Tullamore Kennel Club (NSW)

Date of Show : 12-Aug-2013 (Monday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Elaine Knox (NSW)   (Total Entry : 474)

Best in Show & Aust Bred in Show: Borzoi
Aust Sup Ch Kenibea Murphys Law (Shannon / Ros & Greg Barden)
Runner Up in Show: Shih Tzu
Aust Ch Placky Oh So Dreamy (S J Plackett)
Baby in Show: Schipperke
Beadale Little Blak Jedda (Lynette Niemann)
Minor in Show: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Ourgang Bang On (AI) (A Wolf)
Puppy in Show: Collie (Rough)
Aust Ch Ferona Dreams Come True (Yvette Rolfe)
Junior in Show: Basenji
Aust Ch Zanzipow Poker Face Earnest (Jennifer Power)
Intermediate in Show: Yorkshire Terrier
Aust Ch Karojenbe Go With Gusto (G & B Keegan / M & L Shaw)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Elaine Knox (NSW)  (Group Entry : 106)

Best in Group & Aust Bred in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Chalsmae Toralay (Mr A & Mrs J Mae)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Yorkshire Terrier
Aust Ch Karojenbe Go With Gusto (G & B Keegan / M & L Shaw)
Puppy in Group: Pomeranian
Aust Ch Ferona Simply Irrisitable (IID) (Yvette Rolfe)
Junior in Group: Pug
Aust Ch Kangala You Cant Stop Th Music (Colin Seymour)
Open in Group: Papillon
Aust Gr Ch Papunique Tigers Wildchild (Janine Moy)
Open Neuter in Group: Papillon
Aust Neut Ch Guilcroft For Your Eyes Only (Pamela and Garth Harding)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chalsmae Toralay (Mr A & Mrs J Mae)
R/UP BOB & Bitch CC: Lakeisha Moonlite Sonata (Creek / Wilson & Smith)
Baby of Breed: Dalara WhoRyou (Mrs Marlene West)
Intermediate of Breed: Ananda Rebel Rouser (Mrs P Dron / Mrs M West)

Havanese
Baby of Breed: Hashki Sherlock Holmes X (Philip Williams)

Maltese
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Marblanc Heavns HollywoodGlama (Mrs M Atkinson)
Baby of Breed: Aust Ch Marblanc Tearsinheaven (Mrs M P Atkinson)

Papillon
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Papunique Tigers Wildchild (Janine Moy)
Minor of Breed: Guilcroft Madame De Anastasia (Pamela and Garth Harding)
Puppy of Breed: Guilcroft Merlot En Cabernet (Pamela and Garth Harding)
Junior of Breed: Roseswain Pixie Willow (Janine Moy)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Papunique Go Ahead Make My Day (Mrs J A Moy)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Guilcroft For Your Eyes Only (Pamela and Garth Harding)

Pekingese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Frawai Whos The Boss (Julie R Wardell)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Chriscendo Countdown (Imp NZ) (Y Rolfe)
Bitch CC: Aust Ch Ferona Dress To Impress (IID) (Yvette Rolfe)
Baby of Breed: Ferona Won To Envy At Renoir (Yvette Rolfe)
Minor of Breed: Aust Ch Ferona Won Foxie Lady (Yvette Rolfe)
Puppy of Breed: Aust Ch Ferona Simply Irrisitable (IID) (Yvette Rolfe)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Gr Ch Rose-Treasure Win One For The Gipper (Imp USA) (J Williams)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kangala You Cant Stop Th Music (Colin Seymour)
Puppy of Breed: Kabova I've Got The Magic (J Williams)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Shadowvale A Quiet Roar (Meken Kennels)

Yorkshire Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Karojenbe Go With Gusto (G & B Keegan / M & L Shaw)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Michael Derbyshire (NSW)  (Group Entry : 56)

