Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SA)

Date of Show : 31-Jan-2020 (Friday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Elizabeth Gunter (NSW)

Best in Show & Open in Show: Boxer
Aust Ch Lambda Don't Ask Don't Tell (J Davis & K Cook)
Runner Up in Show: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Boarbadger Timekeeper (Nick Gouzos)
Baby in Show: Afghan Hound
Suliman Da Finnci Code (K/ K & R Hutchings)
Minor in Show: Great Dane
Aust Ch Bremilie Handsome is He (Kylie Paine)
Puppy in Show: Japanese Chin
Aust Ch Kiseki Genki (Mrs L McArthur)
Junior in Show: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Anvilhart Pray For The Wicked (Anvilhart Staffords)
Intermediate in Show: Shetland Sheepdog
Aust Ch Harradei By Design (Lentaridy Kennels & H J Innes)
Aust Bred in Show: Siberian Husky
Aust Sup Ch Taejaan Poison Ivy (N J Rule-Steele / A & T Wittenberg)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Neut Ch Reynosa Diamond Chip (Miriam Schiller)
Runner Up Neuter in Show: Basenji
Aust Sup Ch Tamsala Plymouth Roadrunner (AI) (Heather A Budd)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Miss Julie Aspinall (VIC)

Best in Group & Open in Group: Papillon
Aust Sup Ch Nightfire's Xclusive Winner (Imp DEU) (John & Joyce Sullivan/Kristy Lewis)
Runner Up in Group: Pug
Aust Ch Sweetess Danger Black Ice (K De Freitas)
Baby in Group: Chinese Crested Dog
Karakush Mannequin (K & R Hutchings / L & H Gibson)
Puppy in Group: Japanese Chin
Aust Ch Kiseki Genki (Mrs L McArthur)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Neut Ch Reynosa Diamond Chip (Miriam Schiller)
Runner Up Neuter in Group: Pug
Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)

Affenpinscher
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Majomarc Bogart Kazari (Ven Grasso)

Australian Silky Terrier
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Japatina Wearing My Rolex (Mrs G Smith & Japatina Kennels)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Staplechi Proud Mary (M Fisher)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Fureverchi Numero Uno Tengo (Angela Mindis)
Intermediate of Breed: Mordosa Dainty Lady (Mrs G Keley)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Chilovechi Itsy Bitsy Koko (Angela Mindis)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Reynosa Diamond Chip (Miriam Schiller)

Chinese Crested Dog
Baby of Breed: Karakush Mannequin (K & R Hutchings / L & H Gibson)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kiseki Genki (Mrs L McArthur)

Maltese
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Soyeux Kashoggi (L L Walker)

Papillon
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Nightfire's Xclusive Winner (Imp DEU) (John & Joyce Sullivan/Kristy Lewis)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kennoway Xclusively Panache (John & Joyce Sullivan)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sweetess Danger Black Ice (K De Freitas)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Codamber Xena (Darren Daff)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Jonathan D F Marshall (VIC)

Best in Group & Open in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Sup Ch Clanach Foxtrot at Boarbadger (M & P Merchant / E Parker & N Gouzos)
Runner Up in Group & Junior in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Anvilhart Pray For The Wicked (Anvilhart Staffords)
Minor in Group: West Highland White Terrier
Daboda A Rebel Yell (A Foster-Johnson)
Puppy in Group: Bull Terrier
Aust Ch Maolmhin Its A Kinda Magic (MAOLMHIN~Diane)
Intermediate in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Innacovenant Winner Takes All (AI) (Deborah Hughes)
Aust Bred in Group: Jack Russell Terrier
Aust Ch Winterbourne Irish Avenger (Annette Scott)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Innacovenant Winner Takes All (AI) (Deborah Hughes)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Amstafomine Heads I Win (Deborah Hughes)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Amstafomine Winning Assets (Deborah Hughes)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Regisvista Showdown At Dusk (Regisvista Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust & CIB Ch Regisvista Dare T Be Different (Regisvista Kennels)

Border Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Leema T Rex (Tegan Whalan)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Kalan Just Madge (Tegan Whalan)

Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Maolmhin Its A Kinda Magic (MAOLMHIN~Diane)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Tomistal Gypsy Rose (Mr E & Mrs M Bannear)

Cairn Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Natuska Dancing With The Devil (Kerryn Pearson)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Pick A Lucky Number Seglavi (Imp POL) (Kerryn Pearson & Christa Guntendorfer)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Clanach Foxtrot at Boarbadger (M & P Merchant / E Parker & N Gouzos)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sashgar LetMe Dream Your Deam (Selina Collins)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Winterbourne Irish Avenger (Annette Scott)

Skye Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Grawen The Enforcer (Mrs Helen Hill)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Anvilhart Pray For The Wicked (Anvilhart Staffords)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Shadowstaff The Mistress (N Morton & L Morton)
Baby (Bitch) of Breed: Costalot Miss Maggie Mae (Ms K Stephenson)
Minor of Breed: Steppenwolf Sympathy FTh Devil (AI) (Carmen Milne)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Questadore Flying High (AI) (Questadore Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Daboda A Rebel Yell (A Foster-Johnson)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Daboda A Rebel With Cause (A Foster-Johnson)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Kenneth Iggleden (QLD)

Best in Group & Open in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Woodwych Spirit Of Boom (S/ R & L Schwerdt)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Golden Retriever
Aust Gr Ch Baradav A Reason To Smile (AI) (Mr D M & Mrs B A Joseph)
Baby in Group: English Springer Spaniel
Rosdukervill Myer Money (Mr Joseph Callery)
Minor in Group: Curly Coated Retriever
Dizzyki AC Vintage Cheddar (AI) (Dizzyki Kennels)
Puppy in Group: Lagotto Romagnolo
Aust Ch Parity Out Of Orbit (Mrs J Quayle & Miss J Elizabeth)
Junior in Group: Weimaraner
Aust Ch Waldwiese Quite Frankly (Waldwiese Kennels)
Intermediate in Group: Clumber Spaniel
Aust Ch Tykerna Boiling Point (Kerryn O'Brien)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Golden Retriever
Aust Gr & Neut Gr Ch Baradav Noble Affair (AI) (Barb & David Joseph)
Runner Up Neuter in Group: Curly Coated Retriever
Aust Neut Ch Markable Charronnii RN (Monika Purdie)

Brittany
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tobenlee Milinade Beyonce (David & Valerie Marchant)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tykerna Boiling Point (Kerryn O'Brien)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Showfield Snow Bride (AI) (K O’Brien, Mrs S & Miss S Strang)

Cocker Spaniel (American)
Baby of Breed: Azel Come In Spinner At Edelgeist (Coral D Gray)

Curly Coated Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dizzyki CM Strzlecki Desert (Dizzyki Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Dizzyki AC Vintage Cheddar (AI) (Dizzyki Kennels)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Markable Charronnii RN (Monika Purdie)

English Springer Spaniel
Baby of Breed: Rosdukervill Myer Money (Mr Joseph Callery)

Field Spaniel
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Shevington Ovrlks Pink Mist (Monica McCaffery)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Woodwych Spirit Of Boom (S/ R & L Schwerdt)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Woodwych Joie De Vivre (S / R & L Schwerdt)

Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Baradav A Reason To Smile (AI) (Mr D M & Mrs B A Joseph)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Gr Ch Baradav Noble Affair (AI) (Barb & David Joseph)

Labrador Retriever
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Reveirter NE Mt Stirling RN (Dr C Nottle)

Lagotto Romagnolo
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Parity Out Of Orbit (Mrs J Quayle & Miss J Elizabeth)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Havanova Solstice Tryst (Rebecca Fidge & David Oppermann)

Pointer
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Aspyre Cat Got UR Tongue (Miss J Manser / Mr J & Mrs A Lumsden)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Aspyre Watch UR Tongue (Miss J Manser / Mr J & Mrs A Lumsden / Heiderst Kennels)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Aspyre Tongue in Cheek (Miss J Manser / Mr J & Mrs A Lumsden / Miss S Higham)

Sussex Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Marquell Yachtsman (Imp UK) (M McCaffery)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Waldwiese Quite Frankly (Waldwiese Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Waldwiese On Song (Paul & Loretta Daly)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Shellie Marshall (VIC)

