Adelaide Plains Kennel & Obedience Dog Club Inc (SA)

Date of Show : 3-Apr-2022 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Megan Markotany (NSW)   (Total Entry : 331)

Best in Show & Open in Show: Lhasa Apso
Aust Sup Ch Amesen Skyfall (AI) (Amesen Kennels)
Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Papillon
Aust Sup Ch Sailoz Destined To Dream (Kristy Lewis)
Baby in Show: Poodle (Standard)
Aust Ch Magicalia Divine By Design (Margie Nottle-Justice & Darcy Clark)
Minor in Show: Boxer
Rampid Lord Of The City (Mr P Cook)
Puppy in Show: English Springer Spaniel
Aust Ch Anvilhart Me Myself And I (Anvilhart Kennels)
Junior in Show: Petit Basset Griffon Vendeen
Aust Ch Mistypoint Sharp Dressed Man (Tracie Edwards)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Staffordshire Bull Terrier
Aust & Neut Ch Anvilhart Ooh La La (Mollie Hartnett)
Runner Up Neuter in Show: Lowchen
Aust Ch Rondaglen Summer Breeze (Miss Courtney Tulk)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Megan Markotany (NSW)  (Group Entry : 64)

Best in Group & Aust Bred in Group: Papillon
Aust Sup Ch Sailoz Destined To Dream (Kristy Lewis)
Puppy in Group: Lowchen
Lowensque Better When I'm Dancin (Courtney Tulk)
Junior in Group: Maltese
Aust Ch Yourjana Elwin Fletcher Jnr (Fran Rose)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Lowchen
Aust Ch Rondaglen Summer Breeze (Miss Courtney Tulk)
Runner Up Neuter in Group: Italian Greyhound
Aust Neut Ch Kosmos Pas De Deux (Mrs C Flattum & Miss A Divola)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Sherabill Dragon Heart (R J Brown)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sherabill Snap Dragon (Julia Brown)

Griffon Bruxellois
Baby of Breed: Aust Ch Meltonacres Like A Boss (Roxbud Kennels)

Havanese
Baby of Breed: Havasilk jingle bells rock (Mrs Gillian Smith)

Italian Greyhound
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Kosmos Le Villi (Mrs C Flattum & Miss A Divola)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Kosmos Pas De Deux (Mrs C Flattum & Miss A Divola)

Lowchen
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lowensque Better When I'm Dancin (Courtney Tulk)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Rondaglen Heaven Sent (R W & A Harrison)
Dog CC & Junior of Breed: Lowensque The Beat Goes On (Courtney Tulk)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Rondaglen Summer Breeze (Miss Courtney Tulk)

Maltese
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Yourjana Elwin Fletcher Jnr (Fran Rose)

Miniature Pinscher
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Shiralea Top Gun (Mrs Lynne Johnston)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Shiralea Venus De Milo (Mrs L & Mr L Johnston)
Baby of Breed: Shiralea Mighty Muffin (Mrs L & Mr L Johnston)

Papillon
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Sailoz Destined To Dream (Kristy Lewis)
Puppy of Breed: Sailoz Snow Devil (Kristy Lewis)

Pug
Bitch CC & Junior of Breed: Lakovi Mikimoto (Denise MacCallum)
Baby of Breed: Aust Ch Sebandee Yellow Brick Road (Mrs T & Miss A Beavis)

Yorkshire Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Imayorkie Picture Perfect (Mr G J & Mrs P A Harrison)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Michelle Hammond (QLD)  (Group Entry : 46)

Best in Group & Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup Ch Anvilhart Pray For The Wicked (Anvilhart Staffords)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
Puppy in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Anvilhart Can Hardly Wait (Anvilhart Kennels)
Junior in Group: Staffordshire Bull Terrier
Anvilhart Oopsie Whoopsie (M Hartnett & Anvilhart Kennels)
Aust Bred in Group: West Highland White Terrier
Aust Ch Ravenswood Come Fly With Me (J L & A H Griffin)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust & Neut Ch Anvilhart Ooh La La (Mollie Hartnett)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
Baby of Breed: Manfreds Show No Mercy (J Watson)
Baby (Dog) of Breed: Manfreds I Am The Man (J Watson)

