Samford & District Show Society (QLD)

Date of Show : 15-Jul-2017 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Mary Hickie (NSW)   (Total Entry : 493)

Best in Show & Open in Show: Havanese
Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)
Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Almarjo Ava Von Schnitzel (Mark & Jo Yardley)
Baby in Show: Shiba Inu
Wolfworx Daichi (A R Craze & J M Wheeler)
Minor in Show: Dalmatian
Paceaway Box Office (Ms F E L Darling)
Puppy in Show: Australian Kelpie
Aust Ch Oatland Kitty Dior (Miss Samantha Smith)
Junior in Show: Australian Shepherd
Aust Ch Wlkabout Storm Cloud (J & S Ford)
Intermediate in Show: Norwegian Elkhound
Aust Ch Graabine Bendit Like Beckam (Aleisha Senior)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Anne Howell (WA)  (Group Entry : 88)

Best in Group & Open in Group: Havanese
Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Pomeranian
Aust Ch Pomquest True Blue (Vicky Spiteri)
Baby in Group: Lowchen
Paceaway Pacino (Fran Darling)
Minor in Group: Pomeranian
Aust Ch Pomquest Bewitched (Mr B & Mrs S Abraham)
Junior in Group: Italian Greyhound
Aust Ch Oakway Jubilation (Jill Marks)
Aust Bred in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Sup Ch Wachowa Workn Class Man (Mrs Jennifer Watt)

Australian Silky Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Quinvale Xanadu Yuan (Noeline Quinn)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Quinvale Pretty Woman (Noeline Quinn)
Baby of Breed: Karylermai Diamond Booty (Karylermai Kennels)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wachowa Armed N Fabulous (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wachowa Queen Of The Desert (Mrs Jennifer Watt)
Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Wachowa Benjamin Brown (Mrs Jennifer Watt)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Wachowa Thomas James (Mrs Jennifer Watt)
Baby of Breed: Wachowa Kate Leigh (Mrs Jennifer Watt)
Intermediate (Dog) of Breed: Supakadu Magic Marvin (Mrs C A Anderson)
Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Norpeti Kiss Me Kate (Mrs C A Anderson)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Wachowa Workn Class Man (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wachowa Man On A Mission (Mrs Jennifer Watt)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wachowa Gwen Stefani (Mrs Jennifer Watt)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wachowa Dazzle I Do (Mrs J Watt)
Baby of Breed: Wachowa Man Of Steel (Mrs Jennifer Watt)
Intermediate (Bitch) of Breed: Supakadu Lulu Chic (Mrs C A Anderson)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Supakadu Cheza Lady (Mrs C A Anderson)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Maltice Star Spirit Legend (Mr S & Mrs B J Standley)

Havanese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Hashki Eye of the Beholder (Mr Grahame Neave)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Oakway Jubilation (Jill Marks)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kaasha Sugar Daddy (Frances Forbes)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Merikaez Candy Crush (Alicia Keast)
Baby of Breed: Aust Ch Oakway Sheer Elegance (Jill Marks)

Lowchen
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Paceaway Foxx (Ms F E L Darling)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kilgarrin Hands Off My Zipper (R Speers)
Baby of Breed: Paceaway Pacino (Fran Darling)

Maltese
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Toiperro Quintessential Kiss (Mr S & Mrs B J Standley)

Papillon
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Merikaez Go Go Gadget Ears (Alicia & Chloe Keast)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Roseswain Blue Zircon (Mrs J A Moy)
Bitch CC & Puppy of Breed: Merikaez Ulysses Queen (Alicia Keast)
Baby of Breed: Malibutango Maria Cristina (Mrs J A Moy)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pomquest True Blue (Vicky Spiteri)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Pomquest Bewitched (Mr B & Mrs S Abraham)

Pug
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Anyang The Scribblers (Anyang Pugs)
Bitch CC: Aust Ch Kabova Up Close and Personal (Mrs J Williams)
Puppy of Breed: Aust Ch Kabova Dark Mountains (J Williams)
Open of Breed: Calbar A Little Black Witch (B J & N J Houldsworth)

Yorkshire Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Karojenbe Shaken Not Stirred (M R & L C Shaw)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Karojenbe Shirley Temple (M R & L C Shaw)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Anne Howell (WA)  (Group Entry : 73)

Best in Group & Intermediate in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Mystreebox Joseph Harlin (Robyn Scott)
Runner Up in Group & Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Swanky Heavily Armed (AI) (Mr S Avery / Mr J F/ Mrs V & Miss T Ross)
Baby in Group: West Highland White Terrier
Westland Edina Monsoon (Mr G & Mrs C Bowers)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Wanora La Walkin On Sunshine (Lauren Lobegeiger)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Regisvista Dare T Be Different (Regisvista Kennels)

