Gunnedah & District Kennel Club Inc (NSW)

Date of Show : 25-Apr-2014 (Friday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Sandra Mashford (VIC)   (Total Entry : 514)

Best in Show & Open in Show: Weimaraner
Aust Sup & Can Ch Breica's Greydove Walk This Way (Imp CAN) (Peters / Goold / King)
Minor in Show: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Murungal Miss Dorothy (M Yardley & J Scott)
Junior in Show: Rhodesian Ridgeback
Aust Ch Riginal Turn The Page (R Charters/D Blinco)
Aust Bred in Show: Lhasa Apso
Aust Sup Ch Babanga A Chip Offthe Bloc (Alister / Lesley & Dawn Currie / P & K York)
Open Neuter in Show: Beagle
Cliftop Falcon Inthe Groove (Mrs S Gilkison)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Sandra Mashford (VIC)  (Group Entry : 89)

Baby in Group: Pug
Troycole Wheres The Sauce (Candice Craig)
Junior in Group: Chinese Crested Dog
Aust Ch Mohawk Stix N Stonz (Sandy Adsett)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Mohawk Stix N Stonz (Sandy Adsett)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Mohawk Paparazzi (Sandy Adsett)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Mohawk Thriller (Sandy Adsett)

Havanese
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Hashki A Little Bit Dangerous (James and Alanna Bell)
Baby of Breed: Oleala Fast and Furryous (Alison Smith)

Italian Greyhound
Junior of Breed: Aust Ch Berizza Californication (Steve & Debbie Albert)

Papillon
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Genesia Dreaming Of Adventure (K & K Hembrow)
Junior of Breed: Guilcroft Manhatten Mastercopy (Pamela and Garth Harding)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Guilcroft For Your Eyes Only (Pamela and Garth Harding)

Pug
Baby of Breed: Troycole Wheres The Sauce (Candice Craig)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Fay Harris (TAS)  (Group Entry : 61)

Runner Up in Group & Open in Group: Jack Russell Terrier
Aust Sup Ch Jacattack Bean A Skylark (Hobbs / Cartner)
Minor in Group: Border Terrier
Guilcroft Quintessential Blush (Pamela and Garth Harding)
Junior in Group: Australian Terrier
Laspamas Gotta Love Me (Joanne Patten)
Aust Bred in Group: Jack Russell Terrier
Jacfox Revel In The Kaos (Jacinta Cartner / Angela Hobbs)
Open Neuter in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Neut Ch Aklew Im No Angel (K & A Lewis)

American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aklew Karmas A Bytch (K & A Lewis)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Aklew Little Lucifer Demon (K & A Lewis)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Aklew Im No Angel (K & A Lewis)

Australian Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Laspamas Gotta Love Me (Joanne Patten)

Border Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Guilcroft Quintessential Blush (Pamela and Garth Harding)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Guilcroft Observe N Report (Pamela and Garth Harding)

Bull Terrier
Bitch CC: Aust Ch Kilburnies Miss Hollywood (Miss T Johnson)
Minor of Breed: Aust Ch Bulrrush Hard As A Rock (Matthew Steward)
Puppy of Breed: Aust Ch Semajon Chelsea (Matthew Steward)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Jacattack Bean A Skylark (Hobbs / Cartner)
R/UP BOB & Minor of Breed: Jacknthebox Power Play (Anita-Kaye Malby & Annette Bowe)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Jacfox Revel In The Kaos (Jacinta Cartner / Angela Hobbs)

Staffordshire Bull Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Blacksno Harley Rose (Blacksno Kennels)
Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Shindarrah Fire Hazard (M Jurkow)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Silvieras Rajas Headliner (Mrs H Berecry)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Orgamadra Money Penny (Mrs L Pezely)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Judy Horton (VIC)  (Group Entry : 70)

Best in Group & Open in Group: Weimaraner
Aust Sup & Can Ch Breica's Greydove Walk This Way (Imp CAN) (Peters / Goold / King)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Sup Ch Goldmaid Red Rocket (Debbie Meagher)
Baby in Group: Golden Retriever
Dykinta Infinite Jester (Wendy Atkins)
Minor in Group: Labrador Retriever
Labzrina Miles To Lada Men (AI) (Larry & Di Nicholls)
Puppy in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Deferlee Fateful Attraction (R W & L Corbett)
Intermediate in Group: Flat Coated Retriever
Aust Ch Hawksdale Lasting Impression (Gillian Holmes)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Deferlee Fateful Attraction (R W & L Corbett)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Deferlee Matilda Blue (R & L Corbett)
Baby of Breed: Deferlee Kiwi Express (R W & L Corbett)