Australian Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Paxterr Won A Queen (Mrs C Charles)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Tomistal Hard Nut to Crack (Mr E & Mrs M Bannear)

Skye Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Grawen The Enforcer (Mrs Helen Hill)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Shaneca Sweet Evil (L Novak)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Elsomwheat Gwynonwen Gogarth (AI) (Di Swann)
Baby of Breed: Tireachan Stranger Thn Fiction (L Novak)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Anvilhart Pray For The Wicked (Anvilhart Staffords)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Anvilhart Oopsie Whoopsie (M Hartnett & Anvilhart Kennels)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Anvilhart Can Hardly Wait (Anvilhart Kennels)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Anvilhart Cant You See My Halo (Anvilhart Staffords)
Baby of Breed: Anvilhart My Bro The Gigolo (Anvilhart Kennels)
Junior (Dog) of Breed: Rockport Sonovan Irishman (AI) (Kay Halston-Wyatt)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Anvilhart Ooh La La (Mollie Hartnett)

West Highland White Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ravenswood Come Fly With Me (J L & A H Griffin)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Avalonwsties Adorable Angus (Linda Elson)
Baby of Breed: Bobbinray A J (C Kuchel)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Elaine Knox (NSW)  (Group Entry : 65)

Best in Group & Open in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Sup & Am Ch Vjk-Myst Journey Downunder (Imp USA) (Heiderst Knls/ S Rattle/T Sproule/M Reichmuth)
Runner Up in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Azel Don't Believeme Just Watch (John/ Valerie & Erin Carter)
Baby in Group: Irish Setter
Martinridge I Love Sophie (Mr Tony Maddern)
Minor in Group: Clumber Spaniel
Aust Ch Aerofee Heaven Sent (Fiona Miller)
Puppy in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Anvilhart Me Myself And I (Anvilhart Kennels)
Junior in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Ch Laugharne Escapee Xtrordinaire (T J Marschall & S Garrett)
Intermediate in Group: Cocker Spaniel
Aust Ch Elswood Caledonia (E Zucker)
Aust Bred in Group: Irish Setter
Aust Ch Martinridge Starry Night (Bernie Martin)

Brittany
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Tendayi Encore With Magicbrit (AI) (P Marsh & A Rogers)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Aerofee Dodge Polara (Aerofee Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Aerofee Heaven Sent (Fiona Miller)

Cocker Spaniel
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Elswood Caledonia (E Zucker)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Elswood Rock Anthem (E Zucker)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Azel Don't Believeme Just Watch (John/ Valerie & Erin Carter)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Azel Odds or Even (Azel Kennels)

Curly Coated Retriever
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Dizzyki CJ Hard Cheese (Dizzyki Kennels)
Baby of Breed: Dizzyki Shush Romulus (AI) (Dizzyki Kennels)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Anvilhart Me Myself And I (Anvilhart Kennels)
Baby of Breed: Truespring U Got It Flaunt It (R Hartnett)

Field Spaniel
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Malaju Arlo Magic At Hogwarts (M McCaffery)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Aust Ch Malaju Dobby The House Elf (Karen Barone)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & Am Ch Vjk-Myst Journey Downunder (Imp USA) (Heiderst Knls/ S Rattle/T Sproule/M Reichmuth)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Heiderst Show Me The Money (AI) (Heiderst Kennels)
Baby of Breed: Heiderst No Way Home (Heiderst Kennels)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Aceweis Kiss The Girls At Heiderst (Aceweis & Heiderst kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Graebrook Duke of Hazard (AI) (Daphne Sheekey)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Aceweis Pocket Witha Wocket At Heiderst (Aceweis & Heiderst kennels)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Zuely Miss Ash (Sharon Deuter)

Irish Setter
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Martinridge Light Up The Sky (Bernie Martin)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Martinridge Starry Night (Bernie Martin)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Martinridge Affair ofthe Heart (B Martin)
Baby of Breed: Martinridge I Love Sophie (Mr Tony Maddern)

Labrador Retriever
Baby of Breed: Lornell Grand Design (Mr B Wells & Ms J McDonnell)