Cairn Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Yarrinarra Ravens Call (Maxine Lee)
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Yarrinarra Kentucky Rancher (Maxine Lee)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Yarrinarra Scout (Maxine Lee)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mystreebox Joseph Harlin (Robyn Scott)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Triplefun Axel (C E & J F Chambers)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Mustangjax Pandamonium (D & K Fitzgerald)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust, Ch Belljacks Shadow A Masterpiece (S & K Whyatt)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Mustangjax Cool Runnings (D & K Fitzgerald)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mustangjax Showgirl (D & K Fitzgerald)
Baby of Breed: Mustangjax Girl About Town (D & K Fitzgerald)
Baby (Dog) of Breed: Mustangjax High Roller (D & K Fitzgerald)
Puppy of Breed: Belljacks Waltzing Martillda (S & K Whyatt)
Junior of Breed: Aust Ch Mustangjax Queen Bee (D & K Fitzgerald)

Scottish Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: J Ch Lat Rich of Honour Olivia (Imp AUSTRIA) (Stacy Kellie)

Soft Coated Wheaten Terrier
Baby of Breed: Dangul Amais (L & A Lobegeiger)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Swanky Heavily Armed (AI) (Mr S Avery / Mr J F/ Mrs V & Miss T Ross)
Baby of Breed: Swanky Black Widow (Mr S Avery/ Mr J/ Mrs V & Miss T Ross)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nudimah Steel N Hearts (D & M Holt)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Nudimah Victorias in Vogue (David & Mary Holt)
Baby of Breed: Charbon Duelling Banjos (C E & J F Chambers)

West Highland White Terrier
Baby of Breed: Westland Edina Monsoon (Mr G & Mrs C Bowers)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Wendy Fancote (WA)  (Group Entry : 75)

Best in Group & Intermediate in Group: Hungarian Vizsla
Aust Ch Elettars Super Trouper (D Winch & P Johnson)
Runner Up in Group & Open in Group: Weimaraner
Aust Ch Ashlaren Million Dollar Gem (Mrs Lainie Knox & Mrs Amy Page)
Baby in Group: Cocker Spaniel
Brayroan Brash N Sassy (J Newbold)
Puppy in Group: Cocker Spaniel
Brayroan Soul Choice Edition (J Newbold)
Junior in Group: Lagotto Romagnolo
Wispan Flaming Heart (Robynne Flynn)
Aust Bred in Group: Labrador Retriever
Laskelsa Rising Star (AI) (Maurie & Sue Fisher)

Brittany
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Kirinbell Tell Me A Secret (Paul & Tiena Palin)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wameika Rumour Has It (Tiena Palin)

Cocker Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Brayroan Chase N Chance (J Newbold)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Belcroft Crazy For You (Geoff Kill)
Baby of Breed: Brayroan Brash N Sassy (J Newbold)
Puppy of Breed: Brayroan Soul Choice Edition (J Newbold)

English Springer Spaniel
Puppy of Breed: Arbendskye Dont Stop Me Now (Melinda Bailey & Ben Wesener)

German Shorthaired Pointer
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tealpoint ExcaliburTheMagician (Heather Reynolds)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Nautilus Great Barrier [email protected] (Imp USA) (A Adamopoulos/S Selander)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Elettars Super Trouper (D Winch & P Johnson)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Elettars Lay Lady Lay (D Winch & P Johnson)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Elettars Fly Me To The Moon (D Winch & P Johnson)
Baby of Breed: Elettars Voodoo Child (D Winch & P Johnson)

Irish Setter
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Eireannmada Nina Ricci (Gary Ward & Greg Browne)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Eireannmada Versace (Greg Browne & Lorraine Sanney)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Roseswain Roisin Little Rose (AI) (Mrs J A Moy)
Minor of Breed: Roseswain Lorcon Fierce Fire (AI) (Mrs J A Moy)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Mikelli Zodiac (M & S Fisher)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Laskelsa Rising Star (AI) (Maurie & Sue Fisher)

Lagotto Romagnolo
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Wispan Flaming Heart (Robynne Flynn)
R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Parity Hero (Robynne Flynn)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ashlaren Million Dollar Gem (Mrs Lainie Knox & Mrs Amy Page)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Cocomoselle Aperitif (Ms K Rogers)
Res Dog CC: Aust Ch Silberweis Take N It Ezy (Ann Masjakin & John Robinson)
Puppy of Breed: Greyghost Etcetara Etcetara (Bev Quinlan)