Field Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Fieldspan Jammie Dodger (John & Rachel Robertson)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Meadowbriar Lady De Bourgh (J & R Robertson)

Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hawksdale Lasting Impression (Gillian Holmes)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Almanza High Heels On The Road (Imp SWE) (G L Holmes)
Puppy of Breed: Aust Ch Hawksdale Positive Whisper (Ms G L Holmes)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Silvagun Matinee Idol (Silvagun Pointers)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Dykinta Spring Loaded (Wendy Atkins)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Dykinta Special Gold Champers (Wendy Atkins)
Baby of Breed: Dykinta Infinite Jester (Wendy Atkins)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bradorla Sculpture Of Ice (Ellis / Vernon)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bonnsway A Matter of Time (Dianne Travers)
Baby of Breed: Degel Safari Sunrise (Mrs A M Smith)
Minor of Breed: Labzrina Miles To Lada Men (AI) (Larry & Di Nicholls)

Pointer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Chesterhope Latin Lover (Imp NZ) (Charlotte Gutzeit)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & Can Ch Breica's Greydove Walk This Way (Imp CAN) (Peters / Goold / King)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Weisup Glitz N Glamour at Greydove (Imp NZ) (Peters / Goold / King)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Red Rocket (Debbie Meagher)
R/UP BOB: Aust Gr Ch Lornelane Simply Wicked (Jan MacLean)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Goldmaid Everybody Duck (D L Meagher)
Baby of Breed: Goldmaid Rafferty Rules (J A MacLean)
Junior of Breed: Lornelane Not Rocket Science (D & L Meagher)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Sandra Mashford (VIC) (Group Entry : 75)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Saluki
Aust Sup Ch Pazada Double Identity (G & P Russell / R Davies)
Minor in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Murungal Miss Dorothy (M Yardley & J Scott)
Puppy in Group: Beagle
Duzzie Dudley Do Ryder (Megan Flemming)
Junior in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Ch Riginal Turn The Page (R Charters/D Blinco)
Open in Group: Whippet
Aust Sup Ch Goodwill Soul Sister (Steve & Debbie Albert)
Open Neuter in Group: Beagle
Cliftop Falcon Inthe Groove (Mrs S Gilkison)

Basenji
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bullab Xenas Cleopatra (Megan Flemming & Troy Keyte)
R/UP BOB: Aust Ch Bullab Xenas Safiya (Miss M Clift)
Junior of Breed: Aust Ch Kanibaru Black Elikia (Dr D Braithwaite)
Intermediate of Breed: Aust Ch Bullab Cleos Heartbreaker (Megan Flemming & Troy Keyte)

Basset Hound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Dowjac Tchaikovskys Tempo (S J Dowell & J A Vandenberg)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dowjac Osi Golden Queen in the Night (AI) (S J Dowell & J A Vandenberg)

Beagle
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Duzzie Pretty Tuff (Megan Flemming)
Puppy of Breed: Duzzie Dudley Do Ryder (Megan Flemming)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Cliftop Falcon Inthe Groove (Mrs S Gilkison)

Borzoi
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kenibea Show Meth Money (S & D Albert / R & G Barden)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Almarjo Keep em Guessin (Mark Yardley & Jo Scott)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Almarjo Ace Ov Diamonds (Hobbs/Yardley/Scott)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Assuana Assalyn (G & R Assay / M Yardley & J Scott)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Almarjo Suspicious Minds (Mark Yardley & Jo Scott)
Minor of Breed: Aust Ch Murungal Miss Dorothy (M Yardley & J Scott)
Puppy of Breed: Aust Ch Almarjo Greta Von Schnitzel (M Yardley & J Scott)
Junior of Breed: Aust Ch Solana Miss Zoe (Mark Yardley & Jo Scott)

Grand Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Rickaby Dare To Stare (D & D Matthews)

Norwegian Elkhound
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Feralas Royal Gossip (B & C Monckton)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Riginal Turn The Page (R Charters/D Blinco)

Saluki
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Pazada Double Identity (G & P Russell / R Davies)
Bitch CC: Aust Ch Pazada Watabout Last Night (Gary & Patricia Russell)

Whippet
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Goodwill Soul Sister (Steve & Debbie Albert)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Rogojin Meanmi Shadow (Mr F Roberts)
Baby of Breed: Shenace Ya Wear It Well (Imp NZ) (Steve & Debbie Albert)
Puppy of Breed: Goodwill Simply Bliss (Steve and Debbie Albert)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Judy Horton (VIC)  (Group Entry : 81)