Runner Up in Group & Junior in Group: Afghan Hound
Aust Ch Suliman Rewrite The Stars (AI) (K/ K & R Hutchings)
Baby in Group: Afghan Hound
Suliman Da Finnci Code (K/ K & R Hutchings)
Minor in Group: Dachshund (Smooth Haired)
Boskahun Rock The Night Away (AI) (Noel McLaren & Glen Murphy)
Intermediate in Group: Beagle
Aust Ch Hounsley Hooked On A Feeling (Ingrid Matschke)
Aust Bred in Group: Beagle
Aust Ch Hounsley Hey Hey My My (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Open in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Boarbadger Timekeeper (Nick Gouzos)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Basenji
Aust Sup Ch Tamsala Plymouth Roadrunner (AI) (Heather A Budd)
Runner Up Neuter in Group: Irish Wolfhound
Aust Neut Ch Wulfgar Iron Reborn (Peter & Joan Wright)

Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Suliman Rewrite The Stars (AI) (K/ K & R Hutchings)
Baby of Breed: Suliman Da Finnci Code (K/ K & R Hutchings)

Basenji
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Tamsala Plymouth Roadrunner (AI) (Heather A Budd)

Beagle
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hounsley Hey Hey My My (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hounsley Hooked On A Feeling (Ingrid Matschke)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Keaton Frozen (AI) (Eric Soti & Wolfgang Schnitzer)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Boarbadger Timekeeper (Nick Gouzos)

Dachshund (Miniature Wire Haired)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wattswires The Old Tin Hat (Linda Robinson)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Boskahun Rock The Night Away (AI) (Noel McLaren & Glen Murphy)

Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dongunya Hogan Wright (Peter & Joan Wright)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Wulfgar Iron Reborn (Peter & Joan Wright)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Inyetis Miss Scandinavia (AI) (Kushika Kennels)
Baby of Breed: Caprivi Praise Be (AI) (Cheryl Currie)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Robyn Wallis (VIC)

Best in Group & Junior in Group: Australian Kelpie
Aust Ch Kalan Spirit In The Sky (Miriam Schiller)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: German Shepherd Dog
Aust Ch Taurorn Va Va Voom (Gail Wellman)
Minor in Group: Australian Kelpie
Sandsprite Wish Upon A Star (Miriam Schiller)
Puppy in Group: Australian Cattle Dog
Aust Ch Landmaster Brown Sugar (AI) (R B & C J Redhead)
Intermediate in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Harradei By Design (Lentaridy Kennels & H J Innes)
Open in Group: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Sunland Suntory (A Lim/ P Brennan-Lim/R Egel/ A Egel)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust Neut Ch Rimini The Lone Ranger (Mrs J E Hall & Mr B K Turner)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Landmaster Brown Sugar (AI) (R B & C J Redhead)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Landmaster Jumpin Jack Flash (AI) (R B & C J Redhead)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kalan Spirit In The Sky (Miriam Schiller)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Sandsprite Wish Upon A Star (Miriam Schiller)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Taurorn Va Va Voom (Gail Wellman)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Damonte Dressed For Success (Damonte Kennels)
Baby of Breed: Damonte Yippee Ki Yay (Vivien Drummond)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hartwyn Pageants Royal Encore (AI) (W Hage & P A Hartwell)

Puli
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch & CIB Stonefelds Dressed In Black (Mr M Fisher-Hoad & Mrs D Younger)

Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dezshel Midnight Witch (Mr A & Mr S Lim / Mrs P Brennan-Lim)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sunland Suntory (A Lim/ P Brennan-Lim/R Egel/ A Egel)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Harradei By Design (Lentaridy Kennels & H J Innes)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Rimini The Lone Ranger (Mrs J E Hall & Mr B K Turner)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Pemvale Storm Chaser (K Flynn)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Pemvale Storm Quest (K Flynn)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)