Best in Group & Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Truhart True Grit (Truhart Kennels)
Runner Up in Group: Border Terrier
Aust Sup Ch Chanpema Royal Flush (Chanpema Kennels)
Baby in Group: Jack Russell Terrier
Brenwick Splash of Mot (Robyn Taylor)
Minor in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Ourgang Bang On (AI) (A Wolf)
Puppy in Group: Staffordshire Bull Terrier
Jaybeecee Reign of Terror (Ms Elisa Scala)
Junior in Group: Irish Terrier
Merrymac Tradewind (Imp SWD) (P Gerrey)
Aust Bred in Group: Border Terrier
Aust Sup Ch Guilcroft Esprit De Corps (Pamela & Garth Harding)
Open Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Dual Ch / Neut Ch Ourgang Don't Stop Me Now (A Wolf)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: RufDiamonz Shake Rattle n Roll (Rufdiamonz/Ingram)

Border Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Chanpema Royal Flush (Chanpema Kennels)
R/UP BOB & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Guilcroft Esprit De Corps (Pamela & Garth Harding)
Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Chanpema All Eyes On Us (Chanpema Kennels and P Hopkins)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Riverlands Mr Brownstone (Kelly Hooper)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Clayco High Mtn Riverland (Kelly Hooper)
Baby of Breed: Emelpee Believe In Me (Kelly Hooper)
Minor of Breed: Aust Ch Emelpee Electric Blue (Kelly Hooper)

Irish Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Merrymac Tradewind (Imp SWD) (P Gerrey)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Whatajack Storm (Garry Butler)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Waiseley Shades of Rebel (S Hooper)
Baby of Breed: Brenwick Splash of Mot (Robyn Taylor)
Minor of Breed: Covejack Sea Sprite (Jayne Hawkins)
Puppy of Breed: Covejack Surfy Chick (Jayne Hawkins)
Junior of Breed: Waiseley Rebelious Leah (Mrs S Hooper)

Norfolk Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Amfolk Call of the wild (Rob & Rebecca Triffitt)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Amfolk Carma (Mr & Mrs R Triffitt)
Intermediate of Breed: Amfolk Bronte (Mr & Mrs R Triffitt)

Parson Russell Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Jacklands Dallas (Dalsue Kennels)

Skye Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Nzskye Aim For The Skye (Imp NZ) (Ms Julie Griffiths)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Betandy Modesty (Mrs L Pezely)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Truhart True Grit (Truhart Kennels)
Bitch CC & Open of Breed: Truhart No Surrender (Truhart Kennels)
Minor of Breed: Aust Ch Ourgang Bang On (AI) (A Wolf)
Puppy of Breed: Jaybeecee Reign of Terror (Ms Elisa Scala)
Junior of Breed: Jaybeecee Whataneiffel (Kylie Smallwood)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Dual Ch / Neut Ch Ourgang Don't Stop Me Now (A Wolf)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Atenta Christmas Cracker (Mrs L Pezely)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Orgamadra River Song (Mrs L Pezely)
Baby of Breed: Atenta Rum Truffel (Mrs L Pezely)

West Highland White Terrier
Baby of Breed: Dassin Calling The Shots (P Gerrey)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Michael Derbyshire (NSW)  (Group Entry : 86)

Best in Group & Aust Bred in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Lianadam Axel Der Edel (Christine Cunningham & Peter Serle)
Runner Up in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Sup Ch Goldmaid Red Rocket (Debbie Meagher)
Baby in Group: Welsh Springer Spaniel
Lornelane Not Rocket Science (D & L Meagher)
Minor in Group: Golden Retriever
BlueBreeze Legend of Saltire (Debra Stubbings)
Puppy in Group: Labrador Retriever
Degel Jazz In The Night (Mrs A M Smith)
Open Neuter in Group: Pointer
Aust Ch Tukeglen Totally Hot (Chris flood)

Cocker Spaniel (American)
Minor of Breed: Staryanks Hall Of Fame (K / J & P Hopkins / P & D Wilkes)

English Setter
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Graylors Buster Jones (Rikki Touzell)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Graylors Lisa Lotto (Julie Touzell)