Best in Group & Open in Group: Australian Cattle Dog
Aust Sup Ch Queblue Aussie Magic (Royce Holtkamp)
Runner Up in Group: Old English Sheepdog
Aust Ch Hartwyn Royal Zenith CD (Sue & Phill Evans)
Baby in Group: Border Collie
Dalheath Johnny Come Lately (A J Cowin / M Rockey)
Minor in Group: German Shepherd Dog
Swartzlic Nikita (Casey Morrison)
Puppy in Group: Australian Kelpie
Melcathra Black Dog (J Worboyes Nicholas)
Junior in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Dykinta Sea Shepherd (L Meagher)
Intermediate in Group: Border Collie
Aust Ch Kellagem Show Me The Money (W W & M Morgan)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Queblue Aussie Magic (Royce Holtkamp)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Gr Ch Pureheel Royal Titan (Mark Milton)
Baby of Breed: Queblue Alcheringa (Flora Mckeown)
Puppy of Breed: Bulahku Blue Stockman (Mark Milton)
Junior of Breed: Cudgegong Empire Rose (N D Papworth)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Melcathra Black Dog (J Worboyes Nicholas)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Callicoma River Runs Red (Sue Thomson)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Dykinta Sea Shepherd (L Meagher)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Mysql Genuine Risk (iid USA) (M da Silva/L Willis)
Minor of Breed: Nuthinbutt Reality Bites (Nicole Griffiths)
Intermediate of Breed: Aust Ch Nuthinbutt Obvious Class (Nicole Griffiths)
Neuter BOB & Open Neuter (Bitch) of Breed: Rowenglen Shut Up And Kiss Me (Sheree Higginbotham)

Australian Stumpy Tail Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Aravan Silver Bell (Mr B & Mrs F Eichmann)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aravan Inspector Morse (B & M Eichmann)

Bearded Collie
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bonibraes Mr Magic (Mrs A Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bonibraes Dance with Me (Mrs P & K Finlayson / Mrs A Smith)

Border Collie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Libertybrook Summer Lovin (Jennifer Bayliss)
R/UP BOB & Intermediate of Breed: Aust Ch Kellagem Show Me The Money (W W & M Morgan)
Baby of Breed: Dalheath Johnny Come Lately (A J Cowin / M Rockey)
Puppy of Breed: Langtry River Runs Wild (Jennifer Bayliss/Susan Morris)

Collie (Rough)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Cathkin All That I Am (Mr Wayne Shipman)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Albermayne Apache Clouds (Sandra Markerink)
Neuter BOB: Aust Neut Ch Jambarlas Right Where I Belong (Sandra Markerink)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ausvarg Dragonvalcore (Mrs C Howard)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Ausvarg Vivacia (Mr R & Mrs F Holtkamp)
Minor of Breed: Aust Ch Theldaroy Keep The Style (L C & R A Seare)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Swartzlic Nikita (Casey Morrison)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Babanga Mr Anderson (P & K York)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hartwyn Royal Zenith CD (Sue & Phill Evans)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Louanda What About Me (Shelbrae Kennels)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Saffioraire Appletini on Eis (Karen Fallshaw)
Baby of Breed: Saffioraire Charming Mr Brit (A Norman)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Fay Harris (TAS)  (Group Entry : 67)

Best in Group & Intermediate in Group: Siberian Husky
Aust Ch Aeukanmanuva Music Queen (A Becconsall)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Samoyed
Aust Ch Anaky Take A Chance On Me (A & K Hill)
Baby in Group: Siberian Husky
Canyonlands Once in a blu Moon (Amanda Becconsall)
Minor in Group: Shiba Inu
Wolfworx Kaizoku Misaki De (Shanyn Dunn)
Junior in Group: Boxer
Aust Ch Chizack Catweazle (Imp NZ) (Brett Thompson & Andrew Hobday)
Open in Group: Siberian Husky
Am Gr & Aust Sup Ch Canyonlands man of Mystery (AI) (Fisher/ Duarte)
Open Neuter in Group: Akita
Aust Ch Shinano Supreme Babe (Mrs Amanda Becconsall)

Akita
Open Neuter of Breed: Aust Ch Shinano Supreme Babe (Mrs Amanda Becconsall)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Zanzebern Unsung Hero (M Eslick & N Lennon)
Baby of Breed: Aust Ch Azzabern Just Desserts (Mr M & Mrs B Eslick)
Minor of Breed: Aust Ch Azzabern High Society (Mr M & Mrs B Eslick)

