Dogs ACT March Festival (PM Show) (ACT)

Date of Show : 31-Mar-2019 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Anna Lane (VIC)   (Total Entry : 360)

Best in Show & Junior in Show: Dachshund (Long Haired)
Aust Ch Briarmist Caught Red Handed (Mr J & Mrs L Black)
Runner Up in Show & Puppy in Show: English Springer Spaniel
Reibey Great Southern Land (AI) (S Lancaster & G Render)
Minor in Show: Poodle (Toy)
Sintee Star Dust (D Small/ M Duncan)
Intermediate in Show: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Sup Ch Dachchimac Fast n Furious (Linda Stevens)
Open in Show: Australian Shepherd
Am Gr & Aust Sup Ch Copperridges Under Surveillance (Imp USA) (Ellagant Kennels)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: English Springer Spaniel
Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)
Runner Up Neuter in Show: Cavalier King Charles Spaniel
Aust & Neut Ch Chartruese Dancing With The Stars (Margaret Chalmers)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Ms Tanya Scales (NSW)  (Group Entry : 49)

Best in Group & Aust Bred in Group: Griffon Bruxellois
Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
Runner Up in Group & Open in Group: Chinese Crested Dog
Aust Ch Folkvar Ultimo At Ertae (L & H Gibson / M Sterrett & C Letson)
Minor in Group: Havanese
Karyme Funky Spaceman (Gail Ransom)
Puppy in Group: Pug
Sebandee Isabella Rossellini (Colin Seymour)
Junior in Group: Italian Greyhound
Aust Ch Piccino You Only Live Twice (S L & M Reeve / J Hardwicke)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust & Neut Ch Chartruese Dancing With The Stars (Margaret Chalmers)
Runner Up Neuter in Group: Pomeranian
Aust & Neut Ch Zeigen Raising The Bar (Mrs C Ryan-Cruz & Mr S Ryan-Cruz)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Caperway Mystery N Magic (Ms R Duffy)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Chartruese Smokin Hot But Cool (M Chalmers)
Res Dog CC & Junior of Breed: Chevalove Lightning McQueen (Mr A & Mrs L Leslie)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Chartruese Dancing With The Stars (Margaret Chalmers)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Folkvar Ultimo At Ertae (L & H Gibson / M Sterrett & C Letson)

Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)

Havanese
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr & Int Ch Karyme Peloton (Tracy Stewart)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Karyme Funky Spaceman (Gail Ransom)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Karyme Do I Dare (Gail Ransom)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Shellbears Black Opal (Gail Ransom)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Piccino You Only Live Twice (S L & M Reeve / J Hardwicke)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Zeigen Zoro The Mask Of (Mrs R Sheridan - Mcvicar)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tupishka Teddy Toasted Me (Robyn OKeefe)
Bitch CC & Minor of Breed: Pomteddy Tempest In A Teapot (Robyn OKeefe)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Zeigen Raising The Bar (Mrs C Ryan-Cruz & Mr S Ryan-Cruz)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kabova Crowded House (Jenny Whitney)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Sebandee Isabella Rossellini (Colin Seymour)
Res Dog CC: Aust Ch Sebandee Desparado In Black (Colin Seymour)
Baby of Breed: Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
Minor of Breed: Kabova On A Roll (J Whitney)

Russian Toy (Long Haired)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Luxurytoypaw Quattro (Ms E Mitchell)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Skybee Nora (Ms E Mitchell)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Ms Katrina Santas (NSW)  (Group Entry : 37)

Best in Group & Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup Ch Bustabones My Name Is No (S & S Lewis / L & K Kavanagh)
Runner Up in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup Ch Bustabones Get Ya Gameface On (S & S Lewis / Bustabones Knls)
Baby in Group: Irish Terrier
Setanta of Otago (Imp NZ) (Pam Gerrey)
Minor in Group: Staffordshire Bull Terrier
Monchelpark Rebel Heart (Catherine Borg)
Puppy in Group: Staffordshire Bull Terrier
Strongstorm The Money Shot (L & K Kavanagh / Bustabones Kennels)
Junior in Group: Kerry Blue Terrier
Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)
Aust Bred in Group: Bull Terrier (Miniature)
Aust Gr Ch Chaylotte Charming (ROM) (Damiano & Katarina Manna)