English Springer Spaniel
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Gr Ch Reibey Blue Birds Fly (AI) (R & L Corbett)
Baby of Breed: Penita Time T Remember (S & J Wraith / J Skudder)
Junior of Breed: Azucroft Mickie James (Rikki Touzell)

Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hawksdale Lasting Impression (Gillian Holmes)
Baby of Breed: Hawksdale Positive Whisper (Ms G L Holmes)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lianadam Axel Der Edel (Christine Cunningham & Peter Serle)
Puppy of Breed: Moruada Standing Ovation (S Wright & T Taylor)
Junior of Breed: Aust Ch Trupoint Bend It Like Beckham (R W & L Corbett)

Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Dykinta Devine Right (Debra Stubbings)
Baby of Breed: Atinagold Kellee Rose (Mrs A M Grabham)
Minor of Breed: BlueBreeze Legend of Saltire (Debra Stubbings)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Erdos Sparks Fly (B H Mitchell)

Labrador Retriever
Dog CC: Degel Sovies Little Promise (Mrs A M Smith)
Puppy of Breed: Degel Jazz In The Night (Mrs A M Smith)

Pointer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Zensu Mousetrap Heart (Mr B & Mrs H Clarke / Mr S & Mrs J Wraith)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Beautelle Takn A Risk (Steve and Jackie Wraith)
Minor of Breed: Tarlorise Jessica Dotti (S Brown / G Smith & Silvagun Pointers)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Ch Tukeglen Totally Hot (Chris flood)

Weimaraner
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ghostwind Smokein Suprise (AI) (Casey Morrison)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Red Rocket (Debbie Meagher)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Goldmaid Everybody Duck (D L Meagher)
Baby of Breed: Lornelane Not Rocket Science (D & L Meagher)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Michael Derbyshire (NSW) (Group Entry : 39)

Best in Group & Aust Bred in Group: Borzoi
Aust Sup Ch Kenibea Murphys Law (Shannon / Ros & Greg Barden)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Irish Wolfhound
Aust Ch Wulfgar Aghamore (Paul Galvin)
Junior in Group: Basenji
Aust Ch Zanzipow Poker Face Earnest (Jennifer Power)
Open Neuter in Group: Basenji
Aust Sup & Neut Ch Tamsala Mitena Magic (Jess Walker)

Basenji
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Zanzipow Poker Face Earnest (Jennifer Power)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Tamsala Mitena Magic (Jess Walker)

Borzoi
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Kenibea Murphys Law (Shannon / Ros & Greg Barden)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Dog CC & Junior of Breed: Nikorf Minee Cooper (Georgina King)

Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wulfgar Aghamore (Paul Galvin)

Norwegian Elkhound
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Feralas Royal By Design (C & B Monckton)

Pharaoh Hound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lahej SupaNova (AI) (Belinda Mitchell)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Kysaridge Cevarda Jupiter RN ET (Helen Mosslar)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nkazimlo Designer Copy (Mrs S Temlett)
Minor of Breed: Macumazahn Coz I Can (Mrs S Temlett)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Elaine Knox (NSW)  (Group Entry : 93)

Best in Group & Aust Bred in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Bojojamile Better Believe it (R H & V J Hutton)
Runner Up in Group: Finnish Lapphund
Aust Ch Ausvarg Dragonvalcore (Mrs C Howard)
Baby in Group: Collie (Rough)
Schiehallion Wild At Heart (Tracy Ryles)
Minor in Group: Australian Cattle Dog
Pureheel Royal Marshall (A & R Spargo)
Puppy in Group: Collie (Rough)
Aust Ch Ferona Dreams Come True (Yvette Rolfe)
Junior in Group: German Shepherd Dog
Aust Ch Allendell Larger Than Life (Rhonda Ralphs)
Open in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Nireno Goldfinger (R H & V J Hutton)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Melcathra King Ofthmountain (S Nicholas)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust SupGr Ch Pureheel Royal Indulgenc ET (Robyn & Alan Spargo)
Baby of Breed: Pureheel Royal Dynamo (A & R Spargo)
Minor of Breed: Pureheel Royal Marshall (A & R Spargo)
Junior of Breed: Welbeblue Blue Cavier (Stephen Nicholas)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Wingdari Man From Snowy River (Marie Colyer / C & R Foster)