Murray River Retriever
Baby of Breed: Barokamurray Beatingroundtbush (Markable Kennels)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Waldwiese Up The Ante TD (Lois & Claire Richter / Kylie Christison)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Waldwiese Xplain Yourself (AI) TD (Waldwiese Kennels)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Laugharne Escapee Xtrordinaire (T J Marschall & S Garrett)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Miss Nicole Lane (NSW) (Group Entry : 38)

Best in Group & Open in Group: Afghan Hound
Aust Ch Suliman Da Finnci Code (AI) (K/ K & R Hutchings)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Dachshund (Smooth Haired)
Boskahun Sunkissed Trixie (Sue Packer)
Minor in Group: Afghan Hound
Aust Ch Tahkira Summer Storm (B Ferguson)
Junior in Group: Petit Basset Griffon Vendeen
Aust Ch Mistypoint Sharp Dressed Man (Tracie Edwards)
Intermediate in Group: Dachshund (Miniature Wire Haired)
Aust Ch Wattswires I'm A Keeper (Linda Robinson)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust & Neut Ch Stardayne Its A Richmans World (Gail Wood)
Runner Up Neuter in Group: Dachshund (Miniature Wire Haired)
Aust Gr & Neut Ch Wattswires The Old Tin Hat (Linda Robinson)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Suliman Da Finnci Code (AI) (K/ K & R Hutchings)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Tahkira Summer Storm (B Ferguson)

Beagle
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Houndbrook Giselle (S & D Flew)

Borzoi
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Araparni Arli April (Mrs Jeanette Laughton)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
R/UP BOB & Bitch CC: Tutori showdown (Mrs V Tapp)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Stardayne Its A Richmans World (Gail Wood)

Dachshund (Miniature Wire Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wattswires I'm A Keeper (Linda Robinson)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Wattswires The Old Tin Hat (Linda Robinson)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Boskahun Sunkissed Trixie (Sue Packer)

Dachshund (Wire Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Cayugaridge Versace (Leslie A Weston)
Baby of Breed: Dachdotcom Ivy W (Leslie A Weston)

Harrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Fellhunters Khaos (P F & R Danaher)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Fellhunters Riot (P F & R Danaher)

Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Tirowen Declan Wright (Peter & Joan Wright)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Mistypoint Sharp Dressed Man (Tracie Edwards)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Caprivi Praise Be (AI) (Cheryl Currie)

Whippet
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Skyeway A Silver Lining (J & A Gunn/ A E E Curran & G Earl)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Coeurdelamer Anais (Allen Anderson)
Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Skyeway Life Of Brian (J & A Gunn/ A E E Curran/ G Earl)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Coeurdelamer Olivier (Allen Anderson)
Baby of Breed: Hydale Tyger Tiger (A Anderson)
Baby (Bitch) of Breed: Hydale Silver Shamrock (A Anderson)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Jim Black (NSW)  (Group Entry : 49)

Best in Group & Open in Group: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Abacel Nite Cruiser (Miss B Musolino)
Baby in Group: Collie (Rough)
Joshwyn Orange IsThe New Black (Sharyn Ely & Valarie Wilson)
Puppy in Group: Briard
Aust Ch Cacharel Symphonie (Ms E Bennett)
Junior in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Ellagant Rockin Your World at Inddara (Sarah McInerney)
Runner Up Neuter in Group: Border Collie
Aust Gr Ch / Neut Ch Nahrof Etched in Ice (Mrs K Hansen)

Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Thistledust Black Velvet (Karen Davis)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Parkeyre Cue The Lights (Miss B Parker & Ms E Ward)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ellagant Rockin Your World at Inddara (Sarah McInerney)
Baby of Breed: Parkeyre Counter Attack (Miss B Parker)

Border Collie
R/UP BOB & Res Dog CC: Nahrof Tip Of The Iceberg (Mrs L Norman)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Nahrof Soyokaze (Mrs L Norman)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch / Neut Ch Nahrof Etched in Ice (Mrs K Hansen)

Briard
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Cacharel Symphonie (Ms E Bennett)

Collie (Rough)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tasgall Blaze Of Glory (M & J / D Ryan)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Tasgall Skyes The Limit (M & J / D Ryan)
Baby of Breed: Joshwyn Orange IsThe New Black (Sharyn Ely & Valarie Wilson)

