Clarence Dog Sports Inc (NSW)

Date of Show : 1-May-2015 (Friday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Judy Horton (VIC)

Best in Show & Open in Show: Kerry Blue Terrier
Eng / Irish/ Aust Ch Torum's Calico Jack at Irisblu (Imp IRE) (J & C LeCourt / K Brown & R Gray)
Runner Up in Show: Pomeranian
Aust & Can Ch Shallany's Rebel With A Cause (Imp CAN) (Denise Leo)
Baby in Show: English Springer Spaniel
Aust Ch Sandicam Tommy Hilfiger (Cam Cavallo & Penni Smith)
Minor in Show: Dobermann
Montkristef Burn for you (Montrkistef Kennels)
Puppy in Show: Akita
Aust Ch Shinano Custom Design (J Jones & G Freestone)
Intermediate in Show: Labrador Retriever
Aust Sup Ch Bradorla Sculpture Of Ice (Ellis / Vernon)
Open Neuter in Show: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust & Neut Ch Splendak Dancin inth Dark (B and Y Shaw)

Baby SweepStakes - 2nd Place: Labrador Retriever
Bonnsway Miles of Time (Ms D E Travers)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Schnauzer (Miniature)
Aust Ch Niedleich Goodnight Irene (M A Edwards/J Goodwin)

Puppy SweepStakes - 2nd Place: Havanese
Aust Ch Rhumderry White Diamond (David Smith)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Schnauzer (Miniature)
Aust Ch Heisspur Glitter In The Air (AI) (Kim Burey)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Douglas Sidebottom (ACT)

Best in Group & Open in Group: Pomeranian
Aust & Can Ch Shallany's Rebel With A Cause (Imp CAN) (Denise Leo)
Runner Up in Group: Pug
Can & Aust Sup Ch Rose's Sharp Dressed Man (Imp USA) (J Williams & B Sorensen)
Minor in Group: Chihuahua (Long Coat)
Aust Ch Peregrine JP Stand N Deliver (Imp JPN) (Mrs Jennifer Watt)
Puppy in Group: Italian Greyhound
Aust Ch Unico Waiting In Ore (Mr A & Mrs K Yardley)
Aust Bred in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Sup Ch Wachowa Workn Class Man (Mrs Jennifer Watt)
Open Neuter in Group: Pug
Aust & Neut Ch Yarrowfell Lone Pine RN (Lt Col / Mrs & Mr T / Miss P Hurst)

Cavalier King Charles Spaniel
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Maxemil Petit Pointe (V & J Elsley)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Wachowa Benjamin Brown (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Peregrine JP Stand N Deliver (Imp JPN) (Mrs Jennifer Watt)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Wachowa Jessica Brown (Jennifer Watt)
Baby of Breed: Wachowa Angelica Pickles (Mrs Jennifer Watt)
Puppy of Breed: Dearchi Livin The Dream (Amanda Thompson)
Junior of Breed: Aust Ch Poochiekoo Putting On The Ritz (Amanda Thompson)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Wachowa Workn Class Man (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Wachowa Man On A Mission (Mrs Jennifer Watt)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Wachowa Jp Geisha Girl (Mrs Jennifer Watt)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wachowa Walking In Memphis (AI) (Mrs Jennifer Watt)
Baby of Breed: Wachowa Chuckie Finster (Mrs Jennifer Watt)

Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Cricklewood Night Of Magic In Paris (Imp NZ) (Miss A Barber & Ms M Parker-Brien)

Havanese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Rhumderry White Diamond (David Smith)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Rhumderry Fire And Ice (Mr D Smith)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Hashki Dirty Little Secret (Philip Williams)
Baby of Breed: Hashki Reality Bites (Philip Williams)
Puppy of Breed: Aust Ch Hashki Life in the Fast Lane (Philip Williams)
Intermediate of Breed: Aust Ch Hashki A Little Bit Dangerous (James and Alanna Bell)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Hashki Just Go With It (Philip Williams)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Unico Waiting In Ore (Mr A & Mrs K Yardley)
Junior of Breed: Unico Lady Sambuca (Mr A & Mrs K Yardley)