Weimaraner (Long-haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Silberweis Harvey Wallbanger (LH) (Ann Masjakin & John Robinson)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Sharlani Kit Cloud Kicker (Mrs Karyn G & Mr N Bruce Young)
Res Bitch CC: Aust Ch Silberweis Espresso Martini (LH) (Ann Masjakin & John Robinson)
Baby of Breed: Sharlani Mai Tai Teddy (Alana Meek)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Mary Hickie (NSW) (Group Entry : 66)

Best in Group & Aust Bred in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Almarjo Ava Von Schnitzel (Mark & Jo Yardley)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Norwegian Elkhound
Aust Ch Graabine Bendit Like Beckam (Aleisha Senior)
Baby in Group: Beagle
Tamballa Top Of The Class (Jenny Gray)
Minor in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Millewa The Legend Goes On (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)
Puppy in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Ch Splendak First Chapter (B K & Y J Shaw)
Junior in Group: Deerhound
Aust Ch Nelungaloo Damhsealgair (Kit Simmons)
Open in Group: Beagle
Aust Sup Ch Tracjobea Black Hawk (Jenny Sweeney & Dee Roff)

Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Lijolba Raise Your Glass (AI) (Heidi McKay)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lijolba Dark Knight Rising (AI) (Heidi McKay)

Beagle
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Tracjobea Black Hawk (Jenny Sweeney & Dee Roff)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Tamballa Take Your Best Shot (Jenny Gray)
Baby of Breed: Tamballa Top Of The Class (Jenny Gray)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Splendak First Chapter (B K & Y J Shaw)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Adadach Buttons N Bows (B K & Y J Shaw)
Res Dog CC: Aust Ch Midaka Sir Tristan (C Farley)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kimscott Blak Majik (C Farley)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Almarjo Ava Von Schnitzel (Mark & Jo Yardley)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark & Joanne Yardley)
Res Dog CC & Minor of Breed: Millewa The Legend Goes On (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)
Res Bitch CC: Aust Ch Splendak Uptown Girl (B K & Y J Shaw)
Puppy of Breed: Almarjo Laura Von Schnitzel (Mark & Jo Yardley)
Junior of Breed: Aust Ch Synjaz Dream of the Sioux (R Gallaway & L McMaster)

Deerhound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Nelungaloo Damhsealgair (Kit Simmons)

Norwegian Elkhound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Graabine Bendit Like Beckam (Aleisha Senior)

Peruvian Hairless Dog (Large)
Baby of Breed: Xioma Inti (R Brown)

Whippet
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Piaffe Bertana (Mrs U Greenwood)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Wendy Fancote (WA)  (Group Entry : 56)

Best in Group & Intermediate in Group: Old English Sheepdog
Aust Gr Ch Perfu Inca Traveller (Tracey & Wayne Weight / Mrs Sue Moore)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Collie (Rough)
Aust Gr Ch Highclere Show Me The Money (Cecilie Kemp)
Baby in Group: Swedish Vallhund
Trendam The Love Bug (Mrs A J Smith & Miss S J Smith)
Minor in Group: Australian Cattle Dog
Aust Ch Morview A New Leaf (Melissa Powell)
Puppy in Group: Australian Kelpie
Aust Ch Oatland Kitty Dior (Miss Samantha Smith)
Junior in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Wlkabout Storm Cloud (J & S Ford)
Open in Group: Shetland Sheepdog
Aust Gr Ch Rayora Stylish Oak (Helen Gordon)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Stockaway Blue Eve (Simon Lawrence)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Jayblue Country Spirit (Mr A Ziebell)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Countryglen Riding High (Mr Andrew Ziebell)
Minor of Breed: Aust Ch Morview A New Leaf (Melissa Powell)

Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kinjarra Rahne As Lace (S & K Whyatt)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kinjarra Rusty Joe Of Fire (S & K Whyatt)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Oatland Kitty Dior (Miss Samantha Smith)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Wlkabout Storm Cloud (J & S Ford)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Maisilva rising empire (D Puttock & G Braithwaite)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Highclere Show Me The Money (Cecilie Kemp)
Baby of Breed: Fairenvy Fudge Im Precious (Angela Findlay)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Perfu Inca Traveller (Tracey & Wayne Weight / Mrs Sue Moore)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Rayora Stylish Oak (Helen Gordon)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Ambermoon Farleys Angel (Miss B A Lines)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kilcoy Me Myself N I (Miss B A Lines)

