhoff Saarkorsky (Marakhoff Kennels & Mrs L Carr)

Dachshund (Wire Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Shasdin Wiry Seal of Approval (AI) (Mrs Michelle Booth)

Whippet
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Khayoz Flirting With The Boys (Khayoz Kennels)
Dog CC & State Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Acaiza Footprints In The Sand (Mrs J Hargraves)
Baby of Breed: Khayoz Dancing With The Stars (Mel Prouse & Khayoz Kennels)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Rick Berwick (WA)  (Group Entry : 60)

Best in Group & Aust Bred in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Blueamble the Glass Slipper (A & J Lamberton)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: German Shepherd Dog
Roxamburg Set To Sparkle (G & K Hall)
Baby in Group: Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Beljekali Devil's Right Hand (Jess Fynmore)
Junior in Group: German Shepherd Dog
Roxamburg Rebel for Kicks (G A & K L Hall)
State Bred in Group: Border Collie
Southend Femme Fatale (Mrs C & S Gangell)

Australian Kelpie
Baby of Breed: Ringbarka Rippa (Jennifer Roberts)

Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Blueamble the Glass Slipper (A & J Lamberton)

Bearded Collie
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup & NZ Ch Colard Moonraker (Simon & Denise Finlay)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Baby of Breed: Beljekali Devil's Right Hand (Jess Fynmore)

Border Collie
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Khayoz Somebody Stop Me (AI) JD TDX (Mr P & Mrs V Hofto)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Southend Femme Fatale (Mrs C & S Gangell)
Res Dog CC & State Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Sanpasho Bold Chieftain (R & H Owen)
Baby of Breed: Allclarity Matter of Factor (Allclarity Kennels)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Dual Ch (T)/(TS) Gr/ Neut Ch Maghera Lickety Split (AI) CD ADM JDO JDM SDX SPD GDM (Mr P & Mrs V Hofto)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Armahani Heliodorr Hulivili (AI) ET (Rachael Holloway & Jacqualine Lincoln)
Baby of Breed: Zuleika Le Bombe (Rachael Holloway)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Roxamburg Set To Sparkle (G & K Hall)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Roxamburg Rebel for Kicks (G A & K L Hall)
Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Karraine Blazing to Victory (Maree Anderson)
Baby of Breed: Karraine Mischka (Mrs P Eaves-Tennant)
Puppy of Breed: Karraine Solos Starla (AI) (Mrs P Eaves-Tennant)
Aust Bred of Breed: Karraine K For Kartier (Mrs P Eaves Tennant)
Open of Breed: Aust Ch Karraine Show Doll (Mrs P & Mr K W Eaves-Tennant)

Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Mistryde One Step Closer (M & J Kaden)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Nightwood No Steppin Nmy Shoes (M & J Kaden)
Baby of Breed: Shelmanna Zulu Prince Oth Nite (AI) (Mrs S Fox & Ms S Gangell)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Ms Sharon Phegan (NSW)  (Group Entry : 49)

Best in Group & State Bred in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Sup Ch Cloudforest Time Traveller (S & C Eastley)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Rottweiler
Aust Ch Sahne Beau Geste (Imp NZ) (Nicole Hughes & Jason Wallom)
Baby in Group: Samoyed
Lunasea Nothing Better (AI) (Ying Chen (Helen))
Puppy in Group: Bullmastiff
Remyk Kick Start My Heart (R Morgan & M Coleman)
Junior in Group: Siberian Husky
Birindi Rock My World (Tracey Heenan)
Aust Bred in Group: Akita
Aust Ch Shokuma Candy Crush (K Pearce /D Klingberg /W Osborn)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Boxer
Aust Ch Boyer To Infinity and Beyond (Dianne Nellis)

Akita
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shokuma Candy Crush (K Pearce /D Klingberg /W Osborn)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Shokuma Blaze Of Glory (AI) (K Pearce)
Baby of Breed: Ryerson Dustysonfire at theg (AI) (Jillian Wiltshire)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Annakpok Poetry in Motion (AI) (Narelle Adams/ Michelle Kube)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Cloudforest Time Traveller (S & C Eastley)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Cloudforest Bo Diddley (Mr S & Mrs C Eastley)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cloudforest Zieria ET (S & C Eastley)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Cloudforest Call Me Caili (Mrs E Rilstone / Mr S & Mrs C Eastley)

Boxer
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Boyer Now Your Talking (Mrs D Nellis & Mrs L Quigley)
Baby of Breed: Tyeanbo The Games People Play (Dianne Nellis & Leanne Quigley)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Boyer To Infinity and Beyond (Dianne Nellis)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Remyk Kick Start My Heart (R Morgan & M Coleman)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Nightmania Lady O Sovereign (R McCauley & T Bowes-McCauley)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yesallaw Black Friday Magic At Paddlepaws (AI) (Sue & Clifford Gray / D McKeon)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Yesallaw Youll Neverwalk Alone (AI) (Sue & Clifford Gray)
Bitch CC & Puppy of Breed: Yesallaw Follow Our Dreams (AI) (Sue & Clifford Gray)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sahne Beau Geste (Imp NZ) (Nicole Hughes & Jason Wallom)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Darkmessiah Black Tie Affair (Maree Anderson)

Samoyed
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kalaska Life Of A Prince (Mr J Gesiotto/ Ms L Jones & Mrs K O'Riley)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aldonza Balance of Power (AI) (Margie Johnson & Fay Tucker)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kalaska Twisted Story (J Gesiotto/ L Jones & K O'Riley)
Baby of Breed: Lunasea Nothing Better (AI) (Ying Chen (Helen))
Junior of Breed: Classicana Zhenhana Diva (Mrs L Eaton)
Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Aldonza Playing In Puddles (Margie Johnson & Fay Tucker)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Kabanae Conspiracy Theory ET (Tracey Walker / Julia Hamill / Kabanae K)
Dog CC & Puppy of Breed: Miniatura Aftermath (Rodney Connelly / Tracey Walker)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Birindi Rock My World (Tracey Heenan)

St Bernard
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Versoix Barely Envious (AI) (John / Judy & Susan Teniswood)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Ms Sharon Phegan (NSW)  (Group Entry : 25)

Best in Group & Intermediate in Group: Shih Tzu
Aust Sup Ch Killilan Defence Rests Yrhonour (Teena Sloan)
Puppy in Group: Boston Terrier
Lyntiki No Diggity (Mr S & Mrs L Craw / M L Vincent)
Aust Bred in Group: Schipperke
Aust Ch Breogan Panda Dreams (Helen Rixon)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: French Bulldog
Aust & Neut Ch Epacris Goliath Beetle (A E Blake)
Runner Up Neuter in Group: French Bulldog
Aust & Neut Ch Kaparla Bonne Jour (Amelia Blake)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lyntiki No Diggity (Mr S & Mrs L Craw / M L Vincent)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Adstaff Light Em Up (Mrs Michelle A Booth)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Adstaff Regina Della Festa (Mstr William DP Booth)

French Bulldog
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Epacris Goliath Beetle (A E Blake)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust & Neut Ch Kaparla Bonne Jour (Amelia Blake)

Schipperke
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Breogan Panda Dreams (Helen Rixon)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Pandec Magic Fire Bear (Ms Jennifer Moore)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rixown Runningbear (Helen Rixon)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Killilan Defence Rests Yrhonour (Teena Sloan)