Australian Shepherd
Baby of Breed: Dykinta Sea Shepherd (L Meagher)

Border Collie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Clanheath Twist Of Fate (P & J Marshall)
Bitch CC: Aust Gr Ch Bordarita Its All About Me (Bordarita Kennels)
Baby of Breed: Ableflow Kismets Tale (P & J Marshall)
Minor of Breed: Bordarita Its Me Ya Lookn For (Bordarita Kennels)
Junior of Breed: Clan-Abby NZ Royal Tully (Imp NZ) (Susan Morris & J Vos Butler)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Neut Ch Langtry harry Potter (Susan Morris)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Kazjs Dazzlem Razzlem (Murray Rolfe)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Ferona Mystic Star (Yvette and Murray Rolfe)
Baby of Breed: Schiehallion Wild At Heart (Tracy Ryles)
Puppy of Breed: Aust Ch Ferona Dreams Come True (Yvette Rolfe)
Junior of Breed: Aust Ch Ferona Won Hell ava Impact (Yvette Rolfe)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ausvarg Dragonvalcore (Mrs C Howard)

German Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Allendell Larger Than Life (Rhonda Ralphs)
Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Allendell Mischief Maker (Mrs R Ralphs)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Rimerini Always N Forever (Megan Porter)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Sundaneka True Blue (K Eaton & G/K Stevenson)

Shetland Sheepdog
Minor of Breed: Aust Ch Louanda What About Me (Shelbrae Kennels)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bojojamile Better Believe it (R H & V J Hutton)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Nireno Goldfinger (R H & V J Hutton)
Minor of Breed: Aust Ch Bojojamile Been Worth The Wait (R H & V J Hutton)
Puppy of Breed: Aust Ch Bojojamile Beam of Sunshine (R H & V J Hutton)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Megan Markotany (NSW)  (Group Entry : 44)

Best in Group & Junior in Group: Siberian Husky
Aeukanmanuva Mystery Girl (B & C Yate / A Becconsall & K Fisher)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Samoyed
Aust Ch Airebis What Dreams R Made Of (Kellie / Judy & Graham Hughes)
Baby in Group: Siberian Husky
Mikulov It Begins Again (B & C Yate)
Minor in Group: Schnauzer (Miniature)
Alstar She Is A Showgirl (R & Mrs L Parsons)
Puppy in Group: Samoyed
Airebis Dancing in the Summer Rain (Kellie / Judy & Graham Hughes)
Aust Bred in Group: Portuguese Water Dog
Aust Gr Ch Arcticpalace Bobbin Inda Ocean (C & R Foster)
Open Neuter in Group: Siberian Husky
Aust Sup / NZ & Neut Ch Aeukanmanuva All that Jaz (B W & C J Yate)

Akita (Japanese)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch FireAndMist Shooting Star (Ms S Lowe)

Boxer
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Craihall Dressed In Red (John and Melissa Craig)
Dog CC & Puppy of Breed: Craihall look at me (John and Melissa Craig)

Cane Corso
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Defraitas Guyana (Sean Defeitas)

Portuguese Water Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Arcticpalace Bobbin Inda Ocean (C & R Foster)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Arcticpalace Ocean Gem (Craig & Robyn Foster)
Minor of Breed: Arcticpalace Waltzing Waves (C & R Foster)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Arcticpalace Offshore Duchess (C & R Foster)

Rottweiler
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rotteln Fire Starter (Lee Fletcher)