Papillon
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Papunique Tigers Wildchild (Janine Moy)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Roseswain Dream Valentine (Mrs J A Moy)
Baby of Breed: Roseswain Maximus The General (Mrs J A Moy)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & Can Ch Shallany's Rebel With A Cause (Imp CAN) (Denise Leo)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Can & Aust Sup Ch Rose's Sharp Dressed Man (Imp USA) (J Williams & B Sorensen)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Yarrowfell Lone Pine RN (Lt Col / Mrs & Mr T / Miss P Hurst)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Ms Katrina Santas (NSW)

Best in Group & Open in Group: Kerry Blue Terrier
Eng / Irish/ Aust Ch Torum's Calico Jack at Irisblu (Imp IRE) (J & C LeCourt / K Brown & R Gray)
Runner Up in Group: Welsh Terrier
Am Ch & Aust Sup Ch Mooregreens Metropolis (Imp USA) (Adrian Adams/ Diann Flory)
Baby in Group: American Staffordshire Terrier
Bellawest Man In Black (Miss Leisa Hodder)
Junior in Group: Jack Russell Terrier
Aust Ch Ouwitllemate Lion Heart (Kirsten Gowen)
Open Neuter in Group: Manchester Terrier
Aust Gr Ch Foxwood Quickfire (S Williams)

American Staffordshire Terrier
Baby of Breed: Bellawest Man In Black (Miss Leisa Hodder)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Enomis Bobby Boy (Kim Burey / S Nicholson)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aasheerbull Our Gladys (Mrs A D Johnson)

Fox Terrier (Wire)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Graebrook Smoke On Water (Graebrook Kennels)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ouwitllemate Lion Heart (Kirsten Gowen)

Kerry Blue Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Eng / Irish/ Aust Ch Torum's Calico Jack at Irisblu (Imp IRE) (J & C LeCourt / K Brown & R Gray)

Manchester Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Traffordpark Blackadder (Imp NZ) (S Williams)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Foxwood Quickfire (S Williams)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ardgaeithe Ballinbar Magnus (N Smith)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Ardgaeithe Derrydale Dexter (NSmith)
Bitch CC & Junior of Breed: Ardgaeithe Caeli Annatina (N Smith)

Tenterfield Terrier
R/UP BOB & Junior of Breed: Aust Ch Gumhaven Super Spark (L Bennett)

Welsh Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Ch & Aust Sup Ch Mooregreens Metropolis (Imp USA) (Adrian Adams/ Diann Flory)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Brett Thompson (QLD)

Best in Group & Intermediate in Group: Labrador Retriever
Aust Sup Ch Bradorla Sculpture Of Ice (Ellis / Vernon)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: German Shorthaired Pointer
Am / Int & Aust Sup Ch Moruada Californication (Mrs S H Wright)
Baby in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Sandicam Tommy Hilfiger (Cam Cavallo & Penni Smith)
Minor in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Edelhof Love Is An Open Door (Jade Norman)
Puppy in Group: Clumber Spaniel
Aust Ch Showfield Snow White(AI) (S & S Strang)
Junior in Group: Weimaraner
Aust Ch Silberweis Take N It Ezy (Ann Masjakin & John Robinson)
Open in Group: Golden Retriever
Aust Sup Ch Aursauver Dux Of Miramar (Teresa Anderson)
Open Neuter in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Sup & Neut Ch Ricochez Auryn Rhianwyn (Jenny Hampton)

Brittany
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Wameika Kazs Short Spirit (K & K M Ward)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Wameika Ozzi Chocolat Fudge (K & K M Ward)
Baby of Breed: Aust Ch Wameika Quickhitch (Ward)

Chesapeake Bay Retriever
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Riverlands Billy The Kid (J Williams)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Caledoniaau Susquehanna (J Williams)

Clumber Spaniel
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Showfield Snow White(AI) (S & S Strang)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Showfield Snow Angel (AI) (S & S Strang)

Cocker Spaniel
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Acijay Nobodys Business (Louise Bygraves)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Watersmeet Cruisin Ahead (Ms H J Yeates)
Baby of Breed: Myshalair Ice Maiden (Hilare Yeates)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Sandicam The Look Of Love (Cam Cavallo)
Baby of Breed: Aust Ch Sandicam Tommy Hilfiger (Cam Cavallo & Penni Smith)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Am / Int & Aust Sup Ch Moruada Californication (Mrs S H Wright)
Minor of Breed: Aust Ch Edelhof Love Is An Open Door (Jade Norman)