American Staffordshire Terrier
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Nikar New Begining (Karen Sloane)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Chaylotte Charming (ROM) (Damiano & Katarina Manna)

Irish Terrier
Baby of Breed: Setanta of Otago (Imp NZ) (Pam Gerrey)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Covejack The Dukes Double (Jayne Hawkins)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Covejack Shes A Beach (Jayne Hawkins)

Kerry Blue Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Shado-Lans Sippin Tequila (Imp NZ) (Rhonda Dearnaley & A Shadrina)

Norwich Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kivamynk Kathryns Kobby Lad (K Smith & Dr C Day)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bustabones My Name Is No (S & S Lewis / L & K Kavanagh)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Bustabones Get Ya Gameface On (S & S Lewis / Bustabones Knls)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Strongstorm The Money Shot (L & K Kavanagh / Bustabones Kennels)
Minor of Breed: Monchelpark Rebel Heart (Catherine Borg)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Miss Nicole Lane (NSW)  (Group Entry : 73)

Best in Group & Puppy in Group: English Springer Spaniel
Reibey Great Southern Land (AI) (S Lancaster & G Render)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: German Wirehaired Pointer
Aust Gr Ch Hotwyr Bizniz Class (Fiona Ellis / Rae Bank)
Minor in Group: Labrador Retriever
Eraky Eloise (Max & Agnes Martin)
Junior in Group: Field Spaniel
Aust Ch Dawnus Thats My Bear (Miss S Betts & Mrs B Ray)
Open in Group: Golden Retriever
Aust Sup Ch Soshyl Carry On You Must Yes (Robert McNab)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: English Springer Spaniel
Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)
Runner Up Neuter in Group: Labrador Retriever
Tapua Mystique (Linda Eadweards)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Staryanks Alabama Dreaming (P M & D R Wilkes / Miss P Hopkins)

English Setter
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Eireannmada Hetty Wainthropp (Mrs D A Jones & Mr G B Browne)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Reibey Great Southern Land (AI) (S Lancaster & G Render)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Reibey Premiere Downunder (AI) (S Lancaster & G Render)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)

Field Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Dawnus Thats My Bear (Miss S Betts & Mrs B Ray)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Spanfield Follow My Lead (M Perry & B Ray)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Knusprig Kaffeklatsch (AI) (C Cunningham & P J Serle)

German Wirehaired Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Hotwyr Bizniz Class (Fiona Ellis / Rae Bank)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Hotwyr I'm Fab Boo Lush (Fiona Ellis / Rae Bank)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Soshyl Carry On You Must Yes (Robert McNab)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Soshyl Mr Sunday Football (R McNab)
Bitch CC & Minor of Breed: Soshyl Style and Grace (R McNab)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: RO Ch Morningmyst Lord Of The Isle CDX RAE NRD ORA AD JD GD SPDX SD (Mrs L M Frawley)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wynstream Secretary Ov State (AI) (Anne D O'Connor)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aralyen The River Wild (Anne O'Connor)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Eraky Eloise (Max & Agnes Martin)
Puppy of Breed: Sybeck Thru The Looking Glass At Aralyen (Anne O'Connor)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Tapua Mystique (Linda Eadweards)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Anna Lane (VIC) (Group Entry : 51)

Best in Group & Junior in Group: Dachshund (Long Haired)
Aust Ch Briarmist Caught Red Handed (Mr J & Mrs L Black)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Sup Ch Dachchimac Fast n Furious (Linda Stevens)
Baby in Group: Basset Hound
Earlingford Howz That (AI) (John Bink)
Puppy in Group: Pharaoh Hound
Aust Ch Pennhari A Matter Of Time (D & N Addems / Burton)

Basset Hound
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ammidan Cc Starbuck (John Bink)
Baby of Breed: Earlingford Howz That (AI) (John Bink)

Beagle
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Gibbgran Goodnes Gracious Me (N Lee & G Gibson)

Borzoi
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Psovaya Bewitched (K A Olsson)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Briarmist Caught Red Handed (Mr J & Mrs L Black)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Dachchimac Fast n Furious (Linda Stevens)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Midaka Zipadee Doodah (Jemma Gledhill)
Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Neut Ch Mitteldac BentlyOfBridlington (Sandra Taylor)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Bromhelm Suspicious Minds (Rhonda McKenna)