Samoyed
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Airebis What Dreams R Made Of (Kellie / Judy & Graham Hughes)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Artaiga's Essence When I Fall in Love (Imp IT) (Kellie / Judy & Graham Hughes)
Minor of Breed: Airebis Dancing in the Moonlite (Dylan James / K / J & G Hughes)
Puppy of Breed: Airebis Dancing in the Summer Rain (Kellie / Judy & Graham Hughes)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Snowbrook Dream Of Genie (Graham / Judy & Kellie Hughes)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Alstar She Is A Showgirl (R & Mrs L Parsons)
R/UP BOB and Dog CC: Alstar High Distinction (R & Mrs L Parsons)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aeukanmanuva Mystery Girl (B & C Yate / A Becconsall & K Fisher)
Baby of Breed: Mikulov It Begins Again (B & C Yate)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Sup / NZ & Neut Ch Aeukanmanuva All that Jaz (B W & C J Yate)

St Bernard
Baby of Breed: Tai Yuan Keep In Touch (Imp NZ) (Mandy Passmore)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Megan Markotany (NSW)  (Group Entry : 50)

Best in Group & Aust Bred in Group: Shih Tzu
Aust Ch Placky Oh So Dreamy (S J Plackett)
Runner Up in Group: Schipperke
Aust Sup Ch Beadale U Son Ova Gun (Barbara Balaam)
Baby in Group: Schipperke
Beadale Little Blak Jedda (Lynette Niemann)
Minor in Group: Shih Tzu
Placky Im Just Divine (Sue Plackett)
Puppy in Group: Poodle (Miniature)
Kateisha On The Same Paige (Imp NZ) (K /J &P Hopkins)
Junior in Group: Lhasa Apso
Aust Ch Amesen Gold Class (Mr Michael Camac & Mrs Jenny Longmire)
Intermediate in Group: Shih Tzu
Aust Ch Placky OMG Im Just So It (Sue Plackett)
Open in Group: Dalmatian
Aust Ch Trudals Absolutely Fabulous ET (S & B Barr)
Open Neuter in Group: Keeshond
Aust & Neut Ch Nederhund Polaris RN (S & B Barr)

Chow Chow
Baby of Breed: Chowzen I Ching (Chris Flood)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Trudals Absolutely Fabulous ET (S & B Barr)
R/UP BOB & Intermediate of Breed: Lendalbas Black Serenity (A Lenne)
Baby of Breed: Dalsue Th Black Tyga at Dalbas (A Lenne)
Minor of Breed: Lendalbas Gold Tygalily (Anne Lenne)

German Spitz (Klein)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Diamondpark Ark Royal (IID) (Lynne Wilson)
R/UP BOB: Aust Ch Diamondpark Allawa Express (IID) (Lynne Wilson)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Diamondpark Annaleese (IID) (Lynne Wilson)
Intermediate of Breed: DiamondPark Beau Joker (Lynne Wilson)

Great Dane
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Darkat Asti Riccadonna (Kathy Smith & Darren Ripper)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Darkat Achtung Baby (Kathy Smith & Darren Ripper)
Minor of Breed: Congistador Tailor Made (Frieda Clifton)

Keeshond
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Leifhond Focus on Bjourn (Miss L Wyhoon)
Puppy of Breed: Aust Ch Hunkeedori Flyin High (Katrina Santas / Stuart & Bev Barr)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Nederhund Polaris RN (S & B Barr)

Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Amesen Gold Class (Mr Michael Camac & Mrs Jenny Longmire)

Poodle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kateisha On The Same Paige (Imp NZ) (K /J &P Hopkins)

Schipperke
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Beadale U Son Ova Gun (Barbara Balaam)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Beadale Tia Marria (Beadale Kennels)
Baby of Breed: Beadale Little Blak Jedda (Lynette Niemann)
Junior of Breed: Hapipet Radio Waves (Hapipet Kennels)

Shih Tzu
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Placky Oh So Dreamy (S J Plackett)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Placky OMG Im Just So It (Sue Plackett)
Minor of Breed: Placky Im Just Divine (Sue Plackett)
Junior of Breed: Aust Ch Placky Both Guns Loaded (Sue Plackett)