German Wirehaired Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ouwitllemate Lockandload (Kirsten Gowen)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Dentrese Lotte Get Your Gun (Imp NZ) (Leanne Pooley)
Baby of Breed: Kobnko Fox River (P Bond-Beckett)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Aursauver Dux Of Miramar (Teresa Anderson)

Gordon Setter
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Charnnnah Catching The Action (G & C Smith / K Gay)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Deveron Catch The Winter Sun (G & C Smith)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Russetglen The Archer (AI) (L J Bleasdale Adkins)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Hubertus All Elegance (A Pali/V Thompson)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Agasvari Ruby From Tiffany (Kathleen Eory)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Agasvari Gold Beauty (Kathleen Eory)

Irish Setter
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Eireannmada Breakfastattiffany (Greg Browne)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yarramo Red River Man (AI) (Tony & Marg Norton)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Bradorla Sculpture Of Ice (Ellis / Vernon)
Baby of Breed: Bonnsway Miles of Time (Ms D E Travers)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Feldjaeger I'm Living The Dream (Judy & Tony Glover)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Feldjaeger Ace of Hearts (Judy Glover)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Silberweis Take N It Ezy (Ann Masjakin & John Robinson)
Minor of Breed: Feldjaeger Precocious Miss (Judy & Tony Glover)
Puppy of Breed: Feldjaeger New Beginnings (Judy & Tony Glover)

Weimaraner (Long-haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Silberweis Harvey Wallbanger (Ann Masjakin & John Robinson)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Ricochez Bedwyr Dyllan (Jenny Hampton)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Ricochez Auryn Rhianwyn (Jenny Hampton)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Brett Thompson (QLD)

Best in Group & Aust Bred in Group: Petit Basset Griffon Vendeen
Aust Sup Ch Goldtreve Reymundo (Beryl & Jo Hession)
Runner Up in Group: Dachshund (Miniature Wire Haired)
Aust Ch Chorley A Song For Jakamo (Elke Moser)
Junior in Group: Dachshund (Miniature Wire Haired)
Aust Ch Chorley Esta La Boheme (Elke Moser)
Open Neuter in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust & Neut Ch Splendak Dancin inth Dark (B and Y Shaw)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Adadach Buttons N Bows (B K & Y J Shaw)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Splendak Daddy Kool (B K & Y J Shaw)
Baby of Breed: Rhone Fourzeroeight (Mrs R Privett)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Splendak Dancin inth Dark (B and Y Shaw)

Dachshund (Miniature Wire Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chorley A Song For Jakamo (Elke Moser)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Chorley Esta La Boheme (Elke Moser)
Baby of Breed: Fayrewyre Fly With the Angels (J Goodwin)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Chorley Hansie Hinterseer (Elke Moser)

Dachshund (Wire Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Shasdin Diesel N Rust (Mr Garry Privett)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldtreve Reymundo (Beryl & Jo Hession)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Toni Comerford (NSW)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Australian Kelpie
Aust Sup Ch Dewregal K T (Mark and Glenys Armstrong)
Intermediate in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Aolani's Maisilva Sonic Boom (Imp USA) (Donna Puttock)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Dewregal Red G (Mark and Glenys Armstrong)
Junior of Breed: Heelersridge WildColonialBoy (Heelersridge Kennels)

Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Dewregal K T (Mark and Glenys Armstrong)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Dewregal E N (Mark and Glenys Armstrong)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Aolani's Maisilva Sonic Boom (Imp USA) (Donna Puttock)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Aolani's Maisilva Defender of the Lords (Imp USA) (Donna Puttock)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Aolani's Mai Silva Treasure (Imp USA) (Donna Puttock)
Junior of Breed: Dykinta Twist and Shout (Debby Raaen)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Ch Kinbrace Take Your Best Shot RN ET (Imp NZ) (Stephanie Betts)

Australian Stumpy Tail Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aravan Miss Pullman (Mr B & Mrs M Eichmann)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aravan Silver Trix (Mr B & Mrs M Eichmann)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Ch Aravan Misterfyde (Mr B & Mrs M Eichmann)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hamlets Heart Alias Dakota (Imp LTH) (M Spencer)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: High Honor Alias Dakota (Imp LIT) (M Spencer)

Collie (Rough)
Neuter BOB: Aust Ch Vedamea A Lil Sinsation (V & D Morris)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Ms Katrina Santas (NSW)