Best in Group & Open in Group: Boxer
Aust Ch Lambda Don't Ask Don't Tell (J Davis & K Cook)
Runner Up in Group: Rottweiler
Aust Ch Blackcombe Graces Secret (R Crouch & N Pascale)
Minor in Group: Boxer
Milmac Tom Ford GTHO (Mr P Cook)
Puppy in Group: Bullmastiff
Mymooch Affair Of The Heart (Mrs D M Cavaiuolo)
Junior in Group: Siberian Husky
Aeukanmanuva Hot N Cold (Caroline Yate)
Aust Bred in Group: Siberian Husky
Aust Sup Ch Taejaan Poison Ivy (N J Rule-Steele / A & T Wittenberg)

Alaskan Malamute
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Maiitsho Queen Senyah (Tori Haynes & Di Brown)
Dog CC: Annakpok Turning Tables (Narelle Adams/Sarah Dean)

Boxer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Lambda Don't Ask Don't Tell (J Davis & K Cook)
Minor of Breed: Milmac Tom Ford GTHO (Mr P Cook)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Mymooch An Affair To Remember (Mrs D M Cavaiuolo)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Mymooch Affair Of The Heart (Mrs D M Cavaiuolo)
Baby of Breed: Bullmighty Kiss With A Fist (Bullmighty Kennels)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Amoreruby Buddha Blue (Karin Niessen)

Rottweiler
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Blackcombe Graces Secret (R Crouch & N Pascale)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Blackcombe Winterfell (Nicholas Knappstein)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Alchemy Rattle Gun (Alchemy Rottweilers)
Puppy of Breed: Alchemy My Baby Shot Me Down (Alchemy Rottweilers)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Taejaan Poison Ivy (N J Rule-Steele / A & T Wittenberg)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aeukanmanuva Hot N Cold (Caroline Yate)
Dog CC & Puppy of Breed: Snowpackjana Phantom Menace (J & C Aranyos)
Minor of Breed: Snowpackjana Rebel Princess (B Rogers)

St Bernard
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Beamzstar Beau Zam (Michael & Julie Ross)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Snomark JL Polar Bear (AI) (Karin Niessen)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Theo Horchner (VIC)

Best in Group & Open in Group: Lhasa Apso
Aust & NZ Gr Ch Amahl Django Unchained (Imp NZ) (Amesen Kennels / Mrs C & Ms G Nash)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Schipperke
Aust Sup Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
Baby in Group: Shih Tzu
Shemara Icame Usaw ISparkled (Mr Barrie Gardiner)
Minor in Group: Great Dane
Aust Ch Bremilie Handsome is He (Kylie Paine)
Puppy in Group: French Bulldog
Abiaan Cover Girl (AI) (Mr B McWatt)
Junior in Group: Keeshond
Aust Ch Hunkeedori Good T Th Last Drop (Maureen Sawley & Katrina Santas)
Intermediate in Group: Shar Pei
Aust Gr Ch Sharboop Wolverines Avatar (AI) (W & J Walloscheck)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Merryjay Bostn Kandy Creation (R Kemp & S Campain)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Karazma Woe Is Me (AI) (Bullyack Kennels)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Ch Ibadan Crowned Prince Of Crime (A & J Janonis, L Edmonds)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Mambilou La Gueuledeloup (IID POL) (Mambilou Kennels)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Abiaan Cover Girl (AI) (Mr B McWatt)

Great Dane
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Bremilie Lets Make Some Magic (Shontelle Davies)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Bremilie Handsome is He (Kylie Paine)

Keeshond
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hunkeedori Good T Th Last Drop (Maureen Sawley & Katrina Santas)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Gr Ch Amahl Django Unchained (Imp NZ) (Amesen Kennels / Mrs C & Ms G Nash)

Peruvian Hairless Dog (Large)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Xioma Wicked At Heart (Mrs T & Miss A Beavis)

Schipperke
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Beadale Auzie Lady (Lynette Niemann)

Shar Pei
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Sharboop Wolverines Avatar (AI) (W & J Walloscheck)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Sharboop The Devil Wears Prada (W & J Walloscheck)

Shih Tzu
Baby of Breed: Shemara Icame Usaw ISparkled (Mr Barrie Gardiner)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Amorenekid The Jokes on you (Samuel Paine)