Boxer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Chizack Catweazle (Imp NZ) (Brett Thompson & Andrew Hobday)
R/UP BOB & Intermediate of Breed: Aust Ch Taramark Officer In Command (Mr B & Mrs D Lawson)
Puppy (Dog) of Breed: Kirravindee Timings Everything (Brad & Dee Lawson)

Dobermann
Minor of Breed: Aust Ch Indpac Spirit In The Sky (S & S Norman)

German Pinscher
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Guardian CelticGoddessOfHarmony (Guardian Kennels)

Neapolitan Mastiff
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Magnufi Eliana (Lorene Cantarella)
Baby of Breed: Aust Ch Magnufi Maestro (AI) (Lorene Cantarella)

Portuguese Water Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Arcticpalace Bobbin Inda Ocean (C & R Foster)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Arcticpalace Waltzing Waves (C & R Foster)

Rottweiler
R/UP BOB & Junior of Breed: Aust Ch Morgerot Be Wilde Oscar (Mrs Lesley O'Shea)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Treverhund Stella Aartois (Mrs Lesley O'Shea)

Russian Black Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Russaird Diamond Dallas Page (Mrs J Bayliss)

Samoyed
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Anaky Take A Chance On Me (A & K Hill)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Anaky Faith Trust N Pixie Dust (Hill / Harrison)

Schnauzer (Miniature)
Dog CC: Aust Ch Nellabah Clark Kent (Janet Goodwin)

Shiba Inu
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Wolfworx Kaizoku Misaki De (Shanyn Dunn)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Wolfworx Kiyomi (M Kearney)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Aeukanmanuva Music Queen (A Becconsall)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Gr & Aust Sup Ch Canyonlands man of Mystery (AI) (Fisher/ Duarte)
Baby of Breed: Canyonlands Once in a blu Moon (Amanda Becconsall)
Junior of Breed: Darshiva Calm B For The Storm (Michele Kearney)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Darshiva Russian Fortune (Michele Kearney)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Fay Harris (TAS)  (Group Entry : 71)

Best in Group & Open in Group: Keeshond
Aust Sup Ch Calivale Katch Me If U Kan (Katrina L Santas & Brett Thompson)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Lhasa Apso
Aust Sup Ch Babanga A Chip Offthe Bloc (Alister / Lesley & Dawn Currie / P & K York)
Baby in Group: French Bulldog
Jonhah Trevatroubl (Sheridan Ledger & Dean Paine)
Puppy in Group: Tibetan Terrier
Gengala Rox On A Roll (Miss L Hickie)
Open Neuter in Group: Dalmatian
Aust & Neut Ch Dazzledot Face Ovn Angel (Miss K Marr)

Dalmatian
Junior of Breed: Aust Ch Starswept Siriusly On Fire (Michelle Bower)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Dazzledot Face Ovn Angel (Miss K Marr)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Jonhah Taylor Made (Sheridan Ledger & Dean Paine)
Baby of Breed: Jonhah Trevatroubl (Sheridan Ledger & Dean Paine)

German Spitz (Klein)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Diamondpark Ark Royal (IID) (Lynne Wilson)

German Spitz (Mittel)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Llancarfan Ladyhawke (Kathleen McGuinness)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Mediaevalage Ted E Bear (Karen King)
Junior of Breed: Aust Ch Llancarfan Makes the Moves (Kathleen McGuinness)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Teikora Antartica Ice Blizzard (G & D Neale)
Baby of Breed: Patome Surprize Revelation (Pat Blattman)
Minor of Breed: Coleisha My Tassie Warrior (Pat Blattman)

Keeshond
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Calivale Katch Me If U Kan (Katrina L Santas & Brett Thompson)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Babanga A Chip Offthe Bloc (Alister / Lesley & Dawn Currie / P & K York)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Babanga A Diva Is Born (Alister / Lesley & Dawn Currie)

Poodle (Miniature)
Baby of Breed: Aust Ch Darellsig Here Comes Th Knight (Mrs D A Krueger)
Puppy of Breed: Aust Ch Arasenna Paige B Thou MyVision (Darelle A Krueger)

Poodle (Standard)
R/UP BOB & Minor of Breed: Aust Ch Negresca Magic Le Devine (Darelle A Krueger)

Poodle (Toy)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mistykent Lapis Countess (Pat Kentwell)
Baby of Breed: Mistykent Mystic M Lady (P Kentwell)
Puppy of Breed: Aust Ch Zstartoys Little Black Corvett (Caroline Pawlak)
Open of Breed: Aust Ch Mistykent Mystic Black (Pat Kentwell)

Tibetan Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Gengala Rox On A Roll (Miss L Hickie)