Deerhound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nelungaloo Cullen (J M Kernot)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nelungaloo Uilleam (J M Kernot)

Irish Wolfhound
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch MacLaomainn Autumn Rain (Rona Moss)

Pharaoh Hound
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Pennhari A Matter Of Time (D & N Addems / Burton)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kinghunta Born Ruler JC (Ms N Burton & Mr D Addems)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Thunder Rising (P J Batten)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kysaridge Aurelias Gaia (Helen Mosslar)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Lionslea WenthLastSwordIsDrawn (AI) (Paula Batten/Kym Balcomb)
Aust Bred of Breed: Lionslea Aint Nuthn Sweet About Me (AI) (Paula Batten)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Michael Derbyshire (NSW)  (Group Entry : 60)

Best in Group & Open in Group: Australian Shepherd
Am Gr & Aust Sup Ch Copperridges Under Surveillance (Imp USA) (Ellagant Kennels)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Maisilva Aolani Sonic Resonant (D Puttock)
Baby in Group: Australian Kelpie
Tegoura Wholl Stop The Reign (Stephen & Sharryn Lewis)
Intermediate in Group: Finnish Lapphund
Aust Ch Snofyre Iconic Adventure JC (J Richards & C Fitzgerald)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Australian Shepherd
Aust & Neut Gr Ch Kinbrace Take Your Best Shot RN ADX JDX GD SD SPD ET (Imp NZ) (S Betts)
Runner Up Neuter in Group: Border Collie
Aust Ch Neuter Ch Araluen Candle Inth Wind (Greg & Tania Piercy)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Avonpark Coalminers Daughter (AI) (K Fisher)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Avonpark Steele Diamond (AI) (K Fisher)

Australian Kelpie
Baby of Breed: Tegoura Wholl Stop The Reign (Stephen & Sharryn Lewis)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Gr & Aust Sup Ch Copperridges Under Surveillance (Imp USA) (Ellagant Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Maisilva Aolani Sonic Resonant (D Puttock)
Bitch CC: Aust Sup Ch Ellagant Enchanting Rhythm (Ellagant Kennels)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Lanbart Tinsel Town (Hessenberger / Oakey)
Baby of Breed: Ellagant Covert Surveillance (A Richardson & K McKinnon)
Minor of Breed: Ukulunga Moment In Time (Imp NZ) (Hessenberger / Oakey)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Gr Ch Kinbrace Take Your Best Shot RN ADX JDX GD SD SPD ET (Imp NZ) (S Betts)

Border Collie
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Bordalace Black To The Future (A J Cowin)
Bitch CC & Open of Breed: Bordalace Bright N Breezy (Miss A J Cowin)
Baby of Breed: Kellagem Bohemian Rhapsody (A J Cowin/ M & W Morgan)
Minor (Dog) of Breed: Bordalace Strike A Pose (AJ Cowin & T Piercy)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neuter Ch Araluen Candle Inth Wind (Greg & Tania Piercy)

Collie (Rough)
Baby of Breed: Cayano Princess in Blue (Graham Fitzallen & Patricia Vivian)

Finnish Lapphund
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Korpi Ladyarabellamountain (Miss N Archer)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Snofyre Iconic Adventure JC (J Richards & C Fitzgerald)
Junior of Breed: Aust Ch Caleebra Calamity Jane (AI) (L Sundstrom)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Caleebra Armani Acqua RA JC (J Johnson)

German Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Kanekara Magic Moments JC (Miss M A Ferabend)

Shetland Sheepdog
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hartly How About That (Nicole Pearson)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Hartly Jewel Of Fire (Christine Klempel/ Nicole Pearson)

Welsh Corgi (Pembroke)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Aziah No Time For Tea AtDawco (Mr David P Dawes)
Minor of Breed: Aziah At The Edge Of Winter (AI) (Mr David P Dawes)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Silversuisse Dragons Serenity (AI) JC RAE ET WPD HTM N (C & S Harris / H Scott / R & M Herba)
Baby of Breed: Silversuisse Iron Essence (R & M Herba / C & S Harris / Ms H Scott)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Joseph Daidone (NSW)  (Group Entry : 37)