Best in Group & Open in Group: Dobermann
Aust Sup Ch Ebondobe Witches Promise (W & D Smith)
Baby in Group: Schnauzer (Miniature)
Aust Ch Niedleich Goodnight Irene (M A Edwards/J Goodwin)
Minor in Group: Dobermann
Montkristef Burn for you (Montrkistef Kennels)
Puppy in Group: Akita
Aust Ch Shinano Custom Design (J Jones & G Freestone)
Junior in Group: Samoyed
Aust Ch Apolar Story Book Casanova (Julie Wales)
Open Neuter in Group: Alaskan Malamute
Aust Ch Atupaka Varu Dream Girl (Fionna Paton)

Akita
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Shinano Custom Design (J Jones & G Freestone)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Shinano Strike A Pose (Julia Jones & G Freestone)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Darksky Real Wild Moves (Fionna Paton & Rodney Surawski)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Ch Atupaka Varu Dream Girl (Fionna Paton)

Boxer
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kadence luv It At Kirravindee (AI) (Imp NZ) (Brad & Dee Lawson)
Res Bitch CC: Casqueen Rosa's Bliss (Mr S & Mrs S Castiglione)
Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Kirravindee Diamonds R Forever (Brad & Dee Lawson)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ebondobe Witches Promise (W & D Smith)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ebondobes Cash It In (Imp NZ) (Bill & Denise Smith)
Minor of Breed: Montkristef Burn for you (Montrkistef Kennels)
Intermediate of Breed: Aust Ch Copperdobe Mysterius Liason (Imp NZ) (Jennifer Hughes)

Dogue de Bordeaux
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Modavam Magnum Force (Robert &Trudi Bienke)

Samoyed
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Apolar Story Book Casanova (Julie Wales)
Bitch CC: Aust Gr Ch Apolar Flirtn Satn Skirt (Julie Wales & Tennille Akkouche)

Schnauzer (Giant)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Munchener Nardoo von Wotan (B Frewen-Lord & Y Hopf)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Nellabah Cashed Up Legacy's (J Goodwin)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Nellabah Rafael nadel (J Goodwin)
Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Heisspur Glitter In The Air (AI) (Kim Burey)
Baby of Breed: Aust Ch Niedleich Goodnight Irene (M A Edwards/J Goodwin)
Intermediate of Breed: Dog Otho's Don Champignon (Imp) (Kim Burey)

Siberian Husky
Baby of Breed: Annajak Wrecking Ball (AI) (Melissa Starkey)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Toni Comerford (NSW)

Best in Group & Open in Group: Dalmatian
Aust Sup Ch Paceaway Xpensive Liason (F Darling / G Vernon / R & D Besoff)
Baby in Group: Chow Chow
Aust Ch Malaboo Sweet Talkin Kougar (AI) (Mr K & Mrs K Blanch)
Minor in Group: French Bulldog
Aus Ch Swifdelight U S Forces (David Swift)
Puppy in Group: Poodle (Miniature)
Aust Ch Jenuin Ticket To Ride (Mrs D Krueger & Mrs J Sculac)

Chow Chow
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Malaboo Jackpot Fever (Mr K & Mrs K Blanch)
Baby of Breed: Aust Ch Malaboo Sweet Talkin Kougar (AI) (Mr K & Mrs K Blanch)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Paceaway Xpensive Liason (F Darling / G Vernon / R & D Besoff)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aus Ch Swifdelight U S Forces (David Swift)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Aust Ch Swifdelight Your Ex Is On Fire (David Swift)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Opalguard Baby Im A Firework (Innes / Kenwrick)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Opalguard Whispering Hope (Innes/Kenwrick)

German Spitz (Mittel)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Borndownunda Dfendaothuniverse (G Folli)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Borndownunda Dfenda Oth Faith (G Folli)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Amesen Magic Man (J Longmire/ M Camac & I Glen)
Baby of Breed: Noonameema Race The Wind (Y Faber)

Poodle (Miniature)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Jenuin Ticket To Ride (Mrs D Krueger & Mrs J Sculac)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Jenuin Black Fantasia (Darelle Krueger)

Poodle (Standard)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Artizan Millionaire (Ritter/Gayle/Ainsworth)
Bitch CC & Minor of Breed: Wazky White Caviar (K Ritter)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Zstartoys Lil Dark Fantasy (Caroline Pawlak)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Toylyn Talk Of The Town (Caroline Pawlak)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Ch Moncherie Pepe La Blu (Yvonne Faber)