Swedish Vallhund
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Trendam Magic Man (Ms A J Smith)
Baby of Breed: Trendam The Love Bug (Mrs A J Smith & Miss S J Smith)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cuuchin Sophia Loren (Joyce Wheeler)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Cuuchin Black Sambucca (Joyce Wheeler)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Mary Hickie (NSW)  (Group Entry : 57)

Best in Group & Intermediate in Group: Akita
Aust Ch Kaisho Quest For Glory (B & S Abraham / C & M Moffat)
Runner Up in Group: Schnauzer (Miniature)
Aust Ch Chicabud Basket Full O Trouble (Mrs J Windle & Mrs J Sharland)
Baby in Group: Shiba Inu
Wolfworx Daichi (A R Craze & J M Wheeler)
Junior in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Ch Rhythm 'N Blues Del Molinasco (Imp) (A Rogers)
Aust Bred in Group: Dogue de Bordeaux
Aust Gr Ch Bordogue Alexandria (Keith & Kylie Reid)

Akita
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kaisho Quest For Glory (B & S Abraham / C & M Moffat)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Rhythm 'N Blues Del Molinasco (Imp) (A Rogers)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Trivale Shining Stella (M Smith & G Keown)

Bullmastiff
Baby of Breed: Stennaroo Brindella Delight (Mr B & Mrs M Stennings)

Dobermann
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ebondobes The Red Witch of Dobersmith (AI) (Imp NZ) (Bill & Denise Smith)

Dogue de Bordeaux
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Bordogue Alexandria (Keith & Kylie Reid)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bordogue Ethan (Keith & Kylie Reid)

Samoyed
BOB, Dog CC & Open of Breed: Sunmist Cool Strides (Susan McKinnon)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Tazovsky Leap Of Faith Maxwell (AI) (Sarah Green)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Kalaska Gold N Class Girl (Joan Webb)

Schnauzer (Giant)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Hun Jr & Aust Ch Silver Senator Kaoma Night (Imp HUNG) (Yvonne Hopf)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chicabud Basket Full O Trouble (Mrs J Windle & Mrs J Sharland)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Chicabud Call of the Jungle (J Windle & J Sharland)
Baby of Breed: Forestal Nauti But Nice (Tess McNab)

Shiba Inu
Baby of Breed: Wolfworx Daichi (A R Craze & J M Wheeler)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Winter Melody Your Miss Trouble (Imp POL) (Melissa Starkey)
Baby of Breed: Cudos Trouble When I Met You (AI) (Melissa Starkey)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Douglas Duncan (NSW)  (Group Entry : 78)

Best in Group & Open in Group: Poodle (Standard)
Aust Ch Magicalia Never Doubt This (M Carr)
Runner Up in Group: Lhasa Apso
Aust Ch Amesen Black Tie Affair (C Bouffler)
Baby in Group: Dalmatian
Paceaway Rose Tattoo (Ms F E L Darling)
Minor in Group: Dalmatian
Paceaway Box Office (Ms F E L Darling)
Intermediate in Group: British Bulldog
Mattbridge The Ruthless (Imp NZ) (Tricia Cumner)
Aust Bred in Group: Schipperke
Aust Gr Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)

Boston Terrier
R/UP BOB & Res Bitch CC: Cherishem Shoot N Star (Susan Mole)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Mattbridge The Ruthless (Imp NZ) (Tricia Cumner)
Baby of Breed: Majestueux Tsunami Von Storm (Ms T Cumner & Miss M Weldon)
Junior of Breed: Aust Ch Eddybul Enter Sandman (Allen & Vickki Lamb / Laurie Edwards)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Paceaway Winter in Vegas (Fran Darling)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Paceaway Just Havin Fun (Fran Darling)
Baby of Breed: Paceaway Rose Tattoo (Ms F E L Darling)
Minor of Breed: Paceaway Box Office (Ms F E L Darling)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Whytewood Mr Darcys Ozi Gold (AI) JC (Michelle Little)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Jonja's Tudor king (Imp NZ) (Jane Faulkner)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hawkesmill Rio Going For Gold (Barbara Winch)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hawkesmill I See Diamonds (Barbara Winch)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Amesen Black Tie Affair (C Bouffler)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Amesen Turn the Page (Caroline Bouffler)
Res Dog CC: Aust Ch Soolim The Holy Terror (Sonya Rae Erhart)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Zaland Enchanted Eden (Jan Stringer)

Poodle (Standard)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Magicalia Never Doubt This (M Carr)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tvorimir Desire Of Fire (K Flouskos & M Mason)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Laposh Silhouette in Ice (C A Collin)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Poodiful Light My Fire (Carolyne A Collin)
Open of Breed: Aust Ch Silkyelk Turkish Tequila (Carolyne A Collin)

Schipperke
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)