Finnish Lapphund
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kiehtova Charlie’s Angel Charly (A & C Woollard / C Johnson)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Whitefall Gentlemen Never Tell (AI) (A & C Finlay)
Baby of Breed: Whitefall Waltz in the Waves (Kerry Baxter)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Abacel Nite Cruiser (Miss B Musolino)
R/UP Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Neut Ch Rimini The Lone Ranger (Mrs J E Hall)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Engelshep Raza (Mr F Andari /Mr J Coleman & Miss S Mertineit)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Inkdwitswiss ThatsWat She Said (Samantha Williams)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Miss Nicole Lane (NSW)  (Group Entry : 40)

Best in Group & Open in Group: St Bernard
Aust Sup Ch Beamzstar Beau Zam (Michael & Julie Ross)
Runner Up in Group: Samoyed
Aust Ch Snowispa Fire In The Sky (AI) (T Haynes & Di Brown)
Minor in Group: Boxer
Rampid Lord Of The City (Mr P Cook)
Junior in Group: Bullmastiff
Aust Ch Gameguard Kiss This (Mr Sparham & Miss Turner / Mrs Giersch)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tuvaaqan Arttu Amaruq (AI) (Don & Moyra Battersby)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Maiitsho Queen Senyah (Tori Haynes & Dianne Brown)

Bernese Mountain Dog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Vevey You Had Me at Hello (Mrs L Thomson & Ms M de Leeuw)

Boxer
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Rampid Lord Of The City (Mr P Cook)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kesdar Spirited Romance At Rampid (Mr P & Miss K Cook)
Baby of Breed: Shownwin Devils Pawn (Shownwin Kennels)

Bullmastiff
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Gameguard Kiss This (Mr Sparham & Miss Turner / Mrs Giersch)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Walamara Zero Secrets (AI) (Imp NZ) (Kalora Kennels)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Walamara Lectrik Dream (Kalora Kennels)

Newfoundland
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Amblebrook Ebony And Ivory (A & L Buitenhuis / L & R Chapman-Stevens)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amblebrook Once Upon a Time (A & L Buitenhuis / L & R Chapman-Steven)
Dog CC & Puppy of Breed: Amoreruby Blue Moon (Karin Niessen)

Rottweiler
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Klimkie Cry Me A River (L J O'Grady)
Baby of Breed: Schwartzhund Brandon’s Gift (AI) (Miss N K Hann)
Baby (Dog) of Breed: Zver Arkan (AI) (Mrs L J O'Grady)

Samoyed
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Snowispa Fire In The Sky (AI) (T Haynes & Di Brown)

Schnauzer (Miniature)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Koobalies Whisper My Name (Julie Chapman)

St Bernard
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Beamzstar Beau Zam (Michael & Julie Ross)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Neil Curwen (NSW)  (Group Entry : 29)

Best in Group & Open in Group: Lhasa Apso
Aust Sup Ch Amesen Skyfall (AI) (Amesen Kennels)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: French Bulldog
Aust Gr Ch Mambilou She Loves To Party (Mambilou Kennels)
Baby in Group: Poodle (Standard)
Aust Ch Magicalia Divine By Design (Margie Nottle-Justice & Darcy Clark)
Puppy in Group: Poodle (Toy)
Kylace Captain Fantastic (J Short/ A Downes/ K Gallimore)
Junior in Group: French Bulldog
Aust Ch Vonasche Monsters Reloaded (Ms J Kelly & Mrs N Wallis)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shih Tzu
Aust Neut Ch Shemara Buttercup (Marion & Andrew Kidd)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Mambilou She Loves To Party (Mambilou Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Vonasche Prince Of Darkness (Jayne Giersch)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Mambilou Midnight Eclipse (Mambilou Kennels & J Giersch)
Junior of Breed: Aust Ch Vonasche Monsters Reloaded (Ms J Kelly & Mrs N Wallis)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Amesen Skyfall (AI) (Amesen Kennels)

Poodle (Standard)
Baby of Breed: Aust Ch Magicalia Divine By Design (Margie Nottle-Justice & Darcy Clark)

Poodle (Toy)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kylace Captain Fantastic (J Short/ A Downes/ K Gallimore)

Shih Tzu
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Shemara Buttercup (Marion & Andrew Kidd)