Best in Group & Open in Group: Alaskan Malamute
Aust Ch Koolrunnings Dark N Stormy (AI) (Catherine Loft)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: St Bernard
Aust Gr Ch Berntiff She's A Country Kid (Judith Brunton & Neil Ford)
Puppy in Group: Dobermann
Aust Ch Vansitar Black and Gold (Imp NZ) (E Bell & Vansitar Kennels)
Junior in Group: Boxer
Bernivia Nova Rose (Lisa Keogh)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shiba Inu
Aust Neut Ch Yukan Tukushima Go Fuyu (Vernita Collins)

Akita
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Monarkin Take My Shot (Mike Higgins)
Baby of Breed: Monarkin Midnite Masquerade (Mike Higgins)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Koolrunnings Dark N Stormy (AI) (Catherine Loft)

Boxer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Bernivia Clancy Downunder (Mrs Bernadette Russell)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Bernivia Nova Rose (Lisa Keogh)
Baby of Breed: Kaztornic Rock N Ready (Wayne Williams)

Bullmastiff
Baby of Breed: Pennhari Weekend Vortex (Ms N Burton & Mr D Addems)

Cane Corso
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Kylasha The Impaler (Nicole Tetley)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Walamara Venture-To-Utopia (Imp NZ) (Ayla Douglas)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Vansitar Black and Gold (Imp NZ) (E Bell & Vansitar Kennels)

German Pinscher
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Masterkarn Dancing with Fire (J & A Fryer)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Angelsun Power Pack (Mr J R & Mrs B Y Levy)

Shiba Inu
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Yukan Kori No Shojo (AI) (Anna-Lee Forsberg)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Yukan Tukushima Go Fuyu (Vernita Collins)

St Bernard
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Berntiff She's A Country Kid (Judith Brunton & Neil Ford)

Tibetan Mastiff
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Berntiff Take A Chance On Me (Neil Ford & Judith Brunton)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Temzin Fu Xan My Khampa (Mr N Ford & Ms J Brunton)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Prof Brian Corbitt (NSW)  (Group Entry : 53)

Best in Group & Junior in Group: Japanese Spitz
Aust Ch Daesdaemar Rewrite The Stars (Amanda Huggins)
Baby in Group: Japanese Spitz
Daesdaemar Crazy For You (Amanda Huggins)
Minor in Group: Poodle (Toy)
Sintee Star Dust (D Small/ M Duncan)
Puppy in Group: Tibetan Terrier
Aust Ch Cobbstar Moon Danca (Deborah Pezzella)
Aust Bred in Group: Japanese Spitz
Aust Ch Daesdaemar Truly Madly Deeply (Amanda Huggins)

Boston Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Hygamble Agent Ari Gold (R Sheridan-McVicar)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Hygamble Oh My Peach Pie (Kylie & Luke Kavanagh)
Baby of Breed: Hygamble Frosty Knickers (R Sheridan-McVicar)

British Bulldog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Eddybul New Sensation (L Edwards)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Aust Ch Eddybul French Kiss (Laurie Edwards)
Dog CC & Junior of Breed: Princibull Can't Fight Fate Uno (Mr R Lang)
Baby of Breed: Eddybul Poker Face (Laurie Edwards)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Icspots Run To Paradise (K Britten & M Morrissey)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Icspots Son ofa Gigolo (K Britten & M Morrissey)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Moonglade Emporio Armani (Luciana Giorgioni)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Moonglade Prada Prada (Luciana Giorgioni)
Baby of Breed: Moonglade La Can Can (Robert Wilson)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Daesdaemar Rewrite The Stars (Amanda Huggins)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Daesdaemar Truly Madly Deeply (Amanda Huggins)
Baby of Breed: Daesdaemar Crazy For You (Amanda Huggins)

Poodle (Toy)
Dog CC & Minor of Breed: Sintee Star Dust (D Small/ M Duncan)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Placky Cant Put Out This Fire (Sue Plackett)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Placky Lush Life (Susane Plackett)

Tibetan Terrier
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Cobbstar Moon Danca (Deborah Pezzella)